CIRCUS HOLK Bk» U' V L' De distributiebonnen STADSNIEUWS BINNENLAND GEMENGD NIEUWS 1^-. sTTA'AGSCHE COURANT Woensdag 18 Feb’ruari 1942 TWEEpE READ ONTFERM U OVER UW ARME LANDGENOOTEN.' MOORD OPGEHELDERD FEUILLETON Weest zuinig met licht en gas Het is uw eigen belang. UITREIKING INLEGVELLEN VOOR STAMKAARTEN DE WESTLANDSCHE TRAM GAAT WEER RIJDEN BRAND IN OLYMPISCH STADION TE AMSTERDAM VERBODEN TOEGANG den arbeid Dat heeft de N.S.B. gedaan 'WINTERHULP - COLLECTE 27 en 28 FEBRUARI i 87600 BEGRAFENIS C. V. A. AARSSE Bedrijfsgemeenschap I Uit de wereld van - J Een lichte Duitsche granaatwerper in het centrale deel van het I Br. of Geb. VI. of VLw. Koninginne- 100 gram gebouw. 3% liter Me!k 1% liter 125 gram 125 gram 125 gram 100 gram 09 Vet 125 gram den by ik ben Holk, er nog Lore Witt, de privé- de telefoon onder- Oostelijke front in vuurstelling. (Orbis-HoUand-P.K. Lachmann) Suiker Cacao 08 08 Aardapp. Aardapp. Jam Bi-, Br. Geb, Aard. Aard. rants, rants, rants, rants. gram gram gram Boter Boter z. red. margarine Aardapp. Aardapp. gram Peulvr. Boter of, in- dien bon werd ingele verd vóór 6 Februari Gesmolten rundvet Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz. De ter 09A 09B 08A 08B 212 09A 09B 250 250 250 100 1% k.g. k g- 250 4 1 ¥4 (Nadruk verboden.) Bij de uitreiking van inlegvellen voor distributie-stamkaarten, welke in den Die rentuin plaats vindt, zijn morgen aan de beurt: van 912 uur Leenders t.m. van Lochem, van 12—14 uur Locher t.m. Lösch, van* 1417 uur Loscher t.m. einde L ^n Ma t.m. Meeuws. In de voormalige gemeente Loosduinen (lokaal Haagweg 38) zijn morgen aan de beurt: H, I, en Ja tot en met Jolijt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat men, om voor een inlegvel in aanmerking te komen, bon 13 van het blad „Reserve" van het thans in gebruik zijnde bonboekje moet inleveren. geholpen. En hoe ja ren ge- oepen vervallen en haar een per- Op wacht aan de Noordelijke IJszee. 15 Februari t.m. 28 Februari. 1% k.g. Vs k.g. Op de lijnen Naaldwijk—Loosduinen en 's-GravenzandeMonsterLoosduinen „Het regent, hagelt en het vriest, „Het kindje van den slager niest, „Morgen is het donkere maan. „Dat heeft de N.S.B. gedaan.” Neen, landgenoot, die regen, hagel 203 209 210 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I 8—7—6—0—0 Nederlandsche Ambulance, gracht 22, ’s-Gravenhage. G. L. M. FRANCKt In den ouderdom van 56 jaar is over^ leden de heer G. L. M. 'Franck, directeur van het Spi ritusverkoopkantoor Bergen op Zoom, te Delft De begrafenis vindt Vrijdag om half 2 op Oud Eik en Dui nen plaats. (Weltbild-Polygoon- P.K. Schiifer} men. Een dringend intercommunaal gesprek. Dan klinkt de stem van Paul Fuhmann. Goede help, mijnheer Fuhmann! roept Lore Witt uit, wat moet dat beteekenen? Zij is bleek DOOR TRAM AANGEREDEN In de Piet Heinstraat is gistermiddag de 46-jarige M. P. van de Zuiderpark- laan, die een handwagen voortduwde, aangereden door een motorwagen van lijn®. 