RIJKSCOMMISSARIS EN MUSSERT SPRAKEN No. 18469. De rede van den Rijkscommissaris Donderdag 22 April. 1943. OP HITLER’S VERJAARDAG de handhaving van Europa NIEUWE VORMGEVING DER WERELDORDE Strijd om NIEUWE BONNEN 18 Succesvolle tegenaanvallen ifi Tunis ABERDEEN BESTOOKT KALME DAG AAN HET OOSTFRONT REDE VAN MUSSERT VERDUISTEREN BEKENDMAKING „DIRECTJ HAAGSCHE COURANT DUITSCH WEERMACHTBERICHT in weg zeide o.m. hebben het jeugd zijn honderdtwintig Neder- Eén vonk legt bosch en hei in asch: Onachtzaamheid de oorzaak was. De „Haagsche Courant” zal morgen* Goeden Vrijdag, niet verschijnen. A en B Brood Beschuit A en B Aardappelen Rookartikelen betraden. 'De gelaatsuitdrukking der H offmann-Stapf) schriftelijk of mondeling: Zuid-HoUand drachtsweg 35. Den, Haag Soendastraat 25 t f 4 f t t f t i f 4 4 4 4 i t t f f t f f f f i i i t 4 veelheden gewezen: van 9-nar nam. tot 6.30 aar vm. Maan: 22 April onder 8.v.m., op 11.16 n.m., 23 April onder 8.34 v.m., 24 April op 12.29 v.m., onder 9.19 v.m. 27 April L.K. Nachtdienst dokters: tusschen 10 w n.m. en 7 u. v.m. No. 113058. Ziekenfondsleden de Volharding na. 116364, z.g. Stadspatiënten no. 49. Ziekenvervoer {Ziekendienst Den Haagl No. 115995. PRIJS OER ADVERT.» 1-11 m.M (5 reg.) ƒ1.65, elke m.M. m. tot 23 m M. (10 reg /0.19. Elke m.M m. 21 ct. Halve oplaag, halve prij» RecU Ó.51 p. m.M. Bewijsn. 5 et., fr. p. p. 10 ct. KI. Adv (in halve opl.) ƒ0,57. Dienstaanb 0 38 Pers eevr ƒ0.48 Adv. JBr bur. v. d. bl.” 10 c meee Een foto t.g.v. den verjaardag van den Führpr. soldaten straalt van geestdrift en toewijding. Samenwerking Zoo is het. Op dezen grondslag hebt gij elkander gevonden als Duitsche nationaal- socialisten en wij elkander als Nederland- sche nationaal-socialisten. De Rijkscom- missaris heeft het eens zoo jüist uitge drukt: geen separatisme, geen annexionis- me, maar samenwerking. Dit is de geest die ook spreekt uit de communique’s, die uitgegeven zijn ter gelegenheid van de be spreking van Führer en Duce. Het is deze geest van eerlijke broederlijke samenwer king, die wij met al onze krachten bevor deren die den Rijkscommissaris bezielt, die mij tot richtsnoer is en die de voor aanstaande figuren in N.S.D.A.P. en N.S. B. verbinden Dit is hetgeen ik tenslotte tot uiting wil brengen op deze herdenking van den verjaardag van den Führer. De Führer heeft een zwaar en moeilijk jaar achter zich. Een jaar van zorgen en moeilijkheden zonder tal. Toen ik de vo rige week reed van den Haag naar Haar lem midden tusschen de bloeiende velden door, zei ik tot dengene, die naast mij zat: ik wilde, dat de Führer op zijn ver jaardag den geheelen dag zonder zorgen zou zijn, dat hij in alle rust deze bloeien de pracht kon aanschouwen en daarvan nationaal, werktuigen d.w.z. van De Führer bij een bespreking van den militairen toestand met den Opper bevelhebber van een legerafdeeling Kolonel Generaal Ruoff. H o ffmann-Stapf Weekrantsoenen Voor de week van 25 April tot en met 1 Mei zijn voor de gebruikelijke hoe de volgende bonnen aan- De Rijkscommissaris Rijksminister dr. Seyss Inquart en de Leider der N.S.B., Mussert. bij de bijeenkomst der N.S.D. A.P. en N.S.B. te Heerlen. (S.S. Bildberichter S. Fritz-Stapf) In Juni 1941 nam Hitler het initiatief In Juni 1941 heeft de Führer het initia tief tot zich getrokken en de afweer tegen het bolsjewiekendom met kracht van wa penen aanvaard. Niemand in Europa kon toen weten hoe sterk het oorlogspotentiaal der bolsjewieken was. iedereen weet nu. dat het veel grooter was dan de ergste pessimist, had kunnen denken. Iedereen moet dus nu begrijpen, dat ieder uitstel van het aangrijpen catastrophaal gewor den zou zijn. Het