Het Laatste Nieuws l DE STEM Verzachtende omstandigheden I AETHER VOOR DEN PUZZELAAR I IN DEN Tijdelijk in een klein dorpje 5 Hét tijdschrift kon haar niet boeien toen M„„ l„ a ZONDAGSBLAD behoorende bij de Haagsche Courant van 31 Januari 1942. No 18695 dat zijn bede door haar gehoord omroeper. Arimandes zijn kof- hebt zelfs IN HET STEENEN TIJDPERK Hij Ife 17 >9 D3 2i 2A 15 2J 3o voor eigen (Oplossing in de courant van Maandag» Je moet niet denken, dat ik grapjes Dik. vervolgde hij sarcastisch, Telkens opnieuw herhaalde hij in zich van Wave- Het iemand, Slootwater, het zij zich kon laten gelden. Arimandes vond, dat het zijn carrière zou breken, wanneer hij aan in het groote huis en de groote onrust in haar hart, konden elkander niet ver dragen. Zij liep naar het radiotoestel in de Niet plaats van het misdrijf gearriveerd klauwen 4 Willig, 5 Huisraad, 6 Einder. 7 Vleeschgerecht, Laat maar, zei mr. van Haren. ik zal wel een nieuwen kanarievogel koo- zag juist, dat de strenge Willem van den stoel nam ook het kleine gele lichaam van de Ira- die dood op den grond lag Heeft Zwarte Willem eindelijk zijn zin? vroeg ze verschrikt. Waarom laat op een stoel gebonden stond open en volgens de verklaring var die weldra met behulp var men. had de brutale inbreker voor een waarde van dertig duizend gulden aan begre- ?eld en sieraden medegenomen De dader iacje deel be-.kkend’ een zal Zwarte Willem te redden. De omstandigheden, waaronder de mis had plaatsgegrepen, noodzaakten den arrestant in zijn particuliere met een stapel origineele nieuwtjes met koppen over de geheele breedte van een pagina van een duim of twee dik, anders... Nou, anders?... vroeg Lange Dirk. Roel haalde onwillig z’n schouders op Het is tegenwoordig geen pretje, om uit de misère te helpen Maar ik heb van- pen Als je me somsTog eens noodig hebt zuHen onze concurrenten ópkijken, als dan ben ik je man, hoor Maar verder... mondje dicht. Roe) Dik dronk zijn glas leeg en stond op. Vooral sensationeel. Dirk. En al leen voor ons! zei hij ten afscheid. Je zal over Lange Dirk geen klagen hebben, jongen, zei de ander met een vreemd grijnslachje. Horizontaal: 1. rteistasch, 5 Bergplaats voor steenkolen in een stoomschip 8 Geraamte. 9 Geheim, 10 Insect. 12 Verdieping, 14 Rijgsnoer. 16 Het oosten. 18 Veel. knoopig moeskruid. 19 Station (Z.Ned.), 20 Rij. tusschen van ge had bestaan, dan zou ik er niet aan den ken verzachtende omstandigheden te la ten gelden. Maar ik heb in het laar, dat achter ons ligt, leeren begrijpen, dat je behept bent met een kwaal Zwarte Wil lem, je bent erfelijk belast, ofschoon je karakter in tegenspraak is met je vree- selijke daad Mijn plicht zegt, dat ik je veroordeelen moet, maar ik kan het niet Peter was mijn beste vriend, dat Is waar, ook jou mag ik graag en het zou mij pijn doen, indien ik de oorzaak zou moe- Luister goed. het je voor dezen brander gehad zei de Moor op een toon, waaruit Roel Dik niet kon opmaken, of het ernstig gemeend was. of dat de hoofd redacteur zich een ongepaste grap veooor- loofde De Moor beet zenuwachtig op het stompje sigaar en wierp van achter zijn schrijfbureau een vernietigenden blik op zijn medewerker. Van Haren stond op en ging naar den stoel, waarop Willem nog steeds zat. met oogen die niets schenen te zien, noch iets van de woorden van den rechter schenen te begrijpen Toen van Haren voor hem stond richtte hij zich op Een zacht geluid kwam uit z’n mond, toen de officier over zijn zwar ten kop streelde Zijn stem behoorde haar, en Met een plotselinge beweging keek zij naar de klok. Dan trok zij een van het dressoir open en greep Iedereen wist, dat mr van Haren ei een principieele tegenstander van was om gedurende zijn vacantie strafzaken te narie