CIRCUS HOLK K f I. 1 3 BINNENLAND STADSNIEUWS 4 »l ■fi De distributiebonnen aan Neerland’s Jeugd bet werk Bs: ■p. r.» s HAAGSCHE COURANT Dinsdag 17 Februari 1942 TWEEDE BLAD WAARIN EEN KLEIN VOLK GROOT KAN ZIJN WINTER HULP - COLLECTE 27 EN 28 FEBRUARI ZJ FEUILLETON - BOTSINGEN TUSSCHEN TRAMS EN VRACHTAUTO’S VOOR DE VOLKSTUINDERS WORDT GEZORGD VERBODEN TOEGANG O 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 tm, 202 Algem. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. WERKTIJDEN IN VERBAND MET DE GASLOOZE UREN rants, rants, rants, rants. De poorten gaan open MS V O ver- Op den dag der Duitsche politie waren 3000 arme kin- Een Japansch Een ontspanningslokaal enkele kilometers achter het front Winter in Japan. Transatlantic-Recla-P.K. Schmidt) Br. of Geb. VI. of V!.w. 100 gram 3% liter Melk 1% liter j directeur Holk's rycostuum. Wat hjj nog ten Het is tevergeefsch •leur ,De «Se i naar het ontwerp van een Feldwebel, die in het burgerlijk leven binnenhuisarchitect is. meisje warmt haar handjes. (Transatlantic-Recla) Boter Vet Jam BI., Br. CMte. Veel materieele schade Tegen 9 uur vanochtend heoft in 08 08 1% k.g. Vt k.g. Aardapp. Aardapp. 08A 08B 212 09A 09B 09A 09B 250 250 250 100 gram gram gram gram keert tocht 4 1 1% k.g. k.g. 250 Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz. Kaas de in Aard. Aard. Alg. (Nadruk verboden.) de voorstelling voor een Dat is Fuhmann loge gezien. Is er De directeur De heer Geert van Domburg in het Brabantsche plaatsje Oudenbosch heeft een bijzonder jubileum gevierd het is een halve eeuw geleden, dat hij lid werd van de handboogschutterij ..Concordia Florebit”. 1 Polygoon-v. Bitsen) Brood Brood 09A Vleesch 09B Vleesch S^.v DADER VAN INBRAAK IN BARENTSZ- 8TRAAT AANGEHOUDEN Zooals gemeld, werd de vorige week Dinsdag ingebroiken in een perceel in de Barentszstraat, waarbij 2 heerencostu- mes, een damesmantel, een tafelkleed, een pendule, een reiskoffer, dekens, levens middelen. een kleine hoeveelheid jenever en een bedrag van 160 werden gestolen. Het bleek de politie bij haar onderzoek, dat de dienstbode van de familie door een onbekende meermalen op bedekte wijze was uitgehoord over het al of niet thuis zijn van de bewoners. De man ging hierbij zoo geraffineerd te werk, dat het meisje geen argwaan koesterde. Recher cheurs van den C.O.D. dachten er even wel het hunne van en zetten het onder zoek in de richting van den nieuwsgieri gen onbekende voort en met succes. Men koesterde verdenking tegen den 22-jari- gen kuiper M. A., te wiens huize een on derzoek werd ingesteld. A. zelf was niet thuis en op hun gemak doorsnuffetóen de rechercheurs de woning. Op den schoor steen stond de ontvreemde pendule, ter- i i.' deren te gast bij de Duitsche politie in den Haagschen Dierentuin, waar een warme maaltijd werd aangeboden en daarna de tentoonstelling van kinderspeelgoed werd bezocht. Brigadeführer Rauter (vooraan) en Generaal Schumann brachten een bezoek. (Polygoon-Meyer) wijl op de tafel het gestolen tafelkleed lag. Toen A. thuis kwam, was hij uiter aard verbaasd de politie aan te treffen. Geleidelijk aan kwam het grootste deel van het gestolene te voorschijn. In een kast werd nog 130 gevonden; een deel van de levensmiddelen was door A. zelf geconsumeerd. Hij heeft bekend de in braak alleen te hebben gepleegd en is in bewaring gesteld. De secr.