DE STRIJD IN EGYPTE 1942. Uitreiking distributiebescheiden Nb. VERDUISTEREN i a 1 Vrijdag 6 November. De nieuwe bonnen i i 1 a L 1 57 Opdracht Vlootconcentratie in Gibraltar Distributie kindervoedsel I 9 Aanwijzing dienstplichtigen Arbeidsdienst Vrouwen, die niet in de rij konten staan s V Engelsch offensief heeft hoofd doel gemist voor Generalkommissar Schmidt Voor de 13e periode Controleert Uw ga»- en electriateit»- verbruik geregeld Weekrantsoenen Duitsch-Italiaansch pantserleger biedt in Egypte uitersten tegenstand; in enkele sectoren terugtocht op tweede stellingen 'W Hevige gevechten tusschen Foeka en Mersa Matroe Deel van de Astroepen op van te voren gereed gemaakte stellingen teruggetrokken Verzending van Kerstpakketjes voor de Waffen-S.S. en het Legioen Arbeids- Nederlandsche bet van COURANT Alle jonge Nederlander*, geboren tusschen 1 October en 31 December 1924 In de Bisschoppelijke Nijverheidsschool te Voorhout worden de examens afge nomen voor het Rijksdiploma voor Ban ketbakker. De examinatoren keuren het werk. (V.N.D.-De Haan) Rommel der zaak Duitsche geen V V V 5 V V v v V v v PRIJ8 DER ADVERT.i 141 m.M. (3 reg. m.M. <10 r /0.51 p. mJ Dienstaanb De gevechten aan het El Alamein- front. Goed gecamoufleerd Ita- liaansch luchtafweergeschut. Een dichte prikkeldraadversperring be schermt het geheel. (Atlantic-Luce-Holland) Generaal Veldmaarschalk von Manstein ontving tijdens een bezoek aan het Hoofdkwart, den Maarsc Luchtafweergeschut beschermt overal de kusten van de Noordzee en den Atlan- tischen Oceaan tegen Engelsche aan vallen (P.K. Hebenstreit-We.-Po.) A Naar uit La Linea aan bet D.N.B. wordt gemeld zijn te Gibraltar een Brit- sche kruiser en 7 torpedojagers aange komen. Het aantal in de oorlogshaven van Gibraltar liggende Britsche marine- vaartuigen wordt op 125 geraamd. Boven dien zijn gistermiddag op het vliegveld van Gibraltar 25 vliegtuigen geland w.o. 6 „vliegende forten”, welke spoedig daar na in de richting van de Middellandsche Zee zijn gestart. Tactische manoeuvre PRIJS DEZER COURANTi Voor *s-Gravenhai met „KikerUd**, „De Nieuwste Mode”, „Kol. ƒ8.1». Tr. p. p. met IftZ Bij postkant, tegen de geld, goedgek. abonn.pr. Afz. nr. 5 tr. p. p. 10 c. De Hoofdafdeeling Beroepsvorming front geeft ..geïllustreerde” advie zen bij beroepskeuze. De jongens en meisjes kunnen met eigen oogen in de bedrijven zien, wat er aan het te kiezen vak vastzit. (Pdygoon-Hof) 2 11 j.) ƒ1.65, elke m.M. m. tot 23 reg ƒ0,19. Elke m.M. m. 21 et. Halve oplaag, halve prijs Reel. _a.M. Bewijsn. 5 ct., tr. p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) /0.5J. lienstaanb. ƒ0.38 Per» gevr. ƒ0.48. Adv. „Br. bur. v. d. bl.” 10 c meer Gauleiter Saukel heeft den General kommissar Z.B.V. Schmidt benoemd tot gevolmachtigde van den algemeenen ge volmachtigde voor het gebruik der ar beidskrachten in het bezette Nederland sche gebied. Op de hieronder vermelde dagen zullen in het Centrale Uitreikingslokaal van den Gemeentelijken Crisis- en Distributie- dient aan de Groot Hertoginnelaan (hoek Laan van Meerdervoort)en voor de in woners van de voormalige gemeente Loosduinen in gebouw Alidastraat 5, de bonkaarten 13e periode voor voedingsmid delen en aardappelen worden uitgereikt. Op dezelfde dagen zullen in gebouw Groot Hertoginnelaan vitamine D-tabletten wor den verstrekt, voor kinderen en a.s. moe ders. op vertoon van een geldige vitamine D-kaart Inwoners van Loosduinen zullen op Maandag 30 November deze tabletten af kunnen halen in de Alidastraat 73., Voorts zal ook nu weer gelegenheid worden gegeven voor het inleveren van aanvraagformulieren ter