Uitreiking Distributiebescheiden Zaterdag TO October. 1942. No. 18307. De textielkaart Sterke Sovjetgevechtsgroep bij Toeapse ingesloten Opnieuw 22 schepen tot zinken gebracht VERDUISTEREN BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Extra bericht Alexandrië gebombardeerd Gewijzigde letterindeeling Inplaats l De moord te Rotterdam (PJL. Gebauer-ÜJi.^t^ EEN MUZIEKAVOND TEN HUIZE VAN FREDERIK DEN GROOTE DE EINDEXAMENS VAN GYMNASIA EN H.B.S.-en DE STANDPLAATSEN VAN DE VISCHVENTERS Opnieuw 20 punten geldig verklaard tóet ingang van 12 October a.s. kunnen van alle téxtielkaarten, welke per 1 No vember 1941 zijn uitgegeven, de punten 21 t/m. 40 voor den aankoop van textielpro ducten worden gebruikt (zooals bekend zijn de textielkaarten voor kinderen be neden den leeftijd van 1 jaar reeds volle dig geldig). Aan de familieleden van de Neder* landsche vrijwilligers in de Waffen* S.S. en het Legioen Het ruilen van inlegvellen VAN HET LICHT AFGESLOTEN 1 in acht hebben genomen, Engelschen beschieten Italiaansche lazaretten 1- Britsche luchtaanval op Belgisch en Fransch kustgebied Mislukte uitvalspogingen der Sovjets bij Leningrad t Heden: v. 6.59 a. nam. tot 7.56 a. v.m. Morgen: v. 6.57 a. nam. tot t f 7.58 a. v.m. COURANT HAAGSCHE pa- in Vf lm. einde V per I Er dat :ng- op wor- “tjn. PRIJS DEZER COURANT: Voor 's-Gravenhage bij met „Kikeriki'„De Nieuwste Mode” „Kol. Bijbl. ƒ3.15, Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20, z. Modebl. 3.95. Buitenl. ƒ9.45. t f t t i t i 'i Bovendien kunnen met ingang van 12 October, tegen gelijktijdige afgifte van het vereischte aantal punten, kousen en sokken worden gekocht op alle niet geldig ver klaarde kousenbonnen, wélke bestemd zijn voor den aankoop van kousen en sokken, met uitzondering van skisokjes en van kousen en sokjes voor kinderen beneden den leeftijd van 3 jaar. Skisokjes en kou sen en sokjes voor kinderen beneden de 3 jaar moeten in alle kwaliteiten, welke voorradig zijn, worden afgeleverd alleen op punten doch zonder kousenbonnen. rang: naam: veldpostnummer of adres: Indien u dezen weg volgt, is dit een ga rantie. dat onze vrijwilligers hun post zoo snel mogelijk in hun bezit krijgen. Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede: Door de geweldige toename van vrijwil ligers voor de Waffen-SS en het Legioen Nederland, wordt het aantal te verzenden brieven en pakjes steeds grooter. Dit is een verheugend teeken, echter moet er ook voor gezorgd worden, dat de vrijwilligers inderdaad hun post zonder vertraging ont vangen. In het belang van een goede en snelle postverzending wordt dringend ver zocht van het onderstaande goede nota te nemen: Pakjes moeten zoo goed mogelijk in ge pakt worden, het liefst in stevig carton. Verzend nooit artikelen, die aan bederf onderhevig zijn, b.v. fruit. Ook niets wat breekbaar is, b.v. potten jam of glaswerk. Bedenk, dat het pakket een lange reis heeft af te leggen. Schrijf vooral duidelijk naam en adres, doet men dit niet, dan is het gevolg dikwijls niet aankomen of in ieder geval veel vertraging. Brieven en pakjes moeten geadresseerd worden als volgt: An das SS-Ersatzkommando. Nederland, den Haag, Stadhouderslaan 132. te zenden aan: De strijd om Stalingrad. Het vliegveld, hetwelk één der eerste aanvals- doelen was. is nog slechte aen ruïne. u - Halveeren van pakjes boter toegestaan De geldende bepalingen betreffende het uitspitten van boter en het verkoopen en afleveren van boter zonder merk stonden niet toe, dat de leverancier, wanneer dit noodig was. een pakje boter van 250 gram door kon