SPORT VAN OVERAL UIT DE OMSTREKEN KUNST EN LETTEREN STADSNIEUWS RECHTZAKEN BINNENLAND De distributiebonnen FEUILLETON DE RENAUTO HAAGSCHE COURANT Maandag 15 Juni 1942 Ie bl. pag. 2 Wedstrijduitslagen s ONDERWIJS w.. 'd a - diamanten 388 om- uw De beëediging op 20 Juni t.m. A.D.O.’s gelijk spel te Eindhoven diversen Inkoop van briljant en x W. FICKS, Juwelier PAPESTRAAT 12, 10—5 UUR. r_ niet in zicht. Door thuis met 42 te winnen van Martinit. is Coal gelijk ge ëindigd met Fortuna en door op eigen grond met 10 baas te blijven over het Haagsche V.C.S., kan ook Fluks met ge noemde twee ploegen gelijk komen, in dien zij haar laatsten j/fe men veel buiten is,’ ft beschermen i van Dutch 2 62. 4 Aantal Bodegraven met 31 Juli. SS Men 17) Waar 1 1 HET EN oudsten Deze 7 7 8 8 8 5 5 5 5 4 2 3 1 4 0 0 o o o 1 2 O 1 1 1 1 3 3 1 1 3 3 7—5 5—6 7—9 Zeep L Toiletzeep Bon 31A 31B VI VI Voor MOEILIJK HAAR LINCOLN OLIE PERMANENT Geheel compleet 5.25. Kapper HONNY, de Slllestraat 100, Bezuidenhout Eindpunt lijn 6 en 13. Telefoon 77.28.16 v/h Chef-kapper Ned. St. boot Mij. 1 2 2 4 3 0 5 8—4 1.66 2 3 6—7 0.75 6 13—4 6 14—6 uit. De Maurits V.V.V Bieijerheide 75 gr. 3 3 2 1 0 4 3 4 2 Academische examens Universiteit te Groningen. Cand.ex. kunstgeschiedenis mej. Ch. L. van Dorp. Kerk, voorbereid, ex. de heer J. Kwast. Universiteit te Utrecht. Theor. tand- heelk ex le ged.: L. W. Hoogenboezem, J. Schreinemaker, mej. T. v. d. Veen, P. Bosch, J. C Burgers, M. F. Reneman, A. C. Dijxhoorn; id. 2e ged.: J. J. van der Veen, R. M. Janssen. Tandarts-ex.: mej H. A. J. Labrijn. N. A. D. de Munck. Semi-arts-ex.: Ch. J. Boasson, W. P. J. Woittiez, V. H. B. Kappers, G. L. Colsen, Tan Hong Jam. Arts-ex.: Th. G. van Rijs- sel, A. C. W. Sohep, A. Stehouwer, J. H. Meerwaldt. Doet. ex. kunstgeschiedenis: mej. dr. M. E. Houtzager (met lof); taalk. cand.ex. indologie: W. A. Krayenhoff v.d. Leur; cand.ex. theologie: O. V. Henkel, Honderdtwintig mark, mompelde ook zij en las nog eens den geheelen wedstrijd, wint. Irag om- dooiwuw A.D.O. A.G.O.V.V. Eindhoven Blauw Wit Heerenveen Voor de NEDERLANDSCH CONGRES VOOR OPENBARE GEZONDHEIDSREGELING Het Nederlandsch congres vooropenbare gezondheidsregeling houdt op Zaterdag 27 Juni een algemeene vergadering in de zalen van den Dierentuin te ’s-Graven- hage. Het huishoudelijk gedeelte vangt te 10 uur aan. Het wetenschappelijk gedeelte begint om half elf. Over de hygiënische beteekenis van het nationale plan spreken dr. ir. W. B. Kloos en drs. G H. L. Zeëgers beiden te ’s-Gra- venhage Na den gemeenschappelijken koffiemaal, tijd vergadert in den namiddag het con gres, verdeeld in de beide secties t.w. de medisch hygiënische sectie en de tech nisch hygiënische sectie. In de medisch hygiënische sectie spreken dr. A. B. Pondman te Utrecht, over de vlektyphus, dr. J. J. Zoon te Utrecht over de scabies en dr. E. W. Hermans te Rotterdam over de geslachtsziekten in oorlogstijd. In de technisch hygiënische sectie wor den inleidingen gehouden .over „Hygië- nishe eischen te stellen aan open zwem baden” door dr. W H. Bloemendal te Arnhem, over „Reiniging van zwemwater in open zwembaden in hét bijzonder in het Zuiderbad te ’s-Gravenhage” door ir. A. J. Gurck te den Haag en over „Verval en herstel van woningen” door ir. F. E. Samson te Amsterdam. Het aantal functionarissen der N.S.B., Bat op 20 dezer te Utrecht den eed van trouw aan den leider zal afleggen, is in middels tot bijna 3000 verhoogd. Aan alle leden der beweging, dienende bij het Nederlandsche Legioen, de Wat ten SS, het N.S.K.K. en de Nachrichten- truppen, die op 20 Juni a.s. in Nederland vertoeven en die de beëedigingspïechtig- heid op 20 dezer willen bijwonen, wordt een gereserveerde plaats aangeboden. Kaarten daartoe zullen te Utrecht Worden uitgereikt op den dag der be- eediging. De plaats, waar over deze kaar ten kan worden beschikt, zal nog nader bekend gemaakt worden. (Nadruk verboden.) Elin luisterde met schitterende oogen ■aar deze luchtkasteelen. Weliswaar was het geen prettige gedachte, dat de wagen van von Erdmannsdorf over acht dagen niet meer stil in den sche meriger stal zou staan, maar huilend en brullend langs de moeilijke baan zou rennen, maar zij onderdrukte deze ge dachte spoedig weer. Het avontuurlijke van de geheele zaak lokte haar aan en daarby was alles, wat zij deed en ge daan had noodznke’ük Uitgesloten! zei Else.