verkrijging van een schoenenbon. Deze aanvraagformulie ren moeten worden ingeleverd op den dag, welke voor het afhalen der bonkaar ten is aangewezen. In het bijzonder wordt de aandacht er op gevestigd, dat men zich bij het afhalen der distributiebescheiden stipt aan onder staande letter-indeeling dient te houden. Bewoners van één perceel moeten hun bescheiden zooveel mogelijk doen afhalen op den dag, welke voor den hoofdbewoner is aangewezen. Joden zullen uitsluitend geholpen worden op Vrijdag 27 Nov. De uitreiking geschiedt zoowel voor den Haag als Loosduinen als volgt; Maandag 9 Nov.: A en Ba t.m. Bi. Dinsdag 10 Nov. Bj t.m. Br. Woensdag 11 Nov.: Bs t.m. einde B, C en Da t.m. Dr. Donderdag 12 Nov.: Ds. t.m. einde D, E, F en Ga t.m. Gl. Vrijdag 13 Nov.: Gm t.m. einde G en Ha t.m. Hi. Zaterdag 14 Nov.: Hj t.m. einde H. Maandag 16 Nov.: I, J, en Ka t.m. Kn. Dinsdag 17 Nov.: Ko t.m. einde K en La t.m. Le. Woe,nsdag te Nov.: Lf t.m. einde L en M. Donderdag 19 Nov.: N, O, en Pa t.m. PI. Vrijdag 20 Nov.: Pm t.m. einde P. Q en R Zaterdag 21 Nov.: Sa tm. Sd. Maandag 23 Nov.: Se t.m. einde S. Dinsdag 24 Nov.: T, U en Va t.m. Ve. Woensdag 25 Nov.? Vf t.m. einde V en Wa tm. We. Donderdag 26 Nov.: Wf t.m. einde W, X, Y en Z. Vrijdag 27 Nov: Uitsluitend bestemd voor joden. BONKAARTEN VOOR ZEER ZWAREN, ZWAREN EN LANGDURIGER ARBEID. De uitreiking van bonkaarten voor zeer zwaren, zwaren en langdurigen arbeid, ge. schiedt aan afzonderlijke tafels, met de aanduiding „Bijzondere Arbeid”, geduren de de laatste week der uitreikingsperiode. Belanghebbenden dienen zich aan de hier onder volgende afzonderlijke letterindee- ling te houden. Ds normale distributiebe scheiden voor belanghebbenden en de le den van hun gezin kunnen gelijktijdig in ontvangst worden genomen, zoodat men zich slechts eenmaal aan het uitreikings lokaal behoeft te vervoegen. De letterindeeling luidt als volgt: Maandag 23 Nov.: A t.m. G; Dinsdag 24 Nov.: H t.m. K; Woensdag 25 Nov.: L t.m. R; Donderdag 26 Nov.: S t.m. Z; Vrij dag 27 Nov. uitsluitend bestemd voor joden. niet te beoordeelen. communiqué worden plaatsnamen genoemd. Men beperkt er zich toe te melden dat er de laatste vier entwintig uren fel is gestreden. De Duitsche generaal Thoma, die in de handen van den vijand is gevallen, was bevelhebber van een Duitsche legerafdee- ling. De generaal von Stumme, die den heldendood heeft gevonden, was opperbe velhebber van de DurtschItaliaansche gemotoriseerde strijdkrachten en plaats vervanger van veldmaarschalk Rommel. Beide generaals staan bekend als uitste kende militairen en legeraanvoerders van den eersten rang. Te Berliin wordt verklaard, dat na het beginsuccei moet worden afgewacht, hoe lang de Britsche generaal Montgomery •zijn offensief zal kunnen voortzetten. Men schat te Berlijn de verliezen van de Britsche troepen zoo hoog, dat het on waarschijnlijk te achten is, dat hun aan- valskracht nog even groot is als 14 dagen geleden. Voor de komende week zijn de vol gende distributiebonnen voor de ge bruikelijke hoeveelheden aangewezen! A en B Brood Beschuit A en B Vleesch A en B Aardappelen Melk Taptemelk Rookartikelen heeren (46 sigaretten. 10 sigaren of 50 gram tabak) rang naam veldpostnummer of adres Het S.S.