DE REGEERINGSWIJZIGING IN FRANKRIJK DE VERJAARDAG VAN DEN FÜHRER 1942. Zaterdag 18 April. No. 18159. en Hitler als veldheer en staatsman Aanval op Tokio Yokohama VERDUISTEREN I f; i 1 nieuwe Negen machines neerge'schöten I Ga in vóór* of naseizoen op reis Nederlandsche schepen verloren Binnenkort uitreiking brandstoffenkaarten Oude kaarten moeten worden ingeleverd Boeren, verbouwt blauw maanzaad gegaan Hoe Hitler het Ijzeren Kruis eerste klas verdiende Communique’s over de lucht aanvallen Hedenv. 8.42 a. nam. tot 6.35 a. S v.m. Morgen: v. 8.44 a. nam. tot 6.33 a. v.m. COURANT alle (Hoffmann) voor wat Duitsche geschiedenis volk noog .Andervnheid mqer. tusschen _centrale_ verwarming en haarden en kachels Het zal HAAGSCHE Oe Führer raadpleegt in zijn hoofd kwartier een kaart van het strijdtooneel met Generaal Veldmaarschalk von Rundstedt. (Hoffmann) De Führer wordt Maandag a.s. 53 jaar. Het Duitsche volk zal op dezen dag op nieuw zijn gevoelens van dankbaarheid. vereering en bewondering aan zijn Füh- i rer betuigen, thans des te meer nu de I tijd van de groote, definitieve beslissing nabij is. Als steeds herdenkt men op dezen dag het feit van de wederoprich- I ting van Duitschland onder Hitler’s lei ding, zijn strijd en overwinning bij de éénwording van het Duitsche volk, dat thans meer dan ooit vastberaden rondom is geschaard in den eind- Het hieruit ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■O PRIJS OER ADVERTENTIEN Van 1-11 m M (5 reg) t 185. iedere m.M. meer tot 22 m.M (10 reg.) f 0.19 Elke m.M meer 21 et. Reel, f 0.51 per m.M. Bewijsn. 5 ct., fr. p. p 10 et. Ine. binnen de stad 5 et. KI. Adv. (in halve oplaag) 0.57, Dienstaanb f 0.38. Pers. gevr. f 048. Adv. met ..Br. a h. but, v. d bl.” 10 ct meer j van de weder- als groote lijke opbrengst waarborgt, terwijl u bo vendien het recht ontvangt om voor iedere 100 k.g. blauwmaanzaad. die u in levert, 1 k.g. spijsolie of spijsvet extra te koopen tot een maximum van 50 k.g per gezin. Verbouw van blauwmaanzaad op ge scheurd grasland geeft bovendien recht op een scheurpremie van /250 per h.a. Boeren, verbouwt dus blauwmaanzaad. zooveel als in uw vermogen ligt. Het is de hoogste tijd. Daarom direct am den slag! BENOEMINGEN KAMERS VAN KOOPHANDEL Naar wij vernemen heeft de organisatie commissie voor het bedrijfsleven voor de bestuursbezetting der Kamer van Koop handel voor Zuid-Holland de navolgende benoemingen gedaan: mr. K. P. van der Mandele, Rotterdam, voorzitter en F. B. J, Gips, ’s-dravenhage, C. .J. van Helden, Rotterdam, J. van Hoey Smith, Rotter dam H. F Kersten, Rotterdam, ir. S. H. Stoffel, Defft, allen plaateverv. voorzitter De mogelijkheid wordt opengelaten om tz.t nog een vertegenwoordiging van de hoofdgroep ambacht op te nemen. De vetvoorziening is van de grootste beteekenis voor de volksvoeding. Vet voortbrengen kunnen wij op twee manieren: le. door middel van onzen veestapel, 2e. door den verbouw van oliehoudende za den. Daarom worden de veehouders opge- roepen zooveel mogelijk, melkvet te pro- duceeren en minder kalveren te houden. Daarom zijn de akkerbouwers opgewekt, meer oliehoudende zaden te verbouwen in den vorm van koolzaad, dat de grootste vetopbrengst per hectare geeft en in den vorm van blauwmaanzaad. Met den allergrootsten nadruk wordt thans op den verbouw van dat laatste ge was aangedrongen, te meer nu door de ongunstige weersgesteldheid, sinds den uitzaai van koolzaad in den vorigen nazo mer van dit gewas minder geoogst zal kunnen worden dan noodig is voor een goede vetvoorziening. Blauwmaanzaad is het zomergewas, dat de grootste olieopbrengst bevat. Het kan vooral verbouwd worden op de zwaardere gronden. Boeren, het Nederlandsche volk vraagt u om vet. Geeft daarom aan den oproep tot verbouw van veel blauwmaanzaad