besluit van den Führer om toe te slaan zal waarschijnlijk het zwaarste van zijn leven geweest zijn, de teerling was geworpen. Sinsdien zijn mil- lioenen bolsjewieken buiten gevecht ge steld en tienduizenden vliegtuigen tanks en kanonnen vernietigd. Onze tegenstan ders juichten om Stalingrad. Wij vfeten, dat het front dezen winter is teruggesla gen van Stalingrad tot Charkof. Wat onze tegenstanders gehoopt hadden, was, dat de Don of de Dnjepr Hitler’s Berezina ge worden zou zijn. Wat de Russen met Na poleon hebben klaar gespeeld, dat hebben zij niet gedaan gekregen met Hitler. Nu, in het voorjaar van 1943, staat het Oostfront onwankelbaar als een muur te gen het bolsjewiekendom en daarmede heeft Adolf Hitler voor de derde maal Europa gered van den ondergang. Het offer Behalve het geloof is er het offer. Wij, Nederlandsche nationaal-socialisten zijn ook geen broekjes meer; wij staan in het 12de jaar onzer Beweging. Van 1931 tot 1940 is de N.S.B. opgebouwd als een rots in de branding. Veel is er geleden in die jaren door hoon, terreur en broodroof. De lijn was vast. In 1940 stond hier aan getreden een troep van 40.000 idealisten, die alles hadden meegemaakt. Sinds 1940 is het leven voor ons in vele opzichten nog moeilijker geworden. Dit heeft ons niet ontmoedigd. Wij zijn gegroeid tot meer dan 100.000. waarvan er vele duizenden in de directe oorlogvoe ring zijn ingeschakeld in Waffen SS., Le gioen, N.S.K.K. en vele andere duizenden op indirecte wijze in fabrieken voor de Weermacht werkend, in politie, in wacht diensten en in ambten. Honderden zijn gesneuveld. In verband met het ^®>t, dat vele in woners dezer gemeAte zich niet houden aan de bepalingen, welke moeten worden in acht genomen bij luchtalarm, maakt de wnd. Politie-president bekend, dat door de politie zeer streng zal wor den opgetreden tegen overtreders dier be palingen. Behoudens mogelijke strafrede- telijke vervolging loopt men bij het coru stateeren van bedoelde overtredingen de kans op hardhandige wijze aan zijn ver plichtingen te worden herinnerd. Ten overvloede volgen hieronder nog enkele bepalingen, welke tijdens iuchtalarm moe ten worden nagestreefd. Tijdens het lucht alarm moet door het publiek de straat worden ontruimd en dekking worden ge zocht in een openbare schuilkelder, in por. tieken e.d. Personen, die in huis zijn, moe ten daarin tijdens het luchtalarm blijven. Het is gevaarlijk en daarom verboden op de daken of voor de ramen der huizen te gaan staan. Alle door of vanwege den Plaatselijken Luchtbeschermingsleider te geven aanwijzingen en bevelen moeten onverwijld stipt worden opgevolgd. van den •artljen Communisme en Volkenbond Van Januari 1933 af is Duitschland ge sperd voor het bolsjewisme. Toen sprong het over Duitschland heen naar Genève; men herinnert zich de rol die Litwinoff speelde in den z.g. Volkenbond. Daar in Genève kwam het verbond tot stand tus schen het bolsjewisme en kapitalisme, tusschen Stalin eenerzijds en Roosevelt en Churchill anderzijds, bij welk verbond het jodendom ais bindend cement op treedt. Van daaruit werd de economische boycot tegen het fascistisch Italië in 1935 geleid van daaruit werd in 1936. de hulp aajj rood Spanje achter de schermen ge organiseerd. Dat Italië niet ten offer ge vallen is en dat Franco de overwinning kon behalen, is mogelijk geweest doordat er een nationaal-socialistisch Duitsch land was. Hitler heeft zich in 1935. gesteld naast Mussolini; de economische omsingeling van Italië mislukte, dank zij de aanvoe ren uit Duitschland, Het Duitsche legioen Condor vocht schouder aan schouder met I talie s zwarthemden in Spanje. Door deze daden van solidariteit