ff I fcoW SPORT STADSNIEUWS Laatste Telegrammen BINNENLAND VAN OÏERAL INGEZONDEN KUNST EN LETTEREN ErbOk voéw De distributiebonnen g Duitsch Weermachtbericht KERKNIEUWS Italiaansch Weermachtbericht Dakvensters bovenlichten en FEUILLETON I vereischen bij de verduistering bijzondere zorg 22 Juni 1942 le bl. pag. 2 fc«t OUD-MIN1STER J. M. J. H. LAMBOOY OVERLEDEN Neem het Versterkingsmiddel KRUSCHEN tegen Rheumatische Pijnen 1;47 - 0 76 0 41 bij Aputh. en Drog. D£ RENAUTO HAAGSCHE COURANT Maanda BRILJANTEN, GOUD, ZILVER Fa. A. KLINKER Ontslag van leerkrachten en inspecteurs van het onderwijs WERELDRECORD SPEERWERPEN A.D.O.’s kampioenschap VERGUNNINGEN VOOR LOODGIE- 1 Kustfort bij Sebastopol veroverd Het aantal bij Tobroek tot 28.000 gestegen EA-krt. Nederland- De degradeeren. voor werd r nu. 23) gleed over het ernstige gezicht hebben vóór Wordt vervolgd^ men daarop staande, r. "V'. y van en door eervolle overhan- woord den Ge- namens chauffeur een een king. Richard Beethovens van en de d. M Nog zoo- 38, 39 R2 32 A 32B Bon 31A 31B 32A VI VI 3 2 2 1 327 32, 33, 34 2 3 0 1 1 1 3 3 11 Juli 24 Juni loo gr. 250 gr. 50 gr. 40 stuks hand naar beneden en lag op vierkant, dat op zijn borst h< ipporter. hij bin- Aan de Haagsche huisvrouwen Het zal welbekend zijn, dat van Maan dag 15 Juni af het bewaren van aardap pelschillen en etensresten een verplichting is geworden en dat verder de schillenop- halers verplicht zijn deze afvalstoffen in te zamelen. Deze ophaaldienst is door den Gemeentelijken Reinigingsdienst geregeld, in dier voege, dat den verzamelaars vaste wijken zijn toegewezen, die zij minstens twee maal per week moeten bezoeken. Het is ons echter gebleken, dat er nog huis vrouwen zijn, die onverschillig staan te genover dezen nieuwen maatregel, zoodat wij een beroep op haar doen, om haar medewerking te verleenen. Het gaat ten slotte om de verbetering van onze voed selpositie, en die moet onzen huisvrouwen toch ter harte gaan! Er zij nog op gewe zen, dat het verboden is, de bedoelde af valstoffen aan den groentenhandelaar, den melkboer of anderen mee te geven. Wij vertrouwen, dat, als de schillenophaler op de vastgestelde dagen aan uw deur komt, de schillen en etensresten klaar staan. Niet alleen wij. maar ook de veehouders zouden u daarvoor dankbaar zijn! De -Haagsche Bond van Schillen- ophalers. Brandstoffen Kookdoel. 01, 02 KF 1 Eenh. 30 Apr. ’43 Gen. Anthr. VI 1 Eenh. 30 Juni Gen. Turf VI 50 stuks 30 Juni Brandst.krt. DV 1 t.m. 5 1 Eenh. 31 Dec. 24 Juni 27 Juni 50 gr. 27 Juni 11 Juli 11 Juli Buitenland De Duce heeft den Spaanschen mi nister van Buitenlandsche Zaken. Ser rano Süner. te Rome ontvangen voor een onderhoud dat 2 uur duurde. Het Amerikaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft den in Egypte wonende Amerikanen verzocht het land te verlaten. iaden Aantal 11 k.g. 1 k.g. 1 k.g. Zaterdagmorgen om half twaalf is te zijnen huize op 67-jarigen leeftijd de heer J. M J. H. Lambooy, oud-minister vgn Defensie, overleden. Hij werd in 1874 ge boren, ontving zijn opleiding van 1892 1896 aan de K.M.A. en werd benoemd tot tweeden luitenant der infanterie op 11 Augustus 1896, vervolgens op 23 Oct. 1901 bevorderd tot le-luitenant. Van 1 Nov. 1901 tot 1 Nov. 1904 was hij leerling van de Hoogere Krijgsschool, daarna adjudant bij het tweede regiment infanterie, in 1905 benoemd tot leeraar aan de K.M.A. in tactiek, strategie en krijgsgeschiedenis Van 1910 tot 1913 was hij werkzaam onder de bevelen van den Chef van den genera- len Staf Den len April 1913 werd hij be vorderd tot kapitein bij het 17e reg. in fanterie, in 1915 overgeplaatst bij den Ge- neralen Staf, in 1919 benoemd tot leeraar aan de Hoogere Krijgsschool in strategie en krijgsgeschiedenis, den 25en Dec. 1923 bij keuze bevorderd tot majoor en be noemd tot sous-chef‘van den staf van het hoofdkwartier van het veldleger. In 1925 werd majoor Lambooy minister van Oor log en minister van Marine ad interim. Onder zijn bewind kwam de vereeniging der beide departementen in 1928 tot stand waarna hij minister van Defensie was tot 1929. Na zijn aftreden werd hij burge meester van Hilversum. Dit bleef hij tot 31 December 1939, toen hij den 65-jarigen leeftijd bereikt had. Boter 31 Brood (of gebak) 32A Brood (of gebak) 32B Chocolade 31, 33 Gort 331, 321 nemers, die reeds zijn motorkap droeg, ik heb hem