Het rookersrantsoen verminderd I I m No. 18324. Aanval bestrijden Stalingrad voortgezet Bekendmaking Vrijdag 30 October. 1942. in De nieuwe bonnen gladheid Sneeuwruimen van Voorziening vaste, brandstoffen Paraat tegen landingen uit de lucht VERDUISTEREN I f w o en I w X V Om de andere week één en twee rantsoenen Weekrantsoenen 56 Mantels en jassen Keramische producten Doorbraakpoging aan Egyptische front mislukt (P.K. Po»pischil-4ti..fl.) Boter 250 gram 100 gram 100 gram 1 A en B Brood Beschuit A en B Vleesch A en B Aardappelen Taptemelk Melk Negen vyandelyke transport schepen op’ de Kaspische Zee vernietigd Engelsche aanvallen op Fransche visschersbooten INBRAAK IN BOEKBINDERIJ Vierweekrants oenen Voor degenen die moeten evacueeren Einde van de inspectiereis van den Weermachtbevelhebber Cacao voor kinderen Darlan uit Afrika vertrokken Vordering van persoonlijke diensten Tl KS I HAAGSCHE COURANT 10 G. meer Maatregel 0UIT8CH WEERMACHTBERICHT Voor de de I Inwisseling van speciale vergunningen tegen speciale punten De regentijd in bat moerasgebied ten Zuidoosten van het llmenmeer is begpnnen. Bon 56 van de Boter- en Vetkaart geeft van 31 October tot en met 11 No vember recht op 125 gram boter (doe 250 gram per persoon). zijn intensieve aldus als van 419 420 421 422 423 R-9 Sigaretten dames R-9 Rookartikelen heeren (20 sigaretten, 10 cigarillos, 5 siga ren of 25 gram tabak) voor ■is en winterjassen kunnen Slechts indien men ver- schriftelijk even- adres Telefonische verbinding tusschen een waarnemingspost en den bevelhebber van een aan het Egyptische front operee- rende Italiaansche eenheid. (Orbis-Luce-Holland) Voor de komende week z(jn de vol gende distributiebonnen voor de ge bruikelijke hoeveelheden aangewezen: Speciale vergunning voor tweedmanteh» en -jassen en wintermantels en -jassen De secretaris-generaal van het depar tement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat de ter mijn voor het aanvragen van speciale vergunningen voor tweedjassen en tweed- mantels, welke op 31 October 1942 zou afloopen, tot nader order is verlengd en dat met ingang van 1 Nov. 1942 aanvra gen voor speciale vergunningen wintermantel worden ingediend. een zoodanige speciale vergunning ver kregen heeft, kan men tegen afgifte van die vergunning en van een bepaald aan tal punten een dezer artikelen aanschaf fen. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat nk 31' October 1942 geen speciale vergun ningen voor demisaisons meer kunnen worden aangevraagd; Bovengenoemde aanvragen mogen uit sluitend worden ingediend op formulier MD 102 bij den distributiedienst der ge meente, waar de aanvrager in het bevol kingsregister is ingeschreven. over dit 1 k.g. 500 gram 300 gram 125 gram 125 gram 125 gram 125 gram 100 gram 424 tjn. 425100 gram 427 Lm. 430 70 gram 4-66, 4-67 56, 57 58. 59 Aanwijzing bon voor generatorblokjea Van 1 Nov. tot en met 31 Dec. zijn voor het verkrijgen van generatorhout aangewezen de met „periode B" gemerkte bonnen. Deze bonnen geven recht op het koopen van 50 k.g. generatorblokjes. De brandboot in den Haagschen Hofvijver wordt elk jaar aan een grondige inspectie onderworpen, (Polypoon-Meper). o. 6.16 nar nam. tot 8.32 aar v.m. Maan: 30 Oct. onder 2.06 n.m., op 10.55 n.m.; 31 Oct. onder 2.46 n.m., op 11.52 v.m, 1 Nov. L.K. Nachtdienst DOKTERS Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 113058 Ziekenfondaleden de Volharding no. 116364; zg. Stadspatiènten no. 49 ZIEKENVERVOER (Ziakendienst Den H»«R) No. 115995. om langer toe te komen in een Italiaansche wapenfabriek. Pantserwagena staan klaar om naar de tank-divisies gezonden te worden. (Orbis-Luce-Holland) PRIJ8 DER ADVERT.i 1-11 m.M. <0 rog.) fl 65. elke m.M. m tot 22 m.M. (10 reg /0.19. Elke m.M. m. 21 et. Halvo oplaag, halve prij». Red. Z0.51 p. m.M. Bewijsn. 