in 1935 en 1936, da den van moed en wijs beleid, heeft Hitler voor de tweede maal Europa gered van bolsjewiseering, want de nederlaag van het fascisme zou onherroepelijk het bols jewisme in Zuid-Europa hebben doen ze gevieren, op weg naar verovering van geheel Europa. Wij Nederlandsche nationaal-socialisten zijn er nog altijd trotsch op, dat wij zon der eenige aanwijzing of ruggespraak, met wie dan ook, in 1935 instinctmatig en dus feilloos dezen weg van nationaal-socia- listische en fascistische solidariteit gegaan zijn. Toen ook in 1936 deze aanvallen van het bolsjewiekendom en de plutocratie waren afgeslagen, werd alles klaar ge maakt vooi- de vernietiging van het na- tionaal-socialisme door een wereldoorlog. President Roosevelt heeft van 1936 af de leiding, eerst achter de schermen luid roepende om vrede en veiligheid volgens het beproefde recept der bolsjewieken die van 1917 af in Europa werkten met de leuzen vap wereldvrede en ontwapening. Iele toon 1163ÜU (zeven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Giro No. 12501) Bijkant. Schev. Keizerstr, 319, Tel. 550310; Fll.s Rijsw., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjel 3, Tel. 119461 j Voorb., Boekh. H. E. G. Ruys, Heerenstr. 124, Tel. 778030; N.V. Kantoorb. Th J. de Koning, Goudsbloem). 3, Tel. 330263? Boekh J. B. v Seters Ir Theresiastr. 108a Tel 772444; Boekh. F D. Coiuvée. v Hoytemastr. 66 Tel.721187 Wanneer in Duitschland de soldaat van het front terugkeert, wordt hij geëerd in zijn omgeving en gesterkt. Onze soldatén kennen dit meerendeels niet. Zij gaan vrij, willig. Ook nu staan er weer 500 gereed, gekomen op één oproep van mij om zich in te zetten. Hun omgeving begrijpt hen dikwijls niet. Toch zijn zij bereid. lederen dag offeren de leden der Beweging en toonen daarmed» het nationaal-socialisme niet alleen met de lippen te belijden. Zij doen dit voor ons volk en ons vaderland, maar daar bovenuit voor alle volkeren van Europa zooals ook de Duitsche sol daat zich inzet voor zijn volk en zijn va derland. maar daarbovenuit voor Europa. Hitler schrijft in „Mein Kampf”: „Für mich und alle wahrhaftigen Nationalsozia. listen gibt es nur eine Doktrin: „Volk und Vaterland” (Voor mij en alle waarlijke nationaal-socialisten is er maar één leus: volk en vaderland) PRIJS DEZER COURANT: Vow 's-Gravenhage bij vooruitbet per 3 mnd met „Kikerilfi”, „De Nieuwste Mode” „Kol. Bijbl.” en „Letterk Bijbl.” ƒ3.14, Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20. z. Modebl. ƒ3.95. Buiten), ƒ9.45. Bij postkant, tegen de geld, goedgek abonn.pr. Afz. nr. 5 c., fr. p p 10 c der aan schouder de met een rijken schat van bloemen, de nationale teekens en de vlaggen met het hakenkruis versierde zaal vulden, groetten geestdriftig met „Sieg Heil” en ,,Houzee”-geroep, toen de Rijkscommissaris en de Leider de zaal Vx a n genieten. Wij allen zouden hem dit zoo gunnen. Maar het is hem’ nog niet vergund Zijn persoonlijk leven offert hij dag aan dag voor ons allen. Groote dankbaarheid brengen wij tot uiting in ons besef van zijn grootheid als aanvoer der tegen ons werelddeel bedreigende krachten in ons geloof in zijn rechtvaar digheid en wijsheid -in onze onwankel bare trouw in onze bereidheid tof het brengen van elk offer, dat hij noodig acht voor den opbouw van het nieuwe Europa. Den brief, welken ik den Führer, ter ge legenheid van zijn verjaardag heb ge schreven heb ik geëindigd met dezen wensch: „Moge Gott Sie in Ihrem neuen Lebensjahr auch in Ihrem persönlichen Leben segnen”. (Moge God u in uw nieuw levensjaar ook in uw persoonlijk leven zegenen) Lk ben ervan overtuigd, dat gij allen u daarbij zult aansluiten. Heil