Arbeid CIRCUS HOLK 6 het Groot-Duitsche-Rijk m 'f® Distributieproblemen Petroleum voor kook doeleinden Zonde van NET GOEDE DAK.! BW HAAGSCHE COURANT Maan3ag 23 Februari T942 TWEED'E BEAD De distributiebonnen Neerland’s jeugd het werk aan Stichting van FEUILLETON Rk- I xf-II ONTFERM U OVER UW ARME LANDGENÓOTEN' WINTERHULP - COLLECTE 27 EN 28 FEBRUARI Opleidingsscholen *-* VERBODEN TOEGANG Distributie yoghurt t.m. 28 Febr. 28 Febr. 28 Febr. 28 Febr. 21 Mrt. 27 Febr. 28 Febr. 28 Febr. 21 Mrt. 21 Mrt. 125 gr. 400 gr. 50 gr. 50 gr. 250 gr. H L. 145.000 Nederlanders vonden reeds een goed bestaan F L. 'T *- lil A 1 T (Pol.-Seym) BiJ de Duitsche Marine-Artillerie voor Leningrad. Gecamoufleerd soldaten ii petroleum GUNSTIGE RESULTATEN (Teekening van Schulink) G Kookdoeleinden 8 KF Oplossing van het arbeidsprobleem teriums. (Nadruk verboden.) man, in lichte jas, kwalijk, te (Wordt vervolgd^ spoorweggeschut. (Atlantic-Holland-P.K. Peter) Centr. v. Centr. v. Gen. Anthr. Gen. Turf Periodebon II II 15 225 227 de is 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 28 Febr. 28 Febr. 30 April Aantal 1t Kg. i Kg. U Kg. i Kg. zij. Het was niet van belang, a wilde vragen, mijnheer Holk. In het bericht, waarin is bekend ge maakt, dat yoghurt, welke is bereid uit gestandaardiseerde melk, uitsluitend ver krijgbaar is tegen afgifte van de voor melk aangewezen bonnen, zijn ten on rechte vermeld de „DT”-melkkaarten. Het bericht moet luiden, dat yoghurt verkrijgbaar is tegen afgifte van daartoe aangewezen bonnen der „DN”- en „DM”-melkkaarten en de ter verkrijging van melk bestemde raintsoenbonnen. Reichskom- een bezoek, dr. Völckers, Rijkscommis- En als de paarden, het niet alleen af kunnen, helpt iedere soldaat meede luidsprekerwagen moet zoo snel mogelijk naar voren, omdat vele Duitsche soldaten verlangend wachten op eenige uren van ontspanning. (Orbis-Holland-P.K. Maltry) Wie op bon 13 Boterkaart Rundvet wil be* trekken van 17 t.m. 25 Maart, moet vóór 1 Maart dezen bon inleveren bij zijn slager 21 Mrt. 28 Febr. 21 Mrt. 21 Mrt. 27 Febr. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Rijst Scheerzeep Suiker Vet (Boterkaart) Vleesch Vleesch Zeep Zeep Toiletzeep Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen 21 21 31 31 21 21 21 Mrt. 30 April 21 Mrt. 27 Febr. 28 Febr. 28 Febr. 28 Febr. 28 Febr. 28 Febr. Groote belangstelling Dat er onder de werkzoekenden groote belangstelling voor dezen A.W. cursus be staat, behoeft wel nauwelijks gezegd te worden. Velen, die de hoop reeds hadden opgegeven ooit iets in het leven te berei ken, hebben dank zij de A.W., een be hoorlijk handwerk geleerd en een goede betrekking in Duitschland gekregen. Gezien het -feit, dat de Arbeidsbeurs be middelend optreedt tusschen de werkzoe kenden en de A.W., maakten wij van de gelegenheid gebruik een kort bezoek te brengen aan de Gemeentelijke 'Arbeids beurs te Rotterdam, waar de directeur, de heer A. N. van Mill, ons een uiteenzetting gaf van de wijze, waarop deze instelling haar taak vervult. Dr. Boening wees er o.m, op, dat het lot der Europeesche staten te nauw met elkaar verbonden is, dan dat men zou kun nen gedoogen, dat de eene staat een ander economisch stelsel zou kunnen handhaven, dan de andere. Er bestaat een innige lots- gemeeftschap tusschen Duitschland en Ne derland en ;het is zaak, dat het Nederland- sche volk zijn voordeel doet met de er varingen, welke men in Duitschland ten aanzien van het arbeidsprobleem heeft op gedaan. Hier te lande zal dan ook een ge lijksoortige organisatie als in Duitschland in het leven worden geroepen, teneinde tot