5 et., tr. p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) /0.57, Dienstaanb /0.38 Pers. gevr. /Ö.48 Adv. ,Br. bur. v. d bt.” 10 c De secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met in gang van 1 November 1942 de gelegen heid wordt opengesteld om bij de distri- butiediensten de in omloop zijnde speci ale vergunningen voor keramische pro ducten, voor zoover daarop wegens ver schillende omstandigheden nog geen artikelen konden worden aangeschaft, in te wisselen tegen speciale punten. Men is verplicht hiertoe opnieuw een aanvrage bij den plaatselijken Distri butiedienst op formulier MD 333-01 in te dienen, onder bijvoeging der verloopen speciale vergunningen. Het betreft hier de vergunningen MD 58, MD 59 en MD 60, die in geval van huwelijk, eerste inrichting, brand of ver woesting door oorlogsgeweld zijn uitge reikt voor het aanschaffen van de in de vergunningen genoemde artikelen. De speciale punten geven recht op het aan- koopen van willekeurige bij den detail handel verkrijgbare keramische arti kelen. Germaansche S.S. in Nederland Met ingang van 1 Nov. a.s. wordt over, eenkomstig den wensch van den Reichs- führer S.S. de naam Nederlandsche S.S. gewijzigd in Germaansche S.S. in Neder land. Het feit, dat de S.S. een Germaan sche orde is. die in ieder der Germaan sche landen haar taak heeft te vervullen, wordt door het invoeren vaa dezen naam irA mtdiukkyig gebracht. ’s-GRAVENHAGE, 30 October. Offi cieel wordt medegedeeld Op het verbod der interlocale meubel transporten kan een uitzondering ge maakt worden voor de verhuizing uit het kustgebied ingeval vóór den 28en October aan een verhuisfirma opdracht tot ver huizing gegeven was en voorts vóór den 28en October de nieuwe woning gehuurd was. Hetzelfde geldt voor een verhuizing naar het kustgebied, wanneer de verhui zing dringend noodig is en een vergun ning verstrekt is overeenkomstig de ver ordening van 15 en 19 October inzake de vestiging. Verzoeken tot verhuisvergunningen on der de boven aangeduide voorwaarden moeten schriftelijk met nadere motivee- ring worden ingediend bij de centrale leiding van den autobevrachtingsdienst te den Haag, Bcnoordenhoutscheweg no. 6. Het verstrekken van de vergunning ge schiedt schriftelijk via het departement van Waterstaat. Personen, die uit het kustgebied ge ëvacueerd worden en voor wie boven staande voorwaarden niet gelden, moeten het verzoek'tot het beschikbaar stellen van transportmiddelen indienen bij den agent van den autobevrachtingsdienst in hun woonplaat». Voor de bewoners van den Haag en Scheveningen bevindt zich het kantoor van den agent in het gebouw aan den Hofweg no. 9. ïn de laatste dagen zijp opnieuw Fran sche visschersbooten aan de kust van den Atlantischen Oceaan door Engelsche vliegtuigen met bommen en mitrailleurs bestookt, zoo melden de Parijsche bladen. Zoo is de vischkotter „La Mouette” op 25 October tijdens het visschen door een Britsch vliegtuig met 3 bommen bestookt, die vlak bij het vaartuig in zee terecht kwamen. Op 27 October werd dezelfde kotter opnieuw eerst met mitrailleurvuur en vervolgens met 4 bommen bestookt, waardoor zware beschadigingen ontston den. Een andere visschersboot werd op 25 October eveneens door een Britsche bom getroffen en zwaar beschadigd. Bij den terugkeer in de haven gaven de Fran. sche visschers hun verontwaardiging te kennen over deze aanvallen van Britsche vliegers op ongewapende Fransche vaar tuigen, die werken in het belang van.de voedselvoorziening van het volk. In een boekbinderij aan de Steynlaan is gisternacht ingebroken. Gestolen werden é?r. geldkistje. Tnhoudeni» Tmgeveer T35OO een hoeveelheid zegels voor de ziektever- zeKering ter waarde van f 100 en een schrijfmachine. Toen het „gheurig kruyt taback” in de lijst van distributieartikelen werd opge nomen. beteekende dit een uitkomst voor tallooze rookers, die geen kans meer za. gen tegen redelijken prijs aan wat ta bak, sigaren of sigaretten