hij schichtig een blik naar de deur De strenge blik van van Haren kluisterde hem aan zijn zetel, anders zou hij on getwijfeld geprobeerd hebben te vluch ten Het is een buitengewoon helder ge- --1 Willem, ging de officier van justitie voort Niemand zal er aan twijfelen. Het is nu drie uur, vervolgde de Moor. Ik geef je tijd tot vannacht drie uur. Voldoende om een sensationeel ar tikel in elkaar te draaien. Maar het moet vooral nieuw zijn geen bakerpraatjes of andere goedkoope onzin. Nogmaals, Dik probeer je col lega’s te overtroeven Ik blijf vannacht hier doorwerken voor de copie van de ochtendeditie Ik verwacht je om drie uur. Hij wenkte met zijn hand, een duidelijk Ga er uit! Zoek contact 2». pewiektste gauwdieven uit de onderwereld. Zoek Lange Dirk op en laat hij je wat uit currenten is gepubliceerd. Dirk, zei Roel zijn leven vertellen, tusschen dieven en Sensationeele copie uit je leven. Tets moordenaars. Het geeft niet, wat hij je omtrent je nieuwe plannen of zooiets. vertelt, als het maar goed en opwin- Natuurlijk alleen bestemd voor mijn dend is krant. De Moor blijft van nacht op het O! was alles, wat Dik zei. bureau en hij verwacht me om drie uur Lange Dirk keek hem met zijn scheef- maar 31 Mevrouw van Haren kwam binnen en man Zwarte Toen zag ze De postsorteerder uit het steenen tijdperk, nadat hij per ongeluk een visitekaartje liet vallen. W. van Beek jij het maar liever voor. Roel las: Brutale inbraak Oude dame van haar bed gelicht en mishandeld. Inbreker maakt een buit van dertig duizend gulden Voorbijganger redt de oude dame uit haar netelige posi tie Hedennacht omstreeks drie uur is in Met starenden blik keek een villa in een der voornaamste stads- kapitale letters in den brief, tot ze voor deelen een buitengewoon brutale inbraak zijn oogen gingen dansen, gepleegd, welke misschien zeer ernstige gevolgen zou hebben gehad voor een zelf: van Waverenstraat 88 oude dame, indien niet een toevallige renstraat 88 voorbijganger met gevaar voor eigen Toen wist hij het weer Van Waveren leven had ingegrepen. Omstreeks dat uur straat 88dat was het particuliere ging de genoemde persoon huiswaarts, adres var De Moor ik gered. Maar echt gebeurd hoor. Lange Dirk knipperde even veelbetee kenend met zijn kraaloogjes. Jij drinkt een sherry voor mijn re kening. Dik, zei hij Wat zei je ook weer?... Vannacht om drie uur? treden zag hij een De Moor moet zijn politiek overzicht zestig jaar met een doek voor haar m-ind voor de ochtend-editie uitwerken. Hij zou op een stoel gebonden De brandkast tot drie uur op me wachten, zei Dik. De kelner bracht twee glazen sherry en de dame. Dirk zei tegen hem: - Moet je hooren, vlugzout uit haar onmacht was bijgek' Jan Deze heer komt vannacht om twee uur hier. Ik zal je een brier geven en dien geef jij aan mijnheer Dik, pen? De kelner knikte en verdween. Je neemt het me toch niet kwalijk, zij vierkant tegen iemand op. sterke armen omsloten haar. Door de nog kamerdeur klonk vaag de stem, bege leid door het orgel. Ik, ik, dacht... ik, meende... hak- lezen. kelde Theodora. Ik dacht, dat jij Als ik niet wist, dat er vanavond moest zingen’ jouw familie en die van Peter Mijn dom, klein meisje! Dat zijn slacht °P geslacht een onverzoenlijke haat gramofoonplaten, vorige week al opge nomen. Een kletsnatte wang drukte zich tegen haar betraand gezicht. Zullen we nooit meer ruzie maken! I Is alles nu weer goed? Twee gelukkige menschenkinderen stonden voor de open huisdeur in den stroomenden regen en hielden elkander vast omsloten. Een bemoeizuchtige goot deponeerde haar overtolligen inhoud w ujuicu precies over de twee eenzame figuren tën' zijn' van" jouvT dood? in de stille straat. Van binnen klonk de Zwarte Wilem. ik zal L_. heldere