nr a 11OEDERS' OOK NAAR UW BABY STREKT DE ZWARTE HANDEL ZIJN KLAUWEN UIT EH ONTNEEMT HEM J. EVERTRAAN Nb. 18243. Dinsdag 28 Juli. 1942. Nieuwe wethouder Sociale Zaken Rostof Birmingham aangevallen De gevechten ten Zuiden van van VERDUISTEREN De heer P. Kuiper benoemd en Kofferdieven geknipt Het in de IJszee vernietigde convooi T aan UITREIKING DISTRIBUTIE BESCHEIDEN Besprekingen te Londen Washington 3 Lever uw melkbon ’s Zaterdags in! Door 200 Duitsche gevechts vliegtuigen De versterkingen het Kanaal W.A.-man in hooger beroep Rede van Japanschen premier Vorming van bruggehoofden Geen verklaring van Churchill I HAAGSCHE COURANT V WW» la B_s xa nu J «WO» VII01I I Ol, MOVUOj v rxauiuui U, lil, U, UQ IXUIling) UUUMuU IUVIIII, M, I w». 330263; Boekh J. B. v. Seters Ir., Theresiastr. 108a. Tel. 772444; Boekh. F O. Couvée. v Hoytemastr. 66 Tel.721187 sociaal* hebben te NAMEN DER SCHEPEN 1 rw-raui». N .P.-Claudius Si l Een „gewichtig” diner. De drie nijlpaarden van de Diergaarde Blij-Dorp aan tafel. (Polygoon-Hof) ver- den Britsche krijgsgevangenen bij óen slag in Marmarica helpen bij het transport van gewonden. Luce-Orbis-Holland) Britsche groote stand te houden. VLIEGTOCHT MADAGASCAR—VICHY Commandant Gaudillière is Zondag na een luchtreis van 15 dagen, uit Tananari ve (Madagascar) te Vichy aangekomen. Sedert den Britschen overval op Diego Suarez had geen enkel toestel de verbin ding met Djibouti en Madagascar tot stand gebracht. Het vliegtuig, dat Marignane op 11 Juli verlaten had, deed een korte tus- schenlanding te Tunis en kwam op 13 Juli te Djibouti aan, denzelfden dag landde het te Tananariva. Op 23 Juli steeg de beman, ning weer op en kwam denzelfden avond te Djibouti aan. Den volgenden dag ging de reis verder naar Tunis, waar men den 25sten landde. Deze tocht van meer dan een en bolsjewistisch verval te behoeden en de voorwaarden te sc^i peesch-sociale gemeen Zij strijden voor een ideaal. Dit betee- kent, dat zijzelf, hun familie en nage laten betrekkingen ons volle respect ver dienen en in dezen geest bejegend dienen te worden. 18.000 km heeft het mogelijk gemaakt nieuwe luchtverbinding met Djibouti Madagascar tot stand te brengen. DE 10.000STE INLICHTING VAN V.V.V. ,,’s-GRAVENHAGE”. Gisteren. heeft de V.V.V. ,,’s-Graven- hage” haar 10.000ste inlichting verstrekt in haar inlichtingenbureau, dat zij mede voor de A.N.V.V, beheert. De gelukkige was de heer J. C. Marree uit "s-Graven- hage, die inlichtingen over den N.W. hoek van Overijsel kwam vragen. Hij werd ver rast met een fraaie kleurenlitho van Delft van den schilder Setelik, beschikbaar ge steld door de A.N.V.V. Verleden jaar viel dit "heugelijk feit op 11 Augustus Verleden jaar werden tot 27 Juli 7890 inlichtingen gegeven, een aantal, dat slechts pl.m. 80 pCt. van het thans bereikte aantal vormt. Ik acht de afdeeling Volksgezondheid Juist in dezen tijd van zulk een groot gewicht, dat het mij gewcnscht voorkomt hiervan een zelfstandigen bestuurstak te vormen met een eigen wethouder. Zoolang dit echter nog niet mogelijk is, doe ik een beroep op mijn ambtenaren, vooral hieraan een waakzaam oog te ver- leenen en alles in het werk te stellen om bedreigingen der volksgezond^0'J *e bè- strijden Aan den microscoop. Mijnheer Churchill, ziet men nog iets van mijn Oost-Aziatisch Rijk Il Veneto. Padua (Foto Stapt) Centraal Station onveilig gemaakt Denlaatsten tijd werden in het Cen- een groot koffers gepleegd, i een oogenblik reizigers ge- BEGRAFENIS P. M. DEKKER Hedenmorgen is met corpseer ter aardt besteld op de begraafplaats St. Barbara aan de Binkhorstlaan het stoffelijke over schot van den agent van politie P, H. Dekker, behoorend tot de hondenbrigade. Te 10 uur vond in de R.K. kerk aan de