Gebrs.BOER HUIZEN VOOR DE JEUGD PORTWIJN SPORT Laatste Telegrammen BINNENLAND KUNST EN LETTEREN STADSNIEUWS BIOSCOPEN tM f?' WINTERSEIZOEN RESIDENTIE-ORKEST WEES ZUINIG Zoet Roggebrood GEBR. TEN HOEVE De distributiebonnen Italiaansch Weermachtbericht Malta gebombardeerd t.m. FEUILLETON met brillen, enz. DE RENAUTO TTA^GSCTTE COURANT Zaterdag 22 Augustus 1942 le bl. pag. 2 KISTENFABRIEK DE MUZIKALE GEBEURTENISSEN IN 1942-’43 UITREIKING DISTRIBUTIE BESCHEIDEN De verstrekking van steunzolen BELEGGIMGS-EM ADMIMISTR.KAHT TOvanGRIETHUySEtt CZn onroerende goederen-alle assurantiën TE KOOP GEVR.EN AAHGEB. Vergunningsstelsel voor paardentractie BEGRAFENIS A. W. KRUL DE NEDERLANDSCHE KULTUURKAMER Zuinigheid met gas en licht Is van het grootste gewicht Een gedenkdag voor den held van Muiden Aantal 1j k.g. 22 Aug. i k.g. 22 Aug. 1| k.g. 29 Aug. 4 k.g. 29 Aug. of geb.) 42 75 gr. 22 Aug. of geb.) 43 75 gr. 29 Aug. Bloem (br.) 362 t.m. 365 70 gr. 5 Sept. Boter 42 125 gr. 31 Aug. Boter 2, 3*35 en 2, 3, 4-36 125 gr. 12 Sept. 50 gr. 100 gr. 250 gr. 6 14 10 k.g. 31 Aug. 358 Belangrijke cijfers RADIO-PROGRAMMA 719 IN G. zullen Rudi De verloofde 43A Toiletzeep 1 Eenh. VIII 31 Aug. VIII 50 stuks 31 Aug. (Nadruk verboden) 76) Maar ik ken dezen heer. Dat Dan zou ik het (Slot volgt.) zelf I Bij besluit van den secretaris-gene- raal van Financiën is aan G. J. Prevoo, inspecteur van ’s Rijksbelastingen. toege voegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Amsterdam, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Maar Ponsiek was bijna bankroet. Hoe kon hij dan zooiets doen? Hij be zat geen cent. Dan moet iemand hem geld geleend hebben, zoodat hij weer op gang kon komen, fluisterde Manfred. nu hem van een EA-krt. EA-krt 359 361 22 Aug. 22 Aug. 29 Aug. 29 Aug. 30 Sept. 30 Sept. 30 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 22 Aug. 31 Oct. 5 Sept. 5 Sept. 200 gr. 22 Aug. 22 Aug. 29 Aug. 29 Aug. 5 Sept. 5 Sept. 28 a 75 gr. zeep 30 Sept. L 75 gr. 30 Sept. Roman van J. KöNIG 14.— de 12 A 428 43A 43 B 41, 42 360 ROTTERDAM, TEL. 38427 DEN HAAG. TEL, 333298 een Hij heeft moet zal L. OEN OS Specialiteit in maatkisten. Korte Molenstraat 17A en 18. Tel. 11.32.24 Na 6 uur 11.08.02. 250 gr. 50 gr. 1 rantsoen 357 43, 44 42A 43A Bonnen 42A 42B 43A 43 B is toch... Pon... Pon... Hoe heet hij? Hij was bij ons, zei Elin. Ponsiek? vroeg Manfred. Maar hoe kent u hem? Hij heeft toch geen zaken met uw vader? ook weten! Neen, hij was bij 42A 42 B 43A 43B 370 ZONDAGMORGEN 12 UUR PRECIES WELDADIGHEIDSVOORSTELLING METROPOLE door het groote Variété-orkest 1701 BOYD BACHMAN met zijn artisten. De uitreiking van bonkaarten voedings middelen 10e periode (6 Sept. t.m. 3 Oct.) bonkaarten aardappelen 10e periode (6 Sept. t.m. 3 Oct., tabak-, sigaretten- of versnaperingskaarten (6 Sept. t.m. 26 Dec.), welke plaats vindt in het centrale uitreikingslokaal aan de Groot Hertoginne- laan (hoek Laan van Meerdervoort) ge schiedt Ma a n d a g als volgt: 912 uur: Goos t.m. einde G en Ha t.m. Haarlo; 1214 uur: Haarman t.m. Hansen: 1417 uur: Hanskamp t.m. Heugens. Aan afzonderlijke tafels zal tevens ge legenheid zijn tot het inleveren van aan vraagformulieren voor een schoenenbon In da voormalige gemeente Loosduinen (lokaal Alidastraat 5) geschiedt de uit reiking Maandag a.s. als volgt: Van Hof t.m. einde H, I, J en Ka t.m. van der Kemp. Publicatie «r> hel Departement van Handel. Nijverheid en Scheepveart. A.PAULOWNAPL.3 DEN HAAC.TEL.39-91.95 DISTRIBUTIEOVERTREDINGENDe 29- jarige opperman W. V. had shag gekocht voor 11 per half pond. Sigaretten daarvan vervaardigd en bestemd voor den zwarten handel werden met de shag in beslag genomenproces-verbaal is op gemaakt. De 30-jarige J. van H. bood dis tributiebescheiden te koop aan aan den 22-jarigen havenarbeider L. S. Laatstge noemde had ook een rookerskaart en textielgoederen onbevoegd voorhanden. Hij is in bewaring gesteld. Van H. kreeg een proces-verbaal. In bewaring is ge steld de 63 jarige stoker M. D., die op straat jamtoewijzingen te koop aanbood. Een proces-verbaal kreeg de 20-jarige loswerkman D. B„ die sigaretten voor 0,10 per stuk verkocht; een partijtje is in beslag genomen. BEDIENDE BENADEELDE PATROONS: Een horlogemaker miste sinds eenigen tijd zilveren horloges, een gouden horloge, armbandhorloges en kindercolliertjes. Hij verdacht van deze diefstallen zijn gewe zen bediende, den 50-jarigen H. H. Deze