HET GROOTE AVONTUÜh I .J' fry Hi off De 9 GELDIGE BONNEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN in '1SW '•’V O v bonnen BINNENLAND nieuwe STADSNIEUWS M (ft COURANT Vrijdag 30 Januari 1942 TWEEDE BLAD HAAGSCHE Ijoch oc^~ Gij zalt niet stelen! Bonnen achterhouden is minstens zoo slecht! Distributie brandstoffen Zeepdistributie APPELS VOOR 45 CT. PER STUK FEUILLETON O F ft Bon voor boter en margarine nog niet bekend TENTOONSTELLING „VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN” I BEGRAFENIS M. VAN STEENBERGEN De melkvoorziening 30 Januari 1933 Van morgen t.m. Dinsdag Vrij vervoer zwaar invalide oudstrijders Inkrimping van reizigersvervoer T 50 500 4 300 250 250 100 (Orbis-Holland-P.K. Jung) (Polygoon- Brands Japanland en volk. De wereldstad Tokio. Op den vóórgrond de licht ge bouwde Japansche houten huizen. (Hoffmann) Geeft recht op het koopen van Eenh. 1 Februari t.m. 7 Febr. 1942. In tijdvak van één week 9 18 22 18 rants. Brood ot gebak i i 10.30 500 500 Kaas 500 500 100 gram gram 28 Melk 34 liter 14 liter 7 7 Melk 4 1 1 1 rants. mogen 125 250 250 250 gram 250 250 250 250 Koffiesurrogaat gram lingen worden gepubliceerd. |1 stuks 1 stuks 1 1 Eieren GELDIGE BONNEN VOOR DIVERSE ARTIKELEN. Geeft recht op 't koopen van tot en met .an 2 liter Petroleum Brandst. 08 1 eenh. Brandstoffen Diverse data INVAL IN CAFE’S IN DE BINNENSTAD Jan. 1 30 April 1942 oogen, (Nadruk verboden om uithalen. meende vroeg zooals zei opgewonden voor op een sprookje, (Wordt vervolgd) 500 4 Aan de Noordelijke IJszee hebben de Duitsche soldaten hun onderkomens gebouwd. (WeUbild-Polygoon-P.K, Speek) 500 4 Febr. 1942 Febr. 1942 Elk i gende U 4 1 1 74 34 Weer- met 07A 07B 07A 07B 07A 07B 203 209 210 15 26 07 Brood Brood Vleesch Vleesch Aardapp. Aardapp. Boter Boter met red Vleesch of vl waren Aardappelen Aardappelen 250 250 100 l 50 4 250 250 100 1941 1942 211 G G L 1 tg 50 gram >00 gram 1 rants 250 gram 250 gram 250 gram 100 gram 250 250 10<> 24 34 k i gram gram rants, gram gram gram gram .7» UITKNIPPEN EN BEWAREN! rants. k 8- t 8- Beschikbaar per persoon Vol was senen 1 Rantsoen Zeep 75 gram Toiletzeep 80 De beeldhouwer F. Carasso legt de laatste hand aan het beeld „Lente”, hetwelk hij in op dracht van de gemeente Amsterdam vervaardigt en dat geplaatst zal worden in het Zuiderpark te Amsterdam. (Polygoon-v. Bilsen) In den Rotterdamschen Kunstkring is een zeer belangrijke veiling gehouden van oude en mo derne schilderijen. Een fraai zeegezicht van den vermaarden schilder uit de 17de eeuw, Jan Por- cellis, onder den hamer. (Polygoon-Hof) 31 Maart 1942 31 Maart 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 30 April 1942 28 Febr. 1942 28 Febr. 1942 daar voegen, lag hy Boter Vet Boter Boter z. red. of Margarine tegen de die gru- 28 Dec 4 Jan. Licht en zwaar afweergeschut in het Noorden. De soldaten war men zich bij een kampvuur. (Weltbild-Polygoon-P.K. Speek) neem cdtfcl een mee Zooals zijn waardige partner in het Oosten, werpen Engel- sche vliegers steeds weer bommen op vreedzame steden in Holland en verspreiden dood en verderf. Zonder dat zich mili taire doelen in de nabijheid bevinden, suizen de bommen van den Tommy omlaag. (Müller-Pöcke-Stapf 50 gram Scheerzeep 1) Hierop geen Anthraciet verkrijgba graf- men o.a. nog gezamenlijk Gezang 27 vers 2 ge zongen. Prijsopdrijving met 50 Bij den restaurateur van de tweede klasse wachtkamer op het Staatsspoorsta- tion is dezer dagen de aanwezige voor raad appelen in beslag genomen Het was den controleurs van de prijsbeheer- sching