Apeldoornschelaan een uitvaartdienst plaats. Een detachement van de politie begeleidde daarna den overledene naar zijn laatste rustplaats. zeer vey- comman- dant van het Amerikaansche landleger, benoemd worden tot opperbevelhebber van alle Geallieerde troepen. Het Duitsche standpunt Duitsche militaire kringen wijzen er op, meldt S.P.T uit Berlijn, dat de laatste aanval van de Engelsche luchtmacht op Hamburg, volgens Engelsche opvatting, „relatief hooge verliezen” heeft gekost. Volgens genoemde kringen wordt de uit werking van dezen aanval overdreven door te zeggen, dat deze de zwaarste is, welken Duitschland tot nu toe te verduren heeft gehad. De Engelsche propaganda wil van deze luchtaanvallen een soort van „Ersatz” van een tweede front maken. Op een feitelijken aanval tegen het Euro- peesche continent zijn wij volkomen voor bereid en het is de Duitsche Weermacht onverschillig waar, wanneer en hoe die aanval plaats zal vinden. Duitschland verwacht den aanval, zegt men van be voegde zijde te Berlijn, en men wijst er op, dat de Duitsche verdediging in het Westen uit uitgesproken elitetroepen be*, staat Duitsche troepen aan den Don. Scherpschutters van een Duitsche tankdivisie trekken over een door de bolsjewieken provisorisch geslagen brug. den Don over. (Orbis-Holland-P.K. Dieck) van 9.40 a. nam. tot 5.54 u. v.m. Maan: 28 Juli onder 6.40 v.m., op 9.59 n.m.; 29 Juli onder 7.58 v.m., op 10.32 n.m. 3 Aug. L.K. Nachtdienst DOKTERS: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 113058 Ziekenfondsleden de Volharding no. 116364; zg. Stadspatiënten no. 49 ZIEKENVERVOER (Ziekendienst Den Haag) No. 115995. Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUX WAGENSTRAAT 35—37 Giro No. 12500 Bijkant. Schev. Keizerstr. 319, Tel. 550310; Fil.: Rljsw., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjel. 3, Tel. 119461; Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th. J. de Koning, Goudsbloem). 3, Tel. DIAMANTEN VALLEN UIT DE LUCHT Volgens een United Pressbericht zijn op het strand bij Broome in West- Australië diamanten ter waarde van 1 millioen mark gevonden, aldus het Ham burger Fremdenblatt. Waarschijnlijk zijn deze afkomstig van een Ned.-Indisch passagiersvliegtuig, dat op weg van Java naar Australië door Japansche jagers werd neergeschoten. Deze vondst he^ft een ware „goldrush” naar Broome ont ketend. Er zijn namelijk geruchten in omloop, dat het neergeschoten vliegtuig nog andere edelsteenen aan boord had. welke een waarde van drie millioen mark zouden vertegenwoordigen VERLOFGANGERS VERTELLEN. Op ons hoofdkwartier ontvangen wij geregeld bezoeken van Oostfrontstrijders, die met verlof zijn en ons vertellen van hun ervaringen aan het Oostfront. Altijd weer komt dan het gesprek op de ont vangst van de pakketten uit het vader land en telkens weer blijkt hoe dankbaar onze strijders in het Oosten zijn voor de zendingen, die geregeld door ons fonds verzorgd worden. Landgenoot, er kunnen nimmer genoeg pakketten met sigaren, tabak, sigaretten, boeken, tijdschriften, versnaperingen en nuttige gebruiksvoor werpen worden gereed gemaakt en ver zonden. Laat ons dien dapperen kerels toch bewijzen, dat wij weten hoe groot de offers zijn, die zij brengen. Steunt ons fonds zoo veel u kunt. Stort uwe bij drage op girorekening 4 3 2 1 0 0 t.n. Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, te ’s-Gravenhage Hoewel de melkbonnen gedurende een periode van vier weken geldig zijn, zal men in het algemeen de bonqen op zoo danige wijze over die periode verdeelen, dat men iedere week één bon gebruikt. In het belang van een goede melkvoor- ziening is het gewenscht, dat men dien bon reeds op den Zaterdag voorafgaande aan de week, waarin men de melk wenscht te ontvangen, bij den melkhan- delaar inlevert. Doet men dit niet, dan loopt men het risico, dat de melkhande- laar in het begin der week niet over een voldoende hoeveelheid melk beschikt, aangezien ook hij de bonnen bij zijn leverancier dient in te leveren, vóór dat hij van dezen melkkan betrekken. Van bevoegde zijde te Berlijn verneemt het D.N.B.: De zeer uitgestrekte, diep geëcheloneerde fortificaties aan de kust van het Kanaal in Noord-Frankrijk zijn dezer dagen door den technischen staf van den Duitschen opperbevelhebber in Frankrijk bezichtigd Het betreft hier een systeem van uiterst moderne fortificaties, aan welker bouw thans bijna 2 jaar tien duizenden geschoolde arbeiders gewerkt hebben Bij de inspectie bleek, dat deze bunkerstellingen en grachten, de automa tische tankvallen en versperringen, even als de andere vestingwerken grootendeels gereed zijn en door de troepen zijn over genomen. Op grond van de ervaringen van dezèn oorlog, zoo verklaarde een vestingingenieur den inspecteerenden of ficieren, kunnen de Duitsche fortificaties aan de kust van het Kanaal de modernste en technisch volkmaakste van haar soort worden genoemd J. A. Snoek, lid van de W.A., woon achtig aan den Amstel, was door den vrederechter te Amsterdam veroordeeld tot een week gevangenisstraf, omdat hij een zekeren van Rijn met een stok had geslagen. Verdacht, die thans voor het Vredegerechtshof terecht stond, gaf "t feit toe, maar hij voerde té zijner verontschul diging aan, dat hij op den bewusten dag langen tijd op allerlei manieren gesard en geplaagd was. Op een schutting aan de overzijde van den Amstel had hij laten schilderen „Duitschland wint op alle fronten”. Omstreeks half twaalf kwam een groepje menschen, beladen met em mers en bezems op de schutting af. Snoek roeide toen met zijn zoon naar de over zijde om het groepje te verdrijven. Hij had zich daartoe bewapend met een stok, waarmede hij v. Rijn sloeg. De procureur- generaal zeide in zijn requisitoir, dat hij geen aanleiding vond een geringere straf te eischen, dan de vrederechter opgelegd had, aangezien verdachte zich schuldig heeft gemaakt aan mishandeling. Uit spraak over 14 dagen. Gissingen over het „tweede front” Gedurende het afgeloopen weekeinde hebben, naar S.P.T. meldt, te "Londen en Washington besprekingen plaats gehad tusschen staatslieden en militaire deskun digen over het vormen van een 2de front in Europa Als gevolg hiervan vormde dit toekomstig front Zondag en Maandag weer het onderwerp van uitvoerige be schouwingen in de Amerikaansche pers en voor de radio In een lang artikel schrijft Hanson Baldwin, militair medewerker van de „New York Times” o.a., dat voor de in vasie, die het front zal voorafgaan, de heele kust van Noorwegen tot aan Spanje in aanmerkingfkomt. Op de vraag: „Wan neer zal de invasie komen en waar?” antwoordt hij, dat de sleutel van dit ge heim slechts in de handen van een paar personen berust en dat men zich wel in gissingen en theorieën kan verdiepen, doch dat dit niets zal afdoen aan de stra tegie, zooals die door de vooraanstaande leiders der Gealliëerden is uitgestippeld. Een ding is echter zeker, volgens Baldwin, en dat is, dat de oprichting van het ont- lastingsfront nog slechts een kwestie is van transport en intendance. De 84-jarige P. v. d. Oever die bij het eeuwfeest van het „St. Blasius Schuttersgilde” te Heusden zijn 50- jarig lidmaatschap herdacht en sedert 1911 de ongeslagen „keizer” van dit gilde is, met zijn kleinzoon. (Polygoor^Sagers) Naar van militaire zijde wordt nomen, meldt, het D.N.B., afgeloopen nacht aan een luchtaanval op Birmingham meer dan 200 Duitsche ge vechtsvliegtuigen deelgenomen. Zij wier pen bommen van zwaar en het zwaarste kaliber benevens groote hoeveelheden brandbommen boven de aangewezen doe len uit. Voorts werden bpven de Britsche wa teren en het kustgebied verkenningen uitgevöerd .