^1 H.B.S. i KRUSCHEN A.D.O. verloor van weer DE WINDE ctiEXAHiSotOI H0EFBLRD5RP BELICHT Laatste Telegrammen STADSNIEUWS KUNST EN LETTEREN RECHTZAKEN De distributiebonnen Haagsche Courant- Wereldatlas BELASTINGCONSULENT 5TOEÏT?" QJILArs I VOETBAL JUWEELEN, GOUD, ZILVER en speciaal IND. DIAMANT. DE KOMEDIANTEN KOMEN Genua opnieuw aangevallen DE „DAG DER POLITIE” BURGERLIJKE STAND RESIDENTIE-TOONEEL Boas ernstig geblesseerd FEUILLETON (Wordt vervolgd.) EENPANSMAALTIJD IN DEN DIERENTUIN DE MOORD OP DEN BREDASCHEN WINKELIER TE ROTTERDAM e Behandeling in honger beroep CONCERTGEBOUWORKEST Neem het Versterkingsmiddel tegen Rheumatische Pijnen GERHART HAUPTMANN 80 JAAR HAAGSCHE COURANT Maandag 16 November 1942 Te bl. pag. 2 .HAAGSCH CONSERVATORIUM Nwe Scbootetr38 - L v Ateerderv. 383 BEGRAFENIS J. E. VAN ZOELEN Italiaansch-Duitsche troepen in Tunis geland Groote overwinningen van Quick en H.V.V. PRESTATIE-MARSCH JEUGDSTORM ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT en is zij tot- 34, waarbij het bleet De hooge scores geboekt Het Hierna i t.m. Petroleum EA-krt. 21 Nov. 25 R10 58 dankte Toiletzeep veel is I en werd was volledige sensatio- storm- 10 10 9 ■10 9 10 8 10 9 9 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 6 5 5 4 3 3 3 4 2 2 58A 58B 2 3 0 3 3 3 1 0 3 2 3 4 4 6 4 5 6 7 7 6 8 125 gr. 23 NOV. 125 gr. 10 Jan. 400 gr. 21 Nov. 50 gr. 21 Nov. 150 gr. 28 Nov. 100 gr. 12 Deo. 125 gr. 28 Nov. 125 gr. 28 NOV. 125 gr. 28 NOV. uit- op Gerechtshof i i i o 2 0 0 0 2 1 JUWELIERSBEDRIJF A. J. H. DE ROO Groot-Hertoginnelaan 17 Tel. 332704 Het gerenommeerde adres voor het ver- koopen van Uwe 973 Geopend van 1012$ en 2—4J Zat.middag gesloten. Inlichtingen omtrent opleiding, examens lidmaatschap bij het Secretariaat: Nederl. College voor Belastingconsulenten Valkenboschlaan 295, den Haag. Telefoon 395717. 1122 Aan ons bureau: Inlichtingen zijn van dezen atlas zoolang de voorraad strekt nog verkrijgbaar de deelen 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 en de Index (blz. 241 t.m. 368). Prijs per deel 10.ets. Index 15 ets. De deelen 1 t.m. 16, als- mede de band, zijn uitverkocht 1 17 32—13 1.70 2 15 34—15 1.50 2 15 23—15 1.50 3 14 22—17 1.40 4 10 28—27 1 8 21—27 0.80 6 20—23 0.60 6 22—30 0.60 6 17—26 0.60 3 15—41 0.30 Jam 418 Kaas 424 t.m, 426 Koffiesurrogaat 400 Melk I 57 59 58A 58B 3, 4-65 56, 57 422 421 420 72 Nadruk verboden Roman van WILHELM LICHTENBERG 4.66, 4-67 M R10 417 ELANOSTRAATKERK BESTAAT VIJF TIG JAAR: Op 1 December a.s zal het 50 jaar geleden zijn, dat de parochiekerk van O L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen aan de Elandstraat door den toenmaligen bisschep van Haarlem, mgr. Casper J. M Bottemanne- werd geconsacreerd OP HEETEROAAD BETRAPT: De 20- jarige bankwerker A. H. en de 17-jarige loopjongen A. P verschaften zich gister avond toegang tot een levensmiddelenzaak aan de 1ste v. d. Kunstraat. Een pas- seerend agent van politie bemerkte echter onraad Hij ging den winkel bin nen en arresteerde de twee jonge men- -chen Zij hadden reeds levensmiddelen klaar gezet om mee te nemen. Door den geneeskundigen dienst naar haar woning vervoerd. veel geld in zijn zak en hij gaf haar 100 ten geschenke. Toen zij weer thuis kwam, miste ze een blauw handdoek en op de plaats waar In de kamer van het drama een theemeubel stond, had ze blqedsporen gezien. Ze had den steel van een hamer op verzoek van Slont verbrand en den kop in den vuilnisbak gegooid Op een vraag van den verdelger, mr Smelt, verklaart de getuige, dat zij dat op eigen initiatief heeft gedaan. Een groot aantal getuigen, daarna ge hoord. kan slechts verklaringen van zeer ondergeschikt belang afleggen, personeel uit een café waar de verdachten zijn ge weest en die verklaren, dat ze wel groote verteringen hebben gemaakt, maar die verder geen licht in deze zaak kunnen verspreiden. Het gaat er uitsluitend om, dat Dils in het morsen van roode port de verklaring vindt van een donkerrood plekje op zijn overhemd, terwijl het café-personeel una niem volhoudt, dat Dils niet anders dan bier heeft gedronken Ook wordt er lang gediscussieerd over het uitstoomen van een aan Dils toebehoorend heerencolbert. Een gewezen vriendin van Slont komt ver tellen. dat deze man niet slecht, maar niet heelemaal normaal is. - Verdachte Slont: Waarom zeg je dit, ter wijl je alles hebt gedaan om me terug te krijgen Getuige: Omdat ik van je heb gehouden. Verdachte: Dank je Een bediende