'P. bekwam verschillende schaaf- wonden en klaagde over pijn in den rug. Na aan den Centralen Post behandeld te zijn kon hij naar huis gebracht worden. VAN RIJDENDE TRAM GESPRONGEN De 24-jarige mej. E. V, van den Trek- weg sprong op de Kalvermarkt van een rijdende trbm, tengevolge waarvan zij kwam te vallen en vermoedelijk eenige ribben brak. De geneeskundige dienst bracht haar naar het ziekenhuis aan den Zuidiwal. drie en twintig in de werkkamer van Huize Holk. Al is dit een weinig overdreven, er zit toch een kern van waarheid in, vooral als het circus voorstellingen in Berlijn geeft. Nu zit zij in den vroegen morgen over recettelijsten van de tournée ge bogen en is zij verdiept in berekeningen, als de telefoon schelt. De oproep komt van buiten, van het leege circusgebouw uit. Daar slapen de schrijfmachines ander haar hoezen, de briefordners en de actenmappen in de kasten, want op het kantoor van een groote circusonder neming gaat het niet anders toe, dan op elk handelskantoor. Mijnheer Stad ler belt op. Hij vertelt van het bezoek van dokter Brodersen, die juist is weg gegaan en hij vraagt of zijn nicht, mevrouw Unger, weer garderobe één kan krijgen, als het circus terugkomt. Want ziet u, juffrouw Witt, zij heeft vier kinderen en garderobe één is de beste met veel fooien... Ik heb er niets tegen, beslist Lore Witt, maar dan moet zij iedere week met mevrouw Krause, die drie kinderen heeft, ruilen. U weet zelf, hoe garde robe drie pp den bovensten rang is... Daar boven op den „Olympus” is het maar magertjes met de fooien. Dat er rechtvaardigheid moet bestaan, be grijpt Stadler en hij zegt er met zijn Terzake van rijwieldiefstal zijn aangehouden de 21-jarige loopjongen A. M. en de 20-jarige tuinder J. S. 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve 198 Alg. 199 t.m. 202 Algem. 06 D—07 D Reserve Alg. Alg. Alg. VERGOEDING BIJ SNEEUWRUIMEN De secr.-gen. van Sociale Zaken heeft bepaald, dat aan de arbeiders, die te werkgesteld zijn bij het sneeuwruimen in werkverruiming, in plaats van 1 cent per dag een vergoeding van 10 cent per dag kan worden uitbetaald voor het gebruik van een eigen schop, zulks met het oog op de groote slijtage der schoppen bij het sneeuwruimen. Deze verhoogde ver goeding mag uitbetaald worden van 1 Febr. 1942 af en heeft uitsluitend betrekking op sneeuwruimingswerkzaam- heden. In een kwartier tijd twee afgeschoten. Oberleutnant D. schoot kort geleden als nachtjager dezen „Hampden” bommenwerper af. Bij het ge vecht werdK ook het Duitsche vliegtuig getroffen, maar toch stortte Oberleutnant D. zich even later weer met zijn machine op een anderen Britschen bommenwerper, welke eveneens ten val werd gebracht. (Hoffmann P.K. Doelfi) Eerste hulp aan het Finsche front. Terwijl de Finsche Infanterist (links) een der velen uit zijn in de sneeuw uitgegraven dekking medewerkt aari het afslaan van een aanval der bolsje wieken, zijn twee Roode Kruissoldaten naar zijn gewonden kame raad gekropen om hem te verbinden. Met de eigenaardige rendier- slede, de Puolti, welke een derde Roode Kruissoldaat voor het ver voer gereed maakt, wordt de gewonde even later naar de meest nabijzijnde verbandplaats gebracht. (Atlantic-Holland-Veaskamer) geworden en houdt met een hand de schrijftafel vast. Wit wor den de knokken van het stevig grijpen. Verschrikt kijkt mevrouw Hahn naar het anders zoo flinke meisje. Wat is er met den jongeheer, ver tel toch, juffrouw Witt... De secretaresse wenkt met de hand. Ja ja, mijnheer Fuhmann, ik zal moedig zijn, zegt Lore Witt en dan zakt zij met een bleek, angstig gezicht in haar ctnnl Witt valt haar ijverig in de (Wordt vervolgd/ De Japansche Marine is te allen tijde gereed voor den strijd. Op onze foto ziet men, hoe Japansche Marinetroepen voorbeeldeloos op- marcheeren