-Ersatzkommando Nederland en het Vrijwilligerslegioen Nederland verzoe ken de Nederlandsche bevolking, zich pre cies aan deze regels te houden, daar, ge zien het groote aantal Nederlandsche vrij willigers, alleen op deze wijze een ge regeld Kerstpakkettenverkeer mogelijk is. OPENINGSUREN De aandacht wordt erop gevestigd, dat zoowel voor de uitreiking in den Haag als in de voormalige gemeente Loos duinen de uren van openstelling zijn op Zaterdag van 9.30 tot 13 uur, de overige werkdagen van 9.30 tot 17 uur. Men dient zich stipt aan de letterindeelingen te hou den, afwijkingen worden onder geen be ding toegestaan. Binnenkort voorrangtkurten Ze staan in de. rij, de huisvrouwen, ’s ochtends en ’s middags en om het even of hgt regent en waait of mooi weer is. Het is een vermoeiende, inspannende en geestdoodende bezigheid, dat lange wach ten voor de winkels, temeer omdat thuis het werk blijft liggen en gedaan moet worden in uren, die anders in de huis kamer gezellig met man en kinderen door gebracht konden worden. Hebt u, als man wel eens in de rij gestaan voor den groen tenboer? Waarschijnlijk wel. Dan zult u ongetwijfeld ook bewondering en eerbied gevoeld hebben voor de vrouwen, die lede ren dag eenige uren staan te wachten, nu eens hier, dan weer daar, want aan huis bezorgd wordt er maar zeer weinig. In plaats van te mopperen en te kankeren,/ houden ze er den moed in met een kwink slag en een vroolijke opmerking. Het gaat immers om het belang van man en kinde ren. Aan hen dan. ook de plicht om moeder de vrouw in het huishouden zoo veel mogelijk bij te staan. Want al houdt zé er den moed In en al maakt ze een grapje, als ze in die rij staat, toch moet haar dit lange wachten dikwijls groote inspanning kosten. Er zijn echter vrouwen, die onmogelijk iederen dag lang in, de rij kunnen staan. Wij denken aan haar, die een baby ver- wachtert of die pas een kind kregen. Vooral in de maanden, die onmiddellijk aan de bevalling vooraf gaan, is het on mogelijk en hoogst schadelijk voor de ge zondheid van moeder en kind uren buiten in de rij te staan. Zefcer, er zijn winke liers, die deze vrouwen zooveel mogelijk ter wille zijn. Maar lang niet overal is dat het geval. Bovendien weerhoudt de aan geboren schuchterheid menige vrouw den handelaar te vragen eerder geholpen te worden. Liever stellen zij haar gezondheid in de waagschaal of wel zij komen pas inkoopen doen als de rij menschen is ver dwenen, d.w.z. als het beste al lang niet> meer te verkrijgen is. De Ned, Volksdienst heeft naar een op lossing van deze kwestie gezocht en ge vonden in dé voorrangskaarten. Deze kaarten, die aan vrouwen, die in het begin van de zevende zwangerschapsmaand zijn, worden uitgegeven en geldig zijn tot 2 maanden na de bevalling, zullen binnen kort worden uitgereikt. Onder „voorrang” moet niet alleen wor den verstaan, dat bij het staan in rijen, de hier bedoelde moeders vóór alle anderen geholpen dienen te worden, maar het moet ook gebruikelijk worden, dat-in volle trams, volle wachtlokalen enz., voor deze vrouwen een zitplaats wordt vrij gemaakt. Zelfs al zouden in een winkel bijvoorbeeld slechts 5 personen op bediening wachten, dan behooren dezen aan de „beschermde” moeders voorrang te verleenen. Moeten wij nog erop wijzen, hoe nood zakelijk het is, dat winkelier en publiek aan deze regeling zooveel mogelijk mede werken. Wij gelooven van niet, want ieder beseft toch, dat deze vrouwen niet lang kunnen staan. Het komt ons voor, dat ieder deze rege ling van den Ned. Volksdienst zal toe juichen. De strijd om Egypte, want als zoodanig tan men de gevechten, die op het oogen- blik aan het Noordafrikaansche front aan den gang zijn, wel beschouwen, woedt met onverminderde hevigheid voort. Nadat de positie in zoover een wijziging trad ondergaan, dat op den Noordelijken vleugel, waartegen het zwaartepunt der Engelsche aanvallen was gericht, de ge vechten plaats hadden binnen de Duitsch- Italiaansche verdedigingsstellingen, waar de Engelsche