Schandalen Den Haag m CIRCUS HOLK St Maatschappelijk Hulpbetoon een a-sociale instelling r 'f S ip s panneaU, 1 De distributiebonnen BINNENLAND Si HAAGSCHE COURANT Donderdag 5 Maart 1942 TWEEDE BLAD de ONDERWIJS FEUILLETON VERBODEN TOEGANG 17) Scherpe aanklacht van Heerbanleider Feenstra o.a. tegen den voormaligen Wethouder van Sociale Zaken een dat J! f|S MlNi w „Een slotwoord over achttienjarigen” Beste miJnbe®L Nieuwe tijd breekt aan er immers: weer ligt nu em lljD warn •“(•‘nts vuurt®'- Volksdienst ingeschakeld Enkele grepen v - u hebt u vuil gemaakt, mijnheer. Het portier slaat djebt. Vooruit! roept de dienstman, van verdwijnt hij in den n*®1* Onveranderd de No/PnOoit heeft mer van Hans Holk. wecr thuis heerlijk die te zijn. Op de zieren eenige uren ge*®deWJt CoUvert. was, ugt nu een zijn naam Hoik grijpt ernaar. op. Er zit een i— handsel dat hem bekend r/ tb'* Op een Italiaansch vliegveld aan de Egeïsche Zee. Lucht- wethouder niet 228 H H (Nadruk verboden.) niet en traditie, zooala alles torpedo’s worden op karren naar de machines gereden. (Orbis-Hollandf) In het Oosten. Een Duitsche motorrijder met een gasmasker op tegen de koude. (Transatlantic-Recla-P.K. Schdfer) Watten S.S. in den strijd met den vijand. Gespannen doorvorscht de Duitsche machinegeweerschutter het vij andelijke terrein. Ieder oogenblik kunnen de bolsjewisten aanvallen. (Orbis-Holland-P.K. Fritsch) Brandstoffen 2 Eenh. Haard, k. Haard, k III III 225 227 26 15 C. Rühl en de hteeren R. Staal en jhr, L. A. de Milly van Heiden Reinestein; be- Melk Melk Petroleum Bon 10a 10b 11a 11b Aantal 11 Kg. 1 Kg. 1i Kg. 4 Kg. 21 1b 7 7 31 31 31 31 31 Zoo overwinnen zij den winter! Een vooruitgeschoven waarnemingspost. Iedere beweging van den vijand wordt met den kijker nauwkeurig gevolgd en door de telefoon onmiddellijk aan den troep gemeld. CWeltbild-Polygoon-P.K. Grunwald) Rijst Scheerzeep Suiker Vet VLeesch Vleesch Zeep Zeep Zeep Zeep Toiletzeep 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 31 Mrt. 31 Mrt. 30 April klinkt. spre- a er- net Centr. v. Centr. v. Gen. Anthr. Gen. Turf Periodebon terug van arbeidsvreugde en arbeidseer. De W.A. wil hun dezen weg wijzen, door het stellen van een daad. 250 gr. 125 gr. U L. 2 L. 2 L. 250 gr. 100 gr. 250 gr. 50 gr. 1 Kg. 100 gr. 100 gr. 25 gr. Goed werk van de Duitsche Stuka’s in de haven van Feodosia. Deze puinhoopen waren eens opslagplaatsen, waarin de Rooden mil- lioenen geweerpatronen, granaten en duizenden tonnen graan opgestapeld hadden. (Weltbild-Polygoon) Zelfs blinden niet gespaard Zelfs de blinden, werkzaam in de Ge meentelijke Werkinrichting voor Blinden, werden niet gespaard. De invaliditeits- rente, welke deze blinden van de Rijks- verzekeringsbanK ontvingen, werd eenige maanden geleden door den heer Riem- Vis plotseling van hun loon afgetrokken; met gevolg, dat deze menschen, wien toch al een treurig lot beschoren is, zich zeer achteruit gesteld gevoelden. Het bestuur afd. Den Haag van de Blindenorganisa tie wendde zich echter tevergeefs om hulp tot den heer Riem-Vis, directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon. Echter nog deze betreurde het, tijdens dit on derhoud, zelfs, dat enkelen blinden, die 75 pCt. duurtetoeslag