den führer 1943. No. 18466. Maandag 19 April. DE VERJAARDAG VAN RIJKSREGENT HORTHY BIJ DEN FÜHRER DUITSCHE JONGENS EN MEISJES IN DE PARTIJ OPGENOMEN DE EED OP DEN FÜHRER ZUINIG MET SUIKER! PLAATSELIJKE BOLSJEWISTISCHE AANVALLEN AFGESLAGEN TOENEMENDE GEVECHTSACTIE IN TUNIS DE OPNEMING VAN DE 10- JARIGEN IN DE HITLER-JUGEND i I KEURINGEN VOOR DE WAFFEN-S.S. EN HET LEGIOEN r t 4 I VERSNAPERINGENBONNEN VERLENGD DE MASSAMOORD OP POOLSCHE OFFICIEREN TRADITIONEELE VRIENDSCHAP VERDUISTEREN van 9.aar nam. tot 6.30 aar v.m. VASTBERADEN STRIJD TEGEN BOLSJEWISME WAAKT TEGEN BOSCH- EN HEIDEBRANDEN HAAGSCHE COURANT DUITSCHE WEERMACHTBERICHTEN Nederlandsche Vrijwilligers strijden in w.g. BLOMQUIST. Gebietsführer. I t i het Oosten. (S.S. P.K. Zschackel O.H.J 4 t t t f t t t 4 t t t Ein Vorteil des bewdhrten Feldherrn ist’s Dasz er nicht nötig hat zu schlagen, urn Der Welt zu zeigen. er ver stek’ zu siegen. Wallenstein in Schiller. Om straks één periode te overbruggen Suiker van den nieuwen bietenodgst komt zeker niet voor November ter be schikking. Aangezien de thans nog voor het Nederlandsche volk beschikbare voor raden consumptiesuiker té beperkt zijn om verstrekking van het geheele suiker- rantsoen tot den nieuwen oogst te ver zekeren, staat het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd voor de noodzakelijkheid om maatregelen te be ramen, die in het suikertekort zullen voorzien op de voor de bevolking minst gevoelige wijze. Het zal daarom een be perking van het verbruik aan consumptie suiker verschuiven tot het einde van het loopende oogstjaar voor een wereld jeugd haar tot jonge Europa bedreigen, af te slaan.” Deze gevaren moet men niet onder schatten. „Hoe zwaarder een volk op de proef wordt gesteld, schrijft de Reichspressechef dr. Dietrich in een artikel aan den verjaardag van den Führer gewijd des te harder het wordt; harder in zijn weerstands vermogen, harder in zijn vastberaden heid, doch harder ook in zijn denken. Volken, die temidden van hun cultu- reelen rijkdom niet meer de kracht be zitten om hard te zijn en zonder eenig voorbehoud voor hun bestaan te strij den, verliezen volgens de eeuwige en meedoogenlooze wetten der natuur met hun vrijheid ook hun welstand, hun bescha^nng en tenslotte ook hun cul tuur, die zij door geweld van de hand te wijzen, ^wilden behouden. In de ge stalte van den Führer, zoo besluit dr. Dietrich, zien wij de eigenschappen be lichaamd, die ons de kracht geven alle stormen van dezen oorlog te trotseeren en het lot te overwinnen. Als voorbeeld voor het volk is hij de vaandeldrager in den strijd en de belichaming van onzen absoluten wil tot overwinnen.” De Führer van het Groot-Duitsche Rijk bereikt morgen den 54-jarigen leeftijd. Maar óók de man, die de opper ste leiding in handen heeft genomen in den gigantischen strijd van het be schaafde Europa tegen de machten, welke het met vernietiging bedreigen. Het vertrouwen van het Duitsche volk in het genie van zijn Führer is in den loop dezer jaren tot zekerheid gewor den. Front en vaderland voelen zich op den dag van morgen inniger dan ooit door een onverbreekbaren band ver bonden. In deze verheven dankbaar heid en trouw aan den Führer moge ook het overige deel van continentaal Europa het symbool zien van den tijd, waarin met de wapens over zijn tot wordt beslist. Opvoeding van de Sovjetjeugd, Een verwaarloosde, zonder toezicht levende jeugd, die zich op de binnenplaatsen der huurkazernes aan allerlei liederlijke uitspattingen te buiten gaat. Een duide lijk beeld geeft ons de „Komsomolskaja Prawda” van 20 Juli 1939. (C.N.F.