niet gezien, al een Uur lang niet. Ik geloof, dat hij met sen wagen van de commissie het traject nog eens afrijdt. Jammer, zei Else, ik zou hem voor het begin zoo graag nog eens heb ben gezien: hij is namelijk mijn broer. Wilt u hem alstublieft van mij groeten, als u hem ziet? Van mij ook, riep Éliri haastig. Natuurlijk, graag, antwoordde hij. Een oogenblik lang, terwijl Else nog rondkeek in het gedrang, rustte zijn oog met groote bewondering op Elin. Secondenlang werd Elin erg -treurig on der zijn blik. Zij verlangde zoo vreese- lijk naar Peter. Nu, nu zij zooveel voor Elin, het gé op nummer. H< hij het eerst gaat, of dat Peter" en hij tegelijk starten. Het Olbersdorfer traject was niet bij zonder gevaarlijk. De moeilijkheid zat In het Zuidelijke deel van het Ooste lijke front bestookten eskaders torpedo- vliegtuigen met goede uitwerking spoor- ■weginstallaties en ravitailleeringscolon- nes van den vijand. In denecentralen sector van het front werden verscheidene vijandelijke aanval len afgeslagen. In het achterwaartsche ge bied werdén verscheidene bo’sjewistische benden en kampen vernietigd. Aan het Wolchof-front viel de vijand opnieuw met vrij sterkestrijdkrachten, gesteund door pantserwagens, aan. De verbitterde gevechten duren nog voort. In Noord-Afrika viel een Durfsche flottielje motor torpedo booten op 21 Juni des ochtends voor de haven van Tobroek een vluchtende formatie van kleine Brit- MELDT U AAN BIJ HET C E W ESTE LIJK E ARBEIDSBUREAU trouw tegen Peter was, maar zij kon niet anders; zij was eenvoudig niet in staat, anders te handelen. Een gelukkig la/hje gleed over het ernstige gezicht van den jongeman, langzaam gleed zijn hand naar beneden en lag op het groote vierkant, dat op zijn borst het nummer droeg. Hij heeft nummer 63, zei Elin en keerde zich langzaam weer om. bruine, Dan volgt hij op Peter, zei Else. Neen, dat is niet gezegd, meende :aat bij deze rennen niet Iet is best mogelijk, dat IPIOEN: Door met 6— Ichiedam legdè DDV (Nadruk verboden.) Else werd rood van Verlegenheid, toen ook de andere heeren succes wenschten. Hoera, veel succes! riep de heele club en wuifde hartelijk, toen Elin en Else bij het café „TrompetterkastSel” van den wagen klommen en naar Pet^r rondkeken. Maar hoe zij ook tusschen de tallooze menschen zochten, er was geen spoor van Peter te ontdekken. Nummer 57? vroeg een der deel- HONDEN WINDHONDENRENNEN OP V. U. C- TERREIN. De Zuidhollandsche Windhon den Renvereenigiqg hield gisteren op het V.U.C.-terrein rennen, welke een zeer goed verloop hadden. Bij de Greyhounds i kwamen de bekende kampioenen Flying Belwin en Aranka Belwin in <Je baan Zij gaven elkaar in snelheid ‘niets toe. De Whippets leverden eveneens een feilen strijd, waarbij Shirley en Freekkie met de overwinning gingen strijken. De uttslagen luiden: A-klasse Grey hounds, finale: 1. Aranka Belwin. 23.2 sec. 2. Flying Belwin B-klasse Greyhounds finale: 1. Cinderella. 25 sec.: 2. Barco. A^klasse Whippets: 1. Shirley. 25 sec.. 3 pnt.; 2 Letty, 6 pnt. B-klasse Whippets: 1. Freekkie. 3 pnt. 26.6 sec.: 2. Lazy du Zwaenhoek, 7 pnt. welke in strijd is met eener voorspoedige ont- van het Nederlandsche in minder ernstige ge- bepaalden tijd kunnen geschorst. Leerkrachten, die krachtens deze bepaling geschorst zijn, mogen het beroep van leeraar aan een andere school binnen het bezette Neder landsche gebied niet uitoefenen, totdat de secretaris-generaal van het departe ment van Opvoeding Wetenschap en Kultuurbescherming vaststelt, dat de voorwaarden voor de schorsing zijn vervallen. mannelijke Trouw In 2 L. 22 Aug. 11 Juli 11 Juli 31 Aug. 27 Juni van onze toestellen is niet teruggekeerd 1 Wetenschap vaststelt, dat de schorsing EEN ZELDZAAM JUBILEUM: Woensdag a.s. zal mej. A van Spaandonk den dag herdenken, waarop zij voor 50 jaar als hulp in de huishouding trad bij de familie Vollenhoven v, Daalen, Fredérik Hendrik- laan 47. De krasse dame doet dagelijks met opgewektheid haar plicht. HAWAIÏAN-FEEST; De hónderden bezoe kers (sters) hebben de zaal van het Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen op sommige momenten welhaast afgebro ken” van enthousiasme eergisterenavond tijdens het groote Hawaiïan-feest, dat daar gegeven werd. De organisator had gezorgd voor het puikje van de vele Ha- waiïan-bands. die hier Destaan. De Ma ll,-I.