HET GROOTE AVONTÜÜk r 1 i Distributieproblemen BINNENLAND STADSNIEUWS De distributiebonnen J i J if h WH 11 —TTAAGSCHE COURANT Dinsdag 3 Februari 1942 TWEEDE BLAD Het Persgilde FEUILLETON MEISJE TERECHT 198 Alg. 199 t.m. 202 Algem. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. Bomschade Dr. K. H. E. DE JONG 70 JAAR EEUWFEEST R.K. WEESHUIS WARMOEZIERSTRAAT 1 In een Spaansch hospitaal werken Duitsche Een tweetal mooie oude pakhiuzen van Indische Compagnie te Hoorn is thans geheel gerestaureerd. Tevens 4 Br. of Geb. en VI. of Vl.w. k.g. 1 50 Cacao gram 500 Jam gram BI., Br.. Geb, 1 rants. Rijst 250 gram Melk voorziening Kaas 100 gram 3% liter Melk liter 1% een ei 125 gram 07 Vet 125 gram organisatie hun bevoegdheden uit. de en (Nadruk verboden (Wordt vervolgd^ heeft men de pakhuizen weer bewoonbaar gemaakt. Polygoon-Kuiper) en Spaansche verpleegsters samen. (Hoffmann-P.K. v. d. Becke) gram gram gram Aardapp. Aardapp. en contact”. De veldcourant van een propagandacompagnie is in de stellingen van de Duit sche Infanterie aangekomen. De troepen vernemen hieruit nieuws over den toestand en berichten uit het Vaderland. (Weltbild-Polygoon-P.K. Hansen) 07A 07B Hav. of peuï Gort Verm., Maiz, voor Goudsche DE TERAARDEBESTELLING VAN Dr. J. B. A. BUITENDORP Het stoffelijk overschot van dr. J. B. A. Buitendorp, die Zaterdag j.l. overleden is. wordt morgen op de R.K. begraaf plaats aan de Kerkhoflaan te elf uur ter aarde besteld. Om half tien uur wordt in de R.K. kerk aan de Schenkkade een Mis van Requiem opgedragen. 07A 07B Boter inleve- 250 250 100 Gesmolten rundvet J9 Bon ren vóór 6 Februari. Centrale verwarming kamerverhuur Vraag: Door financieele moeilijk heden heb ik een gedeelte van mijn huis moeten verhuren aan een dame. Deze dame is van meening, dat ik recht heb om voor haar kolenbonnen aan te vragen, aange zien zij een haard heeft Nu heb ik centrale verwarming. Hoe moet ik handelen en waar moet ik mij even tueel vervoegen om die bonnen te bekomen? Antw.: Daar u een huis met centrale verwarming bewoont en op de kamer, welke de bewuste dame van u gehuurd heeft, een radiator aan wezig is, kunt u voor haar geen kolenbonnen aanvragen. Jubileum W. F. H. van den Heuvel Den 5en Februari zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer W. F. H. van den Heuvel, boekhouder bij den Keurings dienst van Waren, in gemeentedienst trad. 06 van Boter en Vetkaart tot en met 7 Februari. BEGRAFENIS MR. H. J. DIJCKMEESTER Het stoffelijke overschot van mr. H. J. Dijckmeester. oud-commissaris in de pro vincie Zeeland, zal Donderdag a s., te half één op de begraafplaats Oud Eik en Duinen ter aarde worden besteld. De 16-jarige P. S. uit Scheveningen, van wie wij eenige dagen geleden meld den, dat zij vermist werd, is Zaterdag in Rotterdam aangetroffen. Zij zal op transport naar den Haag worden gesteld. FILMOCHTEND „VREUGDE EN ARBEID’’ Mede een der factoren voor de popula riteit van de filmochtenden in Odeon Theater van de werkgemeenschap Vreug de en Arbeid” is de voortreffelijke kwali teit van hetgeen den bezoekers geboden wordt. Zoo stond Zondag op het pro gramma de buitengewoon belangwekken de film ,,Aan den rand van de Sahara” een documentaire van de ontsluiting van Cyrenaica door de Italianen en de zeden en bevolking van Tunesië. Zulk een film is waarlijk cultureele ontspanning van de beste soort, waarmede >de organisatoren eer in leggen en welke hoogelijk door de aanwezigen gewaardeerd wordt. Vooraf sprak de heer van Wezel, be stuurslid van district den Haag, een wel komstwoord en deden de harmonica-vir- tuozen ,.De Twee Steffans” zich met suc ces hooren Op verzoek van partijen bij de lan delijke C.A.O. voor het schildersbedrijf, welke C.A.O. voor het tijdvak van 1 Jan, t.m. 28 Februari 1942 ongewijzigd is ver lengd, heeft het college van Rijksbemid- delaars blijkens de Staatscourant van 3 Bebr. de algemeen-verbindendverkla- ring van deze C.A.O. eveneens verlengd en wel voor het tijdvak van 2 Febr. t.m. 28 Febr. 1942. Uiteraard wordt door deze beschikking geen inbreuk gemaakt op de beschikking van het college van 23 December 1941, waarbij voor de schil ders een minimum-uurloon van 41 cents is vastgesteld. A. J. BLANCKENHAGEN! In den ouderdom van 69 jaar is over leden de heer A. J. Blanckenhagen, di recteur der Maatschappij tot exploitatie der Suikeronderneming „Djatie”. De teraardebestelling zal morgenmiddag op de Algemeene Begraafplaats geschieden Vertrek van het sterfhuis twaalf uur. Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending Zondag 8 Februari a.s., des middags om half vier, spreekt zendeling W. L. Steinhart voor de afdeeling, ’s Gravenhage van het Ned. Luthersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending, in het ge-, bouw „Maarten Luther”, Zuid-Binnensin- gel 218. over„Gods werk onder de Niassers op dq Batoe-eilanden en onze roeping”. De toegang is vrij. Voor de causerie aanvangt, heeft een korte jaar vergadering plaats. Daar zulks ter bescherming van de arbeiders noodzakelijk bleek, heeft het colleg^fvan Rijksbemiddelaars een rege ling vastgesteld voor de arbeidsvoor waarden in de Goudsche aardewerkin- dustrie. einde van de stad bevond. Hij zag de hoofden van de voorbijgangers, die ver schrikt het zoo laag vliegende toestel nastaarden. Reading wendde den steven naar het vliegveld en een paar oogen- blikken later was het al bereikt. Nu moest hij alleen neg maar dalen. Nog nooit had hij dat van op zoo geringe hoogte gedaan. Maar het zou wel gaan, meende hij. Aan de grens van het veld had hij nog slechts een hoogte van zes meter. Met een geweldigen bons raakte hij den grond. Als in een visioen zag hij kapi tein Ringels met de armen zwaaien. Te laat wist Reading, dat hij zijn bereke ning verkeerd had gemaakt. Er was maar één redding mogelijk; terug de hoogte in. Met een ruk trok hij den stuurknuppel achteruit. De machiné ge hoorzaamde aan deze stuurbeweging en sprong als een steigerend paard wel twintig meter hoog. Op dat oogenblik was het snelheidsverlies zoo groot, dat hij naar beneden stortte als een doode vogel. Met een vervaarlijk gekraak kwam het vliegtuig op den grond te recht. Het lag daar als een hoop ver wrongen ijzer. Een ontzettende angst was den aan- ■'■nzi"en om het hart geslagen Zij lie- >v?n nw i-aj verm-’H-' v1ie-t"ig, vree- zend. dat het elk oogenblik in brand zou vliegen. Dat gebeurde gelukkig^niet. 