te komen. On danks sombere voorspellingen is de ta- baksdistributie zeer bevredigend uiige, vallen Men kon zijn bonnen regelmatig „gehonoreerd" krijgen. Weliswaar is dit bij on» Nederlandsche distributiestelsel gelukkig nog altijd regel, doch in dit ge val was het meer dan menigeen ver wachtte. Het was echter algemeen be. kend, dat het ér om ging het restant van de voorraden te verdeelen. Hoelang de voorraad nog zou strekken was niet op enkele weken nauwkeurig te schatten, doch volgens deskundigen zou het om streeks December wel afgeloopen zijn. Gelukkig is er nog voldoende tabak in gevoerd om de fabricage ngg geruimen tijd, zij bet in beperkte mate, te kun nen voortzetten. JDe geruchten, als zou de sigarenindustrie eind 1942 door gebrek aan grondstoffen gedwongen zijn te stop, pen, zijn dan ook ongegrond. Het is ech ter niet mugelijk op denzelfden voet als tot dusver door te gaan. Aangezien de rpokers'het in het algemeen op prijs stel len. dat de distributie zoo lang mogelijk wordt voortgezet. is thans in overleg met de Vakgroep Ta baksverwer kende In dustrieën en het Rijksbureau voor Tabak en Tabaksproducten besloten op de Roo. kerskaart voortaan om de andere week slechts één rantsoen beschikbaar te stel len inplaats van twee Dit geldt voors hands alleen voor de rookerskaart. dus niet voor de sigarettenkaart. De dames behouden nog haar gebruikelijke rantsopn. V V 5 V s V v V V brandstoffenkaart ter vervanging van dej Bureau Vluchtelingenzorg Javastraat Geen mondelinge inlichtingen In het perceel Javastraat 11 is geves tigd het bureau Vluchtelingenzorg Zuid- Holland. Dit bureau houdt zich bezig met het Rijkstoezicht op de huisvesting en de verzorging van in de provincie Zuid- Holland vertoevende geëvacueerden en oorlogsslachtoffers. Voorts verleent het bureau krachtens het vestigings- en ver huisverbod toestemming voor alle nor male verhuizingen, die besliat.noodzake lijk zijn.. Deze verhuizingen mogen -ech ter geen'enkel verband houden met een mogelijke evacuatie. Toestemming om te verhuizen met het oog op evacuatie wordt dus niet verleend. Te.«toon iibjuo (teven .ijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 3537 u,ro No* ,1{,yu Bijkant. Schev. Kelzeratr. 319, Tal. 850310; Fll.i RIJ»w., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjel 3, Tal 119461 Voorb., Boekh. H. E. 0. Ruyj, Heerenitr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th. J. de Konlng, Goudsbloem!. 3. Tel. 330263: Boekh. J. B. v. Betere Jr„ Thereelaetr. 108a, Tel. 7724441 Boekt], F. D. Couvée, v. Hoytemaitr. 66 Tel.721187 hulp van vrijwilligers en andere beschik, bare werkkrachten ongenoegzaam zijn, inwoners zijner gemeente tijdelijk tot het doen van persoonlijke diensten ten be hoeve van het wegruimen van sneeuw en het bestrijden van gladheid op den open baren weg oproepen. 2) De diensten mogen niet worden ge. vorderd van a) vrouwen: b) personen beneden 16 jaar en boven 50 jaar; c) per sonen, die in het openbaar belang plich ten hebben te vervullen, welke hen ver. hinderen, zich van de diensten tc kwij. ten; d) personen, die blijkens een genees, kundige verklaring niet in staat zijn dc diensten te verrichten. 3) De diensten mogen van de opge roepen personen worden gevorderd ge durende ten hoogste zes uur per etmaal, gedurende ten hoogste drie achtereen volgende dagen. 4) De opgeroepenen zijn verplicht de zakelijke aanwijzingen van de met de lei ding van het wegruimen van sneeuw en het bestrijden van gladheid op den open baren weg belaste personen op te volgen. Art. 5. Het is aan anderen dan open bare lichamen verboden: 1) Bij verwijderen van sneeuw of ijs van den openbaren weg gebruik te ma. ken van zout of andere bijtende stoffen, tenzij dit geschiedt op of in de onmid dellijke nabijheid van tramrails, wissels, brandkranen of brand, of rioolpuvtenj 2) sneeuw of ijs op andere openbare plaatsen te storten dan die, welke de burgemeester daartoe heeft .aangewezen. Art. 6. 