l No. 8499'. 1943. OPROEP TEGEMOETKOMINGSBESLU1T I Zaterdag 29 Mel. INLEVERING VAN RADIOTOESTELLEN Aanmelding voor den Arbeidsinzet VAN OVERAL I voor DE STEM DER S.S. voor mannen in Januari, Februari, J April van het jaar 1924 J aanmelding voor den Ar- 4 Belangrijk Met terugwerkende kracht van 3 Mei af in werking getreden alle mannen, geboren in het jaar 1924 DUITSCHE JONGENS EN MEISJES IN NEDERLAND J DE STEM DER S.S. COURANT tot aan aanmeldingsformulieren 800 in het verordening WEERMACHTBERICHT ITALIAANSCH DUITSCH WEERMACHTBERICHT SLACHTOFFERS IN ITALIË Binnenland onder 1.30 u_; teekend. De Districten D, G en H het eerst aan de beurt WEDERZIJDSCHE VLIEGTUIG- AANVALLEN ZWARE BOLSJEWISTISCHE VERLIEZEN BIJ KOEBAN- BRUGGEHOOFD A.S. MAANDAG VOLGNUMMERS AFHALEN i i i i i r een verwierf OPROEP VAN DEN REICHS- JUGENDFüHRER 1 tot Haag— HAAGSCHE r 8.30—18.00 de letters A t.m. H 10.00—11.30 de letters I t.m. P 11.30— 13.30 de letters Q t.m. Z 2. Personen, die wel in het bezit zijn van den onder 1 genoemden Ausweis, melden zich op de volgende uren: 14.3015.30 de letters A t.m. L 15.30— 16.30 de letters M t.m. Z Verteringsgeld Tenslotte kan aanspraak gemaakt wor den op verteringsgeld en vergoeding van reiskosten tot aan de grens. Bij een reis, die langer duurt dan zes, doch korter dan twaalf uur. bedraagt het verteringsgeld ƒ2.bij een reisduur van meer dan twaalf uur kan dit verhoogd worden tot ƒ4.—. 1 t.m. 400 401 t.m. 801 t.m. 1200 Reiskostenvergoeding. Reiskosten voor in het buitenland te- werkgestelden worden als regel voor ge huwden tweemaal per jaar, voor onge- huwden éénmaal per jaar vergoed. Door het Gewestelijk Arbeidsbureau worden dus voortaan ook de gemaakte kosten voor reisgedeelten in Nederland vergoed. Met betrekking tot de grensgangers gel den de voor deze groep bestaande bepa lingen. Deze regeling maakt een einde aan een onduldbaren toestand. Het sociale inzicht van het Nederlandsche Arbeidsfront heeft hier weerklank gevonden bij de betref fende overheidsinstanties tot heil van den Nederlandschen werker. Postduiven in dienst van de Ouitsche Weermacht. De met de motorfiets van den postduiventroep naar de plaats van bestemming gebrachte duiven, worden, na het aanbrengen van het be- richtenkokertje, losgelaten. De met het toezicht op de postduiven belaste sol daat laat de duif vliegen, die zich na een oogenblik heeft georiënteerd en in korten tijd het doel bereikt. (P.K. Müller-Atl.-H.) ROME, 29 Mei. (Stefani). Als gevolg van vijandelijke luchtaanvallen, waarvan melding is gemaakt in het Weermachtbe- richt van vandaag, zijn te Livorno tot nog toe 51 personen gedood en 349 gewond. In de omgeving van Lucera werden 10 personen gedood en 9 gewond. Den houders van ontvangtoestellen wordt er daarom met nadruk op gewezen, dat het uitblijven van een antwoord op door hen gestelde vragen niet als een verontschuldiging kan dienen voor even tueel, niet tijdige inlevering van een toe stel. zit zijn van een geldigen Aus- J weis melden zich op de vol- gende uren: 8.30-10.00 de letters A t/m H 4 10.00-11.30 de letters I t/m