uit de stoomerij, die het costuüm heeft aangenomen, verklaart, dat het pak, dat hij heeft late reinigen, vol bloedvlekken zat. (De zittirtg duurt voort.) Sedertdien is Carlo heel anders tegen me. Hij gelooft niet meer in de loterij en hij gelooft niet meer, dat wij ooit onze kleine osteria zullen krijgen, om te kunnen trouwen. In Lucca ging alles nog goed. Maar hier in Fiesole trekt de dochter van onzen waard zulke verliefde gezichten... En, weet je, dit mensch behoeft haar osteria niet eerst in een loterij te winnen. Haar vader heeft hem al. Begrijp je? Nou, en nu zit zij iederen avond op de eerste rij en laat geen blik van Carlo af. Eri hij zingt zijn koren alleen nog voor haar. Daarbij brult hij als een mager varken, zoodat hij nog eens zijn mooite stem kapot zal schreeuwen. Amsterdamsche orkest onder de mees terlijke leiding van Eugen Jochum, die met natuurlijken eenvoud dirigeerde, zin. vol, gevoelig en met de vereischte auto, riteir. Het publiek reageerde met warmte evenals op de weergave van Schumann’s Celconcert in A-moll door Gaspar Cassa. do. Met zangerigen, zielvollen toon, war me en smaakvolle voordracht heeft de uitnemende cellist de compositie voor gedragen. Tegenover kracht en kernach tigheid staan zacht- en teederheid. Fraai werd het portamento toegepast en betoo. verend werkte de verfijning in de dyna mische tegenstellingen. De Finale kwam in haar scherpte van rhythme en haar wisseling van pittige levendigheid en ge. voelvollen drang voorbeeldig over. De so list betrok in het groote succes zoowel orkest als dirigent. Na de pauze nog Brahms’ Vierde Sym phonic in E_moll, waarbij het wel zeer duidelijk werd, dat Jochum zijn directie nauwelijks als maat-slaan beschouwt, maar als een opwekking tot meeleven en verwerkelijken (in het klankbeeld) van de fantasie van het kunstwerk. Het toon- dichterlijke” is prachtig tot uiting geko. men Een vertolking die Los was van het schema, volkomen vrij, sterk innerlijk en tevens beheerscht. Het is een schoon be leven van Brahms’ machtige inspiratie ge worden. Geestdriftige bijvalshulde, waar in de dirigent het orkest liet deelen. J. C. Manifarges. ROME, 16 Nov. (Stefani.) Italiaansch- Duitsche troepen zijn in Tunis aan land gegaan met toestemming van de bur gerlijke en militaire Fransche autoritei ten. De bewegingen van onze troepen op Corsica en in Zuid-Frankrjjk zijn bijna voltooid. Duitsche bommenwerpers heb ben in Fransch Npord-Afrika vliegvelden aangevallen. Eenige vijandelijke vliegtui gen werden op den grond vernield. Zes toestellen werden in gevechten neerge schoten door begeleidende jagers. De strijdkrachten van de As vochten ip Cyrenaica heftig tegen vijandelijke een heden. De vijandelijken luchtmacht legde groote activiteit aan den dag en tijdens verscheidene gevechten schoten onze jagers 3 toestellen neer, zonder zelf ver liezen te lijden. Onze formaties onder namen met succes aanvallen met mi trailleurs en bommen, die gevoelige ver liezen toebrachten aan de pantser wagens der Britsche colonnes. - In den afgeloopen nacht hebben Brit sche vliegtuigen opnieuw de stad Genua gebombardeerd, waar wederom aanzien lijke schade werd aangericht aan woon wijken. Het aantal slachtoffers onder de burgerbevolking bedraagt 4 dooden en 24 gewonden. De namen zullen in de plaatselijke bladen worden bekend ge maakt. nu maar, wat je te zeggelf hebt. Dan behoef je geen vreemde portretten te verscheuren, welke er niets aan kunnen doen. Ze knikte Riccardo nog eens opwek kend toe en ging naar binnen. Riccardo was inderdaad naast Raf- faela gaan zitten; maar het was beslist geen vriendelijk gebaar. Hij deed het meer als een veldwachter, die naast de verdachte in de beklaagdenbank gaat zitten. Zij zei na en poosje: Ik ben je een verklaring schuldig. Het Gerechtshof hier ter stede heeft heden een aanvang gemaakt- met de be handeling in hooger beroep van de zaak tegen den 37-jarigen huisschilder T A. F. Slont uit Rotterdam en den 47-jarigen reiziger J H. J. Dils uit Amsterdam, die terecht staan wegens moord met voorbe dachten rade, subs, doodslag gepleegd op den Bredaschen winkelier in heerenklee- ding P B. C v. Aart, te Rotterdam op 12 Nov. 1940. In feerste instantie voor de Rotterdam- sche rechtbank werden beide verdachten overeenkomstig den eisch tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Voor de behandeling in hooger beroep zijn 23 getuigen gedagvaard. De eerste van de 37 getuigen (van wie 13 