-gen. van Sociale Zaken heeft bepaald, dat in fabrieken of werkplaat sen, waar gebruik wordt gemaakt van de door hem, in verband met de gaslooze uren, geopende mogelijkheid tot werk- tijdverschuiving, de arbeidstijd niet na 4J uur arbeid behoeft te worden afge- wisseld door een half uur rust. Echter zal dan na 5J uur arbeid een onafgebro ken rusttijd van ten minste een half uur moeten plaats vinden. Mocht tengevolge van bepaalde verordeningen niet tot 9 uur des namiddags kunnen worden ge werkt. dan is het geoorloofd met een onafgebroken rusttijd van een kwartier te volstaan van nu? Wij moeten verder werken, zegt Fuhmann hard, wij moeten voor hem werken, zoolang hjj er niet is, ja, zelfs als hjj dood is! Een prachtige herfstzon straalt over Berlijn. Op een groot, vrij plein staat een lichtkleurig, rond gebouw, waar veie kleinere gebouwen omheen staan. De breede glazen toegangsdeuren van het groote gebouw zjjn gesloten. „Cir cus Holk”. Deze woorden zjjn in den gevel gebeiteld. Het is het gebouw, waarin het beroemde circus na zjjn tournée’s gewoonlijk terugkeert. Aan beide zijden wordt het ronde gebouw ingesloten door een hoogen muur, waar- tusschen een groot terrein vrij gelaten is voor de stallen, schuren en werk plaatsen van de onderneming. Er is echter nog ruimte genoeg over voor de talrijke wagens en andere voorwerpen, welke tot de bezittingen van het circus behooren. Het is stil rond de gebouwen en de houten borden, waarop de pro gramma’s geplakt worden, zijn leeg. Er zijn slechts enkele bewakers en eenige werklui bezig. De dierenarts is al vroeg gekomen, om naar de levende have van het circus te kijken, in het bijzonder naar den schimmel van den directeur, het dier is al maanden niet in orde en daarom ook niet mee op tournée. Als dokter Brodersen, een vijf- 3JBK //«wwww Getuigen van het ongeval, dat Zaterdagochtend j.l. om 8.20 uur op de Thorbeckelaan plaats vond en waar bij een jongen door een gasdolly van een H.T.M.-bus werd aangereden, tenge volge waarvan de knaap ernstig letsel bekwam, wordt verzocht zich voor het geven van inlichtingen te willen ver voegen aan het bureau Alexanderplein 15. 15 Februari Lm. 21 Februari. 8 Februari Lm. 21 Februari. Aardapp. Aardapp. gram Peulvr. 15 Februari t.m. 28 Februari. Aard, i Aard 25 Januari t.m. 21 Februari. Suiker Cacao Cichorei werd vroeger gebruikt om een pikanten smaak aan de koffie te geven. Ook koffie-surrogaat wordt smakelijker als men er een kleine dosis cichorei aan toevoegt. De ci choreiwortels worden naar de drogerij gebracht. (Polygoon-Kuiper) De stad Singapore door de Japanners overd. Aan de Singapore-rivier met de South Boar Quay. (Transatlantic-Recla) tiger, met een ouderwetsche lorgnet op zijn groote» neus, uit de stallen komt, ontmoet hjj den huisinspecteur Stadler. Rammelend met zijn sleutelbos staat Stadler op het binnenplein en kijkt ern stig naar de lucht. Ajax bevalt mij niet, zegt Broder sen, ik geloof niet, dat ik hem nog lang op de been kan houden. Eergiste ren was hjj nog tamelijk levendig, maar nu. Stadler knikt, alsof hjj het geweten de Vondelstraat, vlak bij de Elandstraat, een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een motorwagen van lijn 3. De auto, een bestelwagen van de firma Paul Kaiser, was, komende uit de Eland straat, de Vondelstraat in gereden. Even voorbij den vluchtheuvel wilde de auto bestuurder keeren. doch moest wachten voor een uit tegenovergestelde richting komende wielrijdster. Uit diezelfde rich ting evenwel kwam ook een motorwagen van lijn die de vrachtauto precies in de flank greep, waardoor deze kantelde. Ongelukkigerwijs werd de 48-jarige wiel- rijdster E. E. V. uit de Jan van der Heij den straat door de omvallende auto ge raakt, doch wonder boven wonder kwam zij er niet onder terecht wel haar rijwiel, dat geheel werd vernield. Mej. V. be kwam verwondingen aan linkerbeen en -schouder en werd door den geneeskun digen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westdlnde gebracht. Het voorbalcon van de tram werd ge heel ingedrukt, terwijl enkele ruiten wer den vernield. Ook de gekantelde auto werd vrij ernstig beschadigd en werd door personeel van den kraanwagen van de brandweer weer overeind gezet. Noch de trambestuurder, noch de chauffeur liep verwondingen op. Het tramverkeer onder vond eenige vertraging. Aanrijding op het Hobbemaplein Om ongeveer 8 uur kwam op het Hob bemaplein een vrachtauto in botsing met