ontvingen, hetgeen onaantastbaar is, dit laatste niet kon wor den ontnomen. Welk een mentaliteit! Ook Buurman en de loco-burgemeester vonden geen gronden aanwezig om tot verandering over te gaan. De loco-bur gemeester merkte in zijn antwoord zelfs zeer fijngevoelig op, dat de blinden voor de Gemeente geen productief werk ver richten en deze instelling de Gemeente elk jaar geld kost. De steunnormen voor een groot gezin zijn absoluut onvoldoende, zoodat deze gezinnen de hun toegewezen levensmid delenbonnen niet in levensmiddelen kun nen omzetten. Hoewel enkele maanden terug van gezaghebbende zijde werd ver klaard, dat ons prijsniveau is gestegen, Is Maatschappelijk Hulpbetoon op een mo ment, dat de ouderdoms- en invaliditeits- rente werden verhoogd, overgegaan tot steunherziening naar beneden Een werklooze vindt eindelijk werk. Hij gaat 6 weken aan den slag, komt weer zonder werk en nu verplicht men hem om wachttermijnen te maken, alvo rens weer voor steun in aanmerking te kunnen komen. Het is voorgekomen, dat steuntrekkers, die 9 dagen hebben ge werkt. de mededeelin.g ontvingen, dat zij een week moesten wachten, alvprens weer in den steun opgenomen te kunnen worden. Dit verwondert te meer, omdat de heer Riem Vis van de zijde der autori teiten opdracht had ontvangen, steunaan- vragers onmiddellijk te helpen, al vorens een onderzoek in te stellen. Hier aan is geen gehoor geschonken. Men blijft dus aan de oude, starre voorschrif ten vasthouden Hedenavond van 19.1519.30 uur spreekt Max Blokzijl voor Hilversum II in de serie brandende kwesties, over„Een slotwoord over de achttienjarigen”. S. Blom; de heer A. De eerste daad door de W.A. is reeds verricht. Aan onzen eisch, gesteld in de dagbladen, dat de schender van het volks belang Buurman ontslagen zou worden, is bereids gevolg gegeven. Het valt te betreuren, dat de verant woordelijke Hollandsche autoriteiten niet uit eigen beweging ingegrepen hebben, terwijl de Duitsche autoriteiten volko men begrip getoond hebben voor onze bezwaren. Buurman is ontslagen als van Sociale Zaken te Den Haag. Het geval Buurman staat echter meer op zich zelf. Er zijn er nog velen, die als Buurman a-sociale elementen zijn, die nog denken, dat zij werktuigen van een stervend regiem, en ontoegankelijk voor den nieuwen tijd nog steeds hun plaatsen in -deze gemeenschap, hun goed gesalarieerde baantjes, kunnen behouden. Zij vergissen zich. Een nieuwe tijd breekt baan. De W.A. van Anton Mussert mar cheert; zij werpt haar schaduw vooruit en luidt een nieuwen tijd in. Wij, zwarte soldaten van Mussert stellen den mensch tegen het geld, de prestaties tegen het bezit en de verantwoordelijkheid tegen het profijt. Mensch, prestaties en verant woordelijkheid zijn voor ons, weermannen, niet alleen de moreele, maar ook de daad werkelijke grondslagen voor een gezon de volksgemeenschap. De maatschappelijke werkers Waaruit recruteert Buurman zijn maat schappelijke werkers Overal heeft men hen vandaan gehaald, zelfs uit de reclasseering. De plaatsing vam den agent van politie, die verant woordelijk was voor den aanslag op den vaandrig Kievit van de W.A., en onlangs door den Vrederechter tot gevangenis straf werd veroordeeld, bij Maatschap pelijk Hulpbetoon, spreekt