-Eilanders, de Kilauea’s, de Mata- pua*s Samóans en dé Pukapaka’s zetten hun beste beentje voor en hun succes was naar evenredigheid van hun Kunnen, d.w.z, het was groot. Ook de Samoa-meis- jes olekep zich in een geweldige popula riteit te mogen verheugen; Na de pauze vergastte Ernst van ’t Hoff en zijn orkest de aanwezigen op een aan tal nummers, welke met groot enthousiasme werden rintvangen. Een bijzondere attrac tie vormde Jos de Windt. d!e met groote 6 6 5 5 groep BARENTSZSTRAAT 64 TEL. 394670 Het bekende adres. 121 kus hebben gegeven. Overigens aardige man, die renner van daareven. Zoo, ik, weet het niet. Elin keerde zich nog een keer om. De renner stond nog op dezelfde plek. Hij had een smal gezicht en erg lieve oogen. Toen hij merkte, dat Elin naar hem omkeek, hief hij met een beteekenisvolle beweging de hand naar den mond Elin bloosde, dan, als onder een dwang, hief zij ook haar hand op en drukte deze tegen den mond Zij wist, dat dit een kleine on- Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Bak- en br.vet 100 gr. 250 gr. Honden- en k.br. 14 1| 10 k.g. 30 Juni Jam 329 500 gr. C Koffiesurrogaat Margarine Melk Melk Petroleum Peulvruchten 330, 333. 334 250 gr. 11 Juli --- 332 4-25, 4-26 U R2 329 500 gr. 11 Juli Kaas 322, 323, 324, 325, 326 100 gr. 11 Juli 328 31 t.m. 27 Juni 27 Juni 27 Juni (Vetk.) 31 loo gr. 24 Juni Beschuit (br. of geb.) 32 75 gr. 27 Juni Bloem (br.) 317, 318, 319, 320 70 gr. 11 Juli -- 125 gr. - 400 gr. 1 k.g. 11 Juli 11 Juli 1 rantsoen 27 Juni 10 sigaren 27 Juni 41 t.m. 100 INBREKER VERRAST: De eigenaar van een garage in de Eschdoornstraat ont dekte vanoehtend vroeg, dat er in zijn zaak ongewenscht bezoek was geweest. Van een auto was een wiel met band af gehaald. doch deze stonden nog tegen een muur. Hij ging de garage uit en sloot de deuren aan den buitenkant met ijzerdraad af. Eenige oogenblikken later werd er aan den binnenkant van de deur gerammeld. Hierop waarschuwde de man de politie, die de garage in ging en er den 27-jarigen bakker J P. aan trof, Deze bekende te hebben inge broken» doch door de komst van den eigenaar te zijn gestoord. P. is in be waring gesteld GEIT CLANDESTIEN GESLACHT: Een Sgent van politie trof den 45-jarigen J. de W. in diens woning aan bij het in- stukken snijden van een gedeelte van een geit Het vleesch. dat van destiene slachting afkomstig was. 250 gr. (Vetk.) 31 125 gr. 31A t.m. 34A 3J L. 11 Juli 31B t.m. 34B 14 L. 11 Juli 01 - -- - Slechts dót Volk is weerbaar waar in de Eer weer leeft, waarin de Moed wordt bewonderd en waarin de Trouw grondslag der samenle ving is. De zinspreuk der SS Is: Mijn eer heet trouw. Onder deze zinspreuk vechten aan het Oostfront de vrijwilligers der Waffen S.S. Strijdt mede voor de deugden Eer, Moed en een weerbaar Volk. Treedt in de rijen der sche SS. Door een in het Verordeningenblad opgenomen beschikking van den Rijks- commissaris wordt de verordening no. 5/1942. betreffende het ontslag van leer krachten en inspecteurs van het onder wijs gewijzigd. Hierdoor wordt het mo gelijk gemaakt, dat leerkrachten, wan neer zij op dé hun toevertrouwde leer lingen een'invloed uitoefenen, welke in strijd is met het belang van een voor spoedige ontwikkeling van het Neder landsche schoolwezen, en inspecteurs, die de hun opgelegde taak vervullen, op een wijze, welke in strijd is het belang eener voorspoedige wikkeling van het schoolwezen, in minder vallen worden HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 22 Juni. (D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend: „In het Noordelijke deel van de vest- ting Sebastcpol werd na hevige ge vechten het kustfort veroverd en het terrein ten Noorden van den Sewer- najabaai van den vijand gezuiverd. De vernietiging van de op de uiterste landtong nog vechtende overblijfselen van den vijand is aan den gang. Aan het overige omsingelingsfront hebben Duitsche en Roemeensche troepen, ge steund door sterke formaties van de luchtmacht, verscheidene versterkte ten taal verdedigde heuvelstgllingen stormenderhand veroverd. Herhaalde tegenaanvallen der bols jewieken leverden geen succes op, Boven Sebastoool en ten Oosten van de Donetz schoten Duitsche jagers gisteren overdag 28 vijandelijke vlieg tuigen neer. NED. HERV. GEMEENTE VAN 's-QRA" VENHAGE: De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente hier ter stede heeft benoemd tot