Gebrs.BOER Cognac 1 DE WINDE enFXANiruWORl bri Linten qouö BINNENLAND BIOSCOPEN BUITENLAND STADSNIEUWS Laatste Telegrammen SPORT KUNST EN LETTEREN BELASTINGCONSULENT De distributiebonnen Naamgeving pasgeborenen OPLICHTER GEKNIPT Genua aangevallen FEUILLETON 7 November - dag der oude W.A. „De kern, de keurtroep der Beweging” DRIE A.D.O.-SPELERS VERVANGEN DE KOMEDIANTEN KOMEN Vijandelijkheden op Madagascar gestaakt Winterbevoorrading aardappelen B. Tegenaanvallen ten Oosten van Mersa Matroe BURGERLIJKE STAND Geen uitdaging van de Duitsche Overheid UITREIKING DISTRIBUTIE BESCHEIDEN Predikbeurten L Z I L V R j Keuring Rijksduitschers I BELEGGIHGS-EH ADMIHISTR KANT I lO.vcin GRIETHUYSEN t Lfl. onroerende goederen- alle assurantiën LIJFRENTEN UOK TEGEN OVERNAME v.HUIZEN HAAGSCHE COURANT Zaterdag 7 November 1942 le bl. pag. 2 KERKNIEUWS Kwam groeten van familie overbrengen VERDRONKEN VOOR RIJKSDUITSCHERS IN KREIS GROSS DEN HAAG IW JUWELIER SINDS 1927 IN‘T WESTEN ft AUTOBUS Ver. v. Vrijz. Godsd. Herv„ 10.30 u. ds. Ook de der 56, 57 4-66, 4.67 57 57B Toiletzeep N daar de was pauze volgen en een komen. i THOMSONPLEIN 18 TEL 333328 Handel familielid maanden van fel verzet de Madagascar zijn ge- Artlkel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Scheerzeep Sigaretten Suiker Suikerwerk Tabaksk. Tabaksk. Taptemelk Taptemelk Textielk. 3e 100 gr. 50 gr. VOETBAL 56 56A MB 57A 57B „De Heere i, 10 u. Merks, 65 Nadruk verboden Roman van WILHELM LICHTENBERG Te Vichy is gisteren een officieel com muniqué uitgegeven, waarin wordt ge zegd, dat na 2 vijandelijkheden op staakt De Fransche radiozender op het eiland zendt niet meer uit. Op 5 Novem ber om 15 uur 10 heeft hij als laatste mededeeling de volgende boodschap uitge vonden: De gebeurtenissen ontwikkelen zich mei. verrassende snelheid. Wij breken de verbinding af.” 56B 57 A 57B Beschuit (br. of geb.) ADSPIRANTENCOMPETTHE: adsiprantenwedstrijdén voor morgen zijn afgelast. Ze glimlachte gelukkig: Het is maar een klein offer, dat ik voor hem breng. Soldati greep Raffaela’s hand en vroeg zoo ernstig, als zij hem nog nooit gezien had: Raffaela! Bestaat er één man op aarde, cte zoo'n offer verdient? Evenals vorig jaar zal men wederom in de gelegenheid worden gesteld desge- wenscht een wintervoorraad aardappelen op te doen. Maandag zullen wij hierover alle bijzonderheden publiceeren. 10.05 U. ds M. D. - Klevitkerk. van Gent geb. Doink, z. S. M. Lamboo geb. Heijlige len, t. D 7 November. BEVALLEN: A Steenwijk geb. van der Plas. z. H, W. M van Grieken geb. Loof, z. E C. Versseput geb. Schra. z. E. L. Loventvos geb. Matthes, d. C. van Boles geb. Zonneveld, z. N. de Bruin geb. Ezerman. z. T. A. Heusdens geb. Mansholt, z. A. Smid" geb Haan, 3.30 u. ds. de Jong; Linnaeusstr 9.30 en 3.30 u. ds. J. B. Croes. Geref, Gem., Oude Boomgaardstr. 43. 10 en 3 u. lees- dienst. Oud Geref. Gem. Gaslaan 46. 10 en 5 u. ds. E v. Dijk. 11 Nov. 7.15 u. ds. v. Dijk. Oud Geref. Gem., Wesselsstr. 49. 10 en 4.30 u. leesd. Verg. Geloovigen, Rozenburgstr. 7. 10.30 u. samenk, 9 Nov. 8 u. K. Rozendal. L. Voorh. 15. Evang.- Hij nam haar hand. En daarom moet je morgen naar Rome reizen en naar het atelier gaan. Neen! antwoordde zij snel en vast besloten. Je moet je aan je contract houden. Uitgesloten. Ik blijf hier. Een paar weken nog. Ik kan nu niet van de sta- gione weg. Je bedoelt van Riccardo Daldini. Raffaela knikte. Ja, als je het dan weten wilt. Ze moeten de opnamen uitstellen. Tot den herfst. Dan wil ik wel komen. Maar nu... nu kan ik niet... Soldati werd zeer ernstig. Dat wil zeggen met andere woor- De secr.-gen. van Justitie heeft aan de ambtenaren van den burgerlijken stand een circulaire doen toekomen, waarin o.m. het volgende wordt gezegd: In den laatsten tijd is het voorgekomen, dat de naamgeving aan pasgeborenen door de ouders in dezen zin wordt misbruikt, dat daarin door een opeenhooping van aan het jongste verleden herinnerende persoonsnamen een politieke gezindheid tot uitdrukking wordt gebracht. Het is duidelijk, dat een zoodanige naamgeving niet alleen als een ongewenschte demon stratie moet worden beschouwd, welke de Duitsche overheid tot het nemen van maatregelen tegen de demonstranten aan leiding zou kunnen geven, doch tevens slechts kan plaats vinden met medewer king van de ambtenaren van den burger lijken stand, die als gevolg daarvan een zekere medeverantwoordelijkheid op zich laden. Om deze reden acht ik het nood zakelijk, u op te dragen de belanghebben