-handle je bij het afscheidnemen een niaiw eieren en zal je veertien dag*m asesten, maar geld 1 2 1 2 1 2 hij vroeg niets en misschien was het beter zóó. Dus het blijft zoo, zei zij met een zware tong. Vrijdagavond gebeurt het En ik neem deh tijd op... HOOFDSTUK IX In de N.D.G. was de Olbersdorfer bergtour het gesprek van den dag. Met veel moeite had Else het kleine voor schot van haar chef losgekregen, waar voor de hoed, de roos en het ontbijt met Elin waren betaald. Else deed al hét mogelijkè, door zich nog een keer in het hol van den leeuw te wagen en den eersten afbetalingstermijn voor de witte jas, welke Peter absoluut meende noodig te hebben, te vragen. Aan het Artikel Aardappelen Aardappelen Bak* en br.vet (Vetk.) 31 Beschuit (br. of geb.) 31 DE GRIFFIER VAN ZUID-HOLLAND VRAAGT ONTSLAG De griffier der provincie Zuid-Hol- landl jhr. mr. B. W. Th. Sandberg, heeft wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd ontslag gevraagd. Op 19 Juni a.s. herdenkt de heer P. M. Duyvestein, waschmeester bij de firma Giezeman, de Waschman, het feit, dat hij 25 jaar geleden bij deze firma in dienst is getreden Vandaag herdenkt de heer Joh. Jan sen in de Wal het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst is getreden als piano stemmer bij de N.V. Pianohandel Mossel en Versteege. Hij werd toegesproken door den directeur den heer W. J. Grol en door den commissaris den heer A. Kameraat. De jubilaris ontving een enveloppe met inhoud §n bloemen en van het personeel een fraai geschenk Vandaag herdenkt de heer Ch. A. de Nijs, bode bij het Staatsbedrijf der Alge meene Landsdrukkerij, den dag, waarop hij'40 jaar geleden in dienst trad bij ge noemde overheidsinstelling. Hij werd toe gesproken door den directeur, d(p een gratificatie aanbood voorts namens het administratief personeel waarbij een ca deau werd aangeboden, en namens den technischen dienst. Van het technisch personeel ontving hij een envelop met inhoud, benevens bloemen. Gerechtshof CLANDESTIENE SLACHTER IN HET GROOT Voor het Gerechtshof stond hedenmor gen terecht P. Rozenboom, slager te ’s-Gravenzande die op 24 April j.l. door den economiscnen rechter, alhier, tot 2i jaar gevangenisstraf was veroordeeld, wegens het clandestien slachten van een groot aantal runderen. Verdachte gaf het hem ten laste ge legde toe; in een jaar tijds zou hij onge veer 25 koeien hebben geslacht. Hij wees te zijner verontschuldiging er op, dat in den mobilisatietijd zijn bloeiende zaak zeer is achteruitgegaan, doordat hij op moest komen voor den militairen dienst. Ook de administratie was geheel in de war geloopen. Het gevolg was, dat hij na de invoering van de distributie een zeer kleine toewijzing kreeg, waardoor hij niet eens geld genoeg verdiende om de huur te betalen Aldus de verklaringen van verdachte De procureur-generaal, jhr. mr. dr. van Asch van Wijck, merkte op, dat het aan tal koeien op 75 gesteld kon worden. Aan de hand van den prijs per pond voor het vet van deze koeien berekende de pro cureur-generaal, dat verdachte in totaal 15.000 a 20.000 ontvangen heeft alleen al voor het vet. Honderden slagers in Nederland ver- keeren in dezelfde omstandigheden als deze verdachte. Het gaat niet aan, over tredingen, als in dit geval gepleegd, door de vingers te zien, aangezien door clan destiene slachtingen de voedselvoorzie ning gevaar loopt. Mr. van Asch van Wijck kon zich niet vereenigen met den uitspraak van den Economischen Rechter. Hij eischte 2 jaar gevangenisstraf en 10.000 boete, voor het laatste subs. 6 maanden hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. 1.00 1.00 1.00 met 00 gelijk in den uitwedstrijd tegen Emlnen en door dit resultaat heeft Velo- citas, de club, welke in het verleden zulk een groote rol heeft gespeeld, het eersteklasseschap kunnen behouden. Pro ficiat De eindstand luidt 0 7 7-r3 1.75 1 5 5—4 1.25 4 0 0 4 0 4—9 0.00 promotiecompetitie derde •iet II heeft V, singswedstrijd tegen 42, waardoor de winnaars zich in de derde klasse handhaven HAAGSCH AFDE^llNGSELFTAL GE KLOPT: Het elftal der Haagsche onder- afdeeling speelde gisteren te Haarlem tegen een Haarlemsche ploeg en werd door deze met 13 geklopt Onze stad- genooten speelden vooral voor de rust, welke met 11 aanbrak, een uitstekende partij. Daarna kwam het in hoofdzaak door «het goede spel van Kallenberg en Kooyman, dat de snellere Haarlemmers nog slechts 2 doelpunten konden maken. Vierde lustrum van W.A.C. Ter gelegen heid van haar 20-jarig bestaan hield de Weezen Athletiek Club in Huize „De Binckhorst” Zaterdagmiddag een recep tie. Hun opwachting kwamen o.a. maken de weesvader, de heer H. Wiersma, de re genten én voorts de heer J. A. van Erk, als afgevaardigde van S.V.G.E.B. en de Z.M.C., de heer J. Meerbeek en v. d. Mey- den van O.D.B., die een