Lt AGENDA Laatste Telegrammen BINNENLAND SPORT KUNST EN LETTEREN UIT DE OMSTREKEN STADSNIEUWS De distributiebonnen WIJ KOOPEN FAMILIEJUWEELEN en SIERADEN. -Strengste discretie. Cent, afwikkeling. En het Nederl. Vrijwilligerslegioen Aanval op Britsch convooi KERlfNIEÜWS toe- ONDERWIJS Gebruik van warm water in hotels FEUILLETON INBRAAK AAN LYCEUMPLEIN OPGEHELDERD Verdrijf Uw verkoudheid door dit eenvoudige recept DE AARDAPPELOPBRENGST DER GEMEENTE-PLANTSOENEN HET GEMEENTEPERSONEEL IN DUITSCHLAND „Oorlog is oorlog” Het houden van openbare collecten -v-V De Nederlandsche Volksdienst 1 *kent geen medelijden of barm- J hartigheid; hij kerit alleen i volkschen plicht. *t Doorbetaling van 60 pCt. der loonen aan gezinnen ITAAGSCHE COURANT Donderda pag. '2 De huidige stand van zaken t.m. 15 Aug. 15 Aug. 15 Aug. 22 Aug. 5 Sept. 19 Aug» Boter 2, 3-35 en 2, 3,'i-36 Ï25~gr, 12 Sept. 15 Aug. 15 Aug. 22 Aug. 22 Aug. g 13 Augustus 1942 Te bl. Keuring voor de Waffen-S. S. RABIO-PROGBAMMA BURGERLIJKE STANB Belangrijke verbetering Reis besluit 1916 Er wordt gevraagd V I 2461 l 44 28 4 75 gr. zeep 15 Aug. Toiletzeep haar te luisteren te en 68) tel- moest hij zijn, dat hij zoo het meer laat Dit receptje is uitstekend: In een kwart liter water lost U een eetlepeL suiker op. Voegt hieraan toe 30 gram Vervus (dub bel geconcentreerd), verkrijgbaar bij alle apothekers of drogisten. Even goed door roeren en Uw hoestsiroop 4e gereed. 376 gis- zij. Vleesch Vleesch Vleesch Vleesch Zeep 359 361 400 gr. 50 gr. 400 gr. 50 gr. 100 gr. 250 gr. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 22 Aug. 5 Sept. 5 Sept. ver heeft Aantal k.g. k.g. Gedipl. Juwelier en Reparateur SURIN AMESTRAAT 22, TEL. 180575 Corn. v. d. Lijnstraat 8, Tel. 722133 HET BETROUWBARE ADRES. adres van 18,15 18.30 19.40 van de voormalige Leidsche studenten. De studenten in de theologie, DE STUDIE AAN DE RIJKSUNIVERSITEIT TE UTRECHT. De rector-magnificus der Rijksuniversi teit te Utrecht zal met ingang van 22 Sep tember 1942 de inschrijving voor het stu diejaar 1942-1943 doen openen voor alle studenten, die reeds eerder aan een Ne derlandsche universiteit of hoogèschool waren ingeschreven, met uitzondering van 42 B 41, 42 360 41A 41B 42A 42B U 41A 357 43, 44 41A 42A De studenten in de theologie, de wis en natuurkunde, en de letteren en wijsbe geerte. die in Leiden waren ingeschreven, kunnen zich echter wel ter inschrijving aanmelden. Later zal dan worden beslist aan welke universiteit zij hun studie kun. nen voortzetten. Voorts kunnen worden ingeschreven: alle a.s. studenten, die zich voor de eerste maal laten inschrijven en op 1 Juni 1942 nog niet den achttienjarigen leeftijd had den bereikt of wel den 24-jarigen leeftijd hebben bereikt of vóór 1 Januari 1920 ge boren zijn; alle a.s. studenten, die vóór 1 Juni 1942 den achttienjarigen leeftijd be reikten en in het bezit zijn van een be wijs van vervulden arbeidsdienst, of voor dien dienst zijn afgekeurd of van een be wijs, dat zij tenminste vier maanden diensttijd als militair hebben volbracht, en alle vrouwelijke a.s studenten. Een spoedige aanmelding van allen, die zich voor den cursus 19421943 wenschen te doen inschrijven is in het belang van de studenten en a.s. studenten in ver band met de beschikbare plaatsruimte dringend gewenscht. Formulieren zijn na 15 Augustus a.s. te verkrijgen (ook op schriftelijke aanvraag) aan de Rijks-Universiteit, Domplein nr. 29 te Utrecht DAMMEN KAMPIOENSCHAP H.D.B.: De verdere uitslagen voor den wedstrijd om het per soonlijk hoofdklasse kampioenschap van den H.D.B. luiden als volgt: P. J. Verruyt A. Dijkstra 11, H. v. HeijningenJ G. Schophuis 1—1, W. Visser—J. G. Schophuis 2—0, J. G. SchothuisA. Dijk stra 11, D. van Harrewijn—G. Grouw- stra 02, M. HopmanJ. W. Hofland 20, A. Dijkstra—J. v. Woerkens 11, W. VisserH. van Heijningen 20, B. Alst P. J. Verruyt 02, M. HopmanG. Grouwstra 02, D. van HarrewijnJ. G. Schophuis 02, B. GrouwstraJ. WHof land 11, J. v. WoerkensD. van Harre wijn 0—2. Aan het hoofd gaan: Grouwstra en Vis ser 11 (8), Schophuis 10 (7), v. Heijningen en. Verruyt 9 (7), Alst 8 (7). CREMATIE E. W. DUNLOP: Onder zeer veel belangstelling is gistermiddag in het crematorium te Velsen de verassching geschied van het stoffelijke overschot van den heer E. W. Dunlop, oud-koopman er bekend in Ned.