HUIZEN 1/l/leufide'iiug A.RVOET De inbraak in het Distributiekantoor te Beverwijk K «Carboyib Laatste Telegrammen RECHTZAKEN KUNST EN LETTEREN heden BINNENLAND UIT DE OMSTREKEN STADSNIEUWS voor {iNGUAPHONE Dat is de methode vreemde talen! De zitting De distributiebonnen Ir. J. BLOEMSMA BRILJANTEN, GOUD EN ZILVER H. VENBROEK BOEKHORSTSTRAAT 12 Tel. 11.65.5». Uw Juwelier. Aanvallen in Egypte afgeslagen Buit in 2 koffers vervoerd Verhoor der verdachten HET A.S. CONCERTSEIZOEN van Rad FEUILLETON (Wordt vervolgd), DE KOMEDIANTEN KOMEN BELEGGINGS-EN ADMIfllSTR.KAHT l.O.vanGRIETHUySEM tzn. onroerende goederen-alle assurantiën TE KOOP GEVR.EN AAHGEB. A.PAUUOWNAPl.3 DEM HAAG .TEL. 39 91-95 WA GENST GAAT 4-6-8 Ie bl. pag. 2 UITREIKING DISTRIBUTIE BESCHEIDEN Jhr. Mr. J. L. W. C. VON WEILER OVERLEDEN Augustus 1942 Eerste premietrekking Winterhulp- loterij Wat een verrassing! HAAGSCHE COURANT Vrijdag 28 Uitvoering Luchtbeschermings- verordening OPGEBLAZENHEID 1 W VACANTIEBEZIGHEID RADIO-PROGRAMMA van Fortuna draaide in Amsterdam De totaal-uitslag 1067 Gehoorzaal: Lange Voorhout 23a. Tel. 115162. Indien 5 k g- 75 gr. 43 A Toiletzeep VIII huwelijksaanzoek gedaan. En hij Bedriegers bedrogen? Aldewereld heeft 25.000 gulden ontvan gen, evenals verdachte zelf; de overige voor- Seiling Bonnen 43A 43 B 44 A 44 B 43 A 43 B 44A 44B 41, 42 360 29 Aug. 29 Aug. 5 Sept. 5 Sept. 29 Aug. 29 Aug. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept, 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 31 Oct. 5 Sept. 5 Sept. 200 gr. 1421 1 Sept beginnen 4 (Nadruk verboden) Roman van WILHELM LIClft'ENBERG 2 L. 250 gr. 100 gr. WASSENAAR N.S.B.-VERGADERING Op het landgoed Berghoveke te Wassenar aan den Zijde- weg 42 wordt morgenmiddag om 3.30 uur een vergadering van de N.S.B. ge houden. Als spreker zal optreden de heer J. H. L. de Bruin. SCHOOL VOOR RADIOTECHNIEK MIENT 551—555 DEN HAAG Telefoon 39.32.78. 100.per halfjaar. bij de grootste successen. Wil je dat, Raffaela? Hij stond nu zoo dicht bü haar, dat hij zijn hand op Raffaela’s haar kon leggen. Ze zweeg lang. En toen zei ze een voudig: Je bent een idioot! Ik dank je! riep hij ziels verheugd uit. Want steeds wanneer ze hem een dergelijke liefkoozing naar het hoofd wierp, zag zij in stilte in, dat Soldati een afschuwelijk slimme vent was. Toen ging Soldati naar het balcon. Beneden in den tuin lagen de scherven.' Maar gelukkig had hij de kostbare Gal- let-vazen vóór het begin van het gesprek Rijst Scheerzeep Sigaretten Suiker Suikerwerk Tabaksk. Tabaksk. Textielk. 3e serie Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Chocolade Gort 357 43, 44 43A 44A 43A 43B 44A 44B 370 4-41, 4-42 U 120.000 gulden heeft hij uitbetaald. Naar schatting is in den tweeden koffer voor een „waarde” van ƒ20.000 aan distributiekaar ten geweest. Als deze niet was wegge haald, zouden ze nog meer hebben ver diend. Verd. vermoedde, dat de tweede koffer door zwendelaars was weggehaald, die wisten, dat hij die distributiekaarten in huis had. De president zeide, dit vermoeden te deelen, want in alle door hem tot nu be handelde distributiezaken is gebleken, dat de bedriegers ook weer bedrogen werden. Vervolgens werd de 38-jarige slager J. Aldewereld, werkzaam te Bussum, gehoord. Hij verklaarde nog nooit met den strafrechter in aanraking te zijn geweest. Hij zeide, niet 25-, doch 24.000 gulden te hebben verdiend, en alles aan Clement te hebben verkocht. Hij kende ook Kroon. Voor 1700 gld. had hij verkocht, was bang geworden en heeft de heele zaak losgela ten Ook Heiman Meyer was steeds bij hem gekomen en daartegen had hij niet opgekund. Samen uit, samen thuis Verd. Aldewereld heeft het geld thuis in een kastje gelegd. Hij durfde er niets mede te beginnen; hij had alleen een motorfiets gekocht. Wel had hij plan gehad de zaak van Heiman Meyer, die jood is, over te nemen, maar dat is niet tot een einde gebracht. De 44-jarige G. J. P. P i 1 o o, pluim- veekoopman te Amsterdam, verklaarde, dat Meyer alles gelogen heeft. De president ried hem aan daar over tot den volgenden dag nog eens na te denken. J. C. T. Clement, een 40-jarige chauffeur uit Amsterdam, ontkende 1000 a 1100 gld. bij den bonthandel gekregen te hebben en kaarten in een café te Am sterdam te hebben verkocht, waarmede hij 150 gld. heeft verdiend. Bij Heiman Meyer had hij nog thee en sigaretten voor bon kaarten ingeruild. Alles bij elkaar heeft hij 4000 gld. verdiend. Als hij geweten had, dat de kaarten van diefstal afkomstig