snijden en de beide helften af zonderlijk kon verkoopen. Daar zich ten gevolge van de huidige distributiebepalin gen gevallen kunnen voordoen dat het aantal bonnen, dat de klant kan overleg gen, doorsnijden onvermijdelijk maakt, is thans bepaald, dat in dergelijke gevallen, in afwijking van de voorschriften, afleve ring van 125 gram boter na doorsnijden van een pakje van 250 gram is toegestaan. In een officieele publicatie kunnen belang hebbenden bijzonderheden lezen. Maan: 10 Oct. op 7.55 v.m.. onder 7.31 n.m. N M.: 11 Oct. op 9.13 v.m., onder 7.58 n.m,; 12 Oct on 10.31 v.m. onder 8.31 n.m. Nachtdienst DOKTERS Tusscher 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 113058 Ziekenfondsleden de Volharding no. 116364; zr. Stadspatiënten no 49 ZIEKENVERVOER (Ziekendienst Den Haag) No. 115995. In Noord-Afrika viel de luchtmacht ge. motoriseerde formaties, batterijstellingen en tentkampen van de Britten in, het midden van het Alamein-front alsmede haven, en dokinstallaties van Alexandria met goede trefferwerking aan. Tot bege. leidende bescherming gebruikte Ouitsche Jagers schoten in luchtgevechten 6 Brit. sche vliegtuigen neer, zonder zelf ver. liezen te lijden. Tijdens aanvallen van een sterke gemengde vliegtuigformatie op eigen vliegterreinen te velde verloren de Britten door den geconcentreerden af weer van Ouitsche en Italiaansche ja gers en door luchtdoelartillerie 48 bom menwerpers en jachtvliegtuigen. In deze luchtgevechten ging slechts een eigen Jachtvliegtuig verloren, terwijl de vlie ger zich met de parachute In veiligheid kon brengen. Tijdens aanvallen overdag van gemei de vijandelijke vliegtuigformaties Npord-Fransch en Belgisch gebied ont wikkelden zich hevige luchtgevëchten, waarin een vrij groot aantal meermotorige LATER DAN DIT JAAR Naar wij vernemen ligt het in de be* doel Ing de eindexamens van de scholen voor middelbaar en voorbereidend fyooger onderwijs in 1943 een maand later dan dit Jaar te doen houden. Dit jaar moesten de examens, In verband met den Arbeids dienst geëindigd zijn vóór 1 Juni, maar voor 1943 Is die datum een maand ver schoven. Het schriftelijke gedeelte werd dit Jaar gehouden in AprIL In 1943 zal het vermoedelijk in Mei plaats vinden. In afwijking van het vroeger gepubli ceerde, moeten personen, die geboren zijn tusschen 4 Oct en 2 Nov. van de jaren 1921. 1928 en 1938 hun inlegvellen ruilen, alvorens hun bonkaarten voor voedings middelen 12e periode 1942 in ontvangst te nemen. Stalingrad - Kaukasus Ziehier namen die u geregeld leest in de berichten over den strijd van Europa tegen bet bolsjewisme Deze namen ge tuigen van een geweldigen strijd en van groote offers, die gebracht worden door dappere kerels die zich inzetten voor de toekomst van een nieuw Europa Dat aan dezer strijd ook Nederlandsche mannen deelnemen en dat ook deze mannen offers weter te brengen landgenoot daarvoor zal ons eeheele volk in de toekomst dank baar zijn De toekomst, ook van ons land staat op het spel Dappere Nederlanders wager iederen dag weer hun leven Het is dus niet meer dan onze dure plicht, dat wij voor dezë manden van tijd tot tijd een aantal pakketten gereedmaken Hoe u daarbij kunt helpen weet u. Het gironum mer is 432100 tn. Verzorgingsfonds Vrij willigerslegioen Nederland, Koninginne gracht 22 te ’s-Gravenhage. PRIJS DER ADVERT.i 1-11 m.M (5 reg.) ƒ1.65, elke m.M. m. tot 22 m M. (10 reg ƒ0.19. Elke m.M. m. 21 ct. Halve oplaag, halve prijs Reel. ƒ0.51 p. m.M. Bewijsn 5 ct„ tr. p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) ƒ0.57, Dienstaanb. ƒ0.38 