Éen reeks voor den oorlog belangrijke doelen en voorts fabrieken, van groote beteekenis voor de Britsche vliegtuigindustrie, werden van geringe hoogte gebombardeerd. zich wijdde aan de studie der economische wetenschappen. Toen de hoofdcommissaris van politie te dezer stede op 1 Juli 1941 de afdeeling sociale politie oprichtte, benoemde hij den heer Kuiper tot hoofd van deze af deeling. In deze functie heeft de heer Kuiper tot Maart van dit jaar gewerkt, toen de wnd. burgemeester, prof. ir. van der Bilt, hem verzocht een sociaal bureau op te richten, dat den naam kreeg van „bureau van den hoofdcommies in alge- meenen dienst voor sociale aangelegen heden". PRIJS DEZER COURANT: Voor "s-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode” „Kol. Bijbl,” en „Letterk Bijbl." ƒ3.15, Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20, z. Modebl. ƒ3.95. Buiten), ƒ9.45. Bij postkant; tegen de geld, goedgek. abonn.pr. Afz. nr. 5 c., tr. p. p. 10 c. Ministerpresident Tojo heeft gisteren te Osaka een redevoering uitgesproken, waarin hij o.a. zeide ,,De huidige oorlogstoestand, die zich zoo gunstig voor de As-mogendheden ontwikkelt, vormt de basis, waarop Duitschland, Japan en Italië elkander rechtstreeks de hand reiken en den ge- meenschappelijken vijand den definitie- ven slag zullen toebrengen'. Wat Britsch-Indië betreft verklaarde hij, dat Japan in zijn vastbeslotenheid om de Ver.-Staten en Groot-Brittannië op de knieën te dwingen, het voortbestaan van den Anglo-Amerikaanschen invloed in Indië niet kan toelaten, de Indiërs echter gaarne steunen zal en medewer king verleenen tob verwezenlijking van hun reeds zoo lang gevoede aspiraties. Australië zoo zeide de premier, dat thans in den breeden Oceaan volkomen geïsoleerd is, heeft zich in den bekla- genswaardigen toestand geplaatst gezien zonder hoop van de Ver.-Staten hulp te moeten afbedeler Mochten de Austra lische staatslieden verder heen en weer wankelen en de teekens des tijds niet kun nen begrijpen, dan is het wel nauwelijks noodig te herhalen, dat bij een voortzet ting van den nutteloozen tegenstand Ja pan geen genade zal kennen en het zon der mededoogen zal neerslaan. Tojo vatte vervolgens een politiek in 5 punten voor de verdere vestiging van de oorlogsstructuur der natie als volgt samen De versterking der geestelijke eenheid der natie het belang om de meest doelmatige politieke maatregelen steeds op het geschikte tijdstip snel- in daden om te zetten Ahet voornemen van de regeering om den levensstandaard der natie te handhaven uitbreiding der pro ductie en vernieuwing en bezieling van de opvoeding. Naar aanleiding van mededeelingen van Engelsche en Amerikaansche zenders, dat zich 90 procent der schepen van het groote convooi in de Noordelijke IJszee met hun ladingen in veiligheid hadden kunnen brengen, publiceert het Opper bevel van de Duitsche Weermacht de namen van een deel der van dit convooi tot zinken gebrachte schepen, welke kon den worden achterhaald uit nauwkeurige opgaven van geredde kapiteins en leden der bemanning. De volgende Britsche schepen werden tot zinken gebracht„River Afton” (5479 brt.) „Eagston” (7000 brt.), „Em pire Byron” (9000 brt.), „Hartlebury” (5082 brt.), het tankschip „Aldersdale” (8402 brt.) en „Empire Tide” (6900 brt.) Verder werden de volgende Amerikaan sche schepen tot zinken gebracht „Christopher Newport” (6000 brt.), „He- nunu” (6977 brt.), „Daniël Morgan” (8770 brt.), „Pan Kraft” (5644 brt.), ..Silver Sword” (4937 brt.), „Exford” (4969 brt.), „Olopana” (6069 brt.), „Alcoa Rager” (5116 brt.). Winston