tanks in afzonderlijke ge vechten den strijd hadden aan te binden met Duitsche pantserwagens, heeft maar schalk Rommel thans zijn strijdkrachten op een van tevoren in gereedheid ge brachte tweede linie teruggetrokken. Naar militaire kringen te Berlijn ver klaren, beteekent dit niet, dat de door braakpogingen der Engelschen zijn gelukt. In verband hiermede zij gewezen op het zeer bijzondere karakter van den strijd in Noord-Afrika, een strijdtooneel. zooals «et dusver in de geschiedenis nog nooit is voorgekomen. Reeds eerder is gewezen op de overeenkomst, welke de oorlog in de woestijn met haar eipdelooze, nagenoeg gladde vlakte, vertoont met den strijd ter zee. De pantserlegers op deze vrijde vlakte zijn te vergelijken met vloten, èn evenals bij het zeegevecht is de plaats, waar de strijd zich afspeelt, van ondergeschikt be lang. Het tooneel van den strijd kan voortdurend wisselen, van belang is alleen welke partij er bij de krachtmeting het gunstigste zal afkarnen. Dit is het typi sche kenmerk van den pantserstrijd in de woestijn en het terugtrekken op een an dere linie zegt dan ook weinig. Omtrent het verloop van den strijd, natuurlijk zoo lang niet een belangrijke ravitailleerings- basis van bezitter verwisselt. Pas aan het einde van den slag evenals bij den strijd ter zee kan de uitslag worden vastgesteld, doch zoover is het nog niet. De Engelschen zijn, wat troepen, pantser wagens en vliegtuigen betreft, numeriek in de meerderheid en het terugtrekken van een deel der Duitsch-Italiaansche troepen kan dan ook als tactische ma noeuvre worden gezien. In deze strategie heeft Rommel zich altijd een ware mees ter getoond. Ook de Engelschen weten dit en in hun verklaringen omtrent het ver loop van den strijd schijnen zij dan ook nog zeer voorzichtig te zijn. Waar de tweede verdedigingslinie pre cies ligt, is natuurlijk een militair geheim. Een feit van belang is, dat de positie van Rommel veel gunstiger is dan bij vorige gelegenheden, op grond van het achter hem liggende gebied, waar hij kan steu nen op verschillende goede verdedigings linies, zooals die van Mersa Matroeh en den Halfaya-pas, terwijl ook de voorwaar den voor een vlot verloop van de ravitail- leering daar aanwezig zijn. Generaal von Tboma in gevangenschap Aan het Noordafrikaansche front heb ben de Britten, naar het D.N.B. verneemt, op verscheidene plaatsen sterke pantser- wiggen voor den aanval op de Duitsche stellingen in den strijd geworpen. Bij een dezer aanvallen brachten zij op een smal gebied meer dan 100 zware tanks in het gevecht. Om dezen aanval af te slaan, stormde ridderkruisdrager gerferaal Ritter von Thoma aan het hoofd van zijn tanks naar voren voor een tegenaanval. In de verbitterde worsteling werd generaal Rit ter von Thoma met zijn commandowagen, die diep in de vijandelijke formaties was doorgedrongen, afgesneden en geraakte in den wahn en stofwolken van het strijd gewoel van zijn tanks ongemerkt in ge vangenschap. De Duitsche tanks, die den generaal waren gevolgd, sloegen den Brit- schen tankaanval af. DUITSCH WEERMACHTBERICHT (Reeds in een deel der vorige editie geplaatst) HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 5 November. (D.N.B.) Het Opper bevel van de Weermacht deelt mede: In den Westelijken Kaukasus heeft de infanterie, na hevige tegenaanvallen te hebben afgeslagen, vijandelijke stellingen stormenderhand genomen. Gevechtsvlie- gers hebben in de haven van Toeapse 3 koopvaardijschepen met een gezamenlij- ken inhoud van 5800 ton vernietigd. De vijandelijke aanvoer werd door ge- vechtsvliegers aangevallen. In het gebied van Alagir worden