HET GROOTE AVONTUUR ï/h' h i RECHTZAKEN De distributiebonnen BINNENLAND STADSNIEUWS b 1 «TTA’SGSCHE COURANT DonHerHag 29 Januari 1942TWEEDE BLAD sas WINTERHULP NEDERLAND FEUILLETON Denkt u er aan? Vuur en staal Regeling Ziekenfondsverzekering OPENT UW BEURS TEN BEHOEVE VAN UW NOODLIJDENDE LANDGENOOTEN Eerste versche groente op de veiling Loon bij sneeuwopruiming ZILVEREN JUBILEA BIJ DE POLITIE „Anti-Christelijk?” De jeugd draagt voor De vijfde lijstencollecte i BW4: Duitsche Infanteris ten in den strijd bolsjewis- om een tisch dorp. Terwijl de zware mitrailleur de dekking op zich heeft genomen, door zoekt de Infanterie P.K. Hahle) JapanLand en GIRO 5 553 I? 4 Vrederechter Br. of Geb. VL of VLw. was 1 kg. 1 rants. BI., Br., geb. Ko- 100 gram Kaas 3% liter een ei een mis- (Nadruk verboden gij het verkiest, naar huis gezonden met de belofte, dat VERWIKKELINGEN 57) tal slaven uit. Daarna hield Ada uit zijn Volk, - Geisha’s. (HoffSmann) 50 gram 500 gram Cacao Jam het plaatsje. (Atlantic-Holland VAN HALVE GULDENS GOUDEN TIENTJES GEMAAKT Boter Vet 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram Boter Boter m. red. Aardapp. Aardapp. Boter Boter m. red. Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz. voor den Gij kunt er een van betrekken. Dank u, bromde Riefenberg, ik Voor gedeeltelijk werkloozen De persdienst van het N.V.V. schrijft ons: In afwachting van een regeling der ziekenfondsverzekering voor werkloozen. heeft de commissaris belast met het toe zicht op de ziekenfondsen, bepaald, dat de arbeiders, die een gedeelte van een week werkloos en het overige gedeelte verzekerd zijn, gedurende de.geheele week als verzekerd moeten worden beschouwd Met het wegvallen van enkele dagcou- pons kan dus in deze gevallen genoegen worden genomen. Actie ter zee tegen den vijand bij 20 graden onder nul 1 De eene breker na den anderen teistert het schip der Duitsche Marine en vormt dikke ijs korsten op het geschut, de kettingen, en alles, wat zich aan het dek bevindt. (Atlantic-Holland-P.K, Kunze) Denkt u er aan, jarige Nederlander Vergeet u niet, dat er sinds eenigen tijd een ,,Verjaardagsstorting” ingesteld is, een storting op het gironummer van de Nederlandsche Ambulance 1. 2 3. 4. 57 57 06A 06B 06A 06B i de zoo- Melk Bonnen, die geldig blijven: 05 Aardappelen t.m. 31 Januari. 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en met 21 Februari 24 Januari t.m. 31 Januari 125 gram 125 gram terwijl zij verder waren gedompeld in een goudbad. De officier van justitie eischte tegen den koopman een gevangenisstraf den tijd van vier jaren en tegen meubelmaker vijf jaren gevangenisstraf 11 Februari zal de rechtbank uitspraak doen. UITGEGLEDEN EN DOOR GLAZEN PLAT GEVALLEN De 21-jarige dienstbode P. S. uit de Maasstraat gleed gistermiddag in een perceel in de Spuistraat uit op een gla zen plat en viel van een hoogte van vier meter naar beneden. Het meisje kreeg een scheurwond aan het achterhoofd en aan de rechterhand en moest in het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde worden op genomen. Gisteren is in het Westland de eerste jonge groente ter veiling verschenen. Aan de veiling te Honselersdijk wera n.l. de eerste versche spinazie aange voerd uit de kassen. Er werd 21 cent per k.g. voor betaald. Vuur en staal, sneeuwstormen en ijzige koude, hiertegen kampen nu ook Neder landers aan het Oostfront. Zij trotseeren deze moeilijkheden, zij overwinnen deze hindernissen, zij bijten de tanden op el kaar en zij zullen overwinnen, omdat het bolsjewisme vernietigd moet worden daar anders Europa ten onder zou gaan. De ondergang van Europa zou natuurlijk ook ons land in den afgrond sleuren. Het is de plicht van iederen oprechten vader lander. zich hiertegen te weer te stellen. Gelukkig waren er reeds tienduizenden die hun plicht kenden, en naar het Oos ten trokken. Landgenoot, er