boekdeelen. Deze man is daar nog steeds in func tie. Indien men het optreden van een groot aantal dezer ambtenaren gadeslaat, dan begrijpt men, dat Maatschappelijk Hulpbetoon is geworden tot een onder het volk gehate instelling, een instelling, die totaal volksvreemd is en uitsluitend volgens de letter, maar nimmer volgens het hart kon handelen. Hoewel gezegd moet worden, dat gelukkig niet alle amb tenaren en controleurs uit dit hout zijn gesneden, is het niet overdreven, wan neer men zegt, dat een deel dier ambte naren ieder menechelijk gevoel mist. Zij zien de krotten niet eens meer waar zij komen, want nimmer heeft men voorstel len tot verbetering gehoord t.m. 7 Mrt. 7 Mrt. 7 Mrt. 7 Mrt. 21 Mrt. 16 Mrt. 7 Mrt. 7 Mrt. 21 Mrt 21 Mrt. 31 Mrt 21 Mrt. 7 Mrt 21 Mrt. 21 Mrt. 16 Mrt. 21 Mrt. 21 Mrt 31 Mrt. 31 Mrt. 21 Mrt. 21 Mrt 21 Mrt 30 April Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Mrt. Academische examens Universiteit van Amsterdam. Doet, ex. scheikunde de heer W. Beuskens; doet, ex. geologie de hVer E. v. d. Meuten; doet, ex. Engelsch mej. G. E. Kramer. Bevor derd tot arts mej. B. Dominicus, m^. Th. van Bockel,,<mej. M. L. de Best, mej. J. Qualm en de heer P. S. Blom; arts examen le gedeelte de heer A. W. vorderd tot doctor in de wis- en natuurk. ■op proefschrift, getiteld: „Over vitamine C en e*ucoreducton”, de heer G. Krijt, geb. te Zaandijk, en op proefschrift, getiteld: .„Associeerende mengsels”, de heer J. H. 'van Santen, geb. te Voorburg. Vrije Ltaiversiteit. Brop. ex. theologie de heer H. Feddes. R.K. Unrvorsitert.-Cand. ex. Engelsch de heer J. F. P. Kiewit. Technische Hoogeschool. Prop. ex. v. civiel ingenieur de heer J. A. I. M. van Nierop; ingenieursex. voor electr. inge nieur de heeren R. S. A. de Bont en A. J. F. Scheephout. Benoemingen Ir. N. B. van Went te ’s-Gravenhage, is tot directeur van de gemeentelijke Hoo- gere Burgerschool te Apeldoorn benoemd. moedertje. Maak u om mij geen zor gen, ik heb nog vrienden. De oude vro.uw duwt iF~' in haar zak. Zij is nu i Het nieuwe te Schalkhaar geoefende politie-bataljon is te Amsterdam aangekomen. Het bataljon werd geïnspecteerd door overste Krenning. Polygoon^Nas ke Aan de periscoop. De comman dant bespiedt door de periscoop iedere beweging van den vijand en wacht het gunstigste oogenblik voor den aanval af. (Hoffmann-P.K. Sprang) ders, die alles wat zij hadden, hun werk kracht, hun energie, tientallen jaren gege ven hadden in noesten, eerlijken arbeid, tot zij buiten hun schuld, werkloos gewor den, in handen vielen van de door Buur man aangestelde ambtenaren van Maat schappelijk Hulpbetoon. Er zijn mij gevallen bekend, die ten hemel schreien en dit zijn dan nog slechts enkele grepen uit duizenden. Een werklooze komt om zijn rechtmatigen steun te ontvangen. De ambtenaar achter het loket, de rechterhand aan het geopen de raampje, zegt; „Kom tegen het eind van de week maar eens terug” en slaat het loket dicht. Dat deze man en zijn gezin de geheele week verder hongeren moesten, raakte hem niet. Een werklooze, die steun ontvangen heeft, treedt bij de strenge koude een volkskoffiehuis binnen om een kop koffie te gebruiken Een hem volgend controlee- rend ambtenaar van Maatschappelijk Hulp betoon, dwingt