■S L 1942. No. 18252. Gebied ten N.O. vail Maikop bereikt IN BRITSCH-INDIE DE .CRISIS Vrijdag 7 Augustus. VERDUISTEREN De bonnen nieuwe Tisjewskaja genomen - Achtervolging den van vijand bij groote hitte De toestand in Frankrijk DE RIJWIELEN-VORDERING Bergen werk verzet Weekrantsoenen 3000 AANVRAGEN PER DAG 41 Vierweekrantsoenen 3y2 l. de As Succesvolle luchtactie van 1 deur Gandhi’s plannen Felle gevechten in Tichoresk 1% L. 250 gram 100 gram 250 gram 1 k.g. 100 gram 362 t.m. 365 41, 42 360 358 367 t.m. 369 41A t.m. 44A 41B t.m. 44B 359 9 Nieuwe gevechten ten N. van de Sal WW W NOTITIES KARAKTERS 1 70 gram 100 gram 250 gram 500 gram 100 gram F Beslissing staat voor de Boter Changelskoje F PW HAAGSCHE COURANT VERKLARING VAN DE BRINON de week VAN P^U I Melk ITALIAANSCH WEERMACHTBER1CHT (PolygooiuSey m) X. t 5 Bloem Chocolade Gort Jam Kaas Melk Peul vruchten Pudding Rijst Suiker Suiker werk 361 4—41, 4—42 357 43, 44 In Druten in het land van Maas en Waal begon dezer dagen de oogst van het zandblad der Inlandsche tabak. Met de onderste bladeren, welke het eerst rijp zijn, wordt begonnen, en zoo gaat men van lieverlede omhoog. (V.N.P.-Bouvet.) Ik sta er op onze landgenooten te ver wittigen, dat, zoo Frankrijk geen voordeel zou halen uit de geduldige krachtsinspan ning van zijn regeering, dit te wijten zou zijn aan menschen, die geen begrip heb ben van den werkelijken toestand en zich min of meer ter beschikking stellen van een misdadige propaganda. Na de bezetting van Rostof wer den de gevangenen naar inderhaast in orde gebrachte verzamelplaatsen gevoerd. (Hoffman-P.K.-Grimm-Kastein.) Voor volgende gebruikelijke wezen: Vice-admiraal Weichold (tweede van rechts) bezoekt den herstellingsarbeid aan de in den strijd beschadigde havenwerken van Mersah Matroe en den bouw van een nieuwe pier. (Hoffman-P.K-Pietzsch.) .van 9.22 a. nam. tot 6.10 a. v.m. De Fransche ambassadeur en algemeen afgevaardigde van de Fransche regeering in de bezette gebieden, de Brinon, heeft de vertegenwoordigers van de Fransche en buitenlandsche pers ontvangen en hun o.a. verklaard: „Ik wil u heden een overzicht geven van den toestand in het land. Ik zal dit doen met de oprechtheid zpoals ik dat te genover u gewoon ben. Gij weet, dat het regeeringshoofd enkele dagen te Parijs heeft doorgebracht. Woensdagochtend was hij terug te Vichy om aan den maarschalk verslag uit te brengen, over wat hij lang haam en met moeite doch tevens met be slistheid ten voordeele van de heropstgn- ding van Frankrijk heeft gedaan. Aangezien hij het vertrouwen van den maarschalk geniet en bijgevolg op het gezSgg van den maarschalk kan steunen, wist hij moeilijkheden te overwinnen, welke niet konden voorzien worden en die langdurige hindernissen hadden kunnen worden. Ik verklaar u dat wanneer ern stige gebeurtenissen, welke slechts zouden kunnen veroorzaakt worden door hetBwan- begripten de vijandschap van enkele Fran- schen, uitblijven, de regeering-Laval op het punt staat essentieele resultaten te bereiken. i Maan: 7 Aug. op 2.10 v.m., onder 6.02 n.m. 8 Aug. op 2.51 u. v.m. on der» 6.52 u. n.m. Nachtdienst DOKTERS: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m No. 113058 Ziekenfondsleden de Volharding no. 116364; zg. Stadspatiënten no. 49 ZIEKENVERVOER (Ziekendienst Den Haag) No. 115995*. Een motorrijder van het Vrijwilligers Legioen Nederland. (S.S.