CIRCUS HOLK F ■L I Bs De distributiebonnen STADSNIEUWS BINNENLAND De Avondschool van doctor Plaizer i A HL rv- TTAAUSUFTE COTTPAKT 12 Maart1942 TWEEDF PT/AT) 'i~n1 - FEUILLETON VERBODEN TOEGANG Engelsche luchtaanvallen boven Nederland VIER JEUGDIGE INBREKERS GEARRESTEERD NIEUWE DIRECTEUR HOOFD- POSTKANTOOR CREMATIE G. P. HAVERMAN De heer A. J. Bruggeman Scheveningen onveilig gemaakt De gruwelen van Lemberg Duitschers gelieven hiervan kennis te nemen! UITREIKING BONKAARTEN VOOR VOEDINGSMIDDELEN Een pantser-afweerstelling. De stukken geschut varen over Strijd tegen franc-tireurs. Vrijwilligers uit Nederland nemen deel aan de Artikel Bon Aantal t.m INBRAAK OP KLAARLICHTEN DAG 214 Dr. PLUIZER H Brandstoffen 2 Eenh. CLEARING- fr 0 0 4Ü I. voor (Nadruk verboden.) waar- Duitsche tank op wacht in het Oosten. (Weltbild-Polygoon-P.K. Gebauer) zuivering van een bolsjewistisch dorp. (SS. P.K. Klerk-Vrijw. Leg. Nederland-Fellinga 1 Eenh. 50 stuks 1 Eenh. H Kg. 4 Kg Centr. v. Centr. v. Gen. Anthr. Gen. Turf Periodebon Melk Melk Petroleum 215 204 tm 208 225 227 26 15 s van hoofd- Dr. Wilhelm Frick de Duit- sche Rijksminister van Binnen- landsche Zaken, die heden 65 jaar oud wordt. A t lant ic-Hol land Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, ’s-Gravenhage. Rijst Scheerzeep Suiker Vet Vleesch Vleesch Zeep Zeep Zeep Zeep Toiletzeep Toiletzeep 12a 12b G H 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 30 April 31 Mrt. 31 Mrt. 30 April 21 Mrt. 16 Mrt. 14 Mrt. 14 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 14 Mrt. 14 Mrt. 21 Mrt. 16 Mrt. 14 Mrt. 14 Mrt. 21 Mrt. 21 Mrt. 31 Mrt. 21 Mrt. 14 Mrt. 21 Mrt. 21 Mrt. 16 Mrt. 21 Mrt. 21 Mrt. 31 Mrt. 31 Mrt. 21 Mrt. 21 Mrt. 21 Mrt. De 19-jarige monteur B. v. V. uit de De Gheynstraat is in een fabriek in de Waldorpstraat met zijn vinger on der een ponsmachine geraakt, tengevolge waarvan de top werd afgekneld. In het ziekenhuis aan den Zuidwal werd hij be handeld. Nu het lentezonnetje is doorgebroken, mogen de kin deren in het Haagsche Kinderziekenhuis van zijn warme stralen genieten. De patiëntjes in de weldoende buitenlucht. Polygoon-Meyer) de toegevroren rivier tegen de linies van de bolsjewisten. (Weltbild-Polygoon-P.K. Schmidt) In vijf gevallen tegen bezoeksters van i BONDGENOOTSCHAPPELIJKE VORDERINGEN De commissaris voor de belangen van de voormalige Nederlandsche Weermacht maakt bekend, dat de behandeling van verzoeken terzake van z.g. „Bondgenoot schappelijke vorderingen”, d.w.z. vorde ringen binnen, het Nederlandsche grondge bied gedurende de oorlogsdagen, gedaan door Fransche, Belgische of Engelsche mi litairen, met ingang van 15 April a.s. zal worden afgesloten. Vóór dien datum inge diende verzoeken zullen nog worden afge handeld Kookdoeleinden 8 KF J 5 tm 7 1 Eenh. J 13, 17 1 Eenh. K 5 tm 7 1 Eenh. 8, 9, 11 12a 12b 10C,10D 226 Drie dooden en 10 gewonden Dinsdagavond laat zijn Engelsche bom menwerpers boven Nederlandsch grond gebied verschenen. Eenige lukraak en van groote hoogte uitgestrooide brisantbom men vernielden of beschadigden verschei dene woonhuizen in een stad in het Wes ten des lands. Naar tot dusver kon wor den nagegaan, werden drie bewoners ge dood en tien gewond. Verscheidene elders uitgeworpen bommen richtten slechts ge ringe materieele schade aan. VastgeloopenEen Duitsche werktrein. welke in de bijna meter- hooge sneeuwverstuivingen bleef steken, wordt door snoorweg- pioniers uit-.'" 