Opvoering landbouwproductie BEKENDMAKING No. 18250. Woensdag 5 Augustus. 1942. Verbod tot het houden van duiven VERDUISTEREN De Duitsche opmarsch Bemuth OP 8 COMMISSARIS P. KRAMER EERVOL ONTSLAGEN OPENSTELLING SCHOOLSPEEL- PLAATSEN |i& Verklaring van Türkschen premier Amerikanen hebben eigen vliegvelden in Engeland Winterhulp Nederland Loterij 1942 beteekent: Blijdschap in vele gezinnen. BEWAKING VAN PLANTSOENEN EN PARKEN De Koeban Generaal-majoor Von gesneuveld Gandhi over de Britsche voorstellen Vijand in Noord-Kaukasus gebombardeerd Jekatarinofska bezet Voor vacantiegangers De verdediging van de Europeesche kust Nieuwe bestuursindeeling Java en Sumatra Japansche gouverneurs Voorlichting van den boer Verplichte slachting binnen één week van 9.26 a. nam. tot 6.07 a. v.m. Z 7 fes® -i HAAGSCHE met klem betoogd, dpt Turkije de Motor-koeriers in de straten van Woronesj. Atlantic-Holland-P.K. Koch) 2 niet. W COURANT Het bureau van den Weermachtsbevelhebber in Nederland deelt mede: De vele woorden, die op het oogenblik vooral in de vijandelijke propa ganda gewijd worden aan de oprichting van een „tweede front" aan de Europeesche Westkust en vermoedelijk ook wel in Nederland., en de hiermede door den vijand uitgesproken hoop, in dat geval op steun van de bevolking te kunnen rq^enen, geven aanleiding, om de Nederlandsche bevolking op de meest dringende wijze te waarschuwen. Iedereen moet er zich van bewust zijn, dat hij met zijn leven speelt, wanneer hij in geval van een vijandelijke landingspoging de geringste poging zou wagen, den vijand te helpen of hem ook slechts indirect te begunstigen. In aller herinnering zullen nog wel leven de gebeurtenissen, die hebben plaats gehad na het neerkomen van Engelsche vliegers, die door de bevolking van geld en kleeding zijn voorzien en ver borgen gehouden werden, en welke gebeurtenissen tenslotte tot doodvonnissen tegen de betrokkenen geleid hebben. Wanneer ooit een Engelschman of een zijner bondgenooten Nederlandsch grondgebied betreedt, hetzij aan de kust of in het achterland, dan geldt er voor de bevolking slechts één gebod: Iedereen blijve thuis en zoeke bij lucht gevaar, zoo mogelijk in schuilkelders zelf, bescherming tegen de gevechts handelingen. Wie de straat op gaat, stelt zich bloot aan het gevaar te worden doodgeschoten! Wie, den vijand begunstigt, moet eveneens de gevolgen daar van dragen! De ervaring leert, dat een dergelijke waarschuwing nooit vroeg genoeg kan worden verstrekt. Mocht het op Nederlandsch grondgebied tot gevechts handelingen komen, dan zal de bevolking door aanplakbiljetten, de radio of op andere passende wijze nog nadere nauwkeurige voorschriften verkrijgen boe zij zich zal hebben te gedragen. f O operatie is Bemuth als Tusschen Donetz en Don. Pioniers wachten aan den oever op het materiaal voor het bouwen van een brug. (Scheri-FMinga-P.K^ Kipper) Wassehen van lammeren hetwelk jaarlijks om dezen tijd moet .geschieden om de dieren te bevrijden van ongedierte. Het uitdruipen na het wassehen in een loonwasscherij(Polygoon-Kuiper) Gisteren heeft de Turksche premier, Saradjoglu, in de parlementaire fractie der republikeinsche volkspartij, het pro gramma van de nieuwe’ regeeririg ontwik keld. Hij stelde vast, dat de betrekkingen van Turkije met de oorlogvoerende landen goed waren en zich ook gunstig blijven Veeteelt De Rijksveeteeltconsulenten geven op hun gebied de noodige voorlichting door het houden van voordrachten, het geven van onderwijs en rechtstreeksche voorlich ting aan de boeren. Tot de afdeeling van den inspecteur van het veeteeltwezen be hoort verder de Rijksvoorlichtingsdienst voor Pluimveeteelt, welke afdeeling even eens veel aandacht schenkt aan de konij nen. Daar de konijnenhouderij juist tegen woordig sterk is toegenomen, acht de directie van den Landbouw het gewenscht de voorlichting op dit gebied uit te brei den. Engelsch vliegtuig in Zweden i neergestort Een Engelsch