Voor Stalingrad duren hevige gevechten voort. iiis Y J No. 18283. 1942 VERDUISTEREN Zaterdag 12 September. Uitreiking nieuwe distributiebescheiden Stellingen in den Terek-sector doorbroken. DAHLIA-TENTOONSTELL1NG s A I A ft A ft A ft A ft A ft A ft A I ingetrokken muntstukken s xz De inwisseling van Aanvang a.s. Maandag Aan gevolgen overleden het GROOT SUCCES VAN COR DE GROOT TE SALZBURG De Engelsche landing op Madagascar Sovjets verloren op 10 en 11 Sept. 171 vliegtuigen. BEJAARDE WIELRIJDER ONDER DE TRAM koenraao van den arbeidsdienst Keuringen voor de Waffen S.S. en Vrijwilligerslegioen Nederland Verlies van Novorossiisk toegegeven Organiseeren van sportwedstrijden Zonnestraal-loterij met 240.000 loten Eischen van Britsch-Indische leiders UITREIKING VITAMINE-D Heden: o. 8.04 a. nam. tot 7.10 a. v.m. Morgen: o. 8.02 a. nam. tot 7.11 a. ojn. DE DAG VAN HET OOSTFRONT Verplichte aansluiting van sportvereenigingen Sovjet-Unie in wanhopigen toestand Aanstelling bij de Nederlandsche politie en de beroepsbrandweer De tewerkstelling van Joden Nieuwe keuringen van 15 tot 23 Sept. Verzoeken om vrijstelling Plaatsen aan de Westkust bezet Bezoek van Rijkscommissaris COURANT vele (Polygoon-Van Bitsen) Nazomer op de Kaag. Rsjef mislukten B. Verstrekking Vitamine-D-tabletten van de Bos t.m on- t m Bosen Hengelo Leeuwarden Huize uur: Dit U nd! bean de volgende dsgeo In deze kunt ve» voaFULende zjden Uerca ken nes qué, rukken de Engelsche f de hoofdstad van Madagascar, Amsterdam Utrecht Deutsches Werkliedenver- Schooi Wehr- 1e. 10. 3e. HAAGSCHE en onweders begeleid door wolkbreuken In Het bolsjewistische legerbericht van middernacht 11 September geeft thans het verlies van Novorossiisk toe zulks in de volgende bewoordingenNa verbitter de gevechten van vele dagen hebben onze troepen Novorossiisk verlaten. 22.9.42 10 uur gebouw Kapelweg 23 9.4210 uurDen Haag. Café den Hout Bezuidenhoutscheweg. Gistermorgen is de 72-jarige wielrijder A. v d. E. van den Admiraal de Ruyter- weg te Voorburg op den Benoordenhout- scheweg bij de Jozef Israëlslaan onder een motorwagen van lijn 7 gekomen Hij werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, waar hij des avonds is overleden van 1214 uur: van 1417 uur: Oe collecte geslaagd Hoewel het eindresultaat van de col lecte van heden uiteraard nog niet be kend is kan thans toch reeds gezegd worden, dat zij geslaagd is. Het publiek kocht grif de speldjes, zoodat reeds in de ochtenduren verscheidene collectanten met goed gevulde bussen naar Amicitia. het centrale punt, terugkeerden De ruim 260 collectanten hebben dan ook een dankbare taak gehad. De speldjes gingen dermate vlot van de hand dat tot twee keer toe een extra-zending van 20.000 speldjes uit Amsterdam moest komen. Naar wjj vernemen, heeft Zonnestraal toestemming gekregen een loterij met 240.000 loten te houden Binnenkort zal met de uitgifte der loten begonnen wor den. De trekking zal in December of Ja nuari plaats vinden PRIJS DEZER COURANTi Voor 's-Gravenhagc bij vooruitbet. pet 3 mnd, met „Kikerikl", „De Nieuwste Mode1'. „Kol Bijbl." en Letterk Bijbl.” ƒ3.15, Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20 z. Modebl ƒ3.95. Buitenl. ƒ9.45. Bij postkant tegen de geld, goedgek abonn.pr. Afz nr. 5 c„ tr. p. p. 10 c Te Loosduinen In de voormalige gemeente Loosduinen heeft de uitreiking plaats in het lokaal Alidastraat 5 op Zaterdag van 913, op de overige