CIRCUS HOLK De distributiebonnen- BINNENLAND STADSNIEUWS GEMENGD NIEUWS FW ‘ijl HAAGSCHE COURANT Donderdag 19 Februari 1942 TWEEDE BLAD w UGT HET HEDEN IN HET HUI VITAMINE-D VOOR KINDEREN I FEUILLETON O 27 en 28 FEBRUARI Aard. Aard. Alg. Aard. Aard. rants, rants, rants, rants. gram gram gram te k.g. te k.g. VERBODEN TOEGANG UITREIKING INLEGVELLEN VOOR STAMKAARTEN Het rijden van stadsbussen op Zondag verboden 198 Alg. 199 t.m. 202 Algem. 06 D— 07 D Reserve Alg. Alg. Alg. De W.A. in dienst der Gemeenschap Groentenvoorziening st Als de glad-gereden wegen bergopwaarts voeren, moeten de Aan ,het Oostfront Een stuk geschut den Duitschen van zwaar luchtafweer. (Orbis-Holland-P.K, Lachmann) Een eenvoudige, de tN 'T VERLEDEN accentuee- J>E WINTERHULP* iVtNTTRH ULP -COLLECTE Xanda Stradowska die met haar ensemble Zater- w gentia in Den Haag. Maandag derde uitreiking Br. of Geb. VI. of VI. w. 100 gram Kaas gram 3te liter Melk 1% liter 09 125 gram broeder 100 gram 09 Vet 125 gram n s s. (Nadruk verbaden.) allen. 5) stap aan. >re drukt hem haastig den hoed in en denkt 4 Duitsche Infanteristen flink meehelpen. (Weltbild-Polygoon-P.K. Hermanni dag 28 Februari een dansavond zal geven in Dili- (Polygoon-Krauss) heuplijn rende, middag Japon. Weltbild-Polygoon) Boter Vet Jam Bl„ Br. Geb. 08 08 De restauratie van de groote kerk te Alkmaar is zoo ver gevorderd, dat het koor vrijwel klaar is en de schut ting tusschen het koor en het andere gedeelte van de kerk is verdwenen. Polygoon- Kuiper Op last van hooger hand is thans het rijden van stadsbussen des Zon dags over het geheele land verboden. Boter of, in- dien bon werd ingele verd vóór 6 Februari Gesmolten rundvei 1% k.g. 250 250 250 100 Op 27 en 28 Februari organiseert Winterhulp Neder land weer een straatcollecte. waarbij speldjes met de beeltenissen van vijf groote Nederlanders zullen worden aangeboden. Boven Willem de Zwijger, Vondel en Rem brandt. Onder: De Ruyter en Johan de Witt. (Polygoon-Nóske) ge- over 19.30 uur Uitvoering van K.D.F. mijnheer Holk, rijpt u dan niet, Het gaat vader, 09A 09B 08A 08B 212 09A 09B 1% k.g. 250 Rijst Hav. of peul Gort Verm., Maiz. van uit 4 te 1 te den van De fat- ge bedel e n. suiker- ondernem i n gen Er werd Bij het dalen van de Menuet van Namens de familie bedankte Engelberts voor de belangstel ten Storch” in Roode Kruis dienst. In vliegtuigen, die voor Roode Kruis-doel- einden zijn ver bouwd, worden zwaar gewonden vervoerd om in de ziekenhuizen de noodige ver pleging te ont vangen. (Weltbild-Pol- P.K, Rauchwetter) 125 125 gram STABSMUSIKKORPS ORDNUNGS- POLIZEI Raadhuis te Ede in brand Vanochtend heeft brand gewoed in het gemeentehuis van Ede. De bovenverdie ping en de kap stonden weldra in volle vlam. De branaweer was slechts in staat met een straal op de waterleiding water te geven. Naar het zich laat aanzien, is het gebouw verloren. Het is echter ge lukt, een gedeelte van den inventaris, w.o. de archieven, in veiligheid te brengen. Voor de omliggende perceelen bestaat geen gevaar. Het gebouw was bestemd om te worden verbouwd tot politiebureau. vqprdé ■ds op voor gedachten toe angst- TWEE INBRAKEN een perceel in de Nieuwe Mol- waarin een houtwaren-industrie ADVIESDIENST VOOR SCHOEISEL Het sehoeiselvraagstuik is nu werkelijk een vraagstuk geworden. Een goede 'schoen wordt een zeldzaam en een belangrijk ar tikel. Het schoeisel moet zoo lang moge lijk in goeden staat worden gehouden. Een goed advies is nu van groote betee- kenis Aan de Vakschool voor Schoenma kers, Crispijnstraat 50, kan men geheel belangeloos zulk een advies verkrijgen, n.l. des Vrijdagsmiddags tusschen 3 en 4 uur. Op deze soenlijke dwongen den bevel- geeft van 197 Alg. 05 C of 05 D Reserve Ouders en kinderen antwoorden den achttienjarige’* Hedenavond van 19.4520.