HET GROOTE AVONTUUR De distributiemaatregelen ft» Sta f! Distributieproblemen STADSNIEUWS w w TTAAGSCHE COURANT Woensdag 4 FeEruari 1942 TWEEDE BLAD De distributiebonnen FEUILLETON om w UITREIKING INLEGVELLEN VOOR STAMKAARTEN «L.., emwwm - ra ONDERWIJS TERAARDEBESTELLING VAN Dr. J. B. A. BUITENDORP EEN VERRASSENDE ONTMOETING Moeilijkheden met de melk PRIJSOPDRIJVER KRIJGT ƒ100 BOETE 'ij MBS 4xU pi-. fcv V Duitsch luchtafweergeschut rukt aan het Libysche 4 Br. of Geb. uur VI. of VI.w. uur van Zaale tot en met einde Z. k.g. Suiker 50 Cacao gram 500 Jam gram BI., Br., Geb. 1 rants. Rijst 250 gram van 1214 ONGEVALLEN Kaas 100 gram 3% liter Melk geen uit een ei 125 gram en brak het linkerbeen. 07 Vet 125 gram 100 gram ONEERLIJKE LOOPKNECHT CREMATIE H. C. «VERMAAT Benoemingen op. fluisterde Ada (Nadruk verboden.) daar ik (Wordt vervolgd) front op. (Hoffmann-P.K, Dressier) OPENSLUITING. INBRAAK EN DIEFSTALLEN in het ijs. (Schimmelpenningh) gram gram gram Hav. of peul Gort Verm., Maiz. Aardapp. Aardapp. 07A 07B 07A 07B 250 250 100 De historische bijeenkomst in het Sportpaleis te Berlijn op 30 Januari II. Overzicht van de zaal tijdens de rede van den Führer. We U b ildrPo lygoon) Het Duitsche Luchtwapen aan het Oostfront. Dikwijls zijn uren van harden arbeid in den sneeuwstorm noodig om de machines weer startklaar te maken. Met behulp van den verwarmingswagen voeren de mannen van het technisch personeel den verstarden motoren warme lucht toe om ze vóór te warmen (Weltbild-Polygoon-P.K. Ratithwètter) Gesmolten rundvet op- ge- Majoor Vidkun Quisling. (Recla) In het Frans Halsmuseum te Haarlem wordt het eeuwenoude gobelin, voorstellende de verove ring van Damiate, afkom stig uit de oude raadzaal, gerestaureerd onder lei ding van den heer N. A. Kaldenbach en onder toe zicht van mej. dr. G. A. van IJsselsteijn. Polygoon-Zeylemaker) Een verkenningstroep van de Waffen S.S. in het Oosten begeeft zich op weg, om de omgeving tegen acties van vijandelijke verkenners te beschermen. (Atlantic-Holland-P.K. Wiesebach) 203 209 210 204'Lm. 208 Algem. 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I Een „oase" Aan de Dr. H. Piersonschool hier ter stede is benoemd tot onderwijzeres mej. J. Tuinman, te Alphen a. d. Rijnaan de Dr. C E. van Koetsveldschool mej. K. A. v. d. Wel hier ter stede en aan de P. C. Brandwijkschool te Scheveningen mej. J. C. van Swinderen te Steggerda. Al deze scholen gaan uit van de Ver- eeniging voor Chr. buitengewoon 1. o. hier ter stede. In allen eenvoud en stilte is heden morgen het stoffelijke overschot van dr J. B. A Buitendorp, leeraar Fransche taal aan de eerste gemeentelijke H.B.S.. ter aarde besteld op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Leeraren en leerlin gen deden dr. Buitendorp op de begraaf plaats uitgeleide. Kapelaan Van Diest verrichtte de absoute en beaarding. en de boter Ook de botervoorziening levert blijkbaar stof tot bezorgdheid, doch ook op dit punt is de overheid dili gent. Reeds werd de geldigheid van boterbon 06 verlengd en, indien de voorziening aan bezwaren onder hevig blijft, zal deze maatregel wor. den herhaald. Er behoeft echter geen vrees te bestaan, dat eenige bon niet met boter gehonoreerd wordt. Men krijgt het kwantum, waarop men recht heeft, zij het dan met vertraging. Deze ligt buiten ieders schuld. Wat nu gedaan? Iljen. Zij liep naar den doorboorden bewa- De man was dood als een pier, vertrokken tot een 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 t.m. 202 Algem. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. I q ’’"rT zeld door kapitein Ringels, ondernam Reading zijn eerste tochten. Bij de eer ste landing voelde de Amerikaan zich ietwat aenuwachtig, maar toen die met welslagen was bekroond, kwam zijn Verscheidene lezers blijken zich zorg te maken over de levering van melk op de door hen reeds inge leverde of weldra in te leveren bon nen. Omtrent deze aangelegenheid is door de betrokken officieele instan tie zelf reeds een geruststellende mededeeling gedaan. Op 29 Januari werd namelijk o.m. het volgende meegedeeld: ,,Het is onder de huidige om standigheden voorgekomen en ook in de naaste toekomst nog zal kun nen voorkpmen, dat de melkhandel niet over een voldoende hoeveelheid gestandaardiseerde melk beschikt om aan consumenten, die in het be zit zijn van melkbonnen, de hoe veelheid melk af te leveren, welke deze dagelijks plegen te betrek ken. Dit is uit den aard der zaak on vermijdelijk en beteekent geenszins een tijdelijke rantsoenvermindering. De melkbonnen hebben immers een geldigheidsduur van vier weken, zoodat gedurende het verdere ver loop van dit tijdvak alle gelegen heid. bestaat om het op de bonnen verkrijgbare rantsoen alsnog in zijn geheel te ontvangen. Wanneer bijvoorbeeld een gezin over twee DM. of DN-kaarten be schikt en gewoon is op de bonnen daarvan 1 liter melk per dag te betrekken, kan het voorkomen, dat dit gezin dezer dagen eenige ma len met i liter per dag genoegen zal moeten nemen, waar tegenover dan echter staat, dat het binnenkort eenige malen ij liter per dag zal kunnen ontvangen" De melkbonnen zijn tot 21 dezer geldig; men heeft dus nog even den tijd. De aandacht wordt in ’t bijzonder erop gevestigd, dat men, om voor een inlegvel in aanmerking te komen, bon 13 van het blad „Reserve" van het thans in gebruik zijnde bonboekje moet inleveren. Aangezien personen, geboren na 1 Ja nuari, in de jaren 1921, 1928 of 1938 in den loop van het jaar 1942 in aanmerking komen voor een, voor een hoogere leef tijdsgroep bestemd, inlegvel, wordt bo vendien het vakje S.l. van hun distribu- fiestamkaart afgekruist. Hagenaars naar den Dierentuin De bescheiden moeten worden afge- haald: I. Door de inwoners van ’s-Gravenha- ge (met uitzondering van die van de voormalige gemeente Loosduinen) in de groote zaal van den Dierentuin, ingang Benoordenhoutscheweg 4, alhier, op: Donderdag 5 Februari 1942 van 9—12 our A t.m. Alsdorf, van 1214 uur Alsem t.m. Arets, van 1417 uur Aretz t.m einde A en Ba t.m. Bakker, I. Vrijdag 6 Februari 1942 van 912 uur Bakker, J. t.m. van der Ben, van 1214 Bur Bena t.m. van den Berg, P.. van 14 M uur van den Berg, Q. t.m. Blok, H. De 27-jarige schilder van L., in dienst van een firma voor uitzending van diners, moest Zaterdag kwitanties gaan innen tot een totaal bedrag van 40. Met een bakfiets, waarin nog een ketel met eten was geplaatst, trok hij er op uit. L. keerde evenwel niet terug; in het Haag- sche Bosch werd de bakfiets teruggevon den, doch het eten was eruit verdwenen. L. kon gisteren in een logement te dezer stede worden