een motorwagen van lijn 6. Waarschijn lijk heeft de chauffeur den tramwagen door de duisternis niet opgemerkt. De aanrijding was zoo hevig, dat het onder stel van de auto, de motorkast en de zij kanten ernstig werden beschadigd. Van de tram werd de rechtertreeplank ver nield, terwijl ook het voorbalcon sporen van de aanrijding droeg. Door den kraan wagen van de brandweer werd de ge havende auto op zij gezet. S) - Fuhmann stormt door de gang *}**r Zadelplaats. Er moet iets vreeseljjks «beurd zjjn. Holk verzuimt nooit *uhmann ontmoet een troep clowns. l." Vlug jongens, naar de manége en uif’ *?le nu niet oerkomiek is, vliegt er- L Het publiek mag niets merken! h„1®r'vÜl de clowns met hun dolle ca Lr‘°}en, het publiek op zjjn gemak ‘i('hten te brengen en de muziek een *lle marsch laat hooren, waadt Fuh blootshoofds door de modder van open plaatsen tusschen de wagens tenten, naar den wagen van den ’yecteur. Zijn hart klopt als een V»uniharr,er Een helder lichtschijnsel uit de vensters van den woonwa op pet natte plein. Fuhmann j rrr>t de treden op. hij staat in de X Het kleine vertrek is verlaten. tin. Safe- waarin Holk geld en gewich Papieren bewaart, staat half open. GEMEENTELIJKE „SERVICE” DOOR CENTRALISATIE Op de aan de gemeente toebehoorende gronden, voor het meerendeel bouwterrei nen, zijn thans ongeveer 3800 crisis-volks- tuinen aangelegd. De huurders van deze tuinen zijn, op weinigen na, niet aange sloten bij een volkstuinvereeniging, om dat voor hen de tuinderij hoogstwaar schijnlijk eindigt, zoodra de algemeene voedselvoorziening dit toelaat en trou wens de terreinen weer aan hun oor spronkelijke bestemming komen. Maar intusschen missen zij verschil lende voordeelen, welke een organisatie hun bieden kan en in dit gemis treedt de gemeente hun thans tegemoet. De Dienst der S. en V. heeft n.l. de teak op zich genomen, de crisis-tuinders- op-gemeentegrond centraal te voorzien van pootaardappelen en t.z.t. ook van kunstmest. De voorlichting op het gebied van zaaien, poten enz. geschiedde reeds van gemeentewege. De betrokken rijksinstantie heeft de be schikking gemaakt, dat de aankoop van pootaardappelen voor deze groep tuinders uitsluitend zal geschieden via de ge meente, die daarvoor een eenvoudige, doeltreffende regeling heeft ontworpen. Om haar goed en snel te kunnen uit voeren. heeft de Dienst der S. en V. dezer dagen een vergadering belegd met, wat men zou kunnen noemen, de afgevaardig den uit de verschillende wijken, waar complexen crisisvolkstuinen liggen. Deze afgevaardigden zorgen voor het contact tusschen de tuinders en de gemeente en zij hebben tevens de taak op zich geno men om, elk in eigen rayon, de tuinders- groepen te assisteeren. In den loop van de komende week, wanneer de huurcontracten bij S. en V. moeten worden onderteekend. zal men daar tevens gelegenheid hebben opgave te doen van de verlangde soort(en) poot aardappelen (tot een kwantum van 25 k.g. in totaal), waarvoor dan een bon wordt verstrekt. Deze bon is inwisselbaar bij een aantal speciaal daartoe aangewezen aardappelhandelaren, die bij aflevering van de poters daarvan aanteekening ge ven op het huurcontract. In den loop van het voorjaar zal van gemeentewege een nauwgezette controle worden gehouden op de tuinen of de aardappelen inderdaad zijn uitgepoot. Het wijksgewijs samenwerken der tuin ders maakt het gemakkelijk om het af halen der pootaardappelen gezamenlijk te doen geschieden, hetgeen moeite en kos ten vermindert. Men behoeft er zich, zoo werd ons ver zekerd, geen zorgen over te maken dat men de noodige poters niet zou kunnen krijgen. De gemeente heeft thans de be schikking over 75.000 k.g. pootaardappe len NAMEN VAN STRATEN EN PARKEN IN AMSTERDAM GEWIJZIGD Op grond van het besluit van den com- missaris-generaal voor Bestuur en Justitie van 3 Januari j.l. heeft de burgemeester van Amsterdam bepaald, dat de namen