'ven. (Weltbild-Pol.-.'.K. Muller) Gistermiddag werd in de Statenzaal der provincie Limburg te Maastricht Boer Quaedvlieg plechtig geïnstalleerd als Boerenleider der provincie Limburg. Een overzicht van de Statenzaal tijdens de installatierede van Boerenleider Roskam. (Stapf-Mol) .eene blijft plotseling staan en om. Nee niks, ik dacht, dat er iemano achter ons liep. Met de politie valt nie’ te spotten, ik heb er al voor gezeten Hij ziet er uit als een bang konijntje Hij trekt de schouders in. Ook Hans voelt zich onbehagelijk. Staat daar nie- een donkere gestalte in de schaduw der huizen? Klinken er geen voetstappen’ Het is misschien beter het op te geven, het is onzin! Maar nu heeft de man nem al een huisingang binnengetrokker en klopt op een deur. Hier is Lehmann s Paul... Blijkbaar is dit een wachtwoord, want de deur wordt haastig geopend. Door een soort rommelkamer komen zij in een amelijk groote achterkamer. Er staat een groote ouderwetsche piano en een ronde tafel, blijkbaar de achterkamer van een café, maar de deur naar dit 'okaal is gesloten en behangen met een twaar gordijn. Een aantal mannen zit met hooggekleurde gezichten rond de tafel. Een dikke man van ongeveer veer tig jaar, in een vuilen rok, deelt de kaar ten rond. Geld rinkelt. Nu. zegt de dikke man en kijkt door ijn bril naar Hans, wie doet mee Dan zit Hans opeens midden in dei Kring en trekt kaarten van het stapeltje. Onder veel belangstelling heeft gister middag in het crematorium te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijke overschot van den heer G. P Haverman, tuinarchitect alhier, bestuurslid der ’s-Gravenhaagsche Tuinbouwvereeniging en van de Bloemistenpatroonsvereeniging van ’s-Gravenhage en omstreken. De heer G. de Blpcq van Kuffeler al hier sprak als vriend en buur. De heer W. B. Theunissen sprak na mens de Vereeniging De Hofstadbloem en dankte den overledene voor alles, wat hij voor deze prganisatie had gedaan. De heer J. Elfring sprak namens de Bloe mistenpatroonsvereeniging en zeide, dat het moeilijk viel afscheid te nemen van dit bestuurslid met zijn nobel karakter. De heer H. Zeilmaker te Wassenaar sprak namens de Voorschotkas der Tuin bouwvereeniging. waarvan de overledene secretaris was. en namens de afdeeling van de Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, waarvan de overledene vele jaren bestuurslid was. De heer H. W. v. Wijngaarden sprak woorden van dank namens het personeel Bij het dalen van de kist speelde de organist „Komm, süsser Tod”, van Bach. Een zoon dankte voor de belangstelling. NOODLOTTIGE VERGISSING Dinsdagochtend j.l., tusschen 9 en 11 uur, heeft een beambte van het postkantoor aan de Fahrenheitstraat, bij het wisselen van Marken in Hollandsch geld, één der 50-Markbiljetten aangezien voor een 100- Markbiljet. De beambte moet hierdoor uit eigen zak ƒ37.50 bijpassen. Misschien heeft de betrokkene ook de vergissing bemerkt en zal hij zich tot den gedupeerden be ambte willen wenden Een der weinige Hollandsche wapenschilders n.l. de Haagsche heraldicus van de Poel, zal dezer dagen zijn 50-jarig jubileum herdenken. Binnenkort zal een tentoonstelling van zijn werken worden ge houden. De