-G.F.L.) De geldigheidsduur van de met „13”, „14” en „15” genummerde bonnen voor versnaperingen is verlengd tot en met Za terdag 1 Mei a.s. Oproep van den chef der Befehls- stelle Niederlande der Reichsju- gendführung Gebietsführer Blom, quist bij het opnemen van de lichting l932/’33 PRIJS DEZER COURANTi Voor 'i-Gravenhage bij vooruitbet. per 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode" „Kol. Bijbl.” en „Letterk. Bijbl.” ƒ3,1*. Fr, p. p. met Modebl. «.20. z. Modebl. ƒ3.93. Buiten), ƒ9.40. Bij postkant, tegen dé geld, goedgek abonn.pr. Afz. nr 5 e.. fr. p p. 10 c „Ook dit jaar melden zich, zooals ieder jaar de 10-jarigen d.w.z. alle jongens en meisjes, die tusschen 1 Juli 1932 en 30 Juni 1933 geboren zijn, aan om lid te worden van de Hitler jugend. De dienst in de Hitler jugend is eenz eer voor iederen jongen en voor ieder meisje. Bovendien echter is hij in dezen tijd een verplich ting, want anders zou de Duitsche jeugd de daden van onze soldaten en het leed en verdriet van de Duitsche vrouw in dezen oorlog niet waard kunnen zijn. Deze oorlog, die in zijn totaliteit ieder lid van ons volk eischt, verlangt ook van de Duitsche jeugd, dat zij in vrijwillige gehoorzaamheid deze gemeenschap dient en zich voorbereidt op de taken, die haar eens te beurt zullen vallen Het toetreden van alle jongens en meis jes, die 10 jaar geworden zijn, tot de ge lederen van de Hitlerjugend zal voor den Führer zijn schoonste verjaarsgeschenk zijn en hem den waarborg geven dat zijn werk zal voortleven en groeien ook wanneer de stichters daarvan eens weg geroepen worden. De vooravond van den 20sten April zal derhalve voor iederen jongen en ieder meisje een trotsche vreugde zijn en aan de wereld toonen, dat deze oorlog de Duitsche jeugd niet laat verwaarloozen. maar haar slechts harder maakt en aanspoort tot steeds grootere prestaties in vrijwilllgen dienst in haar volk.” Het, SS-Ersatzkommanflo Niederlande deelt mede: Nederlanders van Arisch bloed, in den leeftijd van 1745 jaar (ook gehuwden), die lichamelijk zoowel als geestelijk goed ontwikkeld zijn en zich geheel kunnen ge ven aan de eischen die de opleiding hun stelt kunnen zich bij de genoemde adres sen vervoegen, teneinde gekeurd te wor den. Thans bestaat ook de mogelijkheid tot opleiding en dienstvervulling in Neder, land, in een speciaal wachtbataljon. Ge zinsleden dezer vrijwilligers hebben ge lijke voorrechten als zij, die dienen in de Waffen-SS of het Legioeri: kostwinners vergoeding, kostelooze ziekenverpleging, extra levensmiddelen, enz. Tijdens deze keuringen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaan, sche SS in Nederland willen toetreden: 20-4-’43 9 tot 13 uur, Utrecht, N.V. Huis, Oudegracht 245; 21-4-’43 9 tot 13 uur Amersfoort, dienstgebouw Leusderweg; 22-4-’43 9 tot 13 uur, Den Haag, café den Hout. Bezuidenhoutscheweg. Duitsch commentaar De „Völkischer Beobachter” schrijft, dat het communiqué omtrent het bezoek alleen heeft kunnen bekrachtigen, wat reeds in aansluiting op de bijeenkomst van den Führer met den Duce werd ge zegd: De met de As verbonden volken der nieuwe orde in Europa zijn gemeen schappelijk bezield door den wil om al hun krachten te mobiliseeren voor den oorlog en te strijden tot de eindover winning”. Het ligt in de bedoeling in den herfst van 1943, gedurende één vierwekelijksche distributieperiode geen suiker te ver strekken. De bevolking kan zich derhalve reeds nu op de komende leemte in de suikervoorziening instellen en haar ver bruik van het suikerrantsoen in de daar aan voorafgaande maanden, die zich uit strekken over zeven a acht vier.wekelijk- sche distributieperioden, zéé regelen, dat één rantsoen suiker gespaard wordt ter overbrugging van de periode, waarin zij het zonder verstrekking van suiker zal moeten stellen. Het ligt in de bedoeling, indien <de suikeropbrengst van den ko menden oogst dit moselijk maakt, de be zuinigde hoeveelheid te zijner tild alsnog ter beschikking te stellen Boodschap van den Jugendführer des Deutschen Reiches und Reichs- jugendführers