PLANETARIUM De dag der Duitsche politie CIRCUS HOLK De distributiebonnen BINNENLAND STADSNIEUWS u Voor den puzzelaar E# HAAGSCHE COURANT Maandag 16 Februari 1942 TWEEDE BLAD' VAN 150 IN WONING BEROOFD FEUILLETON VERBODEN TOEGANG vtwolgH gram gram Jam BI., Br. Goh, 08 08 125 125 08A 08B 212 250 250 250 100 gram gram gram gram CYCLOPENOOGEN VAN GLAS EN STAAL Vernietiging van bon 196 Algemeen UITREIKING INLEGVELLEN VOOR STAMKAARTEN Hendrik Koot herdacht WEL BETAALD, MAAR GEEN BONNEN GEGEVEN „Het woord is aan zijne excellentie” rants. rants. rants. rants. Bonte avond in Dierentuin **es xuini» uw rukbokh? Een blouse van zwarte chiffon Polygoon-Leemker ingezet met crèmekleurige Br. of Gei* VL of V1.5W, 100 gram 3% liter Melk 1% liter 100 gram het ge- ig luistert hij gespannen. Is 5 kalm. Wie zijn dag voorbij liet gaan, wende zich tot den Distributiedienst Alle draden in één hand, telexkamer van een Duitsch Marine-Commando. rOrbit-ffonand) Brood Brood Gesmolten rundvet Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz, Kaas 1% k.g. k.g. Boter Boter z. red, margarine Duitsche snelbooten op Jacht naar schepen. Dicht onder de kust vernietigd. Dit bolsjewistische visschersvaartuig verwisselde steeds van koers, maar vóór het kon ontsnappen, waren de snel booten er bij Een torpedo was het schip niet waard, dusin de lucht laten vliegenOp den achtergrond een snelboot. (Transat lantic-Rec la haar naar Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot «8 met 21 Februari. 04 B, C, D Reserve (Eieren) tot en me> 21 Februari. 06 en 07 van boter- en vetkaart tot at met 18 Februari. 28 December t.m. 21 Februari. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Fetwfc t.m. 28 Februari. 1% k.g. k.g. 250 4 1 (Nadruk verboden.) Aard, i Aard. stukken kant. (Weltbild-Polygoon) werkten behalve de reeds genoemden, mede de Reichstheaterzug van het Duit sche Arbeidsfront. Uit de opgewekte en ongedwongen stem ming, welke heerschte onder de 2500 aan wezigen en het hartelijk applaus, dat tel kenmale weerklonk, bleek duidelijk, dat het gebodene tenvolle aan de verwachtin gen heeft beantwoord. Muziek, zang, dans, acrobatiek, vroolijk- heid en ernst wisselden elkaar af. Het pro gramma heeft geen oogenblik gestokt, de nummers volgden elkaar snel op, hetgeen een belangrijken factor voor het welslagen heeft beteekend. In de pauze werd er druk gebruik ge maakt van de gelegenheid een bezoek te brengen aan de tentoonstelling „Eür das Kind”, over welke tentoonstelling wij Za terdag uitvoerig hebben geschreven. 09A 09B 09A Vleesch 09B Vleesch De oplossing van de Zaterdag geplaatste puzzle luidt aldus: Horizontaal: 1. Energie, 4 Mustang, 8 Nee. 9 Nul. 11 Mug, 12 Trein, 13 En- sceneeren, 16 M.L.O., 17 Delft, 19 Ent, 21 Eenig, 23 Hol, 24 Ode, 25 Bagno, 27 Sap, 29 Robot, 32 Nuf, 33 Samenleving, 36 Kwast, 37 Pad, 39 Kor, 40 ratelpopulier. 41 Elector, 42 Anemoon. Verticaal: 1 Eenheid, 2 Gom, 3 Eng te, 4 Meter, 5 Steenmeerle, 6 Aan, 7 Geo- oog, 10 Lysol, 14 Enthousiast, 15 Een, 16 Min, 18 Era, 19 Els. 20 Top, 22 Ido, 25 Binocle. 26 Gif, 28 Are, 30 Bliek, 31 Tij gerin, 34 Mijter. 