P 11.30-13.30 de letters Q t/m Z J PRIJS DER ADVERT.: 1-11 m M. (S reg.) /1.05, elke m.M. m. fot 29 m.M (10 reg ƒ0.19 Elke m.M. m 21 ct. Halve oplaag halve pr. Reel. /0.51 p.m.M. Bewijsn 5 ct., tr. p p.’lO ct. Kl_ Adv. (in halve opl.) ƒ0.57, Dienstaanb 10 38. Pers. gevr. f0 48 Adv. „Br. bur. v. d. bl." 10 c. meer de aanmeldingsformulieren wordt er nadrukkelijk op ge- 4 wezen, dat deze zoowel door J den werkgever als den werk- nemer moeten worden onder- 4 distributiestamkaart 4 Geboren u Maart en 4 Voor arbeidsinzet beidsbureau Alle aanmeldingsplichtigen van de lichtingen 1921 en 1922, die tot dusver wegens ziekte, enz. niet hun aanmeldingsplicht op het door de Arbeidsbureaux aangegeven tijdstip konden vervullen, worden opgeroepen op Maandag 31 Mei 1943, des avonds tusschen 18 en 19 uur op het Gewesteljjk Arbeidsbureau te verschijnen, om aan hun aanmeldingsplicht te voldoen. De distributiestamkaart en het persoonsbewijs moeten worden medegebracht. Er wordt nogmaals op gewezen, dat de werkgever voor de aanmelding verant woordelijk is. 4 moet 105 van De Sportlaan, Cornelis Helpsters van het □uitsche Roode Kruis bij de uitgifte van boeken in het lospitaal. Met een deine 'at de helpster van bed tot bed. (Orbis-Holland) Het Nederlandsche Arbeidsfront heeft, ten einde de verzorging der gezinsleden van hen, die in Nederland of in het bui tenland in Europa werk aanvaard hebben, in betere banen te leiden, in overleg met de departementen van Sociale Zaken en Financiën, een regeling ontworpen welke met terugwerkende kracht van 3 Mei j.l. af in werking treedt bij besluit van den secretarissen-generaal van bovengenoemde departementen. Aan een allengs onhoudbaren toestand in vele Nederlandsche gezinnen die in de practijk meestal op steun waren aan gewezen zal hiermede een einde zijn ge komen Financieele tegemoetkoming kan krachtens bovenbedoeld besluit verleend worden aan bewoners van het bezette Nederlandsche gebied, n.l. aan Nederlan ders, Nederlandsche onderdanen, vreem delingen en statenloozen, voorzoover lan ger dan drie jaar in Nederland woonach tig. Voor zoover bedoelde categorieën na 21 Juni 1940 arbeid in Nederland of in het buitenland hebben aanvaard, kunnen zij voor de navolgende tegemoetkomingen, die blijkens de bepalingen van het besluit noch loon, noch ondersteuning ingevolge de Armenwet zijn, in aanmerking komen: 1. Sociale toelagen: 2. Overbruggingsgeld 3. Kleedingtoelagen; 4. Verteringsgeld; 5. Reiskoetentoelagen. Te Bergambacht heeft de wnd. boerenleider in Zuid-Holland de eerste vier raden voor de binnenvisscherij ge ïnstalleerd, n.l. voor de gemeenten Berg ambacht, Stolwijk, Meerkerk en Streef kerk. In de Korte Geere te Middelburg is de timmerman I de R. van een dak ge vallen en aan de gevolgen overleden. De inspecteur voor de prijsbeheer- sching te Leeuwarden heeft den winkelier K. Land te Veendam veroordeeld tot een geldboete van ƒ7.000 met verbeurdver. klaring van een hoeveelheid in beslag ge nomen alcohol en wijn. Land had sedert geruimen tijd zijn toewijzingen vóór wijn en sterken drank clandestien verhandeld naar Amsterdam. Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 G'r0 No. U500 Bijkant. Schev. Keizerstr. 319, Tel. 550310. Fil.s Rijsw., Kantoorboek!). Leeuwendaal, Oranje). 3. Tel. 119461; Voorb., Boekh. H.E.G.Ruys, Heerenstr. 1M, Tel. 778038; N.V. Kantoorb. Th. J. de Koning, Goudsbloem). 3, Tel. 330263; Boekh. J. B v Seters jr., Theresiastr. 108a, Tel. 772414; Boekh. E.D. Couvée, v.Hoytemastr. 66 Tel. 721187 Te Rijswijk In Rijswijk moeten de radio-ontvang- toestellen, -toebehooren en -onderdeelen ingeleverd worden in één der lokalen van de school aan de Eschdoornstraat, ingang 1, op de hierna te noemen werkdagen tusschen 9 en 13 en 14 en 18 uur. 1 Junivoor houders woonachtig in de straten Abeelsfraat. Acacialaan, Alexan- derlaan. Beetslaan, Berkstraat en Bilder- dijklaan. 2 Juni Bleekerslaan, Brassers- kade, Broekmolenweg, Broekslootkade, Carel Nakkenstraat, Cederlaan, Crom- vlietkade, Dahliastraat, Dennelaan en Doelenstraat. 4 Juni Caan van Neck- laan. 7 Juni Da Costalaan, Delftweg, van Dijcklaan, Eiklaan en Elzelaan. 8 Juni Emmastraat, Eschdoornstraat, Frans Halskade, Frederiklaan, Frederik Hendrikstraat, Geestbrugkade, Geestbrug- weg en Generaal van Geenplein. 9 Juni Haagweg en Heerenstraat. 10 Juni Haan tje en Sion, Hoornbruglaan en Jaagpad. 11 JuniHuis te Hoornkade. leplaan, Jo sef Israëlslaan en Julialaantje. 15 Juni Juliana van Stolbergstraat. Kastanjelaar) en Kerklaan. 16 Juni: Kerkstraat. Klei weg, Koninginnelaan, Laan Hofrust, Laan te Blotinge en Leliestraat. 17 Juni Leeuwendaallaan. Lindelaan en Maurits. laan. 18 Juni Lijsterbeslaan, Meidoorn- straat, Molenlaan, Nassaukade. Olmstraat en Oranjelaan. 21 Juni van Ostadelaan, Ottoburgsrraat, Pasgeldlaan, Paulus Pot. terlaan, Penninglaan, Plataanstraat, Po- pulierlaan. Princesselaan, Prins Hendrik- laan en Regentesselaan. 22 JuniRem- brandtkade, Resedastraat, Rotterdamsche- weg, Rozenstraat, Ruysdaelkade. School straat en Smidsstraat. 23 JuniSparre- laan. Stadhouderssrraat, Steenlaan. Thie- renskade. Tollensstraat, Torenstraat en Tuinstraat. 24 Juni Tulpstraat, Valk. rust, Valkruststraat, Verhagen Metman- sfraat, Vlietweg en Vondellaan. 25 Juni v. Vredenburchweg, Waldeck Pyrmont- laan. Wilgekade, Willem de Zwijgerlaan, Willem Marisstraat, Willemstraat en Zwarte Pad. Op grond van de beschikking van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (Commissaris-Generaal voor bijzondere aangelegenheden) no. 43/1943 betreffende de verplichting tot aanmelding voor den arbeidsinzet, worden bij dezen voltallige deelneming aan den -1-x jn ^et en 4iet Duitsche volk opnieuw het bewijs leveren dat gij opgewekt en op ieder oogenblik bereid tot den inzet uwe plichten vervult en daadwerkelijk alle aan u gestelde ta ken vervult. Kleedingtoelage Een kleedingtoelage kan worden ver. leend aan de arbeiders, die voor het werk kleeding, schoeisel e.d. noodig hebben, doch hierin zelf niet kunnen voorzien, en wel één keer in een periode var 52 weken. Wanneer een arbeider gedurende een periode van drie maanden voordat hij werd tewerkgesteld werkloos was, kan