Salem” (6223 brt.), „John Withersporn” (10.900 brt.),*..Carl ton” (5127 brt.), „Hoosier” (4986 brt.). „El Capitan” (5216 brt.) Ook het Sovjet-tankschip „Azerbeid- sjan” (6114 brt.) en het Nederland- sche stoomschip „Paulus Potter” (7618 brt.) werden tot zinken gebracht. Uit deze officieele publicatie blijkt de vernietiging van reeds 60 procent van het convooi. Er wordt uitdrukkelijk op ge wezen, dat ook de namen van alle overige schepen konden worden achter haald. De namen van die schepen zullen worden gepubliceerd, zoodra uit de ver klaringen van de geredden, die zich thans nog aan boord van de duikbooten bevinden, de onwraakbare bevestiging is verkregen. De ondergang van de „Dorsetshire” De Britsche Admiraliteit deelt mede, dat van de bemanning en de troepen, die zich aan boord bevonden van den Britschen kruiser „Dorsetshire”, welke op 4 April 1.1 door Japansche vliegtuigen in den Indischen Oceaan werd vernie tigd, 236 man om het leven zijn gekomen. huisvesting Een moeilijk probleem vormt op het oogenblik de volkshuisvesting. Nog steeds vindt men groote gezinnen in kleine ongezonde woningen. De mate- rialenschaarschte heeft ons voor de moeilijkheid geplaatst, dat de bouwplan nen, die sedert geruimen tijd b8j de ge meente klaar liggen, voorloopig moeten worden opgeschort. Niettemin zal ik een oplossing nastreven, waardoor de be- schikbaré woonruimten over de inwoners zullen kunnen worden verdeeld. Ik vertrouw er op, dat al mijn ambte naren mij in dezen geest hun volle mede werking zullen verleenen. Zou dit niet het geval zijn, dan zal ik mij genood zaakt zien maatregelen te treffen, daar ik mijn taak slechts dan in het belang onzer gemeente zal kunnen vervullen, indien ik met mijn ambtenaren op kameraadschap» pelijken voet kan samenwerken. De burgemeester van "s-Gravenhage heeft tot wethouder van Sociale Zaken benoemd den heer P. Kuiper, hoofdcom mies in algemeenen dienst voor sociale aangelegenheden dezer gemeente. De nieuwe wethouder, die inmiddels de vereischte eeden in handen van den burgemeester heeft afgelegd, werd 15 Juni 1904 te Amsterdam Aboren. Hij be zocht de H.B.S. te Utrecl< en studeerde vervolgens in Duitschland In de techniek. Voorts was de heer Kuiper werkzaam in Canada bij den mijnbouw, in de Ver. Staten in de grootindustrie en in Ned.- Indië bij de cultures. i Sedert 1933 is hij weder hier te lande, waar hij gewerkt heeft op de departe menten, bij het Ned. Clearinginstituut eri voor de Bankatinwinning. Van genoemd jaar af heeft de heer Kuiper zich zeer geïnteresseerd voor de politiek, met name voor het nationaal-socialisme, terwijl hij Volksgezondheid Een zeer belangrijk onderdeel van mijn werk vormt de volksgezondheid. De blokkade plaatst ons voor de moeilijkheid de volkskracht in Het Opperbevel van de Duitsche Weer macht deelt met betrekking tot de ge vechten ten Zuiden van Rostof mede, dat Duitsche troepen een breede kazemat- stelling, welke tot verdediging van den Don was aangelegd, ten Zuidoosten van Nowosjerkask-Kriwjanskaja hebben door broken en de plaats Besorgenjewskaja, welke door de bolsjewieken hardnekkig werd verdedigd, zijn binnengedrongen. De' in het Weermachtbericht van gis teren bekend gemaakte verovering van Bataisk noemt men in militaire kringen te Berlijn het bewijs,’ zegt het D.N.B., dat thans de ongeveer 7 k.m, breede Don delta is overwonnen. Naar men in Ber lijn verneemt omtrent de gevechten aan den benedenloop van den Don betreft het daarbij allereerst dé vorming van bruggehoofden, zoodat vooreerst nog niets kan worden gezegd over verdere operaties naar het Zuiden. De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt, dat dê Duitsche en verbonden troepen den benedenloop van den Don hebben overschreden