der N.S.D.A.P., Arthur Axmann, bij het plechtige appèl ter gelegenheid van het op nemen der 10-jarigen op 19 April 1943. De opgravingen en identificatiewerk- zaamheden inzake de vermoorde Poölsche officieren in het bosch van Katyn bij Smo lensk, worden door de bevoegde Duitsche autoriteiten voortgezet Tot dusver zijn de namen van meer dan 100 vermoorden bekend geworden. Een delegatie van Pool. sche officieren, die zich in Duitsche krijgs gevangenschap bevonden, heeft op 16 en 17 April een bezoek gebracht aan het bosch van Katyn. Zij hadden gelegenheid zelf de lijken van hun kameraden op te graven en te dóén identificeeren. Eenigen hunner herkenden daarbij officieren van hun eigen regiment, van wie zij wisten, dat zij in Sovjetgevangenschap geraakt waren. De bewijsstukken waren zoo evident, dat een vreeselijke opwinding en verontwaar diging zich van de officieren meester maakte Zij verklaarden, daT zij moorfi op krijgsgevangenen nooit mogelijk geacht hadden, dat zij het echter ondenkbaar geacht hadden, dat men alle officieren van een staat, waarmede men niet eens in oor log was, die men interneerde en daarna tot krijgsgevangenen verklaarde, eenvou dig zonder eenigen grond ombrengt. De leider der delegatie constateerde, dat ,het aantal in het bosch van Katyn dood geschoten officieren ongeveer tien, of elf maal zoo groot is als het aantal in den Poolschen veldtocht gevallen officieren, dat 1067 bedraagt. Voor Engelschen en Amerikanen is het voorval, aldus zegt men in Berlijn, bij zonder pijnlijk, omdat in de oogen van iederen weldenkenden mensqh degene, die een misdadiger begunstigt en telkens be schermend voor hem gaat staan, even ver. achtelijk is als de misdadiger zelf. De mis. daad van Katyn, aldus verklaart men te Berlijn, is tevens een voorproefje van het geen Europa te wachten zou staan, indien de wensch der Anglo-Amerikanen in ver vulling zou gaan en de Sovjet-Unie over winnaar zou blijken in den strijd tegen het door Duitschland aangevoerde con tinent HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 18 April (D.N.B.). Het Opperbevel van de Weermacht maakte bekend: Aan het front ten Zuiden van Novoros- sisk werd de gevechtsactiviteit gisteren weer levendiger. Sterke formaties van de luchtmacht vielen herhaaldelijk vijande lijke stellingen met bommen van zwaar kaliber aan. Aan de overige sectoreh van het Ooste lijke front werden enkele aanvallen der bolsjewisten afgeslagen en werden eigen ondernemingen van verkennings- en storm troepen met succes uitgevoerd. Van het Tunesische front wordt alleen wederzijdsche activiteit der artillerie en van verkenningstroepen gemeld. Op dit oorlogstooneel vernietigden onze troepen in de zware gevechten van 1 tot 15 April meer dan 200 Britsche en Amerikaansche tanks. Jachtkruisers en de luchtdoelartillerie schoten gistéren in het gebied van de Mid- dellandsche Zee 11 vijandelijke vlieg tuigen, waaronder 7 zware bommenwer pers, neer. In den afgeloopen nacht deden Duitsche gevechtsvliegtuigen een zwaren aanval op de haven .van Algiers. Een formatie Amerikaansche bommen werpers viel gisteren de stad Bremen aan. Bommen op woonwijken veroorzaak ten verliezen onder de bevolking. Door jachtvliegtuigen en luchtdoelartillerie werden onderdeden van de vijandelijke aanvalcformatie vóór het bereiken van het doel gedwongen van richting te verande ren. Volgens de tot dusver ontvangen rap porten werden 20 4-motorige bommen werpers neergeschoten; 2 eigen jachtvlieg tuigen gingen in luchtgevechten verloren. Op volle zee en in het kustgebied van de bezette gebieden in het Westen wer den nog 11 andere vijandelijke vliegtuigen vernietigd. Britsche artillerieboot bij Nederlandsche kust tot zinken gebracht HOOFDKWARTIER VAN DEN Fü'HRER, 19 April. (D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend: Ten Zuiden van Novorossiisk duurt de levendige gevechtsactie voort. De lucht macht ondernam zware aanvallen op vijandelijke stellingen en steunpunten voor den aanpoer in het kustgebied van de Zwarte Zee. In eenige sectoren der overige deelen van het Oostelijke front werden plaatselijke aanvallen der Sovjets afgeslagen Aan het Tunesische front verliep de dag over het algemeen kalm, Het havengebied van Algiers werd door gevechtsvliegtui gen der Duitsche luchtmacht opnieuw ge bombardeerd. Bij een zeegevecht in de ochtenduren van 18 April brachten Duitsche bewa- kingsstrijdkrachten voor de Nederlandsche kust een Britsche artillerieboot tot zin. ken en beschadigden 3 andere booten ern stig. Een eigen vaartuig is gezonken. tisch zijn, partijgenoot echter zal slechts hij worden, die nooit aan verdienen denkt maar altijd slechts bereid is te dienen en te offeren”. Hauptdienstfeiter Schmidt dr'ukte den Jongen Partij-adspiranten op het hart, goede kameraden te zijn voor de Neder landsche medestrijders. Wij staan hier in een Germaansche lotsgemeenschap. Onze Nederlandsche kameraden moeten wij bij hun zwaren arbeid van ganscher harte steunen en helpen. Zooals de Führer den soldaat het Rid derkruis verleent voor den hoogsten inzet, zoo verwerf^ de Duitsche moeder 'voor haar inzet he^ haar door den Führer ver leende Moederkruis”. Voor de beëediging las de leider van het Arbeitsbereich de woorden voor, waarmede de Führer in 1927 de plichten van den nationaal-socialist heeft vastge- legd. woorden, die zullen blijven gelden door alle tijden zoo vaak nationaal-socia- ten hun eed afleggen. Staande legden vervolgens de jongens en meisjes de gelofte aan den Führer af: „Ik beloof plechtig trouw aan mijn Führer Adolf Hitler. Ik beloof steeds achting voor en gehoorzaam te zullen zijn aan hem en de leiders, die hij boven mij stelt”. Door handslag aanvaardde Hauptdienst. leiter Schmidt de verbintenis der jonge mannelijke en vrouwelijke partijgenooten, wien hij tegelijkertijd hef Partij-insigne overhandigde, terwijl het muziekcorps der H.J. met plechtige tonen deze symbolische handeling begeleidde. Met den groet aan den Führer eindigde de waardige plechtigheid. Naar het D.N.B. meldt werd hef be zoek van Horthy aan het hoofdkwartier van den Führer gekenmerkt door den geest der traditioneele vriendschap, die het Duitsche en bet Hongaarsche volk van oudsher verbindt. Aan de uitgebreide militaire besprekingen tusschen generaal- veldmaarschalk Keitel en den chef van den Hongaarschen generalen staf, Szom- bathelyi werd van Duitsche zijde ook deel genomen door den generaal der infanterie Zeitzler en luitenant-generaal Warlimont en van Hongaarsche zijde door generaal- majoor Korompa en kolonel Alsoviszoka. Bij een ontvangst, ter eere van Horthy door den Führer gegeven, waren ook aan wezig de Hongaarsche gezant te Berlijn, Sztojay, en de gezant Szentmiklosy en van Duitsche zijde Reichsleiter Bormann, de rijksperschef Dietrich, staatsminister Meissner en de Duitsche gezant te Boe dapest, von Jagow. In aansluiting op de hoogst belangrijke samenkomst tusschen Führer en Duce werd ook bij de besprekingen tusschen den Führer en den Hongaarschen rijks- regent de onwrikbare overwinningswil van de mogendheden van het pact van 3 opnieuw bevestigd, evenals haar positieve doel: De verzekering van het leven der Europeesche volken op den grondslag van hun warg belangen. Het Hongaarsche telegraafagentschap Mti meldt: Op uitnoodiging van den Führer en rijkskanselier van het Groot-Duitsche Rijk heeft de rijksregent van Hongarije een bezoek gebracht aan den Führer in diens hoofdkwartier. Rijksregent Horthy is Zondagochtend vroeg te Boedapest terug gekeerd. Maan: 19 April onder (>.40 v.m,, op 7.30 n.m. 20 April onder 7.03 v.m., op 8.46 n.m. V. M. Nachtdienst Dokters: Tusschen 10 u. n.m. en 7 u. v.m. No. 113058. Ziekenfondsleden de Volharding no. 116364, zg. Stadspatiënten no. 49. Ziekenvervoer (Ziekendienst Den Haag) No. 115995. Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Giro No. 12500 Bijkant. Schev. Kelzerstr. 319, Tel. 550310; Fll.s Rijsw., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranje). 3, Tel, 119461; Voorb., Boekh. H. E. G. Ruy», Heerenstr. 124, Tel. 77803»; N.V. Kantoorb, Th. J. de Koning, Goudsbloem!. 3, Tel. 330263; Boekh J, B. v. Beters Ir., Theresiastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. F. D. Couvée. v Hoytemastr. 66 Tel.721187 Slechts door onze eigen kracht, door onze saamhoorigheid zat Duitschland le ven. Zooals Duitschland in de godsdienst oorlogen, in den dertigjarigen oorlog, de meeste offers gebracht heeft, zooals het Pruisen was, dat in den strijd tegen de leuzen der Fransche revolutie den hoog sten tol aan bloed betalen moest, zoo heeft het lot ons thans uitverkoren om het bols jewisme te vernietigen en aan het Ameri kanisme paal en perk te stellen. Het is dezelfde plicht als die van onze voor vaderen; steeds zijn wij Duitsche^s het zwaard van het lot geweest. Zoo zijn wij' ook thans weer aangetre den, ook voor de kleinere volkeren van Europa. Wij begroeten alle strijders, die de noodzakelijkheid van onzen strijd be grepen hebben en weten, dat tenslotte alleen het beginsel „bloed en bodem” een gemeenschap kan vormen. Daarom drukt op onze schouders wederom een reusach tige verantwoordelijkheid De Almachtige heeft ons in dezen strijd gezegend en niet alleen gelaten, want aan ons hoofd mar cheert de beste soldaat, de beste staats man en de eerste arbeider van zijn volk, Adolf Hitler. Met alle klem hield de Hauptdienstleiter den jongen kameraden uit de rijen der H J de plichten voor die hun wachten bij hun intrede in de gemeenschap der par tij. Wij kunnen niet alle Duitsche volks- genooten tot Partijgenooten maken Wij kunnen slechts mannen als Partijgenooten gebruiken die in zich den plicht gevoe len. zich steeds offervaardig in de eerste linie te werpen en voor hun kameraden den weg vrij te maken. Het geheele Dtfit- sebe volk zal eenmaal nationaal-ancialis- HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 18 April (D.N.B.) Op 16 April is de rijksregent van het Koninkrijk Hon garije, Niookaus von Horthy voor een bezoek van 2 dagen in het hoofdkwar tier van'den Führer aangekomen. De Führer heeft met den rijksregent bespre, kingen gevoerd over de vraagstukken voortspruitende uit den algemeenen poli, tiekfen toestand en over den strijd tegen de gemeenschappelijke vijanden. De besprekingen met den Führer, waar aan ook de Duitsche minister van bui- tenlandsche zaken von Ribbentrop deel nam en de militair? besprekingen tus schen generaal-veldmaarschalk Keitel en den chef van den Hongaarschen generalen staf, generaal-kolonel Vitez Ferenc Szom. bathelyi werden gedragen door den geest van de traditioneele Duitsch-Hongaarsche vriendschap en wapenbroederschap. □e Führer en de rijksregent gaven uiting aan hun vastberadenheid om den strijd tegen het bolsjewisme en zijn En- gelsch-Amerikaansche bondgenooten on. wrikbaar tot de eindoverwinning voort te zetten. Het Hongaarsche volk, dat reeds eenmaal de verschrikkingen van hef bolsjewisme heeft ondervonden, zal schouder aan schouder met de in het driemogendhedenpact verbonden naties tot de totale uitschakeling van de bedrei ging van onze volken strijden en alle krachten inspannen voor de bevrijding van Europa en voor het waarborgen van het leven der Hongaarsche natie. De rijksregent van het Koninkrijk Hon garije, Nicolaus von Horthy, was verge zeld van den chef van den Koninklijk- Hongaarschen generalen staf, Vitez Fe renc Szombathelyi, generaal-majoor Brunswik Korompa. gezant von Szent miklosy en