Pers. gevr. ƒ0.48. Adv. ..Br. bur. v. d. bl.” 10 c meer Openhartige taal van Atnerikaansch blad jegens Engeland Het Amerin.aansche weekblad „.Forum" publiceert een open brief aan het Britsche volk, waarin, nadat er op gewezen is, dat df V.S. Engeland wenschten te helpen, o.a. het .olgende wordt gezegd: Wij zoudentgraag duidelijk weten In hoeverre gij Engelschen u hebt voorbe reid om ons te helpen. Wat wij noodig hebben is iets, dat wij in onze geheele geschiedenis met slechts enkele uitzon deringen nooit van het Engelsche volk hebben gekregen, toezeggingen op politiek gebied Wij Amerikanen zijn het mis schien onderling niet geheel ;ens waar voor wij strijden, doch zeker vechten wij niet om het Engelsche wereldrijk bijeen te houden Wij spreken dit niet gaarne zoo onverbloemd uit. doch wij wenschen ‘ook i t, dat gij illusies hebt Indien uw strategische plannen in den oorlog er op gericht zijn het wereldrijk b'jeen te hou den. dan zullen uw strategen vroeg of laat bemerken dat zij met hun strategie volkomen alleen staan. In een oorlog waardoor men he Imperium bijeen wil houden is het tweede front wellicht niet zoo belangrijk, doch in een oorlog ..tot verzekering van de overwinning voor de vereenigde volken” schijnt het toch bui tengewoon dringend te Ijn. Dit is dus de concrete toezegging ,die wij van u ver- langer. Houdt er mee op een oorlog tot instandhouding van het Imperium te wil len voeren en sluit u aan bij ons, Rus land en de overige bondgenooten in den „strijd voor de overwinning” en wel met een strategie die de beste voor ons allen Is Indien gij u op koster der vereenigde vol' en aan hef imperium vastklampt zult gij den oorlog verliezen. Vandaag zijn 26 en gisteren 20 per- ceelen voor 3 dagen w het elect ri sche net afgesloten, omdat de bewoners de verduisteringsbepalingen niet voldoends» Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUXWAGENSTRAAT 35—37 Olro No. 12500 Bijkant, Sohev. Keizerstr. 319, Tel. 550310; Fil.i RIJsw., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjel. 3, Tel. 119461; Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th. J. de Koning, Goudsbloem). 3. Tel. 330263; Boekh J. B. v. Seters Ir., Theresiestr. 10«a. Tel, 772444; Boekh. F. D. Couvée, v Hoytemastr. 66 Tel.721187 HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 10 October. )D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend: Ouitsche dulkbooten hebben het Brltsch-Amerlkaansche scheepvaartverkeer vooV Zuid-Afrika zwaar getroffen. Zij hebben vlak voor de haven van Kaapstad door blik semsnelle verrassende aanvallen 12 koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 74.000 brt. tot zinken gebracht. Andere duikbooten hebben aan de Westkust van Afrika voor het Britsch-Amerl- kaansche vloofsteunpunt Freetown, voor de Zuidafrikaansche kust, in de St Laurens Golf en tijdens zwaren storm op het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan 10 schepen met een gezamenlijken inhoud van 67.000 brt, tot zinken gebracht. Daar onder bevond zich het 15.000 brt. metende Britsche koelschip „Andalucia Star”, dat met een lading waardevolle levensmiddelen, vooral bevroren vleesch, naar Engeland onderweg was. Hiermede hebben onze dulkbooten wederom op ver uit elkaar liggende oorlogs- tooneelen 22 schepen met een gezamenlijken inhoud van 141.000 brt. tot zinken ge- bracht. vooruitbet. per 3 mnd. en „Letterk Bijbl." Bij postkant' tegen de geld, goedgek 'abonn.pr, Afz. nr. 5c., fr. p p 10 c. Britsche kruiser tot zinken gebracht Volgens den Pritschen berichtendienst heeft het Britsche ministerie van