heer van de Poel aan den arbeid (Polygoon-Meyer) BEGRAFENIS F. M. SCHOONNEVELDT Op Nieuw Eik en Duinen is gistermiddag het stoffelijke overschot van den heer F. M. Schoonneveldt. oud-leeraar ambachts school te Rotterdam ter aarde besteld. In de aula hebben behalve eenige fami lieleden de heeren J. de Kanter. bestuurs lid van de vereeniging de Ambachtsschool te Rotterdam, Schippers, namens de col lega’s en Buitendijk, namens de oud-leer- lingen, gewezen op de voortreffelijke eigenschappen van den heer Schoonne veldt. Hij was een paedagoog van den eer sten rang en een mensch, die blijmoedig heid en warmte om zich heen spreidde en een voorbeeld geweest is voor velen. Aan het graf heeft een zoon bedankt voor de belangstelling groote man komt binnen, met een gelig gezicht, waarover een groot litteeken loopt. De kraag van zijn jas is opgesla gen. Hij gaat regelrecht naar Hans, buigt zich over hem heen en fluistert iets. Ik kom van de dame in Imperial Hotel. Hans springt op. Lydia Terhoven? Sst, geen namen noemen, fluister', ie ander, kom gauw. Hans staat recht, hij mompelt enkele verontschuldigende woorden naar de wantrouwende mannen om de tafel en lan heeft de ander hem al buiten ge- oracht. In den ijskouden winternacht wordt Hans opeens wakker. Mijnenvegers In een Kanaalhaven. lederen dag zijn de Duitsche mijnenvegers op zee en zoeken naar mijnen op de scheepvaartroutes. Slechts korten tijd liggen zij in de haven om proviand en olie in te nemendan kiezen zij weer zee. (Atlantic-Holland.P.K. Schwartz) Naar wij vernemen, is de heer A. J. Bruggeman, inspecteur van de P.T.T. te Haarlem, met ingang van 1 April be noemd tot directeur van het hoofdpost kantoor alhier. De heer Bruggeman is vroeger adjunct-directeur van het Haag sche hoofd postkantoor geweest 23> i-ydia Terhoven, Homeyer Lore Wltt, ja nu weet hij alles weer, hoe de twijfel, het verlangen en de jaloezie hem neb ben overvallen. Hoe hij op de eerste de beste tram is gestapt om uit de ban van de Silverglocke en van Lydia te ontko len; hoe hjj rond reed en toen in het Noorden van de stad, van de tram gesprongen en de eerste de beste kroeg is binnengeloopen. Maar geen en kel voertuig ter wereld Kan de snelheid Van zijn gedachten overwinnen. In zijn binnenste stormt het en het is alsof dit jonge hart zal barsten Geen vlucht helpt. Maar misschien de alcohol Hans drinkt In de lichtreflexen danst Lydia Terhoven, dan is het weer net grijnzen de gezicht van Homeyer Hé jonge man, handen thuis, Lydia is van mijl Opeens is het weer Lore Witt’s gezicht. JUBILEUM BIJ SOCIALE ZAKEN Op 15 Maart hoopt de heer J. A. C. Kersten, commies bij het departement van Sociale Zaken, den dag te herden ken, waarop hij 25 jaren geleden in ’s Rijks dienst trad. Hij werd reeds op 14-jarigen leeftijd verbonden aan den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling en is thans be last met de uitvoering der wachtgeld regelingen voor ondernemingen. .taarten vanen, geld rinkelt. Hans et in en wint zet in en verliest, ver iest verliest verliest... Er wordt bard aan de behangen deur geklopt; het spel staat opeens stil. Een «'an de mannen gaat door de rommel kamer. Wie daar? Lehmann’s Paul. Wat wilt u hier? Wees maar niet bang, het is in >rde, zegt een schorre tem. Ik moet dringend een van jullie spreken. Een stille zit achter .