HAAGSCHE COURANT HET BLAD PAPIER STADSNIEUWS De distributiebonnen laatste ritten en vroege RITTEN DER H.T.M. Zaterdag 2 Mei 1342. HET GEPLUNDERDE DISTRIBUTIEKANTOOR TWEEDE BLAD VARIÉTÉ IN METROPOLE PALACE Dnitsch Ober gericht BIJ DEN ARBEIDSDIENST IN HET CENTRAAL SPORTINSTITUUT FEUILLETON Aanmelding vrijwilligers 1 MELVIER1NG FRONT VAN NERING EN AMBACHT HULDIGING G. M. Th. GIELISSE UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN OPENLUCHTCONCERT Zevende dag der zitting OVERTREDINGEN DISTRIBUTIE BEPALINGEN rich met de lift 41S zijn. Voortzetting der pleidooien vroege ritten op Zondagen 7.15. de groeve 16 Mei tot g?. dat de is? moet ik u daarvoor zeer die de eh... Weller. Nogmaals dank- wenk- twee uur. (Wordt vervolgd.) In sfeer van kameraadschap wordt er gewerkt d. L. en de doen kennen; 7™. meester' voerde hij 288 23 No. 18171 Weller Fulton naar Teek enen van het voorjaar aan het Oostfront. Ook dit behoort bij het voor jaar in het Oosten gisteren nog een hardbevroren weg. heden water, zoover het oog reikt. (Hoffmann-P.K. Paetz) 279 280 22A 22 B 23A 23 B Ben 22A 22B 23A 23B 23 22 A 22B 23A 23B 284 V V 9 Mei 16 Mei 16 Mei 16 Mei 2 Mei 2 Mei 9 Mei 9 Mei 31 Mei :ij dit wc! I hebben Dieren maar Een sectie staat aangetreden en verraadt in haar houding discipline bijzondere mannelijke deugd (N.A.D.-v. d. Werff-Polygoon). Dit OP 13 Juni 8 Mei 16 Mei 16 Mei 13 Juni 16 Mei 16 Mei 16 Mei 16 Mei 8 Mei 2 Mei 2 Mei 9 Mei 9 Mei ge- nog den nog Aantal 11 1 kg- 11 k.g. i k.g. ik heb het u vooruit gezegd: aan zulk een misdrijf kan ik waarlijk niet Van officieele zijde wordt bekend ge maakt. dat de aanmelding voor vrijwilli gers bij den Nederlandschen Arbeids dienst voor de kampen, aanvang 1 Juni 1942, alsnog is opengesteld tot 8 Mei a s. Aanmelding kan geschieden bij de aan- meldingsbureanx. gemeentehuizen en ar- beidsbureaux (Nadruk verboden.) sis te Doven is gekomen en niet meer een bijna ziekelijk belang aan de zaak schijnt te hechten En nu wilt u 6.45, 7—, Stuyvesantplein- 6.30. 7.1'5, 7.30 lijn 7 Valkenboschplein C Vroege ritten 'op werkdagen De vroege, ritten ep werkdagen ingaande 1 Mei 1942. als volgt: Lijn 1 van Frankenslag 6.05. 6.40 7.09. van Staatsspoor 6.35. 7.06, 7.40lijn 2 van Sportlaan 6 05. 6.42 7 16, van Staats spoor 640, 7.12, 7.50; lijn 3 van Kwar- Drie uur later t._- -- een oud, onaanzienlijk huis Street binnen. - imitaties, (o.m. van Bandy en Derby) en parodieën op Zuid-Afrikaansche liedjes, stemming weten te maken. Aansluitend daarop dienen vermeld de Mateo’s, komi sche harmonica-virtuozen. die met hun ge- dresseerden hond het hunne bijdragen tot de gezelligheid. Stijlvol en gracieus is het dansen van Carlo en Elise. die o.m te be wonderen zijn in een tango en paraphra- sen Het nieuwe orkest van Sim v d. Werft zal heel spoedig populair zijn in Piccadilly. „HOE OUDER HOE GEKKER’ IN CAPITOL Piet Köhler en de zijnen treden thans met de klucht ..Hoe ouder hoe gekker”, waarmede zij reeds eerder hier ter stede veel succes hadden, in Capitol op Er is hartelijk gelachen om de vele malle situaties en dwaze verwikkelingen, welke in dit zeer vermakelijke stuk voorkomen en om het grappige spel van Piet Kohier Kalman Knaack. Cor Smit e a. OPENING CASINO TE SCHEVENINGEN Met twee voortreffelijke uit de radio welbekende orkesten en een keur van artisten heeft gisteren de directie van het cabaret-vaudéville en restaurant Ca sino te Scheveningen het seizoen geopend. Het verwende Haagsche publiek wordt een werkelijk prima programma vol af wisseling geboden. Niettegenstaande het feit, dat het nog betrekkelijk vroeg in hA jaar is, hebben talrijke menschen den weg naar het Gevers Deynootplein gevonden om getuige te zijn an dezen openingsdag. Zij zullen er geen spijt van hebben gehad. In de bar-resïaurant concerteerde Frans Wouters met zijn ar tisten. in het cabaret-vaudeville het show-orkest Boyd Bachman. Bachman bewijst, dat hij niet alleen een voortref felijk-orkest-leider is. maar buitendien