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve PRIJSVRAAG BOUW CREMATORIUM De secretaris van de jury voor de prijs vraag voor den bouw van een cremato rium met columbarium, uitgeschreven door de afdeeling s-Gravenhage van de Vereeniging voor Facultatieve Lijkver branding deelt mede, dat op de uitge schreven prijsvraag 48 inzendingen zijn binnengekomen Vermoedelijk had Reading nog de te genwoordigheid van geest gehad, den benzinetoevoer af té snijden. Gouverneur de Bafort en de drie offi cieren zochten naar Reading. .Hier! riep deze, help mij, ik ben nog vastgebonden. Voorzichtig werden verwrongen staven en stukken zeil verwijderd en zoo be reikten zij den ongelukkigen piloot. Hij leefde nog. Hij klauterde op eigen kracht uit het puin en stond in het midden van het veld zijn bezeerde ge wrichten te wrijven. Hij werd met vra gen overstelpt, maar antwoordde fleg matiek: Het heeft niets te beteekenen. Het is de schuld van die beroerde wolken. Zijn jas was gescheurd en hij had bij het avontuur alleen een paar schram men opgeloopen. Even later zaten de heeren een glas whisky te drinken, om heelemaal weer op verhaal te komen. Hoe moet dat nu met het verniel de vliegtuig? vroeg een van offi cieren. We zullen rapport uitbrengen aan den gouverneur-generaal, zei de heer de Pafort. 'Vat »>rAn toestel kost? Dat zal wel hij d” vijfhonderdduizend francs zijn, meende kapitein Ringels. Reading dronk in een teug zijn glas leeg, haalde zijn portefeuille te voor schijn, vulde een chèque in ten bedrage van een half millioen en overhandigde dit kostbare velletje aan gouverneur de Bafort. Of Reading nu niet genoeg had van de edele vliegsport Volstrekt niet, nu meer dan ooit ver langde hij opnieuw te beginnen. Laat nu maar eerst zijn De Havilland aan komen. Enkele weken later vertrok Reading op inspectietocht naar zijn nederzettin gen. Het was de laatste reis, welke hrl zou doen per auto, want zijn vliegtuig zou met de eerstkomende postboot te Wahenia aankomen. Hij begaf zich nu naar Watsa, Nioka en Ndele, Waar vliegvelden werden aangelegd. Tenslotte ging hij enkele dagen uitrusten op de hoeve van Avakoebi. Avakoebi was het uitverkoren rust oord van Reading.»Iedereen wist dat ia de Oostelijke provincie. Daar zwierf hij uren en uren rond en men was nooit zeker, er hem aan te treffen, want het gebeurde vaak, dat hij op jacht bleef, gedurende verscheidene dagen. Het was van deze zoogenaamde rustpoozen. dat de Amerikaan gebruik maakte, om zich naar de geheime nederzetting te bege ven. Toch was hij nooit erg gerust tij dens deze uitstapjes. gas, in duikvlucht dus. En tenslotte kwam het landen aan de beurt. Hij maakte op driehonderd meter hoogte en met een snelheid van honderdveertig k.m. in het uur, een mooie zwenking rond de loodsen en daalde tot zes meter hoogte boven den rand van het plein. Toen trok hij den stuurknuppel lang zaam naar achteren en verminderde de snelheid. Toen de machine op een hal- ven meter van den grond was, bracht hij den knuppel heelemaal naar achte ren en voerde een uitstekende landing uit. Reading was buitengewoon opgetogen en de officier verklaarde zich ten zeer ste tevreden over die eerste lessen. Ge durende enkele weken werden de lessen voortgezet en tenslotte was de Ameri kaan zoo ver gevorderd, dat hij heele maal alleen de lucht zou kunnen ingaan. Dat was een gewichtig oogenblik. Gou verneur de Bafort was mee naar het vliegveld gekomen, om die eerste solo vlucht van zijn vriend, van op den grond bij te wonen. Jammer genoeg viel het weer dien dag niet erg mee: zware wolken hingen laag en er stond een hevige wind. Op ’t laatste nipper tje stelde kapitein Ringels nog voor, de vlucht uit *e stellen maar Reading zat al achter