hem zich voor deze ver kwisting te verantwoorden. Een oude man, armlastig, is nog in het bezit van een begrafenispolis. Hij is arm lastig, dus heeft niet het recht iets te be zitten. De betrokken ambtenaar neemt hem de polis af onder het gezegde; .Als je overleden bent, deelen de erfgenamen het geld”. Een seizoenarbeider, een restaurantkel- ner, wordt plotseling zonder steun gezet, met de mededeeling: „Er is in je beroep nu werk te krijgen, dus ga maar werken.” De rapporten van den Bond van Restau- rantpersoneel spreken hierover boekdee len. Een jonge man van 24 jaar heeft moei zaam uit eigen verdiensten wat geld bij eengebracht. Hij wil gaan trouwen. Zijn vader, bij wien hij nog woont, komt zonder werk. Maatschappelijk Hulpbetoon eischt van dezen jongen alles op, aan verdiend loon, aan spaargeld, om dit in aftrek van vaders steunnorm te brengen. In een gezin, bestaande uit man, vrouw en 7 kinderen, waarvan de twee oudsten eenige verdiensten hebben en de man steuntrekker is, zullen de ouders hun 20 jarig huwelijksfeest herdenken. De kinde ren hebben maanden tevoren enkele cent jes overgelegd voor wat koekjes, enkele fleschjes bier en wat papieren versie ring. Controleerende ambtenaren van Maatschappelijk Hulpbetoon doen des avonds een inval; de steun wordt inge trokken. want volgens den heer den Bes ten, chef van het bureau „Ongeorgani seerde steuntrekkers” in de Van Beyeren- straat, gaf het geen pas voor een steun trekker om feest te vieren A-sociale geest Ook hier beschuldig ik Buurman en die ambtenaren van Maatschappelijk Hulp betoon, die blijk gegeven hebben van „verregaande tekortkomingen im hun be leid”. Ook kan men instellingen, waar Maat schappelijk Hulpbetoon nauw mede sa menwerkt, aanwijzen, zooals bijv. Cen traal Woningbeheer, die van denzelfden a-socialen geest getuigen. De zooeven genoemde instantie is o.m. belast met het toezicht op de gemeente en contrólewoningen. De leidinggevende figuur van Centraal Woningbeheer is een vrouw, die zich tegen een hoog salaris weliswaar sociaal werkster noemt, doch zonder eenig sociaal gevoel is. Zij is blind voor den grooten nood en staat steeds klaar met haar vonnis, waarin altijd haar afschuw voor groote gezinnen tot uiting komt. Instede dat haar ambte naren, die wel eens huisbezoeken doen, afdalen in de details van de hun toever trouwde gezinnen, om daardoor de oor zaken van de wanhoop, waarin deze zijn gekomen, te kunnen vaststellen, bepalen zij zich tot een oppervlakkig onderzoek en de vaststelling van feiten, zooals deze op een gegeven oogenblik voor hen liggen Dit is in korte trekken een beeld van het sociale werk, zooals het in ’s-Graven hage voor ons ligt. Een werk, dat ver ouderd is, omdat het charitatief is en beoefend wordt door menschen, wier ge heele denken onsociaal is. Duizenden Haagsche arbeiders zijn vervuld met een diepen wrok tegen een instelling, die onder leiding van Buurman, aangewezen was om hun en hun gezinnen hulp te verleenen in tijden van nood, maar die ondervonden, dat hun door Buurman en zijn satelieten niets werd gegeven, maar alles werd ontnomen. Bijzonder duidelijk is mij dit alles ge worden na mijn oproep in de dagbladen, waarbij ik op ontslag van Buurman aan drong. Onmiddellijk na mijn oproep meld den zich honderden arbeiders en arbei dersvrouwen (geen leden der N.S.B.) op mijn W.A.