waren, zou hij zich niet met de zaak heb ben ingelaten. Te half zeven werd de behandeling ge schorst tot hedenmorgen. De uitreiking van bonkaarten voedings middelen 10e periode (6 Sept. t.m. 3 Oct.) bonkaarten aardappelen 10e periode (6 Sept. t.m. 3 Oct.), tabak-, sigaretten- of versnaperingskaarten (6 Sept. t.m. 26 Dec.), welke plaats vindt in het centrale uitreikingslokaal aan de Groot-Hertogin- nelaan (hoek Laan van Meerdervoort) ge schiedt morgen als volgt: 913: Moraal t.m. einde M en Na t.m. Noordanus. Aan afzonderlijke tafels zal tevens ge legenheid zijn tot het inleveren van aan vraagformulieren voor een schoenenbon. In de voormalige gemeente Loosduinen (lokaal Alidastraat 5) geschiedt de uit reiking morgen als volgt: van Peursen t.m. einde P, Q en Ra t.m. van Rhee. Gisteren is alhier op 82-jarigen leeftijd overleden jhr. mr. J. L. W. C. von Wei ler. oud-vice-president van het gerechts hof te ’s-Gravenhage. De teraardebestel ling is vastgesteld op Maandag a.s. om 3 uur op Oud Eik en Duinen. Jhr. mr. von Weiler werd 14 April I860 te Zaltbommel geboren en vestigde zich, na zijn promotie, als advocaat en procu reur te ’s-Gravenhage, .doch werd op 14 Juni 1890 benoemd tot lid van het Hof van Justitie in Suriname. Op 14 Juli 1900 deed hij zijn intrede in de Nederlandsche rechterlijke macht als rechter in de rechtbank te Rotterdam, welk ambt hij op 3 April 1909 verwisselde met dat van raadsheer in het Gerechtshof te ’s-Gra venhage, van welk college hij op 15 De cember 1927 vice-president wérd. Met 1 Juli 1933 werd hij als zoodanig, als gevolg van het in werking treden van de wet op de leeftijdsgrens, eervol ontslagen, waarbij hij benoemd werd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Jhr. mr. von Weiler heeft zijn krach ten op verschillend gebied getoond. Zoo was hij algemeen voorzitter van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren, onder voorzitter van het Algemeen Neder- landsch Verbond en voorzitter van ,,Va- cantiebezigheid voor schoolkinderen”. Maar ik des te meer. Want jouw taak is het, slechts te zingen. De mijne is nog wat moeilyker. Ik moet voort durend het evenwicht tusschen je kunst en je grillen bewaren. Jn een variété zou ik daarvoor een vermogen krijgen. En na een poosje ging hij op zangeri- gen toon voort: de geheele Winterhulp-loterij 1942 even vlot verloopt als de eerste van de zes series, die elk uit een millioen loten bestaan, dan wordt zij een volledig succes. De organisatoren hadden namelijk ge schat, dat per maand een millioen loten verkocht zou worden. Deze schatting is, wat betreft de eerste serie, juist gebleken, zoodat reeds gisteravond de eerste premie- trekking kon plaats vinden. Daarvoor was uitgekozen Amsterdam, hoewel het hoofd kantoor van Winterhulp Nederland in den Haag is gevestigd. De reden hiervan ont hulde de heer W. Eckhardt, die in hotel Bellevue, waar de trekking plaats had. de belangstellenden namens de leiding van Winterhulp Nederland welkom heette. Am sterdam stond wat den verkoop van loten betreft in 1941 aan de spits van alle groote steden. Van de zes millioen loten werden er twee millioen in deze stad verkocht. Ook in de eerste serie van de loterij 1942 heeft Amsterdam een zeer belangrijk aan deel, weshalve besloten werd de eerste premietrekking in deze stad te doen plaats vinden. Het apparaat, waarmede de trekking ge schiedde, bestond uit 6 raderen, die iecter de cijfers 0 tot en met 9 droegen. De ra deren werden snel rond gedraaid. Kwa. men zij tot stilstand, dan stond steeds een cijfer voor een opening in het ijzeren be. schot, dat de raderen aan de blikken van het publiek onttrok. Een en zeventig maal draaiden de raderen in snelle vaart rond, een en zeventig maal keken de oogen van de belangstellenden vol verwachting en vol verlangen naar het rad van Fortuna. Verscheidene bezoekers en bezoeksters hadden potlood en papier medegenomen om alle getallen te noteeren, want zij wa- Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit (br. Getuigenverhoor Het verhoor der verdachten was hier mede geëindigd. Daarna kwamen de op geroepen getuigen voor het hekje. In de eerste plaats J. M. Rodrigues, koop man te Amsterdam. Hij zeide de Groot te kennen, die hem verteld had zijn geld in den sluikhandel verdiend te hebben. „Hartelijk dank. Wat een verrassing, zoo’n pakket uit Holland”.