den in voorkomende gevallen op het bo venstaande te wijzen: Wanneer de ambtenaar er niet in mocht slagen, den aangever van zijn voornemen om een aantal dergelijke namen aan een pasgeborene te geven, af te brengen, dan dient een geboorteakte te worden verle den, waarin alleen de eerste der gekozen voornamen wordt vermeld. Ook andere namen, waaruit een open lijke uitdaging van de Duitsche overheid blijkt, zooals Franklin. Winston e. d. zijn niet toelaatbaar In een zoodanig geval zal een akte wor den opgemaakt, welke alleen bevat hetzij, indien onder de gekozen voornamen een of meer mochten voorkomen, waartegen geen bezwaar kan worden gemaakt, deze namen, hetzij al naar het geslacht van den geborene, den eersten naam des vaders of dien der moeder De uitreiking van voedings. en aard- appelkaarten voor de 13e periode, en in levering van schoenenformulieren vindt Maandag plaats van 9,3017 uur in de lokalen Gr. Hertoginnelaan en Alida. straat 5 (Loosd.) voor de letters: A en Ba t m, Bi. Tegelijk vindt de verstrekking van vitamine D-tabletten plaats aan kinderen en a.s. moeders, behalve voor Loos. duinen, waar de uitreiking 30 Nov. in lokaal Alidastraat 73 geschiedt. ITALIAANSCH WEERM ACHTBERICHT Rome. 7 November. (Stefani.) De strijd is gisteren voortgezet aan het front ten Oosten van Mersa Matroe. Tegenaanvallen van afdeelingen der As berokkenden vijan delijke pantsercolonnes verliezen. In verscheidene nachtelijke acties wer den de vliegvelden op Malta gebombar deerd door onze formaties. Britsche vlieg tuigen deden dezen nacht een aanval op Genua: vooral getroffen werden de wijken in het centrum en in het Oosten van de stad, waar gevoelige schade werd aange richt. Het aantal slachtoffers bedraagt onder de burgerbevolking, voor zóóver dit thans bekend is, 20 dooden en 50 gewon den. Het gedrag dér bevolking was zeer gedisciplineerd. Ten minste 2 vijandelijke bommenwerpers werden brandend neer geschoten .loon 104 Tel391829-APoutownostr. 37 Tel. 11O17S R1JSWIJKSCHEWEG 680 TEL 18.13.46 BOEKHOUDEN - MIDDENSTAND TALEN 4, STENO-TYPEN 2.50 p. m. AfeZ stegen X)aar gratis onderricht Bodcen kosteloos in bnkkteen. z. L. Tuit geb van der Zwan, z. G. P. Jongman geb. Tijdeman, d. A. L. van der Post geb. Gonsalves, z. E. Engels geb._Nieukerke._t, _W Vases WMSwaav *wsvs «rw»..», w, «vo>. amaeaaaeww geb. Heijligers. d. M- F. Nas geb, Bee- len, t. D Bik geb.. Batelaan, z. J. K. P. van der Geest geb. vanKonings- bruggen, M van Essen geb. Hoogendijk, z. M Torcque geb de Bruijn, z. J. W. van Noordt geb. de Zeeuw, d. M. A. J. Mourik geb Pranger, d. OVERLEDEN: A. Hartog, man van C. Simons, 73 j. C. Simons, wed. van A. Hartog, 55 j. C. M. van Dieren, wed. van A. M. Nuljens. 84 j. J. G. ten Oever, gesch vr., 46 j, G W. F de Vos. wedn. van S L. van den Bosch, 83 J. A M Rolfes, d„ 8 w. D. Bal, man van H Toet, 69 j B. E. van Har- tlngsveld, vr. van J Hoogbruin. 75 j M. van Rijn weduwe van J. A. Linne mann, 77 j. L, C, van Berkel, ongeh. vr., 66 j. S, Fresco, vr. van S. van den Berg, 50 j. A. Woute, vr. van M B. Bouwmeester. 43 j. J. A. M. J Beretta, man van M C. C. J. van Dijk, 72 j. H. J. C. van der Bol, wedn. van M. Pel ster, 91 j. Ned. Prot. Bond, L. Voorh. 15. 10.30 u. ds. A. de Kat Angelino, van Emmen, Rem. Gem. 10.30 u. ds. H, J. de Kievid, van Oosterbeek. Aula Stokroospi. 50. 10.30 u. ds. J. J. van Hille. Fed. v. Vrijz. Prot., Haverschmidtstr. 57. 10.30 u. dr. J. M. van Veen. Doopsgez. Gem. 10.30 u. ds. A Keuter (Doopsbed.) Luth. Gem. 10.30 u. dr. C. Riemers. Waalsche Kerk. 10.30 u. ds. Michelin Moreau. 'Duitsche Kerk. 10.30 u. Pharrer Kaetzke. Christ. Scientist, Andries Bickerw. 1. Holl. 9.45 u., Eng. 11.15 u. Onderw.: „Adam en de ge vallen mensch”. Gulden tekst: Romeinen 519. Duinoordkerk. 10 u. ds. Kwint, 10 u. jeugdk. ouderen, ds. Schokking. 11.20 u. jeugdk. jongeren, groepv. 11 Nov. 7.30 u. Bijbellezing. Nassau Jeugdd. v Hogenhouekl. 10.30 u. ds. A. E. de Vries- Geb. Azaleapl. 2. 10.30 u. ds. van Itter- zon. Vrijz. Herv., Beekl. 10.30 u. mej. dr. N. A. Bruining, 7.30 u. ds. G. West- mijze, van Rotterdam. Kerk 3e v. d. Boschstr. 1Q.30 u. ds. J. F. Kruyt. Vrijz. kinderk. der Fed., v. Stolkw. 35, 10.30 u. mej. D. v. d. Sluis. Zaal Kockstr. 134, 7-8 u. Evang. samenk. Verschillende spre kers en zang. Geref. Kerk in H.V., v. Speykstr. 153, 10.15 en 5 u. ds. H. Hasper. Chr. Geref. Gem. Snoekstr. 