een intensieve uitwisseling van arbeids krachten te kunnen komen. Thans zijn er nog 150.000 Nederlanders, die zonder werk rondloopen, terwijl men in Duitschland ar beidskrachten te kort komt. Aan dezen toestand een einde te maken, is een stre ven; dat in het belang is van het Neder- landsche volk. Bij de Duitsche soldaten In het Oosten. Het passeeren van een houten brugvoorzichtig wordt naar alle kanten uitge keken om den toestand op te nemen, CTransatlantie- PecUt- PK, Vorpahl) De Gevolmachtigde van den RIJkscommis. saris voor de stad Rotterdam, Dr. Vol ckers, en Dr. Boening van de hoofdaf- deeling „Soziale Verwaltung” van het Rijkscommissariaat hebben een bezoek ge bracht aan het Gewestelijk Arbeidsbureau. Op de afdeeling van de arbeidsbemidde ling voor bouwvakarbeiders. Geheel links Dr. Völckersin uniform Dr. Boening. (Polygoon-Hof) In de voorste verdedigingslinie van het Lenin- gradfront. Machinegeweerschutters van de Waffen S.S. liggen hier in stelling. Geen beweging in niemandsland ontgaat hun. Vijandelijke verken- ningsafdeelingen worden direct onder vuur .genomen. (Atlantic-HoUand-S.S.P.K. Hoppe) De mogelijkheid tot het aanvragen van extra-rantsoen brandstoffen voor groote gezinnen (7 perso nen en meer) bestaat niet meer. Zij was open tot 20 Decem ber van het vorige jaar. Het heett dus geen zin, thans nog een aan vrage daartoe in te dienen. Bij de soldaten van het Duitsche Afrikacorps. Gevechtspauze aan het Noord-Afrikaansche front. (Transatlanfic-Recla-P.K. Mossmüller) Zelf geteelde aardappelen Vraag: Is het geoorloofd, aardappe len, welke men zelf heeft geteeld, aan familieleden te schenken en mo gen deze verzonden worden? Antw,Met de aardappelen, welke een „volkstuinder” teelt kan hij naar goeddunken handelen. Hij kan die aardappelen dus ook anderen geven. Bij het vervoer dient met het vol gende rekening te worden gehouden: In het consumptie-gebied mogen hoeveelheden tot 5 k.g. vrij worden vervoerd. Overschrijdt men de grens van het consumptie-gebied, zoodat men in het productie-gebied komt, dan dient elk vervoer door een ge- leide-biljet gedekt te zijn. Dit gelei- de-biljet, alsmede de noodige inlich tingen omtrent grenzen van pro ductie- en consumptie-gebieden zijn te verkrijgen bij den Provincialen Voedselcommissarisvoor Zuid- Holland bij den P.V.C., Anna Pau- lownastraat 22, ’s-Gravenhage. Verhaal, wegens koude Vraag: Ik ben flatbewoner. De di rectie heeft het haar toegewezen rantsoen opgestookt en nu zitten we in de kou. Mogen we nu alle kosten ter verwarming van de flat op de directie verhalen, of op haar kosten in pension gaan? Antw.; Deze vraag behoort hier niet thuis. Win hierover juridisch ad vies in. Theorie wordt niet verwaarloosd De theorie wordt evenmin verwaar loosd. Men maakt hierbij gebruik van Duitsche leerboeken, zoodat de mannen bij het einde van den cursus niet alleen een aardig mondje Duitsch spreken, doch tevens op de hoogte zijn van de Duitsche vaktermen. Rekening houdend met het feit, dat vele cursisten reeds ge- ruimen tijd de schoolbanken hebben ver laten, de leeftijd varieert van 19 tot 40 jaar wordt begonnen met eenvou dige rekenoefeningen, als optellen, ver menigvuldigen en deelen. waarna vlakte en inhoudberekeningen volgen. Het re sultaat is, dat wanneer de werkman de school verlaat, hij niet alleen zijn han den, maar ook zijn hersens behoorlijk heeft leeren gebruiken. De leider van de A. W., ing. Seyfarth, deelde ons mede dat de werkgevers in Duitschland over het algemeen zeer tevre den zijn over de prestaties van de door de opleidingsschool afgeleverde werklieden. Het feit, dat