werd door de recherche aangehouden. In H.’s woning werden in beslag genomen een wekker, 3 zilveren ringen, 3 colliers, 2 zilveren lepels en een tafelmes. Alles bleek aan den horlogemaker toe te behoo- ren. In de woning werden ook nog aan getroffen 8 gloeilampen, een matglazen kantoorlamp en een doos met consistent- vet. Vermoed wordt, dat H. ook andere patroons, bij wie hij in dienst is geweest, heeft benadeeld. Voor de politie is hij al lerminst een onbekende. H. is in bewa ring gesteld, terwijl het onderzoek wordt voortgezet. PROF. DR, A. M. BROUWER: A.s. Maan dag zal het 40 jaar geleden zijn, dat prof, dr. A. M. Brouwer, hoogleeraar in de theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Zeist, het predikambt in de Ned. Herv. kerk aanvaardde. Dinsdagmiddag om 4 uur 15 j.l. heeft in de Prinsestraat voor perceel 20 een aanrijding plaats gehad tusschen twee wielrijders. Getuigen en den onbe kend gebleven wielrijder wordt verzocht zich te melden aan het bureau Alexander. plein 15a. wegens verbouwing gesloten. Asta: pro, longeerf „Menschen vom Variété”. Capitol: Daverend amusant zijn Watt en J Watt, die als dakloozen bij een verliet, den romanschrijver in huis terecht komen en daar bemiddeling verleenen bij hel schaken van de dulcinea van den auteur, Centrum: „Ridders in lompen" is een vermakelijke film, waarin de hoofdrollen eveneens worden vertolkt door de popu. laire Watt en Half Watt. Corso: De be. koorlijke film „Operette" zou als opdracht kunnen dragen „Gewijd aan het oude ro. mantische Weenen", want het is volop de sfeer van de oude stad aan den Donau, die Willy Forst, vervaardiger en hoofd, rolvertolker, zijn product oplegde. In de indrukwekkende monteering spelen voorts Maria Holst, Paul Hörbiger e.a. Flora; brengt de romantische operettefilm „Ro. zen in Tirol”, waarin de bekende sterren Marte Harell, Johan Heesters, Hans Mo. ser, Theo Lingen en Leo Slezak zich oj hun best laten zien. Op het tooneel treedt „Steffan” met succes op in een muzikale acte. Metropole: brengt ook deze week de revue „Het laatste nieuws”, die noj altijd voor volle zalen veel succes heeft. Odeon: geeft een reprise van de oer. komische film „Liefde kent geen grenzen’’ waarin Hans Moser op zijn bekende wijze er voort zorgt, dat men zich zeer amu. seert. Olympia: „So endete eine Liebe’1 met Paula Wessely en Willy Forst in een ontroerende film met een historischen ach. tergrond: het huwelijk van Napoleon met Maria Louise van Oostenrijk. Passage; prolongeert „Het verraad van dr. Ben. nett”. Princesse: brengt ook nu tooneel en zet de voorstellingen van „Cupido speelt comedie” voort. Rembrandt: brengt de avonturenfilm „Trenck de Pan. doer”, waarin Hans Albers met zijn be- kende bravour drie verschillende personen uitbeeldt. Rex: vertoont de alleraardig, ste film „De onweerstaanbare’ met Anny Ondra en Hans Soehnker in de hoofdrol, len. Roxy: In „De gasman” overtreft Heinz Rühmann al zijn vorige creaties. Hij komt in de dolste situaties, waar hij niet altijd zonder kleerscheuren uit komt. Een film om te schaterlachen. Seinpost: „Loterij der Liefde” is een onderhoudende film, waarin een beroemd zanger incog, nito een bezoek aan een klein stadje brengt, wat tot verschillende verwikke lingen aanleiding geeft. Thalia: „Ge- schichten aus dem Wienerwald” is een bruisende operettefilm vol variatie en prettige melodieën met Magda Schneider, en Leo Slezak als de voornaamste figuren. West-End: vertoont voortreffelijke, door Geza von Bolvary geregisseerde Ufa-film: „De eer van Stephan Rakitin”, een dra matische geschiedenis, waarin Heinrich George een van zijn beste rollen speelt. Voor vervoer van goederen ten behoeve van derden. De secretaris-generaal van Waterstaat maakt bekend, dat binnen afzienbaren tijd een vergunningsstelsel voor het ver voer, door middel van paardentractie, van goederen ten behoeve van derden, zal worden ingevoerd, voor de toepas sing van dit stelsel worden muilezels en muildieren met paarden gelijkgesteld. Het vervoer voor eigen bedrijf wordt in dit vergunningsstelsel niet aan een ver gunning onderworpen. Het stelsel heeft alleen betrekking op het vervoer langs den weg, zoodat bijv, jaagpaarden voor schepen er niet onder vallen. Het vervoer van melk van de boerde rijen naar de fabriek valt voorloopig evenmin onder dit vergunningsstelsel, tenzij het contractueel aangenomen melkritten betreft, welke wel aan een vergunning