staat zoo veel op het spel, dat u als goed vader lander geen oogenblik langer mag aar- JUBILEUM L. H. BAAY Heden herdacht de heer L. H. Baay den dag. waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N.V. Hoogewerff, Chabot en Visser’s Wijnha/idel. filiaal te ’s-Graven- hage De laatste 12 jaar was hij als mees terknecht werkzaam. De jubilaris werd met zijn vrouw in het versierde pakhuis ontvangen en toe gesproken door den oudsten directeur, den heer H. Hoogewerff Fzn., die hem de gelukwenschen der directie deed toeko men en een cadeau onder couvert en het diploma der vereeniging van Nederland sche Wijnhandelaars voor 25-jarigen trou wen dienst overhandigde. Hierna sprak de heer J. R. Snoeck Henkemans Dzn., be heerder van het filiaal, die namens het Haagsche personeel een staande schemer lamp aanbood. Mannen zonder vrees, «w Nederlanders. Ook uV Vaderland is in gevaax. Helpt mede het Bolsje» wisme te vernietigen, door dienst te nemen bij de Waffen S.S. Voor aan», melding en inlichtingeil wende men zich tot de Waffen S.S., Stadhouders» laan 32, Den Haag. (Fellinga-Peter& Een weinig bekend, maar daarom niet minder interessant hoekje van oud-Amsterdam vormt het Wijnkoopers-gildehuis, thans museum, in de Koestraat. De historische zaal met oude werktuigen. (Polygoon-v. Bitsen) SCHADE AAN HUIZEN TENGEVOLGE VAN DOOI NA ZWAREN SNEEUWVAL Als na zwaren sneeuwval, welke de wegen schier onbegaanbaar kan maken, de dooi intreedt, wordt deze allerwegen met vreugde begroet. De dooi kan even wel weer andere ongemakken met zich medebrengen, waartegen men goed doet reeds tijdig voorzorgsmaatregelen te tref fen Immers als groote hoeveelheden sneeuw opgehoopt liggen in goten, op bal. cons, daken en platten, waar het dooi water niet kan wegloopen, omdat de af voerpijpen en vergaarbakken nog bevroren zijn, zal het gevolg zijn, dat die goten, balcons, daken en platten gaan overloo- pen en lekkage kan ontstaan. Het herstel van de daardoor ontstane schade aan pla fonds, behang, meubelen, vloerkleeden, enz. brengt hooge kosten met zich mede. Bovendien zijn de meeste materialen schaarsch, soms zelfs heelemaal niet meer verkrijgbaar. Voorkomen is beter dan ge nezen. De eenvoudigste manier om zich tegen alle kwade gevolgen te vrijwaren is de volgendeschep tijdig de sneeuw van dak, plat of balcon af, maak de goten vrij en ontdooi de afvoerpijpen en ver gaarbakken door het ingieten van heet water of pekelwater. Door het opvolgen van dezen raad zal men zich veel last en ongemak kunnen besparen. is nu uw ver- aan- om- Ik waarschuwen, zal dulden, Nederlandsche avond in Leipzig. Na een lange onderbreking zullen „Hollander-Abende”, die „vroeger met veel succes werden gehouden, ter gele genheid van de komende Leipziger Voori jaars-Messe worden hervat. Óp Maandag 2 Maart organiseert de Deutsch-Nieder- landische Gesellschaft, Leipzig, in samen werking met den Economischen Voorlich tingsdienst, ’s-Gravenhage, voor het eerst weer zulk een Nederlandschen avond in het „Haus Vaterland”. De verwelkoming der deelnemers zal geschieden door Staats raad dr. Helfferich voorzitter van de Deutsch-Niederlandische Gesellschaft te Berlijn. Door verschillende artisten van naam, waaronder Ilse Meudtner, solo-dan- seres van de Staatsopera Berlijn, wordt een onderhoudend programma uitgevoerd, terwijl ook de bekende muziekkapel Freu denberg haar medewerking zal verleenen. Voor de rechtbank te Amsterdam heb ben een 32-jarige koopman en een 30- jarige meubelmaker uit Amsterdam te recht gestaan, wegens het in voorraad hebben en in omloop brengen van val- sche munten. De mannen hadden gou den tientjes te koop aangeboden voor 35 gulden. Bij nader onderzoek echter ble ken deze tientjes halve guldens te zijn, waarop men de had veranderd in 10, het verzoek, het bij den cursus behoo- rende boekje toegezonden te krijgen. Aan vragen te richten aan ..den Nederland schen Omroep”, Hilversum. Iedere deel- nemer(ster) aan den wedstrijd zal op dien nog nader te bepalen dag in de Paasch- vacantie op eigen gelegenheid naar Hil versum moeten komen; de winnaars (minstens de beste vijf) zullen worden uitgenoodigd op kosten van den Omroep nogmaals de studio’s te bezoeken, bi. welke gelegenheid zij zelf aan een uit zending hun medewerking mogen verlee nen. ONGEPASTE UITLATING De verdachte, mejuffrouw J, O., niet verschenen. De vrouw, die haar be klag had gedaan, de getuige J. W. V.