plaquette aanbo den. Alle sprekers getuigden van hun groote waardeering voor den leider, den heer C. Jongewaard, die een extra pluim verdiende voor hetgeen hij steeds ten nutte van W.A.C. presteert. Voorts feliciteerden tal van oud-weezen en zond „De Jagers” sportvereeniging een telegrafischen geluk- wensch. Na afloop vond er in „De Binck horst” een intiem feest plaats, waarbij de heeren F. A. v. d. Groen, oud secretaris en jeugdleider van V.UiC. en F. J. Franke namens de weezen den heer 3. Jonge waard huldigde. s WIELRENNEN CRITERIUM TE DEVENTER: In het sportpark te Deventer won Schulte na een spannenden strijd het criterium over 100 km in 2 uur 31 min. 41 sec., vóór de Korver. Op 1 ronde volgden Bakker, van Oers en van Amsterdam. gereageerd op de voortreffelijke stelling. P. van Zwanenburg. VIJFTIGJARIG BESTAAN VAN GENOOTSCHAP VOOR MUNT. PENNINGKUNDE Zaterdag j.l. hield het Nederlandsch Ge nootschap voor Munt- en Penningkunde zijn jaarlijksche vergadering in Amster dam. De vergadering stond in het teeken van het 50-jarig bestaan van het genoot schap. Onder de aanwezigen waren de eereleden A. O. van Kerkwijk en W. K. F. Zwiérzina, de laatste met mej. de Man tevens 50 jaar Jid van het genootschap. De voorzitter gaf in zijn herdenkingsrede een beknopt overzicht van het numismatische leven in Nederland gedurende het bestaan van het genootschap. NIEUWE UITGAVEN Bij Scheltens en Giltay te Amsterdam verscheen een serie aardige kinderboekjes „In sprookjesland”, zes goed ver zorgde en met mooie gekleurde platen en leuke teekeningen verluchte boekjes: „Moriaantj zwart als roet”, „Het lelijke jonge eendje”, „Op de Bibelbonse Berg”, „Zeven kikkertjes in een boerensloot”, „Vlammeke” en „Guus en de Ei^ehnan- netjes”, alle verteld door Nel Wiebenga. Het is een aantrekkelijk bezit voor kin deren, die zullen genieten van de aardige vertellingen en tevens van de fleurige en kleurige teekeningen die Ab Koning en Nel Biebenga er bij gemaakt hebben. A. G. H. Holslag. Het Deutsches National-theater Osna- brück en het Staatstheater Oldenburg zul len binnenkort enkele gastvoorstellingen 'in ons land geven. T- Onder de kortelings in Groot-Brit- tannië aangekomen Amerikaansche troe pen zijn ook eenheden uit kleurlingen samengesteld. De Japansche luchtmacht heeft Kwangfoeng in Kiangsi gebombardeerd De zuiveringscampagne in Kiangsi tegen resteerende troepen van Tsjoeng- king maakt snelle vorderingen. Het vlieg veld Joesjan, dat Tsjoengking gebruikte voor importdoeleinden, is bezet. De zoo juist opgerichte Amerikaan sche „Information Board”, samengesteld naar voorbeeld van het Britsche ministerie van Voorlichting, is met haar werkzaam heden begonnen Tot hoofd van deze in stelling is Elmer Davis benoemd. Leur; cand.ex. theologie: O. V. N. Warns, E. C. van Ófferen; doet ex id.: ds. N J. Cupedo R.K. Universiteit. Doet. ex. wijsbe geerte: W. G. H. C. Stapert; cand.ex. rechtswetenschap: de heer C. T. J. M. v. Nispen tot Sevenaer. Ned. Econ. Hoogeschöol. Doet. ex. econ. Wetensch. de heer H. J. Dammers. Intrede ds, B. Timmer te Wassenaar; Ds. B. Timmer voorheen Geref. predi kant te Wagenborgen, zal Zondag a.s. om 5 uur zijn intree-predicatie houden in de Geref. kerk te Wgssenaar-Zuid (kerk gebouw Bloemcamplaan)na des mor gens in hetzelfde kerkgebouw bevestigd te,zijn door dr. B. Wielenga. em pred. van Amsterdam. Diverse examens. School tot oplei ding van winkelpersoneel, ’s-Graven hage. Examen avondcursus. Geslaagd de dames J. Koele en A. Verhoef, en. de heeren J. A. de Krijger. L. H. Wartna, v d. Gaast en A T. de Thee Bon reeds ingeleverd 40 gr. Vleesch 31A 100 gr. Vleesoh 31B 25 gr. zin. Wij verzoeken u dit bedrag gaand te storten.» of het ons door bank te 'doen uitbetalen. -u Bank is niet slecht. Alsof lederen maar zoo een bankconto heeft! zullen wij al dat geld vandaan halen, mompelde zij steeds opnieuw. Kijk eens, Manfred, wendde Else zich tot den binnenkomenden broer en gaf hem den brief, is daarnet voor Peter gekomen. Manfred las den brief. Nu, en wat willen jullie nu doen? Peter trok zijn wenkbrauwen op. Wel, leenen van den een of ander. Boter 31 Brood (of gebak) 31A Brood (of gebak) 31B Chocolade 31, 33 Gort 331 Honden- en k.br. 14 U Jam 329 volg, dat de beslissing hier nu ook is gevallen’t Gooi blijft in de eerste klas se. De stand luidt ’t' Gooi U.V.V Neptunus mond den beslissenden wedstrijd zal moeten spelen. Hier zijn dus bijzondere 1.50 1.50 1.33 2 9—12 0.50 0 3—15 0.