werkdagen van 917 uur, als volgt: A en Ba Best t.m. De Indische politieke leiders, die op het ^ogenblik te New Delhi besprekingen i voeren, hebben tot Churchill hei verzoek Bericht „de werkelijke staatsmacht onmid- dellijk in Indische handen over te dra- J®n”. zoo meldt de. Brltsche berichten dienst. Het beroep is onderteekend door den voorzitter van de bestuurscommissie Van de Hindoe-Mahasabha. dr. Moekerjee den eersten minister van Sind. Sir Khan Bahedoer Alla Bahish en den leider der sikhs. Taren Singh De uitreiking van vitamine-D zal plaats vinden bij de tafel voor bijzondere ge vallen in hetzelfde gebouw waar ook de distributiebescheiden zullen worden uit gereikt De uitreiking begint a.s Maan dag. loopt parallel met de uitreikings- perioden en eindigt in het voorjaar Bij het afhalen van tabletten van vitamine-D voor kinderen van 3 maanden tot 3 jaar dient men zich te houden aan dezelfde indeeling volgens dag en letter als bij het afhalen van de distributiebescheiden. Men ontvangt vier tabletten, voldoende voor vier weken, op vertoon van een geldige vitamine-D-stamkaart Deze kaart die voor ieder kind, dat er voor in aan merking komt regelmatig per post wordt toegezonden, wordt eerst geldig, wanneer het drie maanden oud is en verliest zijn geldigheid, zoodra bet drie jaar oud is De tabletten zijn bestemd om te worden gebruikt in de periode. PRIJS DEH AÜVEKI.i 1-11 mM reg.) /16b, elke m.M m tot 22 tn.M (10 reg ƒ0,19. Elke m.M. m. 21 et Halve oplaag, halve prijs Red. 0.51 p. m.M Bewijsn. 5 ct., fr. p. p 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) 0 57. Dienstaanb ƒ0 38 Pers gevr ƒ0 48 Adv. „Br bur. v. d bl.” 10 c meer De wna. thesauner-generaal van Finan ciën, de heer F. L. Rambonnet. maakt het volgende bekend Naar aanleiding van vele binnenge- komen berichten hebben de daarvoor aan. gewezen kantoren en Instellingen nog maals de aanwijzing ontvangen alle sinds 6 Maart 1942 buiten omloop gestelde mun ten ter inwisseling te aanvaarden Het publiek wordt in eigen belang dringend aangeraden den thans gestelden termijn te benutten door de ingetrokken muntstukken voor 20 September a.s. in te wisselen, daar binnenkort het in bezit hebben van deze munten strafbaar zal worden gesteld. Van winterveldtocht niets geleerd. In alle militaire Kringen in de Duitsche hoofdstad is men van meening dat de bolsjewieken van den winterveldtocht niets hebben geleerd. Poogden zij in den afgeloopen winter met den factor der massa het Duitsche front te doorbreken, zonder er acht op te slaan, dat iedere af geslagen massale aanval op hun voor- jaars- en zomerplannen nadeelig moest werken, thans begaan zij de fout, in den winter en tijdens het voorjaar opgeleide reserven, tezamen met de geheele jongste Productie aan oorlogsmateriaal den Duit- Schen en verbonden legers in handen te spelen. Duitsche militairen gaan zoo ver té zeggen, dat de Sovjetlegerleiding in ze kere mate hun vijanden strategisch hulp verleent. Want wat thans aan de voor naamste gevechtslinies wordt aangevoerd, behoeft later niet meer tijdens bewegingen over groot gebied gezocht en buitgemaakt te worden. Noodweer in Spanje Gisteren bebben boven Castilië Estremadura (Spanje) zware gewoed de provincie Madrid werden telefoon- en telegraafleidingen verbroken, spoorweg- trajecten door het water ondermiind hui zen stortten in. In het centrum van Madrid liep een station van de Métro onder water, zoodat