Marine medegedeeld, dat de kruiser ..Coventry” tot zinken is gebracht. Het schip had een waterverplaatsing van 4290 ton. Het voerde 10 stukkeh luchtafweergeschut van 10.2 c.m. en 16 van 4 c.m en was gebouwd al® luchtaf- weerkruiser In vredestijd telde de be manning meer dan 400 koppen bommenwerpers, waaronder van Ameri- kaansche afkomst, werd neergeschoten Slechts één eigen toestel ging verloren. De Fransche burgerbevolking leed verlie zen aan dooden en gewonden. De door brisantbommen veroorzaakte materieele schade is gering. Aan de Zuidkust van Engeland brachten lichte Duitsche gevechtsvliegtuigen tij dens aanvallen overdag zes Britsche lan- dingsbpoten tot zinken en beschadigden twee andere zwaar. Zooals reeds in een extra-bericht Is medegedeeld, hebber} Duitsche duikbooten het Britsch-Amerikaansche scheepvaart verkeer voor Zuid-Afrika zwaar getroffen. I Verdenking teggn echtgenoot is een ernstig vermoeden gerezen, de echtgenoot van de vermoorde vrouw, wier lijk Zaterdagmorgen langs den berm van den weg aan de Waalhaven te Rotterdam, werd gevonden, de dader van den mcord is, zoo meldt de ..Tel.", De man is daarom in arrest gesteld en reeds aan een scherp kruisverhoor onderworpen. Tot heder heeft hij nog geen bekentenis af gelegd. De politie is door de verhoeren echter gesterkt in haar vermoeden met den echtgenoot den dader in handen te hebben. Stuur tijdig uw kinderbijslaglijst in Het blijkt, dat de arbeiders, die voor kinderbijslag In aanmerking komen, er nog steeds niet allen van op de hoogte zijn, dat de bijslag verjaart, indien de lijsten niet volledig ingevuld. binnen vier maanden na het kwartaal, waarvoor bij slag wordt aangevraagd, zijn ingediend Bij de uitbetaling over het eerste kwar taal van dit laar heeft :nci. aangenomen, dat nog niet alle rechthebbenden hiervan op d' hoogte waren en heeft men aan veler., die 'met de inzending van hun lijsten re laat waren, alsnog hun bijslag uitbetaald. Bij de uitkeering over het tweede kwartaal zal men echter d- betreffende wettelijke voorschriften streng toepassen. Op 1 November a.s. loopt de termijn van Indiening voor de lijsten over het tw kwartaal van 1942 af, dus over de maanden April, Meien Juni. DUITSCH WEERMACHTBERICHT HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 10 October. (D.N.B.) Het Opperbe vel van de Weermacht maakt bekend: In het Kaukasusgebied werd aan den pasweg naar Toeapse een sterke gevechts groep van den vijand ingesloten en 47 ge- vechtsstellingen genomen. In den strijd om Stalingrad bracht artillerie van het leger 2 vijandelijke kanonneerbooten op de Wolga tot zinken en beschadigde een an dere zwaar. Stoottroepen lieten in het stadsgebied een hoog huis' in de lucht vliegen. Formaties duikbommenwerpers zetten de aanvallen tot murw maken van de vijandelijke haarden van verzet en ver sterkte huizenblokken voort. Gevechtsvlie- gers zetten de vernieling van ravitaillee- ringswegen en haveninstallaties in het ge bied van den benedenloop van de Wolga voort. Ontlastingsaanvallen van de Sovjets op het Noordelijke afgrendelingsfront ble ven zonder succes. In den Centralen en Noordelijken sector werden succesvolle acties door eigen stoottroepen ondernomen. In het hooge Noorden vielen Duitsche gevechtsvliegtuigen in den afgeloopen nacht vijandelijke vliegvelden aan de Ko- labaai aan. Het Opperbevel van de Weermacht deelt mede: Gisteren in den loop van den ochtend heeft de Britsche luchtmacht met talrijke 4-motorige gevechtsvliegtuigen, begeleid door een groot aantal jachtvliegtuigen, aanvallen ondernomen op het Belgische