— vierde Brandstoffen Kookdoeleinden 01 on 02 KF i Eenheid 30 April 1943 Gen. Anthr. VI 1 Eenh. 30 Juni Gen. Turf VI 50 stuks 30 Juni Brandst.krt. DV 1 t.m. 5 1 Eenh. 31 Deo. 31A 100 gr. 20 Juni 31B 25 gr. 20 Juni Zeep 211,220,272,293,300 90 3 450 gr. 30 Juni Zeep G, H, I, J, K 90 0 450 gr. 30 Juni «iivAioep u, H, I, J, K 75 gr. 30 Juni N.B. Zeepbonnen Inleveren bij winkelier vóór 30 Juni. Aflevering geschiedt Lm. 4 4 4 In het Noorden speelde Velocitas uitwedstrijd L. de Graaf, A Loos. Voorbereidend onderwijs. Geslaagd kweekschool voor onderwijzeressen voor bereidend onderwijs alhier akte B (hoofd- acte) de dames; Agnes Carp. J. M. de Groot. E. Kolpa E. Nieuwenhuyzen, J. W. v. d. Kloet. L. J. Leverington, Phil. Nolten. J. Pluim. M. Tisset. J. v. Vljer- den. L. Vogler. Hendr. Vringer en E. Zijlmans. 3 2 2 1 In de tweede groep is het einde nog ij k.g. 20 Juni k.g. 20 Juni 00 gr. 24 Juni 20 Juni Bloem (br.) 317,310,319,320 70 gr. 11 Juli 125 gr. 400 gr. 50 gr. 100 gr. 250 gr. 9 Het kenmerk i voor volmaakt A en Getrouw- baar foto- materiaal VOETBAL (Vervolg van het le blad, pag. 1.) Zaterdagavond werd te Amsterdam de wedstrijd Blauw Wit—Heerenveen ge speeld. Van veel beteekenis was deze ontmoeting niet en de gastheeren won nen met 21. waardoor Heerenveen ten slotte toch nog op de onderste plaats geëindigd De achterstand in punten der Noorderlingen op de andere concurrenten is echter zoo gering, dat zij toch nog op een goede prestatie in deze competitie kunnen bogen. De stand luidt nu - 2 -- - - -- 3 3 3 1 4 4 3 4 3 promotiecompetitie Koffiesurrogaat Margarine Melk Melk - Petroleum EA-krt. 01 Peulvruchten 330, 333,334,250 gr. 11 Pudding, verm. Rijst f- Scheerzeep Sigarettenk. Sinaasappelen Suiker Suikerwerk Tabaksk. f* Textielk. 3e serie Textielk. 2e serie (behalve bon K) Bodegr.DHS 24. Prom. res. 3e kl.: Musschen 2DCV 2 40 Adspirantencompetitie A: le klasse B: Schev.Westerkw. afg (W.K. kamp D: Quick—Westerkw. 3—2. E: WIK—HGA 22. Derde klasse D: WassenaarSVH 50 (regl.). Zaterdagmiddag-afdeeling: Prov. terstaat 2Sportver. 1935 2 25. Quick Stepsbark: finale: WassenaarL. en S. 41. Om den 3en prijs: VVP—RA VA 4—2. TENNISCOMPETITIE: Hoofdklasse-. NM ClubDDV 37, Anglo DutchSchie dam 91, Spiegel Hilversum 19. Groen WitRhynauwen 28. Eerste klasse: DDV 2Pinokkio 46, Bilthoven—Alta 3—7, HLTC—Rood Wit 3— 7, Thor—NM Club 2 2—8. Matten klopperP Marlot 2—8, SiodMetselaars 4— 6, Wobulnpark—Breda 28 Philhar monicVolley 6—4. Overgangsklasse: Papegaaien—Anglo Dutch 2 6—2, NM Club 3—Sobri 3—5, WestrustNM Waalsdorp 44, VVGA De adjunct-marktmeester bij den Gem. Dienst van Haven- en Marktwezen, de heer W. Lanting, herdacht heden het feit, dat hij 25 jaar in dienst der Ge meente werkzaam is. Hij werd toegespro ken door den heer H. E. Nottrot, die hem het diploma voor 25-jarigen dienst van de gemeente, benevens de gebruikelijke gratificatie, overhandigde. Van het perso neel ontving de heer Lanting een sche merlamp. Het Frysk Selskip „Rjueht en Sljucht” hield in samenwerking met de Selskippen „Friso” en „Stanfries” te Rot terdam en „Fryslan” te Leiden op „Meer en Bosch” een zomerbijeenkomst. De voorzitter van „Rjueht en Sljucht”, de heer A. Jousma, sprak een welkomst woord. Een propagandawoord werd ge sproken door den heer J. Boersma. Mede werking aan deze bijeenkomst verleenden het koor van Stanfries te Rotterdam on der leiding van den heer J. Smeding en het koor van Rjueht en Sljucht onder lei ding van Alb. Jager. Opgevoerd werden vier tafreelen uit „Fryske Trou” van IJ- C. Schuitmaker door leden van „Friso” uit Rotterdam. MISSTANDEN IN DEN VEEHANDEL Er worden op verschillende markten Voor gebruiksvee prijzen gevraagd en betaald, die. verre boven de toelaatbare grens liggen. Reeds is er door den dienst van den Ge machtigde voor de Prijzen op verschillen de veemarkten ingegrepen en heeft men hier en daar vee. dat tegen te hooge prij zen verhandeld werd, in beslag genomen. Ieder, die een onredelijk hoogen prijs voor gebruiksvee vraagt en betaalt, stelt zich bloot aan vervolging en inbeslagne ming, zoodat men in het eigen belang wordt geraden zich met dergelijke prak tijken niet in te laten. HET AAN HUIS BEZORGEN VAN GROENTEN EN FRUIT Zoóals bekend, mag .voor speciale be zorging van bestelde groenten en besteld fruit door kleinhandelaren 1 cent per k.g. in rekening worden gebracht boven den werkelijken verkoopprijs in den winkel. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de venter en de groentenhandelaar, die met zijn wagen bij zijn klanten voorrijdt, dezen cent niét in rekening mogen bren gen. aangezien bij den straathandel, die zij uitoefenen, van bestelling of speciale bezorging geen sprake is. Leveranties en diensten van Duitschland naar Nederland Zooals bekend, is sinds 1 Mei 1942 in Duitschland een verordening van kracht, waarin is bepaald, dat voor leveranties en diensten, die uit het Duitsche Rijks gebied naar het bezette Nederlandsche gebied worden verticht ten hoogste slechts die prijzen en tarieven mogen worden berekend, welke in het Duitsche Rijksgebied zijn toegestaan. Voor loo- pende contracten geldt dit met ingang van 1 Juni 1942. Wanneer er bij Nederlandsche hande laars en importeurs twijfel rijst over de door den Duitschen exporteur berekende prijzen, c.q. of deze prijzen boven het binnenlandsche Duitsche peil uitgaan, kunnen deze handelaars en importeurs zich om uitsluitsel wenden tot den dienst van den gemachtigde voor de prijzen. Bezuidenhoutscheweg 64. den Haag. Het Verordeningenblad van 13 Juni bevat een uitvoeringsbesluit van den commissaris voor de belangen van de voormalige Nederlandsche Weermacht nopens maatregelen ten aanzien van de bezoldiging en verzorging van militair en burgerlijk personeel der voormalige Ne derlandsche Zee- en Landmacht. Jubileumtournooi W^Z.D.V. Het toumooi van W.Z.D.V. werd voort, gezet met de volgende uitslagen; C. Vinia P J van Tol 2—0; J. H. P v. Kleef— D de Waard 1—1: rf J. Kuipers--!. W. K Diehl 1—1; J. Érizee—J. W v. d. Berg 20; P. JacobsH. J. Schama 1—1: G Harting—H. W F. Korsen 2—0; H. Huf—W. F H. v. Damme 2—0. KORTE BERICHTEN D% pas gepromoveerde voet- balvereeniging Volewijckers verloor Zon. dag vriendschappelijk met 16 van N.E.C, te Nijmegen. Te Amsterdam won D.W.S. met 3o van Go Ahead. Een Groningsche ploeg verloor met 14 van Amsterdam. De te Bilthoven gespeelde korfbalwedstrijd tusschen een Gooisch— Utrechtsch en een Amsterdamsch twaalf tal werd door de hoofdstedelingen met 62 gewonnen. De korfbalvereen Achilles won Zaterdagavond aan de Gaslaan met 63 van Swift uit Middelburg. Voor den Sportdag van Pa raat werden de volgende resultaten ver kregen: Paraat 4Postalia 4 14; Paraat 3Postalia 3. 11; Paraat 2—Postalia 2, 31; Paraat 1—Postalia 1, 21. De uitslagen van de door St. Michael georganiseerde wedstrijden lui den SMHMSH 02; L en SOvervoor- de 2—5; SM—L en S 0—4; HMSH—Over, voorde K2; SM jeugdCeleritas jeugd, 3—5. De handicaprH van de ve teranen wielerclub Unie over 35 km. had tot resultaat: 1, Krijgsman, 2. Bos, 3. Vermaes. Tijd 51 min. 37 sec. Zondag a.s. wordt de laatste rit gehouden, waarvoor om 9 uur op de Rijswijkscheweg bijeenge- komen wordt. In plaats van Richard Vogt zal Walter Neusel op 27 deze» te Ham burg boksen tegen Adolf Heuser om den Duitschen zwaargewichttitel. BOKSEN ROBERT DISCH BLIJFT WELTER- KAMPIOEN; Zooals reeds tweemaal te voren in het thans afgeloopen boksseizoen tegen Karei Bisschop, heeft ook tegen Nol Klein de Rotterdammer Robert Disch zijn weltertitel met succes verdedigd. Deze partij, welke als hoofdnummer gold 1 van den Zaterdagavond in het Concertge bouw te Amsterdam gehoudei. sluitings- wedstrijden. had een ontijdig einde, daar ze in de 8ste ronde wegens een oogbles- sure van Klein moest worden gestaakt. Tot dat oogenblik kon men de technische meesterschap van Disch, die nu al zeven jaren lang kampioen is. bewonderen. Koos de Paauw had het aanvankelijk zwaar te verduren tegen Karei Bisschop. die technisch een klasse beter was doch die niet ovet voldoende stootkracht be schikt om ooit groot succes te boeken. Bisschop won verdiend op punten. Jan de Pauw begon vol energie xijn partij tegen Posno. In de 4de ronde liep de Pauw een oogblessure op. tengevolge waarvan de strijd moest worden beëin digd. Daar op dat oogenblik geen der beide boksers noemenswaard in‘het voor' deel was. luidde de uitspraak onbeslist. CRICKET COMPETITIE VAN DEN N.C.B. De wedstrijden van Zondag hebben voor de Haagsche eerste klassers een onver deeld gunstig resultaat opgeleverd. Het eerste elftal van de H.C.C. werd, hoewel het met eenige invallers uitkwam, in den uitwedstrijd tegen V.V.V. niet bedreigd. Ten Bosch en van der Luur hadden met de niet zeer gevaarlijke bowlerij van de thuisclub weinig moeite en zorgden door ieder 51 runs te maken, voor het behoor lijke totaal van 157. De veteraan Koele- man, die bij afwezigheid van de Beus de Haagsche ploeg aanvoerde, bleek het bow len nog geenszins verleerd: hij nam vijf wickets voor 47 runs en leverde op die wijze een belangrijke bijdrage tot de be perking van het V.V.V.-totaal tot 115 runs. H.B.S. behaalde aan de Spanjaardslaan een kleine overwinning op Rood en Wit in een wedstrijd, waarbij de bowlers van begin tot einde een doorslaand overwicht op de batsmen hadden. De eerste innings van de Haarlemmers, die tegen het bow len van Wunder (514) en van der Vegt (537) volstrekt niet opgewassen bleken, leverde niet meer dan 44 runs op. Van de H. B.S.