het verkeer op het voornaamste traject werd stilgelegd. De stroomvoorziening kon tot gisteravond slechts in enkele deelen der stad hersteld worden. Te Toledo zijn 2 personen bij het instorten van een huis omgekomen Een hagelbui, welke ongeveer 2 uur duurde heeft een groot deel van de vensterruiten in de stad vernield Ruim 100 stuks vee zijn op de weide verdronken. In Priego hebben de watermassa’s 35 huizen doen instorten verscheidene bewoners werden bedolven. In Placencia heeft de hagel den geheelen tabaksoogst vernield en een groot deel der olijfplantages. reietoon H63UU ueven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35 37 uiro no. rtóüu Bijkant. Schev. Kelzerstr. 319, Tel. 550310; Fil.i Rijsw-, Kantoorboekh Leeuwendaal, Oranje: 3, Tel. 119461 Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th J. de Konlng, Goudsbloeml. 3. Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Beters jr., Theresiastr. 108a, Tel. 772444: Boekh F D Couvée. v Hoytemastr 66 Tel.721187 Maan: 12 Sept, op 8.59 v.m., on der 9.03 n.m.; 13 Sept, op 10.13 v.m., onder 9.30 n.m.; 14 Sept, op 11.29 v.m.. onder 9.58 n.m 17 Sept E.K Nachtdienst DOKTERS Tusschen 10 u. n.m en 7 u v.m No 11305* Ziekenfondsleden de Volharding no. 116364; zr. Stadspatlënten no. 49 ZIEKENVERVOER (Ziekendienst Den Haag) No 115995. 5f«««««««««««<4C«««««««««««««V In verband met den door de Haagsche WA morgen In de Tent in het Bosch te houden „Dag van het Oostfront" deelt de persdienst van de N SB het volgende mede: Medewerking wordt verleend door 3 muziekkorpsen twbet muziekkorps van den W B.N het muziekkorps der stedelijke politie en de W A.-harmonle Reeds om 11 uur vinden de eerste con certen plaats, resp aan den Hofweg en in de Tent. Om 11 uur en om 14 30 uur worden bij de Tent boksdemonstraties gegeven door den Jeugdstorm, onder lei ding van den landelijk boks-instructeur kompaan Peter Wagner De buffetten zullen geopend zijn van 10.30 tot 17 uur De geheele netto-opbrengst van dezen dag zal worden afgedragen aan „Front- zorg", de organisatie, welke zich heeft belast met het verstevigen van het con tact tusschen de Nederlandsche strijders aan het front en de volksgenooten in het vaderland. z V I V I xz s V 2 s V V V X/ g In Engeland. ..Het convooi ie compleet: wenscht u misschien nog eenige kruisers om veiliger te kunnen varen Neen. Milordwat ik eventueel noodig zou hebben ia een andere Middelland sche Zee." (Uit „Bertoldo" no. 26 van 26 Juni 1942-Stapf) einde V en Wa tm. Wilkens; 12—14 uur: Wilkes t.m. Wouters; 1417 uur: Wouterse t.m einde W In het kader van de Salzburger Fest- spiele heeft Cor de Groot op het derde concert, dat door het Weensche philhar- monische orkest onder leiding van Wil lem Mengelberg werd gegeven. Beetho ven’s pianoconcert in es dur gespeeld. Hij had daarmede veel succes De pers wijst, behalve op het geniale dirigeeren van Mengelberg, vooral op het spel van Cor de Groot. Zoo schrijft een der Salz burger bladen onder meer: „Hier ver- eenigden zich twee generaties, de onge veer 30-jarige solist Cor de Groot en Mengelberg, de klassiek geschoolde mees ter, tot een synthese De Groot speelt met veel vuur, hij heeft een vollen, bloeienden toon Zijn spel is dichterlijk, hetgeen door een zachte tempo-nuancee- ring nog meer naar voren komt" Op de hieronder vermelde dagen en uren zullen in het Centrale Uitreikings- lokaal aan de Groot Hertoginnelaan, (hoek Laan van