worden gebonden. In de Ne derlandsche Staatscourant zal daartoe een beschikking worden gepubliceerd. De uitvoering van het vergunningsstelsel wordt opgedragen aan de Rijksverkeers inspectie. Voor een vergunning zullen in begin sel slechts in aanmerking komen, zij, die reeds van 1 September 1939 af als hun hoofdberoep vervoer van goederen langs den weg, ten behoeve van derden, hebben verricht. De Rijks (hoofd) inspecteurs van het verkeer zullen een dézer dagen in de provinciale pers een advertentie doen plaatsen, o.a. vermeldende de adressen, waar de aanvraagformulieren verkrijg baar zullen zijn. De formulieren moeten voor 5 September 1942 in tweevoud be hoorlijk ingevuld bij den Rijks (hoofd) in specteur van het verkeer worden inge zonden. KORTE BERICHTEN: Het programma voor morgen van de door Archipel geor ganiseerde Zilveren Bal wedstrijden luidt: A: 11.45 uur SpoorwijkEsdo, B: 12 uur VVP—VDS, C: 1.15 uur Archipel Rava, D: 2.30 uur Wilhelmus—BTC, Demi-finales: 3.45 uur Winnaar Awin naar B, 5 uur Winnaar CWinnaar D. Morgen wordt een wieler- wedstrijd gehouden van de 6 vereenigin- gen, die aan de competitie Zuid-Holland hebben deelgenomen op ’t Criterium Var- kenoord achter het Feijenoord-Stadion. Voor de waterpol o-c o m p e- titie werd gespeeld Heeren, afd. Q S.V.H. 3—Maas 2, 2—2. baar, opgeborgen stond. Nu is ons ech ter ter oore gekomen, dat... en verder is ons ter oore gekomen, dat uw in genieur Corvin... Wij meenen dus, als het niet mis gezien is, dat, terwijl u ons den wagen verpandde, u hem te gelijk uitleende aan den stiefbroer van ingenieur Corvin, die ermede aan de rennen in Olbersdorf deelnam. Wij be houden ons het recht voor om alle stap pen te doen, welke wij noodlg achten, totdat de zaak volkomen is opgehel- derd. Bovendien blijkt uit onze boeken, dat u het door ons verleende crediet van 7000 mark met 1200 mark hebt overschreden. Wij verzoeken u om dit bedrag per 1 September a.s. weer aan te zuiveren en ten tweede, om dezer dagen op ons kantoor het verdere met ons te komen bespreken. ROME, 22 Augustus. (Stefani.) Het hoofdkwartier van de Italiaansche weer macht maakt in zijn legerbericht van heden het volgende bekend Aan het Egyptische front normale ac tiviteit van verkenners en van de weder- zijdsche artillerie. De luchtmacht van de Asmogendheden was zeer actief. Een Spitfire werd in een luchtgevecht neerge schoten, Italiaansche en Duitsche forma ties bombardeerden de militaire doelen van Malta en voor anker liggende sche pen in de haven van La Valetta. Twee onzer vliegtuigen keerden van hun op treden tegen den vijand niet terug. In de Middellandsche Zee schoten Duitsche jagers, welke een convooi moesten be schermen, 4 vijandelijke vliegtuigen om laag. Onder zeer groote belangstelling er waren eenige honderden personen is hedenmorgen op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan het stoffelijke over schot van den heer A. W. Krul, directeur van de bekende banket-, bonbons- en chocoladefabriek van dien naam. ter aarde besteld. Leden van de Sint Vincentiusvereeni- ging fungeerden op de begraafplaats als slippendragers. De absoute en beaarding werden verricht door dr. Franses, hoog leeraar aan de universiteit te Nijmegen, die ook een Requiemmis in de kerk in de Parkstraat heeft opgedragen. Rijst Scheerzeep Sigaretten Suiker Suikerwerk Tabaksk. Tabaksk. Textielk. 3e serie Textielk. 2e serie (behalve bon K) Vleesch Vleesch Vleesch Vleesch Zeep Zeep Zeep Zeep 371 250 gr. wasoh. of zeepp. 30 Sept. Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit (br. Beschuit (br. 500 gr. 100 gr. 250 gr. 41A t.m. 44A 3j L. 41B t.m. 44B ij L. 01 2 L. 02 2 L. 250 gr. 100 gr. 4-41, 4-42 U „Jonge solisflen stellen zich voor" Ondanks de moeilijke tijdsomstandig heden heeft de leiding van het Residentie orkest haar groote reputatie bij de opstel, ling van de programma’s voor het komen de winterseizoen zoowel door de keuze der uit te voeren werken als door het af sluiten van contracten met binnen- en buitenlandsche solisten en dirigenten van naam weten hoog te houden. Want, al hoewel de uitvoering van vele moderne orkestwerken niet volkomen verzekerd kan worden, aangezien de verzending van het notenmateriaal, van het buitenland uit heden veelal vertraging ondervindt, biedt het gezamenlijke winterseizoen van het Residentie-orkest toch èn door de namen der medewerkenden èn door de vermelde repertoire-werken