vliegtuig, dat bij Funas- dalen in de provincie Jamtland over de Zweedsche grens vloog, is terstond daarop op Zweedsch gebied neergestort. De be stuurder kon zich met de parachute in veiligheid brengen en werd door Zweed sche militairen gearresteerd. Tijdens de zomervacantie, van 1 tot en met 31 Augustus zijn de speelplaatsen van de openbare scholen aan de Hemsterhuis- straat- 154, de Spilstraat 25 en het Vail- lantplein 17, ten behoeve van kinderen tot 14 jaar, open gesteld op werkdagen van 9J 12 uur en van 1417 uur. Op deze speel plaatsen wordt toezicht gehouden en zijn speelwerktuigen opgesteld. De aalbessen- en klapbessenpluk is in vollen gang. Wie helpen kan, helpt mede bij het oogsten. De vruchten in lorries op weg naar de schuren. fPolygoonrKuiper]) het in de bedoeling, dat Duitschland zijn I’ leveranties zal uitbreiden. Met Engeland blik besprekingen over de levering van graan. f. Opmarsch over den Don. Over in kor ten tijd door de Duitsche pioniers geslagen noodbruggen gaan gemotoriseerde Duit sche afdeelingen naar- en over den Don. (Transatlantic Recla-P.K. Faupel) Het Engelsche ministerie van Oorlog deelt mede, dat de Amerikaansche lucht macht-in Groot-Brittannië de beschikking zal krijgen over 150 eigen vliegvelden. Ook het bodempersoneel zal uitsluitend uit Amerikanen bestaan. Naar men weet zijn vele gemeentelijke plantsoenen en parken alhier voor de voedselvoorziening in gebruik geno men. Om te voorkomen, dat deze terrei nen door onbevoegden zouden worden betreden, heeft de dienst voor Stadsont wikkeling en Volkshuisvesting een aan tal gesteunde armlastigen, ongeveer 535, aangesteld, om deze terreinen te bewa ken. De bewaking heeft plaats van ’s morgens vroeg tot ’s'avonds laat, voor welk doel een 3-ploégenstelsel in het leven is geroèpen. De bewakers worden door enkele controleurs gecontroleerd en ontvangen boven hun uitkeering als arm lastige, een extra-bedrag als vergoeding voor hun diensten. Zij zijn herkenbaar aan een band om den arm. Tusschen Donetz en Don. Goe3 ge camoufleerd volgt een waarnemer door een kijker de bewegingen van den vijand in het voor hem liggende veld. (Scherl-Fellinga-P.K. Jesse) PRIJS DEZER COURANTt Voor *i-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki’', „De Nieuwste Mode’*, „Kol. Bijbl.’1 en „Letterk Bijbl." ƒ3.15. Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20. z. Modebl. ƒ3.95. Buiten), ƒ9.45. Bij postkant, tegen de geld, goedgek. abonn.pr. Atz. nr. 5 c„ fr. p. p 10 c. In verband met het feit, dat Duitsche troepen de Koeban bereikt hebben, deelt het Opperbevel van deDuitsche Weer macht mede, dat de belangrijkste grond stoffen van het Koebangebied, petroleum, ijzererts en cementmergel zijn. De produc tie van aardolie en de levensmiddelennij verheid zijn de belangrijkste takken van industrie. In de stad Worosjilofsk bevin den zich een aantal belangrijke fabrieken, vooral op het gebied van levensmiddelen-, metaal- en textielindustrie. Midden in een geweldige generaal-majoor Julius von chef van den generalen staf van een pant- serleger gesneuveld. Hij is van een vlucht naar een ver in den rug van den vijand opgerukt pantsercorps, dat hij i>ersoonlijk een belangrijk bevel wilde brengen, niet teruggekeerd. Dagenlang bleven alle na- sporingen vergeefsch, tot eindelijk in de eindelooze verte van het Zuidrussische land Duitsche soldaten den dooden com mandant met zijn piloot naast de ver pletterde machine vonden. Hij moest ter uitvoering van zijn opdracht over een ge bied vliegen, waar op dien dag nog ge streden werd en waarboven nog vijande lijke vliegtuigen cirkelden. Als schitterend voorbeeld staat hij voor zijn soldaten: een krachtige persoonlijkheid, die allen boei de. een soldaat uit roeping, die trots de „bioedorde” droeg, een generaal, die zich reeds in den Poolschen veldtocht had on derscheiden, in Frankrijk door zijn dap perheid het ridderkruis verwierf en in den Russischen winter in één der