den cursisten na de opleiding een behoorlijke betrekking wacht, geeft hun den wil en den lust zoo spoedig en zoo goed mogelijk het vak te leeren. Wanneer de opleiding voltooid is, ont vangt de cursist een getuigschrift en bij zijn uitzending naar Duitschland een twee de stel werkkleeding. hier kwam, ik bedoel, of er beurd is? De commissaris kijkt haar begrij pend aan. Het ging over het verdwijnen van mijnheer Holk, maar dat kan de jonge mijnheer Holk u misschien het beste Dan zullen wij dat laten Kiften, verteUen. Ik heb nu haast, zegt hij De gedachte, welke voorop stond, was, dat de belangen van den werkzoekende zoo goed mogelijk behartigd moesten worden. Een voornaam punt hierbij was, dat de be middelaar en de arbeider rustig met el kander moesten kunnen spreken. Het lo- ketjessysteem is dan ook afgeschaft. Hier voor in de plaats kwamen bemiddelings- kamertjes, zoodat men ongestoord onder vier oogen kan spreken. De ambtenaren, die als bemiddelaar optreden, zijn allen vakmenschen. De economische structuur van het be drijfsleven te Rotterdam komt tot uiting in den omvang van de verschillende afdee- lingen. Belangrijk zijn vooral de afdeelin- gen metaalnijverheid, handel, verkeer en bouwbedrijf. Een nieuwe afdeeling, welke bijna onmiddellijk na het staken der oor logshandelingen in 1940 werd opgericht, is de „migratie”, welke de uitzending van arbeiders naar Duitschland regelt. Door tusschenkomst van deze afdeeling hebben in de afgeloopen 20 maanden niét minder dan 19.000 arbeiders werk in het Groot- Duitsche Rijk gekregen. Voor de provin cies Zuid-Holland en Zeeland bedraagt dit cijfer 46.000, voor geheel Nederland 145.000. De ervaring heeft geleerd, dat de meeste werklieden al spoedig ingeburgerd waren in Duitschland en velen zijn dan ook na het beëindigen van hun contract- tijd in Duitschland gebleven. Bij zijn bezoek aan de Ausbildungswerk. statt des Reichsluftfahrtministeriums te Rotterdam, heeft dr. Boening, Leiter der Hauptabteiling Soziale Verwaltung beim ReichskommissaT, een rede gehouden, waarin hij uiteenzette, op welke wijze in Duitschland het arbeidsprobleem is opge lost. Hans Holk knipt een stofje van zjjn mouw. Ik heb ook weinig tijd om te pra ten, ik moet juffrouw Terhoveu afhalen. Haar nummer in het variété zal wel gauw beginnen. Lore Witt gaat zwijgend weg, de deur valt met een slag achter haar dicht Weldra verlaat ook Hans Holk het huis, maar als hij door den donkeren tuin loopt, is zijn gezicht ernstig; het lijkt alsof er een slecht geschilderd masker van afgevallen is. Met knarsende remmen houdt de taxi stil voor het variété Silverglocke. Boven den ingang, in een schel licht hangt een groote klok. Hans Holk geeft den chauffeur een belangrijke zilveren munt. Zoo is het in orde. Hij gaat haastig den artiesteningang binnen. De groote man in uniform. Ite den ingang bewaakt, groet mei hand aan zijn pet. Goeden avond, mijnheer Holk dacht al, dat er iets met u gebei was. Ik was op reis, Peters, is juffrouw Terhoven nog op het tooneel? Is juist afgekomen, mijnheer, ant woordt de man en kijkt op zijn horloge. Dank o. Aan boord van een vernielde bolsje wistische kanonneerboot. Systema tisch wordt het schip doorzocht. Tot het laatste oogenblik verdedigden zich de overlevende manschappen, uit angst voor de bedreigingen van hun com missarissen, als zij zich gevangen lieten nemen. (Atlantic-Holland-P.K. Kirsche) hij o- -aan. Hans Holk lacht star, hij denkt aan de Verdenking van Lore Witt. En de inbraak in het circus, com- inissaris, is die ook opgehelderd? De beambte heft verrast het hoofd op. Ach juist, daarvan