35 Nappa, 36 Koe, 38 Die. Eiken nacht zijn er kijkers op de ster renwereld gericht. Zij zijn de oogen. die de sterrenkundigen tot hun beschikking hebben om de diepten van het heelal te peilen en de wonderen van de sterren wereld te ontdekken. Over deze kunstmatige oogen worden in het Planetarium twee bij elkaar be- hoorende voordrachten gehouden. De eer ste morgenmiddag te 15.45 en bet vervolg op Dinsdag 24 Februari te 15.45. Beide voor drachten worden nog eens gegeven op de Woensdagavonden 18 en 25 Februari te 19.30 uur. R. Paul Steenbergen en Caro van Eyk als ..Romeo en Julia” in het ge lijknamige stuk, dat Zaterdagavond in den Stadsschouwburg te Den Haag de première beleefde. Polygoon-Meyerjl De Japansche Marine is altijd tot den strijd bereid. Oefeningen van Japansche Marinetroepen. Een z.g. „ba- taillon des doods” bij het doorknippen van prikkeldraad versperringen het geweer wordt hierbij tusschen de beenen geklemd gehouden. (TransaXlantic-Recla) Kolonel-Generaal Rommel helpt zelf medeDe auto van den Opperbevelhebber van het Duitsche Afrika-corps. Kolonel-Generaal Rommel, bleef in het woestijnzand steken. Kolonel-Generaal Rommel helpt zelf mede, om zijn wagen weer vrij te maken. Atlantic-Holland-P.K. Valtingoja), V De sect.-gen. van Landbouw en Vis-» scherij maakt bekend, dat bon 196 van <to thans in gebruik zijnde bonkaart Alge» meen niet voor het koopen van distribu-» tiegoederen zal worden aangewezen at derhalve kan worden vernietigd. Morgen zijn voor de uitreiking van in legvellen voor distributie-stamkaarten, welke plaats vindt in den Dierentuin, aan de beurt: van 912 uur: Kau t.m. Kloek, van 1214 uur Kloekhorst t.m. Knoester, van 1417 uur Knoet t.m. van Koperen. In de voormalige gemeente Loosduinen (lokaal Haagweg 38) zijn morgen aan de beurt: Boon t.m. einde B, C en Da t.m. Duyts De aandacht wordt er op gevestigd, dat men, om voor een inlegvel in aanmerking te komen, bon 13 van het blad „Reserve” van het thans in gebruik zijnde bonboekje moet inleveren. en stormt nog steeds, is het vol bij de afscheids- 19 Februari t.m. 27 Februari. 09 Boter Bon inge leverd vóór 6 Februari. Echtpaar in arrest gesteld Een buitenman bracht een bezoek aan een woning in de Wagenstraat. Na zijn vertrek ontdekte hij, dat uit zijn porte feuille een bedrag van 150 was verdwe nen. Aangifte bij de politie volgde, met als gevolg, dat door de recherche zijn aangehouden en in verzekering gesteld de bewoners van het perceel, de 28-jarige P. H. en diens 25-jarige vrouw M E. Het geld is niet teruggevonden. S Onder veel belangstelling heeft de N. S.B. en in het bijzonder de W A. gisteren te Amsterdam het feit herdacht, dat de weerman Hendrik Koot een jaar geleden ten gevolge van een aanslag overleed. Om het middaguur verzamelden zich de WA.-formaties op het vendelkwartier „Hendrik Koot”, waar, na inspectie der troep, de afmarsch begon. Op het Waterlooplein. de plaats, waar Hendrik Koot was gevallen, stonden twee W A.-léden opgesteld met een krans. Hier werd halt gehouden en een minuut stilte in acht genomen. Vervolgens trok de stoet naar de be graafplaats „Zorgvlied”, waar de vendels „Hendrik Koot” en „Peter Ton” de vaan- delwachten en de genoodigden zich rond het graf schaarden Tot deze laatsten behoorden o.m. de gevolmachtigde voor Amsterdam van den Rijkscommissaris, senator dr. Böhmcker, de districtsleider de Ruiter en de com mandant der W.A. te Rotterdam. Nadat de aanwezigen „De Laatste Groet” van