9.30 en 3.30 „LEVENSAVOND": Onder regie van Theo Vink, leider van de Amsterdamsche Too- neelvereeniging is gisteravond in het Cor- sotheater een opvoering gegeven van Jaap v. d. Pol’s bekende stuk „Levensavond" met Rika Hopper in de hoofdrol. De ta lentvolle Amsterdamsche actrice gaf zich met toewijding aan haar taak en was de oude mevrouw van Veen, de grootmoeder uit het gezin, waar het eene paar aan luchthartigheid en zorgeloosheid, het an dere aan eerzucht van den man, later aan een verliefdheid van den echtgenoot ten gronde dreigt te gaan. Maar de wereld wijze, slimme en krasse grootmoeder grijpt in. Zij laat het er niet bij zitten en weet zoowel aan de vrouwen als aan de mannen uit de jongere generatie een har tig woordje aan „levenslessen” mee te geven. Corry Schiller-Italiaander speelde de in haar illusies en liefde bedreigde dochter Annie, Ferd. Erfmann was Annie’s echtgenoot Herman, Dini van Dijk en Theo Vink waren het luchthartig echtpaar „Popje” en Kareltje; Edmee Naassens ver tolkte de rol van het bakvischje Liesjë. B. van Eysselsteijn. „DE KLUCHTSPELERS”: Met Piet Koh ier, den man die ’t geheim van de eeuwi ge jeugd schijnt te bezitten, als gangma ker. brengen „De Kluchtspelers” eenige uren daverende jolijt in Capitol-theater met de klucht „Daar klopt iets niet”. Er klopt inderdaad heel veel niet in huize van Beek, waar mijnheer een „auto-onge_ luk” heeft in de gedaante van een ondeu gende jonge dame, terwijl in de jacht op een waardevol contract een dubbelgan ger van van Beek optreedt, die dezen huisvader in niet geringe perikelen laat belanden. Piet Köhler, bijgestaan door Cor Smit, Kalman Knaack, Frans Nien_ buys. Martha Posno, Mary Beyer e.a., laten den lach schateren, doordat zij het amusante stuk met hun kotnisch spel sterk accentueeren. Het klopt best bij „De Kluchtspelers” P. van Zwanen burg. Amicitia brengt het groote filmwerk „Pantserkruiser Sebastopol”. In de hoofd rollen Theodoor Loos, Camilla Hom en Frit« Kampers, Centrum draait de circusfijm „Lichte cavalerie" met in de hoofdrol Marika Rökk. Flora draait de Imposante film „Es war eine rau- schende Ballnacht", waarin de twee ster ren Zarah Leander en Marika Rökk on treden. Op het tooneel laat Jack Gordon zijn kunnen zien in een rijwielnummer Metropole vertoont de boeiende film „Menschen vom Variété", niet in de hoofdrollen La Jana, Atilla Hörbiger en Hans Moser. Op het tooneel treden op de accordeon-virtuozen Wil Cardoni en partner. Odeon brengt de prachtige Terra-film „De jaren gingen voorbij" („Du und dch") waarin uitmuntend spel Wij vestigen de aandacht op de in dit nummer voorkomende bekendmaking be treffende de keuring van Rijksduitschers, geboren in de jaren 1904 en 1905. Ook diegenen moeten zich voor de keuring aanmelden, die reeds voor of tijdens den oorlog gediend hebben of door Wehrer- satzdienststellen in het vaderland opge roepen, gekeurd, of misbaar verklaard, ter beschikking gesteld of in reserve gehou den zijn. I A.PAULOWNaPL.3 DEM HflAG.TrL.3‘991 9’’ I den, dat je van Je engagement in Holly* wood afziet. Waarom? Wat heeft dat er mee te maken? Zeer veel, lieve Raffaela. Want de filmmaatschappij in Rome zal je in ge breke stellen, en dan mag de „Metro” je niet engageeren. Met geld alleen is de zaak niet af te doen. Dan moet je ook je heele droom van Hollywood op offeren. Weer zweeg zij getroffen en weer liet haar manager haar een zekere, wel overwogen pauze. Tot hij zacht vroeg: Wel, Raffaela? Hoe is het? Gaan we morgen vroeg naar Rome? (Wordt vervolgd.} JUBILEUM B. BOS: Gisteren herdacht de heer B. Bos het feit, dat hij. 50 jaar ge leden in dienst trad van Rademaker’s Ca cao- en Chocoladefabrieken. De jubilaris diens echtgenoote en naaste familie, wer den namens de directie toegesproken door den oudsten directeur, den heer P. J. Ra- demaker, die den jubilaris dank zegde voor alles, wat hij in die 50 jaar voor de N.V. gedaan had. Nadat geschenken en bloemen overhandigd waren, wenschten het voltallige kantoor- en fabrieksperso- neel en enkele oud-gedienden, die ook van de partij waren, den jubilaris geluk, die allen hartelijk dankte voor de vele blij ken van belangstelling. BEGRAFENIS WTROOST: Op Oud Eik en Duinen is gistermiddag het stoffelijke overschot van den heer W. Troost, gep. hoofdinspecteur van het Gem. Bouw, en Woningtoezicht, ter aarde besteld. Direc tie en personeel van dezen gemeentelij ken tak van dienst werden vertegenwoor digd door de heeren W. F Westmaas en J. W. Leyh, afdeelingschefs-technisch hoofdambtenaar. Er werd niet gesproken. De organist speelde ,,Een vaste burcht is onze God”, het Largo van Handel en „Rust nu mijn ziel”. Een dankte voor de belangstelling. NED. HERV. GEMEENTE: De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft in de va cature van wijlen ds. A. B. te Winkel beroepen ds. A. W. Lazonder te Nieuw- Vennep. In de vacatur^ van de 20e en 21e predikantsplaats werden resp. beroepen ds. H. J. Drost te Schoten en dr. A. v d. Hoeven te Warnsveld. 