naar de oefenplaats. (Orbis-Holland) Uitreiking kaarten voor zwaren en zeer zwaren arbeid Morgen komen voor de uitreiking van kaarten voor extra-rantsoenen voor zwa ren en zeer zwaren arbeid, de letters T tot en mgt Z aan de beurt. De uitreiking geschiedt in het gebouw Aucubastraat 3. Voor hen, die eerder aan de beurt wa ren, doch geen gelegenheid hadden de kaarten af te halen, bestaat daartoe n%g de mogelijkheid op Vrijdag aan hetzelfde 500 gram 1 rants. Maarschalk Antonescu in het Hoofdkwartier van den Führer. Tijdens een kaartbespreking. Links de .Generaal der Artillerie Jodl. rechts gezant dr. Schmidt. (Hoffmann) zal er van het'circus worden? Zwijgend kyken de twee vrouwen elkaar aan. Juffrouw Lore, mevrouw Hahn buigt zich naar voren, haar stem fluis tert, alsof zij bang is, dat men luiste ren zal. Juffrouw Lore, zou junior daar iets mee te maken hebben? Het meisje schrikt. Had zij zoojuist niet hetzelfde gedacht? Maar dat kan immers niet, zy schaamt zich over zichzelf en daardoor is haar stem op gewonden. Denkt met de inbraak...? Mevrouw Hahn schudt onrustig bet hoofd. Neefl, neen, eigenlijk geloof ik het niet, juffrouw Lore. Ik ken hem van zijn kindertijd af, maar hij is zoo’n groote nietsnut geworden, onze Hans. Lore Witt kijkt mevrouw Hahn streng in de oogen. Wat u daareven gezegd en gedacht hebt, moeke Hahn, dat moogt u nie mand zeggen, hoor! Junior mag niet in verdenking komen. Mevrouw Hahn is niet in het minsl verbaasd over deze hartstochtelijke uit barsting. Een lachje glijdt over haar gerimpeld gezicht. Ik. juffrouw Lore, hoe zou ik? Ik wil Hans toch gegn -- 8 Februari t.m. 21 Februari. Aard, i Aard. I Alg.| 10 Februari t.m. 27 Februari. Boter Vet 15 Februari t.m. 21 Februari. Brood Brood 09A Vleesch 09B Vleesch gram Kaas 25 Januari t.m. 21 Februari. 1 k.g. 50 gram Boter z. red. of margarine 28 December t.m. 21 Februari. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Febr. t.m. 28 Februari. Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en met 21 Februari. 04 B, C, D Reserve (Eieren) tot en met 21 Februari. 06 van boter- en vetkaart tot en met 18 Februari. 09 van boter- en vetkaar t tot en «net 27 Eebruan. 25 Januari t.m. 28 Februari. 204 t.m. 208 Alg. Naar wij vernemen heeft de directie der N.V. Westlandsche Stoomtramweg Mij. te Loosduinen besloten, met ingang van. 1 Maart a.s. de tram weer in dienst te stellen op enkele baanvakken. Dit betreft de lijn NaaldwijkLoos duinen en ’s-Gravenzande—Monster— Loosduinen. In 1931 werd de tramdienst voor per sonenvervoer in het Westland opgeheven, om plaats te maken voor uitgebreide busdiensten. In 1932 werd toen de tram lijn over eten Haagweg van Loosduinen naar den Haag opgebroken, omdat deze uitsluitend voor het personenverkeer had gediend. Uiteraard zou thans deze lijn goed nut kunnen doenThans zal dit traject gereden worden door de auto bussen, waarin de passagiers moeten overstappen. De bedoeling is. dat met de tram een uurdienst plaats vindt voor beide lijnen. Te Poeldijk, waar de lijnen Naaldwijk en ’s-GravenzandeMonster bij elkaar komen, zullen de wagens wor den gekoppeld tot één tram. Op alle andere autobuslijnen der W.S.M. blijven de bussen ^gehandhaafd, omdat daarvoor geen tramverbinding be staat. Over het geheele net zal echter een nieuwe dienstregeling worden inge voerd per 1 Maart. Hulptribanes verloren gegaan