Kersbergen, hadden gezon gen, nam de waarnemend commandant der W.A., opperheerbanleider W. O. van ’t Hof, het woord voor een korte her denkingsrede. Hierna volgde de krans- lègging o.m. namens het departement van Volksvoorlichting en Kunsten. Ieder dient er in zijn eigen belang voor zorg te dragen, dat hij op de daartoe door den Distributiedienst bekend gemaakte tijdstippen het inlegvel voor de distribu- tie-stamkaart doet afhalen. Bij de uitrei king van bonkaarten voor voedingsmidde len zal namelijk voortaan zoowel de dis- tributiestamkaart als het bijbehoorende inr legvel dienen te worden medegebracht. Daar de eerstvolgende uitreiking van bonkaarten reeds in Maart zal plaats vinden, is het noodzakelijk, dat ieder er voor zorg draagt deze maand in het bezit te zijn van het vereischte inlegvel. Personen, die verzuimd hebben hun in wegvel af te halen, dienen zich zoo spoe dig mogelijk alsnog met den Distributie dienst in verbinding te stellen. Zooals be kend, dient de distributiestamkaart en de bon Reserve „13A”, Reserve „13B”, Re serve „13C” of Reserve „13D” bij het af halen der inlegvellen te worden medege bracht. Naar aanleiding van de in de pers ver schenen mededeeling dat wie verhinderd is het inlegvel af te halen, de stamkaart met bon 13 van de bonkaart „Reserve" aange- teekend kan opzenden naar het distributie kantoor, wordt er nog op gewezen, dat dit uitsluitend geldt voor het geval het den belanghebbende ten eenenmale on- mogelijk is in zijn woonplaats het hem toekomende inlegvel af te halen of te doen afhalen. Dit zal dus slechts bij hooge uitzondering voorkomen. z*jn gezicht Dat ka Myn die met een ~®„®,T>st niet meer door een Holk zal W0Jden geleid, ke^ann i. nu werkelijk geschrok- K1^.erend heft hij zijn groote werk- toanshanden. Neen, mijnheer Holk, u mag niet BRAM OP r*KAM*r»0t^_ ECM Ouo COLBcRTyt' T'Spaadt UW «eeae paK. Holk legt den hoorn neer. Zyn zelf- beheersching verlaat hem. Daar neb je het weer, Fuhmann, en zulk een kerel verdedigt u nog! Het is verloren moeite. Ik geef het op! Fuhmann kijkt treurig voor zich uit. Hij denkt over een antwoord na. Plot s'. druisch van veel menscben wordt hoor baar. Een blik op zijn horloge. Wij moeten naar de hoofdtent, mijnheer Holk, de voorstelling begint. Ik hoor het publiek al... Holk doet zich geweld aan, hij heeft het vijfde nummer. Hoogeschool, uitge voerd door Holk op Adonis! Hjj staat op. Ik moet me verkleeden... Het regent Desonda: voorstelling, iedereen kent het uitste kende circus met de mooie nummers. De lichten en schijnwerpers stralen in de manége. Spanning en vreugde ligt op de gezichten in het rond, applaus klinkt op en een vroolijk gelach gaat door de rijen. Paul Fuhmann luistert vergenoegd, hij staat dicht bij den ingang en be waakt de voorstelling. In het half don ker scharrelt een gestalte bij het scha kelbord. Kaleike! Mijnheer Fuhmann, klinkt het INBRAAKJES Tijdens de afwezigheid van de bewo ners is ingebroken in een perceel aan het Distelvinkenplein, waarin gevestigd is een sigarenmagazijn. Door vernieling van een ruit aan den zijkant heeft men zich toegang verschaft. Het geheele huis werd doorzocht en overhoop gehaald. Ge stolen zijn eenige sieraden, een klein aan tal sigaren, de distributiebescheiden van het gezin, terwijl nog uit een kast f 500 