een eerste klas komiek, die menigmaal groote vroolijkheid wist te verwekken met zijn parodieën. Als attracties treden op Layle en Marco, een danspaar dat de coreografische kunst volkomen be- heerscht. de hier ter stede zoo bekende accordeonist Korsakoff, die wel nauwe lijks een nadere aanbeveling noodig heeft eh tenslotte de jongleur Charles, een artist die er Ir» al'e nnzichten mag wezen Vlaggenparade aan het begin van den dag Sedert 25 April l.L is het Centraal Sport Instituut (C.S.I.) aan de de Savor- nin Lohmanlaan bij den Nederlandschen Arbeidsdienst in gebruik. Dertien hon derd man zijn hier ondergebracht, ten einde zich terdege te hebben kunnen voorbereiden op de groote demonstratie, morgenmiddag op het Houtrustterrein. flet is een vriendelijke gedachte gew.eest van Hoofdarbeidsleider Richter, persverte genwoordigers in de gelegenheid te stel len het „kamp” in oogenschouw te nemen en.tevens de vlaggenparade aan het begin van den nieuwen arbeidsdag, bij te wo nen. Wat ons zeker wel in de eerste plaats getroffen heeft, was de geest van kame raadschap Ten aanzien van ae behuizing kan dit opgemerkt worden, dat de verblijven der arbeidsmannen, zoowel als de keukens en gezellig ingerichte cantines, in alle op zichten aan de gestelde eischen voldoen. Neem daarbij nog de ideale ligging prachtig is o.a. het sportterrein en men zou zioh geen fraaier kamp voor de man nen kunnen denken Streng wordt de hand gehouden aan handhavihg van den disciplinairen geest en terecht, want het komt de grootsche taak van de werkers van hoog tot laag ten goede. Rond Jhet groote middenplein stonden vanochtend de acht afdeelingen. w.o. de lagere- en middenkaderschool. rond het groote middenplein in carré opgesteld. Toen Hoofdarbeidsleider Richter, verge zeld van zijn adjudant Valckenier Kips, hét plein betrad, klonk hoorngeschal. Keurig werden de schoppen gepresen teerd; trouwens' alle commando’s werden schier feilloos uitgevoerd. Bij den oudste in jaren meldden de com mandanten achtereenvolgens hun afdeelin gen present. Deze meldde op zijn beurt alle afdeelingen weer bij den Hoofdarbeids leider. Een der hoplieden gaf de leus van den dag, die luidde „Doorzetten”. Hierop werd een toeliohting gegeven, waaraan het volgende is ontleend „Arbeidskameraden. gij hebt vermoeiende dagen achter den rug. Hetgèen door u gepresteerd is, zal de bewondering van een ieder hebben. Houdt nu vol! Ons volk heeft eiken man noodig Het volk zal zijn jeugd zien die marcheert, zingt en danst En zou het niet van zijn jeugd houden? Gij kunt en zult ons volk winnen vandaag door uw marsch. morgen door de demonstratie. Europa en de wereld staan .in brand. Velen begrijpen nog niet, dat een nieuwe orde aeschapen wordt Gij kunt later zeggen Ik was er bij. De Nederlandcchp ’Arbeidsdienst zet door'” Hei zijn voora, ae uaseiijKscne leuzen en de daarop te geveri toelichtingen welke door haar actualiteit in de harten der mannen, zoo verzekerde men ons. gegrift blijven Het zijn woorden, die getuigen van moed én doorzettingsvermogen. En dat vooral heeft de Arbeidsman noodig. Bij het plechtige oogenblik. hêt ont plooien van de vaderlandsche driekleur aan den hoogen mast voor een der hoofd- gebouwen, werden stram de schoppen ge presenteerd. Door de leden van het kader werd het saluut gebracht Het geheel werd besloten met het zingen van het lied van den Nederlandschen Arbeidsdienst. Toen we het C.S.I. verlieten, waren de. mannen weer druk bezig met het verrichten van hun dagtaak. Onze uitstekende indruk van net geheel dien wij vanochtend van den Arbeidsdienst kregen, zal zonder twijfel morgenmiddag op Houtrust bevestigd worden. 16> Werkelijk? Ik zou dankbaar zijn. Ik behoor tot het dienstpersoneel van mijnheer Green en ik zal probeeren, u toegang te verschaffen. Beloven kan ik hét natuurlijk niet, want ik moet eerst met de anderen spreken. Hebt u overmorgen tijd. Zeker, elk uur van den dag. Goed, dan wacht ik u overmorgen, *8 middags om twee uur hier voor cc ViUa. Hartelijk dank, mynheer... Baker. Ik heet v.