* Zie hier in ’t kort de aanhef van de vele honderden brieven, die wij van onze Oostfrontstrij ders ontvangen. Het is een genot te lezen, hoe zeer de pakketten op prijs worden gesteld en hoe dankbaar onze legioensol daten er voor zijn het bewijs te ontvan gen, dat wij in het vaderland hen niet vergeten. Landgenoot, het is een goed werk, dat u doet, wanneer u ons Verzor- gingsfonds helpt; het is een prachtig werk op deze wijze den geweldigen strijd van onze dapperen aan het Oostfront te steu nen. Laten wij de handen ineenslaan, en meer, steeds meer pakketten zenden aan onze vechters voor de toekomst van ons land en volk. Het gironummer is 432100, t.n.v. Verzorgingsfonds Vrijwilligersle gioen Nederland, Koninginnegracht 22 te ’s-Gravenhage. H.T.M.-HALTE WEER INGESTELD: Met ingang van 27 Augustus is de tijdelijk opgeheven H.T.M.-halteplaats tegenover den in-, resp. uitgang van het Staats- spoorstation voor de beide rijrichtingen wederom ingesteld MUZIEKUITVOERING DOOR POLITIE- MUZIEK: Op morgenmiddag van 3 tot 4 uur zal het stafmuziekcorps van de Haagsche politie een openluchtconcert geven op het Belgische plein. schrok zelfs woordeloos, wat bij hem hoogst zelden voor kwam. Ja, naar Reginald Hicks, herhaalde Raffaela met stemverheffing, Je her innert je hem waarschijnlijk nog? O ja, ik herinner me hem... Hij bevestigde het met een woedend geknor. Die Amerikaan, die in het voorjaar zoo veel in mijn gezelschap was. Zoo overdreven veel. Het was niet zoo overdreven veel, naar thans blijkt. Want Reginald heeft mij op een heerlijken avond in Arezzo een huwelijksaanzoek gedaan. 41A t.m. 44A 41B t.m. 44B ij L. 02 359 361 Op een vraag van den president of sluikhandel geoorloofd is, antwoordde get. dat het er van afhangt of het distributie- artikelen betreft of artikelen, die vrij zijn, maar waarvoor hooge prijzen worden be taald. Op nader aandringen verklaarde ge tuige, dat het eene erger is dan het an dere, maar dat het allebei strafbaar is. Hij heeft voor de Groot 2 huizen ge kocht, welke hij billijk kon krijgen. Deze wenschte voor geldbelegging nog meer huizen te koopen. doch die bleken te duur. De Groot wenschte voof de hem ter hand gestelde 38.000 geen kwitantie, daar hij haast had. Ten kantore van een notaris is dit geld overhandigd, evenals de koop som voor de 2 huizen. Get. drong er toen op aan, dat van de resteerende 24.000 gld. een acte zou worden opgemaakt. Dit zou later gebeuren. Voorts heeft getuige voor de Groot 2 brillanten ringen gekocht voor 9000 gld., waarvan hij een kwitantie heeft. Voor ver dere geldbelegging had getuige op aanra den van anderen een Fransch schilderij gekocht voor 15.000 gld. Get. had van schilderijen geen verstand, De firma ver zekerde, dat zij bereid was dit schilderij voor denzelfden prijs te allen tijde weer terug te koopen. Daarom achtte ook get. dit een goede geldbelegging. Hij verklaar de zich bereid, dit schilderij voor denzelf den prijs terug te nemen. Get. M. Veenstra, rechercheur van politie, deed eenige mededeelingen over de tweede arrestatie van Catoen in Amster dam, die in een loozen wand boven schuif deuren zich verborgen heeft gehouden. Bij deze arrestatie schopte Catoen een recher cheur tegen het been. Hij is een gevaar lijke, beruchte inbreker, die zich altijd zal verzetten'en die nooit de leiding bij een inbraak uit handen geeft. Daarom ge loofde get. ook niets ervan, dat Levie de Groot de eigenlijke inbraak heeft ge pleegd.. Get. kende Catoen al vele jaren, evenals Heiman Meyer, die ook een be rucht inbreker is. Verd. Catoen vroeg of deze recher cheur al eens iets met hem persoonlijk te doen heeft gehad. Get. Veenstra ontkende dit. Hij kende diens verleden van hooren zeggen. Getuige Achterberg, rechercheur van politie, zeide dat verd. Piloo niet bij de politie bekend was. Daarna werd eenigen tijd gepauseerd. Psychiatrisch onderzoek van de Groot toegestaan Nadat de zitting was heropend, verzocht de verdediger van Catoen nog eenige ge tuigen te hooren, die zouden kunnen ver- •klaren, dat deze reeds vóór de inbraak over veel geld beschikte. De verdediger van verd. de Groot ver zocht een psychiatrisch onderzoek van zijn cliënt, wiens moeder in een krankzinni gengesticht is gestorven, wiens vader daar wordt verpleegd en die zelf in 1930 onge veer een half jaar in het Rijkskrankzinni- gengesticht te Woensel heeft doorgebracht Het Ober gericht trok zich, ter overwe ging van deze Vragen, in raadkamer terug. Daaruit teruggekeerd, verklaarde de president de aanvraag ten behoeve van Catoen af te moeten wijzen. Wat het ver langde psychiatrisch onderzoek van de Groot aangaat, dit is toegestaan; het zal vanmiddag geschieden. De zitting werd daarna geschorst tot morgenochtend. 