«em aan. Kan het jullie schelen? De sleutel knarst. Een middelmatig „SPROOKJESLAND” In onze recensie over de première van Bouwmeester’s Schouwspel „Sprook jesland” werd de naam van den dirigent, die op stramme wijze het orkest leidde, niet genoemd (zijn naam ontbrak in het programma) En toch mag de wijze, waar op dit orkest zich van zijn niet gemakke lijke taak gekweten heeft, niet vergeten worden. Met taaie volharding is de niet gemakkelijke muziek van Geysel’s compo sitie ,,Het vrouwtje van Stavoren” en de „Mazurka” ingestudeerd en het hartelijke applaus gold ook zeker den componist- dirigent en zijn orkest deviezeninstituut en INSTITUUT De kantoren van het Deviezeninstituut en het Nederlandsch Clearinginstituut te ’s Gravenhage zullen voorloopig des Za terdags gesloten zijn FILMVOORSTELLING NED. VOLKS- DIENST Nu ons volk zich in een der moeilijkste perioden van zijn bestaan bevindt, is het verheugend te constateeren, dat allerwe gen de belangstelling groeiende is voor eendrachtige pogingen tot oplossing der verschillende problemen. De handen moe ten dus ineen geslagen worden op een ge bied, waarop de Nederlanders een samen werking tot stand kunnen brengen. Daarom stelt de Ned. Volksdienst zich o.a. tot taak, de kostelooze schooltandver- zorging ter hand te nemen. Ter propa ganda van dit doel wordt a.s. Zondagmor- ger alf elf in het Asta-theater, een bij eenkomst belegd. Vertoond worden de cul. tureele films: „Beelden uit een grijs ver leden”, „Eeuwig levende teekens” en de propaganda-film „Tanden in nood” Belangstellenden kunnen gratis toe gangskaarten aanvragen bij het Provin ciaal Bureau van den Ned. Volksdienst, Javastraat 27a, tel. 116118. FILMOCHTEND „VREUGDE EN ARBEID” De Districtsdienst aeeit mede: A.s. Zon dagmorgen te 10.30 uur geeft „Vreugde en Arbeid” een filmvoorstelling in Odeon. Dezen ochtend zal gedraaid worden de bekende film „Beate Kaiserling”. met in de hoofdrol Lil Dagover. In het bijpro- gramma treedt op Pierre Driessen met accordeonbegeleiding. De voorstelling is uitsluitend toegankelijk voor personen boven 18 jaar 125 gr. 400 gr. 50 gr. 50 gr. 250 gr. Honden- en k.br. 15 Ij a 10 kg. Jam Kaas Kaas Koffiesurr. Margarine 8, 9, 11, 12 6a tm 13a 6b tm 13b S en T Petroleum O-krt. Peulvruchten Pudding, verm, 11D, 12D Aardappelen Aardappelen Bloem (brood) 221 tm 224 70 gr. Boter Brood (of gebak) Brood (of gebak) Cacao Gort Haard, kach. Haard, k. Haard, k. Haard., kach. K 8 Turf Haard., kach. K 13, 17 1 Eenh. L 12 tm 20 1 Eenh. L 23 tm 28 1 Eenh. Ill ill 1 tm 8 500 gr. 100 gr. 216 tm 220 100 gr. 250 gr. 125 gr. 3i L. H L. 2 L. 1 L. 250 gr. 100 gr. 250 gr. 50 gr. 30 April 1 Kg. 100 gr. 100 gr. 25 gr. 90 8 450 gr. 90 a 450 gr. Zooals gemeld, werden Maandagavond j.l. in eer filiaal van een melkinrichting in de Stevinstraat aangetroffen de 17-ja- rige M. B. en de 18-jarige J. van W. De jongelieden verklaarden te zijn binnenge gaan, omdat de deur van de zaak had open gestaan en zij onraad vermoedden. Dat het tweetal iets kwaads in den zin had. werd ten stelligste ontkend Deson danks werden B. en van W. overge bracht naar het bureau van den C.O.D en hier herhaaldelijk ondervraagd Het heeft heel wat moeite gekost, de twee tot de bekentenis te dwingen, dat zij in Scheveningen een aantal inbraken hebben