a décnarge) dr. M. Straub blijft bij zijn verklaringen, reeds eerder afgelegd na de lijkschouwing door hem verricht Het slachtoffer is gestorven tengevolge van schedelbreuk en de slag moet zijn Een programma met vertrouwde com ponistennamen Eerst Mozart. Wat een zeldzame charme in die Bes-dur Sympho nic K V 319 I Wonderbaarlijk deze gra tie en speelschheid die van oppervlakkig, heid niets hebben maar de kenmerken dragen der keerzijde van een ernstig en smartelijk-aangedaan\ gemoed welks diepte ook door deze lichte stemmingen sterk voelbaar wordt gemaakt. Een ju weel dit werk in alle vier deelen. En heerlijk gespeeld door het onvolprezen Apeld-loan 104 W.391829-AJWownodr. 37 Tel. 110175 R1JSWIJKSCHEWEG 680 - TEL 18.13 46 BOEKHOUDEN - MIDDENSTAND TALEN 4, STENO TYPEN 2.50 p. m. Niet s/ogen %)oar gratis onderricht Boeken kosteloos in órvikieen 1.47 - 76 0.41 bij Aputh. en Drog De Duitsche pers herdacht den 80sten verjaardag van den Silezischen schrijver Gerhart Hauptmann. De bladen huldigen den grijzen auteur als den baanbreker van het drama, dat een naturalistisch karak ter draagt. In ons land heeft het gezelschap „Het Noord-Hollandsch Tooneel" de reeks voor stellingen. die in Nederland zal worden gegeven ter herdenking van den tachtig- sten verjaardag van Gerhart Hauptmann, geopend met een goéde opvoering van zijn drama „Rose Bernd”. In den Stads schouwburg te Haarlem werd Zaterdag avond de première gegeven. „Via. Mala”, spel in vier bedrijven, door John Knittel De Zwitsersche schrijver John Knittel heeft zijn beroemd geworden roman „Via- Maia” zelf bewerkt voor tooneel. Op zichzelf een experiment, want het „vak” van den romanschrijver is een geheel ander dan dat van den dramaturg. Maar wat is Knittel een knap tooneeldichter Hoe voortreffelijk deelde hij zijn vier be drijven in, met welk een feilloos gevoel voor tooneeleffect, climax, grondige voorbereiding van situaties en tempo ui de handeling. De éénheid in het stuk wist hij te brengen door zijn stuk daar te beginnen waar het laatste deel van ,.Via Mala” aanvangt, zoodat de heele levenstragedie der familie Lauretz, de dood van den vader en de liefde tusschen Sylvia en Andreas von Richenau reeds tot werkelijkheid werd als het doek op gaat. Maar daardoor kon hij de entrée van Richenau maken tot iets spookach tig, onzegbaar griezeligs. Het is of de jonge rechtsgeleerde in een hel terecht is gekomen. Het eenige wat m.i. niet geheel harmonisch is, lijkt mij, dat een moderne, breeddenkende Andréas uit het eerste bedrijf later weer zoo verstokt traditio neel kan zijn. Maar, dit in het boek in den breede verantwoorde karakter, heeft hier toch niet onder geleden. Het stuk is door en door spannend, men voelde hoe geboeid het publiek, dat op de première den Princesse Schouwburg tot de laatste plaats vulde, het spel volgde. Onder de knappe regie van Richard Flink hebben de leden, in goede décors van Willem Deering, een mooie vertol king van „Via Mala” gegeven. Andreas werd door den regisseur gegeven, hij toonde hem als een man van een sterk karakter, onbewust toch meer door de tradities van zijn afkomst beïnvloed dan hij zelf wel weet. Fie Carelsen maakte iets moois van Andreas’ moeder, me vrouw von Richenau, de vrouw uit het milieu der Zwitsersche aristocraten. Henk van Buuren speelde den president der rechtbank, Jack Gimberg had een aardig type gemaakt van den heer Am man, den ambtenaar ter griffie, een in acten en dossiers uitgedroogd man. Voor treffelijk. van sterk en toch uiterst sober spel was Marie Meunier Nagtegaal, Mieke Flink, de sterkere, robustere zuster Hanna en Enny Meunier, de fijnere gevoeliger Sylvia wekten merkbaar de bewondering van de volle zaal, terwijl Jan Retèl van den deerlijk verminkten Niclaus een aangrijpende creatie maakte en opnieuw bewees tot wat voor een talentvol acteur hij zich ontwikkelt. Marja van Bergen speelde niet onverdien stelijk de dienstbode Annelli. B. van Eysselsteijn. PRODUCT VAN HET PlANTENSAPPEN-tABORATOAIUNt-DSNHAAG. Nou, kleine Monica, niet wanho pen, troostte Raffaela. Hoe lang blij ven wij hier in Fiesole? Dan gaan we verder. En er zijn gelukkig niet overal dochters van herbergiers, die zich voor het mannenkoor interesseeren. Monica zuchtte diep. Ach, als we maar eindelijk verder gingen! En na een poosje zei ze: Of als er maar iets heel ergs ge beurde, waarop men veilig in de loteri, kon zetten. Weet u, een aardbeving of... In hemelsnaam! schrok