den Führer! het In meer dan zestig vergaderingen zijn Dinsdagavond Duitsche en Nederland sche nationaal-socialisten bijeengekomen om den 54-sten verjaardag van den Füh rer gemeenschappelijk te vieren. In stad en land wapperden de hakenkruisvlaggen en daarnaast het oranje-blanje-bleu en de kleuren van de N.S.B., walker leden aan hun verbondenheid met ae Duitsche kameraden in hun trouw aan Adolf Hit ler als den Leider van alle dermanen. op deze wijze uitdrukking hadden gegeven. In het middelpunt van den dag stonden de plechtigheden in Heerlen, waar de Leider en de Rijkscommissaris Seys9 In- quait het woord voerden, en in Amster dam, waar commissaris-generaal Schmidt en de plaatsvervangende leider van Geelkerken, zich tot de volksgenooten wendden. In Heerlen waren reeds lang voor het vastgestelde uur talrijke volksgenooten bijeengekomen, zoodat de voor de betoo- ging gekozen lokaliteit lang niet voldoen de was én duizenden op straat de betoo- ging moesten volgen. Vertegenwoordi gers der Weermacht en der autoriteiten, de organisatie der Beweging, waaronder vooral de Hitler Jeugd, B.D.H. en Jeugd- storm, en de volksgenooten, die schou- Wij moeten ons het jaar 1918 voor oogen houden. Dat was toen het jaar. dat de z.g. overwinnende mogendheden haar historische onbekwaamheid hebben be wezen. en niet in staat waren een wer kelijk verstandige orde in de wereld tot stand te brengen. Zij hadden toen alle recht in handen. Er was niets meer op den aardbol, dat haar weerstand had kun nen bieden. Zij hadden toen de mogelijkr heid, een gemeenschapsorde tusschen en in de volken op te richten, die werkelijk de beloften zou hebben vervuld die zij gedaan hebben en die alleen de oorzaak waren dat het Duitsche volk toen de wa pens heeft neergelegd. Zij zijn geheel en volkomen onbekwaam gebleken, want wat zij tot stand hebben gebracht was de grootste wqnorde en de grootste onge rechtigheid, het was de chaos, die geleid heeft tot een nieuwen wereldoorlog. Zoo kwam het Duitsche volk in een situatie, die met volkomen zekerheid tot het communisme zou hebben geleid Voor dezen tweesprong heeft het Duitsche volk gestaan. En wie heeft den historischen ommekeer tot stand gebracht? Niet zij, die voorgegeven hebben te strij den voor een zedelijke orde en die om Europa het Nat.-Socialistisch- Fascistisch bolwerk Nu is gansch Europa hef nationaal-so- cialistische-fascistische bolwerk, dat tever geefs bestormd wordt door bolsjewisme en amerikanisme. Wij weten, dat het lot van deze kampgemeenschap het lot van het Avondland is. Aan de spits dezer strijden de legers kon geen betere veldheer staan dan de man, dien God aan Europa heeft geschonken en wiens verjaardag wij hier heden gedenken in het vaste vertrouwen, dat hij Europa tegen vernietiging behoedt Wederom zijn Führer en Duce tezamen geweest. Zij hebben o.m. gesproken over de toekomst van Europa, de toekomst van de 350 millioen menschen zoo verscheiden van aard en zeden, maar lotsverbonden in woonplaats, cultuur en economie door hun Europeaan-zijn. Mussert’s ontmoetingen met den Führer Viermalen heb ik den Führer ontmoet. Nimmer heeft hij zich uitgelaten op een wijze, die kwetsend of zelfs maar onaan genaam was ten opzichte van ons volk. Integendeel, uit hem sprak het bewust zijn van zijn verantwoordelijkheid als historische figuur op wien niet alleen groote zorg drukt voor het winnen van den oorlog, maar ook de verantwoorde lijkheid voor het winr*n van den vrede, d.w.z. voor den opbouw van een nieuw Eur.opa. Dit nieuwe Europa moet een een heid vormen naar buiten, militair en eco nomisch. opdat het zoo onaantastbaar mo. gelijk zal zijn. De verscheidenheid