en het belangrijke spoorwegknooppunt Bataisk veroverd. Hiermede is de strijd in het Zuiden van het Sovjetfront in een nieuwe phase ge treden. Van Anglo-Amerikaansche zijde heeft men korten tijd de hoop gekoesterd, dat Timosjenko achter den Don een afweer - front zou kunnen opbouwen, doch de onstuimige opmarsch der verbondenen /heeft deze hoop den bodem ingeslagen. Binnen het gebied van de groote Don bocht wordt op sommige plaatsen nog verwoed gevochten, doch de positie van de daar ingesloten bolsjewistische troe pen is vrij hopeloos. Het groote aantal pantserwagens, dat bij de afweergevechten ten Noordwesten van Woronesj buiten gevecht is gesteld, geeft een indruk van de kracht waar mede de bolsjewieken op dit gedeelte van het front hebben aangevallen. Met al deze aanvallen hebben zij echter geen noemenswaardige resultaten kunnen be halen en nog steeds staan de bolsjewieken op dit punt op den Oostelijken oever van den Don. In het door Moskou te middernacht uit gegeven communiqué wordt gezegd, dat de steden Nowosjerkask en Rostof „ont ruimd” zijn. traal Station te Amsterdam aantal diefstallen van 1 De dieven wisten van van onoplettendheid van bruik te maken door bij de aangifte kof fers of tasschen weg te nemen. De lang- vingers zetten vaak een leegen koffer voor den gestolene in de plaats. Thans is de politie er in geslaagd twee mannen aan te houden, die zich aan deze diefstallen schuldig maakten. Bij een huiszoeking werd een groot aantal kof fers in beslag genomen. Onderhoud met den wethouder Omtrent zijn nieuwe taak als wethou der van Sociale Zaken deelde de heer Kuiper aan een redacteur van het A.N.P, hef volgende mede: Als nationaal-socialist aanvaard ik mijn ambt, hetgeen beteekent, dat ik mijn be stuurstaak in nationaal-socialistischen zin opvat en dat mijn verrichtingen geba seerd zullen zijn op de nationaal-socia» listische wereldbeschouwing. De uiteindelijke oplossing van het so ciale vraagstuk is slechts mogelijk door het natibnaal-socialisme. Hoewel gedurende de laatste decennia vele vorderingen op het sociale terrein zijn gemaakt, zal dé laatste stap in deze materie een nationaal-socialistische zijn. Een veel omvattend leven dat mij heeft geleid door mijnen, fabrieken en landbouwondernemingen in vele deelen der aarde, heeft mij geleerd, dat aan de sociale eischen, welke de menschheid het recht heeft te stellen, slechts kan worden voldaan, indien men de klassetegenstel- lingen opheft en de arbeidsgemeenschap schept. Slechts in gemeenschapszin zal een af doende bestrijding der sociale nooden mo gelijk zijn. Niet alleen is dit een taak der overheid, maar ook de gemeenschap dient een werkend aandeel daartoe bij te dra gen. Alvorens bepaalde rechten op te eischen, moet m.i. een ieder de hand in eigen boezem steken en voldoen aan de plichten, die hij tegenover de gemeen schap heeft. Allen ambtenaren, die in de onder mij ressorteerende diensten werkzaam zijn en van wie er velen op het sociale gebied hun sporen hebben verdiend, reik ik de hand. Ik eisch echter van hen, dat zij een open oog en oor zullen hebben voor de gebeurtenissen van dezen tijd, die een oud stelsel doen vergaan en een nieuw socia lisme doen verrijzen. Achter het gezegde, dat een ambtenaar zich niet in de politiek behoeft te ver diepen, maar slechts zijn ambtelijke taak moet volbrengen, zal men zich niet mogen verschuilen. Ik zal mijn ambtenaren de volle gelegen heid geven van dezen tijd en het natio naal-socialisme kennis te nemen. Mede uit dien hoofde stel ik mij een zeer nauwe samenwerking voor met den Nederland- schen Volksdienst en de Winterhulp Ne derland, welke instellingen zonder inmen ging mijnerzijds mijn vollen steun zullen hebben. Coördineerend en concentreerend