werd weggenomen. Eveneens tijdens de afwezigheid van de bewoners, is ingebroken in een woning aan de Oudemansstraat. Ontvreemd wer den een bedrag van 275, een radiotoestel en eenige dames- en heerenkleeding- stukken. DISTRIBUTIEBEPALINGEN OVERTREDEN De 38-jarige transporteur G. V. ver kocht boter tegen /3.50 per half pond, buiten de distributie om; 14 pakjes boter werden in beslag genomen, benevens een rookworst van Ij k.g., die hij voor 14 had gekocht. Tegen V. is proces-verbaal opgemaakt. Proces-verbaal is opgemaakt tegen een 32-jarige gehuwde vrouw, die de distri butiebescheiden van haar uit vier perso nen bestaande gezin had verkocht voor 120 Het geld is gedeeltelijk in beslag genomen. Aangehouden en in verzekering zijn gesteld de 29-jarige grondwerker A. R. en de 49-jarige gehuwde vrouw M. de J„ die aan een bakkerswagen zich eenige brooden verschaften en hiervoor wel be taalden. doch weigerden de vereischte bonnen af te geven. C. V. A. AARS8E OVERLEDEN Hier ter stede is op 66-jarigen leeftijd overleden de heer C. V. A. Aarsse, oud- referendaris der Algemeene Rekenkamer. De heer Aarsse was ridder in de orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling zal morgen te ongeveer 3 uur op Oud Eik en Duinen plaats hebben. C. VAN HEELSBERGEN f In den ouderdom van 87 jaar is over leden de heer C. van Heelsbergen, gep. majoor dirig. paardenarts. De begrafenis vindt morgen om 3.15 u. op Nieuw Eik en Duinen plaats. Vlaggenparade Gistermorgen is de dag der Duitsche po litie door het in den Haag gelegerde on derdeel der Ordnungspolizei om 7 uur in gezet met een vlaggenparade in het kamp Waalsdorp. Daarna begaven een muziek corps en een kompagnie van het bataillon zich voor een z.g.n. wek-marsch naar de woningen van den Höheren SS- und Poli- zeiführer en van den bevelhebber der Ord nungspolizei. Ruim 3000 Nederlandsche en Duitsche kinderen hebben gistermiddag in den Die rentuin kennis gemaakt met de Duitsche politie. Deze kennismaking miste geheel het gedwongen en vormelijk karakter, in tegendeel zij was joviaal en hartelijk en heeft den weg geplaveid voor verdere vriendschap. De kinderen waren gezeten aan lange, witgedekte met bloemen versierde tafels. Vóór hen stond een diep bord en de leden van de Duitsche politie, vrouwen van de N.S.V en meisjes van den Jeugdstorm en den Bund Deutscher Madel zorgden er voor, dat deze borden gevuld werden met heerlijke, krachtige erwtensoep, welke klaargemaakt was in de keukens van de Duitsche politie. In totaal ongeveer een 4000 liter. Terwijl de kinderen aten, speel de het muziekcorps van den commandant van de Duitsche politie in de Nederlanden, opgewekte marschen of een zangkoor bracht bekende liederen ten gehoore. Alles werkte er toe mede om den kinderen, die afkomstig waren uit den Haag en omge ving, een onvergetelijken middag te bezor gen. Zoover het eten het toeliet, praatten en lachten de kinderen, dat het een genot was om aan te hooren. Verschillende Duitsche en Nederland sche autoriteiten hebben een bezoek ge bracht aan den Dierentuin. We merkten op SS-Gruppenführer Rauter, General-Ma jor Schumann en General-Kommissar Schmidt met gevolg, waaronder dr. Schuon, Kreisinspektor der N.S.D.A.P. Winterhulp Nederland was vertegenwoor digd door de heeren drs. W. v. Leeuwen en