Meerdervoort) de bon kaarten voor voedingsmiddelen en aard appelen voor de 11e periode geldig van 4 tot en met 31 October, alsmede de bonkaarten voor zeer zwaren, zwaren of langdurigen arbeid worden uitgereikt. Te vens zal dan gelegenheid bestaan tot in levering van aanvraagformulieren ter ver krijging van een schoenenbon. De uitreiking van vitamine „D” tablet- ttn voor kinderen en a.s. moeders ge schiedt op dezelfde dagen en uren als bij het afhalen van de distributiebescheiden, eveneens in het Centraal Uitreikingslo- kaal. Voor de bewoners van de voorma lige gemeente Loosduinen geschiedt de uitreiking in het gebouw Alidastraat 73 op een nader te bepalen en ter plaatse aan te kondigen dag De uitreiking van bonkaarten voor zeer zwaren, zwaren of langdurigen arbeid ge schiedt als volgt: Maandag 28 September A tot en met F: Dinsdag 29 September: G tot en met J; Woensdag 30 September K tot en met O: Donderdag 1 October P tot en met S; Vrijdag 2 October T tot en met Z Duitsch Weermachtbericht HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 12 September (D.N.B.). Het Opperbevel vsn de Weermacht maakt bekend: Ten Zuiden van Noworossiisk verover de Infanterie in hevige gevechten het laatste kustfort. In den Terek-sector door braken Duitsche troepen vijandelijke stel lingen en vernietigden zij batterijen. Voor Stalingrad duren de hevige ge vechten om de verdedigingsinstallaties voort Ontlastingsaanvallen van den vij and werden afgeslagen. Het vijandelijke revitallleeringsverkeer was opnieuw het doel van zware luchtaanvallen. Boven dien werden des nachts Stalingrad en vliegveldinstallaties ten Noorden van de stad gebombardeerd. Ten Zuidoosten van nieuwe aanvallen van vrij sterke vijande lijke strijdkrachten door den taaien te genstand van de Duitsche troepen. Ten Zuiden van het Ladogameer en uit Leningrad deed de vijand vargeefsche aanvallen, welke hem zware verliezen opleverden. Duitsche en Kroatische ge- vechtsvliegers brachten den vijand reeds bij de voorbereiding zware verliezen toe. In het Hooge Noorden bestookte de hichtmacht vijandelijke troepenkampen en steunpunten voor vliegtuigen. De bolsjewistische luchtmacht verloor op 10 en 11 September in luchtgevechten, waaraan ook Italiaansche. Roemeensche, Spaansche en Hongaarsche jagers deelna men en door de luchtdoelartillerie 171 vliegtuigen Veertien eigen vliegtuigen worden vermist In de.eerste 10 dagen van September verloren de Britten aan het Egyptische front in totaal 170 tanks en gepantserde verkenning s wa gens Aan de Engelsche Zuidkust en in het Zuidoosten van het eiland plaatsten Duit sche vliegtuigen gisteren overdag met bommen van zwaar kaliber voltreffers op industrieele- en verkeersinstallaties Aan de kust van de bezette gebieden in het Westen werden 2 vijandelijke vlieg tuigen neer geschoten. In den nacht van 10 op 11 September hadden Duitsche en Engelsche motortor- pedobooten in het Kanaal gevechtscon- tact. Een vijandelijke boot zonk onmiddel lijk. Andere booten keerden na talrijke treffers deels met zware rookontwikke ling om. Dc hevigheid van de gevechten om Sta lingrad en aan het Kaukasusfront ken merkt evenals de voortdurende ontlas- tingsoffensieven van de bolsjewieken in den centralen sector den wanhopigen mi litairen toestand der Sovjet-Unie. Met alle geweld poogt de Sovjetlegerleiding, met het oog op een operatief verloren zo mer, alles in den strijd te werpen daar