den stui>rkmip*'el. Geen kwestie van, lachte hij, riep tot den werktuigkundige igte van 500 meter. Bij al elke nu voortdurend weer- --de Amerikaan het hoofd niet. Rustig voerde hij ze uit: hij gaf minder gas en behield, alhoewel met inspanning, zijn evenwicht. Na een tiental minuten was de eerste les ten einde en zorgde de kapitein zelf voor een behoorlijke daling. Tijdens de tweede les leerde Reading op gelijke hoogte links en rechts zwenken, in den vorm van een evenwichtige acht. Daar na leerde hij zwenken met afgesloten Het college van Rijksbemiddelaars heeft een loonregeling binnend vastge steld voor de rübberverwerkende in dustrie, aangezien dit ter bescherming van de arbeiders noodzakelijk bleek Op 64-jarigen leeftijd is plotseling overleden de heer J. J. van Aken, bur gemeester van Zevenbergen. Vraag: Ik ben klant van een groote melkinrichting hier ter stede. Voor mijn huishouding, die uit 2 personen bestaat, krijg ik per dag J L. tapte melk, derhalve j L. p. p. Kennis sen van mij ontvangen van dezelfde melkinrichting echter belangrijk meer. Na een klacht mijnerzijds krijg ik nu soms j L. p. p. meer Andere kennissen, die bij andere leveranciers zijn, krijgen eveneens belangrijk meer. Wat moet ik doen, nu andere leveranciers geen nieuwe klanten meer aannemen? Antw.: De leveranciers van melk ont vangen zelf slechts een bepaalde hoeveelheid melk. Zij kunnen dus als regel hun klanten niet meer melk verstrekken dan overeenkomt met een bepaald percentage van het vroegere verbruik van die klanten. Waarschijnlijk hebben de door u bedoelde personen vroeger aanzien lijk meer afgenomen, dan u gewoon was. hetgeen den leverancier in de gelegenheid stelt hun thans ook wat meer te verstrekken. Als uw leverancier u op sommige dagen iets meer verstrekt dan gewoonlijk is dat voor hem dus alleen mogelijk als hij om een of andere reden, b.v. omdat een afnemer een dag niet thuis is, over iets meer melk kan beschikken. 25 Januari t.m. 21 Februari. Suiker 19 Januari t.m. 7 Februari. 04D, of I 04C of 04B Reserve I Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en met 21 Februari. 203 209 210 204 t.m. 208 Algem. 06 A tm. 09 A Melk I 06B tm. 09B Melk I Vraag: Bij een bomaanval heb ik schade opgeloopen een groote ruit en het daarvoor hangen de vitrage gordijn werden vernield. Kan ik de opgeloopen schade ver goed krijgen, eventueel vergunning bekomen om nieuwe vitrage te koo- pen en langs welken weg kan dit geschieden? Antw.: Schadevergoeding wordt in een geval als het uwe over het al gemeen niet gegeven. Wat betreft de mogelijkheid om u te voorzien var een vergunning voor aankoop van nieuwe vitrage, u wende zich daartoe met een verzoek tot den Gem. Distributiedienst, Gouden- regenstraat. De kans op het verkrij gen van een vergunning is de omstandigheden in aanmerking ge nomen gunstig. 06A en 06B Aa-dappelen tot en met 7 Februari de voormalige Oost- De kinderleeszalen in Amsterdam hebben niet over belangstelling te klagen. In de kindefleeszaal van de Mij. tot Nut van het Alge meen is het een komen en gaan van jeugdige lezers, die hier alle mogelijke goede lectuur direct onder hun bereik hebben. Het is wei moeilijk om uit die leuke boeken er eepde te kiezen. (Polygoon-v. Bilsen) 1 Februari t.m. 7 Februari. Brood Brood 07A Vleesch 07B Vleesch Aard. Aard. 28 December t.m. 21 Februari. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Febr. t.m. 28 Febr. 1 Februari t.m. 9 Februari. 07 Boter Mannen van de daad Nederlanders, ook uw Va derland is in gevaar. Helpt mede, het bolsje wisme te vernietigen, door dienst te nemen bij de Waffen S.S. Voor aan melding en inlichtingen wende men zich tot de Waffen S.S., Stadhouders- laan 132, Den Haag. (Fellinga-Peters) De burgemeester van Rotterdam heeft bepaald, dat Nederlandsche meisjes beneden den leeftijd van 18 jaar. zich na 6 uur niet meer in café's enz. mogen be vinden. tenzij in gezelschap van een ba rer ouders of haar voogd. Dit verbod geldt niet voor foyers van schouwburgen, bioscopen of dansscholen. □e beeldhouwer Dick Stins vervaardigt een borstbeeld van onzen nes tor in de schilderkunst, Jan Sluyters. De beeld houwer legt de laatste hand aan zijn werk. Polygoon-Sagers Verhouding tot Verbond van Journalisten De oprichting van het Persgilde, een der zes gilden van de Nederlandsche Kul tuurkamer, gaf in de kringen der pers- menschen aanleiding tot enkele vragen. De verhouding tusschen het thans opge richte Persgilde en het reeds langer be staande Verbond van Nederlandsche Jour nalisten is niet een ieder duidelijk. Jhr. mr. S. M. S. de Ranitz, hoofd van de afd. kabinet en juridische zaken, gaf in de persconferentie omtrent deze v.erhouding een uiteenzetting, waaraan wij het vol gende ontleenen Het Persgilde omvat behalve de jour nalisten ook de uitgevers en het uitgevers- personeel. Het Verbond van Nederland sche Journalisten treedt als vakgroep van het Persgilde in de Kultuurkamer. Daar naast zal dit Persgilde de volgende vak groepen omvattende Nederlandsche Dag bladpers, de Prov. en Periodieke Pers, het Verbond van Nederlandsche Journa listen en den Ned Bond van Uitgevers. Al deze vakgroepen, met uitzondering van het Verbond van Nederlandsche Jour nalisten, zijn gewone vakgroepen in den zin van artikel 14 van de Kultjgurkamer- verordening. Het Persgilde is in die vak groepen onderverdeeld. De taak van den journalist is een open bare taak, die bij het Journalistenbesluit van 2 Mei 1941 is geregeld, waarbij in het bijzonder de onafhankelijkheid van den journalist ten aanzien van commer- cieele en andere particuliere belangen is gewaarborgd. Dit besluit regelt tevens de taak van de beroepsstandsorganisatie het Verbond van Nederlandsche Journalisten. Dit verbond is een publiekrechtelijk lichaam, hetwelk werkt onder toezicht van den secr.-gen. van Volksvoorliching en :Kunsten. Deze bijzondere positie van den journalist en het Verbond van Jour nalisten is geschapen, omdat de taak van «jen journalist buitengewoon gewichtig is. Het Verbond van Journalisten is tevens vakgroep van het Persgilde en aldus on derdeel van de Nederlandsche Kultuur kamer. De vraag of de president van de Kul tuurkamer door zijn verordeningen en be schikkingen ook de journalisten kan bin den moet aldus beantwoord worden Voor zooveel het zaken betreft, welke in het Journalistenbesluit zijn geregeld en voor zoover aan het Verbond van Journalisten aldaar een eigen taak is opgedragen, zal de Kultuurkamer geen verordeningen of beschikkingen Uitvaardigen. Zoover het zaken betreft, welke behalve de beroeps uitoefening van journalisten ook andere vakgroepen, in het bijzonder de uitgevers betreft, oefenen de president van de Kul tuurkamer en de leider van het Persgilde volgens de regelen van die