deze toelage worden toegekend, zonder dat deze behoeft te worden terugbetaald. In andere gevallen zal deze voor twee- 16 Juni: Nieuwstraat, Oosteinde en Oost* derde gedeelte moeten worden terugbe- taald. ROME, 29 Mei. (Stefani.) Formaties vliegtuigen van de Spil hebben de havens Soussa en Bone gebombardeerd xyaarbi. de haveninstallaties doeltreffend werden bestookt. Livorno, Foggia, het gebied van Lucera en plaatsen op Sicilië werden door de vijandelijke luchtmacht met bommen en mitrailleurvuur aangevallen. Aan openbare gebouwen en aan particu liere woonhuizen werd aanzienlijke schade toegebracht. In Livorno vielen talrijke slachtoffers. De verliezen en de schade in de andere plaatsen zijn minder hoog. Tijdens deze luchtaanvallen werden vijftien vijandelijke vliegtuigen neerge schoten 4 door onze jagers boven Li vorno, 4 door Duitsche jagers boven Sicilië, 7 door het luchtdoelgeschut, waar, van twee te Livorno, 1 bij Pantellaria en 1 bij Porto Empedocle, 2 te Castel Vetrano en 1 te Marsala. zijn van den onder 1 genoem- 4 den Ausweis melden zich op J de volgende uren: 14.30- 15.30 de letters A t/m L J 15.30- 16.30 de letters M t/m Z J tonende in het gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau in ’s-Gravenhage, omvattende de gemeenten: der. Haag, Wassenaar, Leldschcndam, Voorburg, Jtjjswjjk en Wateringen, opgeroepen om in de periode van 29 Mei 1943 af een „nmeldingsformulier bij het Arbeidsbureau ip ontvangst te nemen en dit op de Hierna genoemde dagen in het Gewestelijk Arbeidsbureau persoonlijk af te geven: in Jan., Febr., Maart en April 1924 geborenen melden zich aan op 31 Mei in Mei, Juni, Juli en Aug. 1924 1 Juni in Sept., Oct., Nov. en Dec. 1924 2 Juni in den tjjd van 8.3016.30 nur op de desbetreffende afdeeling, Prinsegracht 73, sonsterrain, t.w.: 1. Personen, die niet in het bezit zijn van een geldigen Answeis, melden zich op de volgende uren: VERDUISTEREN 'leden tot 5.30 uur. Van 30 Mei5 Juni van 22 uur tot 5.30 uur. Maan: 29 Mei op 3 57 u onder 1.30 u; 30 Mei op 4.22 u. onder 17 43 u.; 31 Mei op 4.44 u„ onder 18.55 u, 3 Juni N.M Nachtdienst dokters- tusschen 22 u en 7 u No. 113058. Ziekenfondsleden de Volharding no 116364 z.g. Stads patiënten no 19 Ztekenvervoer (Ziekendie'nst Den Haag) No. 115995, keering genoot krachtens de verordening no. 138/42 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het beëindigen van arbeids overeenkomsten van tewérkgestelden bi stilgelegde ondernemingenf ontslagen is uit den Nederlandschen Arbeidsdienst of de Nederlandsche Waffen S.S. en on middellijk voor zijn indiensttreding werk zaam was op de sub a. aangewezen wijze. De sociale toelage zal bedragen bij een verdiend loon van minder dan 25 per week 10 van 25 tot 26 11 per week van 26 tof 27 12 per week en zoo vervolgens. De maximale uitkee- ring zal bij een weekloon van 60 en hooger 45 per week bedragen. Als ail- gemeene voorwaarde geldt, dat 60 pCt. van het nieuwe loon plus het scheidings- geld en de. sociale toelage niet meer mag bedragen dan 90 pCt. van het vroegere netto-loon. Onder het nieuwe