der volkeren is geen beletsel daartoe, deze behoort tot den rijkdom van Europa. De cultuurscheppende volkeren van Europa moeten elkander de hand reiken, elkan der waardeeren, elkander respecteeren, met elkander optrekken, daar waar dit noodig is. leder volk heeft, onder eigen leiding, recht op eigen leven, mits pas. send in de groote overkoepeling. Dit is het groote onderscheid tusschen amerikanisme en bolsjewisme eenerzijds en europeanisme anderzijds. Amerikanis me en bolsjewisme hebben de smeltkroes tot symbool; het europeanisme is de be lichaming van de eenheid in verscheiden heid, die, mits juist opgevat, de kracht en den rijkdom zal uitmaken van het nieuwe Europa, wqaraan de naam van Adolf Hitler verbonden zal zijn, zoolang Europa zal bestaan Geloof in den Führer Het geloof aan de komst van dit nieu we Europa, moet ons allen bezielen. Ik geloof onvoorwaardelijk, dat God aan onze volkeren den Führer geschonken heeft, niet alleen om Europa te redden van de bolsjewistische vernietiging, maar tevens om het te schenken de nieuwe ordening op den grondslag van rechtvaar digheid en wijsheid Dit geloof bezielt ons allen en maakt ons sterk. zei een der deelnemers aan het J Weersportkamp. toen hem gevraagd werd, of hij nog eens terug wilde. 4 Op uitnoodiging van de Duitsche J jeugd zijn honderdtwintig Neder- J landsche stormers met jongens uit 4, Noorwegen, Denemarken. Vlaande. t ren en Wallonië een maand bijeen J geweest in één der mooiste gedeel- ten van Duitschland. 4 Half Mei zal wederom een groot aantal Nederlandsche jongens naar J een Weersportkamp vertrekken, t Iedere Nederlandsche jongen van 4 zestien tot achttien jaar kan zich J hiervoor aanmelden. Volgens ver- J ordening van den Rijkscommissaris 4 moeten werkgevers voor, deze kam- J pen, welke ten doel hebben de ka- meraadschap tusschen de jeugd uit 4 de Germapnsche landen te verstevi- J. gen, vrij geven met behoud van J- loon, terwijl het verblijf in het 4 Weersportkamp niet als vacantie 4 mag warden aangerekend. Meld je dus aan voor het vol- 4 gende Weersportkamp, die kan ge- 4 schieden aan de volgende adressen, J: cphriftoliilr rvf mrynHAÏiner RotterdamEen- 4 0 f deze redelijke orde te bereiken z.g. de vroegere orde in het Duitsche Rijk en ook in de Oostenrijksch-Hongaarsche monarchie hebben vernield, maar enkel en alleen Adolf Hitler en zijn Nat. So cialistische Partij hebben verhinderd, dat toen het bolsjewisme midden in Europa voet vatte. Tegen het communisme Als politicus is hij in het eerst opge treden tegen het communisme, dat dreig de alles wat er nog aanwezig was aan resten eener moraal, te vernietigen. De Führer is aan^etreden tegen het commu nisme, omdat 'hij nauwkeurig heeft ge weten, dat dit communisme de wegberei der is van het bolsjewisme. En wanneer in. het bijzonder, gij, Nederlandsche ka meraden, met uw volksgenooten spreekt, maakt hen er dan opmerkzaam op. dat zij de kwestie van het communisme niet zoo licht moeten opnemen als men dit hier menigmaal kan waarnamen. Ik geloof weL dat beschouwd als bin- nenlandsch politiek vraagstuk het com munisme in Nederland geen bijzondere rol kan spelen. Maar daarop komt het heelemaal niet aan. Want het bolsje wisme, dat is geen Europeesch verschijn sel meer, maar het bolsjewisme is de levensvorm, waarin de steppenvolken eh -horden van Oost-Europa en Binnen- Azië weer eens, zooals telkens in den loop der eeuwen oprukken naar dit Europeesche Avondland om het te ver nietigen. Dat moet men voor oogen houden hier in Nederland. Tegen dit bolsjewisme is Nederland niet gewapend, integendeel, hoe minder een volk de eigenschappen heeft om aan zooiets mee te doen, des te