belangrijk ste sectoren van het geheele Oostelijke front op een verantwoordelijken post streed, en die thans op het groote offen sief in het Zuiden als eerste adviseur den opperbevelhebber ven een pantserleger ter zijde stond. BELANGWEKKENDE RADIO- UITZENDING In aansluiting op de rede van den direc- teur-generaal van den Landbouw over de resultaten van de voor de voedselvoorzie ning gevoerde actie, over het scheuren van grasland, den koolzaad verbouw, enz., welke toespraak op 21 en 28 Juli j.l. voor de radio is gehouden, heeft thans een uit zending plaats gehad over de organisatie de taak en de werkwijze va'n de directie P>' van den Landbouw. In deze belangwekkende uitzending, die INLEVERING VAN GERINGDE POOTEN ALS BEWIJS. In het Verordeningenblad is opgenomen een Verordening van den Rijkscommissa-1 ris voor het bezette Nederlandsche ge bied, houdende verbod tot het houden van duiven. Hij die duiven houdt, moet deze binnen een week slachten, de pooten, waaraan een ring is bevestigd, bij den burgemees ter inleveren en zijn slag onverwijld slui ten, waarna de burgemeester de slagen verzegelt en onderzoekt of de ringen van alle ten Gemeentehuize geregistreerde duiven zijn ingeleverd. -> De in- en uitvoer van duiven is ver boden. Hij, bij wien een duif binnenvliegt of die op andere wijze een duif daadwerke lijk in zijn bezit krijgt, moet deze met de zich bij de duif bevindende berichtko- kers en mededeelingen. aan den dichtst- bijzijnden burgemeester afgeven. Pootrin- gen en dergelijke mogen niet worden af genomen. De burgemeester dient er voor zorg te dragen, dat duiven zonder eigenaars of Besprekingen van Laval Laval is gistermiddag uit Parijs naar Vichy teruggekeerd. In een communiqué wordt gezegd, dat hij gedurende zijn ver blijf te Parijs besprekingen met vertegen woordigers van de Duitsche bezettings- autoriteiten heeft gehad. De Britsche berichtendienst publiceert den tekst van het besluit, dat Gandhi aan de werkcommissie van het Voorindische Congres heeft voorgelegd. Gandhi zegt daarin, dat de voorstellen van het Brit sche oorlog ska bi net, die door Sir Stafford Cripps uiteengezet zijn, het Britsche im perialisme als nooit te voren in al zijn naaktheid onthuld hebben. De commissie is van meening dat Engeland niet in staat is Indië te verdedigen en dat er een eeuwige strijd tusschen de belangen van Indië en die van Engeland bestaat. Om- dat Engeland jegens Indië nog steqds een politiek van wantrouwen voert, is er geen reden, waarom de verdediging van Indië niet zou worden toevertrouwd aan de ge kozen vertegenwoordigers van Indië. De deelneming van Indië aan den oor log. aldus Gandhi, heeft niet den steun der Indische bevolking, maar is een zui ver Britsche daad. Als Indië vrij wordt, zal het waarschijnlijk zijn eerste stap zijn met1 Japan te onderhandelen. De commis sie is daarom van meening, dat de Engel- schen zich' uit Indië moeten terugtrekken. De problemen van minderheden in Indië zijn een werk der Britsche regeering en zij moeten mét de Engelschen verdwij nen. I Op grond van dit alles verzoekt de commissie Engeland, in het belang van zijn eigen veiligheid, de veiligheid van Indië en de zaak van den wereldvrede, Indië vrij te laten, zelfs als Engeland geen afstand doet van al zijn Aziatische en Afrikaansche bezittingen. De commissie wenscht het Japansche volk en de Japansche regeering de verze kering te feven, dat Indië geen vijand schap tegen Japan of tegen een anderen staat koestert. Een rondetafelconferentie Naar Reuter uit Bombay meldt, zou Gandhi zich bereid hebben verklaard deel te nemen aan een door den liberalen lei der Saproe voorgestelde rondetafelconfe rentie. Landbouw De inspecteur van den Landbouw is be last met speciale maatregelen tot opvoe ring van de productie van akker, en weidebouw. De directie van den Land- bouw zorgt verder voor het voorkomen van ziekten van plant en dier. Daarvoor bestaat de veeartsenijkundige dienst, die