-tehuis op het Spui, om bij ons, bij de W.A., hulp en gerechtigheid te zoeken voor hun bijna steeds gerechtigde bezwaren. De toeloop was zoo overwel digend, dat de eerste dag reeds honder den zi<h aanmeldden en dat den daarop- volgenden Zaterdagmorgen een lange file ■menschen buiten het W.A.-tehuis stond, die om raad en daad bij mijn W.A aan klopten. Nog steeds worden eiken middag van 2 tot 4 uur gevallen door mijn W.A. behandeld. BIJ de warme kachel in den goederenwagen, op weg naar het front. (Weltbild-Polygoon-P.K. Hahle) 125 gr. 400 gr. 50 gr. 50 gr. 250 gr. k.br. 15 IJ a 10 kg. 500 gr. 100 gr. 213 8, 9, 11, 12 11a 11b 211 90 a 450 gr. 90 a 450 gr. G 90 a 450 gr. 90 a 450 gr. 75 gr. 215 204 tm 208 216 tm 220 100 gr. 214 Zooals u wik, jongeheer, ik heb het goed bedoeld Vrienden in den nood gaan er honderd in een lood, dat is een' ‘oud spreekwoord. Opeens smaakt hem het ontbijt niet: meer. Onzin, men zai'hem wfch niet in den steek laten, dat zou hij wel eens willen zien. Hij gi?at offer de werkka mer van Lore Wift. waar de telefoon staat en belt dokter Olsen op. Een vreemde mannenwém kli. Ik zou dokter Oiken willen ken. Is hij thuis? Het spijt mij, zegt de vreemde stem, u spreekt met den bediende van dokter Olsen, de dokter is meer thuis. Hij is op weg naar ’t station. Hans Holk is buitengewoon teleurge steld. Dokter Olsen op reis en daar heeft hij gisteren niets van gezegd. Waar is de dokter naar toe? Blijft hij lang weg? Daar kan ik u niets over zeggen, mijnheer. Heeft mijnheer Olsen geen bood schap achtergelaten? roept Hans Holk, maar de verbinding is al verbroken. Hans Holk kijkt naar het toestel. Wat Kookdoeleinden 8 KF Haard, kach. J 5 tm 7 1 Eenh. J 13, 17 1 Eenh. K 5 tm 7 1 Eenh. Haard., kach. K 8 Turf aard., kach. K 13, 17 1 Eenh. L 12 tm 20 1 Eenh. L 23 tm 28 1 Eenh. 1 Eenh. 50 stuks 1 tm 8 1 Eenh. bezorgd. De rechterhand heeft zij in denl zak van haar blauw huishowdschort ge stoken. Ik wilde u iets zeggen, jongeheer, fluistert zij. Omdat de directeur u geen geld meer wji geven... Over Hans’ gezicht ghjdt een scha duw. Dat zal wel zoo zijn, moeke Hahn... De oude vrouw komt naderbij. Ja, en toen dacht ik, men moet den jongeheer helpen. En als u het aan wilt nemen, mijnheer junior, kan ik u een paar mark leenen. Wat de Hoiks mij lieten verdienen, kan een Holk wel weer van mij aannemen. Verlegen haalt zij haar hand uit den zak, een paar bankbiljetten komen te voorschijn. Hans Holk heeft een gevoel alsof zijn keel wordt dichtgesnoerd. Is het zoo ver gekomen, dat de trouwe, oude vrouw hem haar spaarpenningen wil geven? Heel zacht neemt hij baar hand, die het geld vasthoudt en duwt deze weer in den zak. Dat blijft daar, waar bet boort. Voor het aanstaande zomerseizoen. Een gedrapeerde japon voor de zomeravon den gemaakt van zware bontgebloem- de zijde. (Weltbild-Polygoon) Arbeid in broodbakkerijen De secr.