iedere voet Sovjetgrond. die verloren gaat, van vitale beteekenis is voor het door staan van een tweeden oorlogswinter. Daarbij gaat de Sovjetlegerleiding blijk baar van de onderstelling uit. dat zij aldus een geleidelijke afmatting van de Euro- peesche strijdkracht kan bereiken. Derge lijke speculaties zuÜen echter bedriegelijk blijken. Van officieele zijde wordt de aandacht er op gevestigd, dat wederom de gelegen heid is opengesteld tot dienstneming bij de Nederlandsche politie en de beroeps brandweer. Na de aanneming van gega digden voor de politie, ontvangen deze hun eerste opleiding in een politie-op- leidings-bataljon Na deze scholing, die ongeveer 6 maan den duurt worden zij bij een der Ne derlandsche politiecorpsen tewerk gesteld Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de desbetreffende „officieele pu blicatie” in dit blad butiebescheiden geldig zullen zijn. De uitreiking van vitamine D voor a.s moeders voor de laatste drie maan den der zwangerschap zal plaats vinden op alle dagen, waarop ook voor kinderen vitamine-D wordt uitgereikt tegen af gifte van een attest van een arts, vroed vrouw of consultatiebureau voor zwange- ren Men neme er goede nota van. dat aan het gebouw aan de Waldeck Pyr- montkade 4 na vandaag geen vitamine D meer wordt uitgereikt Inwoners van Loosduinen zullen op één dag per vier weken, telkens na af loop van de uitreiking in bet gebouw Groot-Hertoginnnelaan. in staat worden gesteld de tabletten voor kinderen zoo wel als voor a.s moeders it te balen in het gebouw Alidastraat 73 Voor dag en uren raadplege men de aankondiging ter plaatse Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede dat vrijwilligers voor de Waffen SS en het Legioen zich op onder staande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen teneinde gekeurd te worden 15 9.42 10 uur Rotterdam Haus 16 uur Tilburg eeniging Tuinstraat 68 16.9.4210 uurDen Bosch Hotel Noord-Brabant Markt 4516 uurEind hoven Huis Maria Kruisstraat. 17 9.42: 10 uur: Roermond N.S.D.A.P., Swalmerstraat 6116 uur Arnhem Weberstraat 16b 18 9.42: 10 uur: Hengelo Deutsches Haus16 uurZwolle. School Turfmarkt. 19.9.4210 uurAssen. Dienstgebouw, Vaart 16114 uurGroningen. Concert- huis Poelestraat 20.9,4210 uur Schaaf. Breedstraat 219.42: 10 uur: lepenweg 1316 uur machtheim Mariaplein. Amersfoort. Dienst- gelschen de haven van Kantore hadden bereikt en dat zij bij het vallen van den nacht in de nabijheid van Moevatenana stonden. van 912 uur Bijl t.m. einde B. C en Da t.m. ten Dam van 1214 uurvan Dam t.m. Delden van 1417 uurvan Delden t.m Dressier Vrijdag 18 Septembervan 912 uur Dreu t.m einde D en Ea t.m van Eer de van 1214 uurvan Eerden t.m Elzinga van 1417 uur Eman tm. einde E en Fa t.m Fransdonk Zaterdag 19 Septembervan 913 uur Franse t.m, einde F en Ga t.m Goorse Maandag 21 Septembervan 9—12 uur: Goos t.m, einde G en Ha t.m Haarlo van 1214 uur Haarman t.m Hansen van 1417 uur Hanskamp tm Heugens: Dinsdag 22 September: van 912 uur: var. Heugten t.m. Hoogsteder; van 1214 uur: Hoogsteen t.m. Huisma: van 1417 uur: Huisman t.m. einde H, I en Ja t.m. Jong Woensdag 23 September: van 912 uur: de Jong t.m einde J en Ka t.m. de Ket; van 1214 uur: Ketcham t.m. Klercq: van 1417 uur; Klerk t.m Koopmann. Donderdag 24 September; van 9—12 uur: Koopmans t.m. ter Kuile; van 1214 uur: Kuilenberg t.m. einde K en La t.m. van Laer; van 1417 uur: van Laere t.m. Levits. Vrijdag 25 