-- Tot weerziens, mijnheer. Tot overmorgen, om tet-e. ArtikM Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Bak- en br.vet (Vetk.) 23 100 gr. 2 L. 250 gr. 250 gr. 100 gr. 250 gr. 50 gr. 31 Aug. 400 gr. 400 gr. 1 k.g. 250 gr. 100 gr. 25 gr. 100 gr. 25 gr. Misschien heeft ze met het echtpaar een ernstig geschil gehad, dat Streller noodzaakte, de vrijheid van het hem toevertjouwde meisje eenigermate te beperken. Misschien ook heeft hij dat met de beste bedoeling gedaan, bijvoor beeld om, Maud aen overijlden terug keer naar haaf oorspronkelijke woon plaats of wel een onvoorzichtig voort zetten van de reis, te belatterf. De jonge dame, wier zenuwen heel zeker door den dood harer ouders en van de lange reis van streek waren, heeft toen in haar opgewondenheid die regels ge schreven en het blaadje papier op straat geworpen. Weet u hoe lang dat blaadje heeft rondgedwarreld, vóórdat het aan de voeten van dr. Kronberg terechtkwam? Het kan dagenlang .een speelbal van den wind zijn geweest. Roch zweeg. En toen, ging Kenton triomfante lijk .Vobrt, besloot juffrouw Kandrun *toch maar te vertrekken en het onnoo- zele blaadje papier, waar zijzelf mis schien niet meer aan dacht, heeft^later aanleiding gegeven tot allerlei fantasti sche vermoedens en veronderstellingen. Alles is mogelijk, beste Kenton; maar welke vegjdaring vindt u voor de zeer verdachte houding van de Strel- lers? In de met rood-zwarte spandoeken ver sierde groote zaal van den Dierentuin, heeft het Front van Nering en Ambacht gisteravond in een gezellige bijeenkomst den eersten Mei der dae var den Ar beid. gevierd De avonr werd ingeluid door eenige op gewekte nummer van het W A. muziek- corps De heer C A. Ales districtsver- tegenwoordiger van het Front van Nering en Ambacht, heeft er in zijn welkomst woord op gewézen dat Jhans een strijd gevoerd wordt tusschen den arbeid eener- zijds en het jodendom en het communisme anderzijds. Spr roemde den arbeid, die strekt tot geestelijke ontwikkeling De gemachtigde van den leider der N.S.B.. baron van Haersolte van Haerst. wekte op tot het maken van propaganda. Er is een volk, ons volk, te winnen. Nadat de afdeeling den Haag- van de Ned. Vereeniging voor den Volksdans een Meidans om den Meiboom had uitgevoerd, nam de spreker van den avond, de heer W. O. A. Koster, hoofd van de afdeeling Sociale Zaken van het Hoofdkwartier van de N.S.B., het woord. Spr. bracht in herin nering, dat de eerste Mei vele jaren lang gebruikt werd om den klassestrijd te pro- pageeren, op zoodanige wijze, dat de win keliers uit vrees voor baldadigheid voor hun ramen luiken moesten aanbrengen. De middenstanders werden steeds bui ten beschouwing gelaten. Voor hen be stonden er geen sociale maatregelen. Onder groote hilariteit vertelde spr. hoe de middenstanders werden uitgesloten van kindertoéslag wegens technische moeilijk heden. Spr. zou gaarne alle werkers, onverschillig of zij in loondienst of als zelfstandigen werk.en deze'fde sociale voor- deelen deelachtig laten worden De op dracht van Hitler aan dr. Ley een alge- meene- ouderdomsverzorging voor te be reiden, stelde de heer Koster ten voor beeld Het nationaal-socialisme .wil een gemeenschap van kameraden en om deze gemeenschap te verkrijgen is bet noodig den oorlog tegen het bolsjewisme te win nen. Hiervoor moéten alien medewerken. Na de pauze bestónd het programma uit samenzang, volksdansen en declamatie. De heer C. A. Ales sprak een slotwoord, waar na allen het zesde couplet van het Wilhel mus zongen 250 gr. 125 gr. 3i L. 21Bt.rn.24B’ 1J L. 16 283 291 287 4-09, 4-10 ja, aat beweer ut. Onzin, mr. Roch. Het is glashelder bewezen, dat die dame den negenden November uit Ham burg naar New York is vertrokken, en het blaadje papier met de bede om hulp is eerst den tienden November voor devoeten van mijn cliënt, dr. Kronberg, neergedwarreld. En als op dat blaadje om een an dere reden dezelfde namen: Maud Kan drun en Jonathan Holder vermeld stonden? Dan zou de zaak nog geheimzinni ger zijn en zouden we ons nog meer moeten inspannen om ze op te helderen. Kenton ^lilmlachte en zei: U Haat u niet gemakkelijk van uw stujt brengen, mijnheer Roch! Althans voorloopig niet. En wie zegt u, dat die bede óm hulp eerst den tienden November op papier werd gebracht? Maud Kandrun was (laten wij dit aannemen) van 5 tot 8 November bij de Strellers in Weenen. gekheid op een stokje: ik heb midde- lerwijL ook niet stil gezeten... En dat zegt u mij nu eerst! Ik geloof niets van de heele zaak, maar een vriend van mij is een goede kennis van,een ingenieur, die sinds vele jaren in de machinefabriek van John Green werkzaam is... Uitstekend! Dien man spreken! riep Kapl Roch. eDat had ik wel gedacht. En daar mijn vriend bijna iedcren avond in een klein restaurant in Jersey City komt, zul len wij daarheen gaan. Zeer goed... En hoe heet die in genieur? Hij is een geboren Duitscher en draagt den eenvoudigen naam Paul Ho fer, antwoordde Kenton. Ik behoef dus niet mijn schitteren de Engelsch te praten? Neen, maar in gesprek met mijn vriend Moonly, kult u het goed kunnen gebruiken. De heeren gingen uit en werden door het overmatig drukke verkeer in Ful ton Street, als het ware naar de halte van den ondergrondschen spoorweg ge stuwd. In een der tuinzalen van den Dieren tuin. temidden van een groot aantal stof- felijke blijken van waardeering en hulde in den vorm van een kleurigen bloemen- schat, heett de heer G M Th Gielisse jis- termiddag gerecipieerd ter gelegenheid van zijn 2b-jarig jubileum als restaurateur van den Dierentuin. In de fnorgenuren ontvingen commissa rissen en directie van den Dierentuin den jubilaris in de bestuurskaiper, waar de president, notaris Zondag, hem in een hartelijke toespraak dank bracht voor zijn verdiensten jegens het genootschap. Een fraai geschenk vergezelde deze woorden Ter receptie bleek duidelijk, hoevele vrienden de heer en mevr. Gielisse zich in den loop der jaren hebben gemaakt. Wij zagen er o.m. wethouder M. Vrij enhoek, mr. E. Polis, ged. van den Raad van Beheer der Expl. Mij. Scheveningen, den heer Edo J. Bergsma, oud-voorzitter van den A.N.W.B., nu> R. H. Woltjer, dir. der V.V.V. ,,’s-Gravenhage”, een de putatie uit het bestuur der Ver. van Ned. Wijnhandelaars, den heer Henrl ter Hall, de heeren A. Koeken en F. J. Staal, na mens 1 hoofdbestuur van Horecaf den heer F. A. Pfeifer, dir. Rijkshoreca. Namens de afd. 's-Gravenhage van Horecaf ver scheen de voorzitter, de heer J. G Meyer, dir. van de Wittebrug in gezelschap van eenige andere leden. De heer Meyer huldigde 'den heer Gie lisse in een vlotte, sympathieke toespraak waatin hij hem schetste als een man van béteekenis onder zijn vakgenooten', daar bij in het bijzonder de aandacht vestigend op zijn succesvolle werkzaamheid in den Dierentuin en als directeur van de ..Sein post”. Spr betrok ook mevr. Gielisse in zijn waardeering. Ook op vereenigingsge- bied, aldus de heer Meyer, verrichtte de jubilaris belangrijk werk. Namens het be stuur der afdeeling bood hij een kunst voorwerp aan. In zijn dankwoord wees de heer Gie lisse op deo grooten steun, dien hij steeds van vrouw en kinderen en van zijn per soneel heeft ondervonden. Hij noemde hen de hoekpijlers van zijn bedrijf en me moreerde inzonderheid zijn oud-chef-kok. die 26 jaar met hem samenwerkte diens zoon, rijn tegehwoordigen kok en zijn buf fet- en kelnerspersoneel. De jubilaris besloofmet een dankwoord aan allen, die dezen dag voor hem heb ben gemaakt tot een, waaraan hij in dank bare herinnèring zal blijven denken In vertrektijden van de laatste trams der H.T.M. zijn met ingang vftn 1 Mei eenige wijzigingen gebracht. De nieuwe vertrekuren zijn: Lijn J® van Staatsspoor 22.22lijn 8 van Kurhaus 22.06 (tot Turfmarkt 22.12, tot Kneuterdijk 22.30), van Holl. Spoor 22.35 (van Turfmarkt 22,40. van Kneu terdijk 22.45); lijn van Kurhaus 22.09 (tot Turfmarkt 22.20 tot