— uur spreekt Max Blokzijl via den zender Hilversum 2 ta de serie brandende kwesties over het onderwerp: „Ouders en kinderen ant woorden den achttienjarige”. In straat, is gevestigd, hebben dieven de toegangs deuren geforceerd. Een geldkistje, inhou dende 54. een tiental rijwielbanden, postzegels en een winterjas werden ont vreemd. In een groentehandel in de Jacob Marisstraat is eveneeos een inbraak ge pleegd. De buit bedroeg hier 50. kin- derkleeding en een lap zijden stof. De dieven waren over een muur aan de achterzijde van het perceel geklommen. CREMATIE KOLONEL J. A. G. JAMES Gistermiddag heeft op Westerveld de crematie plaats gehad van ’het stoffelijke overschot van den heer J. A. G. James, gep. kolonel tit. der artillerie, overleden alhier. Allereerst heeft gesproken een zoon mr. R. A. James, die in enkele woorden zijn vader herdacht. Uw lijf spreuk was „Ik dien”. Hij heeft nimmer dank willen oogsten. Zijn militaire loop baan was vol strijd. Hij was streng voor zijn ondergeschikten als voor zich zelf. Bij de uitreiking van inlegvellen voor distributiestamkaarten, welke in den’ Dierentuin plaats vindt, zijn morgen aan de beurtvan 912 uur Meeuwse t.m. Mondschein, van 1214 uur Mondt t.m. Mousson. van 1417 uur Mout t.m. einde M en Na t.m. Nieuwlaat. In de voormalige gemeente Looduinen (lokaal Haagweg 38) zijn morgen aan de beurtde Jong tot en met einde J en K. De aandacht wordt in ’t bijzonder er op gevesigd, dat men, om voor een inleg vel in aanmerking te komen, bon 13 van het blad „Reserve" van het thans in ge bruik zijnde bonboekje moet inleveren. Wethouder in gebreke Als laatste en meest frappante voor beeld van iemand, die, met gezag en met verantwoordelijkheid bekleed, totaal in gebreke is gebleven de hem toevertrouw de belangen te behartigen, diene het ge val van den wethouder van Sociale Zaken van den Haag, Buurman. Bijzondere vermelding verdient, dat Buurman als verantwoordelijk man le: bij de door de bijzondere om standigheden geboden lijdelijke vermin dering van het melkrantsoen geen reke ning heeft gehouden met dé bijzondere belangen van een bepaalde categorie personen, i.c. moeders met zuigelingen en kleuters, maar door een zuiver sche matische indeeling voor allen hetzelfde rantsoen heeft aangegeven. Hierdoor liep de volksgezondheid ern stig gevaar. Dank zij tijdig ingrijpen van De voornaamste grief was. dat het departement van Sociale Zaken cenige dagen vóór het uitkeeren van loon had gepubliceerd, dat aan de bij het sneeuw- opruimen te werk gestelden twee-derde over hun meer loon" zou worden uit betaald, waaraan door de gemeente Den Haag geen gevolg was gegeven. Vreemd antwoord Toen ik dit vernam, stelde ik mij in verbinding met den heer Buurman, wees hem op de m.i. gemotiveerde klachten en verzocht zijn medewerking. Buurman antwoordde tijdens dit telefonisch on derhoud, waarbij hem o.a. gevraagd werd of hij de gunstige bepaling, uitge vaardigd door het departement van So ciale Zaken, niet in de krant had ge lezen, letterlijk„Dat hij nooit kranten las en nooit naar de radio luisterde”. Hij verklaarde zich verder incompetent stap pen te ondernemen, waarmede dit on vruchtbare gesprek ten einde was4 zich niet overtuigd heeft, dat werkloozen bij het sneeuwruimen werden ingescha keld, wier kleeding en schoeisel hen hiertoe niet in staat stelde. Waar als gevolg van dit a-sociale op treden van den wethouder van Sociale Zaken bij de duizenden gedupeerde ar beiders groote verbittering heerschte, dat nog gevoegd bij het veelal nijpend gebrek aan brandstoffen en het groote tekort aan aardappelen en groenten, was dit voor mij aanleiding, mij te wenden tot den Beauftragte voor Zuid-Holland en zijn medewerking in te roepen om een einde te maken aan bovengeschetste on toelaatbare toestanden. Bijzonder verheugend voor de W.A. en een bewijs hoe de arbeidersbevolking na het stellen van onze daad vertrouwen in ons kreeg, is, dat de klachten over de slechte uitkeering der sneeuwopruimers te mijner kennis gebracht werden door eer. aantal vrouwen, geen van allen lid der N.S.B., die onafhankelijk van elkaar, zich aar het W.A.