hulpprediker om werkzaam te zijn in het Laakkwartier, den heer H. C. Kranendonk, theol. candidaat. De heer Kranendonk is gisteravond in de Laakkapel geïnstal leerd. HET GOUDEN JUBILEUM DER GEREF. KERKEN: Ter gelegenheid van het feit, dat het j.l. Woensdag 50 jaar geleden waS. dat de Chr. Geref. kerk en de Ned. Ger. Kerk samensmolten tot de Gereformeerde Kerken in Nederland, werden gisteren alom in ons land in deze kerken op ver zoek van de Generale Synode dank- en bedestonden gehouden. Gisteren heeft ds. W. C. v. d. Brink, onder zeer groote belangstelling, afscheid genomen van de Geref. Kerk van 's-Gra- venzande, Ds v d. Brink had als tekst gekozen Joz. 24: 1625. Ds. D W v Laan te ’s-Gravenzande len ds. P. Veldhuijzen, varj Monster, spraken den scheidenden predikant toe. Ds. v. d. Brink doet 2 JuH intrede te Heemstede, pa te voren door zijn schoonvader prof. dr. G Ch. Aalders, uit Hilversum te zijn be vestigd. Geref. Kerken. Aangenomen naar Bilthoven ds. J. Groen Jr. te Kralingsche- veer. Beroepen te Giessen O. en N.kerk ds. J. J. Beukenkamp, te Hardinxveld. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Bunschoten ds. I. de Bruyne te Deventer. Pudding, verm. Rijst r Scheerzeep Sigarettenk. Spijsolie 24 bon reeds ingel. 120 gr. 27 Juni Suiker Suikerwerk Tabaksk. Tabaksk. Textielk. 3e serie Textfelk. 2e serie (behalve bon K) Vleesch 32A 100 gr. 27 Juni Vleesch 32B 25 gr. 27 Juni Zeep 211,228,272,293,300 90 450 gr. 30 Juni Zeep G, H, I, J, K 90 a 490 gr. 30 Juni Toiletzeep G, H, I, J, K 75 gr. 30 Juni N.B. Zeepbonnen inleveren bij winkelier vóór 30 Juni. Aflevering geschiedt t.m. 31 Juli. 1 Nieuwe linies in de richting van de Egyptische grens worden bezet ROME. 22 Juni. (Stefani.) In zijn weer- machtbericht no. 755 maakt het Italiaan- sche opperbevel het volgende bekend: Na de voltooiing der bezetting en zui vering van Tobroek zijn de troepen van de As thans bezig nieuwe linies te bezet ten in de richting van de grens tusschen Libye en Egypte. Een eerste oppervlakkige schatting van de gemaakte buit te Tobroek laat zien, dat er veroverd zijn eenige honderden kanon nen. eenige honderden motorvoertuigen, een honderdtal pantserwagens en groote opslagplaatsen met munitie, levensmidde len en brandstof. De gevangenneming van 25.000 man. onder wie verscheidene gene raals, wordt bevestigd. De luchtmacht heeft op den aftocht zijnde vijandelijke strijdkrachten hevig met machinegeweer- vuur bestookt Twee Curtiss machines werden door Duitsche jagers neergehaald Een derde toestel werd door h<^ luchtdoel, geschut van Benghasi neergehaald. Eer. Formaties bommenwerpers hebben de ba sis Halfar op Malta aangevallen. In de Middellandsche Zee werden 6 torpedo- vliegtuigen van het type Beaufighter tij- dens luchtgevechten vernietigd. Zij zong Strauss „Ah LAWNTENNIS DDV KAM nen van S< beslag op het afdeelingskampioenschap in de hoofdklassecompetitie van den Ned. Lawntennisbond. De resultaten van Zon dag waren: Hoofdklasse: DDVSchiedam 64 (DVV kampioen): Anglo Dutch— Nk. Marlot Club 11 gest; Rhijnauwen Hilversum 46 (Hilversum kampioen); Het SpiegelGroen Wit 91. Eerste klasse: PinokkioAlta 64 (Pinokkio kampioen); BilthovenDDV 2 19; Thor HLTC 6—4; Nw. Marlot Club 2— Rood Wit 55 (NMC kampioen): Park Marlot —de Metselaars 6—4 (PM. kampioen); Siod—de Mattenklopper 82; Breda Volley 7—3 (Breda kampioen); Philhar monicWoburnpark 82. ATHLETIEK In Frankfurt werd Zondag een nieuw wereldrecord in het speerwerpen voor da mes gevestigd. Deze prachtige prestatie leverde mej. Steinheuer uit Keujen tijdens een' athletiekfeest met een worp van 47,24 meter. Het vroegere record stond op naam van de Amerikaansche Nan Gindele met 46,74 meter, die deze prestatie in 1932 verrichtte. VOETBAL (Vervolg van frontpagina.) A D O zat er van meet af goed op en binnen enkele minuten was de verdedi ging der bezoekers reeds geducht aan den tand gevoeld Onverwacht, reeds na 5 mi nuten. nam A.G.O.V.V. echter de leiding. Ribbërs passeerde naar den vrijstaanden Zoetbrood, die met een ver hard schot den bal rakelings langs den paal, onhoudbaar voor Koek, in de touwen joeg. 01 De Hagenaars lieten zich door dezen tegen slag niet ontmoedigen en oefenden flinken druk uit. Een combinatie van Vreken met de Eversteyns weYd besloten met een schot dat juist naast ging, maar in de 12e minuut was de stand gelijk. Een