grooter is het gevaar zijner vernietiging. Want wanneer Stalin en zijn groep en voorgangers aan gene zijde tezamen sedert 1917 reeds 40.000.000 menschen hebben omgebracht of hebben laten ver hongeren, welnu dan spelen 9 millioen Nederlanders in zoo een berekening geen rol meer, laat allen dat voor oogen hou den. Wanneer deze stroom nu niet wordt tegengehouden door den muur der Duit sche en verbonden soldaten, is er geen redding meerdan moge de innerlijke houding zijn zooals zij wil. Dan gaan de golven uit het Oosten over alles heen en vernietigen het Avondland. En daarom is de Führer met zijn ijzeren vastbeslotenheid steeds opgetreden tegen een communisme, omdat hij wist, dat het communisme aan den eenen kant de ver nietiging van de persoonlijkheid in den mensch is en aan den anderen kant de wegbereider voor den om de paar eeuwen aanstormenden Binnen-Azia- tischen stroom 1 egen tie „democratie” en het liberalisme Vervolgens heeft hij zich moeten keeren en zich bewust gekeerd tegen datgene, wat men democratie noemt. Democratie beteekent volksheerschappij. Kameraden, was dat, wat wij toen allemaal hebben beleefd, volksheerschappij Deze 48 par tijen, die gekrakeeld hebben, kon men dat een volksheerschappij noemen Wat dus een meerderheid juist om toe vallige overwegingen besloten heeft, dat was toonaangevendniemand verant woordde het want wanneer het scheef ging, dan schudden zij het van zich af. Men heeft geen enkelen man ge vonden. die werkelijk verantwoordelijk was, want de z.g. leiders van dezen staat en de ministerpresidenten enz. hebben zich altijd kunnen beroepen op hun par lementaire meerderheid. Neen, een de mocratie in den waren zin des woords, waar het volk aan het woord komt en zijn recht krijgt, is slechts aanwezig, wanneer mannen uit het volk, die gaarne de verantwoordelijkheid op zich nemen, zelf de leiding aanvaarden en bereid zijn altijd ook persoonlijk de volle verant woordelijkheid te dragen voor datgene, wat zij ondernemen. De Führer heeft zich ook moeten kee ren tegen de liberale wereldbeschouwing. De liberale wereldbeschouwing, dat is die kijk op de dingen, die elkeen wil laten doen wat hem in zijn kraam van pas komt. Vrijheid noemt men dat. in wer kelijkheid is het bandeloosheid en tuch teloosheid. (Zie verder pagina 2) Onder het spelen van den Frideri. cus-marsch vond de intocht der vlaggen der N.S.D.A.P. en N.S.B. plaats. Na een korte inleiding van Kreisleiter Quandt nam de Leider der N.S.B. en van het Ne derlandsche volk, Mussert. het woord. Hij zeide o.Hj. het volgende: Mijnheer de Rijkscommissaris, Duitsche en Nederlandsche kameraden. De verjaardag van den Führer was eens een gebeurtenis, die alleen Adolf Hitler en zijn naaste omgeving betrof, die van 1919 tot 1933 een feestelijke gebeurtenis was in het leven van de partij in Duitsch land, de N.S.D.A.P. die van 1933 tot 1939 betrof het hoofd van den Duitschen Staat, als verpersoonlijking van de herrijzenis van het Duitsche volk en die sinds 1939 betreft de historische figuur, die maat gevend is voor het zijn of niet zijn van k Europa. Niet alleen hét Duitsche volk, maar ook het Nederlandsche volk heeft zwaar te lijden van de wereldworsteling te midden waarvan wij ons nu bevinden. Dit lijden stelt hooge eischen aan het moreel der volkeren, want de huidige generatie draagt de offers, welke noodig zijn om de volgende generaties te kunnen doen leven. Weinigen zijn er. die dit ten volle heseffen. Het behoort tot onze taak om d’t duidelijk te maken aan dat deel van het volk, dat verzucht: was het natio- paal-socialisme maar niet gekomen, dan zou er nu geen oorleg zijn en wij zouden in rust en welvaart