stem van den omroeper, die keer vergeven en goed met kwaad ver mededeelde: gelden, maar mocht je binnenkort weer Dames en heeren, u hebt ge- iemand van Peters familie kwaad doen luisterd naar onzen tenor Mhrio Belcan- dan. to. Het waren eigen opnamen. ciaal programma. Mario Belcanto gedurende twintig minuten eenige der meest beroemde liefdesaria's voor u daad zingen, begeleid door ons concertorgel, hem -- r- Als eerste nummer zingt Mario Belcanto woning aan een streng verhoor te onder- de groote verzoeningsaria uit de ope- werpen Mr van Haren bromde iet» en ra „De bedrogen bruidegom”. besloot voor eenmaal van zijn principe Met eenige forsche tonen had het or- - gel ingezet, om in een zachte begelei ding over te gaan, toen de stem van den jongen zanger inzette. Droef, wee klagend klonk zijn weeke tenor, toen hij de smartelijke woorden zong, welke vertelden, hoe wreed het jonge geluk gebroken was. Dringend klonk zijn bede, waarmede hij zijn geliefde om verge- teMaad”brtrap't" en 'de wet "ként ving smeekte. - r - Theodora had haar handen gevouwen. Tranen welden op in haar mooie blauwe oogen. Zij voelde, dat Mario zelf dit Ik heb zooeven van Willems een uit- teeken voor Roel, dat de Moor het ge sprek als geëindigd beschouwde. De jonge journalist was in den loop der tijden ge wend geraakt aan de plotseling opkomen de heftige uitvallen van zijn patroon en hij wist, dat alle tegenwerpingen nutte loos zouden zijn Bovendien kon hij de Moor en Willems geen ongelijk geven. Zij ik blad, het Westen, kwam inderdaad steeds met de nieuwsberichten achteraan Hij maakte zichzelf daar meermalen een jij begrijpt er natuurlijk weer geen steek van. Willems is maar een gewoon boek- houdertje en die Is niet bevoegd, om zijn chef uitbranders te geven, nietwaar? Roel liet hem kalm uitrazen. Als u mij nu eens zegt, op welke ma nier Willems zijn brutaliteit motiveert, dan wordt het misschien wat duidelijker, zei Dik. De Moor richtte zich gewichtig van ach ter zijn schrijfbureau op en ging voor Roel staan. Willems beklaagt zich erover, dat in één maand tijd het aantal abonné’s met elfhonderd is teruggeloonen. Dat is erg. mompelde Dik De oor zaak’ Oud nievws! zei de Moor. Wij brengen geen actualiteiten De berichten die wij in ons blad otrbliceeren. weten de lezers .al uit andere bladen Kijk eens naar De Tijd en De Bron Lees de vet gedrukte koppen in de Dneeliiksche Kro niek en zeg dan of Willems geen gelijk heeft Het publiek wil het nieuwste van het nieuwste vooral sensatie journalist moet toch weten actueel nieuws alles afhangt nieuws hoe meer abonné’s toen hij uit het perceel angstkreten meende te hooren die klaarblijkelijk vai een vrouw afkomstig waren Geen oogen blik aarzelde hij en ofschoon ongewa pend, snelde hij kordaat naar de voor deur, die blijkbaar met een looper wa> zonder werk langs de straat te zwerven, geopend Hij ontmoette althans geen Dirk. Als jij- mij de copie geeft, dan ben tegenstand bij het openen Op de slaap kamer van de bewoners de heer de- huizes was dien nacht afwezig brand de licht en hij meende, dat daar vandaan een bepaald geluid kwam Onmiddellijk forceerde hij de deur en bij het binnen treden zag hij een dame van ongeveei werk verdiept had begreep hij dat hij er voor te zorgen had, dien nacht, om drie uur over een actueel en sensationeel artikel te beschikken. Zoo niet Voor een van de beruchte nachtkroegen bleef Dik staan. Hij wist, dat hij hier Lange Dirk kon vinden, als deze niet op karwei was. Even luisterde hij naar de snerpende dissonanten van een goedkoope band, toen stapte hij resoluut naar bin nen. Bang behoefde hij niet te zijn, want Roei Dik was in de misdadigerswereld be. kend als de man die niemand kwaad zou doen Het duurde niet lang, of hij had Lange Dirk ergens jn een achterkamer tje ontdekt. Wil je me wat vertellen uit je le ven, Dirk? vroeg Roel. De Moor is woedend op me, omdat ik altijd met oud bakken kost kom aandragen J— -- X.