ge hoor. Doet, wat gij kunt, om uw voor een vet-tekort te behoeden. Uw moeite zal beloond worden, door u verbouwde blauwmaanzaad door de Regeering afgenomen worden voor 60 per 100 k.g., wat u een flinke gelde- DE VIERING VAN DEN 1-MEIDAG De nationale feestdag van het Duitsche volk valt dit jaar op een Vrijdag. De Führer heeft derhalve bepaald, meldt het D.N.B., dat dit jaar niet Vrijdag 1 Mei, doch Zaterdag 2 Mei nationale feestdag zal zijn. Den werknemers moet op dezen dag zoo vroeg mogelijk vrij gegeven wor den, voor zoover dit niet onmogelijk is door werkzaamheden in den landbouw, die geen uitstel dulden. Met het oog op de noodzakelijke ontspanning van alle arbeiders wordt van feestvieren afgezien. 1 1 I zijn Führer strijd om de overwinning. I voortkomende nieuwe Europa zal allen J volken vrede en welvaart brengen. Men verschil tus- van begin 1933, Door actie van duikbooten zijn volgens de „Scheepvaart" verloren gegaan het in Amerikaanschen dienst varende Neder landsche motortankschip „Ocana” en het Nederlandsche stoomschip „Astrea” De „Ocana", 6256 ton, in 1938 bij de N.V. Wilton-Fijenoord te Schiedam ge bouwd. behoorde toe aan de N.V. Petro leum Maatschappij La Corona alhier. De „Astrea”, 1406 ton, in 1921 bij de N.V. Lobitsche Scheepsbouw Maatschappij te Lobith gebouwd, behoorde toe aan de N.V. Nederlandsche Stoomboot Mij. te Amsterdam. Gisteravond is te Vichy de vol gende officieele mededeeling be kend gemaakt: In den loop van den dag zijn tus- schen maarschalk Pétain, admiraal Darlan en president Laval de be sprekingen met het oog op de vor ming van de nieuwe regeering voortgezet. President Laval heeft overigens in het paviljoen Sévigné talrijke persoonlijkheden ontvan gen en heeft zich gedurende gerui- men tijd onderhouden met zijn toe komstige medewerkers. Een definitieve oplossing is bin nenkort te verwachten. onverwoestbaar golden, en ordeningsbeginselen Hat hoofdkwartier van den Japan, schap Oostelijken verdedigingasector heeft vandaag meegedeeld, dat voor de eerste maal sedert het begin van den oorlog vliegtuigen een aanval hebben ondernomen op het gebied van Tokio en Yokohama. De machines naderden uit verschillende richtingen te onge veer half één. Onmiddellijk stegen jachtvliegtuigen op. Bovendien kwam de luchtdoelartillerie in actie. De aan vallers werden op de vlucht geslagen, waarbij 9 vijandelijke toestellen ver loren gingen. De aangerichte schade is gering. Het door den luchtaanval veroor zaakte luchtalarm heeft in totaal zeven uur geduurd. Phijs UEZEH uuuRANT Voor 's-Gravenhage bil vooruitbet per 3 mnd. met „Kikerikl”, „De Nieuwste Mode”. „Kol. Bijblad” en „Letterk Bijblad” f 3.18, Fr. p. o met Modeblad f 4.20. x. Mode blad 3.95. Buitenland 9.45. Bij postkant tegen de geldende eoedgek. abonnementsprijzen. Afz. nummers 5 et. fr. D. p. 10 ct Het legerarchief Potsdam had naar aan leiding van de oprichting der legerarchie- ven een tentoonstelling van documenten ingericht, die door den Reichskriegs-Minis- ter en de andere eeregasten met groote belangstelling bezichtigd werd. Vele origineele stukken van dit grootste Duit sche archief gaven een indruk van de do cumenten van menige gebeurtenis uit IJ eeuw Duitsche geschiedenis. Men zag ori gineele kaarten van het groote hoofdkwar tier in alle phasen van den slag bij Tan nenberg of uit de laatste oorlogen aantee- keningen van Scharnhorst. De grootste belangstelling vond vanzelf sprekend een door het huidig legerarchief München, het vroegere Beiersche oorlogs archief, ter beschikking gestelde origineele brief, die het voorstel bevatte, om het Ijzeren Kruis eerste klas aan den Getrei ter van den wereldoorlog Adolf Hitler te verleenen. Het op den 31sten Juli 1918 door het 3e (Beiersche) reserve infanterie-regiment 16 herschreven