namelijk gebleken, dat de appels daar voor 45 cent per stuk verkocht wer den. De maximumprijs van appels van de beste kwaliteit bedraagt voor restau raties e.d. 25 cent per stuk. De in beslag genomen appels waren tegen den norma len prijs ingekocht, zoodat de restaura teur zich schuldig heeft gemaakt aan een prijsopdrijving van ongeveer 50 pCt. Op de Algemeene Begraafplaats heeft gistermiddag de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer M. van Steenbergen, oud-lid van den Gemeenteraad en een bekende figuur in Middenstandskringen. Vooral uit deze kringen was de belangstelling groot. Op gemerkt werden o.a. de heeren M Vrij enhoek, wethouder van Stadsontwikke ling. W. G. Scheeres, waarnemend-voor- zitter en mr. J. E. Claringbould, secretaris van de Kamer van Koophandel te dezer stede H. C. Vermaat, oud-directeur van het Haven- en Marktwezen en de tegen woordige directeur H. E Nottrot, be stuursleden van de vereeniging van huis eigenaren „Ons Belang”, leden van den voormaligen Gemeenteraad. Ds. J. Smelik, predikant van de Gere formeerde Kerk 's-Gravenhage-Loosdui- nen. heeft in de aula een enkel woord ter nagedachtenis gesproken. Wij willen, al dus spr., aan de baar van den heer van Steenbergen uiting geven aan ons aller heiligst geloof en God danken voor de rijke Hemelsche gaven, waarmede de overledene was gesierd. Het is een voor recht om van hem te getuigen, dat hij een oprecht, kinderlijk geloof had. Onder orgelspel werd de kist waarts gedragen. Hier heeft der vol- bonnen 4 197 Algem 15 C, 05 D Re’ 198 Algem 199 tm 202 Alg 06D—07D Res. Algem Algem Algem 204 t nr. 208 Algemeen 06 A t'm 09 A Melk I 06 B t'm 09 B Melk I :W Bestaat reeds bij de Spoorwegen Naar aanleiding van het bericht betref fende vrij tramvervoer voor zwaar inva lide oud-strijders, vernemen wij nog. dat een soortgelijke regeling eveneens bestaat ten aanzien van het vervoer per spoor weg. Het hoofd van het afwikkelings bureau van Defensie heeft n.l. reeds ge- ruimen tijd geleden, in overleg met de directie der Ned. Spoorwegen, bepaald, dat aan ernstig getroffen oorlogsinvalide militairen achtmaal per jaar vrij vervoer (heen en terug) per spoor wordt toege kend voor een door den gerechtigde te bepalen reis. Hierin is in voorkomend geval tevens begrepen het vervoer van een begeleider (b.v voor blinden), een invalidewagen e.d. Evenals bij het ver voer per tram wordt het vrij vervoer per spoor verstrekt op vertoon van een legi timatiebewijs, dat in overleg met den chef van den Rijksgeneeskundigen dienst •an den betrokkene wordt uitgereikt. Van bevoegde zijde wordt er de aan- iacht op gevestigd, dat het in de huidige •mstandigheden is voorgekomen en ook in de naaste toekomst nog zal kunnen voor komen, dat de melkhandel niet over een voldoende hoeveelheid gestandaardiseer de melk beschikt om aan consumenten, die in het bezit zijn van melkbonnen, de hoeveelheden melk af te leveren, welke dezen dagelijks plegen te betrekken. Dit is uit den aard der zaak onvermijdelijk en beteekent geenszins een tijdelijke rant- soenvermindering. De melkbonnen heb ben immers een geldigheidsduur van vier weken, zoodat gedurende het verdere verloop van dit tijdvak alle gelegenheid bestaat om het op de bonnen verkrijg bare rantsoen alsnog in zijn geheel te ontvangen. Wanneer b.v. een gezin over twee D.M. of D.N. kaarten beschikt en gewoon is op de bonnen daarvan een liter melk per dag te betrekken, kan het voorkomen, dat dit gezin eenige malen met een halven liter per dag genoegen zal moeten ne men, waartegenover dan echter