beroepsstands- Het echtpaar L. Bergé en J. Bergé-Evers, wonende Cartesiqsstraat 90, alhier, hoopt op 11 Februari a.s. zijn 50-jarig huwelijksfeest te herdenken. Op 9 Februari a.s. wordt dr. K. H. E. de Jong, sinds 1910 privaat-docent aan de universiteit te Leiden en schrijver van vele werken; (o.a. „DasAntike myste- rienwesen”, „De Stoa, een wereldphilo- sophie”, ”De zwarte magie”. ,.De magie bij de Grieken en Romeinen”, „Die an dere Seite des Materialismus” en „De parapsychologie”), zeventig jaar. Er heeft zich een comité gevormd om dr. de Jong dien dag te huldigen en hem een huldeblijk aan te bieden. Dit comité bestaat uit prof. dr. J. de Zwaan (voor zitter). J. J. Poortman (secretaris, Ant. Heinsiusstraat 65, den Haag, postrekening 19506), dr. P. A. Dietz, jhr. prof. mr. W. J. M van Eysinga, prof, dr B. A. van Groningen, mevr. dr. Willem Kloos- Jeanne Reyneke van Stuwe, prof. dr. F. Muller Jzn., dr. L. A. Rademaker, prof, dr. A. J. de Sopper. W. «G. van der Tak en G. Zorab. Maandag a.s. zal van 15.3017.30 uur in „Diligentia”, Lange Voorhout 5. gele genheid zijn dr de Jong persoonlijk ge luk te wenschen, terwijl de voorzitter van het comité, prof, de Zwaan, om 15.30 uur een korte toespraak zal houden, waarbij zich andere sprekers zullen aansluiten Een knal liet zich hooren schroef begon te wentelen. Na een paar oogenblikken stak Rea ding den rechterarm zwaaiend de lucht in. De houtb’okken werden voor de .wie len weggenomen en het toestel rende over het veld, Keerde zich om en zweef de spoedig boven de hoofden van de aanwezigen. Kapitein Ringels hield de hand boven de oogen en staarde zijn leerling na. Die kerel zal een uitstekend vlie ger worden, zei hij tot gouverneur de Bafort. Hij beschikt over stalen ze nuwen. Ondertusschen was Reading spoorloos verdwenen. Hij bevond zich boven de wolken, wat hem gedurende de eerste tien minuten niet hinderde. Het was heerlijk door den schitterenden hemel te vliegen. Het dalen was echter moei- lijker. De hoogtemeter wees vierhon derd meter aan en nergens ontdekte hij een opening, waardoor hij de aarde kon zien. Hij was verplicht tot driehonderd- vijftig meter te dalen, om door de wol kenbank te breken. De natte wolken slierten slingerden zich in zijn gelaat en even voelde hij de machine schommelen door de heftise windstooten. Het was here p'«of hij de even'"ir,’’ts'-on*~n1e ,<in" Gn’vkkig bij sme dig door de dikke laag heen en be merkte, dat hij zich agn het andere uit- rants rants. 1 rants. 14 rants. 1% k.g. k.g. De Finsche bevolking keert naar haar haardsteden terug. Een beeld uit het plaatsje Karhumüki. Suomen-Holland PRIJSVRAAG DIERENTUINEN Zooals bekend, heeft het departement van Volksvoorlichting en Kunsten de vol gende prijsvraag uitgeschreven „Op welke wijze kan de volksontspannirtg door middel van dierentuinen en dieren parken op een hooger plan gebracht warden. Aan welke vereischten zullen deze tuinen en parken alsdan dienen te voldoen De commissie van advies, die de antwoorden op deze prijsvraag beoor deelt. is als volgt samengesteldA. de Josselin de Jong te Hilversum, van den Nederl. OmroepH. van Poelgeest, te Leiderdorp, ondervoorz. van de Nederl Vereen, tot bescherming van Dieren, en dr. J. H. Schuurmans Stekhoven jr., pri vaatdocent aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. De antwoorden op de prijsvraag moeten vóór 30 Maart