zal ik werkzaam blijven opdat de middelen waar over men de beschikking heeft om do sociale nooden te lenigen en zoo mogelijk op te heffen, effectief en doeltreffend zul len worden aangewend. Den confessioneelen groepen zal ik de uitoefening van haar werk der barmhar tigheid, welke laatste haar terrein is, niets in den weg leggen, zoo lang zij haar so ciale taak niet gebruiken om politieke doeleinden na te streven. De armlastigen Ik zal in de hand werken, dat de dien sten, belast met de verzorging der arm lastigen. niet volgens schaal, maar indi vidueel te werk zullen gaan, hoewel uiter aard bepaalde richtlijnen in acht dienen te worden genomaa. Ook de armWfetigen zullen worden be handeld als volwaardige elementen, die op bepaalde rechten aanspraak kunnen maken, echter eveneens onder de voor waarde, dat men aan zijn plichten tegen over de gemeenschap heeft voldaan en zal voldoen. Den ambtenaar, aan wiens zorgen de armlastige is toevertrouwd, wijs ik er op, dat het niet geduld zal worden, wanneer hij binnen het raam van het mogelijke iets nalaat verval te voorkomen. Hij moet ervan doordrongen zijn, dat voor een nationaal-socialist het gezin en de sibbe de kern der gemeenschap vormen. Tegen het a-sociale en werkschuwe element zal ik met strenge hand op treden. Mijn ambtenaren dienen er zich tevens van bewust te zijn, dat op het oogenblik jong bloed van ons eigen bloed zich in "t Oosten inzet teneinde Europavoor een leppen een Euro-' ischap te bouwen. Welke voorwaarden De Londensche pers van heden publi ceert blijkbaar geïnspireerd, een reeks artikelen, waarin de voorwaarden, waar aan een tweede front in Europa moet be antwoorden, worden opgesomd. 1. Voor het onderhouden der verbin dingen na een geslaagde landing moeten de Geallieerden de lucht beheerschen en niet alleen een meerderheid in de lucht hebben. 2. Scheepsruimte irfoet in voldoende kwantiteit ter beschikking staan om een expeditieleger aan land te zetten en 'om de ravitailleering er van te verzekeren. 3. De uitrusting van het expeditie leger moet kwalitatief gelijk staan aan de uitrusting van het Duitsche leger. 4. De Engelsche fronten in Egypte en in Indië mogen niet door het vormen van een tweede front in Europa wórden achtergesteld. 5. Het tweede front in Europa moet niet alleen door Engeland maar ook door de Vereenigde Staten van al het noodige worden voorzien. 6. Voorzorgsmaatregelen moeten wor den genomen .tegen Duitsche aanvallen op de verkeersverbindingen in West- Europa. Naar de Britsche berichtendienst meldt, is te Londen officieel bekend gemaakt, dat Churchill niet het voornemen heeft, vóór de verdaging van het Lagerhuis een nieuwe verklaring over den oorlogstoe stand af te leggen. Marshall opperbevelhebber? Naar de zender-New York van welingelichte zijde te Washington neemt, zal generaal Marshall, PRIJS DER ADVERT.: 1-11 m.M (5 reg.) 11.65, elke m.M. m. tot 2> m.M. (10 reg /0.19. Elke m.M. m. 21 ct. Halve oplaag, halve prijs. Reel, /0.51 p. m.M. Bewijsn. 5 ct„ fr. p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) ƒ0.57. Dienstaanb. 0.38 Pers. gevr. ƒ0.48. Adv. „Br. bur. v. d. bl.” 10 c meer De uitreiking van voedingskaarten 9e periode (9 Aug. t.m. 5 Sept.), bonkaarten voor aardappelen 9e periode, punten- kaarten voor serviesgoed, bonkaarten voor extra-zeep ten behoeve van kin deren en inlevering van schoenenformu lieren, welke plaats vindt in den Dieren tuin geschiedt morgen als volgt 912 de Jong t.m. einde J en Ka t.m. de Ket1214 Ketcham t.m. Klercq 1417 Klerk t.m. Koopmann. In de voormalige gemeente Lo osdui nen (Alidastraat 5) zijn morgen van 9 tot 17 uur aan de beurt: Krul t.m. einde K en La t.m. Lorsheyd.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1