verder geleefd heb ben. Welk een kortzichtigheid! Het natio naal-socialisme is integendeel de onont beerlijke voorwaarde voor, het voortleven der Europeesche volkeren,' maar kan dit doel niet bereiken zonder offers te bren gen. Zoo is het! De Rijkscommissaris volgende Mijnheer Mussert. Nederlandsche en Duitsche Nat. Socialisten Wij zijn hier bijeengekomen om onze gedachten en onze wenschen op den dag van 'heden te vereenigen en naar Duitsch land. naar den Führer te zenden en om met- deze wenschen onzer harten tot den Führer te zeggen, hoezeer wij onvoor waardelijk en volkomen achter hem staan, bereid om elk zijner bevelen uit te voeren. KameradenHet is vandaag de dag om zich de persoonlijkheid van dezen man voor oogen te stellen, deze persoon lijkheid. die als politicus, veldheer en staatsman even groot en even uniek voor ons staat en die in al deze eigenschappen door zijn persoonlijkheid als mensch nog vervolmaakt wordt. Wij kunnen thans reeds terugkijken naar een reeks van jaren en. wat nog belangrijker is naar een reeks van gebeurtenissen, die uitge gaan zijn van de verheffing van het Duit sche volk en die thans haar hoogtepunt bereiken in den Strijd om de handhaving van Europa en om een nieuwe vorm geving der wereldorde. Daarbij staat steeds in het voorste gelid als vormgever onze Führer. Zooals hij indertijd in 1918 is aangebeden en zooals hij toen zijn zeer bepaalde politieke grondbeginselen heeft opgesteld, bij welker nastreving hij wist dat hij het Duitsche volk redden zou. zoo zien Wij thans reeds weer die zelfde grondbeginselen verwezenlijkt wor den. Al wordt de strijd ook nog zoo groot en de ruimten, die de strijd vervult, ook nog zoo uitgebreid, het is eigenlijk steeds dezelfde strijd waarvoor de Führer is aangetreden. quasi nationaal, in werkelijkheid al len werktuigen van de komin tern, d.w.z. van de machthebbers in het Kremlin. Alleen in Italië was deze versperdoveral elders stond hij open. In ieder land van Europa werd on der Moskou’s leiding de weerloosheid ge predikt (het gebroken geweertje) en de communistische invloed geleidelijk maar zeker versterkt. Een ding moet ik hier ter eere zeggen van de Nederlandsche democratische overheidzij heeft ieder diplomatiek contact met Moskou afge wezen. Nederland behoorde tot een van de zeer weinige landen, die zich niet liet vertegenwoordigen in Moskou. Dat langs dezen democratischen parle mentairen weg Duitschland en daarmede geheel bidden- en West-Europa door het bolsjewisme veroverd zou zijn, als het nationaal-socialisme daar geen stokje voor gestoken had, daaraan kan toch nu geen redelijk mensch meer twijfelen. Van 1919 tot 1933, 14 jaren lang, heeft Adolf 'Hitler met zijn getrouwen ge zwoegd en geofferd om het zoover te brengen, dat een groot deel van het Duitsche volk besef had gekregen van de joodsch - bolsjewistisch - kapitalistische dreiging,’ dat dit begrijpende en strij dende gedeelte zich had geschaard om de hakenkruisvlag en dat de staatsmacht in Januari 1933 door het nationaal-socialis me werd overgenomen. Daarmede werd het communisme in Duitschland de nek gebroken. Had toenmaals Rusland gegrensd aan Duitschland, dan zouden de Russische communistische legers dien nacht van den 30sten Januari 1933 zonder twijfel Duitschland zijn binnengerukt om met hun aanatyigers in Duitschland de macht in handen (te nemen. Op 30 Januari 1933 heeft Adolf Hitler voor de eerste maal Europa gered vfen bolsjewistische overheersching door de aanvaarding van de macht in Duitsch land. at bolsjewistische overheersching be. teekent, na de opening van de massa graven van 10.000 Poolsche officieren bij Smolensk, kan niemand meer