en Noord-Fransche kustgebied. Op groote hoogte drongen de vijandelijke bommen werpers, waaronder ook vliegtuigen van Amerikaansch type, onder gebruikmaking van de stérke bewolking van het Westen uit het kustgebied binnen. Luchtdoelartil lerie verdreef de vijandelijke bommenwer pers van voor den oorlog belangrijke in stallaties. Duitsche jagers, die onmiddel lijk waren gestart, deden vermetele aan vallen op de formaties Britsche jachtvlieg tuigen. die voortdurend in de nabijheid der vier-motorige gevechtsvliegtuigen ble ven. Volgens tot nu toe door het Opperbevel der Weermacht ontvangen berichten wer den in verbitterde luchtgevechten door de jagers een aantal 4-motorige bommenwer pers neergeschoten, waaronder zich enkele vliegende forten bevonden. Gezien de groote hoeveelheid toestellen door de Brit sche luchtmacht gebnykt. staat de door de bommen aangerichte schade niet in vef- houding tot de ..vijandelijke verliezen. Daar de meeste bommen woonhuizen in kleine plaatsjes troffen, zijn er onder de Belgi sche en de Fransche burgerbevolking doo den en gewonden te betreuren. Gelijktijdig met de aanvallen tot ontzet ting van Leningrad van twee Sovjetlegen- corpsen, waarvan de vernietiging ten Zui den van het Ladogameer in het Weer machtbericht van den 3en October werd gemeld, hebben de bolsjewieken aan de Newa herhaalde uitvalspogingen uit de in gesloten stad Leningrad ondernomen. Zes maal werden de vijandelijke troepen met al hun pontons, veerbooten, en vlotten vol ledig uiteenge^lagen Den zevenden keer echter gelukte het den vijand door mas saal gebruik van zijn zware wapens voet te krijgen aan den overkant van de rivier. Ondanks zeer zware verliezen door het Duitsche afweervuur zette hij nacht -na nacht steeds weer nieuwe troepen over de rivier. Om verdere uitbreiding van dit bruggehoofd te voorkomen werd in verbit terde gevechten de vijand afgegrendeld en steeds meer in het onoverzichtelijke bosch- terrein aan den oever teruggedrongen. Daarna greep de artillerie in. Door dit vuur leden de bolsjewieken zulke groote verliezen, dat zij zich tenslotte, ondanks telkens weer aangevoerde reserves, ge dwongen zagen hun kleine restje landings troepen terug te trekken. Het bruggehoofd wérd mét achterlating van talrijke dooden en gewonden ontruimd. Inning contributie amusements- en orkestmusici en instelling voorzieningsfonds De president der Nederlandsche Kultuur kamer heeft bepaald dat op 11 Oct a.s. aan alle ontspanning»- en orkestmusici, een voorloopig lidmaatschapsbewijs zal worden uitgereikt, terwijl van dien datum af met de inning van de voor deze groep kultuurwerkers vastgestelde contributie zal worden aangevangen. Tevens heeft de president ingesteld een voorzieningsfonds, met de uitvoering waarvan het hoofd der afdeeling sociale zaken der Nederlandsche Kultuurkamer is belast. Hét doel van dit fonds zal zijn het verschaffen van uitkee ring bij werkloosheid, ondersteuning in bijzondere gevallen, overlijdens. en begra- fenisuitkeering, enz. Alle ontspannings- en orkestmusici worden automatisch lid van het voorzieningsfonds. Voor de leden van den voormaligen Nederlandschen Toonkunstenaarsbond geldt het volgende: zij dié van den datum van opheffing van den Nederlandschen Toon- Icunstenaarsbond. 