gepleegd. Hun verklaringen had den tot resultaat, dat ook nog werden aangehouden de 18-jarige schoenmakers leerling H. Z. en de 17-jarige loopjongen M. N. Vast is komen te staan, dat J van W. aan alle inbraken schuldig is geweest, terwijl zijn drie kornuiten bij afwisseling in zijn gezelschap waren. Half December van het vorige jaar is een bezoek gebracht aan een kruidenierszaak in de Katwijk- straat. Gestolen werden 47 flesschen wijn en 3 mandflesschen met wijn, tot een waarde van 200. Alles werd in zakken vervoerd; gedeeltelijk is de wijn door de heeren opgedronken, doch daar het een ietwat zurige wijn was, meenden zij met azijn- te doen te hebben en hebben zij de rest dan ook weggegooid. Door forcee- ring van een raam werd in Januari j-L ingebroken in een bakkerij in de Ren- baanstraat. Ontvreemd werden 100 k.g. bloem, welke in den vorm van pannekoe- keti en pap door het viertal is geconsu meerd. Daar een van hen behoefte had aan een kachel met pijp, werd kort daar op ingebroken in een garage in de Bos- schestraat, waarvan men wist, dat deze artikelen daarin wel voorradig waren. In derdaad is de kachel bij huiszoeking te ruggevonden. Ook een opslagplaats in de Leeuwardenstraaf werd bezocht en hier werden gestolen r2 sigarettenrollers een doos met sigarettenvloeitjes en 500 pak jes tabak van prima kwaliteit van een half ons elk. De totale waarde bedroeg ƒ300 Vervolgens werd een inbraak gepleegd in een levensmiddelenzaak in de Prins Willemstraat. Men kwam binnen door ver breking van een deur. Eenige flesschen wijn, een hoeveelheid jam. bonbons, tof- fee’s, havermout en vermicelli tot een totaal van 100 vormden hier den buit. Tenslotte werd nog ean bezoek gebracht aan een garage in de Bosschestraat. waar den inbrekers partijtjes soeppasta en aoeparoma, benevens een aantal blikken met peren op sap. in handen vielen. Het viertal is in bewaring gesteld De wereld vergeet zoo snel. Zelfs de gruwelen van Lemberg vergeet de groote massa. Zoo licht denkt men, dat zoo iets hier in ons land tot de onmogelijkheden zou behooren, En toch, wanneer de Sov jets de kans zouden hebben gekregen. Gelukkig, dat ook in ons land duizen den moedige mannen zich beschikbaar gesteld hebben om Nederland te bewaren voor deze verschrikkingen. Zorgt u er voor, dat het dezen mannen aan niets ontbreekt. Steunt de Nederlandsche Am bulance en stort uw bijdrage op giro rekening De commissaris-generaal voor de open bare veiligheid maakt bekend: Op grond van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied betreffende de registratie van Duitschers waren alle in Nederland woonachtige Duitschers verplicht, zich bij de voor hun woonplaats bevoegde re gistratie-bureaux aan te melden. Het is gebleken, dat een aantal Rijks- duitschers tot nu toe door onwetendheid niet aan deze verplichting heeft voldaan. Degenen, die in dezen in verzuim zijn, worden hiermede onder verwijzing naar de bij de verordening bedreigde straffen, uitgenoodigd, zich schriftelijk of monde ling bij de bureaux van de politieofficie ren bij de gevolmachtigden van den Rijkscommissaris voor de provincies aan te melden. In het bijzonder wordt er de aandacht op gevestigd, dat deze aanmel ding eveneens moet geschieden in alle ge vallen waarin personen, die tot het Duit sche volk behooren of van Duitsche af