het staatstoezicht op de gezondheid van den veestapel uitoefent en besmettelijke ziekten bestrijdt. Voorts is er een planten- ziektenkundige dienst, die de cultuurge- wassen tegen ziekten, insectenbeschadigin gen, enz. helpt beschermen. De cultuurtechnische dienst (te Utrecht) streeft naar een tObr gebruik van den Nederlandschen bodem en tracht dit doel te bereiken met behulp van zijn cultuur- consulenten, door ruilverkaveling, verbete ring van de waterloozing, grondverbete ring en ontginningen. Deze radio-uitzending, welke begrij pelijkerwijs slechts een vluchtig overzicht van de werkzaamheden van de directie van den Landbouw geeft, zal door meer uitzendingen worden gevolgd. geen door de aanwezigen wed aangenomen. Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Giro No. 12500 Bijkant. Schev. Keizerstr. 319. Tel. 550310; Fll.: RIJsw., Kantoorboek!;. Leeuwendaal, Oranje). 3, Tel. 119461 Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th. J. de Koning, Goudsbloeml. 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr., Theresiastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. F. O. Couvée, v. Hoytemastr. 66 Tel.721187 Gratis voorlichting De directie van den Landbouw bepaalt zich niet alleen tot het onderwijs. Iedere boer en tuinder, die er om vraagt, krijgt gratis voorlichting van de consulenten en hun assistenten. Deze ambtenaren zijn rechtstreeks betrokken bij het wetenschap pelijk onderzoek, waarvan de resultaten door hen getoetst worden aan de practijk op de proefboerderijen of proeftuinen en later op de proefvelden, die bij de boeren en tuinders worden aangelegd. De aldus steeds opnieuw vergaarde kennis ‘deelen zij mee aan de boeren en tuinders, zoowel door middel van het onderwijs als door de voorlichting. Daarbij verrichten de consulenten vele andere werkzaamheden. De Rijkszuivel- consulenten onderhouden b.v. het contact met de boter-, kaas- en melkpioducten- contrólestations en bedrijven, die daarbij zijn aangesloten. De Rijkszuivelinspectie en het Rijkszuivelstation oefenen het toe zicht op de genoemde contróle-stations uit. De Rijkszuivelinspectie zorgt tevens voor de handhaving van db Boterwet. Het zuivelkwaliteitscontrólebureau (Z.K.B.), staat eveneens onder Rijkstoezicht en be vordert in samenwerking met de botercon- trólestations de bereiding van prima boter. Van militaire zijde wordt medegedeeld: Duitsche vliegtuigen hebben Maandag voortdurend de aan de Noordelijke uitloo- pers van den Kaukasus in groote wanorde terugtrekkende bolsjewieken aangeval len. Talrijke gemotoriseerde en bespannen colonnes voertuigen werden vernietigd. Hier en daar trachtten ingesloten vijande lijke groepen nog tegenstand te bieden. Het luchtwapen greep in met scheervluch- ten en sloeg den laatsten tegenstand neer. Andere Duitsche toestellen bombardeer den opnieuw het spoorwegverkeer tus- schen Armawir en Baokoe en vernielden of beschadigden een groot aantal trans porttreinen. Op een vliegveld werden 12 toestellen op den grond vernield. Ook in de groote bocht van den Don steunde het luchtwapen het optreden der legerforma- ties energiek. Ten Zuiden van Stalingrad werden 5 stations vernield. Naar het Opperbevel van de Duitsche Weermacht met betrekking tot de ge vechten in het gebied t<n Oosten van de Zee van Azof mededeelt, zijn Duitsche troepen den 3den Augustus ondanks ver bitterden afweer der bolsjewieken tot in de stad Jekatarinofska doorgedrongen en hebben deze in stormloop genomen. Om deze niet ver van de bocht yan Jeisk liggende plaats te bereiken, zijn de Duit sche infanteristen in vermetelen opmerch zwemmend over de rivier Jeja getrok ken. PRIJS DER ADVERT.i 1-11 m.M. (5 reg.) ƒ1.65, elke m.M. m. tot 22 m.M. (10 reg ƒ0.19. Elke m.M. m. 21 ct. Halve oplaag, halve prijs. RecL ƒ0.51 p. m.M. Bewijsn. 5 ct., fr. p. p. 10 ct. KI. Adv (In halve opl.) 0.57, Dienstaanb. ƒ0.38 Pers. gevr. ƒ0.48. Adv. .