- staande oogen wantrouwend aan, Dik schudde lachend zijn hoofd. Nee. Dirk, je weet wel, dat je op me rekenen kunt. Heb je ooit over me te. klagen gehad? De misdadiger dronk met één teug zijn Dik Jij als glas sherry leeg. dat van Je hebt gelijk, jongen, zei hij met een Hoe meer knipoogje. Jij bent de beroerdste nog hoe meer niet. Goed beschouwd, heb je mij dik. abonné’s des te meer advertentiecontrac- wijls een tip gegeven. Zonder dat je het ten en dus een betere krant. Dik wist natuurlijk. En wat wou je nou eigen. met de lijk van me weten? 22. Iets wat nog nooit door onze con. De gestalte tegenover hem. keek met z’n groote blauwe oogen rond, alsof hij zich van geen schuld bewust was Zwarte Willem, zei van Haren Ijs koud je hebt kleinen Peter In koelen bloede vermoord. Het helpt je natuurlijk niet, of je het ontkent Dr was er met mijn oogen getuige van Je bent op hee- 2_ _._2 2t voor moordenaars geen pardon. Wanneer ik je zou straffen, dan zou je onmiddellljk het lot van kleinen Peter deelen, maar ik wil - - --- je eerst wat vertellen. Je weet, dat de programma had gewild. Dat hij hoopte, kleine Peter altijd mijn beste vriend ge- dat zijn bede door haar gehoord zou weest is en daarom spijt het mij, dat ik worden. Een snik ontsnapte haar. Nooit, juist even te laat was. om den moord te neen nooit zou zij zijn carrière in den verhinderen Neen, je hoeft niet te ant- weg staan. Zelf zou zij hem helpen de woorden, dat verwacht ik trouwens hee- brieven te beantwoorden, welke hem lemaal niet van je. Ik weet, dat je al zouden worden toegezonden. Zij wist het. meer dan een jaar op Peter loerde Wat haar alleen, heeft-ie je eigenlijk gedaan? Heb jij ooit last van hem gehad? Heeft-ie je ->oit na- De tweede teleurstelling in Ariman des Slootwater, alias Mario Belcanto’s leven was grooter geweest Ondanks duizenden brieven en foto’s, welke dui- luistervo had Ari aan zijn het voor F De moordenaar keek den rechter aan, spoorboekje. Nerveus terwijl de tranen maar van Haren kon geen spoor van be- op haar handen drupten, sloeg zij de rouw. constateerem Onbeweeglijk zat hij bladzijden om. Er ging nog een trein. 2^ Zu €n sc"e€^J» alsof de wocr- Zij kon. dienzelfden avond nog bij hem J.n aT zijn. Zij vloog de gang in, rukte hoec^ en jas van den kapstok. Gunde zich geen tijd haar hoed behoorlijk voor den spiegel op te zetten. Buiten kletterde de regen en sloegen windvlagen de groote druppels krachtig tegen de ruiten. Zij vai hoorde het niet, het had haar trouwens v-- aalJ niet kunnen schelen. Haastig knoopte zij als ik een aanklacht tegen je indien want haar mantel toe en trok de straatdeur het is algemeen bekend, dat je kleinen open. Boem... In haar groote haast liep Peter een kwaad hart toedroeg en het is Twee aan mijn waakzaamheid te danken, dat je al niet een jaar geleden je siag hebt openstaande huis- en geslagen. Mr van Haren keek Zwarte Willem peinzend aan, alsof hij in zijn ziel wilde kon echter op het laatste oogenblik over het dak ontkomen. De Moor had met dichtgeknepen Dik? Je weet wel. dat ik nooit te beroerd oogen zitten luisteren en toen Roel even ben, om een toffen jongen als jij bent, zweeg, zei hij enthousiast: _22 22-2.- 2._2«.2222. 