'No. 18312. Vestigings verhuizingsverbod X de kuststreek Bekendmaking 1942. De nieuwe bonnen ei) in Nieuwe vorderingen in Stalingrad VERDUISTEREN De strijd om de Salomon* eilanden Vrijdag 16 October. Het uitvoeringsbesluit Ordelijk verloop van de evacuatiemaatregelen Lijst der betrokken gemeenten De tekst van het nieuwe besluit De gemeenten ’s-Gravenhage, Rijswijk, Voorburg en Wassenaar vallen onder de verbodsbepalingen 53 Keuringen Schip op de St. Laurens tot v. 6.45 aar nam. tot 8.07 aar ojn. Het Rijnland aangevallen; 22 Britsche bommenwerpers neergeschoten UITREIKING DISTRIBUTIE BESCHEIDEN Week rantsoenen Drie brandstoffenbonnen voor de Waffen-S.S. en het Legioen Hevige zee- en landslag De gevechten op Nieuw-Guinea aangewezen N.A.F. steunt slachtoffers Britschen terreuraanval zinken gebracht Denkt aan de roode bussen 'y T ir COURANT De in Schalkhaar afgerichte compagnie Haagsche politie heeft gisteren voor renden worden vermist. t Bij de Duitsche bergjagers in den Kaukasus De lastdierencolonne op weg net maakt. naar een steunpunt der bergjagers op 4200 m. hoogte. Het transport bestaat uit deelen van een stuk berggeschut. (P-K. Rieder-Atl.-H.) Vijandelijke strijdkrachten ten Zuid* oosten van Noworossisk vernietigd die beschouwt. den Nieuw Ouinea wordt vernomen. r t t t t r i t r HAAGSCHE Een greppelploeg den Noord. Oostpolder, welke in 10 minuten Oen greppel trekt van ,300 m. lengte, 1.15 meter breedte en 0.60 meter diepte. De opgeworpen vruchtbare klei wordt later over het land verspreid. (Polvqoon~v. Bilspv' schepen. door de beschadigd Men deelt ons van bevoegde rijde mede: De uitbreiding van de kustverdediging landwaarts door de Duitsche bezet tingstroepen in Nederland hAft tengevolge, dat woorigelegenheden, welke in of in de nabijheid van de verdedigingszóne gelegen zijn, binnenkort door de bevol king geheel of gedeeltelijk zullen moeten w'orden ontruimd. Een dergelijke ont ruiming heeft natuurlijk niet alleen uit strategisch belang plaats, doch ook in het belang van de bevolking zelf, die bij eventueele gevechtshandelingen, zooats de ervaring in dezen oorlog steeds getoond heeft, wanneer zij in de gevechtszone blijft, daarvan in ernstige mate de gevolgen zou ondervinden. Het is ook be grijpelijk, dat een dergelijke ontruiming, wanneer de noodzakelijkheid daarvan eenmaal erkend is. rustig voorbereid moet worden, teneinde overhaaste maat regelen bij den aanvang van gevechtshandelingen te vermijden. Woudenberg doet een belangrijke mededeeling De persdienst van den Nederlandschen Omroep deelt mede, dat de heer Wouden berg, leider van het Nederlandsche Ar beidsfront. Zaterdagavond voor de radio een belangrijke mededeeling zal doen, Van 18.40—18.50 uur zal hij spreken over zen der Hilversum II. f f f t t r t 51 ua- J Smuts t parlement het wóórd zal voeren. Plaats J en tijd zullen het Lagerhuis in een ge- t heime bijeenkomst worden bekend ge. f Voor de komende week zijn de vol gende distributiebonnen voor de ge bruikelijke hoeveelheden aangewezen: A en B Brood l Beschuit A en B Vleesch A en B Aardappelen Melk Rookartikelen heeren Sigaretten dames 1-59, 2-59 Reserve Taptemelk het hoofdbureau gedefileerd voor den hoofdcommissaris van politie in den Haag, mr P. M. C. J. Hamer en verschillende Duitsche politie-autoriteiten. (Polt/goon-MeyerJ) infanterie in straatgevechten PRIJS DEZER COURANTi Voor 's-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki", „De Nieuwste Mode” „Kol. Bijbl.” en „Letterk Bijbl." ƒ3.15, Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20, z. Modebl. ƒ3.95. Buitenl. ƒ9.45. Bij postkant, tegen de geld, goedgek abonn.pr. Afz. nr. 5 c.. fr. p. p. 