-Br, bur. v d. bl.” 10 c. meer In verband met de overstelpende drukte, die de spoorwegen door de tienduizenden vacantiegangers te verwerken krijgen, wordt van be voegde zijde op het volgende ge wezen; Den vacantiegangers wordt in hun eigen belang verzocht, zoo weinig mogelijk gebruik te maken van den Zaterdagmiddag om te reizen, daar de treinen dan overbelast zijn. Dit advies klemt te meer voor reizigers naar de Veluwe, die gebruik zouden willen maken van de aansluiting uit Amersfoort richting Apeldoorn te 15.04 (trein no. 1841) en richting Zwolle te 15.00 (trein no. 1509). Aan hen, die absoluut ‘s Zaterdags middags moeten reizen, wordt aan geraden van de speciale „seizoen- treinen” gebruik te maken, die, in verband met de vacantiespreiding, reeds van 4 Juli af in dienst gesteld zijn. Voor de andere reizigers ver dient het aanbeveling te trachten ’s Zaterdagsmorgens vóór 12 uur de plaats van bestemming te bereiken, of te reizen na 19 uur. ’s Zondags 8 worde bij voorkeur tusschen 6 en 10 uur of tusschen 12 en 17 uur ge- reisd. Echter niet na 19 uur. Bussen J rijden er, zooals bekend, ’s Zondags verwilderde duiven onverwijld worden gedood. Hij, die opzettelijk of door zijn schuld in strijd handelt met een bepaling van deze verordening, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten minste 3 maanden, doch ten hoogste van 5 jaar.Jn bijzonder ernstige gevallen kan tuchthuisstraf van ten minste 1 jaar, doch wan ten hoogste 15 jaren worden opgelegd. Hij, die keqnis knijgt van hët onge oorloofd houden van duiven en zulks niet onverwijld aan den burgemeester aan geeft, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 5 jaren. UITZONDERINGEN. De bepalingen van deze Verordening zijn niet van toepassing ten aanzien van: a. Duiven, welke door de Duitsche Weermacht worden gebruikt of in beslag zijn genomen; b. Duiven, die door den Rijkscommis- saws (commissaris-generaal voor finan ciën en economische zaken) wegens haar bijzondere fokwaarde zijn vrijgesteld en met betrekking tot welke de aan de vrij stelling verbonden voorwaarden worden nagekomen; c. Duiven, welke in dierentuinen worden gehouden, op een zoodanige wijze, dat zij niet kunnen wegvliegen; d. Lachduiven, welke in afzonderlijke kooien worden gehouden. Deze verordening treedt in werking op Vrijdag 7 Augustus, op welken datum de Verordening 140/1941 betreffende het hou den van duiven buiten werking treedt. Eenige dagen geleden hebben de Rijks- minister voor bewapening en munitie, Speer, en de commandant van de Leib- standarte ,-Adplf Hitler”, de generaal der Waffen-S.S., Dietrich, vergezeld van den marinebevelhebber, eenige der krachtig ste versterkingswerken bezocht, die tot verdediging van de kust van het Europee sche vasteland zijn aangelegd, verneemt het D.N.B. van militaire zijde. Beveiligd door onvernielbaar schijnende ringkazematten met meterdikke wanden van gewapend beton, omgeven door een kring van batterijen tot beschieting van kleine doelen op zee en vijandelijke vlieg tuigen. staan de stukken der batterijen vèrdragend geschut. Voor en achter deze reusachtige stukken geschut rijt zich bat terij aan batterij. Uit de lucht, van land noeft van zee uit, is iets opvallends te zien. Er is echter geen doode hoek, de draagwijdte der stukken van de eene bat terij doorsnijdt die van de volgende. De aanvaller kan landen, waar hij wil, hij wordt in elk geval gepakt: Allereerst door de mijnversperringen op zee, door de zoeklichten en het vuur der zwaarste, zware, middelzware en lichtere marine-ar- tillerie. Zou het afzonderlijken aanvallers toch nog gelukken er door te komen, dan wachten nieuwe wapens en afweermaatre- gelen op hen: landmijnen, zwaar gebeton- neerde machinegeweernesten, prikkel draadversperringen en vervolgens hand granaten, vlammenwerpers en handvuuf- wapens. Voor het geval de aanvaller er de voorkeur aan mocht geven troepen uit de lucht te Landen, zijn de versterkingswer ken in staat naar voren, naar achteren, naar links