Tournooiveld 22.30), van Holl 'Spoor 22.38 (van Turf markt 22.40, van Tournooiveld 22 45); lijn 10 van Duivelahdschestraat 21 52 lijn 12 van Lijsterbesstraat 22 06. van Staats (poor 22.37; lijn 14 van Kurhaus 22.10; Haag—Delft van Turfmarkt 22.10. van Delft tot remise 22.42 HaagLeiden van Turfmarkt tot Kieviet 22.van Kie viet 22.26. Programma vol afwisseling .Een variété-programma dat naar ?ard en samenstelling klinkt als een klok. wordt deze week in het daartoe zoo goed geschikte Metropole Palace gepresen teerd. Onder de medewerkenden paradee- ren- artisten, die in de wereld der klein kunst op een gevestigde reputatie kun nen bogen Wij denken aan Alex de Haas, die aan den vleugel liedjes brengt, na ze zelf van een sappige inleiding te hebben voorzien. Ze sprankelen van humor, doch zijn .-ook weer niet zonder sentimenthoe treffend was de ode aan de huisvrouw, waarmede hij de harten van alle aanwe zigen stal. En om in hetzelfde genre te blijven, noemefi we Conny Stuart, die met haar liedjes vol overtuiging ge bracht voor internationale sfeer zorg droeg. Haar 'welluidende stem droeg veel tot het succes bij Lou en Bonny (Bouw meester) zijn twee graag geziene ver schijningen op het tooneel Lou mag het recht voor zich opeischen, het lachsucces van den avond te zijn geweest Zijn on geloofelijke lenigheid en mimiek, niet al leen in de parodistische dansen, maar ook als denkbeeldige beeldhouwer, waren meer dan kostelijk. Jan' Roem is een bekende verschoning in onze stad Uitstekend heb ben zijn liederen het weer gedaan Doch niet alleen als vocalist heeft Roem zich doen kennen. Tezamen met Lou Bouw- j een allergeestigst schetsje op, dat naar meer .smaakte Ver- dfienstelijk was ook hat optreden^ van het danspaar Jeantine en Leonard én van de accordeonvirtijazen1 „De Willards”. Ook zij pasten volkomen in het geheel Adem benemend waren de evoluties op het slap pe koord van het trio Demanetto. terwijl De Rethlems aan het slot acrobatische prestaties leverden, die zoo buitengewoon waren, dat maar weinigen hun dit zullen verbeteren PICCADILLY CABARET Het zal den velen vrienden en bewon deraars van Theo Moens, die zoo’n uitste kenden naam heeft in de wereld der Kleinkunst, ongetwijfeld genoegen doen, dat zijn optreden in Piccadilly Cabaret aan de Lange Poten is verlengd. Moens brengt een geheel nieuw repertoire, waar bij verscheidene aardige liedjes, chansons en een rake imitatie van Chevalier Voorts vermeldt het programma vier nieuwe nummers. Marie Rosée. de beken de radio-zangeres, zingt uitstekend van voordracht internationale liedjes Haar succes zal deze week verzekerd zijn. De 2 Wama’S zijn vroolijke snaken, die met de zesde verdieping brengen en schelde daar aan een deur, waarop gen klein, koperen plaatje was aangebracht: „Charles Kenton, particulier detective". n. j De knecht, die kwam opendoen, moest Weller reeds kennen, want hij leidde heeiemT»! hem recht naar het kantoor van Ken- ?_e.zelde’ heelemaal niet ml8S Kandrun ton, die aan zijn schrijftafel zat, maar onmiddellijk op.stond en zijn gast harte lijk begroette. U hebt haar dus gezien' Ja, antwoordde de bezoeker, niemand anders dan Karl Roch was. En? p Ik moet bekennen, dat ze buiten gewoon mooi is en een goeden indruk maakt. Ik heb het u vooruit gezegd: gelooven. ”7 En xik ben ervan overtuigd! gevoel is zóó sterk, dat ik de r’els eigen kosten heb ondernomen. Charles Kenton fronste de brauwen: Uw cliënt heeft zich- dus terugge trokken? —7 FeiteïWk niet; maar hij is een uiterst teergevoelig, fantastisch mensch, die door het blaadje papier geheel van streek is gebracht. Het verheugt me om zijnentwil, dat hij die moreele crl- BEGRAFENIS A. P. VERCOUTEREN Op Nieuw Eik en Duinen is Bisteren het -stoffelijke overschot van der^gieer A P. Vercouteren. in leven zetter bij de Haagsche Courant, ter aarde besteld. Aanwezig waren een lid van de directie der Haagsche Courant en een deputatie uit het technisch personeel, collega’s en oud-collega’s alsmede vele vrienden en kennissen van den overledene. De eerste spreker, de heer Tij G. v. d. •Garden, dir’ecteur der Haagsche Courant, p.