29 Juni J.I., tot 10 Octo ber 1942 geen contributie hebben voldaan, zullen op een daartoe gesteld verzoek als nog in de gelegenheid worden gesteld, deze binnen een bepaalden termijn te voldoen, waarna zij hun rechten zullen behouden. Zij. die zich als lid van het N.A.F. heb ben doen inschrijven zullen per 11 Octo ber 1942 door de Nederlandsche Kultuur kamer worden opgenomen Ten aanzien van de uitreiking van de voorloopige lidmaatschapskaarten der Ne derlandse Kultuurkamer wordt er in hét belang van betrokkenen de aandacht op gevestigd dat alle tot bovengenoemde groepen behoorende musici, die op 17 Oct, 1942 niet in het bezit gesteld zijn van be doeld bewijs zich onmfddellijk dienen te wenden tot de Nederlandsche Kultuur kamer, afd. ledenregistratie. 2de van den Boschstraat 46. den Haag Bij uitoefening van het beroep zonder een op naam gesteld voorloopig lidmaat schapsbewijs zal men zich aan een straf rechtelijke vervolging blootstellen van van den bodem konden deze misdadige han deling niet verhinderen. Onder de De leerlingen der Haagsche scholen krijgen aanschouwelijk onderricht m eenige takken van industrie, landbouw e.d. Een demonstratie van de touwslagerjj. (Polygoon-Meyer) tiënten waren 3 dooden en 12 gewonden'. Men kan thans niet meer aan ongewilde vergissingen gelooven. wanneer men deze nieuwe treurige episode met andere in verband brengt die zich onlangs hebben voorgedaan bij den Engelschen aanval op Tobroek. De streng onderzochte en duide lijk bewezen feiten kunnen als volgt worden samengevat: Op 13 September drongen 1 officier en 6 vliegers een on zer vooruitgeschoven magazijnen een 10- tal k.m. op een vrachtauto de woestijn in, om eenig materiaal te vervoeren. Toen zij een defect aan den motor wilden her stellen. werden zij door 6 Engelsche uit het Zuiden komende wagens omsingeld. Wegens de numerieke meerderheid en de gegeven omstandigheden er sprongen n.l. terstond een 40-tal Australiërs uit de wagens die voorzien waren van auto matische wapens was elke tegenstand onmogelijk. Onder de Australiërs bevond zich een Britsche officier, die het bevel over de colonne voerde Na korten tijd openden de Australiër» het vuur op de gevangenen. 'Zij overtuigden zich ervan dat de onzen dood of ten doode toe ge wond waren en zetten hun tocht in Noordelijke richting voort Een vlieger, die ongewond gebleven en voor dood ge houden was. kon later met een ernstig gewonden kameraad een onzer vooruitge schoven posten bereiken en rapport uit brengen. In een operatiebevel wordt ten aanzien van den voorgenomen en niet uitgevoer- den opmarsch in het landingsgebied ge zegd, dat een bepaalde afdeeling een be paalde kazemat moet aanvallen en al de genen, die zich daarin bevinden, moet dooden. Het gaat hier dus om een bevel om den tegenstander van kant te maken. Tegenover deze houding, waar nog bij komen de hieraan voorafgegane aanvallen op lazaretschepen en reddingsvliegtuigen, kan men stellen het optreden van onze commando's, toen zij, zooals reeds ge meld, een hulpcolonne beschikbaar stel de;: om vijandelijke gewonden, die mid den in de woestijn door hun eigen afdee- lingen lp den steek waren gelaten, in vei ligheid te brengen, of die aan de onder hun bevel staande troepen in de baai van Tobroele nog tijdens den strijd belastten met de redding van talrijke vijandelijke schipbreukelingen. Onze meer dan recht vaardige represaille, zoo besluit deze officieele aanvulling op het Italiaansche weermachtbericht zal niet ultblllven. t t i t f Een met succes bekroond initiatief van Dirk Balfoort Onder auspiciën van de Nederlandsch- Duitsche Kul tuur gemeen schap heeft gis teravond in een der zalen van Royal te Arnhem het eerste concert op oude instru menten en in historische costuums onder den titel: „Een muziekavond ten huize van Frederik den Groote" plaats gehad. Dirk Balfoort, wnd.