schot van Vreken werd tot hoekschop verwerkt en toen deze zeer scherp werd genomen kopte Piet Eversteyn den bal keurig in, 1—1. De vreugde der Hagenaars was van korten duur Zooals zij verleden week tegen Eindhoven hadden gedaan, deden nu de Apeldoornaars Van den aftrap af stórmden zij naar vorën, via Gabriel en Beumer kwam de bal bij Ribbers. die er 12 van maakte. Nadat een vrije schop, door Zoetbrood genomen, juist over de iat was gegaan, openden de Hagenaars op nieuw het offensief, maar de krachten van het binnentrio schoten te kort tegen de stugge verdediging der bezoekers In de 22e minuut deed zich een incidentje voor. De hoofden van Denner en Joop Eversteyn botsten hard tegen elkaar en beiden ble ven gewond liggen. De Hagenaar werd weer opgelapt, -maar Denner moest het veld verlaten om na eenigen tijd vervan gen te worden door de Graaf. De druk van A.D.O. hield aan. maar het hielp alle maal niet. Eenmaal, na prachtig werk van Neuteboom, dacht men dat de gelijk maker zou komen, maar achterflitloopend greep Veenhuizen den bal nog met één hand. Pas een minuut .voor de rust kwam de lang verwachte gelijkmaker. Na een hoekschop op het doel van A.GO,V.V., door Neuteboom prachtig genomen, plaat ste Tap fraai naar voren en Piet Ever- steyn kopte in. 22. De tweede hèlft zette A.D.O. in met een geweldig offensief. Neuteboom deed voortreffelijk werk en Roosenburg miste een mooie kans. Uit een prachtigen voor zet van Neuteboom volgde een schot van Joop Eversteyn maar met één hand sloeg Veenhuizen den bal weg. In de 10e minuut wist Joop Eversteyn uit een goedeii voor zet van Vreken met een kopbal den stand op 32 te brengen-. De Apeldoornaars had den niets meer In te brengen; zij kwamen zelfs niet meer over de helft heen, maar de druk van A.D.O. had vooreerst geen resultaat Pas in de 21e minuut werd schit terend solowerk van Vreken mèt een mooi schot besloten en aldus werd het 4-^-2. Twee minuten later hield Neuteboom goed vol. Hij zette voor, Joop Eversteyn schoot in, doch de keeper trapte den bal weg. waatna Piet Eversteyn de vijfde goal voor zijn rèkenirfg nam, 2. Daarmede was de aardigheid van den wedstrijd af. A.D.O, ging het kalmer aan doen en nu van de Apeldoornsche voorhoede ook niet van Zoebrood niets meer uitging, bleef de stand ongetwijzigd. A.D.O. won dus met 52 en behaalde daarmede het landskam pioenschap. Arbiter Schipper leidde be vredigend, maar hij was niet bij machte enkele unfairbèden te bedwingen. DE HULDIGING Onmiddellijk na afloop stroomde het publiek het veld op. Vreugdedansen wer den uitgevoerd en de kranige spelers gin gen in triomf naar de kleedkamers waar de tegenstanders van dezen dag de eersten waren om hun voetbalkameraden geluk te wenschen met het fraaie succes. De voor zitter van A.G.O.V.V., de heer Landaal. deed dit met een vriendelijk woord. De heer Choufoer huldigde daarop het e’ftal in aanvoerder Koek, die bloemen ontving. Daarna was het woord aan. wethouder Vrijenboek, een warm A.D.O.-supporter, die het érg kort maakte, omdat nenkort een andere gelegenheid hoopt te vinden om van zijn waardeering te getui gen. Namens de Stichting Sport- en Speel terreinen complimenteerde de heer van Ringelestein spelers en bestuur van A.D.O. De voorzitter van Eindhoven, de hèer v. d. Horst deed zijn gelukwenschen vergezeld gaan van een mooi blóemstuk en de heer Wiarda, voorzitter der supportersvereeni- ging V.V.A.. bood eveneens bloemen aan. De nieuwe voorzitter van den Ned. Voet balbond. de hèer Lotsy, trad daarop naar voren om in een kernachtig speechje de club te huldigen en te wijzen op het prach tige werk, dat A.D.O. verricht met de op voeding van jonge spelers Namens de onderafdeeling den Haag sprak de heer de Boer. Nadat ook de voorzitter van D.H.C.. de heer van Til, en de Gevol machtigde voor de Sport, de beer a Stu- ling, hun gfelukwenschen hadden aange boden, kwam ook nog de Haagsche hoofd commissaris van PoMtie, mr. Hamer, be stuur en spelers gelukwenschen. Nadat de spelers zich hadden opgefrischt werd, onder groote belangstelling, in twee rijtuigen naar Boschlust gereden, vooraf gegaan door het muziekcorps van de Po litie, dat zich ook voor den wedstrijd ep in de pauze verdienstelijk heeft geweerA In Boschlust heeft voorzitter Choufoer nog eens hartelijk tot zijn jongens gesproken en daarna is men nog geruimen tijd ge- noegelijk