loon wordt voor hen, die in het buitenland werken, dan verstaan het grondtoon, dat bij 48- urige arbeidsweek kan worden verdiend. Prestatietoeslagen, accoordtoeslagen en eventueele kindertoeslagen worden niet meegerekend. Voor in Nederland tewerk- gestelden wordt onder het nieuwe Icon verstaan het werkelijk verdiende arbeids. loon na aftrek van sociale lasten en loon- en inkomstenbelasting. Onder vroeger verdiend loon zal wor den verstaan het gemiddelde nettoloon, gerekend over de laatste vier weken, voor afgaande aan de plaatsing. Voor maand- loonen wordt de laatste maand in aan merking genomen. In bijzondere gevallen kan hiervan worden afgeweken en het loongemiddelde over de laatste 13 of 26 weken als grondslag gelden Voor zelf standigen geldt het gemiddelde netto-in- komen, dat bij voortzetting der werkzaam, heden zou zijn verdiend, als basis. De uitbetaling van de sociale toelage vindt wekelijks plaats door of vanwege het ge westelijk Arbeidsbureau op voorwaarde, dat door den betrokkene minstens 60 pCt. van het nieuwe loon ter betaling aan de genen. tot wier onderhoud de arbeider verplicht is, is overgemaakt. Overbruggingsgeld Voor het in het buitenland tewerkge stelde arbeiders kan een „overbruggings- geld” ter hoogte van het laatst verdiende loon worden verstrekt en wel gedurende de eerste drie weken van het verblijf bui. tenlands. Voor in Nederland werkenden is de termijn op één week gesteld. Het overbruggingsgeld wordt door of van- wege het gewestelijk Arbeidsbureau uit- betaald aan de rechthebbenden. Te Voorburg De toestellen enz. moeten te Voorburg ter inlevering worden aangeboden in het gebouw van de Montessori-school in het parlf Vreugd-en-Rust aan het Oosteinde en wel op de hieronder aangegeven dagen. 31 Mei Badhuislaan, Broekslootkade, Da Costalaan en -plein, dr. Blookers- straat, Einddoirpstraat, Fransche Kerk straat, Heldenburgerdwarsstraat, Kerk straat, Kerkhofstraat, Adm. de Ruyter- laan nos. 117. Laan van Heidenburg* Laan van Oostenburg, Laan van Rusten burg en Oranjelust. 1 JuniLusthofstraat* Marialaan, Molenwijkstraat, Noordenburg- laan, Oostenburgerdwarslaan, Rozenboom- laan, Schoolstraat, Sionstraat, v. Scha- genstraat, Veenkade, Voorhofstraat, Vos- senburchstraat, Zwartelaan. 2 Juni: Park weg nos. 1152, Prinses Mariannelaan, 4 JuniBleyenburgstraat, Claudiusstraat, Heerenstraat, Koninginnelaan, Laan var» Middenburg. Willemstraat, Tuinluststr.: 7 Juni: Heeswijkstraat Paradijsstraat, Redenburgstraat, Soomerluststraat en -plein Vrijburgstraat Westeinde Zegt- ruststraat en Westenburgstraat. 8 Juni: Agrippinasrraat, Arentsburghlaan, Binck- horstlaan, Corbulokade, den Burghstraat, Effathalaan, Hadrianusstraat, Flaviusstr.* Hofwijckstraat, Hoonvlietstréat, Hoek- weg, Hoekenburglaan, Hooge Weidelaan, Jacob Arentsstraat Klein Arentsburgh- straat en Overburgkade. 9 Juni: Looiers- laan, N.Havenstr., Oosterloostr., Opwyck- straat, Parkweg nos. 153 P. Leeuwesteyn. 10 Juni: Damsigtstraat, Dr. Beguinlaani Duivesteynstraat, Eenhoornstraat, Esse- steynstraat, Groen van Prinstererlaan, Haasburgstraat, Laan van Sevenstar, Laan van Swaensteyn, Laan van Leeuwesteyn. 