421 420 Jam 41 Kaas 424 Lm. 426 Koffiesurrogaat 400 Melk Melk Muisjes, of boterh.str. 418 300 gr. 28 Nov. Petroleum EA-krt 03 2 L. 9 Jan. Petroleum 8108 01 02 03 vorl. 2 L. 21 Nov. verl, 2 L. 21 Nov. 125 gr. 28 Nov. Ze antwoordde hem niet en ook Sol dati zweeg linger, dan anders in zijn aard lag. Tenslotte zei hij: Raffaela! Ik weet niet, of je ervan overtuigd bent, dat ik je vriend ben. En toen hij nog steeds geen antwoord van haar kreeg, ging hij voort: Maar het is mij voldoende, wan neer ik mijn gevoel voor jou ken. Gui do Soldati heeft nooit waardeering ge vraagd. Raffaela! Ik heb je groot en beroemd gemaakt. En mijn taak is het, je nog grooter en machtiger te maken. Hier, Raffaola! Hij nam een telegram uit zijn zak. Lees, wat Hollywood telegrafeert! Het park was stikdonker en het zou Het is vandaag tien jaar geleden, dat Mussert, de leider der N.S.B., voor het eerst de W.A. in het leven riep. Er zullen buiten de enkele tientallen, die vol geest drift en vuur voor de totstandkoming van een dergelijke weerbare formatie op de bres hadden gestaan, weinig Nede% landers geweest zijn, die beseften, welk een grooten invloed deze daad op de po litieke ontwikkeling in Nederland zou hebben. En zelfs die enkele tientallen, die op den eersten landdag der N.S.B. gehoond, bespot en gesteenigd door een vijandig publiek, uittrokken in hun zwarte hemd, zullen niet allen hebben kunnen gelooven. dat tien jaar later hun opvolgers door alle steden en dorpen van Nederland zou den marcheeren zonder dat practisch nog een tegenstander zal spotten en hoonen, laat staan steenigen. Weinig formaties in Nederland zullen dan ook kunnen terug zien op een meer wisselvallig en belang wekkend bestaan dan de W.A. Uit enkele tientallen, die vooralsnog moeite genoeg hadden zich staande te houden tegen de terreur der vijandige meerderheid en die zich menigmaal letterlijk met de vuist een weg moesten banen, groeide een hechte gemeenschap van omstreeks vijf en twintig duizend man. waarvan meer dan zestig procent thans zijn dienst doet aan een der fronten, waar om het leven van Europa en ons vaderland wordt ge streden. In de jaren, dat de oude W.A. heeft bestaan heeft zij over de belangstelling van vriend en vijand niet te klagen ge had. Waar propaganda voor de nationaal- socialistische beweging moest worden gevoerd, waar werk moest worden ge daan of bereikte resultaten mo'asten wor den verdedigd, daar was de W'A steeds vooraan en veroverde zich aldus een bij zondere plaats in de harten van alle Nederlandsche nationaal-socialisten. Ook den vijanden van het nationaal- socialisme ontging de beteekenis van een dergelijke actieve weerbare en strijdbare formatie niet. Zij toonden hun belang stelling echter op een andere wijever bod op verbod volgde én het eene was nauwelijks afgekondigd of de speciale werusch van de joden van „Het Volk” ten aanzien van het volgende werd reeds ingewilligd totdat tenslotte Mussert juist enkele dagen voor de afkondiging van het totale verbod de W.A. vrijwillig op hief. Dat het den leider en zijn weerman nen beiden zeer zwaar viel, blijkt wel uit de wijze, waarop de opheffing der W.A. in plechtige bijeenkomsten overal plaats greep. Alom zwoeren de zwarte kerels den duren eed trouw te blijven en gereed te staan op het oogenblik, dat zij op nieuw met vliegende vaandels 'en slaande trommen in het zwarte hemd zouden kun nen uittrekken. Overal bewaarden zij op verschillende manieren den onderlingen band en toen na den vijftienden Mei 1940 het zwarte hemd opnieuw te voorschijn kon worden gehaald, stonden honderden „oude” weermannen op het eerste sein gereed om overal afdeelingen op te richten en uit te bouwen. Duizenden nieuwe kwamen er bij en in enkele maanden was de W.A. zoover gevorderd, dat op 9 Nov. 1940 meer dan vijf duizend volledig geüniformeerde weermannen met vaandels en trommen en eigen muziek voorbij dea leider mar cheerden, die hen vanaf den Dam in- oogenschouw nam. Sindsdien is de W.A. in aantal gegroeid en heeft zij haar mannen zien uitgaan naar alle hoeken van ons werelddeel, naar