bijeen gebleven. LAAKKWARTIER—V.I.O.S. 4—4: Onder buitengewoon groote belangstelling en pujke leiding van den heer J. Th. Josée leverde ook ditmaal de promotie-degra- datiewedstrijd tusschen Laakkwartier en V.I.O.S. een gelijk spel op. Er is zeer sportief gespeeld en deze ohtmoeting was het aankijken volkomen waard. Laak kwartier zag, wegens lichte blessures, Zalme en Becker verdwijnen, die ver vangen werden door Zoutendijk en Jel- ders. Bij de groen-witten was v. d. Heij den door Slootweg vervangen. V.I.O.S. gaf gedurende de eerste 20 minuten den toon aan en scoorde na 13 minuten door v. d. Nolck van Gogh, terwijl v. d. Berg, de snelle rechtsbuiten van Laakkwartier, uit een keurig genomen corner na 30 mi nuten gelijk maakte De stand bij de rust (11) mocht bevredigend genoemd wor-. den. Reeds 3 minuten na half-time smaak te de tactisch spelende Jelders het ge noegen zi^i club jle leiding te geven en kort daarop wees het scoringsbord. we derom door zijn toedoe», 31 in het voor deel van de rood-zwart-geblokten aan. Meende Laakkwartier toen het pleit ge wonnen te hebben? v. Gogh c.s. zeker niet want deze prima mldden-voor verkleinde den achterstand (32). om vervolgens den gelijkmaker te scoren (3—3) niet voldaan zijnde doelpuntte hij waar nogmaals (34). Even voor tijd De beide meisjes hadden geluk. Een vap de steenen was nog vrij. Wells*’®31’ lag hij vlak naast het tentje van den worstverkooper. en de geur was niet bij zonder aangenaam, maar dat kon de meisjes niet schelen. De geur,,??d DadelrJ* gmg worstjes vó05 stonden zij de wqrst- Zij hadden hem gedaan had, nu, in het groote oogenblik, nu zou hij haar zoo aankij ken, als eens... Jammer, zei Else onder het voort- loopen. Ik zou hem zoo graag clan- .ru-e -w -c- «.„..re werd sche eenheden aan en vernietigde deze. in beslag genomen, terwijl de W.. in af- wachtjng van het verdere onderzoek, in bewaring is gesteld. JUBILEUM WACHTMEESTER A. J. GRAVEMAKER: In het gebouw Nassau Zuilensteinstraat 5 werd het 24-jarig zilve ren dienstjubileum van den wachtmeester der marechaussee A. J. Gravemaker van den staf der Ile Divisie, herdacht De di- visie-commandant, majoor J. E. Hofman, sprak den jubilaris het eerst toe, die ge dacht had dezen dag stil voorbij te laten gaan. Spr. echter meende zijn medewer kers juist op zoo’n dag als jubilaris te doen erkennen Spr. wenschte den wacht meester en zijn echtgenoote van harte ge luk en bood haar een bloemstuk aan. De adjudant-onderofficier-schrijver S. Jorritsma deed zijn gelukwenschen na mens het personeel vergezeld gaan van een roöktafel en voor zijn echtgenoote een bloemstuk, met erkentelijke woorden. De opperwachtmeester P. Roos sloot de intieme plechtigheid door wachtmeester Gravemaker te danken voor 2ijn arbeid, niet in het minst voor zijn prettige stem ming en humor, dien hij in zijn omgeving juist in tijden van drukte en spanning wist te behouden. GOUDEN JUBILEUM. De heer C. G. de Zwaan, Gerard Doustraat 81, herdenkt op 28 dezer het feit dat hij 50 jaar in dienst is als ordebewaarder in de H’. Willebror- duskerk in de Assendelftstraat. vaardigheid muziekinstrumenten wist te imiteeren. Het „net echt”, dat spontaan uit de zaal opklonk is wel het Deste com pliment, dat hun gegeven kon worden. Na afloop bloemen voor de lady-crooners Anna Meeuwis en Maria Zamorra, de Sa- moa-meisjes en den organisator van den avond. STUDIO-THEATER: De befaamde Wie ner Sangerknaben laten zich deze week weer hooren in het Studio-theater, waar de even boeiende als bekoorlijke Centra- film„Concert in Tirol” gegeven wordt, en niet ,.De veldtocht in het Oosten”, zooals Zaterdag abusievelijk werd ver- meld „Concert in Tirol” geestig en ro mantisch en muzikaal zeer aantrekke lijk. laat Hans Holt en Heli Fincken- zeller in twee glansrollen zien. VRIJZ. LUTH. JONGEREN-CONFEREN- TIE: 27 en 28 Juni a.s. zal in de Ev. Luth. kerk een vrijz. Luth. jongeren conferentie worden gehouden. De conferentie vangt Zaterdagmiddag om 5 uur aan Zondagmorgen zullen de conferentie gangers een kerkdienst bijwoneh in de Luth. kerk, 's Middags zal een gedachten wisseling plaats vindèn. TERSDe commandant van de brand weer maakt bekend, dat vergunningen tot het uitvoeren van werkzaamheden met open vuur enz. op daken platten e.d. in |>et vervolg worden behandeld door den Alarmcommandant van de brandweer, Laan Copes van