kolonel Vitez Gabriel Gerloc- zy von Alsoviszoka. De Duitsche gezant te Boedapest von Jagow en de Koninklijk-Hongaarsche ge zant te Berlijn, Sztojay namen aan de bij eenkomst deel. (HoffmanmStapf) Morgen wordt de ftührer van het Groot-Duitsche I jk 54 jaar. De ge dachten van millioenen Duitschers zul len op dezen dat vooral uitgaan naar den veldheer Adolf Hitler. De kolo nel van den generalen staf Walter Scherff heeft d zer dagen in „Das Reich” zijn grootsche roeping als veld heer belicht en daarbij herinnerd aan het woord van von Moltke, dat de veld heer het lot van zijn volk is. De groote veldheer herdenkt morgen zijn ge. boortedag. Maar als steeds op dezen dag zal ook nu Weer het Duitsche volk het feit herdenken van de wederoprich ting van zijn vaderland onder Hitler’s leiding, zijn strijd en overwinning bij de éénwording van het Duitsche volk, dat thans meer dan ooit vastberaden rondom zijn Führer is geschaard in den eindstrijd om de overwinning. De ge- meenschapsgedachte overwon (onder zijn leiding in Duitschland de ontbin dende krachten, waaraan het dreigde ten onder te gaan. Het genie van den leider en staatsman openbaarde zich in die jaren honderdvoudig. Thans ziet het Duitsche volk op dezen dag niet op de eerste plaats naar den staatsman, maar naar Hitler als veldheer op. Een van de eerste veldmaarschalken van den Führer, één van de meest succesvolle legeraanvoerders, generaal-veldmaar schalk von Reichenau, schilderde het genie als veldheer van Adolf Hitler met de volgende woorden: „De trotsche wet van het duizend jaar oude soldatendom luidt, dat het laatste woord over een soldaat slechts de oorlog zelf moet spreken. De wereld oorlog heeft den soldaat Adolf Hit ler in talrijke veldslagen een eervol ge tuigschrift uitgereikt. Dat Adolf Hitler ook veldheer is, heeft hij bewezen èn tegenover zijn eigen volk èn tegen over de verbaasde omliggende landen in den vrijheidsstrijd van het Groot- Duitsche volk. Zijn veldmaarschalkdom is, wat de voorbereiding en de leiding betreffen, zóó geweldig, dat in de aan groote figuren toch zoo rijke Duitsche geschiedenis slechts één man te vinden is, die eveneens deze beide eigenschap pen in zich vereenigde, te weten Frede- rik de Groote. Doch Hitler is ook een groot staatsman. Alle mogelijkheden, welke volk en economie boden, werden door hem benut. Hij wist, dat geen be wapening zoo duur is als een verloren oorlog. Den vorm van de bewapening bestemde deze geboren soldaat en veld heer. Hitler zal steeds zijn, wat ook Frederik de Groote was: origineel en .altijd verrassend voor den vijand.” Hoe sterk dit element der verrassing zich in zijn daden heeft geopenbaard, dat weten wij. Dat het zich ook straks weer zal laten gelden, daarvan kan men vef- zekerd zijn. Nog slechts enkele dagen geleden hebben officieele stemmen uit Berlijn, zich uitlatende over de ont wikkeling van den oorlog in de eerst volgende maanden, daarop gezinspeeld. Als veldheer stond en staat hij als opperste leider midden in den vrij heidsstrijd van het Groot-Duitsche volk. Deze vrijheidsstrijd is echter reeds lang buiten zijn natuurlijke gren. zen getreden. Het Duitsche volk, geheel Europa, doet goed zich op dezen bijzon deren herdenkingsdag daarvan ten volle rekenschap te geven. „Het Derde Rijk schreef „De Waag” van 16 dezer is in zijn zwaren strijd tot herovering van de rechtmatige plaats van het Duitsche volk in Europa reeds ver boven zichzelf uitgegroeid; het is dra ger geworden van een idee, van de „Mythe Europa”, waarmede de geheele cultuur, het geheele geestelijke bezit, de geheele opbouw van het „Avond land” staan of vallen - en daarmede de toekomst van al die volkeren, die door hun verleden, hun prestaties en hun biologische samenstelling, in dit Europa verankerd zijn. Om onze geestelijke instelling gaat het in