-ees den overledene als een goed vakman met een hooge olichisopvatting Zijn te vroeg heengaan wordt' door ons als een verlies gevoeld. Vervolgens sprak de heer L G. Geratts als collega van den over ledene. die wees op den opgeruimden geest en de groote hulpvaardigheid van den heer Vercouteren. Als laatste spreker voerde de heer B W Schippers het woord. Spreker heeft den overledene leeren ken nen als een goed huisvader en een vriend van iedereen Tevens was hij er van over tuigd de gevoelens van den zoon van den- thans ontslapene, d> niet aanwezig kqn zijn, te vertolken door den overledene dank te zeggen voor alles wat hij voor hem had gedaan. Tot slot dankte ae oudste* broeder de aanwezigen voor de bétoonde belangstellinp Hjn 6 van Escamplaan 6.05, C i..—XC OA H 1’1 van Valkenboschplein 6.6.36. 7. van L. v. N ,O. Indië 6.35 7.05 7.37 lijn 8 van Kurhaus 6.6.20. 6.30. van Holl. Spoor 6.29. 6.49, 6.59; lijn 9 van Kurhaus 6.6.23. 6.33 van Holl. Spoor 6.32. 6.52, 7.02lijn 10 van Duiveland- schestraat 6.6.35, 6.45? van Stuwstraat 6.40, 7.15. 7.25; lijn 11 van Strandweg 6. —. 6.30. 6.53, van Holl. Spoor 6.30, 7.—, 7.20; lijn 12 van Lijsterbesstraat 6. 6.12, 6.34, van Staatsspoor 6.28, 6 40, 7.02 lijn 13 van Veluweplein 6.13, 6.51 7.09, van Stuyvesantplein 6.40, 7.20. 7.37 lijn 14 van Kurhaus 7.7.10, 7.20, van Zuider- parklaan 7.30, 7 40. 7.50 lijn 20 van Meer en Bosch 6,6.15. 6.45 van Riviervisch- tnarkt 6.—6.40. 6,55lijn I 1 van Turf markt 6.10, 6.40. 6.51. van Delft 6.02. 6.48, 7. — lijn I 3 van Turfmarkt 7.32, 7.44, 7.56 van Voorburg 7t05. 7.16. 7.28; bus P vai. Thorbeckelaan 7.30, 7.45, 8/van Groote Markt 7.53. 8.08, 8.23; bus T van Spoorwijk 6.40, 6.55. 7,10, van Alkemade- laan 7.30. 7.45 8 - fellaan 6.6.35. 7;van Staatsspoor 6.28. 7.03. 7.30lijn 3a van Markensche- plein 6.02. 6.40, 7.08/ van Staatsspoor 6.33, 7.08, 7,38 lijn 4 van Holl. Spoor 6.59, '7.05, 7.15 van Zijdelaan 7 25, 7 35, 7.45lijn 5 van Appelstraat 6.06, 6 40, 7,—, van Prinsessegracht 6.32. 7.11, 7.31; Wie weet, wat die menschen ver der nog op hun kerfstok hebben! Mis schien was hun uw belangstelling om een andere reden onaangenaam en heb ben zy zich daarom Uit de voeten ge maakt. De dame, die u vandaag hebt gezien, is heel zeker juffrouw Kandrun. En waar was Fred Meingast van 5 tot 9 November? vroe£ Roch. Hij is een degelijk zakenman en ik vermoed, dat hij van zijn verblijf in Europa gebruik heeft gemaakt, om handelskennlssen te gaan bezoeken. Dit valt «niet zoo gemakkelijk t)a te gaan... Uit het door mij ingestelde onder zoek is geblpken, dat hij zich in niet één der voornaamste steden bij de auto riteiten als vreemdeling heeft aange roeid. Hij heeft waarschijnlijk bij han- delsvriend^i -gelogeerd. Waarde heer Roch, ik vrees, dat u zich tan aanzien van dit geval vergist; trouwens, een geval is het zelfs niet. Roch glimlachte en gaf zijn collega familiaar een paar tikjes op den schouder. En toch, beste Kenton, laat ik my door uw argumenten niet bekeeren, verklaarde hij. Een fantast bent u altjjd geweest! schertste de detective. Maa' alle De uitreiking var. bonkaarten voor voe dingsmiddelen voor de 6e periode (1? Mei 13*Juni 1942). brandstoffenkaarten voor het stookseizoen 1S42/43 tabaks-- sigaret ten- en ve.snaperingenkaarten en Vita mine C-tableiten voor aanstaande .r jonge moeders heeft Maandag a.s volgt plaats: Dierentuin, ingang: Benoordenhoutsche- weg 4. 9—12 uur: Jansen, K t/m einde J en Ka t/m v. d. Kam; 12—14 u Kaman t/m de Ket: 1417 u.: Ketcham t/m Koekkoek, H. Boter Brood (of gebak) Brood (of. gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Gort Honden- en k.br. Jam Kaas 278, 282, 286, 290, 294, 100 gr. 16 Mei Koffiesurrbgaat Margarine(Votk.) Melk 21A t.m. 24A Melk Petroleum O-krt. Peulvruchten Peulvruchten Pudding, verm. Rijst Scheerzeep U Sinaasappelen 3-04, 4.04 Sinaasappelen 3-12, 4.12 Suiker Suiker Vleesch Vleesch Vleesch Vleesch Zeep 211, 228, 272, 293, 90 3 4S0 gr. Zoop G, H, I, J 90 3 450 gr. 31 Mei Toiletzeep G, H, I, J 75 gr. 31 Mei Brandstoffen Kookdoeleind. 