stamming zijn, in twijfel verkeeren met betrekking tot hun nationaliteit of als personen zonder nationaliteit worden aan gemerkt. Een eventueel vroeger ontvan gen bericht van een officieele instantie, volgens hetwelk men de Duitsche nationa liteit heeft verloren, bevrijdt niet van den plicht tot aanmelding. Deze verplichting geldt eveneens voor vroegere Oostenrijk, schers en voor Oostgebieden. De aanmelding dient alsnog uiterlijk tot en met 21 Maart 1942 te geschieden. Bij minderjarigen is de opvoeder, ook wan neer hij zelf geen Duitscher is, voor de inachtneming van dezen tweeden aanmel dingstermijn verantwoordelijk. Gez. RAUTER, S.S.-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei. Buren koesterden geen argwaan Op klaarlichten dag is gisteren inge broken in een perceel in de Klimop- straat. Door verbreking van een deurruit is men naar binnen geklommen. Het merkwaardige is hierbij, dat buren de inbraak hebben zien plegen. Zij koester den evenwel geen argwaan, denkende, dat het een familielid van de bewoners was, dat zich op deze vreemde wijze toe gang verschafte! Na eenigen tijd hebben anderen den gang van zaken toch vreemd gevonden en zij waarschuwden de poli tie. Toen men ter plaatse kwam, was de indringer vermoedelijk aan de achter zijde weer vertrokken, met mede neming van twee costuums. een jas, twee geldkistjes, totaal ƒ75 inhoudende, en eenige levensmiddelen, waaronder fles schen slaolie en thee 213 8, 9, 11, 12 12a 12b 211 228 G 90 450 gr. 90 8 450 gr. 75 gr. 75 gr. ie straienae oogen zijn nu treurig. Ja. waarom ben je vaak zoo vreemd, kame raad Lore, waarom wil je niet méér zijn? Is mijnheer niet wel? vraagt de bejaarde kelner en kijkt hem aan. Neen, dronken is de gast niet, hij heeft zeker verdriet. Een dubbele jenever, ober. Gekalmeerd gaat de oude man weg. De bestelling heeft iets met liefdesver driet te maken; dit is het beste middel om er over heen te komen. Hans gaat rechtop zitten. Hij schijnt hier op te vallen. Kerel, wees geen vaatdoek. Als hij toch maar kon ophouden met tobben. Zijn blik valt op een smerig spel kaar ten. dat op een tafeltje ligt Misschien door iemand vergeten. Gedachtenloos grijpt hij ernaar, schudt en volvoert zijn bekend kunstje. Opeens merkt hij. dat hij het nog kan. Dat was fijn, zegt een man met een tangen neus, die een versleten sjaal om zijn hals draagt en Hans uit waterige olauwe oogen aankijkt. Hans lacht. Dat was niets bijzonders. Reeds heeft hij weer geschud en leg: be kaarten uit. Onthoud een kaart, zoo, opne men, nog eens opnemen. De hoeveelste moet het zijn, de zesde? Hier is hij... Reusacntig Kerel, u kunt u geld laten kijken. Zeker artiest? Artiest? Hoezoo? Onaangenaam getroffen kijkt Hans den ander aan. Daar heeft men nog heel wat an ders voor noodig! Nee. dat is maar een kwestie van routine, jongeman, zegt de bleeke Ijverig moet men zijn, maar mis schien, zegt de man met een loerenden blik, heeft mijnheer ook nog andere ^elangstelling voor de kaarten? Hoezoo? vraagt Hans scherp. Er is een vermoeden in hem opgekomen, dat niet slecht is. Nou ja, zegt de bleeke, ik dacht, misschien houdt mijnheer van een scherp spelletje? Als u mij twee mark geeft, wijs ik u hier vlakbij een Kamer, waar u een gemoedelijk gezelschap kunt vinden. Hans ziet het knipoogje van den an- ler en