Catten- 'burch la. 1 Aan het bureau Alexander- plein 12 bevindt zich een zwart gelakt frame van een tweewielig transport- rijwiel, ongemerkt en ongenummerd, voorzien van breed nikkelen stuur, bruin lederen zadel „Erfeka". half ijzeren ket- tingkast. zwart celluloid jasbeschermer én ringslot .Eras”. Door misstappen viel Za terdagmiddag de 23-jarige glazenwasscher J. G uit de Reitzstraat van een le étage aan de Kaapstraat, De man bekwam kneuzingen aan den rug en een der voe ten en werd naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht Proces-verbaal is opgemaakt tegen een 12-jatigen scholier die in een zweminrichting op heeterdaad betrapt werd bij het stelen van celd uit de Wee ding van een bezoeker Naar wij vernemen is ds, J. B. G Croes alhier, em. predikant der Chr. Ger. kerk, opnieuw ter observatie in één aer ziekenhuizen opgenomen. g Zaterdag j.l. werden in Zuiderparkbad 3993 en gisteren 713 baden genomen. Zaterdag j.l. herdacht de heer A Deckers, meteropnemer-geldop- haler in dienst van het G.E.B. 'den dag. waarop hij vóór 25 jaar in Gemeente dienst trad Hij \óerd door de directie gelukgewenscht die hem de door het Gemeentebestuur toegekende vermelding en een gratificatie disde. Met een toepasselijk werd door den directeur van meentelüken Reinigingsdienst den burgemeester aan den P van Vliegen, de gebruikelijke eervolle vermelding en gratificatie wegens 25- iarigen diensttijd ter hand gesteld. had v d. Berg wederom met een keurige corner succes en de gelijkmaker lag in het V.I.O.S.-net. Eindstand alzoo 4-4: Laakkwartier protesteerde na afloop tegen het 2e door V.I.O.S. gemaakte doel punt, terwijl V.I.O.S. zulks deed tegen het 4e door de rood-zwarten gescoorde goal. Indien de stand gelijk blijft, be houdt V I O S het tweede klasseschap _en moet Laakkwartier stand is: V.I.O.S. Laakkwartier ASC Scheveningen In de andere VOLKSCONCERT RESIDENTIE-0RKE8T VOLKSCONCERT VAN HET RESIDEN- TIE-ORKESt: Aan dit volksconcert ver leende Irma Timmerman haar medewer- ons thans drie liederen Perfide". In Dierentuin-fcaal met haar weinig vleiende acoustiek kwam haar welluidende doch niet groote stem ifiet zoo voordeelig uit als in de kleinere ruimte van Diligentia. In den beginne wilde het geluid nog niet goed „zitten”, later op den avond werd dat beter, Een zóó expansief lied als „CS- Cilie” ligt haar vocaal karakter minder goed en Beethovens recitatief en aria vra gen om nog meer dramatische bewogen heid en expressieve middelen dan waar over dit vocaal idioom vooralsnog vermag te beschikken. Niettemin viel vocaal en qua voordracht veel te waardeeren. Het orkest begeleidde voortreffelijk. Een bij zondere aanteekening verdient de door Adolphe Poth dichterlijk gespeelde viool- solo in „Morgen”. Onder Glastra van Loon’s suggestieve aanvoering gaf het orkest welverzorgde, boeiende interpretaties van Schubert’s On voltooide en Beethoven’s zonnige eerste. Er was ditmaal ook quantitatief groote belangstelling van het publiek, dat het aan klinkenden bijval niet heeft doen ont breken. Bloemen vóór de soliste. Mr. A. J. A. J. Jóng. MUSEUM-KAMERORKEST: Onder lei ding van den hoofdconservator Dirk J. Balfoort gaf bovengenoemd gezelschap in de aula van het Gemeentemuseum zijn eerste openbare concert Het twintig per sonen sterke door strijkers en een clave- ciniste gevormde orkest bleek verscheiden goede krachten te bezitten, die qua tech niek, intonatie, klankontwikkeling en muzikaliteit uitnemend voor haar taak berekend waren. De dirigent leidde scherp rhythmisch en met zinvolle aanwijzingen zoodat wij van .een Concerto gfosso van Corelli al dadelijk een boeiende vertol king te hooren kregen. Stemmingsvol werd dan een Aria van Tunde? begeleid die door Irma Timmerman in den aan vang misschien even wat -onrustig maar al spoedig met zekerheid van geluid (een heldere sopraan) en uitdrukking wer'’ gezongen Met Orfeo van Pergolesi was de artiste doorgaans gelukkig Warm ap plaus was de reactie Het orkest bracht, behoudens enkele vlekjes, composities van C Ph Em. Bach en Michael Haydn er kranig en met karakter uit. Een suc cesvol begin Bijval en bloemen. J. C. Manifarges. A. s. Woensdag 7.30 uur zal in Excelsior een leerlingenuitvoering van het Haagsch Conservatorium plaats vinden. Woensdag a.s. 8 uur speelt de organist Feike Asma in de Evang. Luth. Kerk, Luthersche Burgwal 7. Woensdag a.s., des avohds te 7 uur. zal door de leerlingen in de zaal van het Conservatorium aan de Korte Beestenmarkt een voordrachtsoefe- ning worden gegeven. aantrekkelijks voor hen. Elin dan ook een paar haar beiden koopen. En toen op hun uitkijkplaats en at®n jes. Elin had geliik gehad. b an een prachtig gelicht op d® r volkomen Een patrouillevaartuig. 