30 Sept. Zeep 371 250 gr. wasch- of zeepp. 30 Sept. niet meer voldoende. Zooals je wilt, lieveling. Ik zal mezelf tegen iedere verlei ding beschermen en zorgen, dat ik nooit meer in staat zal zijn om zoo’n onwaar dig contract te teekenen. Hoe wil je dat doen? Door nog binnen een half uur een telegram naar Reginald Hicks in New- York te sturen. Hiervan schrok Soldati toch. dat ik zoo’n stompzinnige rol speel. Beslist de laatste maal. Ik beloof het je. Raffaela Cellini ging overeind zitten. Neen, je beloften zijn me al lang In het Verordeningenblad is verschenen een besluit van de secretarissen-generaal van Justitie van Binnenlandsche Zaken en van Sociale Zaken ter uitvoering van de Luchtbeschermingsverordening Hierin wordt o.m. bepaald, dat onder het ter beschikking stellen van goederen ten be hoeve van algemeene doeleinden der luchtbescherming in den zin van art. 13 tweede lid der Luchtbeschermingsverbr- dening mede worden begrepen alle op bevel van de bevoegde instanties getrof fen maatregelen ter camoufleering, over brenging van voorraden, verplaatsing of stopzetting van bedrijven of inrichtingen om redenen van luchtbescherming. De kosten van schadeloosstellingen ter zake worden door het Rijk gedragen. Personen. 250 gr. 50 gr. 1 rantsoen 1 k.g. 100 gr. 1 rantsoen 1 rantsoen 41 t.m. 120 Textielk. 2e serie (behalve bon K) Vleesch Vleesch Vleesch vleesch Zeep Zeep Zeep Jam 358 Kaas 367 t.m. 369 Koffiesurrogaat 338 Melk Melk Petroleum EA-krt. Peulvruchten Pudding, verm. Rundvet (Bonnen ingeleverd) 44 1—12 Sept. 5 Sept. 31 Aug. 29 Aug. 5 Sept. 5 Sept. 29 Aug. 5 Sept. Economische rechter VONNISSEN De Economische Rechter hier ter. stede veroordeelde S. van der Zwan alhier we gens het koopen van 2J k.g. vleesch zon. der bon tot f 50 boeteC. J. Wassenaar te Oegstgeest, die reeds zes maanden zit wegens clandestien slachten, kreeg thans voor het koopen van vleesch zonder bon 3 wekenD. W. van Ees te Leiden voor ’n zelfde feit 30 gulden boeteH. B. A, Linthout te Hazerswoude. wegens ver. voer van clandestien geslacht vee 1 maandJ. C. van der Bent te Noord wijk wegens idem 1 maandJ. Noordam. aL hier wegens het voorhanden hebben van een varken, 75 boeteA. Diesevelt te Leiden wegens id. van een koe, 150; J. Waasdorp te Lisse idem, 40Ch, Kentie te Pijnacker, wegens het koopen van ham zonder bon, 25G. P. van Foeteren te den Haag, die een baaltje roggemeel en melkpoeder zonder bonnen had gekocht, kreeg een boete van 50; A. Voordouw te Ter Aar. wegens het ontvreemden van gerst en gort en het verkoopen daarvan. 3 mnd. en bevel tot onmiddellijke gevangenneming M J. van Trigt alhier wegens het koopen van brood zonder bon. een boete van 10; G. J. Schmit, alhier, had gestolen meel zonder bon gekocht hetgeen hem 3 maanden gevangenisstraf kostP. C, Mittemeijer, alhier, had voor een ander een levensmiddelenkaart verkocht en zat zich veroordeeld tot een boete van 30; C. A. van Beveren te Loosduinen had ongeoorloofd pootaarjiappelen verkocht en zag zich deswege veroordeeld tot ee: boete van f 25H. Th. M. Wassenaar te Ssheveningen wegens het ongeoorloofd vervoeren van 4 bossen peen, 10 boete; wegens het vervoer van een groote hoe veelheid bieten werd L. van den Akke te De Lier tot 200 boete veroordeeld: R. Roos te Amsterdam had een ambte naar van de distributie afgeranseld ea kreeg 1 maand gevangenisstrafP. de Visser, alhier, wegens vervoer van aard appelen tot 15 boete: C. J. F. M. Ab bing alhier wegens idem een boete vai 20P. F. Groenewege te Voorban idem 10. Hedenmorgen werd de zitting voortge zet. Als getuige-deskundige werd eerst gehoord de heer de H oodirecteur van het Centraal Distributiekantoor alhier, die eenige vragen beantwoordde betreffende de inrichting van en de aanwezige en ge stolen voorraden distributiebescheiden in het kantoor te Beverwijk. Hij had kunnen vaststellen, dat er na de inbraak een ver- hooging van den bonnenomzet in den sluikhandel was. De gevolgen van derge lijke inbraken zijn voor de voedselvoorzie ning van de gemeenschap nadeelig, terwijl de organisatie van de distributie zeer wordt bemoeilijkt. Vervolgens werd doorgegaan met het verhoor van den 40-jarigen J. C. F. Cle ment, chauffeur te Amsterdam. Hij ver klaarde, dat de vonnissen in de Amster- damsche bonnenaffaire hem er toe hadden gebracht zich van deze zaak los te maken; hij betuigde zijn spijt over het gebeurde. De verdachte Gerrit H. R. Meyer, een 