- v. H., vertelde, hoe zij in de Mei-dagen van 1940 verdachte en haar familie, die erg overstuur was, had getroost. Eenigen tijd daarna was verd. als een blad aan den boom omgedraaid, omdat ze, volgens getuige, haar voor een N.S.B.-er had ge houden. Verdachte had de woorden ge bruikt „Stel je voor, dat ik tegen die menschen vriendelijk zou zijn, die zooveel keeren op mijn man hebben geschoten, toen hij munitietransporten door de Wei- marstraat begeleidde.” De echtgenoot van getuige en nog an dere getuigen bevestigden dittrouwens verdachte had het toegegeven. De officier eischte een straf van 14 dagen, maar de Vrederechter vond deze uitlating der mate beleedigend, dat hij er in zijn von nis 3 weken van maakte. Declamatiewedstrijd Op een nog nader vast te stellen dag in de a.s. Paaschvacantie organiseert de Nederlandsche Omroep te Hilversum een declamatie-wedstrijd, waaraan ieder meis je en iedere jongen tusschen de 14 en 22 jaar kan deelnemen. Aan dezen wedstrijd gaat een voordrachtscursus vooraf, welke onder leiding van den bekenden voor drachtskunstenaar Adriaan van Hees met ingang van Zaterdag 7 Februari op 8 ach tereenvolgende Zaterdagen van 13,40 14.00 uur zal worden gehouden. Wie aan dezen cursus en wedstrijd mede wenscht te doen, moet zich voor 7 Fe- De secr.-gen. van Sociale Zaken heeft bepaald, dat arbeiders, die uitkeering ge nieten ingevolge een wachtgeldregeling en die te werk worden gesteld bij het sneeuwopruimen of andere werkzaam heden, verband houdende met sneeuwval, zooals het trekken van vervoermiddelen enz., het met deze werkzaamheden ver diende loon kunnen behouden, voor zoo ver dat loon de wachtgeiduitkeering niet overschrijden 100 pCt. van het loon, waarop het wachtgeld is gebaseerd. Be dragen, die boven deze 100 pCt. worden verdiend, kunnen door den arbeider voor de helft worden behouden, ter wijl de andere helft in mindering dient te worden gebracht op het wachtgeld. Een en ander geldt uiteraard alleen voor ar beiders, die bij bovengenoemde werk zaamheden zijn tewerkgesteld 1 Februari a.s. herdenken de hoofd- agent-rechercheur W. S. Hartman. de hoofdagenten. J. W v. d. Born, L van Zegstroo, A. de Geus, W. Th. Wijnen en de agenten I. G. v. d. Velde en G S. Bos. den dag. waarop zij vóór vijf en twintig jaar bij het Haagsche politiecorps in dienst traden. Brigadier F. J. van Riel van de brandweer herdenkt op dezen dag eveneens zijn zilveren dienstjubileum. Ada Iljen zuchtte. Het was, alsof zij iets van zich afschudde. Ziezoo, en nu is het meer dan tijd. Gezwind klauterde zij' tegen den an deren ravijnwand op. Riefenberg had den moed niet nog één woord te zeggen en volgde haar. .garaat zal het best stellen in de hut aan den bergwand. Ónmogelijk, was het koele ant woord, dat past niet bij uw nieuwen rang in de oogen van de inlanders. k U kunt trouwens, als t" spoedig een gebouw voor uzelf laten op trekken. Aan dienstvaardige handen zal het u niet ontbreken. 