Gistermiddag om ongeveer half één ontdekte een timmerman, werkzaam op het Stadioncomplex te Amsterdam, dat aan de achterzijde van het Olympisch Stadion brand was uitgebroken. Er ston den aan den waterkant gedeelten van tribunes en losse zitplaatsen, welke bij internationale wedstrijden achter de doe len plegen te worden gezet, opgeslagén. Door onbekende oorzaak is hier brand uitgebroken. Het houtwerk, dat zeer droog was, vatte spoedig vlam en toen de brandweer, die op' het alarm direct met twee motorspuiten van de Hont- horststraat en den Amstelveenscheweg was uitgerukt, arriveerde, stond de ge heele opslagplaats in lichter laaie. Met vijf stralen tastte de brandweer den brand aan. Het duurde echter geruimerf tijd vóór men het vuur meester was. Eerst om half drie kon het groot mate riaal inrukken. De hulptri'bunes gingen door den brand geheel vertonen. schqp? Ik geloof het zelf ook niet. U bent de eenige, tegen wie ik zooiets zou durven zeggen, omdat - omdat immers van Hans houdt? Lore Witt bloost tot in haar hats. Maar dat is onzin, pioeke Hahn. Zes jaren werk ik ai by het circas Holk, eerst als stenotypiste, dan mee op reis en nu hier als secretaresse van mijnheer Holk, dan is het toch, alsof men tot de familie behoort? Toen mijn ouders zoo plotseling door een ongeluk om het leven kwamen, heeft mijnheer Holk mij als een vader weet u nog, moeke Hahn, leden de tijger „Prins” uitbrak? Tuen ik in mijn angst bijna op het dier was ingeloopen, inplaats van te vluchten, wie heeft mij toen bij den arm gepakt, uitgescholden en in de verlichtings- cabine geduwd om mij in veiligheid te brengen? Dat was Hans junior. En dan... breekt Lore plotseling en onlo gisch haar zelfverdedigingsrede af, en dan, hij is immers verloofd. Mevrouw Hahn laat een spottend lachje hooren. Lydia Terhoven, die, nu, ik denk, dat zij Hans nog versterkt in zijn af keer voor het circus. Joost mag weten, wat er ineens over hem gekomen is, en het wordt steeds erger! Lore kwaad' toewen-1rede. Het kan er niet genoeg in gehamerd worden. 87600, het gironummer van de Nederlandsche Ambulance, Het is bet belangrijkste getal en ook het meest ge bruikte getal van dezen tijd. Immers da gelijks wordt het door honderden Neder landers gebruikt, die hun bijdrage voor de Nederlandsche hulpexpeditie «in het Oosten hierop storten om nog niet x te spreken van de verjaardagsstortingen. Maakt u ook reeds gebruik van dit ge tal? u zooiets, moeke Hahn? Hans Holk zou iets uit te staan hebben met het verdwijnen van zijn vader en dus ook de belangen-tegenstellingen tus- schen beide onderlinge vertiouding wordt soonlijke dienstverhouding. Alle beslissin gen in het bedrijf liggen alleen en uit sluitend in handen van den bedrijfslei der. die daarvoor dè volle verantwoor delijkheid draagt en er de macht toe be zit („Führerbeginsel”). Maar anderzijds strekt deze verant woordelijkheid zich ook uit tot den ar beidenden menschde bedrijfsleider is irfderdaad een leider, niet alleen bedrijfs- technisch gezien, maar ook en vooral van roenschen’. Hij heeft zijn groep wer kers dusdanig te leiden, dat de beste arbeid geléverd wordt in het belang der gemeenschap en' dat deze arbeid voor hen, die hem verrichten, een vreugde en een eer kan zijn. Dat hij dit doet en dat de door hem geleide groep werkers ook hunnerzijds hun plicht doen, daarop ziet de nationaal-socialistische