47-jarige pluimveekoopman te Amsterdam, daarna gehoord, verklaarde voor 3000 aan bonnen gekocht te hebben, welke hij van een jodenman Barend geheeten, had gekregen, die in bonnen handelde en dien hij al een paar jaar kende. Zonder eenigen borg had verd. dit geld gekregen. Hij kende noch den achternaam, noch het adres van dezen Barend. Met dezen bonnenhandel heeft verd. 75 gld. verdiend; het waren 150 kaarten a 20 gld. per stuk. Verderen handel heeft verd. in deze affaire niet gedreven. Hij, verklaarde eens gestraft te zijn, voor het smokkelen van sigarettenpapier, hetgeen hem 1 maand heeft gekost. P. Kroon, de 28-jarige winkelier in boter en kaas te Abcoude, zeide van Hei man Meyer 100 boterbonnen te hebben ge kocht a /2.20 per stuk, daar hij bonnen tekort kwam. Hij verkocht de boter voor ƒ5.70 per pond. Hij verdiende ƒ0.10 per pond. Hij bedoelde overigens niet groote winsten te maken. Elke week wisselde hij een aantal bonnen in. Verd. had 2 a 300 bonnen tekort; uit angst durfde hij dat, niet aan te geven. Verd. G. J. P. Piloo. 44 jaar, die in alles en, nog wat handelde, verklaarde klant te zijn geweest van Kroon. Hij heeft bij Kroon Heiman Meyer lee- ren kennen, van wien hij 200 bonnenkaar ten heeft gekocht, welke hij weer aan een zekeren Izaak Meyer verkocht voor ƒ3400. Later deed hij dit nog eens voor hetzelfde bedrag. Telken male verdiende hij 200 gld. daaraan. Kroon heeft niets gekregen. Verd. Heiman Meyer verklaarde, dat dit onjuist was. De derde Meyer is niet gearresteerd. Verd. Piloo merkte op, dat hij dezen Izaak Meyer niet heeft teruggezien en dat hij nog 50 gld. van hem moet hebben. ■Daarna werd de 51-jarige S. Canes, lompenkoopman te Amsterdam, gehoord. Hij bleek eenige keeren gestraft te zijn wegens beleediging. Door middel van zijn neef van Loggen was hij met H. Meyer in contact gekomen, van wien hij bonnen had gekocht. Hij had er ƒ225 mee ver diend. waarvan hij 100 aan van Loggen heeft gegeven voor de moeite, zoodat hij slechts 125 heeft verdiend. De 22-jarige M. van Loggen, cou peur te Amsterdam, neef van den verdach te Canes, bevestigde diens verklaring. Hij heeft van dien 100 gekregen en van H. Meyer nog eens 85 maal ƒ2.50 voor de 85 kaarten, welke hij aan zijn oom voor ƒ20 per stuk verkocht Italiaansch Weermachtbericht ROME. 28 Augustus. (Stefani.) Het Italiaansche Weermachtbericht van heden luidt als volgt: Verkenningspogingen van vijandelijke afdeelingen, gesteund door een welonder. houden artillerievuur, zijn aan het Egy.p. tische front afgeslagen. Duitsche jagers hebben in luchtgevechten 3 vijandelijke toestellen neergeschoten. Luchtaanvallen zijn ondernomen op Gela en Comiso door Britsche vliegtuigen, waarvan er 1 ge troffen door afweervuur, brandend neer- stortte in de omgeving van Comiso. ter. wijl een tweede, ernstig beschadigd, ge- dwongen was te landen nabij Marina dj Ragusa. De piloot werd gevangen ge- nomen. Gemeld wordt, dat 1 persoon is gedood en dat er onder de burgerbevol king eenige gewonden vielen, terwijl lichte schade is aangericht. ren in het bezit gekomen van een groot aantal loten. Zoo vertelde ons een vrouw, dat zij niet minder dan 400 loten had. Na tuurlijk had zij deze niet allemaal ge kocht, maar een gedeelte gekregen. Het lot was haar echter niet gunstig, wel scheelde het tot twee keer toe slechts twee cijfers, „maar ja, dat is net voldoende om niets te winnen”, zuchtte zij berustend, toen het afgeloopen was. Er waren 70 pre mies van 100 en één van 10.000. Hoe wel niemand van de aanwezigen, voor het meerendeel eenvoudige menschen, een premie van 100 zou verwaarloozen, heerschte er toch bij de trekking van de 10.000 een veel grootere spanning. De cijfers werden hardop gespeld en allerlei uitroepen, deden uitkomen, wat er in de bezoekers en bezoeksters omging. Dit be drag viel op nummer 241928. In de pauze ontving iedere aanwezige gratis een lot van de tweede serie. Er vielen verscheidene kleine prijzen, die direct uitbetaald werden. Hinderlijke opbbopmg^an 1 Bij gassen in de 35 stuks 31 cte.1 ggN. voorkomt men Het Duitsche Hooggerechtshof zette gis termiddag de behandeling voort van de zaak tegen de 11 verdachten van de in braak in het distributiekantoor te Bever wijk, waarbij een groot aantal distributie bescheiden werd ontvreemd en daarenbo ven nog 573 werd buit gemaakt. De monteur J. Catoen, te Amster dam. verder gehoord, zeide te blijven bij hetgeen hij bij zijn verhoor voor de politie heeft verklaard. Hij herhaalde geen geld te