aangehouden. Van de 40 was nog slechts f 1.98 over. In allen eenvoud heeft gistermiddag in het crematorium op Westerveld te Vel- sen de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van den heer H. C. Vermaat. oud-ambtenaar bij het hoofd bestuur der P.T.T.. alhier overleden. Met de familieleden waren eenige vrienden meegekomen. Er werd niet ge sproken. De organist speelde ,,Wilt he den nu treden" uit Valerius’ Gedenck- klanck, het Largo van Handel, en bij het dalen van de kist het volkslied. Een schoonzoon dankte voor de belangstelling. Door middel van opensluiting heeft men zich toegang verschaft tot een woning in de Cartesiusstraat. Weggeno men werden eenige kleedingstukken, gouden sieraden en een bedrag van 40. Ingebroken is in een koffiehuis in de Draaistraat. De deur was opengebroken en ontvreemd werden 10 k.g. suiker, eenige stukken zeep en distributiebeschei den. Ook aan het aangrenzende woonhuis werd een bezoek gebracht. Uit de slaap kamer werd een geldkistje met f 600 ge stolen. Een tijdelijk in de Boekhorststraat on beheerd gelaten transportrijwiel, waarop zich eenige meubelen, dekzeilen en de kens bevonden, is gisteren ontvreemd. In twee gevallen werd l?ij de politie aangifte gedaan van diefstal van zakken waschgoed van onbeheerd staa de rij wielen. 25 Januari t.m. 21 Februari. 1 Hij was een arme onschuldige ziel, die op weg was naar zijn dorpje. En waarom moest ge dan op de vlucht gaan? Als ik den man of de vrouw met het bleeke gezicht zie, ben ik altjjd bang, antwoordde de neger. Waar is uw dofp? vroeg Riefen» berg verder. Voor de bewoners van Loosduinen II. Door de inwoners van de voormali ge gemeente Loosduinen in een lokaal aan den Haagweg 38, aldaar. Men moet zich aanmelden als volgt: Op Maandag 16 Februari 1942 A en Ba tot en met Boomsma, Op Dinsdag 17 Februari 1942 Boon tot en met einde B, C en Da tot en met Duyts, Op Woens dag 18 Februari 1942 van Duyvenbode tot en met einde D, E, F en G. Op Don derdag 19 Februari 1942 H, I, en Ja, tot en met Jolijt. Op Vrijdag 20 Februari 1942 de Jong tot en met einde J en K. Op Zaterdag 21 Februari 1942 L en Ma tot en met Mohr. Op Maandag 23 Febr. 1942 Mol tot en met einde M, N, O en Pa tot en met Postma. Op Dinsdag 24 Fe bruari 1942 Pot tot en met einde P. Q, R en Sa tot en met van Steijn, Op Woens dag 25 Februari 1942 Stigter tot en met einde S, T. U en Va tot en met Vollebregt. Op Donderdag 26 Februari 1942 Vonk tot en met einde V. W. X, IJ en Z. Het lokaal is geopend van 9 tot 17 uur. Men dient zich stipt aan deze letterin- deeling te houden. Afwijkingen kunnen onder geen beding worden toegestaan. De bewoners van inrichtingen voor ver zorging of verpleging zullen, zooals ge bruikelijk. de bescheiden rechtstreeks van den Gemeentelijken Crisis- en Distributie- dienst ontvangen. Onlangs is er weer een boete van 100 gulden opgelegd aan een Haagsch groen tenwinkelier, J. A., uit een betere buurt. Deze winkeliers kunnen over het alge meen voor de groenten en het fruit méér „maken”, dan hun collega’s in de volks buurten. Het toch al schaarsche fruit vloeit hierdoor af naar de betere buur ten. een verschijnsel, dat met alle kracht moet worden tegengegaan. De hierboven bedoelde winkelier ver kocht zoo zijn appelen 35 cent per kilo te duur. Ter verantwoording