2—2- Schitterend. Dik!Dat is nu eens nacht zelf nog een karweitje op te knap- wat i* noemt, actueel en sensatie Wat T ze dat lezen, terwijl ze er zelf nog niets van weten Dik wenkte met zijn hand. Er staat nog een onderschrift bij zei hij zacht ofschoon... Wat wou je zeggen. Dik? Het komt me een beetje vreemd voor, ofschoon dit onderschrift het sen sationeelste is van alles. Hij las verder: Bij het ter perse gaan van dit bericht Roel Dik legde triomfantelijk stuk voor bereikte ons nog de mededeeling. dat de stuk de vellen copie op het bureau voor persoon die zich zoo kordaat als een de Moor neer ridder zonder vrees of blaam gedragen Ik weet niet of het sensationeel en heeft, en door wiens kloekmoedig optre actueel genoeg is. zei hij met een inge- den wellicht een gruwelijke misdaad houden lach In ieder geval is het van voorkomen werd, niemand minder is dan Lange Dirk afkomstig, dus origineel ge- de bekende heer De Moor, de hoofdredac- noeg en wat het voornaamste isDirk teur van „Het Westen”. Hij was tot heeft mij beloofd, dat wij de eersten zijn |aat in den nacht op zijn bureau geble- met de publicatie. ven wegens de regelmatig binnenkomen Schitterend gedaan, Dik, prees de de berichten omtrent den toestand in Moor. Laat eens zien, wat bet is? Lees Europa en hij passeerde toevallig de villa in de van Waverenstraat nummer 88. waar het misdrijf werd gepleegd en.,. Roel Dik hield midden in den zin op want een krachtterm klonk uit den mond van De Moor Met groote sprongen rende de hoofd redacteur de trap af en voordat Roel goed begreep, wat er gebeurde, hoorde hij buiten een motor aanslaan en wegrijden hij naar de Een naam, laas een doorn in het oog van Theodora Het was tot een uitbarsting gekomen. Geen van beide partijen had ook iets toe willen geven. Het slot _7,__ dat Arimandes zijn kof- zijn briefpapier, enz. enz. Alleen niet op fers gepakt had en tijdelijk zijn intrek 52 U *1 -Al— U111 *4 5 1 L»1 4 8^21 l* -3 tl ..J J1-. mzVavkj in een klein dorpje woonden. Er was echter meer. De verwijdering was ontstaan, twee dagen voordat Theo dora haar drie en twintigsten verjaardag zou vieren. Die verjaardag zou tevens de officieele verloving inluiden, kaarten waren verzonden, ringen waren ge kocht.. Ziedaar een tragedie, zooals zij dagelijks over heel de wereld voorkomt, inaar telkens weer een treurspel, aan grijpend in zijn eenvoud Theodora vond, waar zij zelfs geen aanmerkingen had gemaakt, eens mevrouw Slootwater te moeten heeten, dat er toch wel iets mocht zijn, waarbij behandelen, en daarom was het in het ge heel geen wonder, dat hij het land had Denzelfden dag was er onder zijn oogen je den vervelenden kater ook altijd in de wanneer hij aan hem ge- een afschuwelijke moord gepleegd maar kamer, als er niemand 1»? richte, behoorlijk gefrankeerde brieven hij was juist een minuut te laat op de oer keerende post zou terugzenden. plaats van het misdrijf gearriveerd om Zelfs Salomo zou niet geweten hebben, den kleinen Peter uit de klauwen van pen noe deze précaire kwestie op te lossen Dat er spoedig een oplossing moest ko men was zeker, want de „groote” dag naderde al meer en meer. Den avond voor haar verjaardag zat Theodora alleen. Zij had de groote iamp uitgedraaid en slechts een kleine schemerlamp in den hoek van de kamer strooide eenige schaarsche schaduwen door de kamer. Het tijdschrift, dat Theodora in handen had, kon haar niet boeien. Steeds weer keek zij naar de klok, welke traag zooeven acht heldere slagen had laten klinken. Verwachtte zij iets? De seconden kropen voorbij, de minuten leken uren. Opnieuw had de klok haar klaar geluid door de stille kamer laten klinken. Negen tergend School, 23 Ö.ïnd vrucht langzame slagen Theodora stond op 25 Leêsteeken, 26 Loof. Zij hield het niet langer uit. De stilte boom, 28 Uitstalkast, 29 Kleur, 30 Zoetwatervisch. 31 Guttapercha. Verticaal: 1 Zoog, den hoek van de kamer en draaide de dier, 2 Enghartig, 3 Doorn, knop om. “-s~J De stem van den omroeper klonk: Dames en heeren Ons programma 11 Vrijpostig, 13 Mongool, van hedenavond ondergaat een kleine 15 Uniek, 17 Uitermate, wijziging De aangekondigde lezing van 20 Kleptomaan, 21 Vogel, professor Peinsmans gaat niet door. Als Z2 Schimpen, 23 Slijk. 