J. Hollander, respectievelijk leider van het provinciaal en het stedelijk bureau. „Speelgoed voor het kind" De tentoonstelling van speelgoed voor het kind, die door de Duitsche politie in den Dierentuin werd georganiseerd, is verlengd tot Donderdag 19 Februari 6 uur. Hedenavond van 19.45—20 uur spreekt Max Blokzijl via Hilversum II in zijn politiek weekpraatje over het onder werp ..Het woord is aan zijne excellen tie”. Hoe gaat het met Robert? Slaapt als een nachtwaker oven* dag. Een beetje koorts, maar dat komt van zjjn leeftijd Goed hè, die Martel, üs, niet? Fuhmann kijkt Daar werkt 5 Martellis pyr amide! Fuhmann doet mee aan het gewei, dige applaus. Schijnbaar volkomen doelloos valt de menscheljjke pyramids in de piste ineen. Reeds staan de ar tiesten lachend en buigend op den grond en huppelen weg achter bet roode gor dijn, naar de zadelplaats. Fuhmann kijkt gespannen naar het gordjjn. Da delijk zal Holk op zijn Adonis de ma nége binnenrijden. Reeds schalt de mu ziek en stapt de stalmeester de ma nége binne. Dames en heeren, directeur Holk berijdt Adonis!... Een tweede fanfare, het gordijn gaat opzij... Paul Fuhmann wordt vuurrood. Wat d... hoort hjj Kaleike zeggen. Secondenlang staart hij in het ver schrikte gezicht van den man. Hij voelt de spanning in de toeschouwersruimte. Een vrouw lacht zenuwachtig. In de opening naar de piste staat eenzaam en stil, een gezadeld paard, de ruiter ontbreekt. 09A 09B 25 Januari t.m. 21 Februari. Suiker Cacao Aard. Aard. Alg. 15 Februari t.m. 28 Februari. Aardapp. Aardapp. 15 Februari t.m. 21 Februari. 8 Februari t.m. 21 Februari. Aardapp. Aardapp. gram Peulvr. „De dag der Duitsche politie”. Overzicht van de tentoonstelling van kinderspeelgoed in den Dierentuin in Den Haag. De speel goederen zijn gemaakt door de manschappen van de Duitsche politie. Polygoon-Meyer) 10 Februari t.m. 18 Februari. Boter Vet 203 209 210 204 t.m. 208 Algem. 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 tm. 202 Algem. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. Circus Hoik. Berlijn verlangt u te spreken, zegt de telefoniste. Mijnheer Holk of mijnheer Fuhmann. Hier is Fuhmann. Een groote verbazing is plotseling op Fuhmanns gezicht te lezen. Een oogenblik, Lore, stamelt hij en zegt, tot Holk gewend: Juffrouw Witt vraagt, of Hans al gekomen is. Hij is sedert acht en veertig uur niet meer gezien, eenvoudig verdwenen! Holk grijpt den hoorn. Wat is er, juffrouw Witt, wat U er met Hans? Opgewonden klinkt de stem van zijn secretaresse aan zijn oor. Ik telefoneer vanuit het huis Holk, mijnheer. Mevrouw Hahn is erg onge rust en ik ook. Mijnheer Hans is sedert gisteren niet meer thuisgekomen. Ner gens weet men iets van hem. Ik meen, lét men de politie zal moeten waar schuwen, maar ik wilde eerst even bij u aanvragen... Holk is bleek geworden, maar hij be- heerscht zich. U behoeft niet ongerust te zijn, juffrouw Witt, laat de politie met rust, die heeft meer te doen, dan zich om een weglooper te bekommeren. Is er iets bijzonders met het circus? Niets bijzonders, mijnheer Holk. Dank voor het opbellen, goeden -«.