document luidt als volgt: „Korporaal (vrijwilliger) Hitler, 3e com pagnie heeft getoond in alle gevechten een uitstekend soldaat te zijn. Als ordonnans onderscheidde hij zich zoowel in den stel- lings- als in den bewegingsoorlog door zijn koelbloedigheid en durf en was steeds vrijwillig bereid berichten in de moeilijk- ste omstandigheden en met groot gevaar voor eigen leven over te brengen. Nadat in moeilijke gevechtsposities alle verbindingen verbroken waren, was het aan de onvermoeibaarheid en offervaardig heid van Hitler te danken, dat wij belang rijke meldingen, niettegenstaande moeilijkheden, konden doorgeven. Hitler verkreeg het Ijzeren Kruis 2e klas voor dapper gedrag in den slag bij Wytschaete op den 2den December 1914. Ik acht Hitler voor onderscheiding met het Ijzeren Kruis le klas absoluut waar dig w.g. Freiherr von Godin.” Een gelukwensch ter gelegenheid van den 20sten April. Met buitengewoon groote ingenomenheid neemt de Führer de gelukwenschen der jeugd in ontvangst Opname uit het jaar 1939. (Hoffmann-Stapf) Eén van de eerste veldmaarschalken van den Führer, één van de meest suc cesvolle. legeraanvoerders, generaal-veld- maarschalk von Reichenau, wien het he laas niet meer gegund was de eindover winning te beleven, schildert het genie als veldheer van Adolf Hitler met de volgende woorden: De trotsche wet van het duizend jaar oude soldatendom luidt, dat het laatste woord over een soldaat slechts de oorlog zelf moet spreken. De wereldoorlog heeft den soldaat Adolf Hitler in talrijke veldslagen een eervol getuig schrift uitgereikt. Dat Adolf Hitler ook veldheer is, heeft hij bewezen èn tegenover zijn eigen volk èn tegenover de verbaasde omliggende landen in den vrijheidsstrijd van het Groot-Duitsche volk. Onder veldheer wordt veelal te woor delijk verstaan de heer van het slag veld, maar wij zijn ons reeds sedert ge- ruimen tijd bewust geworden, dat de schitterende werkzaamheid met haar dramatische beslissingen niet alleen de overwinning mag opeischen. Juist de wij ze waarop de overwinningen werden be vochten en de snelheid derzelve zijn het duidelijkste bewijs, dat de Führer als MEN BEWIJST ER ZICHZELF EN DE i GEMEENSCHAP EEN DIENST MEE In een reeks korte interviews stelden wij 1 de vraag: bestaat er aanleiding, dezen zo mer het vacantie-toerisme te propageeren? Het antwoord luidde steeds bevredigend, zij het met een aantal restricties, verband houdende met de huidige omstandigheden. De heer H. J. Leupen, hoofd der afdee- ling Vreemdelingenverkeer en Toerisme van het departement van Volksvoorlich ting en Kunsten, heeft er een dezer dagen ook zijn meening over gezegd. Van die zijde werd de nadruk gelegd op de mede werking, welke het publiek zelf hier kan 1 geven, o.a. door zich niet op bepaalde ge bieden op te hoopen en niet allen tegelijk met vgcantie te gaan. Nederland is klein en de Nederlanders trekken bij voorkeur naar bepaalde stre ken toe. Thans echter, nu de spoorwegen vaak met onoverkomelijke moeilijkheden hebben te kampen en het levensmiddelen- vervoer vóór gaat, zou dat rondweg ge zegd tot een catastrofe kunnen leiden. Het gebrek aan vervoermiddelen, de moei- lijkheden met de distributie in de vacantie- oorden, het zijn alle problemen voor de overheid. Het publiek kan echter aan deze moeilijkheden voor een groot deel tege moet komen. Ouders met kinderen zijn natuurlijk genoodzaakt hun vacantie te regelen naar de schoolvacanties. maarde ongehuwden en de echtparen zonder kroost zijn vrij in hun keuze. De overbeid verzoekt hun dan ook dringend om in overweging te nemen bun vacantie in het vóór- of naseizoen te nemen. Het biedt zoovele voor* deelen, waaraan men gewoonlijk niet denkt. De langste dagen b.v. vallen in het voorseizoen CAPIZ BEZET Japansche landingscorpsen