verbitterde aanvals- gevechten geleverd tegen den vijand, die zich hardnekkig verdedigt. De lucht macht bombardeerde troepenconcentra ties en opslagplaatsen der bolsjewieken in het gebied tusschen de rivieren Koe- ma en Terek en treinen ten Zuiden van Astrakan. In Stalingrad werden met succes stormtroepoperaties ondernomen. Een vijandelijk steunpunt werd bezet; vjjan- delijke aanvallen werden afgeslagen. Be- wakingsafdeelingen van het leger aan de Wolga brachten een vrij groote rivierboot tot zinken. Luchtaanvallen werden ge daan op vijandelijke steunpunten, Weste lijk van de Bocht van de Wolga en op batterijstellingen ten Oosten van de ri vier. Aan het Donfront werden vijan delijke pogingen om de rivier over te steken door Italiaansche troepen ver ijdeld. In den centralen en den Noordelijken sector vernietigden Duitsche stormtroe pen een aanzienlijk* aantal vjjandelijke gevechtsstellingen met de bezetting. Plaatselijke aanvallen van den vijand mislukten. Gevechtsvliegers bombar deerden, in weerwil van het zeer slechte weer, een belangrijk aanvoer- en ver keer scentrum der bolsjewieken. Van 10 tot 31 October zijn aan het Oostelijk front 615 vijandelijke vliegtui gen vernietigd, waarvan 535 in luchtge vechten en 61 door afweergeschut der luchtmacht. De rest werd op den grond vernield. In dezelfde periode gingen 56 Duitsche vliegtuigen verloren. De slag in Egypte duurt aan het ge- heele front voort. Het Duitsch-Italiaan- sche pantserleger biedt tegen de massale vijandelijke aanvallen den uitersten te genstand. In enkele sectoren werden de eigen troepen in overeenstemming met de planden op voorbereide tweede stel ling»^ -teruggetrokken Afdeelingen ge- Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Qlro No. 12500 Bijkant. Sohev. Kelzentr. 319. Tel. 550310; EU.: RIJsw., Kantoorboekh, Leeuwendaal, Oranjel. 3, Tol. 1194611 Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th. J. de Konlng, Goudsbloem). 3, Tol. 330263; Boekh. J. B. v. Saters Jr., Thereslaatr. 108a, Tel. 772444; Boekh. F. O. Couvéo, v. Hoytemastr. 66 Tel.721187 In de bladen werd dezer dagen een be richt gepubliceerd, volgens hetwelk tegen 4 Januari 1943 o.m. voor den Arbeids dienst kunnen worden opgeroepen zij. die zijn geboren van en met 1 October/924 tot en met 31 Dec. 1924 en die niet of niet volledig in een beroep of bedrijf werkzaam zijn en geen geregelde be roeps- of schoolopleiding volgen. De In dit bericht aangeduide beperking berust op een misverstandderhalve kunnen voor den eerst volgenden Arbeid*- diensttijd worden opgeroepen o.m. alle Jonge Nederlanders, die zijn geboren tus schen 1 Oct. en 31 Dec. 1924. ring van één melkbon. Tenslotte kan men per melkbon een bus van 225 gram kar nemelkpoeder betrekken. Op rijstbon is te verkrijgen maizena. zuivere tarwebloem of als kindervoedsel bereide gerstebloem. Geen maizena meer Met ingang van a.s. Zondag zal het voorts niet meer mogelijk zijn maizena (maiszetmeel) te koopen op den vooB maizena of vermicelli aangewezen bon. Op dezen bon zal men derhalve uitslui tend puddingpoeder en zetmeelproducten. alsmede vermicelli e.d. kunnen verkrijgen. Maizena zal men daarentegen in den ver volge uitsluitend op den voor rijst aan gewezen bon kunnen verkrijgen en wel 250 gram per bon. Voorts zal men op den rijstbon, behalve de artikelen, die men ook voordien reeds op dien bon kon be- trekken, ook "kunnen koopenofwel 250 gram zuivere tarwebloem, ofwel 250 gram speciaal als kindervoedsel bereide gerstebloem. In verband hiermede wordt er op gewezen, dat zuivere tarwebloem niet op de Noembonnen verkrijgbaar zal zijn. HAAGSCHE De