-tehuis aan het Spui vervoegden. De door de W.A. der N.S.B. gevj actie, waarbij de W.A. zich steec het standpunt heeft gesteld als vechter van een nieuwen tijd zich vol- Een rechercheur van de Rijwielbrigade betrapte gisteren in de binnenstad op heeterdaad den 21-jarigen los werkman L. K._ die een rijwiel wilde ontvreemden. De man werd aangehouden. Bij de crematie van het stoffe- lijke overschot van den heer A. A. Lind heeft niet een broer van den overledene, doch de zoon dank gezegd voor de be toonde belangstelling. Boter z. red. of margarine 28 December t.m. 21 Februari. 193 Alg. 250 gram Koffiesurr. N.B. Zeep op bon 211 Alg. van 1 Febr, t.m. 28 Februari. Bonnen, die geldig blijven: 195 Algemeen (Peulvruchten) tot en :,iet 21 Februari. 04 B, C, D Reserve (Eieren) tot en met) 21 Februari. 06 van boter- en vetkaart tot en met 18 Februari. 07 van boter- en vetkaart tot en met 27 Februari. 25 Januari t.m. 21 Februari Suiker Cacao 8 Februari t.m. 21 Februari Aardapp. Aardapp. gram Peulvr. 15 Februari t.m. 21 Februari Brood Brood 09A Vleesch 09B Vleesch 203 209 210 06A tm. 09A Melk I 06B tm. 09B Melk I 10 Februari t.m. 27 Februari gram Boter Boter z. red. margarine 19 Februari tm. 27 Februari. Boter ledig in dienst van het volk te stellen, heeft tot gevolg gehad, dat, mede dank zij den krachtigen steun van de Duitsche autoriteiten, de aardappel, en groenten voorziening van den Haag, welke geheel dreigde spaak te loopen, thans beter is geworden en dat aan de gegronde klach ten der arbeiders gevolg is gegeven. Naar mijn meening moet, op grond van het bovenstaande, de heer Buur man zoo snel mogelijk verdwijnen als wethouder van Sociale Zaken, omdat hij als a-sociaal element volkomen in gebreke is gebleven de volksbelangen te dienen, neen erger, zich getoond heeft als iemand, die schadelijk is voor het volksbelang.” Het Stabsmusikkorps van hebber der Ordnungspolizei 1728 dezer hier ter stede de volgende uitvoeringen 19.2 Donderdag den Haag Wehrmachtsheim. (Operette). 22.2 Zondag Voorburg 12.30 uur school Faukenbergestraat amusementsmu ziek (stamppotmaaltijd N.S.D.A.P.). Den Hiag 16.00 uur Res.-Kriegs Lazarett amusementsmuziek (3 musici). 25.2 Woensdag den Haag15.0016.00 uur Plein openluchtconcert. Het plan bestaat tot oprich ting van een landelijken bond van ama teur tabakkers. Bij den bekenden expert, den heer Albers te Druten, heeft zich reeds een duizendtal amateur.tabakkers aangemeld. 15 Februari t.m. 28 Februari. Aardapp. Aardapp. 25 Januari t.m. 28 Februari. 204 tm. 208 Alg. dat ik heb ingebroken en mijn vader ontvoerd, misschien wel vermoord heb! Ja, waarom niet, Hans Holk is tot alles in staats De buit, geld, veel geld, niet waar, het is de moeite waard, om bij het circus Holk in te breken... Met beide handen grijpt hij in de zakken van zijn jas, bankbiljetten flad deren, zilvergeld rolt over den vloer. Ik kon niet spoedig genoeg direc teur van dit apentheater worden, hè, Hans Holk heeft het gedaan!... De kleine handen van Lore Witt tim meren midden in zijn grijnzend gezicht. Hans Holk tuimelt achteruit; met een kinderlijk gebaar wrijft hij zijn wang, waarop het teeken van Lore’s hand duidelijk te voorschijn komt. Verlegen staat het meisje erbij. Het spijt mij, maar waarom deed u ook zoo? Hans Holk kijkt haar onzeker Hij is opeens wakker geworden. U had gelijk, ik ben slecht, heel erg slecht... een misdadiger. Lo! de hand. Nu kalm zijn, mijnheer