Raffaela. Roep toch geen catastrophe op. Monica haalde de schouders op. Ach, mij kan alles niets schelen, der, zijn naam riep, moest hij staan Incident De verdediger mr. Vosselman: Ik ben er van overtuigd, dat deze man den sleutel .van het drama in handen heeft Hij kent de heele onderwereld van Amsterdam en heeft geweten, dat er een complot werd gesmeed om v. Aart te berooven Getuige: U mag me niet beschuldigen. Dat neem ik niet! Mr Vosselman: En toch kloppen de data-niet, welke hij opgeeft. Hij zegt daar 9 November te Breda te zijn geweest, maar de vrouw van den verslagene ont kent dit. Getuige: Vijf weken lang hebben ze me onschuldig gevangen gehouden. De volgende getuige Elisabeth Knegtap. die samenwoonde met Slont. vertelde, crat deze op den bewusten avond dronken was thuisgebracht en dat hij- toen vertelde be roofd te zijn. Verdachte Slont had haar wel gezegd, dat zij den dag. waarop de moord plaats heeft gehad, onder geen beding mocht thuiskomen. Den dag daarop had verd als ik mijn Carlo maar kan behouden. Er moet iets gebeuren. Want nu kan ik alleen maar op mijn droomen zetten. En die komen toch niet. Nu verscheen Riccardo aan den ftn- deren kant van de straat. Hij had blijk baar niet verwacht, Raffaela op de bank voor de deur te vinden, en tfok zijn hoofd in, om niet herkend te wor den. Raffaela. zou ook niet den moed gehad hebben) om hém na te loopen of te roepen. Monica was in deze dingen veel resoluter. En ze riep Riccardo's naam schallend over de straat Eerst wilde hij doorloopen, maar toen Monica voor de tweede maal, en nu nog har- geen getuige niet geloofd had. Getuige B. MeUis, inspecteur van politie te Rot terdam, vertelt, hoe hij bij huiszoeking bij Slont in de woonkamer het zeil ver wijderde en daarop op het cement een bloedvlek zag. Vervolgens heeft hij de vloer opengebroken, waarbij het lijk voor den dag kwam. Ook op het behang zat een stukje menschenvleesch. De maquette van de kamer, waar zich het drama heeft afgespeeld, werd daarop voor den presi dent. mr. Cost Budde, neergezet en er ontstond een uitvoerig vraaggesprek tus schen getuige Mellis en de beide verdedi gers. Volgens de verklaring van dezen getuige moet het slachtoffer vlak achter de deur hebben gezeten, terwijl die deur zoo was gebouwd, dat zij niet geheel open kon. Verdediger mr. SmeltDan wilde ik weten, hoe het mogelijk zou zijn geweest, zooals in de stukken staat, dat de aan valler achter v Aart heeft gestaan. Getuige: Ja, dat is ook alleen maar mo gelijk geweest, wanneer v. Aart vooruit was geschoven. De officier, mr. Bolman: Dus met zijn medewerking? Getuige: Ja, min of meer. Gétuige v. d. Lubbe herhaalt op ver zoek yan den verdediger, hetgeen Slont tegen hem heeft gezegd, toen hij in zijn functie van rechercheur 5 weken na het verdwijnen van A. Aart bij verdachte kwam Hij toonde hem toen 2 foto’s, één van het slachtoffer en één van Dils en zei: Jö ik verdenk jullie er van v. Aart ver moord te hebben. Slont had toen spontaan geantwoord: Nee, niet Dils, maar ik heb het gedaan! Officier: Ja. hij zei: ik ben blij, dat het er uit is Verdachte Slont: Ik heb gezegd, dat ik het in drift heb gedaan, dat ik ruzie met hem heb gehad, maar niet dat ik hem had vermoord De weduwe van den verslagene vertelt hoe haar man met een groot bedrag aan gaan om daar zaken te doen. Toen haar man niet terugkwam, was zij met een zekeren v. d. Berg naar den Haag en Rotterdam gegaan om haar echtgenoot te zoeken. Daags voor den moord was deze v. d Berg v van Aart geweest in Breda en had toen afgesproken, dat hij met Dils zaken zou doen. Voor deze tus- schenkomst ontving v. d. Berg /25 van Dils. Getuige v. d. Berg: Achteraf beschouwd krijg ik wel den indruk, dat ik niet te genwoordig mocht zijn bij het verhande len van de goederen. Corpsavond in den Dierentuin De zoo geslaagde ..Dag der Politie" is door de Haagsche dienaren van Herman dad besloten met een corpsavond in den Dierentuin. Dit bijeenzijn droeg na het mooie, doch vermoeiende werk van den dag vanzelfsprekend een feestelijk en kameraadschappelijk karakter. Nagenoeg het geheele corps van hoog tot laag be nevens talrijke Duitsche eeregas'en, vul den met hun dames de groote zaal tot de laatste plaats. Aan het begin van den avond werd het woord gevoerd door den hoofdcommis saris mr P. M. C. J Hamer, die na drukkelijk de dienende taak van de politie onderstreepte. Op den ..Dag der Nederlandsche Politie”, ging spr voort, zet de politie zich