PLANETARIUM HET GROOTE AVONTUUR 5 BINNENLAND STADSNIEUWS 4 e TTAAGSCITE COURANT Magneto TWEEDE BLAD r FEUILLETON g 4 MR. H. J. DIJCKMEESTER OVERLEDEN De distributiebonnen 2 FcTïruaiT 1942 y HOU OP MET DAT GEPRAAT TOON UW irtFDE fN EEN DAAD Nederlandsche Kultuurkamer De commissie Posthuma Afbetalingsfinna beboet Burean „pacht” opgericht bij den Ned. Landstand Verplichte aanmelding Theatergilde I spctlt wfeu braaf- en roer 4>AA^VEf<5CHEURp€ BONNEN VORDEN NIET Vergoeq ZILVEREN JUBILEA Bnrgemeester van Eindhoven benoemd NAAR LANDSTAND OVERGEGAAN N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Febr. Lm. 28 Febr. „Een woord over de W.A.” Spaar uw ruiten! DR. J. B. A. BUITENDORP PLOTSELING OVERLEDEN I het Een bonzine-opslagplaats aan de vaten 4 Br. of Gob. VI. of Vl.w. k.g. 1 propa- 50 Cacao gram Jam 500 gram het BI., Br., Geb. 1 rants. 06 Rijst 250 gram Kaas 100 gram 3’/i liter Melk 1% een ei d. 07 Boter 07 Vet 125 gram 100 gram nam, cn De voor Theater wij over een (Nadruk verboden.) eval zon ik u een De dichtbij doen. Verplichte aanmelding voor het Persgilde houd opgestapeld. fWeUbild-Polygoon-P,KKoch) gram gram gram Aardapp. Aardapp. richting boven r 07A 07B en Be- afdeeling heeft de piloten plaats, ondertusschcn de van van WINTERHULP NEDERLAND Winterhulp Nederland heeft ontvangen van 19 Lm. 24 Januari 1942 op hoofd- en provinciale kantoren f 195.240,81. 203 209 210 250 250 100 Gesmolten rundvet Nederlandsche Kultuurkamer (Persgilde) 2de v. d. Boschstraat 44 ’s-Gravenhage 15) is op- 07A 07B Hav. of peul Gort Venn., Maiz. OW0NMMME.R WINTSRHUtf» SSJ3 0 Oostfront In een boschje zijn met hun kostbaren in- De Führer ontving in zijn Hoofdkwartier den Commandant van de Leibstandarte S.S. Adolf Hitler. S.S. Obergruppenführer en Generaal der Waf'en S.S. Sepp Dietrich en verleende hem het Eikenloof behoorende bij ’t Ridderkruis van het Ijzeren Kruis. (Hoffmann) Gistermorgen is alhier in den ouderdom van 94 jaar overleden de heer mr. H. J. Dijckmeester, oud-commissafis in de pro vincie Zeeland. Mr. H J. Dijckmeester werd 16 Febr. 1947 te Arnhem geboren. Hij studeerde rechtswetenschappen te Leiden en promo veerde in 1871 op een dissertatie over: „Grondwetsverandering”. Na werkzaam te zijn geweest op het departement van Ko loniën, ging hij in 1881 over naar Binncn- landsche Zaken, waar hij in 1891 werd be noemd tot secretaris-generaal. In deze functie was hij werkzaam tot 1906, in welk jaar hij benoemd werd tot commissaris in Zeeland, als hoedanig hij in 1921 afscheid nam, waarna hij zich te ’s-Gravenhage vestigde. ONGEMOTIVEERDE PRIJS- VERHOOGING eigenaar van een bekend afbeta- Itngsmagazijn hier ter stede P. L. werd dezer dagen terzake van prijsopdrijving ter verantwoording geroepen voor den inspecteur voor de Prijsbeheersching. Er waren ongemotiveerde prijsverhoo- gingen geconstateerd bij heereiicostuums, regenjassen, schoenen, overhemden, kou sen en vele andere artikelen. Tijdens het verhoor verklaarde de eigenaar, dat het met de meubelen wel evenzoo zou zijn. Daar al deze artikelen tegen vooroorlog- sche prijzen waren ingekocht, kon elke verhooging slechts tot meerdere winst lei den. L. werd veroordeeld tot een boete vaai 1500 gulden. Dit was binnen een week de derde afbetalingsfirma. die door de Prijsbeheersching beboet werd. Kort tevoren immers werden 2 Dordtsche af- betalingszaken tot f 5000 en 1000 