1) hij, die handelt in strijd met, een bij of krachtens de artikelen 2 en 4 opgelegde'verplichting of met het be paalde in art. 5, wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste zes weken of geld boete van ten hoogste driehonderd gul den. 2) De in het vorig lid strafbaar gestel, de feiten zijn overtredingen. 3) Indien een in lid 1 strafbaar gesteld feit wordt begaan door of vanwege een rechtspersoon, wordt de strafvervolging ingesteld en de straf uitgesproken tegen hem, die tot het feit opdracht gaf of die de feitelijke leiding had bij het verboden doen of nalaten.. Art. 7. Dit besluit, hetwelk wordt aangehaald als „Sneèuwruimingsbesluit”. treedt in werking met ingang van den dag, volgende op dien zijner plaatsing in de Nederlandsche Staatscourant. de periode van 1 tot en met 28 November zijn de volgende bonnen aangewezen: 417 418 In den Wieringermeerpolder is men reeds begonnen met het klaar maken van de akkers. Het irizaaien van de wintertarwede zaaimachine komt bijna direct achter den ploeg en de eg aan. (Polygoon-Kuiper) Aanvragen tot toestemming van huizing kunnen uitsluitend worden ingediènd. Mondelinge inlichtingen tueele evacuatie worden op niet verstrekt Het gemeentelijk evacuatieburean is van heden gevestigd Copernicusstr. 159. loopig heeft de eerste secretaris van het lei- A t Suiker Jam of Muisje* Peulvruchten Havermout Gort Gemengd meel Vermicelli Kaas Bloem Rijst Chocolade Suikerwerk Of macaroni; spaghetti; sago; aard appelmeel of zetmeel, verwerkt in pud dingpoeder. De secretaris-generaal van net departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat de volgende regeling is getroffen ten aanzien van de voorziening met vaste brandstoffen voor degenen, die moeten evacueeren. Bij evacuatie buiten de wobngemeente kunnen de brandstoffen, die in het bezit van de te evacueeren personen zijn, niet worden meegenomen, doch deze moeten worden achtergelaten in het huis, dat men verlaat, behoudens in de ge vallen voorzien in de laatste alinea van deze mededeeling. De geëvacueerden zullen evenwel in hun nieuwe woonplaats opnieuw worden bevoorraad. Hierbij wordt een onder scheid gemaakt voor de bevoorrading op de bonnen 01 BV tm. 05 BV, die reeds langen tijd geldig zijn en waarop vrijwel iedereen brandstoffen heeft ontvangen en de bonnen 06 BV t.m. 08 BV waar zulks in het algemeen niet het geval is. Jn verband hiermee zullen de distri- butiediensten van de gemeenten waar men na evacuatie is ondergebracht, aan iederen geëvacueerden houder van een De Weermachtbevelhebber in Neder land, generaal der vliegers Fr. Christi ansen, heeft Donderdag zijn inspectie reis door de veelvuldige versterkingswer- ken in het Nederlandsche gebied vol tooid. Grootscheepsehe militaire oefeningen, die in het achterwaartsche gebied gehou den werden en waaraan alle onderdeelen van de Weermacht deelnamen, gaven den Weermachtbevelhebber en zijn gezel schap de zekerheid, dat de voorbereidingen voor den afweer van vijandelijke valschermjagers en landings troepen uit de lucht zoover gevorderd zijn, dat elk vijandelijk optreden uit de lucht opvoorwaardelijk veroordeeld zal zijn te mislukken als gevolg van de af weerkracht der troepen van alle wapens, dieden laatsteri tijd versterkt zijn. M PÓitkant. tegen de geld'goed gek abonn.pr. At», m. 5 p. p? 16 c' Fransche gezant in Uruguay afgetreden S.P.T. meldt uit Buenos Aires: De Fransche gezant in Uruguay, Henry Hok- kinot, heeft, aldus een bericht uit Montevideo, als protest tegen het te werkstellen van Fransche arbeiders in Duitschland zijn ambt neergelegd. Voor- Fransche gezantschap. Monmayou, dc ding der zaken op zich genomen. „Amstelrust" aan den Amstel te Amsterdam, dat dc laatste jaren dienst deed als café, wordt grondig ge- Mttaureerd, (Polygoon-Notice) Evenals vorig jaar zal ook