-Kt! „De dag der Duitsche politie". Op de Algemeene Begraaf plaats te Den Haag vond Zaterdag een herdenking plaats op de graven van de gevallen kameraden. Tijdens de herdenkingsplechtigheid. (Polygoon- Meyer) Ik vrees, dat de wijn bedorven is. De jonge Hans is een doeniet geworden, een fantast, die alles wil worden, be halve datgene, waartoe zijn traditie en zjjn bloed hem verplichten. Fuhmann kijkt den ander kalm aan. Een fantast, zeker directeur, maar, bij alle achting voor uw persoon, heeft Hans dat niet van u geërfd? Denkt u eens aan menig sensatienum- mer, door u uitgedacht denk eens aan onze groote reclameveldtochten, aan reizen, welke anderen niet durfden te wagen, omdat hun succes nihil was, was dat alles niet fantastisch? Ja, dat was het Fuhmann, bet was echter een fantasie, waarachter een doelbewuste wil stond, de wil om, onder alle omstandigheden, dit circus met zijn honderden, die er toe behoor den, omhoog te brengen. De wil om duizenden in de wereld ontspanning, gi vreugde en lachen te brengen, een stuk di romantiek, een stuk bonte tooverwereld te doen beleven. Mijn zoon en erfge naam begrijpt dit echter niet. Vast kjjkt Fuhmann zijn directeur aan. r Maar hjj blijft toch uw zoon, mijnheer Holk en u houdt van hem. Zou ik er anders zooveel verdriet van hebben, Fuhmann? De -telefoonschel op de schrijftafel klinkt luid. Fuhmann grijpt naar den hoorn. In het kader van den dag der Duitsche p iitie werd Zaterdagavond in de groote I zaal van den Dierentuin door het in den Haag gelegerde res. bataljon der Ord nungspolizei een bonte avond gegeven, welke tevens een afscheidsavond was voor I dit onderdeel. De baten daarvan kwamen ten goede aan het Kriegswinterhilfswerk. Niet minder dan 2500 personen woonden den avond bi^ waaronder talrijke verte genwoordigers van staat, weermacht, poli tie en partij en ook Nederlandsche autori teiten. Wij merkten op den vertegenwoor diger van den bevelhebber der Weermacht Oberstleutnant von Zeska. namens den Höheren SS- und Polizeiführer Rauter, den SS-Oberführer en bevelhebber der i Sicherheitspolizei dr. Harster, als verte genwoordiger van den bevelhebber der Ordnungspolizei generaal Schumann, den Oberstleutnant der Polizei tevens chef van den staf, Müller, dr. Schuon, Kreisinspek tor der N.S.D.A P„ den gevolmachtigde voor de reorganisatie der Nederlandsche politie mr. Broersen, deputaties van de Nederlandsche politie, waaronder mr. Ha mer, hoofdcommissaris met een deputatie van het Haagsche corps, vertegenwoordi gers van de departementen van Volksvoor. lichting en van Onderwijs en van de N. S.B. De zaal was door de politiemannen omgetooverd in een gezellige ruimte, waarin men aan lange met bloemen ver sierde tafels van een buitengewoon pro gramma heeft genoten. Na een martiale entrée van den Stabs- musikzug der Ordnungspolizei, welke voor het eerst haar paradeuniform droeg met witte bandeliers en den bekenden Schupo- helm met rooden pluim en onder leiding van kapelmeester Lemberg twee marschen ten gehoore bracht, leidde wachtmeester Schlaghecke met op eigen tekst en rijm gestelde voordrachten de verschillende nummers in. Nadat het uit vijftig man be staande bataljonskoor onder leiding van wachtmeester Schulz veel bijval geoogst had met twee nummers, sprak de com mandant van het bataljon, majoor Sack, de aanwezigen toe. Heden is het de eeredag der Duitsche politie, heden appelleeren de Duitsche po litiemannen aan de offervaardigheid van andere volksgenooten