01 KF 1 Eenh. 30 Apr, '43 Gen. Anthr. V 1 Eenh. 31 Mei Gen. Turf V 50 stuks 31 Mei t.m. 2 Mei 2 Mei 9 Mei 9 Mei 8 Mei Bloem (br.) 277, 281, 28S, 289 70 gr. 16 Mei 125 gr. 400 gr. 50 gr. 400 gr. 50 gr. 250 gr. 16 Mei 5 1 Jk 10 k.g. 31 Mei 280 500 gr. De vroege ritten op Zondagen zijn in gaande 1 Mei 1942 Lijn 1 van Frankenslag 6.05, 6.40, 7.15, van Staatsspoor 6.35, 7.06, 7.43lijn 2 van Sportlaan 6.05, 6.42, 7.21. van Staats- spoot 6.40. 7.12. 7J>3.; lijn 3.van Kwartel- laan 6.6.35, 7.14. van Staatsspoor 6.28, 7.03. 7.44; lijn 3a van Markenscheplein 6.02. 6.40. 7.24. van Staatsspoor 6,50, 7.10, 7,54lijn 4 van Holl.- Spoor 6.57, 7.30 van Zijdelaan 7.25. 7.45. 8 - lijn 5 i van Appelstraat 6.06. 6 40. 7.van Prinsessegracht 6.32. 7.11. 7.30: lijn 6 van Escamplaan 6.05. 45. 7.van Stuyve santplein 6.30 7.12, 7.30lijn 7 van Valkenboschplein 7.07. 7 15. 7.30. van L. v N, O. Indië 7.35. 7.45. 8.— lijn 8 van Kurhiaus 6.30. 6.45. 7.van Holl. Spoor 6.53, 7.08, 7.25lijn 9 -van Kurhaus 6.30. 6.50, 7.05, van Holl. Spoor 6.58. 7,15. 7.30; lijn 10 van Duivelandschestraat 7 7.15, 7.30. van Stuwstraat 7.36. 7,51 8.06\; lijn 11 van Strandweg 7.03, 7.13. 7.23 van Holl. Spoor *7.30. 7 40. 7.50; lijn 12 van Lijsterbesstraat 6.12 6 34. van Staatsspoor 6 28. 6.4Q. 7.02lijn 13 van Veluweplein 6.13, 6.51., 1.12. van Stuy vesantplein 6.40, 7.20. 7.40 lijn 14 van Kurhaus 7.7.15, 7.30. van Zuiderpark- laan 7.30, 7.45, 8.—;Jijn 20 van Meer en Bosch 6.15, 6.45, 7.28. van Riviervisch- markt 6.6.55, 7.10 lijn I 1 va» Turf markt 6.30, 7.45, 8.van Delft 7.10. 7.40, 8.10; lijn I 3 van Turfmarkt 7.52, 8.07. 8.22, van Voorburg 7.42, 8.8.12. Geen moderne Diogenesmaar de aanvoerder van een verkenningstroep, die zich in een ton een veilige en eenigszins gemakkelijke waarnemings post heeft ingericht. Stroo en riet voor en op het vat onttrekken het aan het gezicht van den vijand. (S.S.P.K, Mobius-Atlantic-Holland) Morgen geeft het stafmuziekcorps van den Wehrmachtsbefehlshaber in den Nie- derlanden. van 12 tot 1 uur des middags, onder leiding van Korpsführer Stabs- feldwebel Thiele een openluchtconcert aan den Hofweg Het programma luidt 1. Durch Kampf zutn Sieg. Marsch Blon 2. Ouvertüre zur Oper ..Oberon" C M. v. Weber 3 Fantasie aus der Oper ,.Tosca”. Puccini4. „Ich sende diese Blumen dir” Lied Wagner; 5. Gold und Silber. Walzer Lehar6 Die Wacht- parade Marsch Blankenburt Gistermiddag zijn de pleidooien voort gezet in het proces, dat voor het Duitsche Obergericht wordt gevoerd en dat ver band houdt met de inbraak, in den nacht van 13 op 14 Juni 1941. in het kantoor van het Gemeentelijk distributiebedrijf aan de 2e Oosterparkstraat te Amster dam, waarbij een zeer groote’hoeveelheid distributiebescheiden gestolen is. Drie en twintig verdachten stonden terecht. Gis termorgen waren vijf der toegewezen ad vocaten aan het woord geweest, 's Middags volgden de overigen. De verdediger van de verdachten H. G. Meyer, electro technicus te A’dam, tegen wien 1§ jaar tuchthuis, J. D. Kesseier, sto ker te A'dam, tegen wien 12 jaar tucht huis is geëischt, en J. L. Doornheim, koop man te ’s-Gravenhage. tegen wien de doodstraf was geëischt, wees erop, dat Meyer ook door de andere inbrekers niet voor een gewichtige helper is aangezien, gezien de hem toebedeelde rolhij werd daags daarna gearresteerd. Hij heett alleen maar den zak met ge stolen distributiebescheiden gedragen. PI. drong voor hem op een geringere straf aan, evenals voor J. D. Kesseier, die uit armoede tot het verhandelen van bonnen is gekomen. Wat J. L. Doornheim betreft, ook de» was geen gewoonte-misdadiger. Hij was een huisvader, die wat geld wilde ver dienen. Komend tot de strafmaat beriep pL zich op een parallel geval van oon- kondenvervalsching, waarin echter de dader tuchthuisstraf