Wilhelminastraat, Julianapark, Juliana- plein, Prins Bernhardpark, Prins Bem- hardplein en Beatrixpark worden ge wijzigd in resp.: Westergasthuisstraat, Pauwenpark, Amstelstationsplein, Fran- kendaelpark, Gooiplein en Diepenbrock- park. Verder heeft de burgemeester be paald, dat de naam Wibautstraat zal wor den vervangen door Weesperpoortstraat. Officieren van een in Noord-Afrika bijzonder suc- cesvolle lucht- afweergeschut- afdeeling voor een tent in de woestijn. Links een oorlogsver slaggever van het luchtwapen (Weltbild-Pol. P K. Zwillina) 500 gram 1 rants. heeft. Het is afnemende maan en boven dien komt er vandaag regen, dokter Brodersen, het noodlot is tegen het cir cus Holk. Ajax vermoedt wel, wat er gebeurd is... Mogelijk, bromt de dokter, die eer bied heeft voor het bijgeloof van arties- ----li om daar tegen te vechten. Maar u behoeft zich geen zorgen voor het weer te maken, speelt immers niet Misschien komt er hier heelemaal geen voorstelling meer, als de jonge mijnheer het heft in handen heeft. Stadler strompelt moeizaam een paar stappen verder. Zonder stok gaat bet niet meer Sedert Stadler twintig jaar geleden bij zijn luchtnummer drie rib ben en een been gebroken heeft, is zijn loopbaan als werkend artiest voorbij Brodersen blijft naast hem gaan. Niet zoo zwaarmoedig, Stadler, Politiecommissaris Thomsen neemt het eene verhoor na het andere af, het onderzoek duurt tot na middernacht. Het kleine stadje weet al lang, wat er gebeurd is. Heele troepen zoekers, be staande uit circusmenschen, politie en burgers, zjjn er op uitgetrokken, loopen door den stormachtigen regennacht Als Thomsen eindelijk de voorloopige ver hoeren beëindigt, ziet hjj er niet erg gelukkig uit. Ik kan u nog niets bepaalds zeg gen, mijnheer Fuhmann, zegt hjj tot den man, op wien nu alle verantwoor ding voor het circus, de dieren en de menschen rust. Er is zooveel ondui delijk in deze zaak. Vast staat, dat er een inbraak gepleegd is Misschien ver raste directeur Holk den inbreker en wer door hem vermoord. Het lijk moet dan weggesleept zjjn. De regen, de storm en de menschen, die op het plein waren, hebben elk bruikbaar spoor uitgewischt, voorloopig staan wjj voor een raadsel. Dit was een schrale troost voor Fuh mann. Maar hij hoopt nog, dat de zoe kers succes zullen hebben. Kaleike is daar ook bij. Als de schemering aanbreekt, de schaar menschen van den terug, moe en ellendig. Wij hebben niets gevonden, mijnheer Fuhmann, zegt Kaleike, schor van vermoeienis. Zelfs geen knoop 1 Boter Boter z. red. margarine 19 Februari t.m. 27 Februari. 100 gram Gesmolten rand vet en van van eens talrijk publiek het gastvrije hüT». (Wordt ONGEVALLEN De 81-jarige A. T. kwam in de Dui- velandschestraat te vallen en kreeg een hersenschudding. De geneeskundige dienst bracht hem naar het Roode Kruis ziekenhuis. Op het Lanae Voorhout viel de 80-jarige J. L. van net Smidswater, tengevolge waarvan hij een heupfractuur bekwam. In het R. K. ziekenhuis aan het Westeinde is hij opgenomen. 203 209 210 204 Lm. 208 Algem. 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I 10 Februari t.m. 18 Februari. 125 gram 125 gram 1 k.g 50 gram Weer of geen weer, iederen Zondag trainen de ath- leten van de Haarlemsche athletiekvereeniging „Haar lem” in de fraaie omgeving van het Brouwerskolkje te Overveen. onder leiding van hun trainer, den heer J. Hut. De spieren worden losgemaakt. I Polygoon-v. Bitsen) ken. Het is zeker waar, zoo schrijft de zuster verder, dat de giften niet altijd naar waarde op prijs gesteld worden en te veel worden beschouwd als een aalmoes, in plaats van een bewijs van sociaal mee voelen en als een middel tot opbeuring en moreelen steun. Maar ik geloof, dat deze gift wel heel veel goeds heeft bewerkt bij alle ouders van onze kinderen. Als u de vreugde had gezien van alle zusters, die zoolang getobd hebben met niets en nu in eens zoo’n uitkomst! De