-Ind. kringen, alhier overleden. Gesproken hebben een vriend en een zoon van den overledene welke laatste voor de belangstelling dankte. In het Zwembad Zuiderpark werden gisteren 1874 baden genomen. was hij zoo wraakzuchtig geweest? Waarom was hij naar een advocaat ge gaan, om de zaak aan de groote klok te hangen? Hij schaamde zich hoe lan ger hoe meer. Else durfde nu naar von Erdmanns- dorf te kijken en hoe zenuwachtiger hij werd des te kalmer werd zij. Haar angst verdween. Een goed mensch moest hij zijn, die daar voor haar zat. Hoe goed onder de zaak leed. Else werd opeens, wat zij altoos was: hulpvaardig. Fluisterend begon zij tc vertellen, hoe alles zoo gekomen was en terwijl zij vertelde, werd hij tenslotte kalmer en SCHAKEN EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP: De Europeesche Schaakbond organiseert van 1426 September te München een tour- noot om het Europeesche kampioenschap. Ons land zal worden vertegenwoordigd door den jeugdigen schaker C. H. Roelle te Arnhem. Dr. Max Euwe is door drukke werkzaamheden verhinderd. Uit New zwemmer Hedenavond van 9.tot 9.15 u. spreekt Max Blokzijl via den zender Hilversum II in de serie „Brandende kwesties” over het onderwerp: „Oorlog is oorlog”. broer, legde zij met een hoogè, kinder lijke stem uit. Uw broer? vroeg Heinrich. Ja, hij heet Flamm. Hij is mijn stiefbroer. Von Erdmannsdorf begon den brief te lezen. Dan draaide hij hem besluite loos om en om. Hij was niet tegen de situatie opgewassen. Het stond hem tegen, dat lieve schepsel tegenover hem hard en ruw te behandelen. Hij was zooiets niet gewoon. Het maakte hem hulpeloos en verlegen. Hij was zachtmoedig van aard en deze kwestie maakte alles zoo verward. Terwijl hij den brief nog steeds in zijn hand hield, begon hij zich te schamen. Waarom Érnstige verliezen werden aan het con vooi toegebracht, alsmede aan de begelei dende vaartuigen, vooral aan de vliegtuig- moederschepen, die zeer harde slagen op liepen, en aan de lucht Strijdkrachten van den vijand. Deze verliezen zullen later nader worden aangeduid. In den Noordelijken sector van het Egyptische front neemt de bedrijvigheid der artillerie toé. Tijdens levendige lucht gevechten verloor de Britsch’e luchtmacht 12 vliegtuigen, die door Duitsche jagers werden neergeschoten. Italiaansche vlieg tuigen hebben vliegvelden op Malta ge bombardeerd. Een van ^nze duikbooten heeft een vijandelijk toestel van het type Sunderland nèergeschoten. <Nadruk verboden) HENAUTO Roman van J. KöNIG Heinrich herinnerde zich de smalle handen en wist opeens, dat die handen toen het prettigste en rustigste waren geweest, waar hij naar had kunnen kijken in dat ellendige uur bij den ad vocaat. Weyhern wilde natuurlijk een aanklacht en dat alles en nu hadden zij den armdh kerel zeker al beet. Stuurt mr. Weyhern u? Ja... neen... ik... stotterde Else. Er is zeker iets met het niet in orde. Kunt u het adres mijnheer Flamm niet krijgen? O, jawel, wij hebben hei adres al, maar... Else's stem zweeg. Dat het moeilijk zou zijn, had zij wel gedacht, maar niet, dat het zóó moeilijk zou zijn! Heinrichs blik rustte op een geel ja ponnetje, dat van een aardige, grove stof was gemaakt, maar een beetje kaal was. Een aardige jurk was dat, maar een goedkoope jurk en gojdkoope kousen staken in goedkoope schoenen. Von Erdmannsdorf zou heel graag naar het gezicht van zijn bezoekster hebben gekeken, maar hij durfde niet. De adem DIVERSE EXAMENS: Staatsexamen ter toelating tot de universiteiten. Geslaagd alhier voor diöioma A: de dames L, F. Posthuma. A. M, van Wijngaarden en de heeren W. Suermondt. C, L. Sciarone. D. Binkhorst H. E. Steering», A. j j. van der Burgh. A. Veldstra, P. Ware man voor diploma B mej. J. Ruymgaart en de heeren W. Ch, Jansen, J. M. F. A. Mol en A A Th. M. van Trier Staatsexamen H.B.S, (A). Geslaagd: mej. E. C. Dieleman. M. H. Haantjens, A. J J. v. d. Hoeven, J. Jonker, A. Ker- ling, L. H, de Klerk J, F. Kretzer», E. Lunenberg, A. Reeder, H. Hommers. C. J Verlinde, J. J. Zijlstra, mej. C, ’t Hooft en J. Schaling. De examens zijn afge- loopen. Voorbereidend examen middelbare acte. Geslaagd; H. Ie .Roux. Teekenen M.Ó. Aj: Geslaagd alhier J W. M. van Hoogdalen, te Haarlem. Afgewezen twee Candida ten. Hoofdakte. Geslaagd alhier voor A mej. P. véh Wigcheren, RijswijkC, C. Michon. VoorburgE. J. Th. v. d. Bosch, den Haag mej. C. Jongsma. den Haag; mej. K W. van Duyn Delft en D, van Barneveld, Wassenaar: voor B: mej. M. A. C. G. v. d. Kroft, den Haag. Handteekenen L.O. Geslaagd alhier o.a. de heer J. C. Tybout, den Haag. Fransch L.O. Geslaagd te Utrecht o.a. mej. C. G. M. Vaissier, den Haag. Engelsch L.O, Geslaagd te Utrecht o.a. de heer C. J. Uriot, te Voorburg. Duitsch L.O. Geslaagd alhier o.a. de dames H. Dooijeweert, den Haag, C. Hok- keling te Schipluiden, Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor akte N II (lijnteekenen, handteekenen en technisch teekenen aan meisjescsholen) o.a de dames: M. H. Böhtlingk en A. Nieuwburg, den Haag, en M. N. Groot, te Delft. 