voor den Inspec teur voor de Prijsbeheersching alhier geroepen, beriep hij zich op een mede deeling van zijn grossier, die op de vei ling zou hebben hooren zeggen, dat voor schade door rotting, tengevolge van slag in een koelhuis, 10 pCt. extra rekend mocht worden. Dit verweer ging natuurlijk niet Indien het dezen winkelier nu nog niet bekend was, dat hij niet mag afgaan op mededeelingen van derden, maar dat hij zich heeft te houden aan de officieele en uit den treure herhaalde publicaties, dan zal deze boete van 100 gulden hem wel tot klaarder inzicht hebben gebracht 1 Februari t.m. 7 Februari. Brood Brood 07A Vleesch 07B Vleesch Aard. Aard. zelfvertrouwen heelemaal terug en spoe dig werd hij zoo vertrouwd met zijn eigen toestel, dat hij het aandurfde, alleen naar Avakoebi te vliegen en van daar naar de overige nederzettingen. Zoo kwam de dag, dat hij ’s morgens 17 uur Verhofstadt tot en met de Vletter. Zaterdag 28 Februari 1942 van 912 uur Vleugel tot en met Vrolijk, Q, van 1214 uur Vrolijk, R. tot en met einde V en Wa tot en met van de Wal, van 1417 uur van der Wal tot en met West- geest. Maandag 2 Maart 1942 van 912 Westhoek tot en met Wouters, van 1214 uur Wou terse tot en met einde W, X, Y en Za tot en met Zaalberg, van 1417 62) Het zou kunnen gebeuren, dat men hem öoodig had voor een officieele aangele genheid en het feit, dat hij onvindbaar bleef, zou dan wel eens aanleiding kun nen geven tot achterdocht. Juist om die mogelijkheid uit te schakelen, had bij hoofdzakelijk besloten zich een vlieg tuig aan te schaffen. Daarmee zou hij fcich zoo dikwijls hij het verlangde, naar de geheime nederzetting kunnen bege ven. Niemand zou ooit argwaan koeste- ten, naar aanleiding van deze korte af wezigheid. Lebon had opdracht gekre gen een landingsterrein aan te leggen ■En nu ging Reading een laatste maal Per boot naar het geheime kamp, om bet voltooide veld te bezichtigen. Toen hij te Wahenia terugkwam, was tpn De Havillandtoestel aangekomen. fren week later stond het gereed voor Vertrek op het vliegveld en verge- 1% liter 19 Januari t.m. 7 Februari, 04D, of 04C of 04B Reserve 1 Februari t.m. 9 Februari. 07 Boter Mijnen vegen. lederen dag loopen de Duitsche flottieljes mijnenvegers uit om vijandelijke mijnen onscha delijk te maken. (Atlantic-Holland-P.K. Dietrich) Op de hieronder vermelde dagen en wen zullen te s-Gravenhage inlegvellen voor distributiestamkaarten worden uit gereikt- aan de houderssters) van distri butiestamkaarten, voor zoover hun na men in het Bevolkingsregister dezer ge meente of in het Centraal Bevolkingsre gister zijn opgenomen. Aan de volgende personen is het even wel toegestaan de inlegvellen af te halen bij den distributiedienst van de gemeen te, waar zij ten tijde der uitreiking ver blijven a. schippers en woonwagenbewo ners b. de vaste bevolking van gestich ten en dergelijke inrichtingenc. gede tacheerde marechaussee's d. zij. die tengevolge van de oorlogsomstandigheden tijdelijk elders verblijven. De inlegvellen zullen slechts worden medegegeven aan hen, die den leeftijd van 18 jaren hebben bereikt. Aan Rijksduitschers zullen geen inleg vellen worden verstrekt. Zij moeten zich daartoe vervoegen bij het bureau der NSD.A.P Volkswohlfahrt ,,Wirtschafts- amt", Sophialaan la, alhier. De bescheiden