kreeg, hoewel hij zijn misdrijf een paar maanden later pleegde. PI. hoopte, dat het Obergericht rekening wilde houden met het tijdstip, waarop de feiten zijn tot stand komen, n.l. toen de toestand zich niet verscherpt had. Bovendien had de Ned. politie samenhang van al deze misdrijven niet ontdekt. De verdediger van S. Brilles! ij per, kelner te Amsterdam (tegen wien 4 jaar tuchthuis is gevorderd). A. Pots, koop man te Amsterdam, (tegen wien de doodstraf is geëischt). S. Turfreyer. te 's-Gravenhage (tegen wien 4 jaar tucht huisstraf is geëischt) en A. Brilleslijper te Amsterdam (voor wien vrijspraak is gevorderd), betoogde, dat S. Brilleslij per en Turfreyer zich uitsluitend met den sluikhandel hebben bezig gehouden, hetgeen echter geen overtreding van de KriegswirtsclAftsverordnung oplevert, De Staatsanwalt heeft A, Brilleslijper vpor vrijspraak voorgedragen, omdat hij het bewijs van deelneming aan den bon nenhandel niet geleverd achtte. PI. drong voor dezen verdachte op vrijspraak aan en voor S. Brilleslijper en Turfreyer op vermindering van straf. Met Pots staat de zaak iets anders, omdat hij toewijzingen heef verhandeld, doch hij is reeds berecht door een Ne- derlandsche rechtbank en kan volgens de Nederlandsche wet niet tweemaal voor hetzelfde feit worden veroordeeld. PI. verzocht dezen man niet ter dood te veroordeelen en wel rekening te willen, houden met de door hem aangevoerde omstandigheden. De verdediger van den verdachte P. A. van Dieren, pensionhouder te 's-Graven hage, (tegen wien de doodstraf is ge ëischt), wees er op. dat v. D. weliswaar een ernstig economisch misdrijf heeft be gaan, doch dat deze geen oogenblik er aan gedacht heeft, dat dit met den dood zou kunnen worden bestraft, evenmin als de anderen, die zich met den bonnenhan del hebben ingelaten. Hadden zi' geweten, dan zouden zij 't wA gelaten!. PI. betoogde, dat van I alleen verbindingsman is geweest, niets met de inbraak zelf of met den ver koop van distributiebescheiden heeft te maken gehad. PI. verzekerde het Ober gericht, dat zijn cliënt diep berouw van zijn daad heeft en dat een tuchthuisstraf al voldoende is om een voorbeeld te stel len Hierna werd de zitting verdaagd Maandagmiddag 4 uur. In de binnenstad werden aangehouden de 34-jarige bakker C. v 46-jarige arbeider J. M., die in het bezit waren van 900 aardappelbonnen, 600 brood- bonnen en een 23-tal andere bonnen. De 24-jarige. koopman R. v. d. M. is in bewaring gestéld, omdat hij van een ander voor ƒ21 distributiebescheiden had ge kocht. De 57»jarige- loswerkman J V had zijn distributiebescheiden voor 35 verkocht. Proces-verbaal is opgemaakt. In de bin nenstad is aangehouden de 34-jarige slager L T., die 150 bonnen in zijn bezit had. Bovendien had hij een aantal doosjes siga retten bij zich, die hij tegen te hooge prij zen had gekocht. De 28-jarige koopman C. v. D. had bon kaarten gekocht van den 48-jarigen koop man J. H Tegen beiden is proces-verbaal opgemaakt. Bonnen en goederen van bovengenoemde geverbaliseerde personen zijn in beslag genomen BEGRAFENIS NOTARIS H. LORIAUX Op Oud Eik en Duinen is gistermiddag het stoffelijk overschot ten grave gedra gen van den heer II. Loriaux, oud-notaris in-Riouw en Kediri. Tot degenen, die hem de laatste eer kwamen bewijzen behoor den o.m. kolonèl Fauël, C. J. van Kempen, oud-gouverneur van S.O.K W. K. Cam- pen, gep luit.-kol. N.O.I. leger; J R. Slier, oud-inspecteur van de P.T.T. in N.O.I.; J Townsend, oud-notaris; A. Eijken, oud- resident van Bandoeng; C. Vervloei, oud- administrateur van de Senemba Mij. (Deli) en D. van Geuns, gep. Indisch ambtenaar. x Bij het binnengaan van de aula werd door den organist Gezang 22 gespeeld. Nadat vervolgens mat eenige oogenblik- ken stilte de overledene werd herdacht, klonken nog het largo van Handel en Gezang 180 op het orgel. Een familielid dankte aan voor de belangstelling. HOOFDSTUK IX trad de heer a is ppr.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 5