en weinig ten gehoore gebrachte composities van klassieken en modernen aard vele opval lende attracties. Wij denken hierbij aan de aangekondigde uitvoeringen van het 5e Brandenburgsch concert, de h-moll- Suite en het concert voor dubbelorkest in Es gr. t. van J. S. Bach, Bruckner’s 4e Symphonic in Urfassung en 7e Symphonic en voorts aan de moderne werken van H. AndriessenMiroir de peine. L. Or- tel Symphonia picolo, Sobanski Schle- sisches Himmelreich. Kodaly Dansen uit Galanta, Sibelius7e Symphonic, Schoe- maker Breughel-suite, Rudi Stephan Musik für Orchester, Hugo van Dalen Jobéïde en van A de Wal, Carl Schafer, Ravel, Th. Berger, Fl. Schmidt, Th. v. d. Bijl en H. Strategier. De verschillende concerten zijn verdeeld over 5 series als volgt een serie A van 10 abonnementsconcerten, een serie B van 5 abonnementsconcerten, beiden met so listen, welke op Zaterdagmiddag, aanvang 3 uur zullen worden gegeven, een serie C en een serie D resp. van 10 en 5 volks concerten met solisten, welke op Woens dagavond, aanvang 7.30 uur, zullen plaats vinden en een extra serie, welke als serie E de naam draagt„Jonge solisten stellen zich voor”. Op elk concert van laatstgenoemde reeks zullen zich drie jonge kunstenaars bij voorkeur een vocalist, een pianist en een strijker aan het publiek komen voorstellen, ter wijl aan het spel van Simon Admiraal, die voor de toekenning van de Prix d’Excellence zal optreden, een geheele avond zal worden gewijd. Het spreekt van zelf, dat het Residentie orkest de buitengewone bijdragen, welke het steeds van donateurs en begunstigers heeft mogen ontvangen, in deze tijden meer dan ooit waardeert. De directie heeft in verband daarmede dan ook be sloten om voor de leden, donateurs en begunstigers van het Residentie-orkest een concert op 11 April, aanvang 2.30 uur, te doen plaats vinden, waaraan George van Renesse als solist zal mede werken. Voor dit omvangrijk winterseizoen heeft men zich de medewerking verzekerd van Frans von Hoesslin en Hans Weissbach, om naast de vaste dirigenten Frits Schuurman en Toon Verhey als gastdiri- genten van tijd tot tijd de plaats aan den lessenaar in te nemen. Hieronder laten wij een overzicht vol gen van de concerten der 5 series met vermelding van data, dirigenten en so listen en solowerken. Serie A 26 Sept.Fr. Schuurman, sol. Jaap en Haakon Stotijn, Dubbelconcert van Voormolen24 Oct.: Toon Verhey, solist Cor de Groot. Concert van Ba- dings 7 Nov.: Fr. von Hoesslin. solist J. Röntgen 12 Dec.: Fr. Schuurman 26 Dec.: Toon Verhey, solist Theo v. d. Pas, 2e Pianoconcert van J. Brahms 23 Jan.: H. Weissbach, solist Carel van Leeuwen Boomkamp; 6 Febr.: Fr. Schuurman, soliste Gertrud Pfitzinger 20 Febr.: H. Weissbach, solist Emil Tel- manyi 20 Maart Toon Verhey 3 April: Fr Schuurman, soliste Mia Peltenburg. Serie B10 Oct.: Fr. Schuurman, Gy- orgy Faragó (piano); 21 Nov.: Fr. von Hoesslin, Jan Prins (fluit); 9 Jan.: Toon Verhey, Gerhard Taschner (viool) 6 Maart Fr. Schuurman, Marcelle Meyer (piano); 17 April Toon Verhey, Herman Krebbers (viool). Serie C 30 Sept.Fr. Schuurman. Her man v. d. Vegt (viool); 14 Oct.: Fr. Schuurman. Irma Timmermans (liederen van Badings en Schouwman); 11 Nov.: Toon Verhey, Tini Kaiser (Pianoconcert Hans Pfitzner)25 Nov.: Fr. Schuurman, Sietske Bolten (Helleren van Duparc, C. Franck en Wagenaar); 16 Dec.: Fr. Schuurman, Willy Fens (Pianoconcert van W. Pijper) 13 Jan.: Toon Verhey, Paul Niessing (Pianoconcert W. Landré) 10 Febr.: Fr. Schuurman. Louis de Ruy ter (Vioolconcert van M. Bruch)10 Maart Toon Verhey, Hélène Ludolph (zang) 7 April Fr. Schuurman, Marinus Flipse (Pianoconcert R. Kappnig)21 AprilFr. Schuurman, Piet Hartvelt (Vioolconcert W. Pijper). Serie D 28 Oct.: Toon Verhey, Phons siek op lag en Elin liep heen en weer en zocht een kom. Toen zij langs de teeken- tafel kwam, bleef zij staan. Hier ligt een brief, mijnheer Cor vin. Hij is geadresseerd aan mijnheer Ponsiek, maar hij is zoo neergelegd, dat het schijnt, alsof hij moet gelezen worden. Na een blik op den zieke kwam Man fred naar haar toe. Waarschijnlijk had Ponsiek den brief hier neergelegd en wilde reeds weggaan, toen de hartaan val kwam. Misschien was hy bang en wilde niet langer alleen zijn, meende Elin. Manfred las den brief en werd blee- ker. Dan met een blik op Elin las hij zacht: Zeer geachte heer Ponsiek, Toen wij meer dan twee maanden geleden het gevraagde crediet van 7000 