zullen volgens onder staand schema worden uitgereikt aan houders van boterkaarten, geboren vóór 2 Jan. 1921, inlegvel KI geb 2 Jan. 1921 of later, doch vóór 2 Jan. 1928, inlegvel K 2 geb. 2 Jan. 1928 of later, doch vóór 2 Jan. 1938, inlegvel K 3 geb. 2 Jan. 1938 of later, inlegvel K 4. Afge kruist wordtAB 1. Aan houders van vetkaarten, geb. vóór 2 Jan. 1921, inlegvel L 1; geb. 2 Jan. 1921 of later, doch vóór 2 Jan. 1928, inleg vel L 2 geb. 2 Jan. 1928 of later, doch vóór 2 Jan. 1938, inlegvel L 3 geb. 2 Jan. 1938 of later, inlegvel L 4. Afge kruist wordt AB 3. overtuigd, dat zij om het leven was ge komen, maar toch hinderde het hem, dat men nooit een doorslaand bewijs had gevonden van haar dood, zooals het hem ook hinderde, dat de journalist spoorloos was verdwenen. Vroeger ver lengden de uitstappen naar het gebied van de watervallen, telkens met ver scheidene dagen zijn afwezigheid van de bewoonde wereld. Thans stapte hij in rijn De Havilland en een paar minu ten later zweefde hij al boven het be trokken gebied. Naargelang Reading beter en beter het toestel leerde kennen, ondernam hij grootere en grootere toch ten boven het geheimzinnige stroomge bied, waar Ada Iljen en Riefenberg wa ren verdwenen. ’s Avonds zat de Amerikaan in het huisje, waar eens zijn vrouw had ge leefd. Nu was hij tevreden, nu kon hij hierheen komen, zoo vaak hij het maar verlangde en dat te kunnen doen, was hem een zeer groote voldoening. Hij hield van dit huisje, zooals hij van alles hield, dat hem herinnerde aan Ada Ti jen. Hif had hartstochtelijk veel van zijn vrouw gehouden. Hij kon zijn wil plooien, want hij had een ijzersterk ka rakter. Alleen de herinnering aan Ada Iljen kon hij niet afschudden. Het was een ziekelijk verlangen, zich omringd te weten met voorwerpen, welke haar hadden toebehoord. En in dit kleine huisje sprak alles zoozeer van haar. Hier dichtbij ook was zij verdwenen. Hij voelde zich aangetrokken tot de watervallen, waar zij verdronk. Hij was van Heezik t.m. Heynraets, uur Heyns t.m. Hoenderop, uur Hoenders tm. Houtkruijer. Zaterdag 14 Februari 1942 re iking. Maandag 16 Februari 1942 van 912 uur Houtman t.m. einde H, I en Ja t.m. Jansen, J., van 1214 uur Jansen, K. t.m. Jonas, van 1417 uur Jonasse t.m. einde J en Ka t.m. Katzmarowska. Dinsdag 17 Februari 1942 van 912 uur Kau t.m. Kloek, van 1214 uur Kloek- horst t.m. Knoester, van 1417 uur Knoet t.m. van Koperen. Woensdag 18 Februari 1942 van 912 uur Köpf t.m. van der Kruk, van 1214 uur Krul t.m. Küntzel, van 1417 uur Kunz t.m. einde K en La t.m. Leenart. Donderdag 19 Februari 1942 van 912 uur Leenders t.m. van Lochem, van 12 14 uur Locher t.m. Lösch. van 1417 uur Loscher t.n). einde L en Ma t.m. Meeuws. Vrijdag 20 Februari 1942 van 912 uur Meeuwse t.m. Mondschein, van 1214 uur Mondt t.m. Mousson, van 1417 uur Mout t.m. einde M en Na t.m. Nieuwlaat. Zaterdag 21 Februari 1942 van 912 uur Nieuwland t.m. einde N en Oa t.m. van Ooyen, van 1214 uur Ooyevaar t.m. van Ouwerkerk, van 1417 uur Ouwer- ling t.m. einde O en Pa t.m. v. de Plas. Maandag 23 Februari 1942 van 912 uur van der Plas t.m. van der Puil, van 1214 uur Puister tot en met einde P, Q. en Ra tot en met van Rantwijk van 14 17 uur Ranz tm. Roelfzema. Dinsdag 24 Februari 1942 van 9—12 u. Roelink tot en met Rustad. van 