Holk, wij waren beiden onrechtvaardig. Haar handen rapen het geld op stoppen het in zijn zakken. Ga nu naar moeke Hahn, mijnheer Holk, eet iets en ga slapen, het zal wel weer goed komen, u moet niet het hoofd verliezen... Het circus Holk is bezig in te pakken. Italiaanse be soldaten bij het vullen van benzineblikken in de Noord- Afrikaansche woestijn. (Weltbild-Pol. P.K. Zwilling) ticulier terrein afsluit, is een deur hard in het slot gegooid. Hoe vaak heeft zij in deze dagen met kloppend hart naar dit geluid geluisterd. Altijd was het iemand anders, nu eens de brievenbe steller, dan de bakker of een of ander onverschillig bezoeker, die kwam vra gen, wanneer het circus Holk eindelijk terugkwam. En toch staat Lore Witt weer voor het raam en kijkt ingespannen naar den weg. Haar hart klopt luid, want nu wordt een mannengestalte zichtbaar. Nog kan zij het gezicht niet herkennen. Maar dat is Hans Holk’s grijze jas, zijn gang, zijn manieren... Is hij ziek? Hoe sleepend loopt hij! Het gezicht, nu kan zij het zien, is vaalbleek, diepe schadu wen liggen om de oogen en zijn schoe- Nu neft hij het hoofd Sh.nh1» naar het raanJ- Lore Witt in de kamer, alsof het irHk»nm,^aaj ,s naar iemand uit te dri£ dagen lang vermist is «L Zou 2*et in deze situatie niet schuivA^°On orn het raam open te schuiven en te roepen: daar eiXukP mÖnheer H°lk’ bent U Nuewnrrtl ^oet1Lore Witt niet, staken de ,sl?utel in het slot stoken, een wankelende stan eaat de deur t^^Jn ht dwingt haar naar rl en deze te openen, er be^P h Holk’ het ls «oed. dat u Hoofdcommissaris van politie te Arnhem In aanwezigheid van een groot ge deelte van het politiecorps heeft gisteren in het hoofdbureau van politie te Arnhem de installatie plaats gehad van nieuwbenoemden hoofdcommissaris politie, den heer C. Chr, Walraven, burgemeester van Arnhem, de heer H. P. J. Bloemers, stelde het corps aan den hoofdcommissaris voor, die na een dank woord tot den burgemeester de leden van het Arnhemsche politiecorps heeft toe gesproken. Op Maandag 23 Februari a.s. zal de derde uitreiking van tabletten met vita- mine-D plaats vinden ten behoeve van kinderen van 3 maanden tot 3 jaar. De tabletten worden uitgereikt op ver toon van de per post toegezonden Vita- mine-D stamkaart en de distributiestam- kaart van het kind. Deze kaarten moeten worden aangeboden door een persoon, die den leeftijd van 15 jaar heeft bereikt. De derde verstrekking geldt voor een tijdvak van zes weken en zal geschieden van 10 tot 16 uur aan onderstaande loka len: Wilhelminastraat 73. Loosduinen (Wijk verpleging); Aronskelkweg 1 (Dalton- H.B.S.); Leyweg 1 (Buitenschool); Sneeuwbalstraat 137 (Polytechnische school); Dg Réaumurstraat 43 (school voor B.L.O.); Escamplaan 65 (openbare kleuterschool); Colensostraat 6 (zittings- lokaal schoolarts); Waldeck Pyrmontkade 4 (Geneesk Schooltoezicht); Prinse- gracht 71 (zittingslokaal schoolarts); Fer dinand Bolstraat 16 (openbare kleuter school); Hoefkade 101 (openbare lagere school); Prudens van Duysestraat 18 hoek Schimmelweg (R.K Wijkverpleging); Linnaeusstraat 6 (zittingslokaal school arts); Louise Henriëttestraat 27 (van Hoogstratenschool); van Nijenrodestraat 16 (openbare lagere school); Nieuwe Laantjes 8; Westduinweg 40 (openbare kleuterschool). (Vervolg van frontpagina) Behalve de aardappelvoorziening dreig de ook de groentenvoorziening I geheel mis te loopen. Ook hier drong ik, na van te voren advies te hebben inge wonnen bij ter zake bevoegden, op ver betering aan. Van de zijde van het Ge meentebestuur is een vergadering groentenhandelaars bijeengeroepen, welker midden een commissie van samen werking werd samengesteld. Toen o.m. in deze commissie een grossier zitting nam, die nationaal-socialist was, weigerde een zekere Vogelaar (voorzitter