hebben hedenochtend vroeg de havenstad Capiz in het Noorden van het eiland Panay bezet. Ook alle overige belangrijke kustplaatsen van het eiland bevinden zich thans in Japansche handen. Panay bezit 5 groote vliegvelden, van waaruit Manilla in 2 uur bereikt kan worden. Waar het van belang is, de bevoorra ding van vaste brandstoffen voor den komenden winter zoo spoedig mogelijk te beginnen, zal reeds binnenkort worden overgegaan tot het verstrekken van de nieuwe bonkaarten vaste brandstoffen. Bij het uitreiken der nieuwe kaarten zal voorloopig geen onderscheid worden ge- maakt tusschen de verschillende catego rieën, die tot nu toe onderscheiden wer den, namelijk ..haarden en kachels 1 tot en met 4 kamers”, „haarden en kachels 5 en meer kamers” en „centrale verwar ming”, zoodat aan al deze verbruikers een zelfde kaart, gemerkt „D.V.”, van 14 bonnen zal worden verstrekt. De uitreiking der nieuwe brandstoffen kaarten zal zooveel mogelijk geschieden gelijktijdig met de verstrekking van de bonkaarten voor de zesde distributie- periode. De kaarten zullen uitsluitend worden uitgereikt aan personen, die de aanduiding „hoofd” op hun stamkaart hebben en in het* atgeloopen seizoen een brandstofkaart J., K. of L. hebben ont vangen. Deze kaart J„ K. of L., waarop alle nog niet aangewezen bonnen moeten voorkomen, uitgezonderd die bonnen, welke vernietigd konden worden, name lijk de bonnen „21 C.V. en 22 C.V.” van de L-kaart. moet bij de in ontvangst- neming van de bonkaart D.V. worden in geleverd. Ten aantien vaneigenbrand- turfproducenten, schippers, flatwonin gen. personen, die geen J.. K. of L.-kaart kunnen inleveren, alsmede B., C„ D. en E-verbruikers. zuilen nog verdere mede- deelingen volgen. LEAHY’S REIS NAAR WASHINGTON Gisteravond is op de persconferentie te Vichy bevestigd, dat de Amerikaansche ambassadeur, admiraal Leahy, door Roo sevelt naar Washington is ontboden om zijn regeering nadere meaedeelingen over de Fransche politiek te doen. Tevens werd medegedeeld, dat Leahy echter met het oog op den gezondheidstoestand van zijn vrouw waarschijnlijk pas over eenige weken naar de Vereenigde Staten zal vertrekken. DARLAN’S ONTSLAGAANVRAGE Bij het indienen van zijn ontslag heeft admiraal Darlan aan maarschalk Pétain volgend schrijven doen toekomen Mijnheer de maarschalk, in verband met de ernstige omstandigheden, die wij thans doormaken, acht ik het mijn plicht, u te vragen mijn ontslag als mi nister, vice-president van den raad, mi nister van Landsverdeding, staatssecre taris bij de departementen voor Buiten- landsche Zaken en Marine en staats- VAN MOOK IN AMERIKA De voormalige luitenant-goeverneur- generaal van Ned.-Indië, dr. van Mook, is, aldus de V.P.B.. Woensdag te San Francisco aangekomen Dr van Mook, die vergezeld werd door 15 ambtenaren der voormalige Ned.-Indische regeering kwam uit Australië. j herdenkt ook het groote I schen het Duitschland I innerlijk verscheurd en in den wurgenden greep van Versailles, en het Groot-Duit sche Rijk van heden. Hitler vernietigde Versailles en voerde het Duitsche volk naar de hooge plaats, welke het. in de wereld inneemt. De door hem aange wezen en gevolgde weg, lang en vol I moeilijkheden, werd met taaie volharding afgelegd en met groote zegepralen be kroond. Die weg leidt naar de nieuwe L orde, welke zal komen Het hoofdkwartier van den Westelijken Japanschen verdedigingssector heeft bi; wijze van voorzorg in alle districten van dezen sector luchtalarm gegeven. Naar uit Osaka wordt gemeld, heeft het hoofdkwartier van den centralen ver dedigingssector in Oost- en Noord-Kinki luchtalarm gegeven. Voorts deelt laatstgenoemd hoofdkwar tier nog mede, dat 3 vijandelijke vlieg tuigen een aanval hebben gedaan op Nagoja en Kobe. In dit communiqué wordt gezegd, dat om 14 