-gen. van Sociale Zaken heeft aan de broodbakkerijen in alle gemeen ten des Rijks een afwijking van de Ar beidswet toegestaan voor wat betreft den arbeid met het oog op Pascher., Hemel vaartsdag en Pinksteren. De hierdoor vastgestelde regeling is geheel overeen komstig aan die ten vorigen jare. Commissaris provincie Gromngen In het provinciehuis te Groningen had gistermiddag de installatie plaats van den heer C. F. Staargaard tot commissaris van de provincie Groningen. weet, dat ik u dit eigenlijk niet mag schrijven, omdat het vreeselijk onvrouwelijk is en omdat u verloofd bent, maar reken steeds op de ka meraadschappelijke hulp van Lore Witt. N B. Vat u dit alstublieft niet ver keerd op, maar ik kon niet anders, ik moest u schrijven. Lore Witt. Een oogenblik komt er iets warms in Hans’ hart. Tenminste één stem van daarginds, uit het groote, ronde gebouw; één mensch, die den moed heeft hem te willen helpen, on danks Fuhmann, ondanks alle dreige menten of verboden, zelfs tegen den wil van den onzichtbar en directeur... Maar neen, als Lydia hem anders! Een paar an<jers niets die hemt he°t briefle in de schaal terug. Hij gooit het brie j slaapkamer. In dan gaat hij naar echter een zeid- zijn diepen slaaJ? n groene wagen rolt staande onder den- als verantwoordelijk Hserbanleider Feenstra heeft op de ttagelljksohe persconferentie de volgende uiteenzetting gegeven: Toen de Haagsche W.A. eentgen tijd geleden het ontslag eischte van den schender van het volksbelang, den toen- maligen wethouder Buurman en dezen man, oud-lid van de Sociaal-Oemocrati- Khe Partij, aan de kaak stelde, was het haar nog niet bekend, dat onder het regiem van dezen vroegeren socialist nog veel meer misstanden heerschten. Misstanden, welke een schril licht wer pen op het beleid van dezen Buurman, die vroeger zelf arbeider, over de ruggen der arbeiders omhoog was geklommen en eenmaal partijbons geworden, zich van het lot van de aan zijn zorg toevertrouw de arbeiders niets heeft aangetrokken. In mijn gelederen marcheeren vele Weermannen, arbeiders, die thans weer, dank zij den nieuwen tijd, de vreugde kennen van den arbeiddie er weer trotsch op zijn, dat zij hun arbeidseer kunnen uitdragen, maar die vroeger on der het oude democratische regiem, waarvan Buurman een der steunpilaren Rweest is, aan den rand van den af grond gebracht warendie de verschrik kelijke ramp der werkloosheid aan den lijve hebben ondervonden. Goede, be trouwbare, eerlijke menschen, die Jaren lang in slavernij zijn gehouden door een instelling, die zich noemde Maatschappe lijk Hulpbetoon, zelfden Buurman, man. Het is zeer verheugend, dat ik in vele gevallen den Nederlandschen Volksdienst kon inschakelen, die, in tegenstelling met Maatschappelijk Hulpbetoon, volkomen begrip getoond heeft voor den nood van ons volk. Beer verheugend was het ook, dat, na onzen eisch tot ontslag van Buurmah, in de blindenaangelegenheid een meer gun stige beslissing is genomen. Uit dit alles blijkt, dat velen arbeiders de schellen van de oogen vallen. Zij lee- ren zien, dat hun vroegere leiders, waar van Buurman er een was, hen bedrogen hebben. Zij beginnen den moed te krijgen om met de vroegere partijen en doctrines te breken. Dat geeft hun de kracht, de vroegere Internationale den rug toe tel'; Bots; doet. ex. rechtswetenschap mej. A. keeren en hun weg te zoeken in de volks- 'r R «taai »n ,hr t. gemeenschap. Dat geeft hun het geloof* in dit buis. Nauwelijks beeft bij zijn servet opengevouwen en naar