's Avonds zat Ada op een inlandsc.h stoeltje voor de hut, terwijl Fweloe voor het eten zorgde. Riefenberg was even in het dorp gaan rondslenteren en kwam haar tenslotte opzoeken. Hij had haar raad noodig voor de vergadering van den volgenden dag en met het oog op de houding, welke hij verder zou aanne men, ten opzichte van de inlandsche hoofden en de priesters. Zij oordeelden het om te beginnen voorzichtiger, Pika- malinga onder hun eigen bereik te hou den, inplaats van hem naar een onbe woond gebied te verbannen. Den volgenden morgen begon voor Riefenberg een nieuw, eigenaardig le ven. Heel vroeg reeds waren de stam hoofden voor de omheining vergaderd met de geschenken, welke zij hem in het kraterland hadden beloofd. Hij liep mee door de velden, welke hem wer- Er zijn twee kamertjes, sprak Ada. den afgestaan en koos zich een vijftig- naam een toespraak, waarin de beslis- speelster. Zoolang het gesprek verband bruari a.s. tot den Omroep wenden met zelen. Meldt u aan. vandaag nog. bij het Vrijwilligerslegioen ..Nederland”, ninginnegracht 22, ’s-Gravenhage. 25 Januari t.m. 21 Februari Suiker 25 t.m. 31 Januari Brood Brood 06A Vleesch 06B Vleesch Aard. Aard. Hedenavond van 19.4520.00 u. spreekt Max Blokzijl over den zender Hilversum 2. Ditmaal zal in de serie „Brandende kwes ties” behandeld worden het onderwerp: „Anti-christelijk?” 19 Januari t.m. 7 Februari 04D, of 04C of 04B Reserve 21 December t.m. 31 Januari 125 gram 125 gram DOOR KOLENDAMP BEDWELMD Buren bemerkten gisteravond onraad in de woning van den 67-jarigen E. Z. in de Kemperstraat. Men drong naar binnen en trof den bewoner, tengevolge van kolendamp, bedwelmd aan. De genees kundige dienst werd gewaarschuwd, die Z. overbracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar hij is opgenomen; zijn toe stand is goed Terzake van diefstal van 2 japonnen is proces-verbaal opgemaakt tegen een 19-jarige dienstbode en een 20-jarige verkoopster. Alg. 250 gram N.B. Zeep op bon 194 Algem. van 1 t.m. 31 Januari Zij zag hem even aan en antwoordde met een verachtelijk glimlachje: Natuurlijk niet, omdat het lukt is. Riefenberg verbleekte en met beven de stem sprak hij: Ada, ik houd van je. Zij stond op en schikte haar kleed, terwijl zij de schouders ophaalde. Ik ben gelukkig geen schoolmeisje meer en ik bedank voor de liefde, welke gij mij aanbiedt, na me slechts sedert een paar weken te hebben leeren ken nen. Gij komt enkele jaren te laat, mijnheer Riefenberg. Ik schaam me niet u te bekennen, dat ik vroeger zoo nauw niet keek. Daarom ben ik nu ook in staat uw geval beter te beoordeelen. De wildernis heeft me leeren begrijpen, hoe leeg en nutteloos mijn leven is ge weest, hoe ik het geluk gezocht heb, waar het niet te vinden was. Riefenberg wilde zich verdedigen. O nee, alsjeblieft niet, weerde zij zijn woorden af, ik stel verder in die kwestie geen belang meer. Het eenmaal gebeurd. Gij biedt mij ontschuldigingen aan. Ik zal die vaarden, omdat het in de huidige standigheden moeilijk anders kan. wil u alleen nog maar dat ik geen tweede maal 1 wat hier heeft plaats gehad. 203 209 210 204 t.m. 208 Algem. 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I 1% liter 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 t.m. 202 Algem. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. De afdeeling Opera van het Stedelijk Theater bedrijf Amsterdam geeft heden de première van de opera „Paljas”, muziek van Leoncavallo. De slot scène met v.l.n.r. Gerda Pons, Chris Reumer (als Paljas). Theo Baylé en Chris Scheffer. (Polygoon-Noske) De barnsteententoonstelling „Het goud der Zee” is gisteren te Den Haag officieel geopend in het Mau- ritshuis. De Duitsche president van de NederlandschDuitsche Kul- tuurgemeenschap. Prof. Dr. Wehof- sich, bezichtigt met Prof. Dr. T. Goedewaagen het beroemde barn- steenschip. (Polygoon-Meyer/ vormd, trekken wij er op uit. In de dagen, welke volgden, zocht hij naar een geschikte plaats voor een fat soenlijke woongelegenheid, en spoedig waren honderden inlanders aan het werk. Het werd een ruim gebouw, op getrokken uit kleiaarde. Een breede muur liep rond de nieuwe nederzetting, binnen wier omheining ook slaapgele genheid was voor het personeel