het groote avontuur ■B» Distributieproblemen BERICHT BINNENLAND De nieuwe voor onze STADSNIEUWS aanbieding abonné’s De distributiebonnen if TTAAGSCHE COURANT Dinsdag 10 Februari 1942 TWEEDE BLAD ONTFERM U OVER UW ARME LANDGENÖOTEN.' WINTERHULP - COLLECTE 27 en 28 FEBRUARI BIJEENKOMST NEDERLANDSCHE S.S. Als de vorst uit den grond is 100 JUBILEUM ZUSTERS R.K. WEESHUIS 07 125 FEUILLETON Elk plekje cultuurgrond moet worden gebruikt! OUDSTE INWOONSTER VAN DEN HAAG WORDT 103 JAAR Indië leeft in ieders gedachten en met de gebeurtenissen, welke zich op en om de eilanden van onzen Archi pel afspelen, trachten wij zooveel moge lijk mee te leven. 08A 08B 212 09 De prijs Het Beste van het Beste Deze atlas brengt alle gegevens welke wij noodig hebben voor het vol gen van het tooneel van den strijd, onder ons bereik. Atlas van Tropisch Nederland de schitterende uitgave van het Neder - landsch Aardrijkskundig Genootschap, die 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 t.m. 202 Algem. E. VAN DER GIJP BARENDREGT f Over tabaksvoorziening 4 ,wT v’ in Een actrice in Op het onderstel worden de planken vastgezet en de Br. of Geb. VI. of VLw. de sinds 1 k.g. BI., Br.,Geb, 1 rants. Rijst 250 gram gram Melk 3‘4 liter gram 08 Boter 08 Vet 125 gram 100 gram 9 houtstapel mr. rij ■:-r& slede is in een ommezien gereed. (Hoffmann-P.K. Schambortzky) gram gram Cacao Jam De ingezamelde wol uit Duitschland is aangekomen. Met behulp van kleine sleden worden de verwarmende kleeren, waaronder kostbare exemplaren, naar de kameraden in de eerste linie gebracht. (Weltbild-Polygoon-P.K. Schilrer) 50 500 In aansluiting op de uitvoerige aankon diging in ons blad van gisteren van den gram gram gram Gesmolten rundvet Boter Boter z. red. 125 gram of margar. een was Bezoek van Nederlandsche Arbeidskameraden aan Maagdenburg. In de met de Duitsche en Nederlandsche kleuren versierde zaal in het huis van den Duitschen Arbeid in Maag denburg sprak de Commissaris van het N.V.V. tot de Nederlandsche arbeiders in Duitschland Polygoon-D.A.F.) den één- ten Bon 250 250 100 Hav. of peul Gort Verm., Maiz. Kaas 298, OP (Nadruk verboden) van dezen prachtigen atlas, die waarlijk uniek mag worden genoemd en dien wij thans ter beschikking van onze abonné’s stellen, bedraagt 16.80. Tegen betaling van dit bedrag en tegen in levering van den bon, welken men in ons blad van heden vindt afgedrukt, kan de atlas, zoo lang de voorraad strekt, aan ons hoofdkantoor, Wagen straat 37, worden afgehaald van mor gen, 11 Februari, te 10 uur af. Franco toezending per post, uitslui tend aangeteekend volgt na ont vangst van den bon en van 17.85 per postwissel. Sb, 08A 08B 08A Vleesch 08B Vleesch 8 Februari t.m. Aard. Aard. Alg. Tengevolge van een zeer bij zonder ongeval aan boord van den stoom trawler Mary IJm. 189, is een groote hoe veelheid visch verloren gegaan, waardoor reederij en bemanning groote schade hebben geleden. Op de laatste reis van op het gebied van land- en zeekaarten en op dat der kaartbeschrijving brengt, herinneren wij aan den BON, welke hedenavond staat afgedrukt op pagina 2 van het 2e blad. De nationale schaatskamploenschappen te Zut- *®n. Herman Buyen. kampioen op de schaats van het vorige jaar, wist zijn titel met succes te verdedigen en behaalde weder om het Nederlandsche kampioenschap. De finish van den beslissenden rit (10,000 M.) (Polygoon-Sagers) Gisteren is aan dr. K. H. E. de Jong, privaat-docent in de Wijsbe geerte, namens vrienden, oud-leer- lingen en studiegenooten, t.g.v. zijn 70sten verjaardag een borst beeld van de hand van mej. H. Jansen aangeboden. (Polygoon-Meyer) Een fronttheater het Oosten. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg Alg. Vraag: Hoe kan ik, rooker, mij van eventueel beschikbare tabak enz. voorzien, nu mijn eigen leverancier failliet is gegaan en andere winke liers blijkbaar geen klanten meer aannemen? Antw.: In het algemeen wordt een vervallen toewijzing verdeeld onder de andere winkeliers van hetzelfde rayon. Het is de bedoeling, dat deze dan de klanten van den opgeheven winkel zooveel mogelijk inschakelen bij hun verkoop. Het verdient daar om aanbeveling bij zijn ouden leverancier een bewijs te vragen, dat men bij hem klant was, zoodat men den uit te kiezen leverancier aannemelijk kan maken, dat men inderdaad bij den vroegeren leverancier, die geen tabaksartike len meer leveren kan, klant was. De nieuwe leverancier zal dan zoo goed mogelijk met uw belangen re kening dienen te houden. Hier ter stede is 84 jaar oud overleden de heer E. van der Gijp Barendregt. In 1857 te Barendrecht geboren zag de heer v. d. Gijp Barendregt zich in 1888 be noemd tot burgemeester van zijn ge boorteplaats, welke funetie hij tot 1896 vervulde. De begrafenis vindt morgenmiddag te half vier op de alg. begraafplaats aan de Kerkhoflaan plaats. o erg waren gedood; twee kerels waren op de vlucht gegaan. Ziezoo, mr. Reading, glimlachte Riefenberg, nu kunnen we eindelijk een beetje praten. Maar Reading wenschte vooralsnog niet te praten. Hij gaf geen antwoord op de vragen, welke hem werden ge steld en hield de blikken onafgebroken op Ada Hjen gevestigd. Dat hinderde Ada zoozeer, dat zij de tent verbet Riefenberg volgde haar. Bij het aanbreken van den dag onder zocht Riefenberg zijn Duit. Hij vond verscheidene prauwen, rijkelijk geladen met voedingsmiddelen en allerlei nut tige voorwerpen. Plotseling stond zijn hart stil; in een kreek vond hij de boot van Reading, maar wat hem trot, was net feit dat boven de boot twee palen uitstaken, verbonden door een metaal- dra d. Met een sprong zat hij in de ooot en ontdekte het draadlooze zend toestel, dat Reading had meegenomen. Jaren geleden maakte hij een groote zeereis mee als radiotelegrafist. Hii on derzocht vlug het toestel. Het was hee- .emaai in orde. Een paar oogenblikken’ later zond hii seinen uit: S O S. S.OS. Na een tijd Kreeg hij antwoord vaa een paar stations en dadelijk tikte hM een noodöerieht «n vroeg dringend hulp. (Wordt Mrvolgdl den trawler is, terwijl men den kuil met naar schatting 150 manden kostbare visch aan boord heesch, de takel gebroken. Hierdoor scheurde de kuil van het net af, met.het gevolg, dat deze met de visch in de diepte verdween. Met schepnetten heeft men nog ongeveer twintig manden visch aan boord weten te krijgen, de rest ging met den kuil verloren. Hij ^aken Siand, ben. 1% liter 1 Februari t.m. 9 Februari. Boter •érA 203 209 210 204 t.m. 208 Algem. 06A tm. 09A Melk 1 06B tm. 09B Melk I ont haar kleindochter rust de zorg van verpleging. 8 Februari t.m. 14 Februari. Brood Brood Vraag: Ik heb een sigarenwinkel ge opend in de onmiddellijke nabijheid van de plaats, waar mijn vorige zaak gevestigd was. De vroegere exploi tant van mijn nieuwe zaak, opende, teneinde zijn vergunning niet kwijt te raken, elders in de stad hals over kop een nieuwen winkel. Hij pro beerde op deze wijze zijn kwantum te onttrekken aan de wijk, waar hij voorheen gevestigd was. Een der grootste sigarettenfabrikanten in het land zond evenwel 's mans toe wijzing eveneens aan mijn adres, doch moest hiermee, na een klacht van diens kant, eindigen. Het resul taat is, dat de bewoners van mijn wijk, die ik natuurlijk van mijn kwantum niet allen naar redelijk heid voorzien kan, gedupeerd wor den, terwijl in de buurt, waar mijn voorganger nu gevestigd is. een vermeerderde hoeveelheid beschik baar is Kan hiertegen iets wor den gedaan? Antw.: Voor het verplaatsen van een sigarenwinkel is toestemming noo dig. Deze wordt niet gegeven dan nadat de aan de