September: van 912 uur: Levitus t.m. einde L en Ma t.m. Magijar; van 1214 uur: Mahieu t.m. van de Meer; van 1417 uur: van der Meer t.m. Mora. Zaterdag 26 September: van 913 uur; Moraal t.m. einde M en Na t.m. Noorda- nus. Maandag 28 September: van 912 uur; Noordegraaf t.m. einde N. O en Pa t.m. Passarge; van 1214 uur: Passchier t.m van de Plas-, van 1417 uur: van der Plas t.m. einde P. Q en Ra t.m. Reenalda. Dinsdag 29 September: van 912 uur: van Reenen t.m. Rosinskb van 12—14 uur: Roskam t.m. Rijsse; van 1417 uur: van Rijssel t.m einde R en Sa t.m Schuur- biers. Woensdag 30 September: van 912 uur: Schuurhof t.m van Spanje; van 1214 uur: Spanjer t.m. Stekhuizen; van 1417 uur: Stel t.m. einde S en Ta t.m. Tip. Donderdag 1 October: van 912 uur: Tipker tm. einde T, U en Va t.m. Ver- haagen; Van 1214 uur: Verhaak t.m. Vethman; van 1417 uur: Vette tm. Vrolijks. Vrijdag 2 October: van_912 uur; Vro- man tm t’ van van X, IJ en Z Van officieele zijde wordt medegedeeld: Ten einde te kunnen nagaan of er redenen bestaan om vrijstelling te ver- leenen van tewerkstelling kunnen de na volgende categorieën van personen bij het bevolkingsregister van de plaats hun ner inwoning een daartoe strekkend ver zoek indienen: a. Joden en jodinnen, in zoover er uit een tegenwoordig of vroeger huwelijk mbt een niet-jood nakomelingen zijn, die niet als joden worden beschouwd; b. jodinnen, die thans nog met een niet-jood gehuwd zijn Desbetreffende verzoeken moeten tus schen 15 en 25 Sept. 1942 (in Amsterdam tusschen 15 Sept, en 1 Oct 1942) inge diend worden Eventueel zullen nadere uren door de bevolkingsregisters bekend worden gemaakt. Zij, die een verzoek indienen, moeten in persoon verschijnen en kunnen zich slechts in gemotiveerde gevallen door hun echtgenoot (echtgenoote) doen vertegen woordigen. Medegebracht moeten worden: het per soonsbewijs en gedocumenteerde bewijs stukken betreffende de huwelijksvoltrek king en de nakomelingschap. Elk verzoek wordt schriftelijk beves tigd. De commissaris-generaal voor de open bare veiligheid of een daartoe door dezen aangewezen instantie beslist later over de ingediende verzoeken. Reisvergunningen moeten op de gebrui kelijke wijze worden aangevraagd. De kosten voor de behandeling van een ingediend verzoek bedragen ƒ2. te vol doen bij het plaatselijke bevolkings register. Volgens den Britschen berichtendienst heeft Churchill gisteren in het Lager huis medegedeeld, dat Dinsdag 3 plaat sen aan de Westkust van Madagascar zijn ingenomen. De verliezen zijn „gering”. Hij zeide voorts, dat aan de operaties werd deelgenomen door Brltsche troepen, Zuid-Afrikaansche afdeelingen, Oost-Afri- kaansche troepen en Zuid-Afrikaansche luchtstrijdkrachten. Ta Vichy wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat de havenstad Majunga, waarop de zwaarste stoot van den nieu wen Engelschen aanval was gericht ge vallen is. Voorts zijn de havenplaatsen Nossi-Be en Morondava gisteren door de Engelsche strijdkrachten bezet. Eergiste ren deelde Madagascar mede, dat de En- 14 September: A en Ba t.m. Bes. •15 September: Best t.m. Brinckman. 16 September; van den Brink t.m. einde C en Da t.m. van Duivenbooden. 17 September; Duivestein t.m einde D, E, F en Ga t.m. Gaal. 18 September: van Gaaien t.m. einde G en Ha t.m. Heidema. 