ver oordeeld. Zij brachten de „Unicorn” tot zinken. Commandant Bigalk met zijn dappere bemanning in den toren van hun U-boot bij terug keer in de haven na het torpedeeren van het Britsche vliegtuig- moederschip .Unicorn”. Aan den mast verkondigt de wimpel de koene daad. (Hoffmamn-P.K. Schulze) Op andere planeten Morgenmiddag om 15.45 herhaalt de heer W. G. ten Houte de Lange zijn voor dracht over het onderwerp: „Op andere planeten”. Het gesprokene wordt toege licht met gekleurde platen. De voordracht wordt Woensdagavond om 19.30 herhaald. ervan af, wat u van de machine ver langt. Tijd is geld, antwoordde Reading, ik verlang in de gelegenheid te wor den gesteld, mij zoo snel mogelijk te verplaatsen naar mijn verschillende ne derzettingen in de provincie. Ja, in dat geval zou ik u een De Havilland aanraden. Hoeveel kilometer kan ik daarmee afleggen zonder te dalen? Een duizendtal tegen driehonderd k.m. in het uur. Best, besliste Reading, dan zul len we een De Havilland bestellen. Een vliegtuig besturen kon hjj niet, maar een van de officieren zou hem dat leeren. De militairen meenden, dat zij daarvoor nooit toestemming zouden krijgen. Het is eenvoudig, meende de Ame rikaan. ik laat vliegvelden aanleggen en onderhouden op mijn voornaamste plantages en ik stel ze ter beschikking van het militaire luchtverkeer; ik ver klaar me daarenboven bereid den gou verneur per vliegtuig te vervoeren, wanneer hij wil. In rui] vraag ik uw hulp, om mij te leeren vliegen met een militair toestel. Dat voorstel kunnen we den gou- verneur-gcneraal doen, oordeelde de heer de Bafort. Een paar weken later kwam het toe stemmend telegram van den gouver- dat zich vandaag heeft urtgebreid tot Wahenia. Voortaan, besluit hjj, beschikken geregelden luchtdienst; wij zullen de eer hebben in ons midden de leden van een militair eskader te zien... maar dat is niet voldoende. Ook wij kunnen meehelpen om het luchtverkeer nog uit te breiden. Wat mezelf betreft, deel ik u mede, dat ik morgen vroeg mijn eigen vliegtuig m Europa zal be stellen. Daarop brak een donderend applaus los. Toen men later in den avond gezellig in den rooksalon van de residentie zat, zei men tot Reading: Dat vliegtuig van u is natuurlijk een grapje. Natuurlijk niet, antwoordde Rea ding, ik meen het. En hij meende het warempel. Den volgenden avond was er receptie in de villa van mr. Reading. Daar za ten rond den disch geschaard de gou verneur en de drie officieren van het luchteskader. Bij het nagerecht klopte Reading den kapitein-vlieger Ringels op den schou der: Wel. kapitein, nu moet u mij eens vertellen, welk soort vliegtuig ik het best zou kunnen gebruiken. Ja, lachte de officier, dat hangt stand komen van den alle standsorganisaties op landbouwgebied zijn opgegaan, was een reorganisatie van het werk van de commissie Posthuma noodzakelijk. De Rijkscommissaris heeft dit tot stand gebracht door een persoonlijk schrijven aan den heer Posthuma, waarin hij ver klaart, dat het werk van de op 19 Maart 1941 gestichte commissie Posthuma zoo danig zal worden voortgezet dat deze commissie en haar onderafdeelingen zul len worden opgenomen in den Neder- landschen Landstand. Den heer Posthuma wordt derhalve opgedragen de loopende zaken van zijn commissie met haar otv- derafdeelingen voor 1 April af te wikke len en over te dragen aan den Land stand, hierbij rekening houdend