verplaatsing moge lijk verbonden bezwaren onder het oog zijn gezien en zoo goed moge lijk zijn ondervangen. Doen, zooals in uw geval door de verplaatsing van een winkel voor uw bedrijf toch de door u genoemde moeilijkheden zich in het bijzonder voor, dan doet u het beste zich te wenden tot het Rijksbureau voor Tabak en Tabaks producten. Johan de Wittlaan 8, ’s-Gravenhage. U zou de ons mede gedeelde bezwaren schriftelijk aan dit Rijksbureau kunnen voorleggen. Ook op de lagere scholen in Noord-Holland wordt heemkunde onderwezen. Een Rijkje tijdens het onderwijs in heemkunde op een der lagere scholen te Broek op Langejidijk. Een maquette van een der groote rivieren wordt bestudeerd. Polygoon-Kuiper toestand ie redden, besloot Riefenberg Hij riep Fweloe. trommelde zijn man nen bij elkaar en gaf instructies. In het holst van den nacht verlieten Riefen berg, Ada en gansch hun gevolg de rotsvlakte. De inlanders waren gewa pend met lansen. Zij liepen door het dorp en verdwenen in net woud. Fwe loe wees den weg. Zoo kwamen zij ten slotte bij de plaats, waar Reading zijn tent had opgesteld. Iedereen scheen te rusten. De inlan ders lagen naast smeulende vuurtjes te slapen. De afspraak was duidelijk; als een van Reading’s mannen alarm maak te, was dat het teeken voor een alge- meenen overval. Als alles rustig blijft, wordt het sein gegeven door een revolverschot. Voorzichtig verspreidde het legertje zich. Bij de tent gekomen, wachtte Rie- tenberg nog enkele oogenblikken. Hij zag, hoe zijn volgelingen hun slapende rasgenooten waren genaderd. Daar weer klonk een kreet. Riefenberg schoot zijn revolver af en sprong, door Ada en een paar kerels gevolgd, de tent binnen Voor mr. Reading besefte wat er ge beurde, was hij overrompeld en gebon den. Buiten wee-klonk gehuil en getier Riefenberg’s order was. niemand te spa ren in den strijd. Een half uur later kwam Fweloe verslag uitbrengen over de werkzaamheden: achttien volgelin gen van Reading en vier van Riefen- Weduwe van Nelck-van Rooy Donderdag a.s. zal de weduwe van Nelckvan Rooy een zeldzamen verjaar dag vieren. Op dien dag n.l. hoopt zij 103 jaar te worden, waardoor zij zich dan de oudste inwoonster van onze stad kan noemen. De hoog bejaarde verlaat sinds een jaar ongeveer, haar bed niet meer. Ge zicht en gehoor hebben begrijpelijk aan scherpte ingeboet; overigens is haar ge zondheidstoestand goed te noemen. Haar geest blijft helder en vol belang stelling kan zij informeeren naar hetgeen in de wereld en in den engen familie kring plaats vindt. Veel bezoek ontvangt zij niet meer en daarom zal de 12de Fe bruari zonder veel ophef wordën gevierd. Het oudje heeft ook klachten, o.a., dat zij het zoo koud heeft, doch zij begrijpt heel goed, dat dit een gevolg is van de kolendistributie. Want aan goede verzor ging ten huize van haar zoon en schoon dochter in de Obrechtstraat breekt het zeker niet. Vooral van Bruggeman, hield de Voorman der derlandsche SS, J. H. Feldmeijer, rede, waarin doel en streven der klaar en duidelijk werd uiteengezet. Bij beantwoording van de vraag: „Wat is de zin van dezen tijd” gaf spreker een duidelijk beeld van het afgeloopen tijdperk waarin op den voorgrond stond de sociale onrechtvaardigheid: kapitaals- ophooping bij enkelen, bittere armoede bij velen Een nieuw tijdperk is thans bezig te ontstaan, het nationaal-socialis- tische, dat het levensrecht van elk volk erkent en voor elk schepsel zijn plaats onder de zon inruimt. Iets anders is het .wezen” van dezen tijd. Wat is het, dat den millioenen man nen bezielt, die strijden aan het Oost front, vereenigd in wapenbroederschap? Waaruit putten zij de enorme kracht, om nu reeds maandenlang vol te houden in het meest barre klimaat van het Oosten of de zengende woestijnzon in Afrika? Die