24 verrassing, in het bijzonder voor de De oudste 27 Stomp 29 vrouwelijke luisteraars, hoort u nu Domein v. d spin, onzen tenor Mario Belcanto in een spe- veroveren acnter aen microioon. zajn zoete, weeklagende tenor was bekend tot in de kleinste huiskamer. Menig nieuw geluk was geboren in de vertrek ken waar de radio de stem van Ari- meeting tusschen deze twee menschen mandes liet weerklinken, begeleid door kinderen was onvermijdelijk geweest klankvolle orgelbegeleiding. Het staat Even onvermijdelijk was het, dat nu eenmaal vast, dat iemand, behept mandes prompt zijn hart verloor. Na met den naam Slootwater, ongeschikt eenige weken van onverzadigbaar moet worden geacht in het openbare liephet mis. Theodora, zoo heette leven naar voren te mogen komen. Dit parel der vrouwen, was jaloersch was een van de pleisters, die Ariman- dat er eenige reden toe bestond. ^e’ des Slootwater dankbaar op de, door den gendeel. De stapels brieven, welke karakterloozen voorvader geslagen, won- iedere kunstenaar, als bewijs van zijn de had gelegd. Hij had een pseudoniem populairiteit, moet ontvangen, waren he- gekozen: Mario Belcanto. E. zoet en welluidend en volkomen in staat lederen twijfel aan het beroep van den drager op te heffen. Die naam stond op maar zijn visitekaartje, op zijn huisdeur, op was geweest, zijn belastingbiljet. Officieel bleef hij genomen had bij zijn ouders, die ergens natuurlijk Arimandes Slootwater. ->-■-!_ j1-- tweede teleurstelling 1 grooter geweest zenden jeugdige vrouwelijke gels hem wekelijks zonden, mandes zijn hart verloren buurmeisje. Het pension, dat recht genoot, den beroemden Mario Bel canto te mogen verzorgen, was gedeel telijk verhuurd aan een moeder en een dochter. Mocht de moeder een allerlief ste dame zijn met grijzende haren, de dochter was onbeschrijfelijk aanbidde lijk. Haren van het edelste karaat, dat de duurste juwelier in zijn artikelen verwerkte. Oogen van het diepste fy. blauw, wat de zonnigste dag van den zomer kon opleveren Een mondje, snoe g perig klein, dat een stel prachtige gave g tandjes verborg, een figuurtje, slank en S rap, zooals de beste romanschrijvers tot g op heden nog niet tot in de perfectie g vermochten te beschrijven. Een ont Bronsgeest jr. Arimandes Slootwater had de tweede diepe teleurstelling van zijn leven zoo juist achter den rug. De eerste was zijn naam geweest. Toen hij eenmaal tot de jarën van verstand gekomen zijnde, ontdekte, welk een verborgen mogelijk heden zijn naam inhield, had hij een diepe, maar zeer begrijpelijke haat op gevat tegen den hem volkomen onbe kend zijndën voorvader, die zonder twijfel schuldig moest zijn aan de titulatuur, welke Arimandes zijn geheele leven in woord en beeld zou ontmoeten. Het aar dige grapje, iederen keer als Arimandes aan iemand werd voorgesteld herhaald, kon Arimandes al lang niet meer beko ren. U kent het wel. Ha. Hi Ha, weet, u nou, wat ik verstond? sLOOTWA^ TER!! Tenslotte moet men in dit leven veel aanvaarden. En Arimandes Sloot water had aanvaard, zij het dan met een verbitterd hart. Gelukkig geeft zelfs het leven pleisters om op de wonden te leggen, welke de erfelijkheid soms ruw in een menschenhart kan slaan. Ari mandes beschikte over een wonder mooie stem. Na jaren van ernstige stu die had hij kans gezien zijn plaats te Bronsgeest jr. IN HET TEHUIS VOOR OUDEN VAN DAGEN De honderdjarige: Niks geen kunst geweest. Dirk, honderd jaar te worden De eerste 75 jaar waren er nog geen automobielen en de laatste 25 jaar moest ik binnen blijven!

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 6