met den veortgaanden opbouw van dezen Land stand en steeds den desbetreffenden afdce- lingen van den Landstand aDe materiaal te verstrekken, dat noodig is voor het voortzetten van het werk. De Rijkscommissaris dankte inmiddels den heer Posthuma en hij rekent hem als bijzondere verdienste toe, dat het on der zijn leiding gelukt is. de vier groote landbouworganisaties in het gehecle land samen te brengen tot gemeenschappelijk werk en te brengen tot een enkele ver tegenwoordiging, van het landvolk, zooals men dit thans vindt in den Nederland- schen Landstand. Polygoon-S eym neur-generaal en bestelde Reading een De Havilland. Op een zonmgen morgen bevond hij zich op het vliegveld van Wahenia, in gezelschap van kapitein Ringels. Zij na men plaats in een militair Hawkervlieg- tuig met dubbele stuurinrichting. Rea ding zat voorin en kreeg zijn eerste les. Zorgvuldig teekende hij in een notitie boekje zijn voorbereidende punten aan: het nagaan van olie- en benzinedruk, het onderzoeken van den druk op de remmen, het controleeren van den ben zinetoevoer en of de afkoeler open is, het bijstellen van de stuurvlakken cn de richtingsnaald. Controleer altijd deze dingen, alvo rens te vertrekken, zei de officier. Vervolgens hielp hü Reading bij het schikken van zijn valscherm, en, nadat zij beiden waren vastgebonden, werden de schroeven in gang gezet. Langs een koptelefoon kreeg Reading een reeks van bevelen, welke hij met vaste hand uitvoerde: hij trok den stuurknuppel naar zich toe. zette gas bij tot de toe- renteller 80 omwentelingen aanteeken- de; vervolgens verminderde hij de snel heid. liet de blokken voor de wielen wegnemen en langzaam reed het toestel over den grond. Met behulp van h?t voetenstuur eii de remmen bracht hij de machine met den kop in den wind. (Wordt vervolgt Gisteren herdachten de hoofdagent van politie-rechercheur W. S. Hartman de brigadier F. J. van Riel van de brand weer, de hoofdagenten W. Th. Wijnen, A. de Geus, L. Zegstroo, J. W. v. d. Born' en de agenten I. J. v. d. Velde en G. S. Bos, den dag, waarop zij vóór 25 jaar in dienst kwamen bij het Haagsche politiecorps. Vanochtend zijn de jubila rissen door den hoofdcommissaris ont vangen, die hen complimenteerde. Zij kregen de gebruikelijke eervolle ver melding benevens een gratificatie. De heer Hartman is in tegenwoordigheid van het personeel van den Justitieelen dienst A., door commissaris Hol gehuldigd. Voorts is hij nog toegesproken door in specteur Monsma en rechercheur Schou ten, waarbij hem geschenken zijn aange boden. Namens het Verplegings-Inrich- tingsfonds. waarvan de heer Hartman secretaris is, werden hem een oorkonde en een drietal boeken aangeboden. De overige jubilarissen zijn eveneens door hun chefs op hartelijke wijze gehuldigd. Ook zij werden met geschenken verrast. Het dageiijksch bestuur van den bond van landpachter» en hypotheek boeren in Nederland heeft behoudens goedkeuring nm den commissaris voor de niet-commer. cieele vereenigingen en stichtingen be sloten tot aansluiting bij den Nederland- schen Landstand. In verband daarmede wordt door de Ned. Landstand een bureau -Pacht” opgericht, als onderafdeeling van de afd. „Recht”, waarvan als hoofd zal optreden de alg. aecr. van genoemde or ganisatie, de heer H. van Houten, te Gro ningen. De zittingen van den bond van land- pachters ter inlichting en hulpverleening