en treden als strij ders voor de gemeenschap op Hoewel men dacht, dat het Duitsche volk niet meer in staat was om te geven, stegen de opbrengsten van de inzamelingen ieder jaar. Dit kon echter, omdat het volk den wil tot het offer bezat. Deze offerkracht blijkt b.v. wel duidelijk uit de pels- en wolinzameling. Spr. wees er vervolgens op, dat hoewel de oorlog de Heer aller verschrikkingen is, hij tevens de vormgever van de jongeren is en de naties verheft en de verraders doodt. Major Sack deelde tenslotte mede, dat de opbrengst van de inzameling van het 67e bataljon aan het begin van den avond reeds 60 pCt. hooger was dan de totale opbrengst van de inzameling van verleden jaar. Major Sack besiloot zijn toespraak met een heilwensch aan den Führer, waarna door de aanwezigen het Deutschlandlied en het Horst Wessellied werden gezongen. Aan het „bonte” gedeelte van den avond naar de manége, de acrobatentroep, da aan hun slotnummer, da 500 gram 1 rants. 1 k.g. 50 gram x FA gelooven, dat uw zoon... het mag toe val of opzet zijn, met deze dingen te maken heeft. Neen, dat doet Hans niet En bovendien, hij is immers in Berlijn? Denkt u werkelijk, Fuhmann? Een pijnlijk lachje speelt om Holk’s mond, zwaar valt zijn vuist op de tafel. Haat hij het circus soms niet? Veracht hij niet alles, wat met ons werk samenhangt, noemt hij het soms niet zigeunerwerk? Heb ik met alles en alles geprobeerd, om hem als mijn op volger op te voeden, hem laten meerei zen, meewerken? Het is, alsof hij geen Holk is, alsof hij geen artiestenbloed in de aderen heeft. Nu bent u mis, directeur.., Holk kijkt verschrikt op en drukt de lippen op elkaar. U hebt gelijk, Fuhmann. Een licht rood s(ijgt naar zijn gezicht. Dat had ik niet moeten zeggen. Zijn moeder was een prachtvrouw Zon der haar zou ik nauwelijks datgene van het circus hebben kunnen maken, wat het geworden is. Fuhmann. ik ben bang voor mijn levenswerk. Hans zal het verprutsen en vernielen De naam Holk za) eens niet meer genoemd worden. De naam van het beste circus ter we reld zal verloren gaan. Mer moet de hoop nooit opgeven, directeur, jonge wijn moet gisten. Holk lacht bitter. Hij gist al veel te lang. Fuhmann. ONGEVALLEN De 61-jarige mej. A N. P. is op de Regentesselaan gevallen en brak rechterarm. Zij werd overgebracht de kliniek van de Volharding Op den Haagweg is de 14-jarige jongen G J. G., bij het oversteken, tegen een gasdolly van een H.T M.-bus opgeloopen. Hij kreeg een hoofdwonde en werd naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd. De 61-jarige H. H. uit de Cartesiusstraat werd op het Kerkplein door een wiel rijder aangereden, tengevolge waarvan hij een hersenschudding opliep. Hij is opgenomen in het ziekenhuis aan den Zuidwal 2) Fuhmann trekt zijn breede schouders op. Toeval, directeur, praktijken van oen een of anderen idioot, die het bij ons niet naar den zin had. Zulke din gen Komen in elke onderneming voor, wij hebben dat ook op andere reizen beleefd. Wie zou zooiets systematisch doen? buigt voorover, zjjn mond trekt, ‘1 is aschgrauw. -Jat kan alleen iemand doen, die circus haat, deze onderneming. 8®dert drie generaties van Hoiks zwaren arbeid werd opgebouwd, onderneming, welke echter in de worden F? ken. s 'jfl

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5