10 c. Het SS-Ersatzkommando deelt ons me. de dat vrijwilligers voor de Waffen-S.S. en het Legioen zich op onderstaanden da tum bij het genoemde adres kunnen ver voegen teneinde gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd en wel speciaal voor hen. die er be zwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervullen, dat thans de mo gelijkheid bestaat om dienst te nemen in een speciaal wachtbataillon. De opleiding vindt in Nederland plaats, terwijl de in zet van dit bataillon ook in Nederland blijven zal. Tijdens de keuringen voor de Waffen- S.S. en het Legioen kunnen zich ook die genen melden, die tot de Germaansche S.S. Nederland (Nederlandsche S.S.) wil len toetreden. 23 October 1942: 10 uur Den Haag, Café den Hout. Bezuidenhoutscheweg. De uitreiking van vdedingskaarten en bonkaarten voor aardappelen voor de 12e periode, benevens verstrekking van vita-, mine D-tabletten aan kinderen en a.s. moeders en iplevering van schoenenfor- mulierén, welke plaats vindt in het lokaal Groot Hertoginnelaan, geschiedt mor gen van 9.30 tot 13 uur voor de letters: Hj t.m. einde H. In de voormalige gemeente L o o s d u i- n e n Alidastraat 5) vindt de uitreiking (behalve vooor vitamine-tabletten. waar, van de uitreiking* later plaats heeft) morgen plaats tusseben 9.30 en 13 uur voor de letters Heere t.m. van Hoff. eronuer laten wij volgen den tekst van het betreffende besluit van den secre- taris-generaal var. het Departement van Binnenlandsche Zaken houdende aanvul ling van het vestigingsbeslv.it: Op grond van par 1 der rordening «w>. 23/1940 en in overeenstemming met de pa: 2 en 3 der Verorder I no. 3/1940 v»n den RHkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied wordt be paald ArPkel 1.Vestiging in of verhuizing binnen een gemeente in den zin van hef vestigingsbesluit (nr. 85/1942) worden mede geacht te hebben rlaats gehad zoo- dra de !-*frokkene langer dan acht opeen volgende ge of meer dan veertien da gen in kalendermaand een gemeente woonruimte te zijner beschikking heef gehad of huisvesting heeft genoten, tenzij hij deze op het tijdstip van in werking treding van een voorschrift, als bedoeld {n artikel 1. eerste lid. onder 1 van het yewigmgsbesluit reeds te zijner beschik- hag o/ genoot De Amerikaansche radiostations melden, volgens S.P.T., dat zich op en in de wa teren om het tot den Salomon-archipel be- hoorende eiland Guadalcanar een hevige zee- en landslag heeft ontwikkeld. De Japanners zijn er in geslaagd weder om op het eiland troepen te landen. Gistermiddag heeft de Amerikaansche mi nister van marine, kolonel Frank Knox, over dezen groeten slag meegedeeld, dat de Amerikaansche luchtmacht tijdens fei len strijd heeft getracht, de nieuwe Ja- pansche landingen op Guadalcanar te voorkomen Zeven Japansche waaronder een slagschip, zijn Amerikaansche kustartillerie Niettegenstaande den energieken Ameri- kaanschen afweer is het den Japanners ge lukt hun posities te verbeteren. In marinekringen te Washington is men van oordeel, dat de slag, welke zich thans bij en op Guadalcanar afspeelt, te schouwen is als de zwaarste sinds bet be gin van den oorlog in de Stille Zuidzee Voor de Amerikanen is het een prestige kwestie geworden, het eiland te behouden, terwijl de Japanners er alles op zullen zet ten om Guadalcanar te heroveren, waar na zij zullen trachten, de verbindingslijnen tusschen de Vereenigde Staten en Austra lië af te snijden S.P.T. meldt uit Londen: Omtrent strijd op dat op het oogenblik nabij het knooppunt van wegen bij Templetown. in het Owen Stanieygebergte hevig wordt gevochten. De Amerikaansche luchtmacht bombar deerde de Japansche naar Boena voeren de étappenlinies. Daar er de laatste dagen herhaal- lelljk daden van sabotage in het oezette Nederlandsche gebied zijn gepleegd, zijn heden de volgende personen daarvoor als gijzelaars verantwoordelijk gesteld en ge- fusileero Bannink, Dirk, geb. 22.11.1914 uit Deventer; Gerritsen, Albert Jan, geb. 9.3.1890 uit Deventer; Endeveld, Jan Cornells, geb. 14.12. 