mark op uw renwagen gaven, waren wij in de veronderstelling, dat deze wa gen in de garage van den heer Haller- - ieder onbereik- De Nederlandsche Kultuurkamer deelt het volgende mede: Wanneer binnen kort de kultuurwerkers op grond van hun aanmelding en van de vragenlijst der ledenregistratie van de Nederland sche Kultuurkamer, geregisteerd zullen zijn, zullen de voorloopige „bewijzen van aanmelding” verzonden worden. Daarna zullen op het terrein van de Nederlandsche Kultuurkamer nog slechts diegenen werkzaam mogen blijven, die in het bezit van het „voorloopig bewijs van aanmelding” zijn. Hun, die zich bij de Nederllandsche Kultuurkamer heb ben aangemeld, doch de vragenlijst nog niet ingevuld hebben teruggezonden, alsmede hun, die aan hun aanmeldings plicht nog niet hebben voldaan, wordt in hun eigen belang verzocht, onmiddellijk hun verzuim te herstellen. Het secreta riaat is gevestigd 2e v. d. Boschstraat 46, den Haag. In verband hiermede zij nog eens ver wezen naar de artikelen 3 en 4 van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied, betreffende de Ne derlandsche Kultuurkamer (Verorde ningenblad 211-25 Nov. 1941, stuk 47). CITYDe onderwaterboot heeft sinds haar eerste practische vaart omstreeks 1850, tal van veranderingen ondergaan. Toch zou de uitvinder, zooals hij in de film .,G e h e i m a c t e W. B. I” wordt voorgesteld, de Beiersche korporaal Wil helm Bauer, indien hij haar nu. een tot in het geringste geperfectionneerd en machtig wapen, mocht aanschouwen, meer tevreden dan verbaasd zijn. Bauer wordt door Alexander Gelling, onder regie van Herbert Selpin, gekarakteriseerd als een man vol durf en energie, doortastend in optreden, waardoor zijn idealen tot ver wezenlijking komen. Bovendien gloeit zijn hart voor zijn vaderland, kent hij naast zijn gezonde eerzucht geen winzucht, zoo dat hij durft af te wijzen, die hem te na komen, mogelijkheden weet uit te buiten, doch niet zwicht voor verlokkende En- gelsche aanbiedingen De tragiek van het verval der Duitsche Bondstaten vindt een climax in het besluit om de oorlogsvloot publiek te laten verkoopen, de heroïek in de herleving der eenheid en het terug roepen doch vooral terugkeeren van Bauer uit Russischen dienst. De spanning in het verloop van de vlucht uit Kroon- stadt, gepaard gaande met die van de proefvaart en de eerste succesvolle be proeving van het onder water komen, wordt weldadig en ongedwongen ge broken door de komische scène der ont voering van den Russischen werfdirecteur en zijn beambten. Een leerzame en inte ressante film, vol spanning en aardige, idyllische tafereelen uit vervlogen tijden. Merkwaardig is, dat er slechts één vrouw in deze film op den voorgrond treedt n.l. Eva Immermann als de verloofde van Bauer. P. H. de Wit. CINEAC: De voortzetting van de film- sprookjes in Cineac dient in de eerste plaats de jeugd te plezieren, doch ook ouderen wier hart jong genoeg is gebleven zullen misschien met weemoed, misschien met blijde herinneringen terugdenken aan lang vervlogen winteravonden. Het zijn deze week de avonturen van „De gelaarsde kat”, die door zijn slimheid zijn meester niet alleen aan een groot kasteel, doch bovendien aan een koninklijke bruid helpt, welke zich op het doek afspelen. Van har te wordt er medegeleefd met den strijd van den slimmen kater met den menschen- eter, getuige de onverbloemde reactie van kreten en handgeklap. Dit is uitstekend vacantie-vermaak. P. van Zwanenburg. Amicitia: vertoont „Vorsten-tragedie”, een stuk uit het dramatische leven van Maria Stuart met de groote tragedienne Zarah Leander in de hoofdrol, bijgestaan door Willy Birgel. Apollo: Is ook deze week niet meer alleen met den zieke was. De dokter knielde neer en opende zijn instrumententasch. U houdt hem hier vast, mijnheer Corvin en u het hoofd, juffrouw. U zult toch niet flauwvallen? Elin schudde het hoofd. Neen, zij zou niet flauwvallen, dat wist zij zeker. De dokter begon het hart te onder zoeken. In Elins handen lag het hoofd van Ponsiek met zijn verwarde, grijze haren, met zijn doorgroefd en nu zon derling stil geworden gezicht, met het hooge voorhoofd, waaruit langzaam bloed op haar manchetten drupte. Manfred, aan den anderen kant ge knield, bekeek haar vol verwondering. Het meisje Elin, dat daar knielde en dapper toekeek, hoe bloed van een vreemde haar blouse bevlekte, werd plotseling een openbaring voor hem. Dit was dus Elin: niet