dezen tijd en om de gevaren, die den Europeeschen geest bedreigen Want uit de eigen geestelijke instelling van den Europeeschen mensch moet de kracht geboren worden een eigen Euro peesche orde op te bouwen ei alle ge varen, welkrhet oude en bet eeuwig ITALIAANSCH WEERM ACHTBERICHT ROME, 19 April. (Stefani.) In, Tunis werd de gevechtsactie intensiever. Aan- valspogingen van vooruitgeschoven vijan delijke elementen werden verijdeld, dank zij de onmiddellijke reactie van onze de tachementen. Tijdens luchtgevechten scho ten jachtvliegtuigen van de As 13 vijan delijke toestellen neer Formaties van onze luchtmacht vielen concentraties ge pantserde strijdmiddelen met gunstig re sultaat aan. Palermo. Ragusa. Porto Torres (Sas- sari) en La Spezia werden door vier motorige Amerikaansche bommenwerpers bestookt. Te Palermo is de schade aan zienlijk. Tot dusver heeft men 38 dooden en 99 gewonden geteld Bovendien wer den 1 persoon gedood en 8 gewond te Ragusa. 4 gedood en 6 gewond te Porto Torres. De verliezen geleden door de be volking van La Spezia zijn nog niet vast gesteld. Een vijandelijk vliegtuig is neer gehaald door het afweervuur van Paler mo. 4 andere machines door Italiaansche en Duitsche jagers, waarvan 1 boven Ca tania 1 boven Palermo en 2 te Marsala. Vijf van onze vliegtuigen zijn niet op hun basis teruggekeerd. Ieder jaar op den verjaardag van den Führer treden de besten uit de rijen der Duitsche jeugdorganisatie, Hitler-Jugend en B.D.M., aan, om te worden opgenomen in de gemeenschap der N.S.D.A.P. Zoo waren Zondag de jeugdige partij-adspiran. ten uit Nederland in den Stadsschouwburg te Amsterdam bijeengekomen voor 'een plechtigheid, welker waardigheid nog ver. hoogd werd door een toespraak van den leider van het Arbeitsbereich der N.S.D. A.P. in den Niederlanden Hauptdienstlei ter Schmidt. Eeregasten van Partij en Weermacht, onder wie de Höhere SS. und Polizeiführer. SS Gruppenführer Rauter en verder burgemeester Voute en de lan delijke meisjesleidster van den Nationalen Jeugdstorm van Eek, woonden deze bij eenkomst bij, terwijl de leden van den Nationalen Jeugdstorm door hun talrijke opkomst uiting gaven aan hun nauwe ver bondenheid met de Duitsche kameraden. Na een herdenking van de slachtoffers van den oorlog en den Groot-Duitschen vrijheidsstrijd richtte Gebietsführer Blom quist zich tot zijn jonge kameraden. „Wanneer gij thans”, zoo zeide hij o.m., „treedt in de orde van ons volk, welke wij de Nationaal-Socialistische Duitsche Ar beiders Partij noemen, dan moet gij u re kenschap geven van de voorwaarden, die gij moet vervullen om rechten te verwer ven. Eerst als ieder bereid is, zijn geheele ik, zijn geheele kunnen in dienst van de gemeenschap te stellen, vormen wij een hechte gemeenschap en bieden wij den vijanden geen aanvalspunten meer”. Spreker besloot zijn toespraak met een oproep tot zijn jonge kameraden om on wrikbaar trouw te zijn aan de nat.-socia listische wereldbeschouwing en aan den Führer. „De Führer moet geen kostbaar der menschen kennen, dan die, welke acht jaar lang in de H.J. gevormd zijn Op deze jongens en meisjes stelt de Führer zijn hoop. Wij zullen hem niet teleurstellen, maar ons met al onze kracht en ons idea lisme beschikbaar stellen” Met de woorden „Hauptdienstleiter ik meld u, dat een-en-negentig jongens en meisjes gereed staan om in de Partij te worden opgenomen, van wie vijftien jon gens reeds aan het front staan”, droeg hij den leider van het Arbeitsbereich de jonge Partij-adspiranten ter beëediging over. Hauptdienstleiter Schmidt herinnerde om ’t doel en den strijd van de Nationaal- Socialistische Beweging duidelijk te ma ken, aan de eerste jaren, toen de natio naal-socialisten als een kleine groep in het Duitsche volk stonden Wij nationaal- socialisten waren het, die door den Führer