1914 uit Apeldoorn; Ewijk, Wilhelmus, geb. 28.4.1900 uit Deventer. van der Meulen, Daniël, geb. 4.2. 1896 uit Deventer; van Heijningen, Pieter Adrlanus, geb. 18.7.1903, uit Amsterdam; Roebers, Johannes, Hendrikus, geb. 7.9.1886 uit Deventer; van Veen, Jacobus, geb. 26.9.1900 uit Enschedé; Kors, Jacobus, geb, 21.5.1909, uit Amsterdam; Ooijevaar, Evert, geb, 19.5.1897, uit Amsterdam; van der Kerkhoff, Jacobus, geb. 10.10.1898 uit Zwolle; Haantjes, Jan, geb. 1.9.1886, uit Enschedé; Vrind, Heinrich, Wilhelm, geb. 2.6 1913 uit Almelo; IJmkers, Aaldert, Jacob, geb. 31.7 1896 uit den Haag; van Dam, Hendrik, geb, 26.9.1889, uit Wageningen. De Höhere SS en Polizeiführer Nordwest, get. RAUTER, SS Gruppenführer en luite- nant-generaal der politie. Het besluit van der. secreiaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken ter uitvoering van artikel 1. lid 1. onder 1, van het Vestigingsbesluit luidt als volgt: Op grond van artikel 1. lid 1 onder 1 van het Vestigingsbesluit (no. 85/1942) zooals dit is aangevuld bij besluit van den secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken van 15 October 1942 tot aanvulling van het Vestigings. besluit („Ned St.crt van 16 October 1942 no. 202) en in overeenstemming met de paragrafen 2 en 3 der Verordening no. 3/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied wordt bepaald: Artikel 1: (1) In de gemeenten, ge noemd in de bijlage van dit besluit (de namen dezer gemeenten vindt men hier naast reeds genoemd. Red.is het ver boden: a. Zich te vestigen, b. Te ver huizen. (2) Dit verbod geldt niet: a. Voor Rijksduitschers; b. Voor personen, die in het bezit zijn van een door of van wege den directeur van het Bureau Vluch telingenzorg in wiens ambtsgebied de ge. meente is gelegen verleende schriftelijke vergunning. Artikel 2. Dit besluit treedt in werking met ingang var. den dag zijner plaatsing in de „Nederlandsche Staatscourant” en vervalt, voor zoover de secretaris-gene raal van het Departement van Binnenland, sche Zaken niet anders bepaalt, na ver loop van drie maanden na den dag van inwerkingtreding 's_Gravenhage 15 October 1942, De secretaris-generaal van het Departement van Binnenland sche Zaken FREDERIKS. Een goederentrein vernield. De uit. werking van een aanval van het Duitsche liichtwapen. fP.K. Jesse-Atl.-H.) Hier in Nederland moeten derhalve de belangen van de door de noodzakelijke evacuatiemaatregelen getroffen bevolking van het kustgebied zoo goed mogelijk be hartigd en een ordelijk verloop van de ontruiming en de onderbrenging naar elders onder alle omstandigheden veilig, gesteld worden. De uitvoering der betref fende maatregelen «is zooveel mogelijk in handen van de Nederlandsche bestuurs organen gelegd en wel in die van de Commissie Burgerbevolking, die ook bij het uitbreken van den oorlog de noodige evacuatiemaatregelen in het belang van de bevolking ten uitvoer gebracht heeft. Het Nederlandsche bestuursapparaat moet zich bij zijn maatregelen natuurlijk naar de aanwijzingen van de Weermacht rich ten en heeft het uiteraard niet in de hand, in evacuatiemaatregelen. die dg Weermacht als noodzakelijk wijzigingen te brengen. Stelselmatige, welgeordende arbeid van de bestuursorganen is echter slechts mogelijk, wanneer hun werkzaamhe den niet door