gemeen schap zelve toe i.c. het Duitsche Arbeids front. De Arbeidswet van 24 Januari 1934, waarin deze beginselen zijn neergelegd, heeft met het vormgeven aan de bedrijfs- gemeenschap dan ook een nieuwen grond slag gelegd voor de geheele sociale orde ning. Daar in de bedrijfsgemeenschap, waar de arbeider de lotsverbondenheid met zijn arbeidskameraden en met het ge heele bedrijf, en daar overheen met de geheele arbeidsgemeenschap beleeft, ligt ook de mogelijkheid te werken aan zijn vorming tot een volwaardig lid der volks gemeenschap. Door sport en spel, door scholing en vakopleiding wordt hij en worden met hem de leiders ■tan het be drijf, in alle rangen, tot doelbewuste wer kers in dienst van het volk gemaakt, die in dezen arbeid ook hun volledige levensvervulling kunnen vinden. Onder bijzonder groote belangstelling had gistermiddag op de begraafplaats Oud Eik en Duinen de teraardebestelling plaats van het stoffelijke omhulsel van den heer C. V. A. Aarsse, oud-referendaris der Al- gemeene Rekenkamer, die op 66-jarigen leeftijd hier ter stede is overleden. In de kapel sprak allereerst een be stuurslid van de Church of Christian Scientist, die den overledene dankte voor hetgeen hij gedurende dertig jaar, steeds in belangrijke functies voor de kerk had gedaan. De heer R. Zuyderhoff, voorzitter van de Algemeene Rekenkamer, herinnerde er aan, dat de heer Aarsse nauwelijks een jaar geleden, bij het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd, afscheid van de Rekenkamer had genomen. Bijna een halve eeuw heeft de overledene zich op voorbeeldige wijze van zijn ambtelijke tèak gekweten en daarnaast geleefd ten nutte van zijn medemenschen. 'De secrötaris der Algemeene Rekenka mer, de heer H. F. C. Berckenkamp, prees den overledene als een bekwaam en hard werker. Namens den Haagschen Kunstkring sprak de heer H Roeters van Lennep een woord van 'dank ^por het vele, dat de heer Aarsse voor deze instelling had gedaan. De echtgenoote van den overledene nam met enkele gevoelvolle woorden afscheid van haar levensgezel. Aan de (groeve dankte een zwager van den overledene voor de belangstelling. GOUDEN ECHTPAAR Op 24 Februari a.s. herdenkt het echt paar J. Th. Le Brun-Bramsmann, wonen de Joh. Camphuijsstraat 50, het feit, dat het 50 jaar geleden in het huwelijk is ge treden. 4) - d ^aar nu slaapt Huize Holk, ondanks beginnenden herfst, zijn rustigen r?laaP, want het stadsseizoen is nnf niet begonnen. De rolluiken .zyn Bêerr - Mevrouw de familie - burgemees- van Boxtel heeft het doode hout uit de bosschen ter beschikking ge steld van de in gezetenen zijner gemeente. De arme inwoners krijgen het hout gratis, ter wijl de andere een kleine vergoeding moeten geven. (Polygoon-Zeylemaker) Neen, landgenoot, die regen, hagel of vorst, die verkoudheid van dat kindje, die donkerte bij nieuwe maan, daar is de N.S.B. volkomen onschuldig aan. Even min heeft men het recht, haar te verwij ten dat het bier op is, de borrels slech- _ter en de sigaren zeldzaam zijn. Ook daar is de N.S.B. niet schuldig aan. Wat zij dan wel gedaan heeft? Zij heeft een gedeelte van haar beste ledén afgestaan voor den strijd in het Oosten. Aan haar is het te danken, dat duizenden Neder landsche vrijwilligers de eer van ons lapd aan het Oostfront ophouden. Het was de N.S.B., die inzag dat een eervolte plaats in het nieuwe Europa veroverd moet