en de slaven. Riefenberg legde zich hartstoch telijk toe op het aanleeren van de in landsche taal, zoodat hij zich spoedig kon behelpen. Zijn houding tegenover Ada Iljen was heelemaal veranderd. Zij had den indruk, dat hij haar sedert het voorvalletje in het ravijn, zooveel mo gelijk meed. Feitelijk voelde Riefen berg zich onbehaaglijk, zoodra hij in gezelschap was van de gewezen tooneel- Pikamalinga, die oude toovenaar, is er het ergste aan toe. Die zit nu in de gevangenis. Aldus heeft Riefenberg het besloten, na overleg te hebben gepleegd met Ada Iljen. Tusschen die twee is het in orde gekomen, op een vage terug houdendheid na. Het leek er aanvanke lijk wel naar, alsof Ada zeer stug en gesloten zou blijven, maar onmiddellijk na hun terugkeer uit de bergen, waren ze verplicht samen te onderhandelen. Riefenberg’s mirakeldaad was al be kend in het dorp, toen zij er aankwa men. Aan den rand van den berg ston den vrouwen en kinderen hen op te wachten en zingend en stoeiend bege leidden zij hen naar de kom van het dorp. Voorloopig beschikten zij slechts over Ada’s groote hut, opgetrokken bin nen een omheining van bamboestokken. BURENRUZIE De 42-jarige werkster J. M. v. d. B- Th. moest voor den Vrederechter ver schijnen, omdat zij haar bovenbuurvrouw van landverraad zou hebben beschuldigd. Zij ontkende echter ten stelligste en zeide, dat zij beneden in de gang bezig was <n haar bovenbuurvrouw even moest laten wachten. Deze werd toen ongedurig en daarop had verdachte gedachtleden van de N.S.B. zijn toch vriéndelijk en kameraadschappelijk en toen had zij tegen haar vriendin gezegd dat zijn nou N.S.B.-ers. Even later begonnen ze „boven” met het uitkloppen van de looper. Dat is ook niet noodig en ik hield de looper vast, zoo zei verdachte. De werkster-van-mevrouw-boven had duidelijk de woorden „viezerik” en „land- verraadster” gehoord en verklaarde dit tham voor den Vrederechter, zoodat langzamerhand de officier den indruk had gekregen, lat het hier een burenruzie betrof, zooals er duizenden in den Haag voorvallen. Hij achtte echter de ten laste gelegde beleediging bewezen en eischte 14 dagen gevangenisstraf. Al waren haar inkomsten niet groot haar man was bananenimporteur de Vrederechter wilde dezen keer vol staan met een geldboete van 25. sub sidiair 10 dagen. Hij maakte ook de be- leedigde mevrouw een reprimande. Zij moest zoo’n ruzie niet gebruiken om de buurvrouw eens een hak te zetten met direct naar de politie te loopen. rants. rants. 1 rants. rants. 1% k.g. k.g. hield met het leven tusschen de wilder nisbewoners, ging het nog, maar als het op een ander terrein kwam, wilde het niet meer vlotten. Hij was buitengewoon voorkomend, maar vermeed angstvallig iets van zijn gevoelens voor haar te la ten merken. Ondertusschen gingen weken en weken voorbij. Naargelang Riefenberg de in landers beter leerde kennen, werd het hem duidelijk, dat moeilijkheden onaf wendbaar zouden zijn, indien hij zou in gaan tegen de barbaarsche gewoonten van zijn onderdanen. Hij was op bezoek gegaan bij de ne gerhoofden en bij een hunner was hem een vreemd avontuur overkomen. Tij dens een groot nachtfeest, wou het op perhoofd hem dwingen bloed te drinken uit een schedel. Hij weigerde op dit on- menschelijk voorstel in te gaan en liet Fweloe ontbieden. Deze onderzocht het geval en toen bleek, dat een slaaf spe ciaal ter eere van den nieuwen koning was afgemaakt. Schedel en bloed hoor den dien stumperd toe. De stamwet schreef voor, dat een opperhoofd eerst over al zijn gezag zou beschikken, na bloed gedronken te hebben uit den sche del van een vijand. Toen Riefenberg dat vernam, moest hij zich bedwingen om zjjn gastheer geen rammeling te geven. (Wordt vervolgd) die een even.gr oot aantal dubbeltjes, kwartjes of guldens omvat als men jaren telt Welaan, jarige Nederlander, doe op dezen feestdag een goede daad en stort uw bijdrage op girorekening 8—7—6—0—0 Nederlandsche Ambulance. Koninginnegracht 22. 