eigenmachtig en „wild” handelen van enkelingen bemoeilijkt of, erger nog doorkruist worden Teneinde dit onder alle omstandighe den te vermijden, heeft de secretaris generaal van het Dep. van Binnen landsche Zaken heden twee beslui ten uitgevaardigd, waarbij de vesti ging, het verhuizen en het huren of ook het op andere wijze voor zich re- serveeren van woningen of gedeelten van woningen in het kustgebied en in de onmiddellijke omgeving daarvan in beginsel tijdelijk verboden wordt Op grond van deze besluiten zijn uit zonderingen op het bovenstaande slechts met bijzondere toestemming van het be treffende Bureau Vluchtelingenzorg mo gelijk. De namen der gemeenten, voor welke deze besluiten gelden, zijn heden in de „Nederlandsche Staatscourant” bekend gemaakt Deze gemeenten omvatten niet alleen die, welke eventueel voor ontrui ming in aanmerking komen, doch vóór alles, en wel voor het meerendeel die gemeenten, waar een ongecontroleerde toevloed van elders vermeden moet wor den. Verzoeken tot het verleenen van spe ciale toestemming kunnen uitsluitend schriftelijk geschieden en moeten aan de volgende instanties gericht worden: 1. Voor Zeeland. Bureau Vluchtelingen zorg Zeeland, Middelburg, Gortstraat 30. 2. Voor Zuid-Holland: Bureau Vluchte lingenzorg Zuid-Holland. ’s-Gravenhage, Jan van Nassaustraat 80. 3. Voor Noord-Holland: Bureau Vluchte lingenzorg Noord-Holland, Alkmaar, St. Laurensstraat 3 Vanzelfsprekend bestaat alleen bij drin gend gemotiveerde verjoeken de mogelijk heid van inwilliging. In de bijlage, behoorende bij het besluit van den secretaris-generaal van het De partement van Binnenlandsche Zaken van 15 October 1942, „Nederlandsche Staats courant” van 16 October 1942. no. 202, worden de namen der betrokken gemeen ten genoemd, n.l. de volgende: 1. Provincie Zeeland: alle gemeenten 2. Provincie Zuid-Holland: a) ’s-Gravenhage. 's-Gravenzande. Hil- iegom. Katwijk, Leidschendam, de Lier. Lisse, Monster, Naaldwijk Noordwijk. Noordwijkerhout. Oegstgeest. Rotterdam, voor zooveel betreft Hoek ran Holland. Rijnsburg Rijswijk. Sassenheim Valken burg, Voorburg. Voorhout Voorschoten. Warmond, «Vassenaar. Wateringen: b) Alle gemeenten, gelegen op de eilan den Goeree en Overflakkee, Voome en Putten en Rozenburg; 3. Provinciei Noord-Holland: a) Alle gemeenten gelegen ten Noorden van het Noordzeekanaal met uitzondering van Amsterdam; b) Bennebroek, Bloemendaal, Heem stede Velsen, Zandvoort. Artikel 2: tl) Hij, die door het verschaf fen van woonruimte of huisvesting ge legenheid geeft tot overtreding van een op grond van artikel 1, eerste lid, van het Vestigingsbesluit uitgevaardigd voorschrift, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of met geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. (2) De bij het eerste lid strafbaar gestelde handelingen zijn overtredingen. Artikel 3: De in een gemeente geldende verordeningen, als bedoeld in artikel 6 van het Vestigingsbesluit, .treden uiterlijk met ingang van den dag, waarop voor deze gemeente in werking treedt een op grond van artikel 1. eerste lid. onder 1 van het Vestigingsbesluit uitgevaardigd voorschrift, buiten werking. Artikel 4: Dit besluit treedt in werking met ingang van den dag zijner plaatsing in de „Nederlandsche Staatscourant”. ’s-Gravenhage, 15 October 1942 De secretaris-generaal van het departement van Binnenland sche Zaken. Smuts zal Britsche parlement toespreken Churchill neeft, naar de Britsche oe. rich endienst meldt gisteren in het La- gerhuif medegedeeld dat generaa. binnenkor- voor beide huizen var. Bij onze vrijwilligers. In een pret tige en goede kameraadschap, wordt de vrije tijd doorgebracht. Gezonde kerels, gezond van lichaam en geest. (S.S. PK. Altstadt Bi.