worden, dat een gelukkige toekomst vah ons Volk offers eischt en het zijn haar leden, die dezfc offers brengen. Dat heeft de N.S.B’. gedaan, landgenoot. Dat voorbeeld hebben de Nederlandsche nationaal-socialisten gegeven. Aan u om dit voorbeeld te volgen. Meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen ..Nederland’,’ Koninginnegracht 22 te ’s-Gravenhage. haar stoel. Kom kind, spreek op, bang... Lore Witt haalt diep adem. Ik begrijp niets, van wat mijnheer Fuhmann mij daareven heeft verteld; ook directeur Holk is verdwenen, mid den uit het circuS, tijdens de voorstel ling. Er werd ingebroken in zijn wagen, geld is*verdwenen, men heeft hem den heelen nacht gezocht en niemand weet, waar hij is... Ook mevrouw Hahn moet gaan zitten, haar been en kunnen haar opeens niet meer dragen. Inbraak... de directeur verdwenen en hier junior weg? Ja, dat zijn duistere dingen en wat nicht over te zullen spreken. Als Lore Witt den hoorn neerlegt, hooft zij de deur gaan. Maar juffrouw Witt, u hebt uw koffie nog niet uitgedronken, zij wordt koud. Hebt u vandaag zooveel te doen? Het jonge meisje met de bruine krul len, werpt een verlegen blik op de rap porten, welke voor haar op de schrijf tafel liggen. Lore Witt is al een kwar tier lang bezig en nog niets verder ge komen. Zy heeft den geheelen tijd op dezelfde kolom cijfers zitten staren. Maar haar gedachten waren ver weg. Is er iets bijzonders, moeke Hahn? De harde werkhand van mevrouw Hahn speelt met de punt van haar schort. De bruine oogen zijn vragend op het meisje gericht. Lore Witt be grijpt de zwijgende vraag. Nog steeds geen bericht van mijnheer Hans Holk, zegt zij zacht, wij moeten geduld hebben. Moeke Hahn draait nog harder met de jJunt van haar schort. Directeur Holk zal het mij moei lijk maken, als hij met het circus terugkomt en mijnheer Hans is er nog niet... Het schellen van breekt haar. Misschien is hij dat, misschien belt hij op. Lore Witt had den hoorn al opgeno-u De Führer ontving in de nieuwe Rijkskanseiarij den Noorschen minister-president Vidkun Quisling, tot het houden van een bespreking. In aansluiting op de ontvangst was Quisling de gast van den Führer. ’De Führer in gesprek met Vidkun Quisling. (Hoffmann) Naar reeds is gemeld, heeft de heer I Woudenberg, commissaris van het Neder- I Jandsch Verbond van Vakvereenigingen, I op uitnoodiging van Reichsorganisations- lleiter dr. Ley, den leider van het Duit- Ische Arbeidsfront, met enkele zijner I naaste medewerkers en vergezeld door I eenige heeren van het Rijkscommissariaat in den Haag, een officieel bezoek ge- I bracht aan het Duitsche Arbeidsfront. Tevens werden enkele groote bedrijven len kampen van Nederlandsche arbeiders Ijri Duitschland bezocht. I Een speciale verslaggever heeft deze Interessante reis, die bijna 14 dagen duur- I ie. meegemaakt. Terugziende op de veelheid van in rukken, in een onafgebroken reeks van bezoeken aan bedrijven en besprekingen in de hoofdafdeelihgen san het D.A.F. te Berlijn opgedaan, dringen zich al da delijk twee beginselen naar voren, waar op herhaald“ijk door de inleiders-gast- heeren met nadruk de aandacht werd ge vestigd Allereerst dit, dat een organisa tie al- is zij nóg zoo goed doordacht en al ziet zij er op papier nóg zoo voor treffelijk uit. van nul en geener waarde is. wanneer achter dezen vorm geen levende inhoud staat. Het gaat tenslotte