bent u ook op door Zij - Men heeft ons in deze aangelegenheid ech ter niet om medewerking verzocht. Uw vader, die den man verraste, maar. Volgens zijn zeggen, niet herkende, zoo- als mijn Deensche confrère mij mee deelde, heeft geen signalement van den inbreker kunnen geven. Enfin, dat zal op een goeden dag ook wel opgehel derd worden. De knaap heeft een mooi 215 500 gr. 204 tm 208 100 gr. 216 tm 220 100 gr. 250 gr. 125 gr. 3i L. 2 L. 2 L. 250 gr. 100 gr. 250 gr. 50 gr. 1 Kg. 100 gr. 100 gr. 25 gr. de hoogte? Neen, dit wordt nog de Deensche politie onderzocht, heeft nog geen spoor ontdekt. en dan kleuren met plakkaatverfEend jes licht en donkergeel, snavel en poo- ten rood. Het waterblauwgroen met witte kringen. Achtergrond: zwart. Je lijmt de eenden met velpon op het achterplankje zoo noodig aan de ach terzijde nog een paar nageltjes en dan wordt het geheel gevernist. Een drietal haakjes voor de handdoeken en een „ophangertje” worden daarna op het achterplankje gemaakt. Je kunt het ont werp óók gebruiken voor een kinder- kapstok (maten 45 x 25 c.m.) voor een sleutelrekje en voor een lepelrekje of i.d. Voor inlichtingen omtrent J**’- aan de tentoonstelling kan wenden tot het plaatselijk „Vreugde en Arbeid”. Brandstoffen 2 Eenh. Haard, kach. J 5 tm 7 1 Eenh. J 13, 17 1 Eenh. K 5 tm 7 1 Eenh. textielpunten, of geld behoeft te offeren, werkkleeding verstrekt. Voor den dage- lijkschen bonloozen warmen maaltijd wordt een kleine vergoeding gewaagd. Wat gebeurt er nu met den cursist, wanneer deze voor de eerste maal op school komt De leiding weet natuurlijk niet, welke vaardigheid de nieuweling reeds verworven heeft en dus worden de ongeschoolden eerst in de bankwerkerij geplaatst, waar begonnen wordt met het vervaardigen van eenvoudige werkstuk ken. De ongeschikten een uiterst klein percentage worden ontslagen, terwijl de cursisten met aanleg in de draaierij of de instrumentmakerij ge plaatst worden. Kenmerkend is, dat vooral kappers en kleermakers, men- schen met een fijn gevoel in’ de vingers, meestal goede draaiers en gereedschap- makers blijken te zijn. 214 1. 8, 9 6a tm 13a 6b tm 13b S en T 26 O-krt. Peulvruchten Pudding, verm. 11D, 12D L. 213 9 10a 10b 211 90 a 450 gr. G 90 a 450 gr. 75 gr. Haard.-k. Haard, k. Haard., kach. K 8 Turf Haard., kach. K 13, 17 1 Eenh. L 12 tm 20 1 Eenh. L 23 tm 28 1 Eenh. 1 Eenh. 50 stuks 1 tm 8 1 Eenh. Bon 9a 9b 10a 10b Bloem (brood) 221 tm 224 70 gr. Boter 7, 8, 9 Brood (of gebak) 10a Brood (of gebak) 10b Cacao IOC, 10D Gort 226 Honden- en k.br. 19 1| 10 kg. 28 Febr. Jam Kaas Kaas Koffiesurr. Margarine Melk Melk Petroleum Petroleum sommetje meegenomen, louter Duitsch geld... Commissaris Schneider steekt zijn hand tot afscheid uit en op dit oogen blik valt zijn blik op een platte, zilve ren schaal, welke tot nu toe door een stapel boeken voor hem verborgen was geweest. De schaal is boordevol met bankbiljetten, waartusschen zilvergeld schittert. Eenige geldstukken en bank biljetten liggen zelfs op de schrijftafel. De politieman wijst op het geld, een peinzende blik is in zijn oogen ge komen. U moet voorzichtiger met uw geld zijn, mijnheer Holk, het kon u anders wel gaan als uw vader. De jongeman is bloedrood geworden, zijn blik dwaalt onzeker naar de schrijftafel. Mijn geld, ja, natuurlijk commis saris, men is vaak slordig... Commissaris Schneider probeert te vergeefs een onaangename gedachte te verdrijven. Neen, een verdenking is dit niet, maar toch... Waar was u eigenlijk in den nacht, toen er in het reizende circus van uw vader werd ingebroken? moet hij on willekeurig vragen. De jongeman