hebben ontvangen, behalve ongeveer 160 gulden als zijn aandeel in het gestolen baar geld. Hij had zich inkt weten te verschaffen en van een in de onderwereld bekend ge heimschrift gebruik willen maken, doch daarvan was niets gekomen. Ten huize van een familielid was verd gearres teerd. Hij beweerde, zich niet te hebben verzet, hetgeen den president aanleiding gaf tot de vraag, hoe dan bij de arresta tie een politieagent aan zijn been is ver wond. Bij zijn arrestatie in Amsterdam had hij nog 6000 gulden in' zijn zak, die hij had gehaald bij iemand, wien hij ze in bewaring had gegeven; hij had buiten op het land willen leven. De president: had weer een zaak, je met bonnen willen beginnen. Spr. wees er op, dat verd, dus met de andere 25.000 gulden erbij 31.000 bezat 1 Op een vraag van zijn verdediger ant woordde verd., dat hij in 1924 7 a 8 maan den, toen hij in gevangenschap verkeer de, in een krankzinnigengesticht in Woen sel is geweest. Vervolgens werd gehoord de 46-jarige A. v. d. Linden, colporteur en kranten- verkooper te Beverwijk. Hij zeide nooit gestraft te zijn geweest. Hij kende de Groot, doordat deze zijn zwager is, en heeft later Catoen ontmoet, toen deze bij hem thuis kwam. Nadat de Groot uit de gevangenis was teruggekeerd heeft verd hem van 9 Febr. tot 20 Maart onderdak verleend. Toen is hij naar Amsterdam gegaan. Enkele dagen later keerde L. de Groot met zijn broer Elias bij hem terug. Bij deze gelegenheid verklaarde Levi, _.dat hij wel eens een kijkje wilde nemen in het distributiekan toor”. Dit heeft verd. hem ten sterkste af geraden. Daarna is het tweetal nog ver scheidene keeren aan zijn huis geweest, ook als hij er niet was. Als er dan weer over dén inbraak werd gesproken ried verd. dit telkens weer af. Verd. wilde er niets mee te maken hebben. Aanvankelijk zou Elias de Groot hebben meegedaan, doch dat is niet doorgegaan. Het zou een ander zijn. Verd. had de opdracht gekre gen in den nacht van de inbraak in bed te blijven; hij moest alleen zorgen dat er nog een bed klaar was en op een briefje schrijven hoe laat de eerste trein uit Uit geest naar Amsterdam vertrok. L de Groot en Catoen waren omstreeks half 5 bij hem gekomen; zij hebben hem uit bed geroepen en hij merkte toen bij het uit pakken van de 2 koffers dat de inbraak ■was gelukt. De Groot heeft nog een anderen koffer uit verd’s slaapkamer gehaald en hij .moest de papieren en den ouden kof fer verbranden. Dat is gebeurd. Ook heeft hij de werktuigen naar Amsterdam ge bracht. Verd. heeft geen geld van den verkoop van de bonnen gehad. Van het gestolen baar geld kreeg verd. een biljet van 100 gulden. Dit heeft verd. vermoede lijk uit geagiteerdheid tegelijk met de kof fer er papieren verbrand. Een gevaarlijk zaakje Heiman H. Meyer, de 31-jarige veekoopman uit Amsterdam, die vervol gens werd gehoord, verklaarde in totaal tot 5J jaar te zijn veroordeeld wegens me deplichtigheid aan diefstal. In Sept. 1941 was hij uit de gevangenis gekomen. Hij kende de Groot uit de gevangenis te Leeuwarden; Catoen niet De Groot heeft hem eenige malen gezocht, maar niet ge vonden. Eindelijk in Maart van dit jaar was dit gelukt. De Groot had allerlei fan tastische plannen, ook dat van de inbraak in Beverwijk, doch verd. had daaraan wei nig waarde gehecht. Hij had hem de zaak afgeraden, omdat ze hem veel te gevaar lijk leek. Verd. had er wel terloops met Aldewereld over gesproken, dien hij van het abattoir kende. Toen de inbraak was gepleegd, heeft de Groot een koffer en een pak. tijdens zijn afwezigheid bij hem thuis onder het bed verborgen. De Groot was zeer nerveus. Deze heeft, terwijl verd. en zijn vrouw er bij waren den koffer uitgepakt. De Groot heeft hem de distributiebe scheiden te koop aangeboden. Verd. had daarvoor geen geld genoeg en hem aan vankelijk 3000 gulden gegeven voor een pak maandkaarten, berekend tegen 12| gulden per stuk. Aldewereld had toen in de voorkamer gezeten. De heele zaak had hem wat overvallen, zoodat hij toen nog moest omzien naar andere koopers. Alde wereld heeft kaarten verkocht aan Cle ment en verd. heeft ’s avonds nogmaals voor 3000 gulden van de Groot kaarten gekocht. Daar A. geen geld bij zich had, heeft verd. voor hem eerst kaarten ge kocht. Aan Kroon, te Abcoude, zijn ook kaarten verkocht. Verd. Heiman Meyer noemt dan de namen van hen, aan wie hij kaarten heeft verkocht, n.l. Kroon, Piloo, Canes en Hendrik Meyer. Bij elkaar hadden de kaarten 170.000 gulden opgebracht, waar van Clement niet meer dan