19 September (913 uur): Heikamp t.m van der Hoeven 21 September: van Hof t.m. einde H, I, J en Ka t.m van der Kemp 22 September: van Kempen tm. van der Kruk. 23 September: Krul t.m. einde K en La t.m. Lorsheyd 24 Septem ber: Los t.m. einde L, M en Na tm. van Nes 25 September: van der Net tm. ein de N. O en Pa tm. Petter 26 September (913 uur): van Peur sen tm. einde P, Q en Ra tm van Rhee 28 September: van Rhijn t.m einde R en Sa t.m. Soer- 29 September: Soesan t.m. einde S en Ta t.m Toering 30 September: Toet tm. einde T; U en Va t.m van der Vliet 1 October: Vlietstra tm. einde V en Wa tm. van Wijhe 2 October: van Wijk tm. einde W X. Y en Z. De gewone uitreiking De normale distributiebescheiden van hen, die voor laatstgenoemde kaarten in aanmerking komen en de leden van hun gezin kunnen gelijktijdig in ontvangst worden genomen, zoodat men zich slechts éénmaal aan het uitreikingslokaa] behoeft te vervoegen De distributiebescheiden voor voe dingsmiddelen en aardappelen dienen als volst te worden afgehaald Maandag 14 September van 912 uur Ter A t.m einde A en Ba t.m. den Baas: waarin de gelijktijdig afgehaalde distri- van 1214 uur: van Baasbank tm. Bal' mi:*» van 14 —17 uurBalabrega t.m van Berg Dinsdag 15 September van 912 uur: van de Berg t.m Blok 'van 12—14 uur' Blokberger. t m. Boekdrukkervan 14— 17 uur Boeke t m Bos. Woensdag 16 Sentembervan 9—12 uur: Broekhuis van 12—14 uur Broekhuizen t.m van der Bruggenvan 1417 uur ten Bruggencate t m BH- kersma Donderdag 17 September. Bijl t.m. einde B. C Opmarsch naar de hoofdstad Volgens het jongste Britsche communi- 2: troepen tegen 17‘_2__ ir. Tananarive, op. Er wordt slechts weinig tegenstand ondervonden. Ter ondersteuning van de Zuid-Afrikaansche afdeelingen, die bij Majunga opereeren. zijn Britsche oorlogs schepen Langs de kust verschenen Het is te Berlijn geen geheim, dat niet het eerder ot later vallen van Stalingrad beslissend is voor den thans woedenden strijd, maar de vraag hoeveel van de strijdkrachten van den vijand daarbij ver pletterd of opgerold kunnen worden. In het licht van deze opvatting komt het voorzichtige voortschrijden van den Duitschen aanval op Stalingrad in een nieuw licht te staan, vooral wanneer men de verliescijfers aan beide zijden verge lijken kan. De vijandelijke berichten daar over zijn dermate overdreven, dat ook hier de wensch de vader van de gedachte is. Om begrijpelijke redenen kunnen van Duitsche zijde nog geen cijfer* worden ge noemd. Thans kan echter reeds worden gezegd dat de door de bolsjewieken ge maakte misrekening, zich evenzoo zal wreken als te zijner tijd in het vroege voorjaar, toen Koeibisjef de wereld inba zuinde. dat de Duitschers afgedaan had den. daar zij met millioenenverliezen uit den winter waren gekomen. De halfcirkelvormige ring om de stad Stalingrad heef; zich gesloten. Er zullen nog hevige en zware gevechten voorko men. doch den vijand blijft geen lucht tot ademen meer laat staan ruimte van be weging en ontplooiing. ten aanzien van het sportwedstrijden e.d paald Het organiseeren ot doen organiseeren van, alsmede het verleenen van eenige medewerking in welken vorn. ook aan een wedstrijd, feest, demonstratie ot andere gebeurtenis op het gebieo var ce sport is, zonder toestemming van de, voor den betrokken tak van sport aan gewezen leidende soortorganisatie ver boden voor particulieren. commissies en comité s. commercieele instellingen en dernemingen Dengenen, die in strijd met het boven genoemde handelen wordt voor bepaal den of onbepaalden tijd de bevoegdheid tot