a.s. worden opge zonden aan het departement van Volks voorlichting en Kunsten te ’s-Graven- hage. Vandaag is het 100 -jaar géleden. dat de Eerwaarde Zusters in het R. K. Wees huis in de Warmoezierstraat haar in trede deden. Zondag j.l. is dit feit plechtig herdacht. Rector A. Roozen, de pastoor van het Weeshuis, droeg des morgens in de kapel, in aanwezigheid van het college van regenten, verpleeg den en oud-verpleegden het dankoffer op, waarna pastoor Vinck de feestpredi- catie hield. In de versierde ontvangstzaal heeft daarna de president van het college van regenten, de heer Schaepman, de Zusters in een hartelijke toespraak gelukge- wenscht. Verschillende sprekers voerden nog het woord, ook van de verpleegden. Fraaie geschenken vergezelden de toe spraken. Des middags werd een receptie gehou den, welke druk was bezocht. Zondag a.s. zal de huldiging door de oude weezen plaats yinden. Ongelukken De 28-jarige W. v. d. P. uit de Kor- bootstraat viel gistermiddag op den Maanweg van een in aanbouw zijnde loods van 6 m. hoogte. Hij liep kneu zingen aan den rug en een zijner beenen op. De geneeskundige dienst heeft den man naar het ziekenhuis aan het West- einde vervoerd. Een dergelijk ongeluk overkwam den 20-jarigen A. H. In een metaalwaren- fabriek in de Tweede v. d. Kunstraat viel hij van een stelling, met als gevolg een hersenschudding, hoofdwonde en wonde aan de beide beenen. Hij ii per ziekenauto naar het ziekenhuis aan den Ziudwal vervoerd. De 43-jarige mej. H. B. L. uit de Bosschestraat kwam in de Amsterdam- schestraat zoodanig te vallen, dat zij haar rechterdijbeen brak. Zij is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. In de Monsterschestraat is de 55-jarige G. S. uit de Gooilaan gisteravond ge vallen. Door den geneeskundigen dienst is hij naar het ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd. ZESTIG JAAR GETROUWD Zondag herdacht het echtpaar J. W. H. Nieuwenhuyzen-Reiman. wonende Waldeck Pyrmontkade 77, den dag, waarop het vóór zestig jaar in het hu welijk was getreden. In „Sans Souci” aan de Regentesselaan hebben de oudjes gistermiddag gerecipieerd. Zeer velen zijn de krasse echtelieden geluk komen wenschen. Tal van bloemstukken gaven aan het samenzijn een feestelijk aanzien. ZWEMONDERRICHT AAN LEERLIN GEN VAN LAGERE SCHOLEN De burgemeester h< durende het winti zwemonderricht te doen geven en wel in de overdekte zwem- en badinrichting van de N.V. ’s Gravenhaagsche zwem- en badinrichting Mauritskade aan daarvoor, blijkens advies van een der gemeentelijke schoolartsen, in aanmerking komende leerlingen van lagere scholen, en daar voor een bedrag van 270 uit te trekken. Boter Boter z. red. of margar. 19 Februari t.m. 27 Februari 100 gram leeft besloten ook ge- winterseizoen 1941/1942 en 61) Opgepast! riep Ringels, nu gaan We omhoog. Duw den stuurknuppel vooruit en geef langzaam meer gas. Het vliegtuig stormde daarop vooruit. Toen het een snelheid van honderdveer tig k.m. in het uur had bereikt, klonk hem het bevel in de ooren, den knuppel langzaam naar zich toe te halen en de machine ging sierlijk de lucht in en be reikte een hoogte van 500 meter. Bij al de bevelen, welke klonken, verloor I-A T-»11- gaf minder gas JvxaJ. 4~._—1 Na een tiental minuten was de eerste zorgde de kapitein zelf tweede les leerde Reading

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5