dezen win ter wederom cacao met suiker beschik baar worden gesteld voor kinderen van 0 tot en met 13 jaar. Gedurende het ztijdvak van 1 tot en met 28 Nov. a.a. zullen de piet ..Reserve 3-05" en -Re serve 4-65” gemerkte bonnen der Bon kaart voor Voedingsmiddelen elk redit geven op het koopen van 150 gram cacaopoeder met suiker. Evenals vorig jaar dient, men dezen bon gedurende de eerste week der pe riode. derhalve van 1 tot en met 7 No vember 1942, bij den winkelier in te le veren Gedurende de derde en vierde week der periode, derhalve van 15 tot en met 28 November 1942. zal deze ver volgens de cacao aflever en. Na beëindiging van zijn inspectiereis door het Fransche koloniale gebied heeft admiraal Darlan bij het verlaten van Noord-Afrika gisteren aan den verslag gever van de „Petit Parisien" verklaard, dat hij zeer tevreden was over de pa raatheid van Fransch West-Afrika. Werktijd in de mijnen verlengd Van Maandag a.s. af, wordt in de Limburgsche mijnen door de ondergrond- sche mijnwerkers 8J uur per dag ze« werkt, gelijk dit reeds lang in het DuiAy sche Rijk geschiedt. bonnen 01 BV t.m. 05 BV rantsoenbon- nen, elk voor een eenheid vaste brand stoffen. verstrekken. Hierbij zal voor aanvragen, die uiterlijk 30 November zijn ingediend 5 bonnen, voor aanvragen in gediend van 30 November t.m. 31 Decem ber drie bonnen en voor aanvragen na 31 December 1 bon worden verstrekt. Dit houdt verbaad met de omstandigheid, dat door het vorderen van het stookseizoen uiteraard met minder brandstof kan wor den volstaan Wat de bonnen 06 BV t/rh 08 BV be. treft geldt het volgende. In vele gevallen zullen de verbruikers dezer bonnen nog niet bij hun kolenhandelaar hebben inge- leverd en beschikken zij du» nog over deze bonnen. Zij kunnen dan op deze bonnen in de gemeente, waarheen zij worden geëva. cueerd de vaste brandstoffen betrekken, zoodat het niet noodig is in dit geval spe ciale maatregelen te treffen. Indien dê verbruiker evenwel de bonnen 06 BV t/m 08 BV dan wel een gedeelte hiervan bij zijn kolenhandelaar heeft ingeleverd, doch hierop nog geen brandstof heeft)» ontvangen, dient hij aan zijn handelaar hiervan een verklaring te vragen. Met deze verklaring dient de verbruiker zich te wenden tot den distributiedienst van zijn oorspronkelijke woongtyneente. Deze diepst zal dan rantsoenbonnen, elk voor 1 eenheid vaste brandstoffen, afgeven voor ieder der bonnen 06 BV t/m 08 BV, die de verbruiker reeds aan zijn handelaar had afgegeven. Voor degenen, die geëvacueerd worden en die op kamers of in pension» woon den en dus niet in het bezit van een DV kaart voor brandstoffen zijn, geldt de regeling, dat zij bij den distributie dienst van de gemeente, waarheen zij worden geëvacueerd een bon voor C_ laatste maand kunnen verkrijgen. Bovenstaande regeling is niet van toe. passing voor de gevallen waarin het een normale verhuizing betreft, of waarin bij evacuatie het vervoer van den geheelen ihboedel van het te verlaten huis is toe gestaan. In deze gevallen is het meene men van de brandstof n.L ook geoor loofd. Koning Chrittiaan’s toestand Omtrent den toestand van koning Christiaan werd hedenochtend van wel ingelichte zijde medegedeeld, dat de vorst een rustigen nacht gehad heeft. Er is een kentering ten goede gekomen in den algemeenen toestand van den patiënt. 140 Dooden te Milaan Het aantal dooden tengevolge van den Britschen luchtaanval van Zaterdag j.L op de stad Milaan ïs gestegen tot 140. De slachtoffer» zijn meerendeels ouden van dagen, kinderen en werklieden, meldt het D.N.B. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER 30 October (D.N.B). Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend In de bergen ten Noorden en Zuiden van den weg naar Toeapse zijn tegenaanvallen van den vijand afgeweerd. Vijandelijke strijdkrachten in den Tereksector, welker ravitailleeringswegen door den aanval der Duitsche en Roemeensche troepen verbroken waren, hebben tevergeefs ge tracht naar het Oosten door te breken. In Stalingrad is de aanval met steun van duikbommenwerper» voortgezet en het in do laatste gevechten veroverde terrein ge zuiverd. Veren en booten van den vijand op de Wolga lagen onder doeltretfend vuur onzer artillerie. Tan Zuiden van de stad zijn ook gisteren door tanks gesteunde ontlastingsaanvallen voor de eigen linies ineengestort in het vuur van alle wapens en onder de bom aanvallen van het luchtwapen. Op de Kaspische Zee heelt het lucht wapen In den afgeloopen nacht 9 vijande lijke transportschepen vernietigd, waar onder 7 tankschepen. Aan het front langs den Don hebben Boemeensche troepen een vijandelijken aanval uiteengeslagen en een aantal ge vangenen binnengebracht. In het gebied ten Zuiden van Ostasjikof heeft het iuchtwapen troepenconcentra ties en transportbewegingen van den vijand bestreden. Twaalf met troepen en materiaal zwaar bezette plaatsen werden voor het groot ste deel vernield. In het hooge Noorden zijn zware lucht aanvallen gericht op vijandelijke troe. penkampen en op stad en haven van Meermansk. Aan het Egyptische front is ook giste ren de Britsche aanval mislukt, die na ven hevigen artillerie- en pantserslag met derke infanteriestrijdkrachten de door. Jraak trachtte te bevechten. Tijdelijke inbraken werden door de verbeten strlj. Pende Duitsch.Italiaansche troepen opge heven. 33 Tanks van den vijand werden vernietigd. Een Duitsch bataljon grena. diers, dat den voornaamsten last van den strijd tlrtsg, schoot 13 van de 39 Britsche tinkt kapot. 2 plaatsen ten uitvoer gelegde joging in HM gebied van Mersa Mitrov is door afweergeschut en duik- jMMWnwerpers verijdeld. In den nacht van 28 op 29 October heb ben Duitsche beveiligingsstrijdkrachten met Britsche motortorpedobooten een ge- vecht geleverd in het Kanaal, in den loop waarvan 3 vijandelijke booten door zttiUerietreffers beschadigd werden. Bij aanvallen overdag van zwakke etfijdkrachten van het Brit/che lucht wapen op de kust der bezette Westelijke gebieden en in de Duitsche Bocht, be nevens bij nachtelijke storingsaanvallen boven het Duitsche kustgebied zijn 4 vijandelijke bommenwerpers neerge- Khoten, Op grond van par. 1 der verordening ‘br. 23/1940 en in overeenstemming met de par^ 2 en 3 der verordening nr. 3/1940 van den Rijkscommissaris voor het be_ fctte Nederlandsche gebied wordt be. P«ald: Art. L De zorg voor het wegruimen Van sneeuw op den openbaren weg. voor- aweel het belang van het verkeer oq den weg dat eischt, berust: met betrekking tot Rijkswcgen bij directie van den Rijkswaterstaat; met betrekking tot Provinciale wegen bij den commissaris der provincie; en met betrekking tot de overige we gen bij den burgemeester. Art 2. Onverminderd het bepaalde in het vorig artikel, i» de hoofdbewoner of hoofdgebruiker van een binnen de be bouwde kom gelegen gebouw of gronderf verplicht: 1) de sneeuw en het ijs van het voor of langs het gebouw of gronderf gelegen gedeelte van hei openbaar voetpad weg te ruimen en bij gladheid dat weggedeelte met stroefmakende stoffen te bestrooien en bestrooid te houden; 2) te zorgen, dat de sneeuw en het ijs bij dit wegruimen van den openbaren Weg worden verwijierd. dan wel worden gebracht op den uitersten rand van het openbaar voetpad, zoodanig, dat het ver keer hiervan geen hinder ondervindt en Voldoende openingen worden uitgespaard voor het afvloeien van dooiwater en tramrails, tram, en autobushalten zoo mede brand- en rtoolputten vrijblijven. Art. 3. Indieh er meer hoofdbewoners of hoofdgebruikers van een gebouw of (ronderf zijn, rust de in het vorig arti kel bedoelde verplichting op een ieder van hen. Art. 4. 1) Ingeval van uiterste nood- taak kan de burgemeester, wanneer de mistand der plaatselijke beambten cn dc y -■

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1