Binnen- landsch Koopliedenverbond) daartoe ook aangezocht, hierin eveneens zitting te ne- f, men, omdat hij als „man van eer” niet met een nationaal-socialist wenschte sa men te werken. De houding van dezen Vogelaar heeft tengevolge gehad, dat hierdoor in den Haag de groentenvoorziening voor twee dagen geheel gestagneerd is geweest. Wederom een treffend voorbeeld van politieke vooringenomenheid, dat temeer verontwaardiging wekt, omdat deze Vo gelaar door zijn houding het volksbelang ten zeerste heeft geschaad. Welke twijfel achtige individuen zich vaak in dergelijke omstandigheden het recht aanmatigen rücksichtslos als schender van het volks belang op te treden, moge blijken uit het geval van den „man van eer”: Vogelaar. Men wete, dat dit individu reeds vijfmaal is bestraft, o.a. wegens diefstal, valsch- heid in geschrifte en „dood door schuld” Vogelaar is onmiddellijk in arrest gesteld niet om zijn beleedigend optreden tegen de W.A., welke door een dergelijk per soon niet beleedigd kan worden, maar wegens het schaden van het volksbelang. Ook in de groentenvoorziening is, dank lij den door verschillende organen hierop uitgeoefenden druk, eenige verbetering gekomen. Het is den morgen na den vreeselijken nacht, waarin directeur Holk, midden in de voorstelling, verdwenen is. Te midden van den regen, welke nog steeds uit den grauwen hemel valt, biedt het plein van het kleine Deensche stadje een aanblik van schijnbare or deloosheid, het lijkt in niets meer op de vroolyke, romantische wereld van glans en klatergoud. De groote tent is reeds opgeladen. Slechts een groote, ronde plek toont de plaats aan, waar’ gisteren nog artiesten hun kunst ver toonden. Hoog opgestapeld staan de ■stoelen en banken op een wagen. Paar den sleepen de zware wagens met het opschrift „Circus Holk” naar het sta tion. Ook olifanten werken rd ede, aan gedreven door zeer onromantisch uit ziende stalknechts. Zij sleepen machines en wagens, de zware olifantenpooten laten diepe indrukken na in den weeken bodem. Óp andye plaatsen is men nog bezig met het afbreken van schuren cn stallen. Ondanks het slechte weer, gaat het werk goed en vlug. Iedere balk, iedere lat is genummerd, ieder voor werp heeft zijn vaste plaats op de wa gens. Intusschen hecht niemand waar de aan stilte, er wordt geklopt geha merd, gescholden en gevloekt en daar tusschendoor worden ruwe grappen ge maakt; zooiets gaat nu eenmaal niet zonder het gebruikelijke lawaai Daarna sprak een broeder van den overledene namens de zusters en broe ders en zeideMet groote droefheid zullen we je in den familiekring moeten missen. Alle leven heeft een doel en elk mensch een bestemming en dan mogen we het als lichtpunten zien, hoe je altijd behulpzaam was. vriendelijk, gaarne be reid om te helpen, onbaatzuchtig en altijd vol toewijding voor je vrouw. Daarna dankte de jongte zoon voor de belangstelling. Bij het dalen van de kist speelde de organist een gedeelte van de Mattheus-passion van J. S. Bach. 500 gram 1 rants. Ly^ia Terhoven is een mooie vrouw, moeke, zij heeft ook talent, an ders zou zij nu ook niet in het variété Silverklok optreden. En ik gun hem haar, jn zeker, ik gun haar junior! De hoofdzaak is immers, dat hij gelukkig Wordt, nietwaar? Ja, ja, knikt de oude vrouw, dat is de hoofdzaak, alleen, ik geloof het niet. En met deze woorden gaat mevrouw Hahn weer aan haar werk. Lore Witt is blij, dat zij weer alleen is. Tevergeefs probeert zij zich in de recette-opgaven te verdiepen. Steeds Weer dwalen haar gedachten af naar het noodlot van de Hoiks. Het gesprek >het mevrouw Hahn heeft haar alles behalve gekalmeerd. Er zijn Uitgesproken, welke zij tot nu Veilig verborgen had. Plotseling dringt een bekend geluld boor het half geopende raam. Ginds, Waar de poort de straat van het