-batsmen slaagde alleen van Kat wijk met 37 er in het bowlen van Sodder- land (721) ep Hagenaar (332) te be spelen. Toen de thuisclub in haar tweede innings negen wickets had verloren voor 71 runs, zag haar aanvoerder van verde ren strijd af. Het tweede elftal van H.C.C. behaalde zijn eerste overwinning ten koste van het zwakke Haarlem. Dankelman met een een rustig en goed gespeelde 67 en von Oven met 55 stelden hun aanvoerder In staat de Haagsche innings met nog een drietal wickets in handen te sluiten op 181. Het batten der bezoekers maakt al even weinig indruk als hun aanval, zoo dat, hoewel van de H.C.C.-bowlers mr. Bakker uitviel, het Haarlem-totaal beperkt bleef tot 78 runs (Laboryie 7 voor 24). Bij de andere voor de eerste klasse ge speelde wedstrijden valt de aandacht op de groote moeite, welke Hermes D.V.S. heeft gehad om het door Excelsior ge scoorde totaal van 147 te passeeren. Eerst voor het laatste wicket slaagde Engering er in de overwinning veilig te stellen. Het bowlen van de gebroeders Oosterholt was van zeer goede kwaliteit en werd uitslui tend door Borrani (69) en Stolk (35) vol doende beheerscht. In den Hermes-aanval hadden Molenaar en Scheffer de wickets gedeeld ATHLETIEK H.A.C.-WEDSTRIJDEN De Haagsche Athletiek Commissie orga niseerde aan de Laan van Poot wedstrij den voor nieuwelingen, waarvoor groote belangstelling bestond. De uitslagen luiden: Heeren: 100 m.: 1. Peters, GDA, 12 sec. 2. W. Bernard, V en L. 400 m.: 1. J. Lou- werens, Shot, 55 sec. 2. H Jochems, Trekv. 1000 m.: 1. C. Fromberg, Shot 2 min. 50.8 sec. 2. M. Bouwens, Celebesw3000 m.: 1. L M.’Vos, ALC, 9 min. 58.6 set; 2. J. Sliphorst, Shot. 4 x 100 m.: 1. Shot, 47.4 sec.; 2. V. en L. 47.7. Verspringen: 1. J. van Kesteren, Shot, 6.14 m. 2. C. Bis-, schoff. Trekv Discuswerpen: 1' C., van Gent, AHC, 30.11 m. 2. J. Beunder AHC. Hoogspringen: 1. E. Krans, V. en L. 1.64 m.2. Van Nooyen, Shot, 1.64 m. Speer werpen: 1. E. Krans, V en L, 37.50 m. 2. J. van Kesteren, Shot. Kogelstooten1. Boogaard. Trekv., 11.45 m. 2. J Spaans, Trekv. Dames: 100 m.: 1. M. Erwich, Celebes, 14 sec. 2. R. Massizzo, Idrott. 14.1 sec. 4 x 100 m. estafette: 1. Celebes, 55.4 sec. 2. N. Brunhilde, 55.4 sec. Kogelstooten: 1. P. Favier, N. Br. 7.04 m. 2. B. de Lange, N. Br., 6.83 m. Speerwerpen: 1. H. Nash, Odia, 25.67 m. 2. C. Weimers, N. Brunh. Hoogspringen: 1. M. Schilperoort. Odia, I. 42 m. 2 P. Riemers AHC. Vèrspringen: 1. W. Deyn, Brunh., 4.65 m.; 2. I. Koele- rney, Bruqji. 'Discuswerpen: 1. L. Kok, Odia, 24 m.2 A. v. d. Kloot, N. Brunh. SCHERMEN MEJ. Van ES FLORETKAMPIOENE; Te Rotterdam werden de wedstrijden ge houden om het dameskampioenschap flo ret van Nederland. Na een zeer spannen den wedstrijd eindigden de dames Mun- nik (R’dam) en van Es (Utrecht) gelijk. Na parage werd mej, van Es kampioene. De uitslag luidt; 1. mej. van Es. 4 gew. part.; 2. mej. R Munnik. 4 gew. part.; 3. mevr. HaageraatsDekkers; 4 mej. Desta; 5 mej. Secrève; 6. mej. Franssen. DAMMEN EXTRA MEESTERWEDSTRIJDEN N.D.B. Zondagmiddag werd de derde ronde ge speeld van den jubileum-meesterwedstrijd van den Ned. Dambond. De uitslagen wa ren: J. MetzF. H. Tusveld 0—2, H. J. F. KinneginG. Pors 02. Voor groep 2 van den extra meesterwedstrljd waren de resultaten: F. Gordijn—W. Huisman 02, H. A. de JongJ. H. Ansems 0—2 (we gens tijdsoverschrijding.) ZOMERCOMPETITIE VAN DEN H.D.D. B.: De Zomercompetitie van den Haag- schen Districts Dambond om den de Haas- wisselbeker is voortgezet met de volgen de uitslagen. DIOVIOS 164, en RDG WZDV 12—2. De ontmoeting HCDV— Schevenin gen werd onderbroken en zal .vermoedelijk een kleine overwinning voor HCDV opleveren. HET OOSTEN 2—DIO 2 13—7: De tweede tientallen van de Rotterdamsche vereeni- ging Het Oosten en de Haagsche club DIO, die beide kampioen van hun afdeeling werden, speelden een vriendschappelijken wedstrijd, welke door de ontvangende Rot terdammers met 13—7 gewonnen werd tegen het zwakke stand is: Fortuna Coal Fluks V.C.S. Martinit Voor de klasse groep C won D.H.S. den beslis- De meesten nemen de bochten ver keerd, zei Peter naast haar, moet ze zoo nemen, kijk, zoo. Hij doopte zijn wijsvinger in het restje van zijp glas, schoof het tafel laken weg en begon op het tafelblad te teek enen* Droomerig keek Elin toe; zij begreep zichzelf niet meer. Waarom had z(j dezen nacht zoo moeten huilen? Alles was immers in orde; zij hadden broe derschap gedronken. Kon men