-P.K. Klerk-Polygoon.) r S.P.T. meldt, dat Gandhi gisteren te Bombay een persconferentie heeft gehou den. Hem werden een aantal vragen ge steld in velband met eventueele onderhan- delingen met Japan’. Gandhi zeide: „De onderhandelingen met Japan zullen eerst dan beginnen, als Indië zijn onafhankelijk heid heeft gekregen en ik van de regee ring van het vrije Indië toestemming heb gekregen, deze onderhandelingen te voe ren. De nieuwe regeering zal, als nieuwe partner van de vereenigde naties, aan hen de toestemming hiertoe vragen”. Gandhi zeide verder, dat het voor de zaak der geallieerden gevaarlijk is tot na den oorlog te wachten met de onafhankelijk heidsverklaring van Indië. In verband met genoemde onderhandelingen zeide hij nog, dat het hem niet mogelijk was een tijd stip te noemen, waarop deze zouden wor den geopend. Te New Delhi wordt verwacht, dat Gandhi binnenkort aldaar besprekingen zal voeren met Djinnah, den leider der Moslim-liga en zal pogen Djinnah over te halen, zich bij de Congrespartij aan te sluiten ter deelneming aan den „ongehoor- zaamheidsveldtocht”. De leider der Mo hammedanen staat hier vooralsnog afwij zend tegenover. In de zitting van de Congrespartij zal Gandhi vandaag een groote rede houden. Te Londen wordt de ontwikkeling van het gebeurde vanzelfsprekend met de grootste aandacht gevolgd In de bladen wordt een verklaring, gepubliceerd van radja Gopalachari den voormaligen pre mier van Madras die den Engelschen wel gezind is. Deze stelt voor een Indische regeering te vormen door een coalitie tus schen de Congrespartij en de Moslim- liga' t°t stand te brengen, dus door de Zaterdag j.l. hebben wij te Parijs nog een staaltje gehad van deze propaganda. Een helleveeg uitte de* kreet: „De Ame rikanen zeggen: Kom in opstand”. Enkele terroristen, dié ingewijd zijn in de tech niek van de Komintern,' hebben Parijsche vrouwen lukraak met hun revolverscho ten neergeveld om aan de agenten te ont snappen en hun vlucht te vergemakkelij ken. Zij hebben een voorbijganger gedood. Twee agenten en een soldaat van het be zettingsleger, die ter hulp snelden, heb ben zij zwaar gekwetst. Dat is nu het tweede front, het eenige dat Churchill, Roosevelt en hun handlanger Stalin kun nen oprichten. En .Frankrijk is bijzonder bedreigd met dit soort tweede front. In dezen tijd, dat de horizon, gelukkig voor ons, een helderder uitzicht krijgt, kan men de Franschen niet genoeg uit- noodigen over hun verantwoordelijkheid na te denken. Mogen zij eindelijk begrij pen, dat vooral de propaganda van de Churchills, de Roosevelts en de Stalins verantwoordelijk moet worden gesteld voor al het onheil waaronder zij lijden en dat deze propaganda hun grootste vijand is”. PRIJS DEZER COURANT: Voor ‘s-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd. met „Kikeriki". „De Nieuwste Mode’*. „Kol. Bijbl.” en „Letierk. Bijbl.’’ ƒ3.15. Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20, z. Modebl, ƒ3.95. Buiten), ƒ9.45. Bij postkant tegen de geld, goedgek abonn.pr. Afz. nr. 5 c„ fr. p. p 10 c. -WW zijn de voor de aange- A I'»' F”" Van 8 tot en met 19 Augustus Is bon 39 van de Boter- en Vetkaart aan gewezen voor 125 gram boter elk (totaal dus 250 gram per persoon). Zy, die gedurende het tijdvak van 15 tot en met 18 Juli de bonnen 39 bij den slager hebben ingeleverd, ontvangen op dezen bon 100 gram rundvet (dus 200 gram per persoon). Het Opperbevel van de Duitsche Weer macht deelt over de gevechten van giste ren in het Kaukasische gebied nog het volgende mede: De ten Oosten van de Zee van Azof op rukkende Duitsche en Roemeensche troe pen hebben bij de achtervolging van^he naar het Zuiden wijkende bolsjewieken de stad Tichoresk strijdend gepasseerd. Op dit belangrijke kruispunt van de uit Jeisk naar Armawir en van Krasnodar naar Stalingrad loopende spoorlijnen is het tot felle huizengevechten gekomen, waarbij de vijandelijke tegenstand gebroken werd. Tevergeefs trachtten de bolsjewieken door tegenaanvallen, die gesteund werden door een pantsertrein, de stad te heroveren. De Duitsche en verbonden troepen hand haafden niet alleen hun terreinwinst, maar rukten met hun bewegelijke deelen on stuitbaar verder naar het Zuiden op. In het gebied ten Noorden van Worosjilofsk trachtte een van zijn verbindingen afge sneden vijandelijke groep naar het Oosten door te breken, doch werd in het gecon centreerde vuur van alle wapens versla gen Andere uiteengedreven vijandelijke groepen werden in het gebied ten Noorden van Armawir vernietigd of gevangen ge nomen. Ten duiden van Worosjilofsk rukten snelle troepen, doeltreffend gesteund door formaties jachtkruisers, ver op over den Koeban en verbraken de groote spoorweg- PRIJS DER ADVERT.: 1-11 m.M. (5 reg.) /1.65, elke m.M. m. tot 22 m.M. (10 reg /0.19. Elke m.M. m. 21 ct. Halve oplaag, halve prijs. Reel. ƒ0.51 p. m.M. Bewijsn. 