12—14 uur Rusteberg t.m. van Rijsse, van 14—17 uur van Rijssel tot en met einde R en Sa t.m. Schomakers. Woensdag 25 Februari 1942 van 9—12 uur Schömann t.m. Sjoukes, van 12—14 uur Sjouwerman tot en met Smit. E, van 1417 uur Smit, F. t.m. Stackowiak. Donderdag 26 Februari 1942 van 912 uur Stad tot en met Suva, van 1214 u. Suvaal tot en met einde S en Ta t.m. Ta- wijah, van 1417 uur Tax tot en met Trültzsch. Vrijdag 27 Februari 1942 van 912 uur Trum tot en met einde T, U, en Va tot en met einde Verbeeck, van 1214 uur: Verbeek tot en met Verhoeven, van 14 Zoo kwam de dag, dat hij ’s morgens vroeg in het kamp van Lebon landde. Zijn aankomst verwekte daar een vreugde van belang. rants rants. 1 rants. ¥4 rants. 1% k.g. k.g. ker. Zijn mond was vreesaanjagenden grjjns. Dat is erg, mompelde eindelijk Riefenberg. Wat hier gebeurd is, be wijst, dat ons gezag aan het wanke len is. Hij dacht na over de houding, welke hij zou aannemen. Het verloop van de zaken binnen de veilige omheining van zijn woning afwachten, leek hgm on voorzichtig. De negers immers zijn als kinderen: ieder misdrijf moet dadelijk worden gestraft, of zij worden overmoe dig. Wat hjj zou doen, wist hij zelf niet, maar hij wilde onmiddellijk handelend optreden. Hij trommelde zijn mannen bij elkaar en verdeelde ze in twee groepen. Ik wil weten, wat die heeren in het schild voeren, zei hij tot Ada. Ik neem uw revolver. Gij behoudt het ge weer en blijft in de omheining met twintig man. Ik denk er niet aan, antwoordde Ada. Ik volg u. Het is onzin onze krachten te versnipperen. Zooals Riefenberg thans was. had zij hem nog nooit gezien. Hij duldde geen tegenspraak en greep haar bij den schouder. De kunstschilder P. Heldoorn. heeft in de raadzaal van het Raadhuis te Voorburg een muurschildering ge maakt, voorstellende een Romeinsch kasteel, uit den tijd, dat de Romeinen zich te Voorburg hadden nedergezet. (Polygoon-Meyer) Luister kindje, tyer bent u betrek kelijk veilig. Ik loop even het dorp in. Ik wil weten, waar zich de stamhoofden bevinden. Het is niet uitgesloten, dat ze mij op vergiftigde pijlen onthalen. In den grond weten wij zoo weinig van deze kannibalen af. Zijn toon was beslist. Tegenspreken hielp niet. Hij had zich trouwens al om gekeerd en rende naar de opening, waar de met lansen gewapende slaven stonden te wachten. En als ze u treffen, riep zij hem achterna. Dan zullen ze u misschien sparen. Ada Iljen wist daarop geen antwoord meer. Ze wilde naar hem toeloopen, iets innigs zeggen, voor hij verdween. Zij aarzelde even en toen was het te laat: Riefenberg was al buiten, nadat hij twee negers opdracht gegeven had, bij de omheining te waken. Een paar oogenblikken later stond hij met zijn mannen in het midden van het dorp. Het was er nog steeds onheilspel lend stil en de hutten waren potdicht gesloten. Hij trommelde tegen de ge vlochten deurtjes, maar niemand ant woordde. Toen kwam hij bij de omhei ning van het overleden stamhoofd. Op den grond neergehurkt zaten een paar vrouwen, maar zij schenen niet te be grijpen, wat de blanke van haar ver langde. Onverrichterzake renden de mannen verder door het dorp en zagen plotseling een kindje over den weg loo pen. Het was een knaapje, dat Riefen- berg kende en toen hij vroeg, waar vader naar toe was, wees het