een paar dui zend gulden. Kroon hoogstens 1000 gul den, Canes eenige duizenden guldens en Hendrik een paar duizend gulden hadden ontvangen. Piloo moest de rest uit den koffer hebben gehad, dus duizenden guldens. De tweede koffer is te Amsterdam teruggevonden en door iemand van de Sicherheitspolizei weggehaald. Den Haag zou den Haag niet zijn zon der de vereeniging ..Vacantiebezigheid” welke telken jare een groot aantal school kinderen in de gelegrtiheid stelt de groote vacantie onder deskundige leiding in de mooie omgeving door te brengen. Ook dit jaar was dit weer zoo. Ruim 400Ó kinderen trokken in groepjes naar de terreinen aan den Tapijtweg. Pompsta- tionsweg, naar de vlakke terreinen bij de duinen aan den Westkant van de stad e.d. om er te stoeien, te ravotten, spelletjes te doen en gemeenschappelijk te zingen. Deze vacantie zal in da annalen van ..Vacantiebezigheid” geboekstaafd staan als een bijzonder geslaagde, aan gezien de kinderen zich zeer geamu seerd hebben en volop hebben kunnen genieten van de gezonde buitenlucht. Vanmiddag zou in het circus het ge bruikelijke slotfeest plaats vinden. Be halve de jeugd zelf zou daaraan o.m. medewerken de Bereden Politie De filmmaatschappij „Nerva”, te Rome, zal een aanklacht tegen je in dienen. Je zult veroordeeld worden. Wie twijfelt daar aan? Het proces alleen al zal je een vermogen kosten. En dat millioen blijf je nog steeds schuldig. Als ik niets heb, kan ik niets be talen, antwoordde Raffaela Cellini on bezorgd. Zeker. Maar filmproducenten, lie veling, verdwijnen, zooals ieder weet, niet uit de wereld zooals zeepbellen. En ze staan altijd klaar om te vervolgen, te procedeeren, beslag te leggen... Dat be- teekent met andere woorden, dat je je halve leven voor de „Nerva” kunt wer ken, en altijd een bedelares blijft, zelfs RECORDDAG VOOR ZWEMBAD ZUI- DERPARK: Dat het zwembad in het Zuiderpark zich in een groote belangstel ling mag verheugen blijkt wel uit het feit, dat ieder jaar het bezoek grooter wordt en nieuwe recorddagen geeft. Zoo waren er gisteren 9046 bezoekers(sters), hétgeer. een record beteekent. 100 gr. 50 gr. 100 gr. 50 gr. 28 75 gr. 30 Sept. 370 45 gr. (huish.) 30 Sept. M 28 A 75 gr. f* werkzaam bij den Ned. Volksdienst, die bij luchtaanvallen, tel kenmale op bevel van den plaatselijken luchtbeschermingsleider of van den door dezen hiertoe gemachtigde, werkzaam heden verrichten ten behoeve van de sociale verzorging der getroffenen, heb ben voor den duur van deze werkzaam heid de rechten en plichten van de leden van den luchtbeschermingsdienst. Zij dragen bij hun werkzaamheid een witten band met opdruk ..Nederlandsche Volks dienst” voorzien van een zegel, om den linkerbovenarm. Het gasmaskerbesluit en het vermelde onder 11 van het besluit van 26 Maart 1921 worden ingetrokken. Dit besluit is gisteren in werking getreden. Zaterdag 29 Augustus Hilv. I. 415.5 m. 6.50 Gymn. 7.BNO, 7.15 Gr.muz. 7.45 Gymn. 8.BNO. 8.15 Brandende kwesties, causerie (opn.) 8.30 Gr.muz. (9.159.30 Voor de huisvrouw). 11. Voor zieke kinderen. 11.20 Piano- voordracht. 11.50 Gr.muz. 12.Ernst van ’t Hoff’s orkest. 12.40 Almanak 12.45 BNO. 13.Omroeporkest. 14.„Knut Hamsun, zijn leven en werken”, lezing. 14.20 Na gedanen arbeidmuziek en vroolijkheid. 15.45 Pianosoli. 16.Bijbel lezing en gewijde muziek (opn.) 16.30 Gr.muz. 16.45 Omroepkamerkoor 17.15 BNO. 17.30 Orgelspel. 18— De N.S.B. antwoordt.. 18.15 Masman’s dansorkest. 18.45 BNO. 19.05 „Als ik ’t voor 't zeggen ■had”. 19.20 Amusementsorkest. (Van 20.15 alleen voor radiocentralen met lijn verbinding). 20.15 Filmpraatje. 20.30 Gev. progr. 21.45 BNO. 22.24.Gr. muz. Hilv. II. 301.5 m. 6.50—8.15 Zie Hilv. I. 8.15 Gr.muz. T0.Wijding. 10.15 Gr muz. 12. Zang, fluit en piano. 12.45 BNO. 13. Reportage „Een verboden henge laarsdorado” 13.15 Gr.muz. 13.40 Wij kijken de natuur in14 Concertge bouworkest. 15.30 Tijdschriftenschouw. 16.45 Ensemble Willy Kok. 16.30 De groentetuin in September en in den win ter. 16.45 Gr.muz. 17.Voor binnen schippers. 17.15 BNO. 17.30 Melodisten. 18.15 Kwartier van den Arbeid18.30 Otto Hendriks’ orkest. 19.Groeten aan Ned. zeelieden. 19.30 BNO. 19.40 Gro- ningsch praatje. 19.50 Spiegel van den dag. 20.Gr.muz. (Van 20.15 alleen voor radio-centralen met lijnverbinding) 20.15 Omroeppianotrio. 21.Piano en orkest (gr.) 21.15 Strijkorkest (gr.) 21.45 BNO. 22.10 Wijding. 