-H.) Morgen en Maandag Winterhulp-collecte Het is herfst en wij gaan den winter te gemoet. Dan zal de koude zich weer doen gelden, vooral bij onze minderbedeelde volksgenooten; het hevigst evenwel bij de kinderen van deze behoeftigen, wier jonge lichamen vleesch, boter en ander voedsel zoo noodig hebben, en die zoo bittere kou zullen lijden als zij-niet de warme wollen deken of ae kleertjes krijgen, die juist van uw geld door Winterhulp kunnen wor den gekocht! Zaterdag en Maandag a.s. verschijnen de roode bussen weer op stra ten en- pleinen. Toont dan dat u Neder lander bent' gaat ze niet voorbij, maar geeft, neen offert want dat is een prach tige Nederlandsche eigenschap. Vergeet hen niet, die kleinen en groeten, die uw offer zoo noodig hebben. Geeft gul Offert mild. DUITSCH WEERM ACHTBERICHT» HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 16 October (D.N.B.) Het Opperbe vel van de Weermacht maakt bekend: De gevechtshandelingen ten Zuidoosten van Noworossisk hebben opnieuw geleid tot de omsingeling en vernietiging van vijandelijke strijdkrachten. In de rioh.< ting van Toeapse hebben Duitsche troe pen nieuwe heuvelstellingen stormender hand genomen, die voor de voortzetting van den aanval van bijzondere beteekenis zijn. Te Stalingrad drong een pantserdivisie in een koenen nachtelijken aanval tot aan de Wolga door en veroverde vervolgens tezamen met formaties hardnekkige huizen, en het Noordelijke deel van de fabrieksvoor. stad met de groote tractorenfabriek Dsjersjinsky. Sterke luchtstrijdkrachten brachten den verbeten vechtenden vijand vernietigende slagen toe, terwijl formaties jachtvlieg tuigen elke tegenwerking van de vijan delijke luchtmacht verhinderden. Aan het front van den Don verijdelden Hongaarsche troepen alle pogingen van den vijand om de rivier over te steken. In den centralen en Noordelijken frontsec tor bestreed de luchtmacht de achter - waartsche verbindingen der sovjets Aan het front van Moermansk sloegen berg troepen verscheidene vijandelijke aanval len. ten deele in tegenaanvallen, op bloe dige wijze af. De vijand trok zich, met achterlating van talrijke gesneuvelden, op zijn uitgangsstellingen terug. De vliegvelden op Malta werden over dag en des nachts door Duitsche en Ita- liaansche luchtstrijdkrachten aangevallen. Acht vijandelijke vliegtuigen werden neer geschoten. waarvan 2 in gevechten met Duitsche gevechtsmachines. De Britsche luchtmacht ondernam van nacht storingsaanvallen op het Rijnland. De bevolking leed verliezen. In verschei dene plaatsen ontstonden branden en schade aan gebouwen. Nachtjagers en luchtdoelartillerie schoten 22 vijandelijke bommenwerpers neer. Bovendien werden overdag Jflj aanvalspogingen op Noord- duitsch en Fransch kustgebied 3 Britsche vliegtuigen vernietigd. be- - Van 16 October tot en met 28 Fëbruar! a.s. geeft elk der bonnen 06 BV, 07 BV en 08 BV van de brandstoffenkaart DV recht op één eenheid brandstoffen. Het publiek wordt' er op gewezen, dat het gewenscht is de bonnen aan den han delaar, bij wien men stagt Ingeschreven alle tegelijk zoo spoedig mogelijk te over handigen. Hiermede wordt bereikt, dat de handelaren van hun transportmiddelen een zoo economisch mogelijk gebruik kun nen maken. Ten aanzien van handelaren, die nog bestellingen op reeds eerder uitgereikte bonnen hebben uit te voeren, geldt het voorschrift, dat deze bestellingen m'e t voorrang moeten worden uitgevoerd. Het mag dus niet voorkomen, dat een ge zin reeds ontvangt op de nummer» 6 t/m, 8, terwijl een ander gezin, dat bij denzelf- den leverancier staat ingeschreven nog wacht