-directeu» van het HaagsChe Gemeentemuseum, die met zijn uitvoeringen op oude muziekinstrumenten reeds bekendheid verwierf, heeft de goede gedachte gehad, deze uitvoeringen in ge heel nieuwe gedaante voort te zetten, door met de oude instrumenten een geschied kundig volkomen juist geënsceneerden mu. ziekavond in Sans-Souci ten tijde van Fre derik den Groote op te voeren, een pro gramma dat een copie vormde van het gebodene op een der muziekavonden ..Sans-Souci”. Er bestond voor dezen avond groote be langstelling Het tooneel stelde voor een zaal in bet slot van Sans-Souci. welke ge heel in rococo-stijl ingericht was In het vertrek waren verschillende antieke mu ziekinstrumenten opgesteld, zooals een cla vichord, een tafelpiano en een clavecym- bel. De kaarsverlichting maakte daarbij een karakteristieken indruk De vorst, voorgesteld door G van der Hoek, als mede de musici traden vervolgens binnen, allen gekleed in de sierlijke costuums van dien tijd. André Rodenhuis opende het concert met de uitvoering van de sonate in f-gr t. van Carl Ph Em Bach voor clavichord. De sopraan Maria Ballings zong vervol gens een aria van Ariosti. begeleid door Kees Panman (vidlo d'amore) en André Rodenhuis (clavecimbel), welke laatste vervolgens de sonate in Es gr.t van Chr Nichelmann ten gehoore bracht. Een hoog tepunt van den avond vormde de uitvoe ring van twee deelen uit het derde fluit concert van Frederik den Groote, gespeeld door een fluitspeler, G van der Hoek, met strijkkwartetbegeleiriing, een ver dienstelijke compositie waarvan zooals de heer Balfoort het in zijn voor dracht had uitgedrukt ieder degelijk musicus het zich tot een eer zou rekenen het zoo gecomponeerd te hebben Tn het tweede gedeelte van den avond volgde o.m nog de uitvoering van het Largo ed Innocentemente uit de kwar- tet-symphonie in a gr.t van Carl Ph. Em. Bach voor twee violen, altviool en vio loncel G. Rietveld, Bern. Th Polman en M. Snoeren vertolkten dit werk. Britsch-Amerikaansch voorstel aan Tsjoengking De Britsche berichtendienst meldt in een extrabericht, dat Groot-Brittannië en de V. S. aan Tsjoengking-China een ont werp van een verdrag hebben aange boden, waarin zij afstand doen van hun exterritoriale rechten en privilegiën in ChiBa. Loosduinen De inwoners van de voormalige ge meente Loosduinen dienen zich wederom te vervoegen in het lokaal Alidastraat 5 aldaar. De bescheiden moeten als vol; den afgehaald: 12 Oct.: A en Beugen13 Oct. Van den Beukel t.m Breure; 14 Oct. Brian t.m. einde B. C en Da t.m. van Dun15 •Oot, Öunant t.m. einde D, E, F en Ga t.m. de Gast 16 Oct. Gebuijs t.m. einde G en Ha t.m. de Heer: 17 Oct Heere t.m. van Hoff; 19 Oct. Hoffman t.m. einde H I J en Ka t.m. van Kempen: 20 Oct. Kempenaar t.m. Kruithof: 21 Oct. van der Kruk t.m. einde K en L; 22 Oct. M en Na t.m. Niessen23 Oct. de Niet t.m. einde N. O en P24 Oct. Q. R en Sa t m Scha- ctee26 Oot. Scha gen t.m van Stel 27 Oct. van Stelle t.m. einde S. T. U en Va t.m. Vellexoop28 Oct. Vellener t.m. einde V en Wa t.m. van der Wees 29 Oct. Wegbrands t.m. einde W X. Y en Z; 30 Oct. Uitsluitend bestemd voor joden. Voor de uitreiking van vitamine-D- tabletten dient men de aankondiging ter plaatse te raadplegen. OPENINGSUREN De aandacht wordt erop gevestigd dat zoowel voor de uitreiking in den Haag als in de voormalige gemeente Loos duinen de uren van openstelling zijn op Zaterdag van 9.30 tot 13 uur. de overige werkdagen van 9.30 tot 17 uur Men dient zich stipt aan de letterindeelingen te houden, afwijkingen worden onder geen beding toegestaan. RECHTVAARDIGE REPRESAILLES ZULLEN NIET UITBLIJVEN