's-Gravenhage. Lafaard, hijgde Ada Iljen, met zoo’n uitdrukking van haat in de oogen, oat zijn glimlach op de lippen ver stijfde. Zij sloot de groote oogen, schudde niet het hoofd, zoodat de zwarte haren ln zijn gezicht sloegen en wendde dan niet een snik het hoofd af. Riefenberg liet haar dadelijk los en stond daar, totaal verslagen. Ada Iljen wreef over haar bezeerde polsen, ver borg het hoofd in de armen en begon schreien. Ada, fluisterde hij, en raakte voor zichtig haar schouder aan. Zij keerde het hoofd met een ruk naar hem toe, greep hem bij den kraag van zijn sporthemd en schudde hem boor elkaar. Wat denkt u wel! Voor wie houdt u mij? hek> het niet bedoeld, sta melde hij. Reeds enkele jaren schrijven de N.V. Philips’ Gloeilampenfabrieken een prijs vraag uit voor lichtarchitectuur. De jury heeft dit jaar geen aanleiding gevonden om den eersten prijs ad 500 uit te rei ken. doch besloot de inzending met de meeste verdiensten, van den architect F Drijver te Beverwijk, te beloonen met den tweeden prijs, zijnde 200. Ook een derde prijs kon worden uitgereikt. DE RIJWIELBANDEN-PRIJSVRA AG Wij hebben eergisteren gemeld, dat de A N W.B binnenkort de bruikbaarheid zal onderzoeken van een viertal inzendingen op de rijwielbandenprijsvraag van het Centraal Iinstituut voor Industrialisatie. Men verzoekt ons ér op te willen wijzen, dat deze vier surrogaat-banden feitelijk buiten de prijsvraag staan, maar dat de inzenders hun idee toch aan het C.I.V.I. hebben voorgelegd, teneinde er een „offi cieel" oordeel over te verkrijgen. Aange zien de jury van de prijsvraag haar taak nog niet beëindigd heeft, kan thans nog niet gezegd worden, of er onder de 2000 inzendingen ook eenige zijn, die voor een proefneming in aanmerking komen. De 46- jarige J. van M. van de Thomsonlaan kwam op den Stations weg, toen hij op een treeplank van een motorwagen van lijn 12 stond, met zijn hoofd in aanraking met een haltepaal. Hij kreeg een hoofdwonde, doch kon, na be handeling in het ziekenhuis aan den Zuid wal. huiswaarts keeren. Op den hoek van deVail- lantlaan en den Parallelweg, bij de re mise, ontspoorde vanochtend een tram wagen van lijn 4. Hierdoor ondervond het tramverkeer stagnatie, daar de wa gens de remise niet konden uitrijden. Op Vrijdag 6, Zaterdag 7, Maandag .9 en Dinsdag 10 Februari a.s. houdt de Stichting Winterhulp Nederland haar vijfde lijstencollectie. Voor deze inzameling roept de stede lijk directeur voor ’s-Gravenhage, de heer J. A. H, Hollander, collectanten op. De aanmelding kan dagelijks geschie den aan het Stedelijk Bureau, Prinse- straat 57. van 10—12 uur en 25 uur, behalve Zaterdagmiddag. De deelnemers aan vorige collecten kunnen zich ook melden bij hun Buurt- schaps- of Wijkhoofd. Collectanten, voor zoover zij den leef tijd van 16 jaar hebben bereikt, kunnen zich ook schriftelijk melden, onder ver melding van Naam en voorletters. Adres. Datum en jaar van geboorte. Voor welke(n) dag(en) of gedeel- te(n) van dag(en) men zich be schikbaar stelt. i huis-aan-huis-collecte 06 Boter 06 Vet 28 December t.m. 21 Februari 193 Alg. 1 250 gram Koffiesurr. Een huis-aan-huis-collecte vereischt een zeer groot aantal collectanten. Geeft u daarom spontaan en in grooten ge tale op. Hulp aan landgenooten. die door de omstandigheden in moeilijkheden zijn geraakt, is eereplicht. sing omtrent Pikamalinga werd mede gedeeld en zij legde er den nadruk op, dat alle misdaden, in verband met de uitspraken van priesters, streng zouden worden gestraft. Daarna werd een ieder de groote blanke de stamhoofden spoe dig afzonderlijk met een bezoek zou vereeren. Riefenberg was opgewonden. Wacht maar, lachte hij, zoo spoedig mijn lijfwacht behoorlijk is ge-

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5