en naar rechts gelijktijdig aan vallen van allerlei aard af te slaan. On middellijk achter de versterkingswerken der marine beginnen de diepe verdedi gingslinies van het leger en de hifcht- macht. onderbroken werd door korte reportages over enkele instellingen van de directie van den Landbouw, zooals de proefvelden van het Instituut voor Plantenveredeling en de fruitteeltscholen, werden behandeld de bevordering van de productie en de voorlichting van de boeren. De directie van den Landbouw, die als landbouwafdeeling van het departement van Landbouw en Visscherij onder leiding Staat yan den directeur-generaal van den Landbouw, heeft een groot aantal consu lenten tot haar beschikking, die haar bij de uitvoering van haar taak ter zijde “itaan. Er zijn landbouwconsulenten voor iet geven van voorlichting op het gebied van akker, en weidebouw, tuinbouwcon- sulenten, veeteeltconsulenten, zuivelconsu- lenten, cültuurconsulenten en inspecteurs van den veeartsenijkundigen dienst. Aan het hoofd van iedere groep consulenten staat een inspecteur, aan het hoofd van den veeartsenijkundigen dienst een direc teur. Dezê kunnen het geheele terrein der werkzaamheden overzien en geven onder de algemeene leiding van den directeur- generaal op hun beurt leiding aan de voorlichting door de genoemde ambtena ren. Elke afdeeling heeft een bepaalde taak. De inspecteur van het landbouwonderwijs bemoeit zich zoowel met het booger als met het middelbaar en lager landbouw onderwijs en met de «mrsussen. Er is een landbouwhoogeschool te Wageningen, eer» middelbare landbouwschool te Groningen en Dordrecht, een middelbare koloniale landbouwschool te Deventer en een Rijks- zuivelschool te Bolsward. Er zijn in ons land ongeveer 30 landbouwwinterscholen en 80 lagere landbouwscholen, ongeveer 600 algemeene landbouwcursussen en bijna 900 cursussen over bijzondere onder werpen. De belangrijkste groep vormen de ruim 400 cursussen voor melkers en melk sters. Voorts bestaat het plan het aantal landbouwscholen uit te breiden. Onder de afdeeling tuinbouw en tuin- bouwonderwijs ressorteeren een groot aan tal tuinbouwscholen, 250 algemeene tpin- bouwcursussen, alsmede 250 cursussen over speciale onderwerpen. De Japansche militaire autoriteiten hebben aldus een D.N.B.-bericht van heden uit Tokio op Java een nieuwe bestuursindeeling ingevoerd. Volgens deze nieuwe indeeling worden de z.g. Oostelijke, centrale en Westelijke provin cies, zooals zij onder Nederlandsch be stuur stonden, opgéheven. Java en Madoera worden thans verdeeld in de gebieden Djokjakarta en Soerakarta alsmede in 17 povincies en een district Batavia. Elk der provincies is onderver deeld in prefecturen, districten, steden en dorpen. Zooveel mogelijk zullen de oude bestuursbepalingenblijven bestaan. Voor de acht provincies van Sumatra hebben de Japansche militaire autori teiten aldaar Japansche gouverneurs be noemd. Bij besluit van den secretaris-generaal van Justitie is, in verband met de ver andering in de inrichting van den politie dienst hier ter stede, waardoor zijn werkzaamheid overbodig is geworden, met ingang van 1 October 1942 eervol ontslag verleend aan P. Kramer als commissaris van politie. «W :ïi - -VW Maan: 5 Aug, op 1.05 v.m., on der 4.07 n.m.; 6 Aug. op 1.34 v.m-, onder 5.06 n.m. Nachtdienst DOKTERS: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 113058. Ziekenfondsleden de Volharding no. 116364; zg. Stadspat^nten no. 49 ZIEKENVERVÓOER (Ziekendienst DEN Haag) NO. 115995. ontwikkelen. Na zijn buitenlandsch poli- tiek exposé las de premier het nieuwe werkprogramma der regeering voor, het- geen door de aanwezigen eenstemmig wed aangenomen. J In zijn rede heeft de premier nogmaals met klem betoogd. 4$t Turkije de neu- traliteit zal handhaven. Wat de Turksch- Duitsche handelsverdragen betreft, ligt X 1 1 i 1 X I 1 X r- 1 r1 en Amerika voert Turkije op het oogen-

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1