gedurende een etmaal, meer in het bijzonder, in voor de arm- sten onzer volksgemeenschap door een persoonlijk offer aan het mooie Winter- hulpwerk en door het vers’rekkén van voedsel, door de manschappen uit eigen rantsoenen bespaard, aan een groot aan tal arme kinderen. Met dankbaarheid* maakte spr gewag van zoovele officieren onderofficieren en manschappen van het Haagsche politie corps. die, wind en weer niet schuwende op alle coliectedagen als straatcollectanten optraden of als leden var he stafmuziek corps aan het Winterhulp werk in de stad of bij eenpansmaaltijden in den Dieren tuin. luister bijzet’en Thans is. op voorstel van den Gevol machtigde voor de reorganisatie der Ne derlandsche Politie ter vervanging voor deze soort van actie, de „Dag der Neder landsche Politie" ingevoerd. Deze dag biedt ons ruimschoots gelegenheid om het devies..Politiedienst is eeredienst aan het volk”, uit te dragen Vervolgens werd een onderhoudend programma afgewerkt met medewerking van het amusementsstrijkorkest van het S’afmuziekcorps o.l.v. kapelmeester-in- specteur H. J. A. Bokhove de cabaret zangers „Scholten en van 't Zelfde” de „Meester-xylophonisten” gedirigeerd door brigadier J. D. Tesink. het mannenkoor .Jlntre Nous” dirigent Anton Smit en het dansorkest „De koperen knoopen” aangevoerd door agent Joh Dol Commissaris Clasie deelde in den loop van den avond mede, dat de totale op brengst der collecte voor Winterhulp 7014,26 bedroeg 14 November. V.3.V. IZ1 1.1~.S.... BEVALLEN: Q. C. van Hattum geb. de Veiseroorders op eigen grond met niet Broekema, z. A. A. van Lelyveld geb. ter Haar Romeny, z. A. M. A. Kloeg geb van Mierlo d. M. E. Gude geb Wassenaar z. S J. M. Pex geb. Bijl, z. P. van Rijn geb Klomp, z. M T. van Dijk geb. van Schaik, d. M. C. Sturrus geb Koster, z. A Schaufelé geb. Lindenbergh, d. - M. M van der Veer geb van Ooijen 'z. J van Roon geb. Root z J. M H. Haneveld geb. Molenkamp, z. j. Elzenaar geb. Harte- veld, z. C. E. Huffener geb. Guit, z. M J. Wagenaar geb. Koenen, z. P. J. van Houwelingen geb Mansveld, z S. J. de Kluijver geb. Hooghiemstra z A. M Duyvestijn geb. van der Zande, z. C. J Meijer geb. van Eijk, d. C. Scholtens geb. Kippers, d. S. van der Wal geb. Zijlstra, d. C. H. Jongejan geb. Godefroij, z. M. v. Asperen geb de Klerk, d J. W. Galjé geb. van der Ham, z. J O. van der Klift geb. Stapel, z. J. W. Ockhuijsen geb Thoolen, z. E. C Ruijters geb. Brouwers, z C. Verlaan geb. Langerak, d. M. A van Veen geb. Blitterswijk. z. M. Schaap geb. Schilthuizen, z. OVERLEDEN; H. C. Smits, vr. van A. M. van Zee, 79 j. A. M. E. Crousen, wed van Chr. Maas, 87 j. J. Steur, on- geh. man, 39 j. J. W Gans, man van B Kloek, 65 j. H. Koen, vr. van W van der Burg 72 j. A. E. Tomeèse, wed. van H. K. den Bree, 80 j. A. H. Schuk- king. man van W. Nol ten, 60 j. -r- P. J. P. Chr. Fretz, z„ 2 j J. M. Schmidt, man van A. J Delfos, 58 j. A. J A. van Eijk, ongeh vr., 89 j. J. F Chr. Kimpel, wefln. van J. Eijkelboom. 80 j. P. J. Wibiér. man van N. de Lange, 47 j. J. P. Stavast, vr van J. D. Key, 70 j. 2 14 18—12 f\40 2 13 22—20 1.3Ü 4 10 20—14 1.1» 3 11 25—20 1.10 9 15—14 1 9 13—17 0.90 7 15—14 0.87 8 25—23 0.80 7 15—26 0.77 6 14—22 0.66 van Aantal 2 k.g. 21 Nov. 1 k.g. 21 Nov. 75 gr. 21 Nov. Ja, maar... de schoenenmaat van je vader heeft toch nog veel minder met een bevalling te maken dan jouw leeftijd? Kan wel zijn! Maar gekomen het Dus moet het er iets mee te ma ken gehad hebben. Monica staarde een poosje voor zich tuit en ging toen voort: minder dan 70 baas bleven over het\ onderaan staande Emma. Ajax zorgde voor een verrassing door uitspelende tegen ’t Gooi met 41 te winnen de cij fers waren wat geflatteerd. In den uit wedstrijd tegen R.F.C. heeft V.U.C. zich gewroken voor de thuis geleden 01 ne derlaag. De zwart witten wonnen nu met 43 Het was een prettige en vlugge wedstrijd, waarin de partijen vrijwel tegen elkaar opwogen. Het was door Kou- wenberg al spoedig 10 en het duurde 25 min eer V.U.C door Brandes gelijk kon maken. Tien min. later wist van Walsum met een mooi, vliegend schot den Rotterdammers opnieuw de leiding te geven doch nog voor de rust maakte Bertus de Harder van een aarzeling van de verdediging gebruik om de partijen weer op gelijken voet te brengen. Na de herva’ting lukte het niet zoo goed meer bij R.F.C en' de Harder stichtte herhaal delijk verwarring in de verdediging. De snelle Hagenaar wist daarbij één doelpunt te produceeren, 23. De strijd ging nu geruimen tijd gelijk op, totdat Brandes uit een hoekschop 2—4 scoorde. Heel R.F.C. trok nu ten aanval en het lukte aan van Walsum den achterstand te ver kleinen stand is nu Feijenoord V.S.V. D.H.C. Blauw Wit V.U.C. R.F.C. Ajax" Haarlem ’t Gooi Emma Rijst Scheerzeep Sigaretten Suiker Suikerwerk Tabaksk. Taptemelk Textielk. 