33.500 K.G. ter beschikking van inrichtingen en armlastigen In de laatste week van Juli en de eer. ste week van Augustus kon 33.500 k.g. aardappelen, geteelt in de Gemeentelijke plantsoenen, alhier, ter beschikking wor den gesteld van inrichtingen, armlastigen en den Nederlandschen Volksdienst. De verdeeling was als volgt: 12.500 k.g, voor verzorgingshuizen en weeshuizen, 14.000 k.g voor groote gezinnen, die in onder steuning zijn en 7000 k.g. voor den N.V. D. De betrokkenen hebben hiervoor bon nen moeten afstaan Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood' (of gebak) 42A Brood (of gebak) Chocolade Gort WASSENAAR UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN: De uitreiking van de nieuwe bonkaarten voor voedingsmiddelen, aardappelen, ta bak. sigaretten en versnaperingen vindt te Wassenaar plaats in het tijdvak van 17 Augustus tot en met 5 September a.s. uitsluitend aan meerderjarige personen onder overlegging van alle distributie- stamkaarten en bijbehoorende inleg vellen. Uitgereikt worden z.g. .stadskaar ten, geldig zoowel op het platteland als in de stad. Voor het verkrijgen van aardappelkaarten is .een verklaring noo- dig. dat de voorraad niet meer bedra£fct dan 25 k.g. per gezinslid, waarvoor for mulieren MD 32 vanaf heden aan het kantoor Kerkstraat kunnen worden be komen. Personen geboren in 1921 1928 of 1938 tusschen 9 Augustus en 7 Sep tember komen in aanmerking voor een inlegvel van een andere leeftijdsgroep en moeten vóór de uitreiking van de nieuwe kaarten hun inlegvel omruilen. POELDIJK HET POSTKANTOOR OP 15 AUG.: Het hulppostkantoor te Poeldijk zal op 15 Aug. van 912 uur geopend zijn. Er wordt geen avondbestelling uitgevoerd. De telefoon- en telegraafdienst is als op andere dagen. Van 1819 uur bestaat; gelegenheid om post af te halen. ■Naar wij vernemen is er door den wet- houde» voor Sociale Zaken te dezer stede, den heer Kuiper, een regeling ge troffen ten aanzien van de uitbetaling van loonen voor dat gemeentepersoneel, dat momenteel in Duitschland werkt. Teneinde te voorkomen, dat de gezin nen dezer menschen lang moeten wach ten op hun geld en tenslotte aangewezen zouden zijn op den dienst- van Maat schappelijk Hulpbetoon heeft de heer Kuiper bepaald, dat de gemeentediensten 60 t>Ct. der loonen door blijven betalen. Hierbij is een bepaald minimum vastge steld. waarbij komt de toegestane kinder, toeslag. i De burgemeester van Delft hééft in zijn gemeente tot deze regeling het initiatief genomen en betaalt 70 pCt. van het loon. Een en ander Is gedaan ter geruststel ling van die menschen, die hun gezin heb ben moeten achterlaten en is bedoeld als voorbeeld voor de particuliere- en semi- overheidsbedrijven. De betrokkenen stel len, zooals in de practijk is gebleken, dezen gang van zaken, ten zeerste op prijs. RESIO ENTIE-ORKEST: Het 10e abonne mentsconcert van het zomerseizoen stond onder leiding van ToonVerhey, die het in leidde met een drietal indertijd aan hem opgedragen stemmingsstukken van Wil lem Landré, fijngevoelige, kleurrijk geïn strumenteerde muziek van een veelzins meditatief karakter, die door de verzorgde vertolking de juiste expressie vond. Hierna speelde Theo va“ der Pas het welhaast populair geworden, in roman- tieke sfeer levende, pianoconcert in A kl. t. op. lo van E. Grieg. Onzen stadgenoot is dit vormschoone, geïnspireerde werk uit 's componisten jongen tijd als het ware „Auf dem Leib geschrieben”. Aan de tech niek stelt het hpoge eischen, waaraan ten» volle werd voldaan. Dat van der Pas het ool$ in muzikaal opzicht tot zijn recht zou weten te brengen, was voor wie hem kennen a priori vast te stellen. Hij had dezen avond wel een zeer gelukkige hand ‘en was er geheel in, zoodat zijn virtuose, dichterlijk bewogen, schwungvolle her schepping niet nalaat sterken indruk te maken. De talrijke aanwezigen reageer den met spontane toejuichingen, welke een aantal terugroepingen naar het voor- podium uitlokten, waarbij ook de dirigent, die voor een congenialen orkest^teun had gezorgd, betrokken werd. Na de pauze Max Regers romantische driedéelige orkestsuite op. 125, geïnspi reerd op Eischendorffsche gedichten. Het eerste „Horst du nicht die Quellen gehen” kent toen ook door Hugo Wolf. Regers muziek onderscheidt zich door teen sub tiele, instrumentatie, die den psychologi- schen achtergrond van