de kof fiekan gegrepen, of mevrouw Hahn komt binnen en wenscht hem goeden morgen. Haar moederlijk gezicht staat beleedigd. Ik klaag Buurman aan. In dezen kreet KIk klaag Buurman aan”, klinken de itemmen van hen, die met doffe oogen, Waarin geen perspectief njeer blonk, tusschen de ijzeren afscheiding van het stempellokaal, bewaakt door dienaren der wet, uren lang moesten wachten tot zij hun stempel hadden gezet. Ik klaag Buurman aan. In deze kreet klinken de stemmen van duizenden arbei- een man staat. Op diens schouders een gracieuse vrouwengestalte met wappe rende blonde haren en beneden, in den ring, een gebochelde, die luid roept: Zie den kunstrijder Holk, den groo ten Holk en Senta, de mooiste koorddan seres der wereld. Menschen ziet.... Verder gaat de tocht, steeds meer groene wagens komen er en tenslotte spant een rood zeil over den ring; grooter wordt het aantal der gestal ten, hooger worden de letters Circus Holk, Circus Holk. Nu gaat het al met motorkrachten over de wegen, raast over steppen en door oerwouden, don dert over de rails der geheele wereld. Reusaehtig lang is de extratrein van Circus Holk. Tenten ontstaan, honder den menschen, duizenden schreeuwen „Circus Holk! Circus Holk!” Plotseling een vuil bord met half uitgewischte let ters: Heden openbare verkooping van de resten van het Circus Holk. Nat van zweet ontwaakt Hans Holk De morgenzon schijnt in zijn kamer Het is elf uur in den morgen als Hans Holk de eetkamer binnenkomt. Hier vindt hij alles zooals hij het gewend is. De koffie onder de kleurige muts, de zilveren broodmand, het servet Keurig opgevouwen in den servetring, waarop zijn voorletters staan. De kamer ademt behagelijkheid c— -- nu? Zal hij Lidia opbellen.? Misschien -heeft zij haar besluit grstesavond te haastig genomen. Zij waren beiden erg .zenuMMhtig en hij heeft zich ook niet zoo gedragen als hij wel walde. Waarom zou hij haar niet opbellen? Nieuwe hoop is in zijn hert. Hij draait op nieuw de nummerschijf. Daar klinkt fmevroww Rescue’s stem: O, juffrouw Terhoven... mijnheer Holk? Weet u het niet? Het is een voudig een schandaal, zij heeft mij een kwartier geleden de huur opgezegd. Haar goed stond al gepakt. Waar zij naar toe is? Geen idee mijnheer Holk, het spijt mij vreeselijk. Ja, wat men zaait, zal men oogsten... Ik ben nu genoeg met spreek woorden verveeld, brult Hans nijdig. Maar dan komt de reactie Hij moet voor Lore Witt’s schrijftafel gaan zitten, zoo flauw wordt hij opeens Olsen houdt zich weg... oi zou m., kelijk op reis zijn? Lydia beeft pension verlaten of liegt mevrouw Rasche? LydiaOlsen! OlsenLydia! Neen, dat kan niet, dat is eenvoudig belachelijk, zij kennen elkaar nauwe lijks! Olsen op reis, misschien zit hij achter een oudheidkundig ding aan! En Lydia, nu ja, die wil, hoe zegt men het zoo mooi, alle bruggen achter zich af breken. (Wordt vervolgdf Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Bloem (brood) 221 tm 224 70 gr. Boter 8, 9, 11 Brood (of gebak) 11a Brood (of gebak) 11b Cacao 10C, 10D Gort 226 Honden- en Jam Kaas Kaas Koffiesurr, Margarine 8, 9, 11, 12 6a tm 13a 6b tm 13b S en T Petroleum O-krt. Peulvruchten Pudding, verm. 110, 120 ■«Bw ,w. r

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5