goede God moge uw liefdewerk en mede-arbeid aan den socialen opbouw van ons volk zegenen!” En de zuster-Overste eindigt met „Er zijn nog zoovelen, die op hulp wachten. En alle beetjes baten. Ingesloten vindt u een kleine gift uit dankbaarheid”. Ziet lezers, daar hebt gij nu een voor beeld wat de daad heeft veranderd in de gesteldheid van hen, die nog eenige maan den geleden radicaal tegenover ons werk stonden. Hoe zij zijn gaan begrijpen, dat hier iets goeds verricht wordt; dat hier niet gedaan wordt aan politiek, aan praten, aan betoogen houden, maar dat er, waar nood is, onverschillig in welken kring, in gegrepen en aan dezen nood een einde gemaakt wordt. De poorten gaan open! I zegt hjj kalmeerend. Paul Fuhmann is er ook nog en voorloopig bestaat alles nog, het circus en het buis Hoik. Zij zjjn juist op de plek gekomen, waar het binnenplein begrensd wordt door een mooien tuin vol oude boomen. Tusschen de stammen en bet groen der boomen is een huis zichtbaar. „Hmw Holk”, het eigendom van de fan^tte Er heersebt groote bedrijvigheid te Huize Holk, ais het circus in de «tod is. Vertegenwoordigers van bevriende circussen en variété’s, prominente ar tiesten, bekende agenten en tal van persoonljjke vrienden loopen in en nü ontvangst van de pers, of leden van het circus verzamelen zich voor een conferentie in de beroemde werkkamer van Holk. Het huis bevat een ware ver zameling van kostbaarheden, documen ten, schilderijen en herinneringsstukken uit zjjn artistieke geschiedenis, talrijke getuigenissen van vreemde culturen welke de Hoiks van verre reizen heb ben meegebracht, deden verschillende kenners watertanden. Ook dierenlief hebbers en zoölogen komen in het huis. Er is geen gebrek aan afbeeldin gen en schilderijen van dieren cr nummers, en de huid of de kop memgen leeuw, tijger of beer, die met zijn kunsten een - vermaakte, versieren van 1 Voor deze week geven we een een voudig werkstukje, een lucifershanger. die zeker gemaakt kan worden door kin deren van 9 jaar af. De figuurtjes zijn gemaakt op ruitjes van 2 c.m., zoodat je alles gemakkelijk kunt nateekenen. We gebruiken een stukje 4 m.m. triplex, dat goed glad geschuurd wordt, en waarop de teekening wordt aange bracht. Het plankje wordt daarna uitgezaagd, de kanten worden geschuurd en de vogeltjes worden mooi gekleurd met wa terverf of plakkaatverf. Vervolgens za gen we een plankje ter grootte van den witten rechthoek op de teekening en dan hebben we nog noodig een klosje van vurenhout, dat zoo groot is, dat we daarover het omhulsel van een lucifers doosje kunnen schuiven. Zooals op de teekening van „terzijde” is te zien, spijkeren we op het plankje met de vogels eerst een reepje triplex van 2 m.m., dan het klosje, vervolgens weer een reepje dun triplex en ten slotte spijkeren we met een paar koperen nageltjes het voorplankje vast. We kun nen in het plankje bij „de maan” een gaatje maken om het voorwerpje op te hangen öf we maken aan de achterzijde „een ophangertje”. Als 't voorwerp klaar is, kunnen we het in de was zetten of vernissen. Oudere jongens kunnen deze lucifers hanger zéér mooi maken met gekleurd fineer. Zij leent zich daarvoor heel goed. We kunnen het werkstukje ook maken van karton, b.v. van leerbord alleen het Wosje moet van hout worden gemaakt. De teekening kan ook nog gemaakt wor den op wit teekenpapier, vervolgens wor den gekleurd met ecoline en dan wor den geplakt op een stuk dik strookarton. Eerst plakken en dan uitsnijden En nu aan den arbeid Welke poorten zult gij vragen De poor ten van het grootste sociale werk van de laatst^ eeuwen. Waren die poorten dan ge sloten? Om deze vraag te beantwoorden, dient te worden vastgesteld, dat hier in Nederland wel veel aan sociaal werk werd gedaan, maar dat men nochtans niet in staat was het sociale probleem tot een op lossing te brengen. Er was geen weder- zijdsch begrip. Men leefde vreemd naast