aan pachters, zullen in het kader van den landstand, op dezelfde wijze en door dezelfde personen, onder leiding van den heer van Houten, blijven voortduren. Voortaan kunnen alle pachters daar gra tis advies bekomen. Plaats en tijd der zittingen (waargan uitbreiding zal worden gegeven) zullen nader in het orgaan van den Ned.. Landstand worden gepubliceerd. revue- en variété-artisten, souffleurs, leeraren in tooneel- en voordrachtkunst e.d.; 4. Danskunstenaars (choreografen, balletdansers, dans-paedagogen, leeraren voor rhythmiék e.d.; 5. Werkgevers in bet theaterbedrijf (ondernemers, exploi tanten, directeuren van tooneelgezel- schappen. revue’s, cabarets, schouwbur gen e.d.); 6. Opera- en opêrette-zangers (solisten, koorzangers, regisseurs e.d.); 7. Chefs van het technisch theaterperso- neel (tooneelmeesters, belichtingsmees- ters. décor-ontwerpers, costuum-ontwer- pers'. kappers., grimeurs e.d.); 8. Bemid delaars in het theaterbedrijf (impresa rio’s, theater-agenten)9. Gezelschaps- dansleeraren; 10. Vereenigingen, groe pen, clubs, comité’s van rederijkers (amateur- of dilettanten-tooneelvereeni- gingen, hieronder begrepen alle vereeni gingen wier hoofddoel ligt op een ander terrein, doch die van tijd tot tijd tooneel. uitvoeringen geven voor en door hun eigen leden); 11, Vereenigingen, groe pen en clubs voor amateur-dansers. be- wegings-koren e.d. Zij, die reeds bij eenige voorloopige vakgroep zijn ingeschreven, behoeven niet opnieuw aangifte te doen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat diegenen, die aan hun aan meldingsplicht niet voldoen, zich bloot stellen aan strafmaatregelen en even tueel van de uitoefening van hun werk zaamheid op het gebied der Kultuur kamer zullen kunnen worden uitgesloten. Bij de aanmelding moet worden ver meld. of dc aangever in hoofdberoep dan wel in nevenberoep werkzaam is op het gebied van het theater- en danswezen. Aanmeldingen dienen te worden ge richt aan dc Nederlandsche Kultuurkamer (Gilde voor Theater en Dans) 2de v. Boschstraat 44, 's-Gravenhage 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 Lm. 202 Algem. 1>—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. 201 t.m. 208 Algem. 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I Het Rijkscommissariaat maakt bekend. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied heeft op grond van par. 1 der verordening no. 108-40 (vierde ver. inzake bijzondere bestuursrechtelijke maatregelen) den dierenarts dr. Pulles te Eindhoven tot burgemeester der gemeen te Eindhoven benoemd. VOOR VEILIG VERKEER Het Verbond van vereenigingen voor veilig verkeer te Utrecht stelt in samen werking met het departement van Water staat een brochure samen, waarin op po pulaire wijze de voorschriften van de We- genverkecrsregeling van 16 September 1941 zullen'zijn vermeld Het biedt de noo. dige brochures kosteloos aan de gemeen te aan, ter verspreiding onder de bevol king. De kosten dezer verspreiding be dragen 375, welke de gemeente op zich neemt. De burgemeester heeft dit bedrag op de begroeting voor 1941 beschikbaar gesteld. Voor het soldatenkamp in een bosch aan het Oostelijke front wordt met paardensleden het water gehaald uit een verafgelegen bron. (Hollftnd-P.K. Fenske) dertusseben maken de piloten in het station van de luchthaven nader kennis met de hooge wereld van Wahenia, on der het drinken van een glas cham pagne. 