staat als vastgenageld, zijn gedachten zijn verward. Velen we ten, dat hij drie dagen niet thuis was, de man behoeft mevrouw Hahn maar, Bezoek aan de A. W. De „A. W", zooals de school kortweg genoemd wordt, werd in October van het vorige jaar geopend en heeft sedert dien reeds honderden geschoolde metaalbe werkers afgeleverd, die allen een behoor lijke betrekking in Duitschland hebben gekregen. Men kan zich bij de plaatse- fijke arbeidsbeurs melden, of zich recht streeks tot de leiding der school richten, hoewel het eerste de voorkeur verdient. De opleidingscursus zelf duurt 3 maan den, waarna men automatisch een ar beidsovereenkomst voor den tijd van 1 jaar aangaat. De autoriteiten hebben al het mogelijke in het werk gesteld, om het den werkzoekende mogelijk te maken aan dezen cursus deel te nemen. Zoo ontvangt de cursist tijdens de opleiding een wekelijksche vergoeding, varieerend tusschen 16,80 en 21,60. Kostwinners krijgen bovendien een toeslag van Maat schappelijk Hulpbetoon, terwijl gehuw den, die elders moeten wonen, een extra vergoeding ontvangen. Tevens wordt aan den cursist zonder dat deze hiervoor mijnheer Hoik. Het was maar men- schelijke nieuwsgierigheid van mij. NU zal ik afscheid van u nemen. Lore Witt weet zelf niet, hoe zij door ’de straten geloopen is. Als zij nu door de schemering van den tuin naar het huis loopt haalt zij bevrijd adem. In de kamer van Hans Holk brandt licht. De straatdeur is gesloten. Zy aarzelt; wat wil zij eigenlijk hier? Boven slaat een deur. Dank u, ik vind den weg alleen wel, zegt een vreemde mannenstem kort. Dan komt een snel de trap af. Lore gaat hem tegemoet. Neemt u mij niet mijnheer. Schneider kijkt verwonderd naar het mooie meisje, dat verlegen bloost Zij doet haar best, deze verlegenheid overwinnen en zegt: Ik ben Lore Witt, particulier se cretaresse van mijnheer Holk, mag ik ook weten, voor wejke gelegenheid u hier kwam, ik bedoel, of er iets ge- Voor jongens, die van figuurzagen hou den, geven we een ontwerp voor een aardig handdoekenrekje. Afmetingen minstens 27x15 c.m.; je kunt het ook maken 36x20 c.m. De kui kens passen precies in een cirkel en zijn dus niet zoo heel moeilijk te teekenen. Als je de „werkteekening” zelf op ware grootte hebt kunnen maken, dan is dat toch veel leerzamer èn ’t geeft je ook Veel meer voldoening dan wanneer je een teekening zoo maar kant en klaar in een winkel koopt. Dan ligt er zoo weinig van jezelf in het werkDe eendjes met den graskant waarop ze staan, zaag je met de figuurzaag uit 4 m.m. triplex. Het achterplankje wordt met een kapzaag of een fijne handzaag uit 6 m.m. triplex gemaakt. Na het zagen alles goed gladschuren deelneming men zich bureau van Peulvruchten Vraag: Op 5 peulvruchtenbonnen kreeg ik bij mijn kruidenier voor 2 bonnen bruine boonen en voor 3 bonnen groene erwten. Ik ver langde uitsluitend bruine boonen. Mocht de winkelier mij die weige ren? Antw.: Wees blij, mevrouw, met uw bruine boonen. De meesten krijgen op hun peulvruchtenbonnen enkel erwten toegewezen. Vraag: Ut heb een kamertje ge huurd en moet geheel voor mijn onderhoud zorgen. Kan ik in aan merking komen voor voor kookdoeleinden? Antw.In de door U gehuurde kamer zal een aansluiting voor gas zijn, of kan deze worden aan gebracht. In een dergelijk geval kunt U niet voor een bon voor petroleum in aanmerking komen. In de gevallen, dat geen gasaansluiting aanwezig is, of niet kan worden gemaakt, dienen de betrokkenen 1 zich steeds te wenden tot den betref- fenden Plaatselijken Distributie- dienst. 