begrijpt. Spelen, ja, dol spelen dat zal helpen, dat dwingt tot concentra tie, dan kan geen andere gedachte meer ipkomen. Hij zoekt in zijn zak en (rukt den man een geldstuk in de hand. Vooruit dan maar. De straat ligt verlaten, nun stappen weerklinken hol. De wind blaast ijskoud en doet de lantaarns flikkeren. De Bij de uitreiking van bonkaarten voor voedingsmiddelen van de 4e periode 1942, welke in den Dierentuin plaats vindt, zijn morgen aan de beurt: van 912 uur: Ma- hieu t.m. Meijers E.: van 12—14 uur: Meijers F. t.m. Mora; van 1417 uur: Mo raal t.m. einde M en Na t.m. Nieuwlaats. In de voormalige gemeente Loosduinen (lokaal Haagweg 38) zijn morgen aan de beurt: van Duyvenbode t.m einde D. E, F, en G Deze verplichting Duitschers uit het .j... voor Sudeten-Duit- Volksduitschers uit de Sleutel op de les van j.l. Zaterdag. De Sneeuwvracht. Heb je het gewicht van deze sneeuw vracht berekend En ben je, evenals ik, tot de conclusie gekomen, dat hier in derdaad mag worden gesproken van een „vracht” Hier volgt mijn berekening Ik herleid alle maten tot meters, vier kante meters en kubieke meters. De oppervlakte van ons land bedraagt 32.916 km2., oftewel 32.916 x 1000 x 1000 m2. 32.916 000.000 m2. De dikte van de sneeuwlaag was 30 cm. 0.3 m. De inhoud van de sneeuwmassa was dus 32 916.000.000 x 0.3 m3. 9.874 800.000 m3. Het soortgelijk gewicht van sneeuw stel den we op 2/7, dat beteekent dus. dat 1 m3 sneeuw 2/7 ton (1 ton 1000 kg.) weegt. De geheele sneeuwvracht had dus een gewicht van 2/7 x 9.874.800.000 ton nen 2.821.371.428 tonnen Had je dat ook Tot volgenden keer! Dan kom ik weer met wat anders. HULPACTIE VOOR DE HONGAARSCHE KINDEREN De in Nederland gevestigde kinderen van Hongaarsche nationaliteit, in den leeftijd van 416 jaar, kunnen geduren de langeren tijd, of tot het einde van den oorlog, naar het vaderland terugkeeren. Zoowel voor de verdere opvoeding als voor de schoolopleiding zal de Kon. Hon gaarsche regeering zorg dragen. Schrifte lijke aanmeldingen kunnen gericht wor den aan het Hongaarsche consulaat- generaal te Amsterdam, Heerengracht 545, waar ook de eventueele verdere inlich tingen worden verstrekt Wat wilt u eigenlijk van mij? Wie bent u? Waar is juffrouw Terhoven? De ander lacht spottend. Juffrouw Terhoven soupeert schijnlijk, dat is niet zeker. Hans wordt woedend. Hij grijpt den ander bij den kraag. Wilt u mij eindelijk zeggen wat er aan de hand is! Komt u van juffrouw Terhoven of niet? brult hij. De ander maakt zich los met een Kracht, die men niet achter hem gezocht zou hebben. Doe geen stommiteiten, Hxis Hoik, zegt hij streng. Ik kom heelemaal met van juf frouw Terhoven; die weet nergens v*n- Daar komt uw tram, het is lijn acht, niet acht en tachtig. En plotseling loopt de man naar den overkant waar een taxi met loopenden motor staat. Hij springt m eri de wa- gaan se^er! vpriaten Er >s geen stern- spelers heeft ven houden het ne ming meer; de meestenvoorteeken Die meurde voor een doorspelen Men (Wordt vervolgd/ u is gisteren groote magazijnen proces verbaal opgemaakt terzake ontvreemding van goederen, in t zaak japonnen. De 47-jarige H. T. en de 39-ja- rige M. W„ beiden loswerkman, kregen een proces verbaal wegens het verkoo- pen van bun distributiebescheiden.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5