's Avonds heeft op de residentie van den gouverneur een groot banket plaats. Bij het nagerecht worden talrijke rede voeringen gehouden. De gouverneur spreekt namens de regeering, directeur - generaal Benoit bromt een paar woor den en mr. Reading voert het woord namens de kolonisten. Mijne heeren, zegt deze laatste, ik behoor tot de mannen van de oude garde, zooals mijn vriend Benoit de ko lonisten van den pioniertijd zooeven heeft betiteld en voor ons heeft deze heugelijke dag een bijzondere beteeke- nis. Wij zijn met hart en ziel gebonden aan deze prachtige kolonie, en al wat kan helpen tot bevordering van haar bloei, is ons dierbaar. De groote afstan den. welke ons hier scheiden van be langrijke centra en andere werelddee- len. zijn steeds zeer nadeelig geweest voor handel en nijverheid. Denk eens even na. dat er in mijn beginjaren vijf enzeventig dagen noodig waren om Wa henia te bereiken uit Europa en dat dit thans geschiedt in zes dagen. Vervolgens schetstt' mr. Reading op plëiziérige wijze de lotgevallen van die eerste Kongoreizigers en somde de voordeelen op van het snelle verkeer, In Maart 1941 heeft de Rijkscommissa ris voor de bezette Nederlandsche gebie den de vier groote landbouw-economische organisaties samengevat onder voorzitter schap van oud-minister Posthuma. ten einde door een geconcentreerde ganda alle boeren in Nederland op te roepen deel te nemen aan den productie slag. Na het tot Nederlandschen Landstand, waarin vroegere beroeps- en 1 Februari t.m. 7 Februari. Brood Brood 07 A Vleesch 07 B Vleesch Aard. Aard. 25 Januari tm. 21 Februari. Suiker 193 Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot met 21 Februari. 06A en 06B Aardappelen tot en met 7 Februari. 06 van Boter en Vetkaart tot en met 7 Februari. T.g.v. zijn 50sten verjaardag en zijn 25-jarig jubileum als componist werd dr. Rudolf Mengelberg te Am sterdam gehuldigd. Dr. H. P. Heineken overhandigt een krans. Polygoon-Sagers Hedenavond van 19.4520.uur spreekt Max Blokzijl over Hilversum II in zijn politiek weekpraatje over het on derwerp: „Een woord over de W.A.”. BOEK VERSPREI DING VAN HET ALGE MEEN NEDERLANDSCH VERBOND De leider van de Afdeeling Boekver- spreiding van het A.N.V wijst erop, dat de inzameling van leesstof nog steeds onverminderd voortgaat. Op verzoek, komt de inzamelwagen aan huis om gelezen boe ken en tijdschriften op te halen. Uit den aard der zaak is tengevolge van dc tijdsomstandigheden het aantal tijd schriften zeer ingekrompen. Boeken zul len de meesten nog we! steeds in bezit hebben, welke geen dienst meer doen of die in aanmerking komen om te worden weggeschonken voor het goede doel. Elk soort boek komt in aanmerking, zoowel op ontspannings- als wetenschappelijk ge bied, ook kinderboeken, eenvoudige ro mans, enz. Het adres is Surinamestraat 28. BUREAU VOOR BEROEPSKEUZE AAN DE GROOTE MARKT Dc burgemeester heeft, uit de overwe ging, dat het Gemeentelijk Bureau voor beroepskeuze niet gehuisvest kan blijven in het overigens bij het Gemeentelijk Ar beidsbureau in gebruik zijnde gebouwen complex aan de Prinsegracht, wegens ruimtegebrek bij laatstgenoemd bureau, besloten, het perceel Groote Markt 8 te bestemmen voor huisvesting van het Bu reau voor Beroepskeuze en dit voor zijn nieuwe bestemming in gereedheid te brengen en in te richten cn hiervoor de noodige gelden. 