kracht en bezieling hebben zij uit het geloof in den onverwoestbaren levens drang van het bloed, het aanvaarden van het Leven. Bij velen ontbrak levens wil en levensdurf, ook thans hebben zich velen nog niet tot het Leven bekend. Terwijl zwakken en gebrekkigen liefde vol werden vertroeteld, liet men rustig gezonde kinderen zwerven en hongeren. Verzorging van zwakken is vanzelfspre kend, doch een Volk blijft alleen „leven” door een zich steeds weer vernieuwenden bloedstroom van gezonde kinderen. Dit is de meest eenvoudige levenswet: Een volk, dat zich aan deze wet onttrekt, is ten duode gedoemd, daar de onverander lijke wet van het bloed niet met zich laat spotten. Voor de mannen aan het Oostfront is dit geen probleem meer, zij stellen de daad. Zij bevechten het recht der Germaansche volken om te leven door vernietiging van den oervijand van het Volksche leven: het wereldj odendom. De taak der SS als ordegemeenschap van de nationaal-socialistische wereld beschouwing schetste Voorman Feld meijer daarna in het kort. Na de met groote belangstelling ge volgde rede werd de speelfilm „Friezen- nood" vertoond. Deze film geeft op boeiende wijze weer het lot der Wolga- Duitschers waaronder velen van Ne- derlandschen stam onder het bolsje wistische juk 'ijf' v.. De noodzaak uit eigen bodem te voor zien in de eerst noodzakelijke levensbe hoeften, brengt onafwendbaar met zich mee, dat elk plekje cultuurgrond ge bruikt dient te worden voor de voort brenging van voedsel. Een niet onaanzienlijke oppervlakte cultuurgrond wordt echter in beslag ge nomen door parken, plantsoenen, bouw terreinen, wegen en wegbermen, kanaal- bermen. tramwegen, particuliere tuinen, enz Derhalve is door de commissie ter ondersteuning van de maatregelen, ge troffen voor de regeling van de land bouwproductie (korter genoemd Com- missie-dr. Posthuma) reeds voor eenigen tijd een onderzoek ingesteld naar het voorkomen van perceelen of van perceel tjes grond, welke naast den bestaanden bouwgrond met voordeel zouden kunnen worden aangewend voor de voedselvoort- brenging. Ten vervolge op dit onderzoek zijn on der leiding van de directie van den Land bouw. hierbij krachtig gesteund door de plaatselijke hinctionnarissen van de com- missie-dr. Posthuma. maatregelen getrof fen om tot het in cultuur brengen van deze hoeken grond te komen. Onze bevolkingsdichtheid (270 inwo ners per vierkanten kilometer) laat niet toe. dat onder de huidige omstandigheden Pog bruikbare grond ongebruikt blijft. Het is daarom ten zeerste toe te jui chen, dat thans vanwege den secretaris generaal van het departement van Bin- nenlandsche Zaken in een rondschrijven aan de burgemeesters der gemeenten, een dringende oproep is gericht, door in cul- tuurbrengen van parken en braakliggende gronden, de voedsel voortbrenging zooveel hogelijk te bevorderen. Inmiddels zijn in vele gemeenten, dank 2‘j den reeds verrichten arbeid, reeds aanzienlijke oppervlakten cultuurgrond aan de bestaande toegevoegd, in sommi ge gemeenten zelfs wel 300 a 400 h.a. In andere gemeenten valt echter nog wel het ®en en ander te doen. Ook de medewer king van rijks-, provinciale- en water- J^apslichamen zal veel kunnen bijdragen tot het bereiken van het doel. Elk plekje \an den eigen bodem gebruiken, is thans de eerste eisch, welke voor de Neder landsche voedselvoortbrenging te stellen te Zoo gauw de vorst uit den grond is, went alles er op te worden gezet, tijdig n,et het scheuren, ploegen of om spitten gereed te komen. Er worden hooge eischen gesteld aan “et voortbrengingsvermogen van den Ne- “erlandschen bodem. "an elke mogelijkheid om voedsel te winnen, dient daarom profijt getrokken worden. Zondagmiddag werd in Dierentuin in Den Haag een pansmaaltijd georganiseerd bate v. h. Duitsche Winterhulp Werk (W.H.W.), waaraan met an dere Duitsche autoriteiten Rijks- commissaris Dr. Seyss Inquart deelnam. Op onze foto in het mid den derde van links de Rijkscom- missaris te midden van zijn volks- genooten (Stapf-Mol) 1% k.g. k.g. 250 gram 4 rants. 