om den mensch en zijn inzichten, om zijn daadkracht en zijn vertrouwen in de eerste plaats en niet om een organisatie schema. Het tweede punt is samen te vatten in den bekenden slagzin „nationaal-socia- bsme is geen export-artikel”, waarmede men nog eens duidelijk te kennen wilde Beven, dat de inhoud, die achter den organisatie-vorm schuilt, niet zonder meer kan worden overgenomen door an dere volken, omdat zij uit het Duitsche wezen is ontsproten. Het is immers in derdaad zoo, dat de organisatie van den arbeid in Nederland ^al moeten groeien uit den Nederlandschen mensch, binnen het kader natuurlijk, door de nieuwe be ginselen. welke de Europeesche ordening zullen dragen, getrokkeiy Dat verhindert echter niet, dat voor de leiding van het N.V.V. waardevolle lessen te trekken wa- i [en uit de resultaten en pogingen van bet Duitsche Arbeidsfront, die op vol komen kameraadschappelijke *en openhar tige wijze te Berlijn en elders zijn be- Kinderen beschuldigen hun stiefvader Doordat twee kinderen, die bij het mis drijf tegenwoordig waren geweest niet langer konden zwijgen, is een moord op- gehelderd, welke op 21 December 1940 te Tilburg werd gepleegd. Op dien dag werd de 32-jarige J. Verschure, vermoord gevonden achter het huis van zijn kost baas. Men verdacht destijds dezen kost baas, maar er werden geen bewijzen tegen hem gevonden. Nu zijn echter onlangs de beide stiefkinderen van den kostbaas van huis weggeloopen. De politie spoorde joen op en toen de kinderen een meisje van 19 en een jongen van 18 jaar hoorden dat ze weer naar huis toe moesten, wa ren ze zoo ontdaan, dat zij het geheim prijs gaven, waaronder zij gebukt gingen n.l. dat hun stiefvader, de kostbaas, Ver schure had vermoord. De stiefvader werd terstond gearresteerd en heeft, naar het „Vad." meldt, een bekentenis afgelegd. “Cretan kamertSse Van het circusbedrijf, die op in de °ont biJ d® weduwe Muller, E°pngeving van het circus- voor mu .slaapkamer zou voldoende seod Z1ih, zegt zij dikwijls schert sen wèn?,ant van dc vier en twintig B1ke een dag lang is, ben ik er sproken. De zorg voor den arbeidenden volksge noot in sociaal, lichamelijk, politiek en geestelijk opzicht, welke het D.A.F. op zich genomen heeft, geschiedt niet, gelijk de vroegere arbeidersorganisaties dit de den. in den vorm van een opkomen voor de ..rechten” van den arbeider, {naar steeds uit het oogpunt van het be lang van allen, van de gemeenschap. Daarmede heeft®ook de geheele ver houding in het bedrijf zelf een princi- pieele wijziging ondergaan. Niet langer staan ondernemer en werknemer tegen over elkaar, ook niet werken zij samen terwilie van het gemeenschappelijk be- orijfsbelang, zooals dit in goed -geleide nberale bedrijven nog wel het geval is, maar zij werken samen als volksge- oooten in een belang, dat boven het bedrijfsbelang uitgaat Daarmede zijn 19 Februari t.m. 27 Februari. 09 Boter adergelaten,, de garage is gesloten, d» Hahn, de reeds jarenlang by is n?1}11*6 in dienst zijnde huishoudster, allee een a«*ntal werkvrouwen, bezig mand111aOrde te brengen. Er woont nie- Hniv j an mevrouw Hahn en Hans cir<-i>’e„e Zoon des huizes, die door het Dior" p®rs°neel, oudergewoonte, „ju- Dan ;ordt genoemd. - Is er nog Lore Witt, de privé- esse van directeur Holk en se- van het circusbedrijf, die op Muller, w

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5