deze mysterieuze woudpoëzie sterk releveert. De rijke po- lyphonie is bewonderenswaardig. De uit voering was in hooge mate boeiend en ef fectvol, de reactie in de zaal intensief. Mr A. J F. J. Jung. „ZWAAN... KLEEF AAN!” Voor een vrijwel uitverkochte zaal van den Prin- cesse-schouwburg heeft een combinatie uit het Residentie-Tooneel onder leiding van Henk Rigters gistermiddag de eerste buitengewoon geslaagde uitvoering gege ven van het kindersprookje „.Zwaan. kleef aan!”, dat, in drie bedrijven, voor het tooneel was bewerkt, zóó dat iedere faze van het sprookje tot fleurig leven kwam. Het heeft heel wat voeten in de aarde om de treurende prinses in het land van Flutsiefloetsie aan het lachen te krij gen, maar de wonderzwaan en het aar dige kereltje, dat als Tom de kinderhartjes in de zaal stormenderhand veroverde, zijn er in geslaagd, hoè, ja, dat zullen we maar niet na-vertellen, maar 't wAs dolverma kelijk en zóó lachverwekkend, dat de gan- sche bent van kinderen het uitschaterde van. de *pret. Enny Meunier als Tom, Mieke Flink, Henk Rigters als clown, Stine Lerou als juffrouw Prik,Evert Burema als koning Bibberwang hebben het groot ste aandeel in het welslagen van deze artistiek ook voortreffelijk verzorgde voor stelling gehad, maar ook de niet-genoem- de vertolksters en vertolkers mogen hun recht op het doorslaande succes, laten gel den. Ook het muzikale deel was goed ver-* 'zorgd Er waren veel bloemen. Heel wat kinderen zullen den uitbundigen lach uit de zaal mee naar huis hebben gebracht. Johan Koning. CONCERT BETHLEHEMKERK: De zan geres Maja Reilingh beschikt over een welluidende, weeke sopraan, die uitne mend gevormd is. terwijl de voordracht van voorname muzikaliteit en begrip ge tuigt. Zij zong aria’s van Handel in den juisten stijl en gevoelig van uitdrukking. De vertolking was beschaafd en beheerscht en tevens levensvol. De violiste Aletta Rackwitsz-de Jongh speelde haar obli- gaat-partij met klaren toon en in zeer goede klankverhouding ten opzichte van den zang. In liederen van G. v. Brucken Fock, B. v d. Sigtenhorst Meyer en Fauré liet de zangeres nogmaals van een zin- en smaakvolle dictie genieten. Het slotlied, Pie Jesu, klonk wel zeer innig en stemmingsvol De organist Alex Schellevis toonde zich als gewoonlijk een bekwaam begeleider, terwijl solowerken van Handel, Rhein- berger en Widor zijn hoedanigheden als technicus, registrator en musicus wederom in het gunstigste licht hebben gesteld. J. C. Manifarges. begon naar kijken. Hoe heeft Elin... juffrouw Haller- mann. uw broer leeren kennen? vroeg hij tenslotte, toen Else alles verteld had. Dat weet ik niet precies. Ik geloof met zwemmen. Zoo, zoo... met zwemmen. En plotseling zag hij zichzelf aan den oever van de rivier zitten, met «en aardappel in de han$. Neen, zei hij levendig, hetJ? anders. Hij heeft haar gered, haar spi- rituslamp was ontploft. Zij heeft net mij zelf verteld, ik herinner het my nu weer goed. (Wordt vervoigaz HANIASCHOLEN B A C Directeur G. Dekker (Leeraar M.O.) Rijswijk: Regentesselaan 9. Den Haag: Kon. Mariestr. 1. Steno.Typen Boekh., Handelscorresp Talen, Boekh. M. O., Staathuish. M, O. Middenstands-opiciding: „Handelsk. Ork curs.) Schoonschr. Hand verb. - Av.mulo-gch. enz. Vraagt prosp. Artikel Aardappelen Aardappelen Te bevoegder plaatse heeft het A.N.P. inlichtingen gevraagd over den stand van zaken met betrekking tot de vraag, of voor particuliere vereenigingën, welke een algemeen nuttig doel nastreven ge legenheid bestaat, openbare collecten te houden. Te dien aanzien werd verwezen naar artikel 28 der Verordening 138 van 1941, welk artikel tot uitdrukking brengt, dat openbare inzamelingen niet zonder meer verboden zijn, doch wel een voor afgaande goedkeuring behoeven. De pro- cureurs-generaal beschikken op eigen verantwoordelijkheid met inachtneming van de door de Duitsche instanties vast gestelde richtlijnen op de cpt hen ge richte verzoeken, voor zoover hun res sorten betreft. Voor een collecte, welke zjch niet beperkt tot het ressort van één procureur-generaal dient men aan vrage te doen bij den secretaris-generaal van het departement van Justitie. Bij het beoordeelen van deze aan vragen staat op den voorgrond, dat het uitsluitend aan het Nederlandsche volk dienstige werk van Winterhulp Neder land en Nederlandschen Volksdienst van de collectevergunning geen nadeel mag ondervinden. Waar door een overmatig collecteeren de goedgeefschheid ongunstig wordt be ïnvloed, worden dus in beginsel aan vragen van instellingen, welke zich be wegen op het terrein van