3e serie 21 t.m. 120 Textielk. 2e serie (behalve bon K) Vleesch 58A 100 gr. 21 Nov. Vleesch 58B 50 gr. 21 Nov. Zeep Alg. 412, 431, N, O, Eenh.z. 241 k 75 gr. 30 Nov. Huishoudzeep 2 x 413 en 2 x N 80 5 95 gr. 30 Nov. Wasch. of zeepp. 413 432 en N en O waschp, 250 gr. 30 Nov. N, O 75 gr. 30 Nov. 8 7 7 7 4 4 3 3 2 1 In de tweede klasse A van district II werden zeer hooge scores geboekt Het leidende Elinkwijk handhaafde haar po sitie door thuis opnieuw te winner van V.I.O.S. en wel met 75 hetgeen van de Hagenaars geen slechte prestatie is Ver rassend was het resultaat op rïanenburg. Er bestond een heel goede kans, dat Quick revanche zou nemen voor de on fortuinlijke nederlaag tegen V.D.L., maar dat het 70 voor de Haantjes zou worden, had niemand kunnen denken. Quick staat nu op de tweede plaats, maar nog 4 clubs hebben een gelijk aan tal punten met slechts 2 punten ach’er- stand op Elinkwijk, zoodat er nog volop spanning heerscht. Tot die teams behoort ook H.V.V., dat gisteren weer danig op schot was en het hopeloos onderaan staande B.M.T. met niet minder dan 90 kraakte Ook Velox heeft 14 punten"; zij won gisteren thuis met 41 van Gouda. U.V.S. won thuis met 61 van U.V.V. en heeft ook 14 pnt. Broekstoo«tode19. UrrSTEKENO onderwO in olie void ten der I toonleurwren kunstdans Vete leerilngeno». I vo^ngen.ToHef vo f2Z>Opm.Xserflr>o«r1, dte thans worden Ingeschreven,mogen de I lesren tot 1 Dec. gratis voigwv InÜcM; I en tneche oon SChooiburetMJlTei. lt.43.10t de van den aftrap af naar voren en ternauwernood Kon Walnain redden. In de 4e minuut miste Choufoer bij een aan val van Nauwelaertsen toen Niezen den oal niet kiemvast greep, was het 01. Drie minuten later zette Nauwelaertever voor en de vrijstaande Bijlstra maakte er met een prachtig schot 02 van. A.D.O. zwoegde hard en was in het veld sterker, maar Boas was onvermurwbaar en het rood-groene binnentrio miste het goede schot. In de 24e minuut rende Nauwelaert weer langs Choufoer en gaf den bal aan Langelgan, die er 03 van maakte. Het scheelde maar heel weinig of Bijlstra had 2 minuten later de score verhoogd. Daarop had A.D.O. pech, want na mooi werk van Neuteboom schoot eerst Roosenburg tegen den paal en on middellijk daarop deed ook P. Ever- steyn dit. In de 37e minuut werd het zwoegen eindelijk beloond; toen Walham even weifelde deden de Eversteyns niets, maar Neuteboom was naar binnen ge- loopen en hij buitte de situatie direct uit, 13. Een minuut voor de rust brachten Bijlstra en Kuneman den bal snel op, waarna v. d. Vegt zich langs Choufoer werkte en er 14 van maakte. Na de hervatting oefende A.D.O. direct groo- ten druk uit, maar het binnentrio werkte de aanvallen onvoldoende af. Na 5 mi nuten kreeg A.D.O. een penalty toege wezen wegens hands van Vervloet en daaruit scoorde Tap 24 en 7 minuten later maakte Joop Eversteyn uit een der vele scrimmages er 34 van, toen Koek den bal niet wegkreeg en Vervloet terugspeelde. Het ging toen een poosje gelijk op en na precies 30 minuten maakte Loof er uit een doelworsteling 44 van. De strijd scheen dus weer geheel open, maar nog geen minuut later maakte Nie zen een fout bij een hoog schot van Nau welaertsen het was 45. Vijf min. voor het einde ging een schot van NauwelaerE rakelings naast, maar onmiddellijk daar op. plaatste deze speler naar Langelaan en deze scoorde 4—6 waarbij het bleef. Door de overige resultaten in dit district heeft deze uitslag niet zoo heel veel m- vloed op de ranglijst. De Zuiderparkers hebben de tweede plaats behouden, zij het nu met 1 punt achterstand en de achtste plaats bleef voor de Kraaien, die hun voorsprong op de hekkesluiters van 1 op 2 pnt. brachten. Een gelukje voor A D O was dat Xerxes uit haar slof schoot en in zooverre revanche nam voor de te Haarlem tegen E.D.O geleden 02 nederlaag dat nu 33 werd bereikt, waardoor de leiders een punt verspeel den. Ondanks dit succesje belandde Xerxes toch onderaan, daar Sparta voor een klinkende verrassing zorgde. De Kasteel bewoners verloren destijds thuis met 1—10 van Hermes en nu zij op bezoek waren bij de Schiedammers, die tot de