5 ct., fr p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) /0.57, Diensjiaanb. /0.38 Pers gevr. ƒ0.48 Adv. „Br. bur. v d. bl.” 10 c. meer Woensdag was het, zooals bekend de laatste dag, waarop men zich persoonlijk kon melden ter verkrijging van vrijstelling van rijwielvordering. Doch het aantal wachtenden in de Achterraamstraat was in de middaguren nog zóó groot, dat ook heden nog de gelegenheid moest worden opengesteld zich aan het H.B.S. gebouw te vervoegen. Wie daar in de afgeloopen dagen is geweest zal het onderschrijven, dat hier onder hoogspanning is gewerkt. In die erkenning ligt, tevens opgesloten een woord van groote waardeering voor al hetgeen door een staf van toegewijde politiebeambten, versterkt door een zestal ambtenaren van gemeentediensten, is ver richt. Veertien dagen achtereen werden dui zenden aanvragen verwerkt en dat alles zoo uitstekend heeft gemarcheerd is te danken aan den onvermoeiden arbeid van den inspecteur le klasse G. J. Thijssen, zijn naaste medewerkers, den inspecteur 2e klasse A. v. d. Dool en de adjunct-in- specteurs A. v. d. Vegt en J. Tjepkema, 12 brigadiers en een tiental agenten. Achter een 'schrijftafel vol met paperas sen en onder het teekenen van een respec tabel aantal schrifturen door, hebben wij den heer Thijssen bereid gevonden ons in telegramstijl zijn indrukken over de laat ste twee weken te geven. U moet bedfenken, aldus de heer Thijssen, dat wij per dag tusschen de 2 a 3000 aanvragen te verwerken hebben ge kregen. Gisteren, den laatsten dag, wer den alle bestaande records gebroken, wat het aantal gegadigden betreft. Toen hét sluitingsuur in zicht kwam, begrepen we. dat onmogelijk alle menschen nog gehol pen konden worden. Door middel van den geluidswagen van de politie hebben we toen den wachtenden bekend gemaakt, dat volgnummers voor den volgenden dag, dus Donderdag, zouden worden uitgege ven, zoodat een ieder toch nog zijn ver zoeken persoonlijk zou kunnen indienen. Per kwartier werden 30 menschen gehol pen. In het begin geleek het of hetgeen on mogelijke arbeid was, doch geleidelijk aan kwam er teekening in de zaak. Een ieder, die zich in de Achterraamstr. meldde, is te woord gestaan. Dat men wel eens lang heeft moeten wachten, was een gevolg van het feit, dat elke aanvrage of verzoek grondig werd onderzocht. We hebben den menschen de volle maat gegeven en ik mag met voldoening constateeren, dat er ook van de zijde van het publiek voor de volle 100 pCt. is meegewerkt, om een vlot ten gang van zaken te verzekeren. Bij tien tegelijk werden de menschen het gebouw binnen gelaten om dan over twee kamers te worden verdeeld. De hee- ren v. d. Dool, v. d. Vegt en Tjepkema waren belast met de controle en was alles in orde, dan werd het formulier tot vrij stelling van vorderen uitgereikt. Er was njogelijkheid tot beroep op een genomen beslissing bij mij. De ayonduren werden besteed voor het doorwerken van de post. U behoeft slechts te kijken naar die stapels brieven langs den wand om te begrijpen, dat ook dat werk geen sinecure is. Voorrang hadden natuurlijk invaliden, doktoren en menschen met vitale bedrij ven. Wij hadden ons te houden aan de ge geven richtlijnen, welke eenvoudig waren. Het is fantastisch te ervaren, welk een voorname plaats de fiets in een stad als de onze inneemt. Het is niet te schatten hoeveel menschen hun fiets werkelijk in hun werk noodig hebben. Het motief, dat men zoover van zijn werk afwoont en daarom zijn rijwiel .dringend behoef* ging