par- de zijde van den Beauftragte voor Zuid- Holland, kon erger worden voorkomen en is opdracht verstrekt, dezen voor de volksgezondheid absoluut noodzakelijken maatregel onmiddellijk volledig ten uit voer te brengen; 2e: bepaalde catego rieën arbeiders, die tot het invallen der vorst geregeld werk hadden, maar nu door de bijzondere weersomstandigheden werkloos waren, geweigerd heeft te steu nen en hun den raad heeft laten geven, maar aan de deuren te gaan bellen, te trachten hun diensten aan particulieren voor sneeuwopruimen aan te bieden en op deze wijze in hun kost te voorzien. wijze werden f a t- arbeiders te gaan Een overtuigend bewijs, dat deze oude bewindhebber van het overleefde demo cratische regime niet het minste begrip heeft, dat voor den arbeider „een a r b e i d s f a t s o e n en arbeids- e e r” bestaat; 3e: in gebreke is gebleven activiteit te ontwikkelen, toen ernstige ontstemming onder de bij het sneeuw ruimen te werk gestelde arbeiders heerschte over het uitbetalen van het loon. De voornaamste grief was 1 k.g. 50 gram CREMATIE G.‘ F. ENGER Onder veel belangstelling heeft gister middag op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van den heer G. F. Enger, in leven admini strateur van suiker-ondernemingen in Ned.-Indië, overleden alhier niet gesproken. 1 kist speelde de organist Chopin, de heer ling. met hem, voordat hij naar Denemarken ging. En nu is hy verdwenen, misschien dood... Kijk mij toch niet zoo aan, juffrouw Witt, ik kan er immers niets aan doen! Ik voel me als een misdadi ger. Ik kan het allemaal nog niet be grijpen. Lore staart hem steeds aan. Dat kunnen wij geen van mijnheer Holk. Hans Holk is letterlijk uitgeput. Zyn vermoeide hersens, waarover de druk van slapelooze nachten ligt, zoeken een uitweg tusschen schuldbewustzijn en ontsteltenis. Zijn gezicht vertrekt tot een grimas. Ach, wie weet hoe het is, juffrouw Lore, misschien maken wij ons onnoo- dig zorgen. Mijn vader heeft wel voor moeilijker dingen gestaan, waar het gold reclame maken... Met van woede fonkelende oögen gaat het meisje voor hem staan. Dat is gemeen, vreeselijk gemeen! Begi waarom het hier gaat? Het gaat om zijn levenswerk, om uw vader, om alles, wat ook u lief en dierbaar moet zijn. Daarom gaat het en niemand weet, of u niet in deze onzalige geschie denis verwikkeld zult worden, mijnheer Holk. Ik vraag u, waar was u, toen uw vader aan zijn circus en aan alles ontrukt werd? De jongeman lacht krampachtig. A*h. zp* het, de juffrouw denkt. Hans Holk staat daar en kijkt haar aan. Hij heeft dezelfde slanke gestalte als zijn vader, dezelfde blauwe oogen, diens hoog voorhoofd en de smalle, maar krachtige handen. Maar hij is minder wilskrachtig, minder zeker. Jongensachtig feeder is het gezicht en in de blauwe oogen is een onzekere uitdrukking. Waarom kijkt u mjj zoo aan, juffrouw Witt, het is, alsof ik wonder- wat heb uitgehaald. Uw vader is verdwenen, mijnheer Holk, stiet het meisje uit, er is in het circus ingebroken. Wij weten zelf niet precies, wat er gebeurd is. Onwillekeurig doet Hans een stap achteruit. Zijn hand zoekt steun en zijn oogen kijken Lore verward aan. Wat... wat is er gebeurd? Mijn vader... een ongeluk? Maar dat is toch niet mogelijk, dat kan niet waar zijn! Geen ongeluk, mijnheer Holk, hy is verdwenen, midden in de voorstelling. De jongeman kijkt voor zich uit, zijn lippen trillen. Hoe kan hij verdwenen zijn, te midden van honderden menschen? Wy leven toch in Europa... En dan plotseling wordt hij overmand door verdriet. O. mijn vader, en ik... De smalle mond lijkt een streep in het bleeke gezicht. De slanke vingers grijpen diep in den rand van den hoed. Zij bewegen onophoudelijk. M4**. hemel en ik had nor ’“zie <4

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5