Winterhulp of Volksdienst of aanvragen voor belangen, welke uitsluitend een voorwerp van overheidszorg uitmaken, afgewezen, al kan in bepaalde gevallen een vergunning toch worden verleend waarbij kan wor den bepaald, dat een zeker percentage der opbrengst of het bedrag boven Ven vastgesteld maximum, moet worden af gedragen aan Winterhulp of Volksdienst. Voorts wordt aanf sommige vereeni- gingea of stichtingen, die een algemeen belang van beteekenis behartigen, dat niet valt onder het terrein van Winter hulp of Nederlandschen Volksdienst ge legenheid gegeven tot collecteeren of het houden van een verloting, bijv, veree/i- gingen tot steun aan blinden of doof stommen. kunstenaarsverenigingen als „Pulchri Studio”, .Arti et Amicitiae”, Maatschappij ..Rembrandt”, .Sin| Lucas”, „Haagsche Kunstkring” én ambachts scholen. Ook tegen van ouds gebruike lijke inzamelingen ter gelegenheid van het Sint Nicolaas- en Kerstfeest wordt in het algemeen geen bezwaar gemaakt. Ook wordt wel toestemming verleend ivoor kleine inzamelingen ten bate van huldigingen van personen, die zich je gens de gemeenschap bijzonder verdien- *stelijk hebben gemaakt. De toestemming ■wordt dan echter niet verleend aan willekeurige particulieren, doch bijv, aan een comité, dat óf van overheids wege is ingesteld óf waarin het gemeen tebestuur vertegenwoordigd is. Inzamelingen van eenig kerkelijk ka rakter. voor zoover zij in de kerken worden gehouden, behoeven -£een stemming. „ROODKAPJE EN DE WOLF” IN HET GEBOUW VOOR K. EN W.: Geen plaats was gistermiddag in het Gebouw voor K en W. meer te krijgen. Onder leiding van Chris Hofland werd hier opgevoerd het bekende sprookje van Roodkapje en de Wolf, thans omgewerkt tot een kleurige en vroolijke operette. Hoe alleraardigst waren de vier bedrijven tot een geheel aan elkaar geregen! Een enthousiaste kin derschaar, waaronder peuters, die nog maar nauwelijks op eigen beenen konden staan, had zich zoo ingeieefd in het span nende verhaal en zich zoo voortreffelijk van haar taak gekweten, dat we niet zou den weten, wie nu, het meest van de op voering heeft genoten, >de kleuters in de zaal op op het tooneel. Alleraardigst wa ren de balletten van molenaarsknechten, haasjes, zwanen, elfen enz. Rietje Put ters was een lief Roodkapje en verdient een complimentje voor haar sol-vastheid. H. E. Janszen. VRIJDAG 14 AUGUSTUS Zeiss-Planetarium „Haagsche Courant", Algemeene demonstratie. Hu— „Maans- verduistering’’. 3'45 en 8 u. Dierentuin. Circus Rens. 2.30 en 7.30 u. Concert Stafmuziek Haagsche politie, 8 u Sca. la. Revue Parade. 7.30 u. Capitol. ..In specteur Vlijmscherp” 7.30 u. Flora. „Holland's glorie”. 7 30 u. Metronole. „Het laatste nieuws”. 2.15 en 7.30 u. Cab. Piccadilly. Var. 4 en 7.30 u - Het Zuid. Cab. 4 en 8-11 u. Cor Ruys' Zo- mertheater. (Schev.) „De Mallemolen”. 7.30 u. Casino. (Schev Cabaret Vau deville 3.30 en 8 u. Prinoe»se Pavilion, (Schev8 u. De Rotterdamsohe Ly- belle, (Schev.) Cabaret. 7—11 u De Bataaf. Kindersprookjes, 2.30 u. Boer derij „De poppenkast" (Voorschoten). Voorst, door Cla v. Boort. 8 u. Bioscopen V a n 7 t/m 13 Augustus Amicitia. ,,’t Was één April’’ 2.30 en 7.45 u. (Elk, leeft.) Apollo, „liïoederliefde’'. 1, 3, 5, 7 en 9 u. (B 18 j.) Asta. „Lich te cavalerie” 2.30 en 7.45 u. (Elk. leeft.) Centrum. „Roode orchideeën”, Doorl, voorst, van 1 u. af. (B. 18 j.) Clneao. „Indianen”. Deel II Doorl, voorst, van 9.3023 u. (Elk. leeft.) City. „Men- schennoodlot”. 2.15 en 7.45 u. (B. 14 j.) Corso. „De barbier van Sevilla”. 7.45 u. (Elk. leeft.) Flora. .,S*uka’s”, 2.30 en 7.45 u. (Elk. leeft.) Odeon. Vracht van Baltimore”. 2.15 en 7.45 u. (Elk leeft.) Olympia. „Fraulein Doktor”. 2.15 en 7.45 u. (Elk. leeft.) Passage. „Het verraad van dr. Bennet”. 2.15 en 7.45 u. (B 18 j.) Rembrandt. „Maria Ilona”. 2 en 8 u. (Elk. leeft.) Rex. „Watt en half Watt als dakloozen”. 10, 11.30, 13.05, 14.40. 16.20, 17.55, 1930 en 21 u. (Elk. leeft.) Roxy. „Waar is Goldwin”. 2.15 en 7.45 u (B. 14 j.) Seinpost. „Fröulein Doktor”. X.15 en 7.30 u. (Elk. leeft.) Studio. ,,De tij ger van Eschnapoer”. 2.30, 4 3Ö, 7 en 9 u. (B. 14 j.) Thalia. „Ruzie III hoog ach ter”. Doorl. voorst, van 1.30 u. af. (Elk. leeft.)-'West-End. .,Quax, de Brokken piloot”. 2.15 en 7.45 u (Elk. leeft.) BIJEENKOMSTEN, LEZINGEN. ENZ. Maranatha-Kring. Geb, van Speykstraat 153. 14 Aug. 8 u. Spr. de heer L. v. d. Hout, alhier. Onderwerp: „Open vensters naar Jerusalem” (Daniël 6 11) Vrije Geref. gem. Menninckstraat 7 (Schev.) 13 Aug. 7.45 u. Spr de heer J. A. Sntink, Onderwerp: „Uit den nacht der wanhoop gezet in lichtende- zaligheid”. 