14 rants. 1 rants. 1/4 rants. i. 21 Februari. Aardapp. Aardapp. Peulvr. 25 Januari t.m. 21 Februari. Suiker F. OE VRIES OVERLEDEN In den ouderdom van 66 jaar is over leden de heer F. de Vries, oud-hoofd eener school. De begrafenis vindt Don derdag a.s. te 12.15 uur op Oud Eik en Duinen plaats. Rede Voorman J. H. Feldmeijer In het City Theater werd een groote bijeenkomst gehouden door Standaard der Nederlandsche SS. onder groote belangstelling van leden der SS. WA, Jeugdstorm en NSB. Tal van auto riteiten, o.w. de Gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Zuid-Holland. de heer Schwebel, de secretaris-generaal van het departement van Volksvoorlich ting, prof. dr. T. Goedewaagen, de districtsleider der NSB, M. J. A. van lersel, de hoofdcommissaris van politie, mr. P P. C J. Hamer en andere voor aanstaande vertegenwoordigers van Staat, Partij en Duitsche Weermacht, gaven blijk van hun belangstelling. Na een openingswoord van den Leider Standaard 4, SS-Schaarleider H. J. Ne- een SS, 07 Vet 10 Februari t.m. 18 Februari. 125 gram Boter Boter z. red. of 125 gram .margarine. 19 Februari t.m. 27 Februari. Boter inleve ren vóór 6 Februari. 28 December t.m. 21 Februari. 193 Alg. 250 gram Kofliesurr. N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Febt, t.m. 28 Febr. Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en met 21 Februari. 07A en 07B Aardappelen tot en met 14 Februari. 06 en 07 van boter- en vetkaart tot en met 18 Februari. Het kinderoperette ense ru ble onder leiding van Chris Hofland zal wegens de groote belangstelling nogmaals de kinderoperette „Klein Duimpje” geven, wederom in den Dierentuin op Zondag middag 22 Februari. jpstanaelingen sloegen vol ontzetting op de vlucht. De aanval was afgeweerd. Dien avond het Riefenberg het dorp in brand steken. Ada Hjen was ziek van afschuw, omdat zooveel menschenlevens opgeofferd werden. - Er was geen uitweg, antwoordde Riefenberg, - de strijd stood m het teeken: „dooden of gedood worden Wij leven gelukkig nog. Bü het aanbreken van den nieuwen lag, was het eerste werk de gesneuvel- len te doen verdwijnen. De lijken wer Jen eenvoudig naar den stroom gedra gen. De twee blanken wisten, dat het gevaarlijk was, nog lang in de vlakte re vertoeven. Bij een nieuwen aanval zou de kans kunnen keeren. Toch zagen zij er tegenop, onder de huidige om- -tandigheden opnieuw naar het krater- ,and uit te wijken. Zij bevonden er zich te ver van de vlakte en als hulp niet spoedig opdaagde, zouden ze daar groote moeilijkheden ondervinden, voor al wat hun voedsel betrof. Ze zochten dan ook naar een andere oplossing en vonden die m de rotsen bij den stroom Jicht oij de watervallen strekte zich. >p een honderdtal meters noogte, een =oort van tafelrots uit. Zij was maar aan één zijde te bereiken, iangs een ta melijk stellen bergwand en een aanval ,eek Riefenberg van daar gemakkelijk te stuiten. Van op die hoogte hadden ze daarenhnv»r ’n duidelijk uitzicht no de gesprek met twee soldaten. Bontjassen be schermen tegen de groote koude. (Weltbild-Pol.