een coquet, nut teloos ding, maar een dapper meisje, dat alleen geen gelegenheid had gehad, haar moed te toonen. Neen, hij was bij ons. Von Erd- mannsdorf had hem meegebracht. Hij wilde den wagen koopen, maar toen is er niets van gekomen. Ponsiek wilde den wagen koopen? Ik kan dat niet gelooven. U moet zich vergissen. Neen, neen, ik vergis mij niet! Von Erdmannsdorf heeft het mij gezegd. Onder zijn warmen blik sloeg Elin haar oogen naar hem op en in den blik van beiden lag een dieper begrijpen van den een voor de ander. Elin zag de schitterende oogen vol teederheid, welke haar aankeken. Dat was toch... dat was toch... als eens... maar nu was het veel mooier. Dat was de wereld en dat was geborgen zijn en thuis. De dokter richtte zich op. Nu moes ten beiden nog hier optillen en daar tillen en dat halen en weer wat anders. Hun gedachten waren weer heelemaal bij den armen Poysiek, die een hart aanval had gehad. Misschien was het niet ernstig, zei de dokter troostend. Zooiets gaat vaak spoedig voorbij. Als hij verstandig is, kan hij nog wel twintig jaar leven. Ik zal nu een noodverband leggen en dan ga ik om de ziekenauto bellen. Hij kan zoo onmogelijk blijven liggen. U wilt wel even bij hem blijven, tot ik terug ben. Manfred zat naast het bed waar Pon- mann, veilig en voor 400 gr. 50 gr. 400 gr. In de dagelijksche Duitsche Weermacht- berichten lezen wij cijfers, welke ons be wijzen hoe hard de strijd in het Oosten is. Cijfers, welke aangeven het aantal bolsjewistische vliegtuigen, tanks en stuk ken geschut, welke buitgemaakt worden of vernietigd, het aantal bunkers dat ge nomen wordt, het aantal kilometers, dat niettegenstaande hevigen tegenstand, door de Duitsche legers opgerukt wordt. Deze cijfers leeren ons begrijpen met hoeveel doodsverachting en heldenmoed de dap pere Oostfrontstrijders de bolsjewisten bestrijden. Landgenoot, daar in het Oosten wordt een heldenstrijd gestreden ter wille van de toekomst van Europa. Als goede vaderlanders is het uw plicht uw aandeel te leveren. Meldt u aan bij het Vrijwilli gerslegioen „Nederland”, Koninginne gracht 22 te ’s-Gravenhage Dusch (Pianoconcert Pizzetti)2 Dec Fr. Schuurman, Rucky van Mill (piano) 27 Dec Toon Verhey. Constant Moer man (Vioolconcert Sibelius); 24 Febr.: Toon Verhey, André Rodenhuis (Piano concert Bourgignon) 24 Maart Fr. Schuurman. Roos Boelsma (Requiem R. Mengelberg). De concerten van de nieuwe serie ..Jonge solisten stellen zich voor” vallen op de volgende data de Woensdagavon den 6 Jan., 3 Febr.. 3 Maart en Dinsdag avond 13 April, aanvang steeds 7.30 uur. De zieke kwam tot bewustzijn. Hy kreunde. Wij moeten een dokter hebben, zei Elin. Wij kunnen hem niet onder onze handen laten sterven. Manfred sprong op. In het huis hiernaast woont dokter. Ik ken hem goed. Peters vader behandeld. Hij juist spreekuur hebben. Ik roepen. Hij aarzelde. Of wilt u liever gaan? Neen, waarom? Bent u niet bang, alleen iemand, die misschien stervende is? Neen, gaat u. U kent den dokter. Hij gaat eerder met u mee dan met mij. Na een kwartier kwam Manfred met den dokter terug. Elin was blij, dat zij Beste Rubriekertjes, Jullie hebben zeker allemaal wel veel pret gehad in de vacantie. Wat hebben veel rubriekertjes hun best gedaan op het opstel Het was heel moeilijk de prijsjes te verdeelen. Er zijn natuurlijk nog wel enkelen, die me nog meer willen vertellen over de vacantie. Dat mag je doen als je maar niet vergeet je naam, schuilnaam, leeftijd en adres er in te zet ten en op de enveloppe,, Aan tante Etty”. Volgende week komen er weer nieuwel F3dds€ls „Krabbetje”, „Klein Duimpje” en „Carry” mogen Woensdagmiddag na 2 uur een prijsje komen afhalen. Vele groeten van TANTE ETTY. ZILVEREN JUBILEUM BIJ HUS: Don derdag was de heer P. van Gelder 25 jaar werkzaam als controleur bij de N.V. Meel- en Broodfabrieken „De Zeeuw" B. Hus. De jubilaris werd in den ochtend op het hoofdkantoor door de directie en chefs gehuldigd. De zilveren medaille en het diploma voor 25 jaar trouwen dienst van de Ned. Ver. van werkgevers werden hem uitgereikt. Van de directie ontving hij de gebruikelijke enveloppe met inhoud. Namens het personeel werden hem ca- deaux overhandigd, terwijl aan zijn echt- genoote bloemen werden aangeboden. PLV.