natuurlijk niet op. Zoo is er van 's mor gens vroeg tot *s avonds laat gewerkt Thans nog wachten er duizenden schrifte lijke aanvragen en we zullen er ons met mannenmoed doorwerken”. Inmiddels was er weer een flinke hoe veelheid paperassen binnengebracht, wel ke de handteekening van den heer Thijs sen behoefden. .Onafgebroken kraste zijn vulpen over het papier en we hebben ons afgevraagd hoeveel signaturen van zijn hand in de laatste dagen, zwart op wit zijn gezet Hij en zijn medewerkers verdienen groote waardeering van alle belangheb benden. t -fc;: Er bestaan in dezen tijd duizend en méér redenen om naar de pen te grijpen. Niet zoozeer voor den dagbladschrijver, wiens pen lang niet altijd „zoo maar” voor het grijpen ligt, maar meer bepaald voor de lieden buiten de krant die vroe ger hun scribentenlusten bot vierden ia het „Ingezonden Stuk” over het hondje op de stoep, over de afgesloten spoorweg- boomen, over de onbeleefde juffrouw aan het loket en over een dozijn andere rare onderwerpen meer, waarvan de meest goedwillende redacteur stapelkrankjorem werd. Tegenwoordig grijpt mennaar de pen of liever naar de tikmachine, ten einde ook nog het „schrift” het merk der karakterloosheid te verleenwn voor het produceeren en masse of aan den loopen den band van den anoniemen brief, die de redactie het schaamrood naar de kaken moet jagen of haar rillerig in haar hemd je in een tochtig hoekje zet. Wanneer Max Blokzijl, de volijverige radio-propagandist van de nationaal-socia- listische gedachte in ons land, meent, dat hij alleen maar stapels brieven ontvangt, van welke ontvangst hij in ieder van zijn praatjes met een tikje gerechtvaar digde zelfgenoegzaamheid gewag maakt, dan heeft hij het nais. Ons land telt tegenwoordig briefschrijvers niet bij dozijnen, maar bij honderdtallen. Ook de redactie van een dagblad ontvangt brie ven, gezellige stapeltjes onschuldig uit ziende epistels, maar geladen met het bij tende gif van den hoon, van de verach ting en overvloeiend van wijsheid, want al deze briefschrijvers zouden stuk voor stuk Leiders der Menschheid kunnen zijn, die de Sleutels der Wereld in hun broek zak dragen Zoo komt de redactie via haar post van dag tot dag met groote ka rakters in aanraking, met karaktervaste persoonlijkheden, vol critisch vernuft, waarmede zij sociale systemen en zelfs gansche regeeringsstelsels maken en bre ken. Zij stellen den argeloozen redactie- man de meest onverwachte gewetensvra gen en zij eischen een welomschreven ant woord op een onverbiddelijk: waarom? Deze brieven, wij spreken van de anonieme^ want de epistels welke van eer lijke waardeering getuigen, zijn altijd on- derteekend brengen nochtans dé gedul dige redactie niet in verlegenheid. Het meerendeel is afkomstig van menschen, die het vermogen missen tot een redelijk oordeel te komen. Talloos zijn ook de brieven van schrij vers, aan wie men zou willen antwoorden in den geest van: „Waarde Heer, is het u wellicht bekend, dat Europa in oorlog is, dat Nederland bezet gebied is en dat deze omstandigheid geen bijkomstigheid is, maar goed en degelijk een situatie waarin de krijgswetten zich vóór alles laten gel den, wetten, die zéker en gewis ook de openbare domheden treffen, die u zoo naievelijk propageert in uw epistel, dat bovendien slechts bij u zelf karaktergroot- heid veronderstelt”. De moraal van deze karakters is altijd gebaseerd op eigen vei ligheid en op de behoudzucht van het egoïsme. In hun accent van heilige over tuiging zit altijd een valsche klank. Nederland is in veel niet meer wat het vroeger is geweest, m^ar het is toch altijd nog het land der schemerlampen. Pas op voor het vriendelijke milde schijnsel van de schemerlampHet kan er goed zijn en weldadig en vertrouwd, maar, och hemel tje, het kan daar onder de schemerlamp ook de uitverkoren plek zijn waar rodde laars en kankeraars, men vergeve ons dit onelegante woord bij voorkeur