2.865 beschikbaar te stellen. In geheel Spanje is de dag van den Heiligen Antonius. den schutspatroon van de (tieren, gevierd. In Madrid werd bij voorbeeld een optocht ge houden naar de St. Antonius- kerk, waar op het voorplein de dieren werden gezegend. Een deputatie van de lijf wacht van Franco in den optocht. (Atlantic-Holland) 60) tc“grlfis?hnges^indreda?de het laatste station zijn gepasseerd- kan het nog h<?^®tcns. Chprriken. Pre- duren, eer zij Wat?cl?ia -n Kvee regee- cies te tien uur ook komen twe de ringsauto’s het plein opger^ Rafort eerste stappen .generaal de gouverneur, directeur g tweeden noit en mr. Reading nseigneur de wagen t>«v’".de"n de «nding, en een Hempt. hoofd van a annbtenaren. Ter ,|lc hooMe» de W» pc st»P«'s-;cdis (SU- S s mc 3 verschijnen b°'c len vogels: een groot verkeersvliegtuig met een escorte van drie militaire toe stellen. De lucht is weldra gevuld met het vervaarlijk geronk der motoren. De vliegtuigen cirkelen eerst over het plein, doen een eereronde boven de blanke tropenstad en dan plotseling komen ze opduiken achter de loodsen, scheren, even laag over de hoofden van de aan wezigen en komen in aanraking met den grond. Zij loopen een heel eind over het veld, met het gevolg, dat al de inlanders, die aan de grens staan, gillend en joelend op de vlucht slaan. Dan worden de toestellen gekeerd en taxiën terug naar de loodsen: het ver keersvliegtuig voorop, de drie militaire op één lijn erachter. Op een paar me ters van de blanke toeschouwers wor- den st’lstand gebracht. Op drt oogenblik begeven de gouverneur en zijn gevolg ziCh naar de vliegtuigen en terwijl de militaire muziek hef vader- landsche lied spéélt en een soiaaten de wapens presenteert, de begroeting van Luidruchtig juichen andere aanwezigen. gedeelte van de bevol- kin-, heeft dan nog maar weinig met de vankrtinh5i5!len- Het ma£ de vliegtuigen 't’^t’tt’ii gaan Ijewonderen en dat is j les: Daarna kunnen deze blanken naar de stad trekken. r>m rond de aperitief- tafel hun indrvkkm uit te wisselen. On- Mr A. J. J. de Glas te Maas tricht is benoemd tot burgemeester van dc gemeente Horn, en niet Hoorn, zooals gisteren was gemeld. De heer P J. J, Beursgens alhier is benoemd tot burge meester van Husisel. Necritter en Itter- voort Tijdens vorst zijn sommige menschen geneigd de ruiten door middel van straalkachels, warm water of op andere geforceerde wijze te ontdooien. Hiertege.i kan niet genoeg worden gewaarschuwd. De ervaring heeft geleerd, dat een zoo danige handelwijze de mogelijkheid van springen van ruiten aanmerkelijk ver groot. Nog afgezien van de kosten en moeilijkheden, welke men zich op den hals haalt, is het gewenscht, dat, gezien de sterk gestegen vraag naar venster glas, waaraan tengevolge van de heer- schendc glasschaarschte toch al moeilijk is te voldoen, men alles dient na te laten, waardoor deze vraag naar vensterglas nog orwioodig wordt verhoogd. Bij besluit van den secr.