Afrika en naar de zeeën om ook daar te getuigen, dat de trouw aan het eens gegeven woord en de trouw aan de toekomst van ons volk hoogste wet voor de W.A. waren en zijn. Wanneer thans Nederlanders den naam van den Nederlandschen soldaat in deze wereld opnieuw vestigen, dan zijn onder hen minstens driekwart mannen uit de W.A. Wanneer in het vaderland de propa ganda voor het nationaal-socialisme haar uitwerking niet mist en steeds nieuwe wegen worden gegaan en mogelijkheden worden geopénd dan is dat veelal te dan ken aan het onvermoeide werk der W.A., Arbeidsdienst, politie, brandweer en talrijke andere 'formaties hebben uit de W.A. een deel van hun kader betrokken. Herhaaldelijk worden tot openbare ambten mannen geroepen, die in de W.A. feun opleiding en hun vorming genoten. Waar in 1942 de nadruk lag op het verdedigende deel van de taak, heeft in 1942 ongetwijfeld het positieve stuwende en bouwende deel de meeste aandacht Niemand, die het nationaal-socialisme in Nederland wil beoordeelen, zal daar bij kunnen voorbijgaan aan de W.A., die thans tien jaar naar het woord van Mus sert „de kern, de keurtroep der bewe ging” is geweest en als het ware de be lichaming is van den nieuwen Nederland schen mensch van morgen, die geestelijk en lichamelijk weerbaar en gemeenschaps. mensch zal zijn. t w.g. J. J. VAN DER HOUT. H Geurse geb. Roeten d wordt gegeven door Brigitte Horney en Essen geb. Hoogendijk, z. Joachim Gottschalk. Olympia vertoont de boeiende dramatische film „Verleiding” (Regine) met Adolf Wohlbrück en Luise Ullrich in de hoofdrollen. Passage prolongeert de amusante film „Zondags kinderen" waarin Joh. Riemann. Theo Lingen, Grethe Weiser en Carola Höhn de hoofdrollen vervullen. Rembrandt geeft een reprise van de ontroerende film „Een leven lang” met Paula Wessely. RexEen reprise, welke in alle opzichten valt toe te juichen, is die van de voor name Scandinavische film „Lajla" Prach tig van spel en regie als dit werk is, kan men het met genoegen meer dan één keer zien. Roxy breng| „De Postmees ter" met Heinrich George in de titelrol, een buitengewone film, welke niet spoe dig vergeten zal worden. Seinpost: „De roman van een mannequin" is een vroolijke filmcomedie met diverse mis verstanden, die echter op bevredigende wijze worden opgelost. In de hoofdrollen zien we Elisa Cegani. Antonio Centa en Umberto Melnati, Studio vertoont een reprise van de succesfilpn „Kora Terry", waarin de hoofdrollen op uitstekende wijze worden gespeeld door Marika Rökk in een dubbelrol en Josef Sieber Peter Kreuder verzorgt het muzikale gedeelte. Thalia: „De beheerscher der wereld” is een film van het sterk sensationeele genre, vol spanning en afwisseling, on der regie van Harry Piel. West-End draait de imponeerende Tourjanski-film der Ufa„Illusie” met Brigitte Horney en Johan Heesters in de hoofdrollen. voor de scherpste oogen niet mogelijk geweest zijn den inhoud te lezen, maar Soldati kende den tekst uit zijn hoofd. Hij declameerde hem met een pathos, als was het geen telegram, maar een passage uit Dante’s „Divina Comme dia”. Principieel accoord aanbod Cellini stop hebben groote film voor haar in voorbereiding stop telegrafeer voor waarden. Toen liet hij vroeg: - Wel, Raffaela? Hoe ben ik voor je? Zij zweeg nog steeds. Dit bericht had haar aangegrepen. Hollywood met zijn rijke mogelijkheden was altijd haar In het Haagsche elftal tegen Dordrecht Naar ons wordt medegedeeld hebben drie van de vier A.D.O.-spelers, die wa ren opgesteld in het Haagsche elftal, dat morgenmiddag, ter gelegenheid van den Technischen Dag van den N.V.B., op het V.U.C.-veld zal uitkomen tegen een Dordrechtsch elftal, voor de eer be dankt. Het zal er nu aldus uitzien: Boas (HBS); Walhain (HBS) en Gêntis (HW); Tap (ADO), Stam (VUC) en v. Hoek (VUC); v. d. Engel (DHC), Schreuder (DHC), Nolk v. Gogh (VIOS), v. d. Geest (DHC) en Bongerts (VUC). Inlichtingen omtrent opleiding, examens, lidmaatschap bij het Secretariaat: Nederl. College voor Belastingconsulenten Valkenboschlaan 2»5, den Haag, Telefoon 395717. 1122 - KERKELIJKE EXAMENS: Het Prov. Kerkbestuur van Zuid-Holland heeft tot de Evangeliebediening in de Ned Herv. Kerk toegelateh de heer J. B. Weenen, cand, en hulppred. te Kampen; dat van Zeeland de heeren M. M. de Jong, cand. te Leeuwarden R. C. van Putten, idem te Ooltgensplaat, H. A. Haver, idem te Neer- bosch, Geref. Kerken. Aangenomen de be noeming tot hulppred. te Rotterdam-C. de heer Joh. Knol, cand. en hulppred. te Haulerwijk (Fr.); naar Andijk ds G. Moetink te Bergentheim. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen ds. J. v.d. Berg te Krabbendijke. pred. 3 u. P. v. d. Woude, Prinsegracht 4, 9 30 u., en Houtrustw. 1, ds. J. P. Pauwe. Dunne Bierkade 18, 10 u. eeredienst; 5 u. pred. des Vrije Evang. Gem., Bonnen Aantal t.m- 56A 2 k.g. 7 Nov. 1 k.g. 7 Nov. 2 k.g. 14 Nov. 1 k.g. 14 Nov. 56 75 gr. 7 NOV. Beschuit (br. of geb.) 57 75 gr. 14 Nov. Bloem (br.) 427 t.m, 430 70 gr. 28 Nov. Boter 2, 3, 4-61 en 2, 3-62 125 gr. 11 Nov. Boter Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Cacaopoeder Chocolade Gemengd meel Gort Havermout Honden- en k.br. 1 1 Oud-Kath Kerk, Juffr. Idastr. 7. 10 H. Dienst. Scheventngen. N. Badkapel. 10.30 u. ds. Stolk 3 u. dr. L. D. Terlaak Poot. Ned. Herv. kerk (afd, Geref. Bond) 12 Nov. 7 u. geb. C.J.M.V. Keizerstr. 58, ds. J. H Koster, van Montfoort. Ned. Herv. Vér., Menninckstr. 41, 10 en 5 u. Schoonderbeek van Ede. 10 Nov. 7.30 u. Schoonderbeek. Oud-Geref. Gem., Westduinw. 194, 10 en 3.30 u ds, B. Hennephof. 11 Novomber 4 uur ds. B. Hennephof. Stads-Evang, zal voorzien”. Wimpelstr. 2, en 4 u. de Waal Malefijt. N. Her st. Ap. Zendinggem., Neptunusstr. 92, samenk. 10.15 u. Looaduinen. N. H. Kerk, 10 u. de beer Man in 't Veld, van Naaldwijk. 3 u. ds. P. Bootsma. Bethelkerk. 10.30 u. ds. A. L. Nieuwpoort van Haarlem. 4 u. ds. A. T. Pop, van Monster. Geref. kerk. 10 u. Ods. B. J. A Streefkerk, van Glarrer- brug, 3.30 U. ds. W. A. Wiersinga. Leyenburg 9 u. ds. J. Smelik en 10.45 u. ds. W. A. Wiersinga. 2.15 u. ds. J. Sme lik. 3.30 u ds. B. J. A. Streefkerk. »<r. ^o--a_x - .a A. E. F. Junöd. Wassenaar. N. H. kerk, J. Punselie, 4.05 ds. Honders en ds. Veldkamp van de Bilt. 10.15 u. ds. ten Kate. Rijswijk. N. H. kerk. 10.30 u. ds. J. D. v d. Veen, 4 u. ds. J. v. d. Wiel. Geb. Üir. Bel., Oranjel 26, 10 u. ds. P J. Molenaar. Pinkstergem., L. Hofrust L 10 u. mevr. Keppel-Hesselink. Voorburg. Oude kerk. Heerenstr., 10 u. ds. Róodenburg 3.30 u. ds. Hoekert. Noorderkerk, Bllderdijkl., 11 u. ds. Hoekert. Ver. v. Vrijz. Godsd., Fran sche gem., 10.30 u. mej. ds. W. L. Wiatdi Beekman. De 39.jarige koopman J. K. maakte er zijn werk van. menschen te bezoeken van wie hij wist, dat zij een familielid in de gevangenis hadden zitten K. deelde mede, dat hij opdracht had. de groeten over te brengen en, tevens te vragen of men voor den gevangene geen levens middelen of kleedingstukken had; ook geld en versnaperingen waren welkom. In diverse gevallen is het K. gelukt het et en ander los te krijgen. Eén evenwel kreeg argwaan Bij dezen zou K.. na broodbonnen en sigaretten te hebben ge kregen, gisterochtend- terugkomen om nog 400 in ontvangst te nemen. De recherche was evenwel gewaarschuwd en bij zijn terugkomst werd K. gearres teerd Het bleek, dat hij zich van een valschen naam bediende. K. bekende alles, wat hij had gekregen, te eigen bate te hebben aangewend. Thans is hij in bewaring gesteld. Leeuwarden. 8 u. 9 Nov. 7.30 u. bid- stond. Evang. „Nazareth”, Fagelstr. 22. 10.15 u. heil.d. en 6 u. Zoutman, van Sassenheim. Herv. Stadszending, Z.. Blnnensingel 160. 4 u. P. v. d. Berg. Chr-Gem., Veenkade 48, 10 u. J. C. v. Amelrooy en 4 u. J. A. Bruijn, van Was senaar. 12 Nov. 7.30 u. Bijbell. J. C. v. Amelrooy. Chr. Gem. Eliëzer, Beekl. 296. 10 u, heil.d. en 6 u. Zr. v. Geerensteyn. Chr.-Gem. Bew. en Rel. Vem., Gr. Her- toginnel, 4. 10 u.: Menschenwijdlngsd. Pulchrl Studio. 10, 11 en 12 Nov. 3 en 7.30 u. Onderw.: „De heerlijkheid van Christus in het verleden, het heden en de toekomst" o.l.v. J. Kits, te Zeist. Verschillende sprs. Vr. Gem., Diligentia, L. Voorh. 10.30 u. J. C. Wanneé over: „Cultuur en gemeen schap". Geb. „Galerij”, L. v. Meerderv. 419, 4 u. lezing door J. A. de Ruiter over: „De Bijbel en het raadsel van den dood”. Babt.-Gem„ v. Dijckstr. 149. 10 u. bidstond, 10.30 u. pred. en 5 u. ds. H. Doornkamp; 7 u. jongeliedensamenk. Bapt.-Gem. Z.-Binnensingel 10. 10 en 5 u. ds. de Jong. 10 Nov. 8 u. Bijbell.-bidstond. Oud- Bapt-Gem., Z.W.-Buitensingel 39. 10.30 u_- pred. ds. B. Fabrle; 5 u. Bijbelbespreking. Zev. Dags-Bapt-Gem., Heelsumstr. 159. Zaterd. (Sabbat) 10.30 u. ds. P. Taekema. Kerkgen. der Zev. Dags-Adv., L. Bees tenmarkt 102. Sabbatm. 10 u. Bijbelstudie, 11 u. pred. Zev. Dags-Adv., de Ruyter- str. 90. Eiken Zaterd. (Sabbat) 11 u. pred. Herst. Ap. Zending-Gem. (Stam Juda), Willemstr. 69, 9.30 en 4.30 u. Geloofs gemeenschap „Immanuel”, L. Houtstr. 7. 