samenkomen, de veilige plaats waar deze bescheiden en onafhankelijke lieden hun overtuiging uitspreken, die onafscheidelijk is verbonden aan kwaadaardige achterklap en ondermijnend gebral. De kritiek van deze „Alzijdig ontevredenen”, die princi pieel weigeren mee te doen om te rédden wat er nog te redden valt, laat niets onaangetast: gélukkig ook hun eigen per soonlijkheid niet. De rechtschapen burger ziet in dit alles een onedel bedrijf, dat lof noch eerbied verdient. Deze karakters in het land der schemerlampen lijken groot zooals de schaduwen zich vertoonen, die het schijnsel van de lamp op de wanden werpt. In het felle licht schrompelen zij ineen. De ernst van dezen tijd en het be lang van onze volksgemeenschap noopt er tóe nu ‘en dan deze karakters uit het schijnsel van de schemerlamp te brengen in het helle felle licht der openbaarheid. Zij bezitten allerminst het monopolie der karaktergrootheid, waarop zij prat gaan. Dit zal bij rr^er dan één gelegenheid nader kunnen worden vastgesteld. verbinding tusschen de Zwarte en de Kas pische Zee. Daardoor werd de vijand op nieuw belemmerd in zijn geringe, hem nog resteerende bewegingsmogelijkheden. Het verlies van deze spoorlijn is voor de bols jewieken zoo belangrijk, omdat zij als be langrijkste transportverbinding tusschen het oUegebied van Maikop en de oliever- werkende raffinaderijen in de Noordkau- kasische steden optreedt. Petroleum voor verlichting Op nader door de plaatselijke distribu- tiediensten bekend te maken tijdstippen, uiterlijk tusschen 17 en 23 Augustus, zaj wederom d<y gelegenheid worden gegeven tot het aanvragen van petroleumkaarten voor verlichting. Voor deze kaarten komen, behalve voor gevallen van nieuwe vestiging slechts de genen in aanmerking, die in het seizoen 19411942 reeds een petroleumkaart S of S en T voor verlichting ontvingen. Voorts zijn voor de periode van 9 Augustus tot en met 5 September de volgende bonnen aangewezen: komende distributiebonnen hoeveelheden De beste athleten uit 6 landen ontmoetten elkaar op Zondag j.l. te Berlijn. Rijkssportléider von Tschammer und Osten wenscht den leider der Hollandsche estafetteploeg, Osendarp, geluk met de overwinning, (Atlantic-HollaruLBoesig.) Duitsch Weermachtbericht HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 7 Augustus. Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend: In het gebied van den Kaukasus achter volgen Duitsche en Roemeensche troepen den vijand bij groote hitte en met buiten gewone marschprestaties van de infante rie in de richting van Krasnodar. De aan een ^poorwegkruispunt liggende stad Tis jewskaja werd genomen. Snelle troepen bereikten bij hun opmarsch uit de bruggehoofden der Koeban het gebied op 50 k.m. ten Noordoosten van Maikop. Verder Oostelijk werd het gros van een Sovjet-divisie tijdens een poging tot door braak vernietigd. Aanvallen overdag en des nachts van de luchtmacht richtten zich op transportbewegingen en spoorwegin- stallaties van de Sovjets aan de kust van de Zwarte Zee, de Noordelijke uitloopers van den Kaukasus en aan de benedenknie van de Wolga. Ten Noorden van de Sal zijn Duitsche en Roemeensche formaties in gevecht ge wikkeld met nieuw aangevoerde vijande lijke strijdkrachten. Tijdens den afweer van tegenaanvallen werden hier alleen gisteren door een pantserdivisie 51 zware pantserwagens vernietigd. In de groote bocht van den Don herhaalde de vijand zijn vergeefsche aanvallen. In het gebied van Rsjef zetten de Sovjettroepen hun wanhopige ontlastingsaanvallen voort. Sterke formaties gevechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers, alsmede eenheden der luchtdoelartillerie brachten den for maties van het legér tijdens de zware af- weergevechten werkelijke verlichting. De vijand leed groote verliezen aan menschen en materiaal. In de Finsche Golf werd in het zeege bied van Laransaari een Sovjetbewakings- vaartuig door