-DIRECTEUR AAN- EN VERKOOP BUREAU VAN AKKERBOUWPRODUC TEN: Het Voedselvoorzieningsblad bevat een beschikking, van den secretaris-gene raal van Landbouw en Visscherij, waar bij wordt benoemd tot plaatsvervangend directeur van het aan het hoofdbedrijf- schap voor akkerbouwproducten verbon den aan- en verkoopbureau van akker bouwproducten J. Verhage, alhier. TENTOONSTELLING VOLKSTU IN VER- EENIGING „EIGEN ARBEID”: Morgen zal op het terrein van de Volkstuinver- eeniging „Eigen Arbeid” aan de Binck- horstlaan een tentoonstelling worden ge houden, van door de leden zelf gekweek te groenten, bloemen en fruit. Deze ten toonstelling sluit de feestelijkheden af, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „Eigen Arbeid”. GOUDEN ECHTPAAR: Het echtpaar F J. Blok en W. A. A. Blok-Greeve, Wonende Minckelerstraat 22, zal op 7 September zijn 50-jarige echtvereeniging herdenken. De Arbeidersmuziekvereeni- ging „Kunst en Strijd” geeft op Zondag 30 Augustus van 2.304.30 uur een con cert in het openluchttheater „Zuiderpark” Bij het pijl en boog schie- ten kreeg de 10-jarige T. M., uit de Spi- raeastraat bij ongeluk een pijl in het rech teroog, waarbij hij zoodanig werd ver wond, dat de knaap in het ooglijdersge- sticht aan de Laan van Meerdervoort moest worden opgenomen. De 45-jarige mevr. G. van’t H. viel bij het ramen zeemen aan haar woning in de TonyStraat van de eerste étage. Zij brak den rechterpols en be kwam kneuzingen aan rug en schedel. Zij werd overgebracht naar het zieken huis aan den Zuidwal. Op 1 September a. s. herdenkt de heer G. A. Veeren het feit, dat hij 40 jaar geleden in diénst is getreden als ambtenaar bij de b<Aer en kaas contröle- stations Zuid-Holland. In het Zwembad Zuider- park werden gisteren 4556 baden geno men. Door de ziekenfondsen Naar aanleiding van een door het Ne- derlandsch Arbeidsfront gedaan verzoek om inlichtingen inzake verstrekkingen van de middelen genoemd in artikel 14 sub. 9 van het tweede uitvoeringsbesluit ingevolge het Ziekenfondsbesluit, name lijk brillen, kunstoogen, breukbanden, buikbanden, elastieke kousen, orthopae- disch schoeisel, steunzolen, e.d. heeft het departement van Sociale Zaken het volgende medegedeeld: In afwachting van een definitieve rege ling zuHen de Algemeen ziekenfondsen de volgende richtlijnen moeten volgen: de verplichtverzekerden, ingevolge het Zie kenfondsenbesluit, hebben in twee ach tereenvolgende jaren ten hoogste eenmaal recht op de noodige verstrekkingen van de middelen, genoemd in artikel 14 sub. 9 van het tweede uitvoeringsbesluit, voor loopig zonder eenige bijbetaling hunner zijds, doch slechts na machtiging van het Algemeen Ziekenfonds, waarbij zij zijn aangesloten of van den controleerend ge neesheer van het fonds. Indien een voorwerp als boven bedoeld binnen twee jaar op medisch voorschrift, door een nieuw dient te worden vervan gen, kan dit geschieden na machtiging door het Algemeen Ziekenfonds of den controleerend geneesheer. Het einde van den termijn van twee jaar behoeft in dat geval niet te worden afgewacht. Ook wanneer een wijziging in een ver strekt middel moet worden aangebracht, kan dit met toestemming van het Alge meen Ziekenfonds of den controleerend geneesheer. Machtiging tot vervanging mag na ver strekking door het Algemeen Ziekenfonds of door den controleerend geneesheer, slechts worden verleend, indien vernieu wing noodig is door slijtage of omdat een voorwerp van dezelfde soort, doch van een ander model of een andere sa menstelling is voorgeschreven. In die gevallen zal de verstrekking eveneens zonder bijbetaling door den ver zekerde plaats vinden. J. A. Strickling te Leidschendam- 80 jaar geworden. Gisteren heeft de heer Johannes Augustinus Strickling te Leidschendam onder veel belangstelling zijn 80-sten verjaardag gevierd. De heer Strickling, dien men wel eens den held van Muiden heeft genoemd, een naam, welke hem ten volle toekomt heeft zich op 19 Ja nuari 1883 op buitengewoon moedige wijze gedragen. Door zijn optreden heeft hij voorkomen, dat de explosie en de brand, welke in de buskruitfabriek „De Krijgsman” plaats grepen, zich uitbreidden, waardoor Muiden voor een ware ramp bleef gespaard. Dat men den hoog bejaarden ju bilaris niet heeft vergeten was wel op te maken uit de talrijke brieven en tele grammen van vrienden en bekenden. Ook Leidschendam, waar de heer Strickling met zijn gezin reeds 28 jaar van een klein pensioen moet leven, heeft hem niet vergeten; veel fruit en bloemen legden daarvan getuigenis af. De Springstoffenfabrieken en het hoofdbe stuur van de Ver. van onder-qjficieren van het Ned.