op brandstoffen van de oude bon nen. Op de handhaving van dit voorschrift zal scherp worden gelet. Ook het publiek kan hierbij zijn mede werking verleenen. Indien b.v. wordt ge constateerd dat de levering op de oude bonnen bij die op de nieuwe bonnen wordt achtergesteld, doet men goed deze gevallen terstond ter kennis van de Brand stoffencommissie te brengen, die bij nala. tigheid van den betrokken handelaar maatregelen zal nemen Voorts wordt er nog eens de aandacht op gevestigd, dat het den handelaren niet altijd mogfclijk is om zeer gewilde soor ten, b.v. anthraciet of parelcokes. te leve ren. Men neme daarom zoo noodig genoe gen met’gedeeltelijke levering van andere soorten. Aangezien de levering van brandstoffen op de thans geldig verklaarde bonnen ge lijkelijk over eenige maanden verdeeld zal moeten plaats vinden, wordt in over weging gegeven met den aanwezigen voor raad de greotste zuinigheid te betrachten. Voorts wordt bekend gemaakt, dat van 16 Oct. tot en met 30 April a.s de met ..één eenheid vijfde periode”, „één een heid zesde periode", „één eenheid zevende periode” en „één eenheid achtste periode" gemerkte bonnen elk recht geven op het koopen van één eenheid vaste brandstof fen Deze periode-bonnen zijn uitgereikt ten behoeve van kleinere huisbrandver- bruikers in de groepen B. C, D en E-rood. Tenslotte wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de grootere huisbrandverbrui- kers in de groepen B, C, D en E-rood dat zijn zij. die van de Brandstoffencommis sie, waaronder zij ressorteeren. een iden titeitskaart hebben ontvangen, binnenkort door den plaatselijken distributiedienst zullen worden opgeroepen, teneinde de toewijzingen voor deze perioden in ont vangst te nemen. De centrale persdienst van het Neder landsche Arbeidsfront meldt De leider van „Het Nederlandsche Arbeidsfront" stelde ziob nauwkeurig op de hoogte van de hulpactie ten gunste van de door den laatsten Britschen terreur-aaanval bena- deelden. Namens „Het Nederlandsche Ar beidsfront” stelde hij een bedrag van 15.000 beschikbaar. Het Canadeesche ministerie van ma rine heeft medegedeeld, dat op de St Laurens 180 mijl van de monding, een koopvaardijschip van 4000 ton door duik- booien tot zinken is gebracht De aan val geschiedde verder stroomopwaarts dan alle vroegere. Het schip maakte dee uit van een klein convooi, Twaalf opva i PRIJS DER ADVÉRT.I 1-11 m M (5 reg.) ƒ1.65, elke m.M. m. tot 22 m.M. (10 reg ƒ0.19. Elke m.M m. 21 ct. Halve oplaag, halve prijs Reel. ƒ0.51 p. m.M. Bewijsn, 5 ct., fr. p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) ƒ0.57. Dienstaanb ƒ0.38 Pers gevr /Ö.48. Adv. „Br bur. v. d bl. 10 c meer Maan: 16 Oct. op 3.01 n.m.; on der 11.54 n.m. E.K. 17 Oct. op 3.48 n.m. 18 Oct. onder 1.02 v.m.; op 4.26 n.m. Nachtdienst DOKTERS. Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m No. 113058. Zieknnfondsleden de Volharding no. 116364; zg. Stadspatiënten no. 49 ZIEKENVERVOER (Ziekendienst Den Haag) No. 118995. Het hout van vele ooomen is nood<g voor de gasgeneratoren der Haagsche autobussen. Op onze foto worden de generatoren gevuld met de door de H.T.M.-houthakkers gereedgemaakte blok, jes. (Polygoon.Meyerl Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Giro No. 12500 Bijkant. Schev. Kelzerstr. 319, Tel. 550310; Fll.s Rijsw., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjel. 3, Tel. 119461; Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th. J. de Koning, Goudsbloem!. 3, Tel. 330263; Boekh J, B. v. Saters |r., Theresiastr. 108a. Tel. 772444; Boekh. F. D. Couvée, v- Hoytemastr. 66 Tel.721187 1

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1