-gen. van Volksvoorlichting en Kunsten van 22 Jan. 1942 (Nederlandsche Staatscourant van 22 Januari 1942 no. 15) is het Persgilde op gericht. Mitsdien zijn, op grond van de artikelen 3 tot en met 6 en 33 van de ver ordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betref fende de Nederlandsche Kultuurkamer (verordening <no. 211-1941), allen, die werkzaam zijn op het gebied van het perswezen, verplicht, zich terstond, doch uiterlijk op 19 Februari 1942, bij dc Ne derlandsche Kultuurkamer aan te melden. Daartoe behooren o.a.; 1. Uitgevers van dagbladen, nieuwsbladen en tijdschriften, 2. pers-, fotopers- en correspondentie-bu- reaux, 3. Journalisten, 4. uitgeversperso- neel, n.l.: a. directeuren (voor zoever niet geldend als uitgevers), b. adjunct- of on derdirecteuren, c. procuratiehouders. d. exploitatiechcfs of commercieele leiders, e. chefs der advertentie-afdeeling, f. chefs der abonnernentenafdeeling, g. chefs der acquisiteurs, h. chefs der expeditie, i. per soneelschefs, j. chefs (houders van bij kantoren), k. secretarissen, 1. adverten- tie-acquisiteurs, m abonnementen-acqui- siteurs, n. rayon-beheerders, o. inspec teurs (van bijkantoren e.d.), p. adverten- tie-opmakers. (voor zoover geen typogra- f0i), q. adiverten tie-redacteuren. Zij, die als lid van het Verbond van Ne derlandsche Journalisten, de vereeniging „De Nederlandsche Dagbladpers”, het Verbond provinciale en periodieke Pers en het Verbond van Nederlandsche Pers bureaus zijn ingeschreven, behoeven niet opnieuw aangifte te doen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd dat diegenen, die aan hun aan meldingsplicht niet voldoen, zich bloot stellen aan strafmaatregelen en eventueel van de uitoefening van hun werkzaam heid op het gebied der Kultuurkamer zul len kunnen worden uitgesloten. Aanmel dingen dienen te worden gericht aan de Zaterdagmorgen is dr. J. B A. Buiten dorp. leeraar in dc Fransche taal aan de eerste Gemeentelijke H B.S. in de 3e v. d. Boschstraat, toen hij te Voorschoten uit de tram stapte, plotseling overleden. Dr. Bui- tendorp was 65 jaar cn zou aan het einde van dezen cursus met pensioen gaan. Zijn heengaan wordt in onderwijskringen als een gevoelig verlies ondervonden, daar hij door zijn opgewekte en aangename wijze van lesgeven en liefde en belangstelling voor zijn „vak” bij de leerlingen wist op te wekken. Hij is meer dan 20 jaar aan bovengenoemde school verbonden geweest. Gisteren werd de door Blauw-Wit uitgeschreven nationale veldloop gehou den. De winnaar van dezen veldloop. H. W. van Giffen van Blauw-Wit, wordt door den voorzit ter van de A.U. den heer G. E. v. d. Werff jr„ gefeliciteerd. Polygoon-Zeylemaker) liter 19 Januari Lm. 7 Februari. 01D, of 04C of 04B Reserve 1 Februari tm. 9 Februari. 125 gram Boter Boter z. red. of margar. 19 Februari Lm. 27 Februari 09 Boter Bon inleve ren vóór 6 Februari. 28 December t.m. 21 Februari. Alg. 250 gram Koffiesurr. rants. rants. 1 rants. *4 rants. 1% k.g. Vz k.g. Bij besluit van den secr.-gen. Volksvoorlichting en Kunsten 22 Januari 1942 (Nederlandsche Staats courant van 22 Januari 1942, no. het Gilde voor Theater en Dans gericht. Mitsdien zijn op grond van de artike len 3 t.m. 6 en 33 van de verordening van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied betreffende de Nederlandsche Kultuurkamer (ver ordening 211/1941) allen, die werkzaam zijn op het gebied van theater en dans wezen verplicht zich terstond, doch uiterlijk op 19 Februari 1942. bij de Nederlandsche Kultuurkamer aan te melden. Daartoe behooren o.a.: 1. Schrijvers van tooneelstukken, van revue- cn cabaret-teksten, libretto’s, e.d.; 2. Uit gevers van tooneelstukken (tooneelfond- sen e.d.)3. Tooneelspelers en regis seurs, voordrachtskunstenaars, cabaret-.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5