-Ind. leger „Madjoe” met name deden van hun medeleven blijken. Jammer, dat de heer Strickling reeds jaren aan het bed gebonden is. Maar in zijn levensavond heeft hij nog die frisch- heid voor het ophalen van oude herinne ringen, dat de belangstellende luisteraar erdoor geboeid wordt. Al heeft de heer Strickling ook op den ouden dag nog veel zorgen o.a. de drukkende last van een hypotheek op zijn huisje toch vervulde de dag van gisteren hem en de zijnen met bijzonderen dank voor de velen, die zijn 80-sten verjaardag tot een onvergetelijken hebben gemaakt. Zondag 23 Augustus. H i 1 v. I 415.5 m. 8.Gr.muz. 8.15 zin van het boer zijn. 8.30 Gr.muz. 9. BNO. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.30 „Deutsche Stunde”. 11.30 De stem der S.S. 11.45 Neerlands stem van het Oostfront. 12.BNO. 12.15 Zang, harp, orgel en Röntgenkwartet. 12.40 Duitsche volksconcert. 14.„Knut Hamsun, zijn leven en werken”. 14.20 Gr.muz. 14.30 En semble Willy Kok. 15.30 Voordracht. 15.45 Gevar. progr. 16.30 Masman’s dansorkest. 17.Cabaret. 17.45 BNO. 18.B. van Dinteren’s orkest. 18.45 BNO. 19.05 Sport van den dag. 19.30 Omroeporkest. (Van 20.15 alleen voor radiocentralen met lijn verbinding.) 20.30 Gevar. progr. 21.45 BNO. 22.00—24.— Gr.muz. H i 1 v. II 301.5 m. 8.Gr.muz. 9.BNO. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gr.muz. 10. Voor den kerkgang klinkt de lofzang (opn.) 10.30 Studiedienst. 11.45 Psalmen en geestelijke liederen (opn.) 12.BNO. 12.15 Gevraagde platen. 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 13.05 Sibbekunde. 13.20 Orgelconcert en gr.muz. 14.„On der den citroenboom”. Spaansche progr. 14.30 Opera „Mignon” (opn.) 16.Boek bespreking. 16.15 „Wee den leugenaar”, luisterspel. 17.Otto Hendriks’ orkest, en Duo Rommerts Reeskamp. 18.Gr. muz. 18.15 Gesprekken met vooraanstaan de figuren uit onzen tijd. 18.30 Zang en pianovoordracht. 19.30 BNO. 20.BNO.: Eng. uitz.: „Dutch news Reel”. (Voor ra diocentralen: gr.muz.) (Van 20.1’5 aHeen voor radiocentralen met lijnverbinding.) 20.15 Viool en piano. 20.58 Gr.muz. 21.45 BNO. 22.10 Wijding. 22.15—24.00 Zie Hilv. I. Maandag 24 Augustus. Hilv. I 415.5 m. 6.50 Gymn. 7.— BNO. 7.15 Gr.muz. 7.45 Gymn. 8.BNO. 8.15 Gr.muz. (9.159.20 Voor de huisvrouw.) 11.Radio-vacantieschool. 11.20 Orkest Carlo Carcassola. 12,Amsterdamsch Ka- mermuziekgezelschap. 12.40 Almanak. 12.45 BNO. 13.Zang en piano. Otto Hendriks’ orkest. 15.Voor vrouw. 15.45 Orgelconcert. 16.Gods dienstige lezing. 16.20 Orgelconcert. 16.45 „De nieuwe kleeren van den keizer”, luis terspel voor de jeugd. 17.15 BNO. 17.30 De Melodisten. 18.Lezing „Waarom koloni satie”. 18.15 De Melodisten. 18.45 BNO. 19.05 Politiek weekpraatje. 19.20 Piano voordracht. 19.50 Gr.muz. (Van 20.15 al leen voor radiocentralen met lijnverbin ding.) 21.15 Gr.muz. 21.45 BNO. 22.00— 24.Gr.muz. Hilv. II 301.5 m. 6.50—8.10 Zie Hilv. I. 8.15 Gr.muz. 10.Wijding. 10.15 Gr.muz. 10.40 Wetenswaardigheden. 10.50 Piano. 11.30 Reportage. 11.40 Gr.muz. 12.15 Fr. Wouters’ orkest. 12.45 BNO. 13.Actueel nieuws voor boer en tuinder. 13.15 Om roeporkest. 14.Zang, cello en piano. 15.Discovariété. 15.45 „Cornelis Corne- liszoon Evertsen”, luisterspel. 16.En semble Willy Kok, 16.30 Orgel, viool en saxofoon. 17.15 BNO. 17.30 Strijkkwartet, zang en piano. 18.20 Gr.muz. 18.30 Gehei men van den tijd. 18.45 „Sverige”, Zweed- sche uitzending. 19.30 BNO. 19.40 Friesch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20 „Promenade”, gevar. progr. (Van 20.15 al leen voor radiocentralen met lijnverbin ding.) 21.Chansons. 21.15 Ensemble Willy Kok 21.45 BNO. 2.10 Wijding. 22.15 —24.00 Zie Hilv. I. Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Chocolade Gort Honden- en k.br. Jam Kaas 367 t.m. 369 Koffiesurrogaat 338 Melk Melk Petroleum Petroleum Peulvruchten Pudding, verm. Rundvet (bonnen ingeleverd) 44 1—12 Sept. 5 Sept. 31 Aug. 29 Aug. 1 k.g. 5 Sept. 100 gr. 5 Sept. 1 rantsoen 22 Aug. 1 rantsoen 29 Aug. 41 t.m. 120 Toiletzeep M 75 gr. 30 Sept. Zeep 335 28 a 75 gr. 30 Sept. Wasoh- en zeeppoeder 336 250 gr. 30 Sept. Zeep L 250 gr, wasch- en zeeppoeder en 30 Sept. Brandstoffen Kookdoel. 01 02 03 KF 1 Eenh. 30 Apr. '43 Gen. Anthr. Brandst.k. DV 1 t.m. 51 Eenh. 31 Dec. Gen. Turf 100 gr. 50 gr. 100 gr. 50 gr. 28 a 75 gr. 370 45 gr. (huish.) M 28 75 gr. Zeep M waschp. 250 gr. w.-of z.p. 30 Sept.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 2