beweren dit niet te weten. Het beteekent de uit roeiing van de Europeesche beschaving en godsdienst, de vermoording van alle leidinggevende personen op ieder gebied en het in slavernij voeren van de groote massa’s. Daarvoor heeft de Führer DuBschland gered in zijn 14-jarige wor steling van 1919-1933. Het Nationaal-Socialisme in het geweer Toen de gewelddadige overrofnpeling Europa was, mislukt, werd het parool \an Moskoulangs democratischen weg 9e verovering van de macht voorberei- ”cn 1 intusschen zullen wij in Rusland groote wapenarsenaal maken, dat op wa .Juiste «ogenblik het beslissende zal spreken. Toen begon de phase opbouw van de communistische in ieder land van Europa, De democraten brachten de communisten aan de macht. Niet het nationaal-socialisme heeft het warxime, het communisme uitgevonden. Niet het nationaal-socialisme heeft in 1917 in Rusland het communisme tot de [nacht gebracht, maar de democraten heb ben dit gedaan uit kortzichtigheid en domheid. Het communisme heeft altijd ge streefd naar de wereldrevolutie. Van 1917 af is de fabriek in werking gesteld, die de Russische massa’s tot de grootste en sterkste legermacht ter wereld zou maken in staat om de communisti sche revolutie uit te dragen tot in de ver ste 'hoeken van de wereld. De vroegere deelnemers aan den wereld oorlog, jonge boeren en arbeiders waren het die in Duitschland deze eerste uit barstingen konden neerslaan. Dat kon d||e kleine schare gelukken, omdat van- Rusland, toen nog geen voldoende hulp gezonden kon worden. In Italië heeft net fascisme het communisme den weg versperd. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 22 April. (D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht, deelt mede: Aan het Oostelijke front had de dag bij plaatselijke gevechtsactie over het alge meen een kalm verloop. De bolsjewieken verloren gisteren 77 vliegtuigen, waarvan 20 in luchtgevechten met Finsche jagers. Twee Duitsche vliegtuigen worden ver mist. Bij een nieuwen aanval van lichte Duitsche vlootstrijdkrachten op den bols- jewistischen aanvoer langs de kaukasische kust zijn 3 vijandelijke ravitailleerings- vaartuigen in den grond geboord. In den Westelijken sector van het front in Tunis werden bij een eigen aanvals- operatie de gestelde doelen bereikt De vijand leed zware verliezen. Buit- en ge vangenencijfers staan nog niet vast. Aan het Zuidelijke front strandden ook giste ren vijandelijke aanvallen die door een allerhevigst artillerievuur gesteund wer den, op den inwrikbaren tegenstand van Duitsche en Italiaansche troepen. Op ver, schillende plaatsen van hef, front hadden eigen tegenaanvallen succes. De luchtmacht deed gedurende den nacht geslaagde aanvallen op ligplaatsen voor schepen in Algerijnsche havens en plaatste bij een aanval op een vijandelijk convooi zware treffers op een vrij groot vrachtschip. Aan de Kanaalkust hebben Duitsche jagers zonder eigen verliezen 8 Britsche vliegtuigen, waaronder 6 bommenwerpers, neergeschoten. Een formatie zware Duit sche gevechtsvliegtuigen heeft in den af- geloopen nacht haven en stad van Aber deen van geringe hoogte met brisant- en brandbommen bestookt. Bij den in twee golven ondernomen aanval werd door bomtreffers aanzienlijke schade veroor zaakt in de voor den oorlog belangrijke installaties van deze gewichtige aanvoer- haven. Alle vliegtuigen keerden op hun bases terug. Uit later binnengekomen berichten van afdeelingen der Duitsche marine blijkt, dat het aantal bommenwerpers, door den vijand verloren bij zijn aanval op Stettin en Rostock in den nacht van 20 op 21 April, is gestegen tot 39.

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 1