uur 2 vijande lijke vliegtuigen een aanval hebben ge daan op Nagoja. Ofschoon deze vliegtui gen bommen neerwierpen, was de aan gerichte schade gering. Een vijandelijk vliegtuig heeft een aanval gedaan op Kobe omstreeks 14.30 uur, waarbij brandbommen werden neergeworpen. Ernstige schade werd niet aangericht. Ook in de gebieden van Kinki en Tsjoe- gokoe werd luchtalarm gegeven. Toen vijandelijke vliegtuigen voor het eerst boven Tokio en Yokohama ver schenen, bleef de bevolking kalm en be daard. Zonder eenige opwinding werden de ramen der huizen gesloten Tijdens den luchtaanval van vandaag op Tokio werden boven het stadsgebied geen bom men neergeworpen. Klaarblijkelijk is ook ergens anders geen schade aangericht. Blijkbaar in de veronderstelling, dat het een proefalarm was, bevonden zich rond om het middaguur 100.000 menschen op straat, hoewel het alarm minstens een uur van tevoren was gegeven. Ook toen de luchtdoelartillerie begon te vuren, bleef de bevolking zeer kalm Het gevoel van algemeene veiligheid nam nog toe, toen talrijke Japansche jachteskaders verschenen. In een officieel communiqué wordt er met nadruk op gewezen, dat de keizer lijke familie zich in goeden welstand be vindt. De luchtaanval was ongetwijfeld minder voor de bevolking in de Japan sche hoofdstad dan wel voor de óverige in het Japansche Rijk wonende Japan ners bedoeld. De voorzorgsmaatregelen der civiele luchtbescherming verliepen zonder eenige hindernis. Dat Tokio on danks het betrekkelijk hooge aantal neer geschoten vijandelijke vliegtuigen, waar van de nationaliteit tot dusver nog niet is vastgesteld, geen ernstig gevaar heeft geloopen, blijkt alleen al uit het feit, dat het verkeer in de stad op geen enkele wijze werd onderbroken. voor alle Ger- maansche volken en welke zich ook zal doen gelden in de geheele wereld. In den tijd, dat de geheele overige menschheid stond voor onoplosbare pro blemen, bleek, dat Duitschland wel een oplossing kon vinden voor zijn werkloos- f heidsvraagstuk, dat de middenstand niet ten ondergang gedoemd was en dat de boerenstand geen verdwijnende en ver ouderde instelling was. doch de basis van het volk. De gemeenschapsgedachte I overwon in Duitschland de ontbindende 1 krachten, waaraan het dreigde ten onder te gaan, De door de profeten van de de- mocratie voorspelde ineenstorting van het nationaal-socialistische Duitschland, bleek zelfs in dezen grootsten oorlog I aller tijden, slechts een der vele illusies i van de tegenstanders. De nieuwe wereld- beschouwing won het van de oudedaar- I in heeft Duitschland aan de wereld een I treffend bewijs geleverd. orkaanaehtigen storm, de wereld jaagt. de eerste soldaat van het Rijk sedert vele jaren de voorbereiding voor de overwinning had getroffen. Zijn veldmaarschalkdom is, wat de voorbereiding en de leiding betreft, zóó geweldig, dat in de aan groote figuren toch zoo rijke slechts één man te vinden is. die even eens deze beide eigenschappen in zich vereenigde, te weten Frederik de Groote. Doch Hitler is ook een groot staatsman. Alle mogelijkheden, welke volk en econo mie boden, werden door hem benut Hij wist, dat geen bewapening zoo duur is als een verloren oorlog. Den vorm van de bewapening bestemde deze geboren sol daat en veldheer. De kiem van de blik semsnelle overwinningen was reeds lang verborgen in het Duitsche pantserwapen, de kracht van het aanvalswapen in de snelheid op elk gebied en in den aanbouw van het alles overtreffende luchtwapen. Ik zelf ben dikwijls getuige er van geweest, hoe strak en veilig hij de teugels van de door hem geschapen legers in de hand had en hoe hij de moeilijkste op gaven wist op te lossen, op een wijze, zooals slechts een ware veldheer dit kan. Zoo zal Hitler steeds zijn, wat ook Frede rik devGrbote was: origineel