10.30 u. mevr. L. S. Hanid van Weidum. (Ps. 32:8). Kerk v. Jezus Christus v. d. Heiligen der 1. d., Loosd.kade 11. 5 u. verg. Oud-Kath Kerk, Juffr. Idastr. 7. 10 u. 125 gr. 11 Nov. 40 gr. 7 Nov. 50 gr. 7 Nov. 400 gr. 14 NOV. 50 gr. 14 Nov. 3, 4.65 150 gr. 28 Nov. 56, 57 100 gr. 12 Deo. 422 125 gr. 28 Nov. 125 gr. 28 Nov. 125 gr. 28 Nov. *r 10 k.g. 30 NOV. 118 500 gr. 28 NOV. 100 gr. 28 Nov. 250 gr. 28 NOV. 56 1} L. 7 Npv. 57 HL. 14 Nov. De 35-jarige tuinder N. V., uit de Frans Halsstraat te Loosduirjen, is Donderdag avond, door de duisternis mjsleid, in ’t water van de sloot langs de POlderlaan aldaar geraakt. Niemand heeft het on geval bemerkt. Gisteren werd het stof felijke overschot van V. gevonden; het is overgebracht naar de Algemeene Be graafplaats APOLLO heeft een interleurswijziging ondergaan zoo grondig dat men er den ouden bioscoop in de Spuistraat niet meer uit zou herkennen. De fraaie entree, de ruime hall en de even smaakvolle als comfortabele inrichting van de zaal, dit allés past bij een modern filmpaleis, den Haag waardig. Als hoofdfilm wordt in première voor onze stad vertoond de Vlaamsche film „Met den helm geboren”. Jef Bruinlnckx speelt er de hoofdrol in. Het gegeven is een tikje oppervlakkig, doch veel wordt vergoed door de Vlaamsche leut waarmede het geheel rijkelijk is over goten. Twee jongens, die elkaar onder wel heel bijzondere omstandigheden in Antwerpen ontmoeten, zoeken den weg naar maatschappelijk succes en vinden dien, al zijn er moeilijkheden te over. Soms doen de scènes te veel aan ver filmd tooneel denken. H. E Janszen.. ASTAHet is met de film „Wat ’n Schatje”, waarvan de première gister avond in dit theater ging, nog al eigen aardig gesteld. Zoowel het thema als de gezegden, grappen en grollen zijn van een zeer middelmatig karakter. Al moge Lucie Englisch dan een filmster zijn van wien men zegt, dat zij de eeuwige jeugd bezit, zij is toch onaanvaardbaar' als een lief twaalf-jarig meisje, dat door wil gaan voor wonderkind Zij zegt en doet allerlei dingen, welke alleen gezegd en gedaan kunnen worden door een meisje met eenige ervaring, hetgeen dan natuur lijk een komisch effect heeft bij een „kind”. De grappen en gezegden zijn echter verre van nieuw en origineel. Dit zelfde geldt ook voor de revuescènes. Het merkwaardigste is nog, dat de „knal- scène”, welke speciaal gemaakt is voor het „kind” Lucie Englisch. heelemaal geen kind te zien geeft, maar een tap- dansende jonge vrouw in een costuum, zooals zoo vele danseressen dragen. In tegenstelling met den geheelen in houd en den opzet staat de bezetting in deze film. Bijna alle rollen zijn name lijk bezet door artisten, die een uitste kenden naam hebben. Wij denken behalve aan Lucie Englisch, aan Paul Hörbiger, Maria Andergast en Fita Benkhoff. Aan deze prima bezetting zal het wel te dan ken zijn, dat het publiek zich amuseerde. H. Vrind. CINEAC: Nog steeds volgt men in alle landen ter wereld met de grootste be langstelling den strijd, dien de Duitsche legers tegen de bolsjewieken voeren. Maar niet alleen Stalingrad en de Kau- kasus .vormen het hoofdtooneel van den strijd, die de troepen der Asmogend heden voeren voor een nieuwe wereld orde, ook in Noord-Afrika wordt heftig gestreden. Het is dan ook te begrijpen, dat wederom in het wereldnieuws deze gigantische strijd een belangrijke plaats inneemt. Noemen wij daarnaast het be zoek van koning Michael van Roemenië aan Constanza en den wielerwedstrijd DenemarkenZweden. Van uit ons land Zijn er opnamen van het vertrek van een nieuwe afdeeling vrijwilligers naar het Oosteljjke front, van de beëediging van den Nationalen Jeugdstorm te Haarlem en den terugkeer van den Nederlandschen Arbeidsdienst uit de Sovjet-Unie Voor de sportliefhebbers is er een aardige rolprent „Sport staalt spieren", met beel den van roeien, schermen, biljarten en hbnkbal. Verder een documentaire film over granletbewerking, de vervaardiging van kunstschatten uit deze steensoort en een film van het vulkanische eiland San- torin. J. G. R. de Joncheere. CITY brengt de première van de Italiaan- sche film „Overschotje” naar het blijspel van Dario Nicodemi, dat in ons land zoo bekend is geworden door de glansrol van Annie van Ees. In deze film speelt de jeugdige Lilia Silvi de hoofdrol Scam- PQlo d.w.z. Overschotje met een bewon- derenswaardig temperament. Zij is het levendige meisje, vol humor, dat den spoorwegingenieur Tito (Amadeo Naz- zari) steunt in zijn plannen en na vele avonturen en komische verwikkelingen tenslotte de vrouw voor zijn leven wordt. Tegen den achtergrond van Rome dertig jaar geleden geplaatst, met de mode uit die dagen, maakt deze geestige film een bijzonder goeden indruk. Zij boeit door den inhoud niet alleen, doch ook door het luchtige amusante spel der hoofd personen. Op het tooneel brengt het beroemde Argentijnsche orkest van Eduardo Bianco ons tangomuziek. Hij oogstte een rijk ap plaus vooral met de tangofantasie „La Comparsita”, Ook de verschillende so listen werden met bijzonder hartelijk en verdiend applaus gewaardeerd en welu. ds. Nieuwenhuyze; Pomonapl. 