elkander. Het was geen volksgemeenschap, maar een klassestaat, waarin wij woonden. En wij allen hebben dat kunnen bemerken als wij tenminste met open oogen door het leven zijn gegaan. Terwijl er veel gebrek, armoede, en levensmoeheid was, was er bij diegenen, die niet onder deze omstan digheden leefden, niet het minste sociaal gevoel en geen gemeenschapszin. Men leefde langs elkaar heen. En nu is reeds in betrekkelijk korten tijd iets van dat wij zooveel lange jaren hebben gemist, gaan groeien ook onder ons Nederlandsche volk. Het sociale werk van Winterhulp en Nederlandschen Volks- dienst heeft de grenzen van een beperkte werkingssfeer overschreden en is meer en meer gaan worden de band, die alle Ne derlanders van welken rang of stand ook, gaat binden. De critiek, die in de eerste maanden zoo veelvuldig te hooren was, is langzaam maar zeker tot zwijgen ge bracht en dat wel allereerst, omdat men is gaan voelen, dat hier daden gesteld wor den Daden, die nu werkelijk een einde gaan maken aan veel wat om een oplos sing vroeg. Het is op het oogenblik reeds zoo ver gekomen, dat in de provincie Friesland bijvoorbeeld, ruim 40 pCt van de inwoners daadwerkelijk het Winterhulp steunen En het verblijdende is, dat hier niet van een symptoom sprake is, maar dat allerwege in den lande het besef gros dat de Winterhulp Nederland en de Neder landsche Volksdienst noodig zijn. Talloos zijn de brieven en dankbetuigin gen, die als stille getuigen berustf« archieven van provinciale- en stedelijke bureaux. Ontroerend vaak door hunl een voud, doen zij ons iets begrijpen van de blijdschap en vreugde, die er ^rscht in zoovele gezinnen, die geholpen zijn door Winterhulp en Nederlandschen Volksdienst Een enkel voorbeeld van wat er leef^1 de harten van hen. die SeholPf:n z,]?’?ol^r komen ze uit kringen, die tot nu toe zeer sceptisch stonden ten opzichte van het Winterhulpwerk, moge tot bewijs van he vorenstaande dienen. De brief is geschreven door de Moeder overste van het „Kindertehuis St There sia”, Helmerstraat no. 44, te den Haag. 1 geeft daarin uiting aan haar oprechte dankbaarheid voor de bereidwillige en Jontene meewerking van Winterhulp op Kaar verzoek om tegemoetkoming m de voorziening van de aan haar zorg toever trouwde kinderen van schoeisel en klee ding Zij schrijft o.a.: „Eerlijk gezegd, ziin wij allen beschaamd, dat door uwe temiddiling zoo ruimschoots voorzien werd in de winterbehoeften van ons huis. De meeste arme kinderen hebben nu een oiar behoorlijke schoenen en een warm waarvoor wij u namens de kinderen zelf én hun ouders, nog eens hartelijk dan- 09 Boter Bon inge leverd vóór 6 Februari. 28 December Lm. 21 Februari. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Febr. tm. 28 Februari. Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en :jet 21 Februari. 04 B, C, D Reserve (Eieren) tot en met 21 Februari. 06 en 07 van boter- en vetkaart tot en met 18 FebruarL Panier en bankbiljetten liggen over den dl vgadS v£ den directeur, is S’V gr«de gevallen, het glas - ns.»» t doorgaat, i/an zeer jongen, magere» man. politiecommissaris heeft hem daarstraks m zyn iets gebeurd? ia midden onder voorstelling verdwenen, men heeft zijn wagen ingebroken. Fuhmann haalt moeilijk adem. Ik zal om hulp telefoneeren. Terwijl het niets vermoedend pubiieK vroolijk de achtereenvolgende nummers begroet en de korte scène al lang ver geten is. gaat het als een loopend vuur tje door alle kleedkamers, woonwagens, stallen en zadelplaatsen der circusstad. Directeur Holk is verdwenen! Directeur Holk is ontvoerd! Directeur Holk is dood! Directeur Holk is vermoord! Nie- man< weet, wat er werkelijk gebeurd is. maar zij voelen, dat zij hem. die het middelpunt, de ziel van hun aller werk is, verloren hebben. Zij hebben niet alleen een directeur verloren, maar ook een vriend... E 11 ■L - >4

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5