en altijd ver rassend voor den vijand. Een geniale veldheer stelt den troepen en de leiding enorme eischen. Onze trots en roem als officieren is het, dat wij nooit onzen grooten Führer in zijn verwachtingen hebben teleurgesteld. In dit groote uur is het vertrouwen van het Duitsche volk tot zekerheid geworden. Het heeft zich het groote geschenk van de Voorzienigheid in de gestalte van het genie van den Führer waardig getoond. Maai met de grootheid van den Führer is het zich eveneens van zijn verplichting bewust geworden meer tot stand te ören- gen en te presteeren dan in het algemeen het gewone verloop der dingen aan een generatie als opgave stelt Maan: 18 April op 8-23 v.m., S onder 11.39 n.m. 19 April op 8.66 v.m.; 20 April onder 12.36 v.m., op 9.35 v.m, E.K. 23 April. Nachtdienst DOKTERS: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 113053 Ziekenfondsleden de Volharding, 2 no. 116364; zg. Stadspatienten no. 49 i MSSMHMnMiiiiiiniaiiiiiiiaml De bosschen, de heide, het strand, de meren, zij alle zijn nog niet zoo over stroomd met gasten. Men geniet rustiger en vrijer van het vele schoons, dat Ne derland biedt. De hotels zijn nog niet zoo vol en zij, die u tijdens uw vacantie om ringen met hun dienende zorgen zijn frisch en opgewekt. Dit personeel, dat anders in het hoogseizoen handen te kort heeft en op hoogspanning werkt, krijgt een beter verdeelde taak, kortomer is alles voor en weinig tegen. Daaromneemt uw vacantie in het voor- en naseizoen. U zult voldaner en uitgeruster naar uw dagelijksche taak weerkeeren en u ontlast de overheid van een groote zorg. secretaris a.i. bij het departement van Oorlog, te willen aanvaarden, teneinde u in staat te stellen de in het nationaal belang gewenscht geachte beslissingen te treffen. U mijn dank betuigend voor het vertrouwen, waarmee u mij vereerde, verzoek ik u, mijnheer de maarschalk, met de betuiging mijner verknochtheid de uitdrukking van mijn grootsten eer bied te willen aanvaarden. In den orkaanaehtigen storm, welke b thans over de wereld jaagt, worden grenzen en dammen verzwolgen, welke I als veilig en I Nieuwe ideeën i zijn gerijpt en bezielen millioenen men schen., die bouwen aan een nieuwe we- I reld. Drie gebeurtenissen hebben met onweerstaanbare kracht de politieke we- reld-constellatie in enkele jaren grondig I gewijzigd. Dat zijn de grondvesting het Italiaansche imperium, de v.-: opstanding van Duitschland L_ wereldmacht en de opkomst van Japan in Oost-Azië. De gemeenschappelijke be- langen van deze niet-bezittende landen leidden tot het driemogendhedenpact en I tot de nauwste samenwerking op alle I gebied. Zij eischten het hun toekomende levensrecht, maar de bezittende landen I antwoordden met bedreigingen, uittar- I tingen, verborgen en openlijke vijandelij- I ke daden. Den niets-bezitters bleef 'slechts over de conclusie uit dezen toe- stand te trekken en op een gunstig I oogenblik hun wil tenslotte met de scherpste middelen door te zetten. De strijd tusschen „bezitters” en „niets- I bezitters” omvat thans de geheple we- I reld. De afbrokkeling van de Anglo- Amerikaansche macht neemt eiken dag in omvang toe. De oude wereld is aan I het verdwijnen om plaats te maken voor I de nieuwe ordening. Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUXWAGENSTRAAT 35~37 Giro No. 12500 Bijkantoor: Scheveningen, Keizerstraat 319, Tel. 550310; Filialen: Rljswlik, Kantoorboekhandel Leeuwen* daal, Oranjelaan 3, Tel. 119461 Voorburg, Boekhandel H. E. G. Ruys, Heerenstraat 124. Tel. 778038; N.V. Kantoorboekhandel Th. J. de Koning, Goudsbloemlaan 3, Tel. 330263; Boekhandel J. B. v. Beters jr„ Thereeiastraat 108a, Tel. 772444; Boekhandel F. 0. Couvée. van Hoytemastraat 86, Tel. 721187;

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1