9.30 en de danseres Carmen Delgado met o.m. een bewonderenswaardigen castagnetten- dans „Carmelita”, de zangeres Lydia Bianco, die met een gloedvolle micro- foonstem Spaansche liederen zong, de tenor en guitarist Umberto Landi in en kele populaire liedjes en de violisterf José la Chica en Angelo Tommosi in enkele soli. P. H. de Wit, In het tijdvak van 920 November '42 worden de levensmiddelenkaarten voor de 13e periode uitgereikt aan de Sophlalaan la, den Haag. Een ieder ontvangt 1 le vensmiddelenkaart en 1 groentekaart. Bo vendien ontvangen personen van: 03 jaar 1 aardappelkaart, 413 jaar 2 aardappelkaarten, 1420 jaar 3 aardap- pelkaarten, 21 en ouder 2 aardappelkaar ten. Houders van vetkaarten ontvangen bo vendien ongeacht welken leeftijd een toe slag aardappelkaart gemerkt B. Een ieder is verplicht op den datum te komen, welke op de .nu geldig zijnde levensmiddelen kaart is afgestempeld. Het kantoor is ge opend van 812 uur en van 25 uur Voor Rijksduitschers in de Ortsgruppe Wassenaar vindt de uitgifte plaats op Woensdag 25 November van 35 uur in het Ortsgruppehaus Johan van Oldenbar- neveldweg. Voor Rijksduitschers in de Ortsgruppe Voorburg op Donderdag 26 November van 35 uur in het Ortsgruppehaus aan de Heerenstraat te Voorburg. Het Wirtschaftsamt. droom geweest. En nu vervulling. Soldati bespeurde den diepen indruk van zijn mededeeling, ofschoon hij Raf faela’s trekken nauwelijks kon zien. En hij wist, dat hij haar nu had, waar hi. haar wilde hebben. Na een poos zei hi, langs zijn neus weg: Er zijn nog een paar telegrammen heen en weer noodig. Niet wegens de gage, maar hoofdzakelijk, omdat ik medezeggingschap voor je eisch over het manuscript. Eindelijk, eindelijk, fluisterde Raf faela zielsgelukkig. Geen „Zingende Engel” meer, zelf beslissen over zich en haar kunst... PAARDEN COURSES OP DUINDIGT: Voor de Zon dagmiddag op Duindigt te houden cour ses geven wij den navolgenden paarden de beste kansen. Jachtten over 3500 m.: Sartène. Guignol’s Pride Labelle. Dra verij 4e* klasse 2040 m.: Stal Smit, Frits van Silladar, Eppo Ooststar, Flying Guy. Draverij voor 2-jarigen 1200 Tn.; Holly- rood Nimble. Harrie Scott, Holly Scott, Heat le klasse 1700 m.: Bonnie’s Norton, Doriethe, Job, Admiral Guy en Le Ca- nigou. Draverij 2e en 3e klasse 2500 m.: Cisca B Dictator Spears, Betsie O, Frits van Silladar. Handicap-draverij voor ama. teurs 2200 m.: Benna Dosa, General Locke, Anselor, Zoon van Silladar. MEISJE DOOR AUTOBUS AANGE REDEN: In de Slachthuisstraat is giste, ren het 9-jarige meisje C. van ’t Z., uit de Lyonnetstraat, aangereden door e>en autobus. Zij bekwam een ernstige hoofd wonde en. Is overgebracht naar het zie kenhuis aan d»en Zuidwal. SLUITINGSUUR APOTHEKEN: Met in gang van heden zullen de Haagsche apo theken, die deelnemen aan de sluitings- regeling, om zevert-uur in plaats van om acht uur des avonds sluiten. 18- Woords. Evang. Gem., Z.W.-Bui- tensingei 112—114, 10 en 4.30 u. ds. D. W, Veldkamp, van jeugdsamenk., ■Petroleum S208 25 Peulvruchten 419 t Puddingp, verm. enz. 423 loongr. 28 Nov. Rijst 4-66, 4-87 250 gr. 28 NOV. Rundvet 58 100 gr. Inl, v. 4 t.m, 7 Nov. M 45 gr. 31 Deo. R9 1 rantsoen 7 Nov. 417 1 k.g. 28 NOV. 58, 59 100 gr, 12 Deo. R9 1 rantsoen 7 Nov. 1 rantsoen 14 Nov. 56 1| L 7 NOV. 57 11 L. 14 NOV. serie 21 t.m. 120 Textielk. 2e serie (behalve bon K) Vleesch 56A 100 gr. 7 Nov. 56B 50 gr. 7 Nov. 57A 100 gr. 14 NOV. 50 gr. 14 Nov. Vleesch Vleesch Vleesch Vleesch Zeep Alg. 412 en N, Eenh.z, 241 75 gr. 30 Nov. Huishoudzeep 2 x 413 en 2 x N 80 8 95 gr. 30 Nov. Wasch- of zeepp, 613, N waschp. 250 gr. 30 Nov. 75 gr. 30 Nov. Brandstoffen Kookdoel. 01 t.m. 05 KF 1 Eenh. 30 Apr. Gen. Anthr. XI 1 Eenh. 30 Nov. Gen. Turf XI 50 stuks 30 Nov. BrandsLk. DV 1 tm. 5 1 Eenh. 31 Deo. Brandst.k. DV 6 t.m. 8 1 Eenh. 28 Febr.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 2