geroepen ons tot taak stelden het Duitsche volk weer op te bouwen. Spreker herinnerde,a»n den tijd, waarin hij als functionaris der Partij meermalen moest aanzien, hoe Duitsche gezinnen niet door Engelsche bommen, ook niet alle door moordenaarshand, maar door honger langzamerhand murw gemaakt en vernie tigd werden. Want behalve de millioenea, die in den wereldoorlog zijn gevallen, heeft het Duitsche volk twee millioen menschen moeten offeren die van honger gestorven zijn. Daaraan moeten wij steeds denkep, als iemand eens moede wordt. De offers, die deze oorlog van ons vraagt, zijn klein en gering, vergeleken met het geen Versailles van ons geeischt heeft. PRIJS OER AOVERT.i 1-11 m.M (5 reg.) 1 65, elke m.M. m. tot 22 m.M. <10 reg ƒ0.19. Elke m.M. m. 21 ct. Halve oplaag, halve prij». Reel. ƒ0.51 p. m.M. Bewijsn. 5 et., fr. p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) ƒ0.57. Dienstaanb 10 38 Pen gevr (0,48 Adv. .Br bur. v. d bl.” 10 c meer Kameraadskes en kameraden. „Op den verjaardag van den Führer wordt gij lid van de gemeenschap der Hitlerjugend. Ook voor jullie kleuters èn jongemeisjes begint de tijd van het dienen voor onzen geliefden Führer en Duitschland. Gij werd geboren toen de Nationaal-Socialistische Beweging de macht in aen staat veroverd had. Met de daad en geloofskracht der beste Duit schers had zij de leiding en verantwoor delijkheid bevochten om jullie een blijde en gelukkige toekomst in een sterk en vrij Duitschland te verzekeren. Den op gang en het geluk van ons volk hebben ons onze vijanden misgund. Daarom heb ben zij ons den oorlog verklaard. Hun oorlogsdoel, mijn jongens en meisjes, is de vernietiging van jullie leven. Hun overwinning is jullie ongeluk en jullie nood. Voor jullie echter strijdt Adolf Hitler met zijn dappere soldaten, jullie vaders, broeders en kameraden. Belooft daarom op dezen dag den Führer door jullie hou ding en verrichtingen steeds vreugde te bereiden. Daarmede vereeren jullie tege lijkertijd de helden aan het front en de werkenden in het vaderland Begint als jongste strijders van het Rijk geloovig jullie weg in de Hitler-Jugend. die een weg naar den Führer en naar de over winning js." w.g. AXMANN. Het mooif weer heeft gisteren vele duizenden menschen naar Duiten gelokt. Helaas was onachtzaamheid met vuur de oorzaak, dat 100 H.A. bosch en heide verloren gingen, Daarom: waakt tegen bosch- en heidebranden, beschermt ons kost baar volksbezit! Aan den vooravond van den geboorte dag van den Führer worden, zooals ieder jaar, de jongens en meisjes vsn 10 jaar ir. de Hitlerjugend opgenomen. Alle jon gens en meisjes, die tusschen 1 Juli 1932 en.30 Juni 1933 geboren zijn worden daarmede voor acht Jaar lid van de op- voeditjgsgemeenschap der Hitler-Jugend en geven zichzelf aan den Führer Adolf Hitler en zijn werk. Dit opnemen ge schiedt in alle Standarten der Hitler jugend met een plechtig appèl in aan wezigheid van den Nationalen Jeugdstorm benevens vertegenwoordigers der partij en haar organisaties. Ook de ouders borden hartelijk uitgenoodigd deel te nemen aan dit verbindingsfeest hunner kinderen. Binnen het bestek van de plechtigheid zal de boodschap van den Rijksjeugdleider aan de 10-jarige kinde ren worden voorgelezen Aan het slot van het appèl zal de be voegde Jeugdstormleider een trouwbetui- ging uitspreken van de Nederlandsche jêugd jegens den Führer van alle Ger- mapen. Adolf Hitler, teneinde daarmede den Führer ook verjaardagsgroeten der Nederlandsche jeugd over te brengen. De chef der Befehlsstelle Niederlande der Reichsjugendführung Gebietsführer Blomquist keert zich in een oproep even eens tot de nieuw opgenomenen en roept hen op alles te geven en vrijwillig te dienen in de Germaansche gemeenschap. (Ptetwéa roa n. JnM f#

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 1