door den Nederlandschen Algemeenen Keuringsdienst goedgekeurde poolers worden ontsmet, om een goeden aardappeloogst 1943 te verkrijgen. (Polygoon- Kuiper) o. 5.03 aar nam. tot 7.45 aar o.m. Maan: 6 Nov. op 4.31 v.m„ on der 4.31 n.m.; 7 Nov. op 5.47 v.m„ onder 4.57 n.m. 8 Nov. N.M. Nachtdienst DOKTERS: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v»n. No. 113058 Ziekenfondsleden de Volharding no. 116364; zg. Stadspatiënten no. 49 ZIEKENVERVOER (Z rekendienst Den Haag) No. 115995. «««««««««««««««««««o SP.T. meldt uit BérlijnIn bevoegde militaire kringen der Duitsche hoofdstad wordt verklaard, dat de Britsche strijd krachten het hoofddoel van hun offensief in Egypte, het doorbreken der Duitsche «tellingen, niet hebben bereikt. De stellingen der Duitsche en Italiaan sche troepen zijn nergens doorbroken, hoewel de veldmaarschalk Rommel zijn troepen heeft teruggetrokken om van hieruit tot tegenoperaties te kunnen «vergaan. Wat precies de plannen van zijn, is te Berlijn uit den aard In het practisch Men beperkt er Melksuiker, kinderbiscuits, geconden seerde karnemelk enz. voortaan x op den bon age bij vooruitbet, per 3 mnd. Bljbl.’* en „Letierk. Bijbl.” odebl. ƒ4.20, z. Modebl. ƒ3.95. Bultenl. ƒ9.45. vechtsvliegers ondernamen voortdurend bomaanvallen op de Britsche pantser- afdeelingen en artilleriestellingen. Op 3 en 4 November schoten Duitsche en Ita liaansche jachtvliegers in verbitterde gevechten met een numeriek sterkeren vijand 30 vliegtuigen neer. Vier eigen vliegtuigen worden verinist., In de Noordelijke IJszee heeft de lucht macht een koopvaarder van 7000 ton tot zinken gebracht en 2 groote vrachtsche pen beschadigd. Zooals in een extra-bericht is medege deeld, hebben Duitsche duikbooten tij dens operaties overuitgestrekte gebie den, van de Noordelijke Ijszee tot in de wateren ten Zuiden van Madagascar, na de groote successen der laatste dagen, in onvermoeiden aanvalsgeest den vjjan- delijken ^ransportvloten opnieuw de zwaarste verliezen toegebracht. In het Noorden van den Atlantischen Oceaan kregen zij bij de hardnekkige achtervolging opnieuw contact met de resten van het voor Engeland bestemde convooi, dat met oorlogsmateriaal en levensmiddelen geladen was en waaruit reeds 16 schepen met een gezamenljjken inhoud van 94.000 ton tot zinken waren gebracht. Zij brachten van dit convooi wederom 6 schepen met een gezamen- lijken inhoud van 37.000 ton tot zinken en beschadigden 2 schepen door torpedo- treffers. Andere duikbooten hebben tijdens de achtervolging van alleenvarende schepen in de Noordelijke IJszee bij het eiland Jan Mayen, in het Noorden van den At lantischen Oceaan, bij St. John, in het Equatoriale gebied, bij het eiland Fer nando Noronha, in het Zuiden van den Atlantischen Oceaan, voornamelijk in de wateren bij Kaapstad en in het randge bied van den Indischen Oceaan, ten Zuiden van Madagascar 20 schepen met een gezamenlijken inhoud van 131.000 ton tot zinken gebracht. Een dezer schepen is ondergegaan met de bemanningen van 5 tot zinken gebrachte schepen, die in de beschikbare reddingbooten geen plaats konden vinden. Hierdoor heeft de vjjand opnieuw 26 koopvaardijschepen met een gezamen lijken inhoud van 168.000 ton verloren. Een deel dezer schepen was geladen met oorlogsmateriaal, voor ’t front in Noord- Afrika bestemd. Si is/ -si.,../ ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT ROME, 6 November. (Stefani.) Het 894ste communiqué van het Italiaansche Hoofdkwartier luidt: Italiaansche en Duitsche afdeelingen hebben gisteren hevige gevechten gele verd tegen vijandelijke gepantserde for maties in het gebied