- P.K. Eberf) vlakte met het verbrande dorp en op den stroom. Koortsachtig gingen Riefenberg en zijn mannen nu aan het werk. Zjj maakten op de tafelrots primitieve hut ten, sleepten zware steenen tot bij den rand. Daarachter zouden zij zich, in ge val van een overval, verschansen. Ten slotte werden de velden uit den omtrek geplunderd. Tijdens een van zijn toch ten naar het platgebrande dorp, betrap te Riefenberg er een gewezen inwoner. Het kostte hem met veel moeite, den man aan bet praten te krijgen en hij vernam, dat de vluchtelingen naar het binnenland waren getrokken, om hulp te zoeken bij hun stambroeders. Een drietal weken was voorbijgegaan in de grootste kalmte en nu begonnen Ada en Riefenberg al hun aandacht te besteden aan den stroom, waarlangs zij nulp verwachtten, lederen morgen ver trok Eweloe en ging hij uitkijken naar de redd xie booten, want het zou gevaar lijk zijn, indien zjj deze watervallen te dicht zouden naderen. Op een avond Kwam hij buiten adem op de tafelrots aan met een nieuws, dat Ada en Rie fenberg gedurende verscheidene minu ten sprakeloosvan verbazing liet: een kleine prauwenvloot met een twintigtal inlanders was op komst. De aanvoerder was een blanke en niemand anders dan Reading. Dat was een verrassing, welke kon tellen voor Ada Hjen en Rie- tenberg. Dat kan toch niet, meende Ada, Fweloe zal zich vergist hebben. Maar Fweloe had zich niet vergist. Hij kende mr. Reading. Hij stond op t punt, naar huis terug te keeren en liep een laatste maal door het woud, om bij een bocht den stroom op te kijken. Plot seling werd zijn aandacht getrokken door geluid van stemmen. Hij dacht na tuurlijk, dat de verjaagde dorpelingen op komst waren en sloop voorzichtig nader. Hij zag dan, hoe talrijke prau wen bij den oever aanlegden. In een van die prauwen zat Reading. Heeft iemand u gezien? vroeg Rie- tenberg. Fweloe antwoordde ontkennend. Aan den rand van den stroom zijn allen aan wal gestapt en een tent werd opgesteld. Toen ben ik weggegaan. Riefenberg liep op de rotsvlakte heen en weer Dooi dat vuur, zei hij tot een van zijn mannen, die een houtstapel in brand hadden gestoken. H’ keerde zich tenslotte tot Ada: Het is een gek geval, kindje. Als Reading ons vindt, zijn we niets gevor derd. Integendeel, het zal ons nooit ge lukken, Lebon’s nederzetting in zjjn ge zelschap voorbij te komen. Wat dan gedaan? zuchtte Ada. Er is maar één middeL om den - A '';A ■- - v 67 - Een oogenblik was het, alsof de opstan- tven in ae onmeaung zoutten “fingen Iwee. ane Kereis waren er ar »eslaagd. er overheen te klauteren en ^nten liji aan djl met Riefenberg’s ’“‘Relingen. Een nieuwe goU van Krij- ”rs dan zouden zij overrompeld wor door ae overmacht, gelukkig uad op dit oogenblik '‘sPannmg m. De eerste aanval n, ?esla8en. De grond voor de omhei- Was bedek» met lijken: enkele o. rievenden waren op de vlucht ge- aan den rand van het ont zich de 8ebi^a Daar evenwel nadden (jj D nieuwe strijdkrachten verzameld, •en allesbehajve lust schenen te hebben nieuwe poging te wagen. b/LVan dit oogenoiik moeten we ge maken >-ier Kietennerg tot Ada l«gde aan op de verwijderde ‘en en seboot verscheidene keeren h«rriannen stortten nog neer. Toen *~J de poort openen en stormde met >de naar bolton n» werhHfvend» Huldiging door de oud-weezen 3 Februari was het 100 jaar geleden, dat de Eerwaarde Zusters in het R. K Weeshuis in de Warmoezierstraat haar intrede deden. Zondag vond de huldi ging van de Zusters door de oud-weezen plaats. Des morgens om kwart voor negen werd door pastoor M. Vinck, oud- wees, een Mis van dankbaarheid opge dragen. Daarna werd aan de ongeveer 300 aanwezigen gelegenheid gegeven om het ontbijt te gebruiken. Om 11 uur vond de huldiging plaats. Mevr. v. Woggelum sprak namens de dames oud-weezen en bood een Velum aan. Daarna voerde de voorzitter van de mannen oud-weezen- vereeniging, de heer A. Warmedam, het woord, die een bloemenhulde aanbood. De vice-praeses van het college van re genten, mr. Simons, sprak een dank woord en spoorde aan tot contact met het huis. Tenslotte heef de rector van het R. K. Weeshuis, de heer A. Roozen, namens de Zusters een woord van dank gesproken.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5