staat, dat het later eenige malen 14 liter per dag zal kunnen ontvangen. buitenwerk d.w.z. werkzaamheden straat, op daken, op het veld en dies meer zij. Op vermoeden, dat gehandeld wend in distributiebescheiden, enz., is door de po litie in drie café’s in de binnenstad een inval gedaan. De aanwezige personen werden gefouilleerd. Bij den 37-jarigen koopman S. werden een doos dameskou sen. damespantoffels en eenige sieraden in beslag genomen. In een café trof men nog een hoeveelheid boter en rundvet, benevens doozen met dameskousen aan, waarop eveneens beslag werd gelegd. Twee doozen sigaren en een partij siga retten, welke door een caféhouder tegen opgedreven prijs waren gekocht, werden tenslotte nog door de politie meegenomen. te wijten aan een natuurlijke oorzaak en de priesters zouden deze gelegenheid wel durven te baat nemen, om de be volking een tweede maai tegen hen op te ruien In den namiddag begaven zij zich naar de hutten van den gestorven neger. Op het binnenpleintje was het lijk tentoongesteld. Men had het op een verhooging gezet, vastgebonden in zit tende houding en in Krygsdos. Talrijke vrouwen zaten rondom het lyK en om de beurt hieven ze rouwliederen aan. Een paar mannen hadden plaats geno men aan de voeten van den overledene en joegen met groote veeren de vliegen en insecten weg, die er omheen gons den. Drie tam-tams begeleidden tallooze voordansers. Af en toe sprong een van die dansers uit den Kring, liep naar den doode en raakte met den vinger de oogleden aan, terwijl hij enkele woorden fluisterde aan het oor. Vervolgens net hij zich op den grond vallen, wentelde zich in het zand en sprong opnieuw tus- schen de dansers. Het andere gedeelte van de bevolking stond zwijgend, met bedrukt gelaat, naar het schouwspel te staren. Vandaag negen jaar geleden nam Adolf Hitler in Duitschland de macht over Onder zijn bezielende leiding werd be gonnen aan een opbouw, waardoor het Duitsche volk weer een gelukkige toe komst tegemoet ging. Een opbouw, die Duitschland weer groot en sterk maakte, zoo sterk, dat ditzelfde Duitschland nu geheel Europa kan verdedigen tegen het' dreigende bolsjewisme. Ook voor ons land en volk blijkt dus die 30e Januari 1933 een zeer belangrijke datum te zijn geweest en root is ook onze schuld aan Duitsch land, en zijn Führer. Landgenoot die schuld wordt nu ingelost door duizenden Nederlandsche nationaal- socialisten, die nu. samen met de Duit sche soldaten strijden, aan het Oostfront Er zijn echter nog duizenden landgenoo- ten, die nog steeds hun plaats niet inna men. Laten zij bedenken, dat het ook hun plicht is zich te melden bij het Vrijwilli gerslegioen ..Nederland”. Koninginne gracht 22 te ’s-Gravenhage. 57 Boter 57 Vet 28 December t.m. 21 Februari 1942 193 Algemeen 1250 gram 19 Jan. t/m 7 Febr. 1942 04 B 04 C. 04 D Reserve WERKZAAMHEDEN VAN WERK- LOOZEN BIJ SNEEUWVAL In verband met de omstandigheid dat wider steunde werkloozen, die. met het oog op sneeuwval, tijdelijk werkzaamhe den buitenshuis verrichten, twee derde van deze verdiensten voor zich mogen be houden, heeft de secr.