8) De commissaris is opgestaan, kijkt den jongeman vriendelijk haar vriendelijk, groet en loopt door. Lore Witt denkt na, tenslotte neemt zij haar besluit; zy moet zekerheid hebben. Zij loopt naar boven en klopt op de deur van Hans’ kamer. Op zijn „binnen” opent zij de deur. De jonge mijnheer trekt zjjn das recht, welke hij juist omgestrikt heeft; hij is gereed om uit te j^aan. Op het zien van het jonge meisje, glijdt er een ge ërgerd lachje over zijn gezicht. Wat wilt u hier, juffrouw Witt? Bij dezen koelen toon verdwijnt Lore’s medegevoelvolkomen. Ik wilde alleen maar vragen, wat de commissaris... Hans Holk voelt echter niets voor be kentenissen. Hij is blij, dat hij het ge sprek met den commissaris achter den rug heeft. Ach, u dacht zeker, dat ik al ge arresteerd was? Neen hoor, onkruid vergaat niet, bovendien ben ik meer derjarig, uw zorgen en uw raadgevin gen gaan mij een beetje te ver, juffrouw Witt. Hij denkt aan hetzelfde, waaraan Lore nu ook vol schaamte denkt, aan de klap, welke zij hem heeft gegeven. Ik wijde moeke Hahn maar op zoeken. ik heb iets vergeten, mompelt wat ik te ondervragen of juffrouw Witt, die zullen het niet kunnen verzwijgen... Hij beheerscht zich. Als dit toch een verhoor is, com missaris, ik was niet in Berlyn, ik was... ik was... op reis. Deze openhartigheid doet Schneider aangenaam aan. Waarom had hij het eigenlijk gevraagd, of zou er toen een samenhang zijn, welke hij na zal moe ten gaan? Misschien kunt u mij zeggen, waar u was, mijnheer Holk. Ik wil nadruk kelijk zeggen, dat dit geen verhoor is. Wij hebben ook geenerlei verzoek van de Deensche politie gekregen. De jongeman kijkt Schneider onrus tig aan. Daarop kan ik u niet antwoorden, commissaris. U kunt niet antwoorden, en waar om dan niet? Hans Holk richt zich op. Stelt u zich voor, dat het om een zaak van eer ging, commissaris... om een vrouw. Schneider is opgelucht. Deze jonge menschen zijn toen vaak grappig in de liefde, of hoe zij het willen noemen. Of heeft Hans Holk gelogen? Enfin, hij zal misschien toch nog eens in de zaak betrokken worden. Voorloopig kan hij niet scherper optreden. Bij het ter sprake brengen van nieuwe Europeesche gemeenschap meermalen de aandacht gevestigd op het groote economische en sociale belang van een mobilisatie van de nog beschikbare arbeidsreserves der gezamenlijke Euro peesche volkeren. Dit kwam onder meer tot uitdrukking in het van Duitsche zijde jedane aanbod, den Nederlandsen werk zoekenden arbeid in het GrcTOt-Duitsche Rijk te verschaffen, waar groote vraag naar werkkrachten bestaat. Vooral in de Duitsche metaalnijverheid is sterke be hoefte aan geschoolde arbèiders. Nu deed zich het feit voor, dat er onder de werkzoekenden hier te lande veel animo was voor een goed betaalde be trekking als metaalbewerker in den Oos- telijken nabuurstaat. De eischen, welke ten aanzien van de vaardigheid werden gesteld, vormden evenwel voor velen een struikelblok. Ten einde hierin te voorzien zijn de Duitsche autoriteiten overgegaan tot het stichten van twee opleidings scholen in Nederland, waar werkzoeken den, onverschillig welk beroep zij vroe ger hebben uitgeoefend, kunnen worden opgeleid tot bankwerker, draaier, freezer ot gereedschapsmaker. Wij werden in de gelegenheid gesteld dr. Boening, Leiter der Hauptabteilung Soziale Verwaltung beim missar, te vergezellen bij dat hij dezer dagen met gevolmachtigde van den saris voor de stad Rotterdam en dr. Jil ting, Leiter Aussenstelle Rotterdam, So ziale Verwaltung. bracht aan de oplei dingsschool te Rotterdam, de Ausbil- dungswerkstatt des Reichsluftfahrtminis- ‘x -Zn KT

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5