tusschen Foeka en Mersa Matroeh. Tegen den avond duurde de strijd met onverminderde hevigheid voort. as^ i Vr m al Het is van groot belang, dat voedings middelen, die speciaal voor kleine kin deren geschikt zijn, ook werkelijk alleen aan kleuters en zuigelingen ten goede komen. Tot dusver waren verschillende speci fieke voedingsproducten voor kinderen nog „vrij”, hetgeen langzamerhand is gaan beteekenen. dat ze dikwijls niet te ver krijgen waren en wel eens een minder gewenschte bestemming kregen. De hier onder genoemde voedingsproducten zul len voortaan uitsluitend verkrijgbaar zijn op melk-, beschuit- en/öf rijstbonnen. Op beschuitbon verkrijgbaar Met ingang van 8 November a.s. zal men tegen inlevering van beschuit- bqnnen behalve de artikelen die men daarop reeds verkrijgen kon, per bon hetzij 100 gram melksuiker, hetzij 100 gram voedingssuiker in poedervorm, het zij 125 gram voedingssuiker in vloeibaren vorm kunnen koopen. Daarnaast zal men in den vervolge de z.g. .Jtinderbi»- c u i t s’* ook uitsluitend op beschuitbon- nen kunnen verkrijgen en wel 75 gram per bon. Deze speciale Jdnderbiscuits” zijn in verband hiermede niet meer op de brood- en bloembonnen verkrijg baar. Voorts zal men tegen inlevering van twee beschuitbonnen tezamen met één melkbon kunnen verkrij gen 1.4 liter gecondenseerd# karnemelk met bloem en suiker, of gecondenseerde karnemelk met bloem zonder suiker of gecondenseerde karnemelk met voedings suiker of gecondenseerde karnemelk ,.D” of H liter “iwitmelk Tenslotte zal men kindermeel, behalve op den rijstbon. zooals tot dusver het geval was, ook kunnen koopen tegen in levering van beschuitbonnen, met dien verstande, dat men op drie beschuitbon nen 250 gram kindermeel zal kunnen koopen Op rijst- en melkbon verkrijgbaar Op één r ij s t b o n, tezamen met één melkbon kan men 350 gram farine lactee betrekken. Voorts zullen in den vervolge de verschillende soorten kinder- melk en baby-yoghurt, welke tot nu toe zonder bon verkrijgbaar waren, uitslui tend gekocht mogen worden tegen inle vering van melkbonnen met dien ver stande. dat men 1} liter kindermelk of yoghurt zal kunnen koopen tegen inleve- uit handen van den Führer kstaf. (Hojfmann-Stapt) Het Ersatzkommando Nederland en het Vrijwilligers Legioen Nederland deelen ons mede: Pakjes voor vrijwilligers in de Waffen- S.S. en het Legioen, die een veldpostnum mer hebben, mogen alleen verzonden wor den met de speciaal voor Kerstpakketten verstrekte zegels, z.g. Zulassungsmarken. Deze zegels worden aan de soldaten uit ge reikt en door hen aan hun familieleden toegezonden. Zij zijn dus nergens anders verkrijgbaar. Door middel van deze ze gels is het mogelijk om Kerstpakketten aan de vrijwilligers te zenden van 1000 gram of 2000 gram. Voor 1000 gram moet men dus 1 zegel en voor 2000 gram 2 ze gels opplakken. Voor de vrijwilligers, die een adres hebben, dus geen veldpostnum mer, zijn geen zegels noodig en kunnen pakjes tot 1 kg. zonder zegels verzonden worden. Het is van het grootste belang, dat de Kerstpakketten v.oor 30 Nov. a.s aan de post ter verzending afgegeven zijn. Van 10 Nov, tot 25 Dec. 1942 is het niet mogelijk zonder zegels pakketjes te ver sturen. welke zwaarder zijn dan 20 gram. Voor 10 Nov. en na 25 Dec. 1942 kunnen pakjes zonder zegels tot 100 gram verzon den worden. Door deze regeling is er voor gezorgd, dat alle kameraden ook werkelijk met Kerstmis uw gave ontvangen. De pak jes moeten uitsluitend gezonden worden: An das S.S.-Ersatzkonimando Nederland, Stadhouderslaan 132, den Haag. Te zenden aan:

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 1