5 Sept. 5 Sept. Honden- en k.br. 6 11 a 10 k.g. 31 Aug. Jam 358 Kaas 367 t.m. 369 Koffiesurrogaat 338 Melk Melk Petroleum EA.krt. Peulvruchten Pudding, verm. Rundvet Bonnen van 12 t.m, 15 Aug. inleveren. 4-41, 4-52 M0 gr. 5 Sept. 31 Aug. 20 sjuks 15 Aug. 5 Sept. 5 Sept. 15 Aug. 22 Aug. RljSt Scheerzeep Sigaretten Suiker Suikerwerk Tabaksk, Tabaksk, Textielk. 3e serie Textielk. 2e serie (behalve.bon K) -.- 100 gr. 50 gr. 100 gr. 50 gr. 335 28 75 gr. 500 gr. 100 gr. 250 gr. 41A t.m. 44A 34 L. 41B t.m. 44B 1| L. 01 2 L. 250 gr. 100 gr. 200 gr. 1—12 Sept. van zijn gast ging snel en haar handen draaiden zenuwachtig het taschje rond. Dan opeens haalde Else een brief uit het taschje en gat dezen aan von Erd mannsdorf. Dit is de aanklacht, welke ik teren voor u moest schrijven, zei Eigenlijk wilde ik.... Haar lippen beefden.' Zij moest kens opnieuw beginnen. Eigenlijk wilde ik den brief stelen, maar ik kon het niet Heinrich vertrouwde zijn ooren niet. U wilde? vroeg hij verbluft. Langzaam en treurig hief Else hoofd op. Zij keek hem vast aan. Peter Flamm is namelijk myn PAARDEN KAMPIOENSCHAP ZUID-HOLLAND Onder zeer groote belangstelling werd te ■Stompwijk een korte-baandraverij gehou den om het kampioenschap van Zuid- Holland. Ingeschreven 21 paarden, ge start 18. Aan geldprijzen was 850 be schikbaar gesteld. De le prijs met het kampioenschap werd gewonnen door Allouez, eig. J. de Vlieger, Nieuw-Vennep ber. eig.; 2. Baronnesse Hollo, eig. E. G. in t Veen. Voorburg, ber. L. Emzing; 3. Welkom, eig. C. v. Dam. Amsterdam, ber. K. Bakker. Daders ingerekend en buit achterhaald De vorige week Dinsdag werd ingebro ken in een woonhuis aan het Lyceum- plein, waarvan de bewoners afwezig waren De buit bestond uit een aantal Perzische tapijten, een fototoestel, eenige kleedingstukken en een aantal zilveren en gouden voorwerpen: de totale waarde-was ongeveer /9000 Bij een door den C.O.D. ingesteld on derzoek kreeg men verdenking tegen den 23-jarigen tuinman T. de G„ vooral toen men bemerkte, dat de man omgang had met den bij' de politie bekend staanden 25-jarigen koopman P. S. Te dien huize werd een koffer met kleedingstukken en een fototoestel aangetroffen, een en an der afkomstig uit de woning aan het Ly- ceumplein. Zoowel de G. als S. werden gearresteerd. Aanvankelijk ontkenden bei den iets met de inbraak uitstaande te hebben, doch na lang ondervragen viel de tuinman door de mand en bekende tezamen met S., Dinsdagochtend met een valschen sleutel de ironing te zijn binnengedron gen. De buit was op een bakfiets ver voerd. Vervolgens stelde de politie naar de andere ontvreemde artikelen een ver der onderzoek in. Alles was door tusschen- komst van diverse personen voor /3100 verkocht. Gebleken is, dat de koopers te goeder trouw zijn geweest. Op de 12 ge stolen Perzische tapijten en de overige goederen, benevens op het geld, dat hier voor werd gemaakt, kon beslag worden gelegd. De daders zijn in bewaring ge steld. Het S.S.-Ersatzkommando Nederland, den Haag, Stadhouderslaan 132. deelt mede, dat nieuwe keuringen voor de Waf fen-S.S. gehouden worden in den tijd van 17 tot 24 Aug. 1942 in de volgende plaat sen: - 17.8.42 10.00 uur Rotterdam: Deutsche» Haus; 16.00 uur Tilburg; Werklieden ver- eeniging, Tuinstraat 68; 18.8 42 10 uur: den Bosch: Hotel Noord-Brabant, Markt 45; 16.00 uur Eindhoven: Huis Maria, Kruisstraat; 19.8.42 10.00 uur Roermond: N.S.D.A.P., Swalmerstraat 61; 16.00 uur Arnhem: Weberstraat 16b: 20.8.42 10.00 u.i Hengelo: Deutsches Haus; 16.00 uur Mep- pel: Hotel Westerbeek, Woldstraat; 21.8 42 10.00 uur Groningen: Concerthuia, Poele- straat; 14.00 uur Leeuwarden; Huize Schaaf, Breedstraat; 22.8.42 10,00 uur Am sterdam: School lepenweg 13; 16.00 uur Utrecht: Wehrmachtsheim, Mariaplaats; 23.8.42 10.00 uur Amersfoort; Pol, Durch- gangslager, Kapelweg; 24.8.42 10.00 uur den Haag: Café den Hout. Bezuidenhdut- scheweg. Mannen zullen voor den duur van den oorlog 2 of 4 jaar dienst doen. Voor onder steuning van de achterblijvende gezinsle den, voor zoover het om kostwinners gaat, wordt gezorgd. Bij het S.S.-Ersatz-kom- mando Nederland, Sfadhouderslaan 132, kunnen gratis reisbiljetten van de woon plaats naar de plaats van de keuring wor den aangevraagd. Biljetten voor de terug reis worden uitgereikt door het keurings bureau, onverschillig of de candidaat is aangenomen of niet. Vrijdag 14 Augustus Hilv. I. 415.5 m. 6.50 Gymn. 7 BNO. 7.15 Gr.muz. 7.45 Gymn. 8 BNO. 8.15 Gr.muz. (9.159 20 Voor de huisvrouw). 11.Vacantiekleuterklas. 11.20 Amabilé- sextet. 12.