6 kustvaartuigen en een transportschip van 4500 brt.dat reeds door luchtaanvallen beschadigd was werden tot zinken ge bracht Drie andere kustvaartuigen wer den opgebracht, 175 man werden ge vangen genomen. Een Duitsche flottielje mijnenvegers baande zich een weg door de miinversper- ringen in de binnenhaven van Tobroek Het aantal bij de gevechten om Tobroek gemaakte gevangenen is tot 28.000 gestegen. Meer dan .100 pant serwagens werden buitgemaakt of vernietigd. Het tellen van de buit aan stukken geschut en zware wapens Is nog niet geëindigd. Op Malta werd hfet vliegveld Luca door Duitsche gevechtsvliegtuigen aangevallen.' Voor de Nederlandsche kust heb ben mijnenvegers in een nachtelijk zee gevecht 3 Britsche motorkanonneerbooten tot zinken gebracht en. verscheidene vijan delijke eenheden zwaar beschadigd De vijand staakte daarop den strijd- Versperringsbrekers en marineartillerie schoten 2 Britsche bommenwerpers neer. Het haven- en stadsgebied van Southampton was in den afgeloopen nacht het aanvalsdoel van de luchtmacht Door brand- en brisantbommen aanzienlijke schade veroorzaak^ in de voor den oorlog belangrijke installaties. De onder bevel van vice-admiraal Wei- chold in de Middellandsche' Zee opereeren. de Duitsche zeestrijdkrachten hebben zich bij de ravitailleering van Nnord-Afrika, bij het storen van de vijandelijke verbin dingswegen en in den strijd tegen vijan delijke zeestrijdkrachten bijzonder onder scheiden. De mijnenveger onder bevel van den eersten stuurman Oeser heeft zich in het zeegevecht voor de* Nederlandsche kust onderscheiden. Bij de gevechten voor Sebastopol heb ben zich de *leiders van een uit infan- terie en pioniers samengestelde ge vechtsgroep. kapitein Walte’- en de commandant van een pionierbataljon. kapitein Gmumann door bijzondere dap perheid onderscheiden. 8 21—16 1.33 7 19—13 1.16 4 8—9 0.80 3 6—16 0.60 won Fluks met 3—1 van KJartlnit en daardoor is zij ge lijk' gekomen met Coal en Fortuna, die elk 6 punten vergaarden. De eerste be slissingswedstrijd, tusschen Coal en For tuna. werd met 32 door Coal gewonnen.1 In het Zuiden werd voor de promotie- competitie tweede klasse in groep Oost gespeeld MöuritsBleyerheide op het Emma-terrein te Heerlen. Maurits won met 10 en daardoor is Bleyerheide ia deze extra ronde uitgeschakeld. Woens dagavond speelt Maurits te Roermond te gen V V.V en indien zij gelijk speelt i« zij reeds groepswinnaar, aangezien haar doelgemiddelde beter is. Zij zal dan tegen Helmond om een plaats in de eerste klas se moeten spelen. PROMOTIE COMPETITIE Z.M.C.: Door- a dat Scheveningen van Ter Leede met 34 verloor, heeft B Z.W. zich in de Zaterdagmiddagcompetitie 4e kl. N.V.B. gehandhaafd en promoveert Scheveningen niet. Tenzij het door Scheveningen inge diende protest wordt toegewezen. CRICKET H. C.C,-PLOEGEN WONNEN: Aan de van Hogenhoucklaan sloeg H.C.C.l met 107 runs V.R.A, De Hagenaars scoorden I. 992. waarvan Planter 95, V.R.A. bracht het slechts tot 92. Het tweede elftal keerde uit Nijmegen terug met een overwinaing op Quick (N.) De Nijmegenaren hadden een totaal van 74, dat door H.C.C. II met 52 runs werd overtroffen. R. en W. won thuis van H.D.V.S. met 91 runs, terwijl A.C.C. met 100 runs van V.V.V. verloor. In de lagere klassen sloeg Quick (H.) C.V.H. met 55 runs en won H.C.C. Ill met 55 runs van Sparta. alleen in de kronkelende bocht, welke steil omhoog gaand, dadelijk aan deii langen aanloopweg aansloot. Vlak na de stijging volgde de bocht en in den steeds op en afgaanden weg volgden nog vele bochten, rechts en links maar geen van ben was zqo gevaarlijk als de eerste. E1 NiMShi?rd±S\Watar hGen start *aan ’ta3n, zei zij met helle stem. Daar suizen ze voorbij, zonder dat men ze kan her kennen Wij gaan bij het einde van de bosch een nAtaan' Daar llg«en in het a?! mi.n ar 8root« basaltsteenen. kan maken kan" één daafVan meester alles goed zien. te win- Zondag de hoofdklassecompetitie van den

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 2