bomtreffers tot zinken ge bracht. Vier booten en een mijnenzoeker werden beschadigd. In het hooge Noorden bestookte de luchtmacht Sovjettroepen kampementen op het Visschersschiereiland en batterij stellingen ten Zuidwesten vag Murmansk met bommen van zwaar ka liber. Aan het Oostelijke front werden giste ren in luchtgevechten door luchtdoelartil lerie 138 vijandelijke vliegtuigen ten val gebracht. Acht eigen toestellen worden vermist. Eenige Britsche vliegtuigen hebben gis. teren in den loop van den dag op groote hoogte storingsvluchten naar Zuid-West- en West-Duitschland uitgevoerd. In den afgeloopen nacht richtte de Britsche lucht macht haar aanvallen opnieuw op woon wijken van verscheidene steden van het industriegebied in Rijnland en Westfalen. De burgerbevolking leed eenige verliezen. Door brisant- en brandbommen ontstond materieele schade aan gebouwen.' Nacht- jagers schoten 7 der aanvallende bommen werpers neer. In den strijd tegen Groot-Brittannië heeft de luchtmacht gisteren vooF den oorlpg belangrijke installaties in Zuid- West-Engeland met bommen van zwaar kaliber bestookt. In den nacht van 6 op 7 Augustus werden haveninstallaties en installaties der bewapeningsindustrie in Oost-Engeland en aan de Westkust van Schotland aangevallen. Verscheidene groo te branden *werden waargenomen. Alle vliegtuigen keerden op hun. bases terug. samenwerking van Gandhi en Djinnah, de twee grootste poljtieke leiders van Indië. Aanhangers van Gandhi te Londen zijn evenwel van meening, dat dit plan weinig kans van slagen heeft. Zij wijzen op de tweespalt tusschen de partijen van Gandhi en Djinnah, o.a. tijdens het bezoek van Sir Stafford Cripps in het begin van dit jaar. In Londensche politieke kringen is men het er echter over eens, dat, wat ook igebeure, spoedig een oplossing moet wor den gevonden. Sommigen zijn voorstander van het meest radicale middel, n.l. de ar restatie van Gandhi, doch dit zal waar schijnlijk slechts den tegenstand doen toe nemen. Londen is besloten, niet voor de eischen van de Congrespartij te wijken. Dit weet men in Indië en men zou dus kunnen con- cludeeren, dat een beslissing in dit voor Groot-Brittannië zoo belangrijke pro bleem onmiddellijk voor* de deur staat Men wijst ook op Birma, waar de regen tijd zoo langzamerhand ten einde doopt, waardoor het niet onmogelijk geacht kan worden, dat de Japansche operaties tegen dien tijd weer ter hand worden genomen. In militaire kringen in de Britsche hoofd stad verluidt nog, dat gedurende de afge loopen maanden koortsachtig is gewerkt aan de versterking van de Indische Oost grens. ROME, 7 Aug. (Stefani). Aan het Egyp tische froi^t verkenningsactiviteit en op treden van artillerie. De luchtmacht van de As ondernam aanvallen op de achter- waartsche verbindingen van den vijand. Kampen en op marsch zijnde colonnes werden getroffen. 'Tijdens luchtge vechten werden 3 Curtiss toestellen en 1 Hurri cane door Duitsche jagers neergehaald. Italiaansche en Duitsche bommenwerpers bestookten inrichtingen en machines op den ^wanen grond, op de vliegvelden Mi- cabban Ta Venezia op Malté. Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Giro No. 12500 Bijkant. Schev. Keizerstr. 319. Tel. 550310; Fll.: Rijsw., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjel. 3, Tel. 119461 Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel 778038; N.V. Kantoorb. Th J de Koning, Goudsbloem!. 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters |r., Theresiastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. F. D. Couvée, v. Hoytemastr. 66 Tel.721187 A en B Aardappelen A en B Brood Beschuit A en B Vleesch A Rookartikelen heeren A Sigaretten dames ■STALINGRAI tOUSKl 'rvftNOWia ARMAGH z TT" öofiiK kraSnq 1 SPOORWEGEN GEBERGTE OUE PIJPLEIDINGEN OUE VELDEN - km KDEBA NOEKHA it h pOOKÊbl IbJ OOSCH EN HO lö GEVAARLIJK 4, I

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1