het organiseeren van een wedstrijd, feest, demonstratie of andere gebeurtenis op het gebied van de sport, alsook tot het beoefenen en (of) instrueeren van een bepaalden, dan we) van eiken tak van sport, ontzegd Bovendien heeft de secretaris-generaal ten aanzien van de sportbeoefening in vereenigingen nog het volgende bepaald Deze beschikking verstaat onder „ver- eeniging welke zich met de sportbeoefe ning wenscht bezig te houden”: een ver- eeniging. waarvan de uitsluitende dan wel de voornaamste taak is haar leden in de gelegenheid te stellen zich aan lichamelijke oefening of sport in het al gemeen te wijden Sportbeoefening in vereenigingen is uitsluitend geoorloofd, indien de ver- eeniging welke zich daarmede wenscht bezig te houden, is aangesloten bij een ot meerdere, als zoodanig door den secre taris-generaal van Opvoeding, Weten schap en Kultuurbescherming voor eiken tak van sport afzonderlijk aangewezen, leidende sportorganisatie(s). Zonder toestemming verboden De secretaris-generaal van ^Jpvoeding Wetenschap en Kultuurbescherming heeft organiseeren van het volgende be- Bij leidende organisaties voor den door haar beoefenden tak van sport De Commissaris voor Niet-Commercieele Vereenigingen en Stichtingen geeft hier mede op grond van de Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied tot herordening van ae niet-commercieele vereenigingen en Stich tingen van 28 Februari 1941 (Verordenin genblad voor het bezette Nederlandsche gebied, no. 8, Verordening no. 41) aan sportvereenigingen, welke tot dusverre niet waren aangesloten bij de door den secretaris-generaal van Opvoeding. We tenschap en Kultuurbescherming aange wezen leidende organisatie (s) voor den (de) door haar beoefenden(e) tak (ken» van sport de opdracht zich binnen 20 da gen na deze publicatie bij deze leidende organisatie(s) aan te sluiten De betrokken sportvereenigingen die nen binnen een week na afloop van den gestelden termijn van 20 dagen onder vermeldng van haar registratienummer, aan den Commissaris voor Niet-Commer- cieele Vereenigingen en Stichtingen. Waalsdorperweg 72, te 's-Gravenhage schriftelijk te berichten, dat zij tot aan sluiting bij een of meer leidende orga nisaties zijn overgegaan, waarbij deze lei dende organisaties met name moeten wor den vermeld Tevens geeft de Commissaris voornoemd op grond van de Verordening no. 41/1941 aan schaakvereenigingen en damvereeni- gingen. welke tot dusverre niet waren aan gesloten bij den Ncderlandschen Schaak bond, respectievelijk bij den Nederland- schen Dambond, de opdracht binnen 20 dagen na deze publicatie tot aansluiting bij deze organisaties over te gaan en binnen een week na afloop van dezen termijn aan zijn commissariaat te berichten, dat deze aansluiting beeft plaats gevonden, onder vermelding van het registratienum mer der vereeniging. Naar wij vernemen, hebben de Rijks commissaris, Rijksminister dr. Seyss-In. quart en zijn echtgenoote hedenmorgen een bezoek van een uur gebracht aan de Dahlia-tentoonstelling in Pulchri Studio. De hooge bezoekers werden rondgeleid door den heer Doorentoos. voorzitter van •de tentoonstellingscommissie Herhaalde lijk uitten zij hun bewondering voor de prachtige bloemen. Dr Seyss-Inquart onderhield zich met verscheidene stand houders. De tentoonstelling mag zich, zooals te verwachten is, in een zeer druk bezoek verheugen. i j

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1