-gen. van Sociale Zaken nader bepaald, dat ten deze het maximum van art. 10a der steunregeling niet geldt, zoodat de bepaling, dat het uit te keeren steunbedrag plus gezins-, inkomsten nooit meer mogen vormen dan anderhalf maal het theoretisch steunbe drag, hiervoor buiten werking is gesteld. Onder buitenshuis verrichte werkzaamhe den wordt uiteraard alleen verstaan z.g. op wat De tuinbouwvoorlichtingsdienst van de Directie van den Landbouw zal van mor gen tot en met Dinsdag a.s. een tentoon stelling „Voedingsgewassen in eigen tuin” in het Gemeentelijk Gymnasium, Laan van Meerdervoort 57, organiseeren. Deze tentoonstelling heeft ten doel, huur ders van volkstuinen en bezitters van een eigen tuin betreffende het telen van groen ten en aardappelen voor te lichten. De tentoonstelling, welke vrij toeganke lijk is, wordt morgenmiddag te 3 uur voor het publiek opengesteld en blijft dien dag geopend tot 6 uur namiddag. De volgende twee dagen zal de tentoon stelling van 10 uur 's morgens tot 5 uur *s namiddags geopend zijn. Ter gelegenheid van deze tentoonstel ling zal voorts in genoemd gebouw de kleurenfilm „Licht en Lucht” worden vertoond en wel a.s. Zondag om uur en te 14.30 uur. Materiaal voor Afrika. De transportvliegtuigen worden volgeladen. (Hoffmann-P.K. von Kayser) COMMISSARIS BELANGEN VOOR MALIGE NEDERLANDSCHE WEERMACHT Op bevel van den Duitschen machtbevelhebber in Nederland is ingang van 1 Febr. a.s. de titel van het hoofd van het afwikkelingsbureau van Defensie gewijzigd in „commissaris voor de belangen van de voormalige Neder landsche Weermacht”. De bevoegdheden van den commissaris zijn dezelfde als die van het hoofd van het afwikkelings bureau. Als commissaris is aangewezen de kapitein van den generalen staf B. R. P. F. Hasselman, tot dusver hoofd van het afwikkelingsbureau van het departe ment van Defensie. Correspondentie, bestemd voor het af wikkelingsbureau. dient dus met ingang van bovengenoemden datum te worden gericht aan „den commissaris voor de belangen van dè voormalige Nederland sche Weermacht”. t/m 4 tm 14 t/m 3 laar 13 iaat 20 iaat liter In tijdvak van 9 dagen 4 rants 4 rants 1 rants i rants U 8 I k.g 25 januari t.m. 21 Februari 1942. Voor de week van 1 tot en met 7 Febr. zijn de gebruikelijke rantsoenen brood, vleesch en aardappelen ver krijgbaar op de bonnen 07 van de daar toe bestemde kaarten. De nieuwe bon vooh boter en marga rine, geldig van 1 tot 9 Februari, zal nog nader worden bekend gemaakt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de extra-boterbon 57 nè morgen niet meer geldig is. 58) Op het aandringen van Fweloe, zag hij van zijn voornemen af. Op het streng betoog, dat hij tegen den schuldigen stemleider hield, reageerde deze met en dom glimlachje, terwijl hij met de tong klakte en onbegrijpend het hoofd heen en weer wiegde. Zooiets zal ik geen tweede maal dulden, zei hij ’s avonds tegen Ada, en hij zond afgevaardigden naar de andere stamhoofden, opdat zij dit wreed ge bruik niet zouden toepassen bij zijn be zoek. Maar naargelang de tijd voorbijging, leerde hij beter den geest der wildernis bewoners kennen en was verplicht nog andere wreedheden straffeloos te laten gebeuren. Zoo hoorde hy gewag maken Van het toepassen der giïproef, waarby Verscheidene personen waren gestorven. DE VOLGENDE BONNEN ZIJN BINNENKORT NIET MEER GELDIG Na Zaterdag 31 Januari: 05 Aardappelen, 06 Brood, Vleesch, Aardappelen, Boter, 57 Boter. Bonnen 195 Algemeen (Peulvruchten) blijven geldig t.m. 21 Febr. 1942. Bonnummer wordt nader bekend gemaakt. De levensmiddelenbonneri welker geldigheidsduur op Zondag aanvangt, mogen reeds worden gebruikt op Zaterdag daaraanvoorafgaande. met uitzondering van den bon voor vleesch en vleeschwaren. 