gelukki ger zijn dan hier, nu... bij elkaar? Bij het naar huis gaan leunde zij licht op Peters arm. Bij het tuinpoortje aarzelde zij even, toen zij hem de hand tot afscheid toestak. Zij verwachtte een -rrmtf. of zit wist, dat hij... toen... maar geld, dat gestort moest worden, om te mogen delnemen, had noch Peter, noch Else gedacht. Het bedrag was honderdtwintig mark. Koe] en hoffelijk deelde de leiding van den tocht dit Peter mede, toen zij zijn deelneming aan den tour bevestigde. x Wij verzoeken u het bedrag gaande te storten, of het. ons C Bank te doen uitbetalen. Peter keek Else radeloos aan, terwijl hij het blauwe papier op het katoenen tafelkleedje legde. Honderdtwintig mark, zei hij ont steld. Honderd., twintig... mark. Wat die zich wel verbeelden! Else greep naar het papier en bestu deerde het postchèquenummer. 3 2 1 411 3 1 0 2 2 4—7 0.66 In het Zuiden is de ontmoeting V.V.V: —Maurits geëindigd in een puntloos ge lijkspel, waardoor de drie gegadigden ge- Leenen, prachtig, maar van wie? Peter telde zijn kennissen op zijn vingers na. Afgezien daarvan, zei hy eindelijk, dat er niet over de zaak gesproken mag worden, vóórdat zij voorbij 1». weet ik niemand. Karger verdient n00* derdvijftig mark, maar ik heb er ai twintig schuld by hem. Van A1"” weet ik niet, hoeveel hij verdient, maar hem ben ik acht mark schuldig. tante Liesje? Zou fk eens naar tante Liesje óp Klein Leschen gaan een mandje i vet- - - je niet! 250 gr. 11 Juli 125 gr. 2* Juni 3| L. 11 Juli 11 Juli 22 Aug. '1 Juli 11 Juli 11 Juli 7 17—12 1.40 6 15—9 1.20 8—9 0.80 3 6—16 0.60 100 gr. 250 gr. 50 gr. 31 Aug. 20 stuks 20 Juni 250 gr. 20 Juni 1 k.g. 11 Juli 11 Juli 1 rantsoen 20 Juni 41 t.m. 100 LEIDSCHENDAM Ten behoeve van gezinnen van 7 of meer personen zulten in het tijd vak van 25 Juni tot en met 7 Juli a.s. tegelijk met de uitreiking van de nieuwe bonkaarten, extra brandstoffenbonnen wórden verstrekt. De verstrekking ge schiedt tegen overlegging van de stam kaarten van' alle gezinsleden en van een door het gezinshoofd geteekende verkla ring. welke bij den distributiedienst te Leidschendam kunnen worden afgehaald vóór 20 Juni a.s. Tot het gezin worden gerekend de inwonende familieleden, be nevens stiefkinderen, alsmede ten hoog ste één lid van het inwonend personeel. Aan belanghebbenden te Leidschendam zij medegedeeld, dat de termijn voor het indienen van aanvragen voor speciale vergunningen voor dames- en meisjeszomermantels is verlengd tot 1 Juli 1942. WESTLAND Medegedeeld wordt, dat in het vervolg het distributiekantoor te Monster alleen des morgens van 912.30 uur voor het publiek geopend zal zijn, uitgezonderd echter des Zaterdags. Dan is het kantoor den geheelen dag gesloten. Stad Het aantal inwoners van Den Haag liep van 520.762 op 1 Februari 1942 terug tot 520.575 op 1 Maart j.l Op 1 Januari 1942 was het totaal 520.96S. Óp 1 Maart 1941 515.077. De teraardebestelling van het stof felijke overschot van mr. J. F. van Royen, secretaris van het hoofdbestuur der P.T.T., vindt morgen op Oud Eik en Duinen plaats te twaalf uur. Zaterdag werden in het Zwembad Zuiderpak 1079 baden genomen en Zon dag 180 baden. De totale ontvangsten (reizigers en diversen) der H.T.M. hebben bedragen over de maand Mei 1942 /837.378.52J (v.j. ƒ524.606.701). Vervoerd werden 9.418.244 (v.j 5 629.588) reizigers. Binnenland In het kasteel ..De Cannenburgh” te Vaassen is het zomerkamp-1942 van het Verbond van Ned. Journalisten door den voorzitter, den heer P. J. v Megchelen, geopend Prof. dr. T. Goedewaagen^ seer.-gen. van Volksvoorlichting en Kun sten, heeft het zomerkamp ingewijd met een voordracht over ..Opkomst, bloei en verval van het humanisme”, Bij Winterhulp Nederland werd 1 t/m 6 Juni ƒ30.053,47 ontvangen. Buitenland De Britsche admiraliteit heeft het verlies medegedeeld van de duikboot ..Olympus”. Groenendaal 62. KORFBALCOMPETITIE: N. Holland, le klasse. ArchipelDED 83. Promotie 2e klasse: Sportief—Oosterkw 74 Z. Holland: prom 3e klasse:: Zwerver»— Schiedam 53. HANDBALCOMPETITIE: Dames: Dls- trictsklasse: Clingendaal—SOS 14, Clin- gendaalHygiëa 2 26, Turnlust—AHC ’28 0—1. le klasse: OlympiaHygiëa 3 10. 2e klasse: HV ’36 2—AHC W 2 7—0. Heeren: le klasse: TurnlustOlympia 3 99, Hellas 2Donar 2 88. 2e klasse: HV ’36 4—AHC 2 2—8. 3e klasse A: Hellas 5—Animo 3 60. Adspiranten: Meisjes: HDWS—HDWS3 7—0. Jongens: HV ’36—HDWS 5—0. HD WS—Donar 4—4, HDWS 3—HDWS 2 0—3. Velocitas Emmen Frisia Voor de klasse in district II heeft V.I.O.S. in het V.U.C.