„Piano-Pianissimo” luister spel. 12,15 Gr.muz. 12.40 Almanak. 12.45 BNO. 13 -Ensemble Willy Kok. 14.— Gr.muz. 16.Bijbellezing. 16.20 Vocale duetten. 16.55 Gr.muz. 17.15 BNO. 17.30 Knutsellflas. 17.45 Gr.muz. 18.Twee celli. 18.30 Neerlands stem van het Oost front. 18.45 BNO. 19,05 Een avond op de Achterhoeksche hoeve. 19,30 Stafmuziek der Haagsche Politie. 2Q.15 Cabaret. 21.Gr.muz. 21.25 Wekelijksche sport- praatje. 21v45 BNO. 22.Gr.muz. (Van 22.15 alleen voor radio-centralen met lijnverbinding). 22.1524,Gr.muz. Hilv. II. 301.5 m. 6.50—8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Gr.muz. 10.Wijding. 10,15 Gr. muz. 10.40 Streekcultuur. 11.Piano- voordracht. 11.30 Gr.muz. 12.Ensemble Jonny Ombach. 12.45 BNO. 13.Lezing „Rassenkeus van zaaigranen”. 13.15 Gev. progr. 15.Voor de vrouw. 15.45 Revida- sextet. 17.Als je verre reizen doet. 17.15 BNO. 17,30 B. v. Dinteren’s orkest. „Het machtswoord”, luisterspel. Groote Omroeporkest. 19.30 BNO. De Jordaner vertelt. 19.50 Spiegel den dag. 20.BNO.: Eng. uitz land’s political aspects”. .(Voor radio- centralen gr.muz.) 20.15 Zang 20.40 Gr.muz. 21.Landmans Lust. 21.30 Gr. muz 21.45 BNO. 22.10 Wijding. 22.15— 24— Zie Hilv. I. DE STEMPELTOCHT 1942 De stempeL- tocht van de V.V.V. 's-Gravenhage mag zich dit jaar in een nog grootere belang stelling verheugen dan het vorige jaar. toen het aantal uitgereikte boekjes ruim 5400 bedroeg Ditmaal zijn reeds 8490 boekjes verkocht en het zich aanzien, dat dit aantal nog aanmer kelijk zal toenemen. Alleen tusschen 7 en 8.30 's morgens De directeur van het Rijksbureau voor het hotel-, café-, restaurant- en pension- bedrijf deelt mede, dat neg steeds in vele hotels e.d. de ^hstejj in de gelegenheid worden gesteld den geneelen dag warm water te gebruiken Het voorschrift dien aangaande luidt echter, dat in hotels, lo gementen en pensions bij aanwezigheid eener censrale warmwaterverzorging slechts stroomend warmwater mag worden verstrekt tusschen 7 en 8.30 u., dus alleen in de vroege ochtenduren. Uitzonderingen op deze bepaling kunnen niet worden toegestaan. By overtreding stelt de ondernemer der inrichting zich aan strenge strafmaatregelen bloot. De gasten diener erxrekening mede te houden, dat de houders van hotels, restaurants enz. in dezen tijd nu een maal geoonaen zijn aan bepaalde voor schriften, waarvan niet mag worden af geweken. Inplaats win eischen te stellen waaraan toch niet kan worden voldaan, werae het publieK mede aan het uitvoe ren van de bezuinigingsmaatregelen, die dringend noodig zijn. BEVALLEN: M. G.Janszen Spitman geb Zingraff, z. A. A. J. Vlot geb. Lam z. C. H Keereweer geb Faaij, d A. M Schel geb Mathlener. d. L. M C Rijke geb. Zervaas, z C. C. Moller geb. Weber, d P Eijgendaal geb. Obbes. d. A Stijger geb v Zuu- ren d A P. van Veggel geb IJdooij- man. z. A. Lindys geb, Wittek. z. M. C. Vos <?eb Ilazebroe^ z. J. G v. d. Horst geb. Arendt, z. C. v. Veen geb. Bolland d. M Evers geb Bass ler, z. C Gelaudi geb. Denie z. F. C. S Numdns geb. Elce. d. C. v. Ar- denne geb. v. Bronkhprst, d A. J. Knoester geb. v d Pot. z. S M. v. d. Heijdt geb. Grapendaal, z. M C. Ne- derpeK geb Jeursen. d. H J Kubbe geb. den Duik, z. JE. M Lempers geb Hoekstra, z. M de Zwart geb. Baars z. M. A, Verbeek geb Vis, d. Th. S. Driessen geb. Verhoek, z. E. Nannings geb. Schouhamer Immink, d. OVERLEDEN J. Lock, weduwnaar van M W de Visser. 81 j. W Visser, man van D. E Gabel 76 J B Bus man, ongehuwde vrouw, 43 j. L. Roes- singh, weduwe van E. Kleijn 65 j. Jkvr A. W H. Th van Vredenburch. weduwe van jhr. T A J van Asch van Wijck, 82 j. J Roos, dochter. 7 weken H. A. Brussel, zoon. 1 mnd K. Kremer, ongehuwde vrouw. 70 j F. C. Kaakebeeri weduwnaar van M J. Schultze, 65 j. G. Beekman, ongehuw de man. 24 j. J. S Scheffelaar, we duwe van L W. H. Schnabel. 86 j. Loosduinen. ONDERTROUWD: J. H. van Bommel en ^4. Grade. G. E. P. Broek en R. C. Van der Voort. J. Hartman en J. P, Batist. C. J. J. Hen driks en A. G. v. d. Spek. BEVALLEN: A. Ar ie geb. v. Alsten, d. P. Looije geb. Kraak, d. B. M. Hartman geb. v. d. Lans, z. J. W. de Waal geb. v. d. Bol, z, OVERLEDEN: A, J. Verweij, man van M. Verhuist, 73 j. P. M. de Zoete, man 20 jaar. De centrale persdienst van het N A.F. meldt: Naar aanleiding van ee.n advies, uitgebracht door de Rijks centrale com missie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken, heeft het departement var> Financiën de vergoedingen ingevolge het Reisbesluit 1916, en de rij^zielver- - goedingen voor ambfcnaren en overig personeel alsmede bepaalde jeeedigde personen aan een