Ter aanvulling op het Italiaansche weermachtbericht van gisteren wordt officieel uit Rome het volgende meege deeld Op 7 October om 13 uur 45 min. na men 4 Britsche jachtvliegtuigen van nau welijks 20 m hoogte zonder eenig risico te nemen, aangezien de lazaretten als zoodanig niet door luchtdoelgeschut be schermd zijn, de lazaretten der divisie Folgore onder vuur. De talrijke kentee- kenen en de duidelijke opstelling deze lazaretten op een verheffing van bepaalde uren een geheele dag aangewezen Op de hieronder vermelde dagen zullen in het Centrale Uitreikingslokaal van den Gemeentelijken Crisis- en Distributie- dienst aan de Groot Hertoginnelaan (hoek Laan van Meerdervoort) de bonkaarten 12e periode voor voedingsmiddelen en aardappelen worden uitgereikt. Op dezelf de dagen zullen tevens in dit gebouw vi tamine D-tabletten worden verstrekt, voor kinderen en a.s moeders, op vertoon van een geldige vitamine D-kaart, Voorts zal ook nu weer gelegenheid worden gegeven voor het inleveren van aanvraagformulie ren ter verkrijging van een schoenenbon. Deze aanvraagformulieren moeten worden ingeleverd op den dag, welke voor het afhalen der bonkaarten is aangewezen. In het bijzonder wordt de aandacht er op gevestigd, dat men zich bij het afhalen der distributiebescheiden stipt aan onder staande gewijzigde letter-indeeling dient te houden. Bewoners van één perceel moe ten hun bescheiden ftoveel mogelijk doen afhalen op den dag, welke voor den hoofd bewoner is aangewezen. Voorts is de be paling gemaakt, dat Joden uitsluitend ge holpen worden op Vrijdag 30 October 1942. De uitreiking geschiedt (met uitzonde ring van de inwoners van de voormalige gemeente Loosduinen), als volgt Maandag 12 October. A en Ba tm. Bi. Dinsdag 13 October Bj t.m. Br. Woensdag 14 October: Bs tm. einde B, C en Da tm. Dr. Donderdag 15 October: Ds. tm. einde D, E. F en Ga tm. Gl. Vrijdag 16 October: Gm tm. einde G en Ha t.m. Hi. Zaterdag 17 October: Hj tm. einde H. Maandag 19 October: L J. en Ka Lm. Kn Dinsdag 20 October: Ko tm. einde K en La t.m. Le. Woensdag 21 October. Lf tm. einde L en M. Donderdag 22 October: N, O en Pa tm. PL Vrijdag 23 October: Pm t.m. einde P, Q en R Zaterdag 24 October Sa tm. Sd. Maandag 26 October: Se tm. einde S. Dinsdag 27 October: T, en Va t.m. Ve. Woensdag 28 October: en Wa tm. We. Donderdag 29 October Wf t.m. einde W, X, Y en Z. Vrijdag 30 October Uitsluitend bestemd voor joden. BONKAARTEN VOOR ZEER ZWAREN ZWAREN EN LANGDURIGEN ARBEID. De uitreiking van bonkaarten voor zeer zwaren, zwaren en langdurigen arbeid, ge schiedt aan afzonderlijke tafels met de aanduiding „Bijzondere Arbeid”, geduren de de laatste week der uitreikingsperiode. Belanghebbenden dienen zich aan de hier onder volgende afzonderlijke letterindee ling te houden De normale distributiebe scheiden voor belanghebbenden en de le den van hun gezin kunnen gelijktijdig in ontvangst worden genomen, zoodat men zich slechts eenmaal aan het uitreikings lokaal behoeft te vervoegen. De letterindeeling luidt als volgt: Maandag 26 October: A tm. G.; Dins dag 27 October H t.m K; Woensdag 28 October L tm. R; Donderdag 29 October S tm. Z; Vrijdag 30 October uitsluitend bestemd voor joden. Verkno begint om 2 uur. Op grond van technische moeilijkheden bij de verdeeling van visch aan den af slag is bepaald, dat de verkoop op de standplaatsen niet eerder dan' 2 uur n.m. kan beginnen. Op alle 1° standplaatsen zullen iederen dag mosselen te verkrijgen zijn, visch op niet meer dan 9 10 standplaatsen dag.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1