kampioensgegadigden behooren, wonnen de Rotterdammers met 3fv Sparta speel de een goeden en snellen wedstrijd. In een spannenden wedstrijd won D.F.C. thuis met 21 van D.W.S., waardoor deze clubs van plaats op de ranglijst ver wisselden. Volewijckers is er niet in ge slaagd, evenals destijds te IJmuiden. te winnen van Stormvogels en moest nu met een 01 nederlaag genoegen nemen. De stand luidt nu E.D.O. A D O. H.D V S. D.F.C, D.W.S. Stormvogels Volewijckers H.B.S. Sparta Xerxes In het tweede district is de Tositie Feijenoord er weer wat beter op gewor den. De Rotterdammers behaalden spelende ‘de verwachte overwinning Haarlem (34), maar zeer in het voor deel der stadionbewoners werkte boven dien de uitstekende verrienting van D.H.C. welke Delftsche ploeg uitspelen de tegen Blauw Wit wraak nam voo*- de op eigen grond geleden 12 nederlaag! De bezoekers wonnen met 43, waardoon de Zebra’s zijn teruggevallen naar de’ vierde plaats met 3 pnt. achterstand. D.H.C. is nu derde geworden giet een verschil van 2 pnt. op Feijenoord De afstand tusschen Feijenoord V.S.V. bleef hierdoor dus 2 punten, daar Artikel Bonnen Aardappelen 58A Aardappelen 58B Beschuit (br. of geb.) 58 Bloem (br.) 427 t.m. 430 70 gr. 28 Nov. Boter Boter Brood (of gebak) Brood (of gebak) Cacaopoeder Chocolade Gemengd meel Gort Havermout Honden- en k.br. 1 1| ft 10 k.g. 30 Nov. “1 500 gr. 28 NOV. I 100 gr. 28 Nov. 250 gr. 28 Nov. 58 1$ L. 21 NOV. Muisjes, of boterh.str. 418 300 gr. 28 Nov. 03 2 L. 9 Jan. Petroleum S108 01 02 03 verl. 2 Petroleum S208 25 verl. 2 L. 21 Nov. Peulvruchten 419 125 gr. 28 Nov. toegebracht met een zwaar voorwerp, een schop of een hamer. De verdediger van Slont, mr. A. J. Vosselman, vraagt den getuige, van wel ken kant de slag is toepebracht, waarop getuige demonstreert, hoe die is aange komen. Uit deze verklaring kan blijken, dat de moordenaar achter van Aart moet hebben gestaan. De advocaat ver zocht den griffier hiervan aanteekening te willen maken. Getuige C. de Witte had Slont in dienst en hem belast huur op te halen voor een bedrag van ruim 500. Slont had dit gedaan, maar hem daarna opgebeld, dat men hem beroofd had, het- blijven en naar de beide dames kijken. Kom eens hier! trompetterde Mo nica door haar, als megafoon gevouwen handen. Signorina Vecchi verlangt zoo verschrikkelijk naar u! Raffaela schrok en wilde Monica tot zwijgen brengen. Maar het dameskoor zei onbevangen; Ach wat, laat hij maar eens hoo- ren, dat u naar hem verlangt. En voor de bewoners van Fiesole behoeft dat ook geen geheim te zijn. Riccardo kon nu niet anders meer. Hij moest naar den overkant naar Raf faela toe. Monica Knikte tevreden en stond op. Zoo! Nu maak ik plaats. Zeg h^ar Op de Algemeene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan is het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer J. E van Zoeten, leeraar M, O. Fransche taal en letterkunde, die van 1926 tot 1940 aan de H.B.S. aan der. Nieu we Duinweg verbonden is geweest en secretaris-penningmeester van de Al liance Francaise. Er was groote belang stelling, van leeraren en leerlingen, oud- leerlingen en uit de kringen van Pulchri Studio en de (thans ontbonden) Alliance Frahcaise. Namens laatstgenoemde sprak aan de groeve jhr, I. L, van den Berch van Heemstede Namens den directeur, docenten, leer lingen en oud-leerlingen van de H.R.S. aan den Nieuwe Duinweg sprak dr. A. Blonk. Dr. J. B. Besancon sprak hierna als vriend. Namens „Pulchri Studio” gewaagde de heer Jan Bakker van het groote verlies dat het genootschap door het overlijden van den heer van Zoelen lijdt. Mr. A. W Kamp voerde het woord als vriend en namens een kring van vrien den uit Pulchri Studio. Een neef van den overledene voor de belangstelling. Ter hoogte van het Malie veld is gisteravond de 19-jarige mej. A V uit de Wassenaarsche tram gevallen. Zij bekwam een lichte hersenschudding De competitie van den N.V.B, blijft heel vlot verloopen, want ook gisteren, toen de tweede ronde werd ingezet, kon het programma weer volledig worden af gewerkt. Er werden tal van interessante revanche-wedstrijden gespeeld en er wa ren meerdere verrassingen te noteeren. In het eerste district begon de lands kampioene, A.D.O., de nieuwe competi tie met een verrassende 30 nederlaag in den uitwedstrijd tegen H.B.S. De Zuider parkers verloren nadien geen enkele maal meer, doch wel speelden zij in de laatste drie weken driemaal gelijk. H.B.S. liet op haar eerste succes niet minder