-stadion niet veel omslag met Sche- veningen gemaakt. Het spel der bezoe kers was zoo primitief dat, hadden de groenwitten zich wat meer ingespannen, het een débacle zou zijn geworden. Door het groote krachtsverschil was het een eenzijdige vertooning, zonder eenige spanning en geen oogenblik is de zege van V.I.O.S. in gevaar geweest. Na 10 min. was het reed» 10 door H. de Vos, waarna Jacobs uit een vrijen schop er 20 van maakte. Even kwam er hoop voor Scheveningen toen Verloop een doelpunt scoorde (21), doch nog voor de rust voerde Jacobs den voorsprong van zijn elftal op tot 3J. Na de hervat ting deed V.I.O.S. het nog kalmer aan. v. Gogh brak door en het was 41. Het vijfde doelpunt ontstond uit een straf schop, welke onberispelijk door Jacobs werd ingeschoten (51). Door dit resul taat heeft V.I.O.S. haar kansen op het behoud van het tweedeklasseschap aan zienlijk verbeterd, -maar eer zij zal kun nen juichen, moet zij probeeren Zondag tenminste gelijk te spelen in den zwaren uitwedstrijd tegen Laakkwartier, dat op haar beurt bij een overwinning behouden blijft. De stand is nu V.I.O.S, - - Laakkwartier A.S.C. Scheveningen Martinit 8 11—9 1,14 8 12—11 1.14 9 10—8 1.12 7 14—13 0.87 6 9—15 0.75 promotiecompetitie tweede klasse werd in district I gespeeld de wed strijd D.O.S.R.C.H. Door de promotie van Volewijckers en de degradatie van D.O.S. stonden geen belangen meer op het spel. De gastheeren wonnen met 32. In district II is Neptunus de dupe ge worden van interne moeilijkheden, want daardoor was gisteren de geest van het elftal bedorven en als gevolg daarvan werd met 01 verloren van het zwak spelende U.V.V.dat zich in het geheel niet inspande. Dit resultaat heeft tot ge- 24 Juni 20 Juni 20 Juni 11 Juli 11 Juli 5 io leg. 30 Juni 500 gr. 11 Juli Kaas 322, 323, 324, 325, 326 100 gr. 11 Juli - »gaat 328 f"* -•* (Vetk.) 31 31A t.m. 34A 31B t.m. 34B IJ L Petroleum EA-krt. 01 2 L. CONCERT GEMEENTEMUSEUM Aan het spel van de pianiste Maria de Jong viel dadelijk de expressiviteit van den aanslag op. Zangerig klonken de ge dragen episodes van Beethoven’s F-dur Variaties opus 34. Overigens een innerlijk-bewogen voor dracht, die nog losser, fantasievoller had kunnen zijn. Techniek en dynamische schakeering vielen gunstig op. Nadat de alt Marie Verhagen een drie tal Italiaansche zangstukken had voorge dragen, waarbij zij door een indispositie werd belemmerd, die haar ditmaal van verder optreden deed afzien, ging de pia niste voort met composities, van Debussy, Van „Reflets dans l’eau”, werden sfeer en dicherlijkheid van stemming zuiver be naderd, terwijl Feux d’artifice met de noodige virtuositeit en grilligheid van op vatting werd vertolkt. In effectvolte tin teling heeft zich de weergave voltrokken. Na de pauze speelde de pianiste dan nog een drietal stukken van Chopin op kleurvolle en gevoelige wijze, waarbij klankschoonheid trof naast volheid en ver fijning van uitdrukking J C Mani- farges ONDER ÉÉN DAK” IN SCALA „Onder één dak” is wat men noemt een „sterk speelstuk” en in dien stijl heeft het gezelschap van Jacq. v. Bijlevelt en Octave v. Aerschot het Zaterdagavond in Scala op de planken gebracht. Fabricius schilderde in zijn werk de deugden en ondeugden van den mensch met krach tige, soms felle kleuren en v. Bijlevelt en de zijnen hebben den talrijken be zoekers Fabricius’ figuren ten voeten uit doen leven. Prachtig was de oude, harde boer van Jan Boezer. Een indrukwekken de creatieEn v Bijlevelt als de even koppige zoon Wolter maakte eveneens iets heel moois van zijn rol. Beide figuren domineeren op voorname wijze. Octave v Aerschot had een rol naar zijn „hand” als de vroolijke smid, doch hij hoede zich, zijn humor niet te uitbundig te doen stralen. Ad. Heerings en Ella Durieux wisten zich de meest gehate man en vrouw in de zaal te maken, resp. als schoolmeester Jacob en zijn echtgenoote. Heel teer afgestemd was de „stadsche winkelmedam” van Bettie Kapsenberg, de vfouw om wie slle tweedracht ont staat. Met neel veelapplaus neeft de zaal gereageerd op de voortreffelijke voor- 332 4-25, 4-26 U 08 4-19 327 32, 33, 34 36, 37 N.V.B.-COMPETITIE: Kampioenschap: Eindhoven—ADO 1—1, Bl Wit—Heeren veen 21. Promotie 2e klasse: DOSRCH 32, NeptunusUVV (terrein Sparta) 0l, VVVMaurits 00. EmmenVeloc. 00. Promotie 3e klasse: VIOSSchev. (ter rein VUC) 5— L Coal—Martinit 4—2, Fluks—VCS 1-0. Promotie 4e kl.: lijk zijn geëindigd met elk 4 punten. Hier moet dus opnieuw worden begonnen om de ploeg aan te wijzen, welke tegen Hel mond den beslissenden wedstrijd maatregelen noodig om vóór 6 Juli ge reed te komen. De stand is: 1 4 1 4 1 4 E ir/*’

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 2