13 liter 1 Febr. t m. 9 Febr. 1942 Een geit van een landbouwer te Wognum heeft dezer dagen (een zeldzaamheid voor Januari) aan twee jongen het leven geschonken. Polygoon-Kuiper) 28 C V le t/m 8e per. Brandst. Algemeen Zeep Toiletzeep Textiel (mannen 1942 lar 2) Hierop uitsluitend Turf verkrijgbaar Suiker Cacao Jam Bloem br of gebak Rijst Haverm of Feulvr Gort Vermic of maiz TOILET- EN HUISHOUDZEEP Gedurende het tijdvak van 1 Februari tot en met 28 Februari a.s. geeft de met „211” genummerde bon van de „bon kaart algemeen” alsmede de met ,,G zeep” gemerkte bon van de nieuw uit gereikte zeepkaarten, welke resp. ten be hoeve van kinderen beneden den leeftijd van 2 jaar en van een leeftijd tusschen twee en acht jaar zijn uitgereikt, recht op het koopen van: hetzij 150 gram toiletzeep (samenstelling van na 1 Sep tember 1940); hetzij 90 gram huishoud zeep; hetzij 150 gram zachte zeep (samenstelling van na 1 Januari 1941); hetzij 100 gram zachte zeep (samen stelling van na 31 Augustus 1941); hetzy 250 gram zeeppoeder; hetzij 450 gram waschpoedér. Gedurende bovengenoemd tijdvak geeft de met ,,G toiletzeep” gemerkte bon van de zeepkaart, welke aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar is uitgereikt, recht op het koopen van 75 gram toiletzeep van de oude samen stelling. De Nederlandsche Spoorwegen deelen mede, dat zij ingaande Zaterdag a.s., 31 Januari, zullen overgaan tot verdere inkrimping van den reizigerstreindienst op werkdagen. Voor bijzonderheden wordt verwezen naar de rose aanplakbiljetten, welke van heden af, op alle stations zul len zijn aangebracht. I 4 rants 4 rants 14 rants. Bijzondere rantsoenen. 21 Dec. t.m. 31 Jan. 1942 125 gram 125 gram ter rijkelijk nadden betaald, opdat deze de gedaagde partij zou doen verdwijnen. Riefenberg rekende met den oetrokken toovenaar af onder vier oogen en be dreigde hem met hetzelfde lot ais Pika- malinga, maar de kerel scheen heele- maal niet onder den indruk van die be dreiging te komen. Ada en Fweloe rieden nem ten stel ligste af nu reeds in te grijpen. De priesters zouden niet nalaten zyn optre den uit te buiten en de bevolking tegen hem op te ruien. Riefenberg vloekte. Wat gaf hij heel die kafferbeweging? Geen sikkepit, maar het stuitte hem toch borst, als beschaafd mensch weldaden te laten gebeuren. Och, glimlachte Ada, als ge nu onbesuisd te werk wilt gaan, loopt het heelemaal verkeerd met ons en nadien zal het hier toch blijven gaan, net ging. Riefenberg kwam naar staan Luister eens. U vindt het leven hier misschien een pretje, maar ik heb er genoeg van. Een dezer dagen trek ik er rtusschenuit en als u niet mee wilt, moet Het onderzoek wees uit, dat de aanleg- u dat zelf weten. |ers van het geding een inlandsch pries- Ada zag hem glimlachend aan, met een zachte uitdrukking in de welke hem overstuur maakte. Altijd even onstuimig. Jongen toch, zoo bedoel ik het niet. Als u hier van daan wilt, ga ik mee. Maar geloof me, daarvoor is het te vroeg. Laten we eerst het hart van die menschen winnen. Ik ga in de dorpen de vrouwen bezoeken, geef haar goeden raad, help haar met de kinderen en leer haar allerlei nut tige werkjes. Als u van uw kant nu eerst net vertrouwen en de genegenheid tracht te winnen van de eenvoudige dorpelmgen, dan zult ge eenmaal veel meer kunnen bereiken, dan door nu op te treden tegen stamhoofden en pries ters. Dat zal niets Riefenberg. Laten wy het probeeren? Ada. De klank warm, genegenheid aan. Goed, zei hy, wij zullen het probeeren. Zoo kwam hij opeens opnieuw dicht Dij Ada te staan. Van ’s morgens vroeg tot 's avonds laat waren ze bij elkaar. Hij volgde ha^r naar de dorpen en zag, met welke moederlijke zorg zij de zieke kinderen verpleegde, hoe zij de vrouwen Lebon s nederzetting en hoe ny daar op zoek was gegaan naar haar ziel. Hij keek strak voor zich uit, zoodat hij