ventje den woudkant uit. Zjj gingen de aangeduide richting uit en volgden het smalle pad, dat zich grillig door het verraderlijke struikgewas slingerde. Voorzichtig vor- denden zij, bedacht op een overval. Na enkele minuten zagen zij bij een bocht een volwassen inlander op de vlucht gaan. Fweloe stormde vooruit, haalde •den kerel in op het oogenblik, dat deze een zijspoor wilde inslaan en rolde er mee op den grond. Riefenberg duwde den overrompelden neger zijn revolver onder den neus en dreigde hem neer te schieten, als hij niet dadelijk vertelde, waar zijn rasgenooten zich schuil hiel den. De neger zat geknield voor den kafferkoning te bibberen. En of de groote man met het bleeke gezicht hem toch maar wilde gelooven. r Zaterdag 7 Februari 1942 van 912 uur Blok, I. t.m. Booleman, van 1214 uur Boom t.m. Bos, G., van 1417 uur Bos, H. t.m. Broekhuis. Maandag 9 Februari 1942 van 912 uur Broekhuisen t.m. van der Burgh, van 1214 uur Burghard tm. einde B, van 14—17 uur: C en Da t.m. van Dam, D. Dinsdag 10 Februari 1942 van 912 uur van Dam, E. t.m. van der Dool, van 1214 uur Doolaart t.m. van Driest, van 1417 uur Driesten t.m. einde D en Ea t.m. van Egmond. J. Woensdag 11 Februari 1942 van 912 uur v. Egmond. K. t.m. einde E en Fa t.m. Francken, J., van 1214 uur Fran- cken, K. t.m. Funke, K., van 1417 uur: Funken t.m. einde F en Ga t.m. Govers. Donderdag 12 Februari 1942 van 912 uur Goverse tm. Guyt. J„ uur Guijt, K. t.m. einde G en Ha t.m. Hagedoorn, van 1417 uur Hagedoren t.m. Heezen. Vrijdag 13 Februari 1942 van 912 uur van 1214 van 1417 Toen Ada IIjerf, Riefenberg en hun gevolg, na den tocht naar de rivier thuiskwamen, bemerkten zij, dat de deur van Pikamalinga’s kleine gevan genis openstond: de wachter lag met een speer in het hart op den grond. De inlandsche priester was gevlucht. Een oogenblik stonden de twee blanken daar, zonder te spreken, zoozeer waren ze verrast door het onverwachte en doortastende, optreden van hun onder danen In de Adelheidstraat viel gistermiddag het 15-jarige meisje H. v. d. E. uit Voorburg van de treeplank van een pekel- wagen van de Blauwe tram. Zij brak het rechterbeen en liep bovendien aan het been nog een verwonding op. In het ziekenhuis aan den Zuidwal is zij op genomen. De 74-jarige mevr. M. H. B. kwam gisteren op de Laan van Meerdervoort te vallen, tengevolge waarvan zij het rechterheupbeen brak. Zij werd naar het Roode Kruis-ziekenhuis gebracht. De 15-jarige E. van D. uit de Rozenburg straat viel gisteren in de van Goghstraat Hij werd naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, evenals de 22-jarige J. H. Z. van de Laakkade, die bij een val in de Spuistraat zijn rechterbeen brak Het 14-jarig meisje D. T. uit de Jan Blan- kenstraat viel gisteravond op de Stille Veerkade en bekwam een hersenschud ding. In het ziekenhuis aan den Zuidwal werd zij opgenomen. Boter Boter z. red. of margar. 19 Februari t.m. 27 Februari 09 Boter Bon inleve ren vóór 6 Februari. 28 December t.m. 21 Februari. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Febr. t.m. 28 Febr. Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en met 21 Februari. 06A en 06B Aardappelen tot en met 7 Februari 06 van Boter en Vetkaart tot en met 7 Februari. iv >-

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5