dan 6 nederlagen volgen, maar aan het slot van de eerste seizoenhelft herstelde zij zich en noteerde twee overwinningen. Ter inleiding van de tweede helft van het seizoen stonden* de twee Haagsche teams gisteren weer tegenover elkaar, dit maal in het Zuiderpark en hoewel A.D O. als favoriet den strijd in ging, slaagde H.B.S. er weer in de beide punten op de landskampioenen te veroveren, nu met 46, cijfers, welke dus nog al aan den hoogen kant liggen. Het was een even merkwaardige als spannende ontmoeting. Beslissend was niet alleen het verschil in opzet en afwerking der aanvallen de Kraaien benutten de kan sen veel beter maar er kwam boven? dien nog bij. dat de A.D.O -verdediging heelemaal haar dag niet had. Er werden nu bepaalde blunders gemaakt door Nie zen en zelfs door Choufoer, waarvan en kele doelpunten het direct gevolg waren. Alleen de Jotng was den geheelen wed strijd goed op dreef en hij moest wer ken voor twee. De H.B.S.-verdediging was daarentegen over het algemeen weer goed; vooral Boas die zich kort voor het einde moeste laten vervangen door Visee. (Boas was verwond geraakt bij een wat al te forschen en niet geheel gemot iveer- den aanval van J. Eversteyn Aanvanke lijk leek de blessure niet zoo erg en jnen meende te doen te hebben met een rib- kneuzing. Hedenmorgen is Boas evenwel in het ziekenhuis opgenomen met een bloeduitstorting In de borstkas en zijn toestand wordt ernstig geacht). Het begin was zeer neel. Het volledige A.D.O. Groote belangstelling Gistermiddag werd de tweede eenpans- maaltijd van dit seizoen in den Dieren tuin gehouden door den Ned. Volksdienst en de N.S.V. Evenals de vorige ken merkte deze zich door een groote belang stelling (de maaltijd werd om 12 uur en om 2 uur gehouden) van de zijde van het publiek en door een gezellige, kameraad schappelijke sfeer De heer Vink hoofd van de afdeeling Voorlichting van het stedelijk bureau van den Ned Volksdienst, heeft een korte toespraak gehouden. Sommige Nederlandsche kameraden be seffen, in tegens elling tot onze Duitsche kameraden, die dit veel beter aanvoelen, niet, aldus spr., wat de strekking van deze eenpansmaaltijden is. Zij vinden het fijn, dat zij voor weinig geld heerlijk en vol doende kunnen eten en nog gas e d. uit sparen ook Dit is de bedoeling niet. Door deze maaltijden moeten de deel nemers van hoog tot laag en ongeacht de maatschappelijke positie, uiting geven aan hun saamhoorigheidsgevoel Er moet een band van nauwe kameraadschap ge vormd worden. Bespaart ge geld, aldus spr. geeft dan wat extra’s aan de collectanten, die straks langs de tafels komen. Hierna werd het eten dat bestond uit hutspot, door dames opgediend De gas ten lieten het zich uitstekend smaken. Geen wonder was dit, want het- was voortreffelijk toebereid door de centrale keuken Ter opweKking en verhooging van de goede stemming zorgde boven dien de stafmuziek van de Haagsche po litie voor onderhoudende muziek Verschillende autoriteiten namen aan den maaltijd deel. o.a. professor- midr H Westra burgemeester van den Haag Als inleiding van het wintersport^pro- gramma vond Zaterdagmiddag voor den Nationalen Jeugdstorm van de streek ’s-Gravenhage onder algemeene leiding van hopman F. Reijnhard een prestatie marsch plaats over een afstand van 12 k.m. Gedurende dezen marsch moest elke groep enkele hindernissen overwinnen iterwijl verder de houding van den troep, de marschvaardigheid en het zingen tij dens den marsch beoordeeld werden. Bij de tent in het Bcsch, waar de start plaats had en ook het eindpunt was gevestigd, «tonden 16 scharen uit de 8 stadsgedeel ten, waarin den Haag verdeeld is. in hun frissche blauwe bloezen en zwarte broek jes. Elke schaarleider meldde zijn stor- mers en meeuwen bij den stamleider C. H. van Hatnond, waarbij de goed gedis ciplineerde houding van den troep opviel. Als eerste hindernis werd het ijzeren hek genomen, waarna de troep zingend naar het Malieveld trok, waar bal- knotswerpen plaats had. langs het Kanaal over het pontje de an dere oever bereikt waarna via de 72 trapjes, de Belvédère, Klein Zwitserland en Oostduinlaan naar het eindpunt werd ^gemarcheerd. Doordat elke stormer zich Voolkomen gaf, was de algemeene indruk uitstekend te noemen 419 125 gr. 28 Nov. Puddingp, verm. enz. 423 1 00 gr. 28 Nov. - 250 gr- 28 Nov. 45 gr. 31 Deo. 20 stuks 21 Nov. 1 k.g. 28 Nov. 58, 59 100 gr. 12 Deo. 1 rantsoen 21 Nov. H L. 21 NOV.

Haagsche Courant | 1942 | | pagina 2