niet zag, met welke innigheid Ada’s blikken op hem rustten. Het toeval wil de, dat, toen Riefenberg zijn verhaal geëindigd had, een klein, naakt neger kind naar Ada kwam toegeioopen. Zij ving het op m naar armen. Aldus was net, alsof zij vergat te antwoorden op zijn pleidooi. Terwjjl ze samen met net kindje naar de moeder wandelden, zei zy: Och, ik heb in myn leven al zoo veel sentimenteelen onzin hooren uit kramen en... zelf uitgekraamd, dat ik er werkelijk bang voor geworden ben. Het zou vernederend zijn, meende Riefenberg, daar nog een woord aan toe te voegen, maar gedurende den nacht lag hy over dit zinnetje te denken. Den volgenden dag werd zijn aan dacht afgeleid door een ongewone ge beurtenis: een van de stamhoofden was onverwachts gestorven. Het dorp was vol geklaag en door tam-tamgeroffel werd de bevolking uit het binnenland opgeroepen. Riefenberg en Ada waren eenigszins ongerust. Een sterfgeval is volgens deze primitieve menschen nooit - J 24 in tijdvak van vier weken Elk der volgende bonnen Petroleum Petroleum K F Brandst 1) 05 t/m 07 H K Brandst 13 en 17 H.K H K Brandst 2) 12 t/m 20 C.V Brandst 23 t.m 28 C V Brandst Over de aanwijzing van nieuwe bonnen staat nog niets vast De secr.-gen. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende be kend inzake de distributie van vaste brandstoffen: Het feit, dat de laatst aan gewezen bonnen „13 H.K.'' en „17 H.K.” van de bonkaarten „J”, ,,K” en „23 C.V.” tot en met .^S^C.V.” van de bonkaart „L” zijn geldig verklaard tot en met 30 April a.s., heeft, naar is gebleken, den indruk gewekt, dat voor het stook- seizoen 19411942 geen nieuwe bonnen voor vaste brandstoffen meer geldig zouden worden verklaard. De vermelding van den datum 30 April 1942 beteekent evenwel slechts, dat op de thans geldig verklaarde bonnen tot 30 April 1942 brandstoffen mogen worden gekocht en dat deze bonnen na dien datum ongeldig zijn en niet meer voor het koopen van vaste brandstoffen mogen worden ge bruikt. Over de aanwijzing van nieuwe bon nen voor dit stookseizoen staat thans nog niets definitief vast. In verband hiermede zullen omtrent deze aangelegen heid te zijner tijd nog nadere mededee- ln een Llbysche haven is een motorbarkas met Duit sche gewonden langszij van een Italiaansch hospitaal- schip gekomen, dat de mannen, onder goede dokters- verzorging, naar Europa terug zal brengen. oystond met raad en daad, en naar trachtte begrippen te leeren krijgen over zindelijkheid. Het was, of zij tegenover hem heelemaal was veranderd. Het vertrouwen, dat ze de eerste dagen m hem stelde, was teruggekeerd. Uit niets bleek, dat zij nog dacht aan de gebeur tenis in het ravijn. Dat wilde hij weer heelemaal goed maken. En op een na middag, dat ze in en dorp, onder de schaduw van een heerlijken mangga- boom zaten, begon hij over dit pijnlijke geval. Ach kom, fluisterde zjj, dat is ai zoo lang geleden. Wat hebt ge me toen verkeerd beoordeeld. Ada. antwoordde hy, ik heb ver- Keerd gehandeld, dat geef ik toe, maar ik diende niet zoo streng te worden be oordeeld Ik heb u toen gezegd, dat ik van u hield, en dat vondt u beleedigend. omdat ik u maar sedert enkele dagen - kende... maar ik hield al sedert lang van u. al was ik overtuigd, dat gij niet meer leefde... Het lykt bijna glimlachte Ada. Ik weet niet, waar het op lykt. maar het is de eenvoudige waarheid. En toen vertelde hij haar uitvoerig, hoe hy geleefd had in het kleine huisje van1- van haar stem was zoo haar oogen keken hem zoo vol «O in e M»;:

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5