22.15—24 Zie Hilv. I. PIET KÖHLER 70 JAAR: Vandaag heeft de nestor van de Nederlandsche klucht spelers. de in heel het land populaire Piet Kohier den 70-jarigen leeftijd be reikt, in uitnemende gezondheid, frisch en levenslustig en lenig óók, want de 70- jarige buitelt nog met gemak eenige malen over zijn oolijken kop 1 In Am sterdam wordt hij vanav’ond gehuldigd in ..Royal” in zijn kostelijke dubbelrol in „Daar klopt iets niet” zijn jubileum stuk waarmede hij binnenkort ook in den Haag op zijn jubileumtournée zal komen. Aan zijn woning in de Hemonystraat 29 in Amsterdam stroomde het vandaag bloemen, brieven en telegrammental loos waren de blijken van belangstelling uit het geheele land op dezen feestdag van den grooten komiek. Zeep M waschp. 250 gr. w.-of-z.p. 30 Sept. Toiletzeep M 75 gr. 30 Sept. Zeep 335 28 it 75 gr. 30 Sept. Wasch- en zeeppoeder 336 250 gr. 30 Sept. Zeep L 250 gr. wasch- en zeeppoeder en 28 a 75 gr. zeep 30 Sept. L 75 gr. 30 Sept. Brandstoffen Kookdoel. 01 02 03 KF 1 Eenh. 30 Apr. ’43 Gen. Anthr. VIII 1 Eenh. 31 Aug. Brandst.k. DV 1 t.m. 5 1 Eenh. 31 Dec. Gen. Turf VIII 50 stuks 31 Aug. De Diligentia-concerten In het komende winterseizoen organi seert de concertdirectie Johan Koning ?n Diligentia wederom een aantal concerten in- abonnement, welke, behalve één. alle op Zondagmiddagen zullen plaats vin den. Deze series zijn de volgende: Serie A: (6 meesterconcerten): 25 Oc tober, Guila Bustabo, viool; 8 November, Gaspar Cassado cello; 13 December. Eduardo del Pueyo, piano; 10 Januari, Cor de Groot, piano; 7 Februari, Herman Krebbers. viool; 14 Maart. Walter Giese- king, piano. Serie B (6 piano-matinée’s): 15 No vember, Theo van der Pas; 6 December. Marinus Flipse; 27 Deceml^pr Geza An da; 16 Januari (Zaterdag), Gyorgy Fara- gó; 21 Maart, George van Renesse; 25 April (le Paaschdag) Willem Andriessen. Gecombineerde serie C (12 concerten): Guila Bustabo, Gaspar Cassadó, Theo van der Pas. Marinus Flipse. Eduardo del Pueyo, Geza Anda. Cor de Groot, Gy orgy Faragó, Herman Krebbers Walter Gieseking. George van .Renesse. Willem Andriessen. Als opening van het winterconcert- seizoen kan beschouwd worden het gis teren reeds gemelde concert, dat ge geven zal worden door het Concertge bouworkest o.l. v. prof. Georg Schnée- voigt. met medewerking van Theo van der Pas op Zondagmiddag 20 September a.s. in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Vervolgens zal nog een aantal bekende kunstenaars optreden, o.a. de pianisten Rucky van Mill, Tiny Kaiser. Bé Gerris, Gerard Hengeveld, Jan Odé. Branca Mu- sulin, Hans Schouwman, de violisten Nelly Salzwedel en Willem Noske. de cel liste Alide Doorman en de vocalisten Maria Quint-Scholten. Irma Timmerman, Lien Korter, Atie Brederode. Laurens Bogtman. Ook zal de bekende drachtskunstenaar Max Gümbel weer twee maal in Diligentia optreden. vervangen door waardelooze bazarvazen. Raffaela had het niet bemerkt. Dat deed hij altijd zoo, wanneer hij iets moeilijks met haar te bespreken had. De zee was inmiddels ook weer tot rust gekomen en de hemel scheen zelfs te lachen. Over wien? Stellig niet over hem, Guido Soldati. Omdat de hemel over zoo’n prachtig soort manager enkel maar verheugd kon zijn. Raffaela vroeg, na een lange, sombere pauze: Wanneer beginnen we te draaien? Over acht dagen, antwoordde hij, zonder in zijn toon ook de geringste triomf te verraden. Maar het is beslist de laatste maal, De totaal-uitslag van de premietrekking der le serie (letter a) luidt als volgt: Hoofdpremie 10.000 op no. 241928. Premies 100 op de nos. 54263 85284 96233 104322 128466 129941 130052 131904 140961 147236 153319 156321 175560 176960 191365 199125 222108 235374 237213 253462 266230 326061; 332022 336282 340248 352332 376788 388132 393820 393905 422888 428758 452615 466348 479903 496194 496840 524646 530804 534208 556803 570161 572883 615732 617256 627188 652843 659781 708614 724298 737717 750456 766419 796346 800760 804481 811089 826491 828145 846814 856415 861832 876328 896184 921327 935257 941939 942001 972835 986294 Naar wij vernemen, zullen de volgende premietrekkingen plaats vinden in die ge meenten, waar relatief het grootste aantal loten verkocht is. Aantal t.m. 1| k.g. 29 Aug. 29 Aug. l'i k7g. 5 Sept. 1 k.g. 5 Sept. of geb.) 43 75 gr. 29 Aug. Beschuit (br. of geb.) 44 75 gr. 5 Sept. Bloem (br.) 362 t.m. 365 70 gr. 5 Sept. Boter 42 125 gr. 31 Aug. Boter 2, 3-35 en 2, 3, 4-36 125 gr. 12 Sept. 400 gr. 50 gr. 400 gr. 50 gr. 100 gr. 250 gr. Honden, en k.br. 6 14 it 10 k.g. 31 Aug. 500 gr. 100 gr. 250 gr. 31 L.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 2