herziening nderwor- pen. Deze herziening houdt voor de be langhebbenden een belangrijke verbete ring in. De vergoeding voor het gebruik van eigen rijwiel ingevolge art. 11 van het besluit zal thans maximaal 100 per jaar bedragen (voorheen /50). Eveneens zijn de vergoedingen voor verblijfkosten aanzienlijk verhoogd. Per etmaal zal deze vergoeding voor de eerste tot en met-de vijfde klasse respectievelijk 11.50, 10.80, 9.60 g en f 7 bedragen. Voorheen wa ren deze bedragen achtereenvolgens 10 20 9 60, 8.40, f 6.60 en 6. Ook ter berekening van ^vergoeding over ge deelten van etmalcir gelden thans gun stiger normen, welke in overeenstemming zijn met de tegenwoordige omstandighe den. Z_... .‘...I" VIII 1 Eenh. Brandst.k. DV 1 t.m. 5 1 Eenh. 31 Dec. Gen. Turf VIII 50 stuks 31 Aug. POLITIE DOET INVAL IN CAFÉ: Door rechercheurs van den Justitieelen dienst A is een onderzoek ingesteld in een café aan de Hoefkade. De hier aanwezige 28- jari^e koopman J R. bleek in het bezit te zijn van een aantal sigaretten, dat hij clandestien had gekocht, tegen sterk opge dreven prijs van de 42-jarige mèj. D. S. Laatstgenoemde had bovendien nog een aantal vleeschkaarten onbevoegd voorhan den, waarvoor zij ook werd bekeurd. In het café werden nog aangetroffen eenige kazen en doozen met sigaren en sigaretten. Deze waren door den caféhouder gekocht, terwijl de rechercheurs in de woning nog een partij anthraciet en eierkolen, welke clandestien waren ingekocht, vonden. Al het gevondene werd in beslag genomen en de betrokkenen zullen zich te zijner tijd voor de reeks overtredingen op distribu- tiegebied hebben te verantwoorden. <1AMSTERAARS: Ten huize van den b<»x jarigen J. van S. en van de 71-jarige me vrouw J. R. zijn door de politie belang rijke hoeveelheden gehamsterde levens middelen, in hoofdzaak conserven, in beslag genonyn. Tegen beiden is proces verbaal opgOTiaakt PRIESTERJUBILEA: Zaterdag 15 Aug. a.s. hoopt pastoor C. G. A. van Baaren van de R.K. Kerk aan de van Limburg Stirumstraat den dag te herdenken, waar op hij 40 jaar geleden tot priester werd gewijd. Dienzelfden dag hoopt de rector van het St. Willibrordus-gesticht de hear W. P. Wittemcn eveneens zijn 4O-jarig pries terjubileum te vieren. Op 15 Augustus a.s. zal de heer H. J. M. Hafkenscheidt, voormalig pastoor der parochie van O.L.V, Hemelvaart te Loos duinen, thans wonende te Nijmegen, zijn 40-jarig priesterfeest herdenken. Mgr D. N. Huurderman, vicaris-gene- raal van het R.K. Aartsbisdom Utrecht herdenkt 15 Augustus a.s. zijn 40-jarig priesterschap. Door goede en dappere Vaderlanders wordt begrip gevraagd voor den strijd, dien onze mannen leveren tegen het bolsjewisme. Er wordt gevraagd steun voor deze mannen, zoowel moreel als daadwerkelijk. Moreel kunt u onze Oost frontstrijders steunen door het ons Ver- zorgingsfonds mogelijk te maken, steeds meer pakketten naar het Oostfront te zenden. Het gironummer weet u, dat is; 4 3 2 1 0 0 t.n. Verzorglngsfonds van het Vrijwilligerslegioen Nederland te ’s-Gra venhage. t Daadwerkelijk kunt u onze dapperen steunen,.döffr u te scharen in de gelede ren van ons legioen. Daar in het Oosten wordt beslist ook o4ter de toekomst van ons land en volk. Voor deze toekomst strijden is ook uw plicht. Meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen ..Nederland”, Ko ninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD: York wordt gemeld, dat de Leonakana (Hawaï) te New Londen het wereldrecord over een mijl heeft beterd en van 20 min. 57.8 sec. gebracht op 20 mln. 29 sec. ITALIAANSCH WEERM ACHTBERICHT ROME. 13 Augustus. (Stefani.) Het weermpchtbericht no. 807 luidt In het Westelijk deel van de Middel- landsche Zee werd bij het aanbreken van den dag den elfden Augustus een groot vijandelijk convooi, dat door een groot aantal oorlogsschepen werd bege leid. waaronder zich ook verschaidene vliegtuigmoederschepen bevonden, door sterke formaties vliegtuiiten en duik booten van de As opgemerkt en aange vallen, De operaties, die nog steeds gaande zijn, hebben’ reeds gunstige re sultaten opgeleverd. Bonnen 41A 11 41B I Beschuit (br. of geb.) 41 75 gr. Beschuit (br. of geb.) 42 75 gr. Bloem (br.) 362 t.m. 365 75 gr. Boter ?9 125 gr. 41A 41B MO gr. 50 gr. J stu.._ 1 K.g. 100 gr. 1 rantsoen 1 rantsoen 41 t.m. 120 15 Aug. 15 Aug, 22 Aug, 22 Aug. 15 Aug. Wasch- en zeeppoeder 336 250 gr. 15 Aug. Zeep L 250 gr, wasch- en zeeppoeder en ’l ~15 ’g“r7 li AÜÏ: Brandstoffen Kookdoel. 01 02 03 KF 1 Eenh. 30 Apr. '43 Gen. Anthr. VUI 1 Eenh. 31 Aug.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 2