11 Juni: Prins Hendrikstraat, Prins Albert, laan, Rusthoflaan, Roodelaan, Schelling- laan, Sophiastraat, van Deventerlaan en -plein, Veurschelaan, Westerlookade. 15 Juni: Buitenruststraat en -plein. Emma straat, Eemwijkstraat en -plein, Joh. W* Frisostraat, Loolaan en Mauritsstraat, i en werkgevers j z maken zich strafbaar wanneer zjj f 4 4 Jongens en meisjes van de Hitler- jeugd Op 29 en 30 Mei viert gij dit jaar weer üw grootste sportfeest, den Reichs- sportwetikampf Meer dan ooif zijt gij verplicht uw gezondheid, kracht en capaciteiten te bewaren en te bevorderen om aan alle eischen van den oorlogsinzet in vollen omvang het hoofd te kunnen bieden. De lichamelijke opvoeding staat daarom mede op den voorgrond van uw opleiding in de Hitlerjeugd. Door uw Reichssportwettkampf moet gij vierde oorlogsjaar den Führer 1 Juni: nrs. 2 Juni: nrs. 4 Juni: nrs. 5 Juni: nrs. 1201 t.m. 1600 7 Juni: nrs. 1601 t.m. 2000 8 Juni: nrs. 2001 t.m. 2400 9 Juni: nrs. 2401 t.m. 2800 10 Juni: nrs. 2801 t.m. 3200 11 Juni: nrs. 3201 t.m. 3600 12 Juni: nrs. 3601 t.m. 4000 15 Juni: nrs. 4001 t.m. 4400 16 Juni: nrs. 4401 t.m. 4800 17 Juni: nrs. 4801 t.m. 5200 18 Juni: nrs. 5201 t.m. 5600 19 Juni: nrs. 5601 t.m. 6000 21 Juni: nrs. 6001 t.m. 6400 22 Juni: nrs. 6401 t.m. 6800 23 Juni: nrs. 6801 t.m. 7200 24 Juni: nrs. 7201 t.m. 7600 25 Juni: nrs. 7601 t.m. 8000 HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 29 Mei. (D.N.B.) Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend Aan het OosteLijke front van het Koe- banbruggehoofd mislukten ook gisteren verscheidene met tanks en sterke lucht- rtrijdkrachten uitgevoerde aanvallen der bolsjewisten door het onwrikbare verzet van onze troepen, die door sterke forma ties van de luchtmacht in hun afweer. swijd op schitterende wijze werden ge steund. De vijand leed zware verliezen aan menschen, materiaal en tanks. Formaties jachtvliegtuigen schoten al leen ia het Zuidelijke deel van het Ooste. lijk» front bij drie eigen verliezen 45 bolsjewistische vliegtuigen neer. Aan deze successen hebben Slowaaksche jagers aandeel met 10 overwinningen in de kicht. Een hevige plaatselijke aanval van den vijand fen Noorden van Missitsjansk werd bloedig afgeslagen. Gevechtsvliegtuigen bestookten in den afgeloopen nacht het havengebied van Bone met bommen. In de morgenuren van 29 Mei ontstond in het zeegebied van Duinkerken een ge vecht tusschen Duitsche bewakingsstrijd- krachten en een formatie Britsche mofor- torpedobooten. In het verloop van het ge- vecht, dat zich op zeer korten afstand af speelde, werden twee vijandelijke motor- torpedobooten tot zinken gebracht en verscheidene andere beschadigd. Onze strijdkrachten zijn voltallig op hun steun punt teruggekeerd. Sociale toelagen Aan een gehuwden arbeider, die onder dienstverplichting of daarmee gelijk te stellen omstandigheden in Nederland of in het buitenland is geplaatst, waardoor het hem niet mogelijk is, dagelijks of tenminste eenmaal per week huiswaarts te keeren en hij genoodzaakt is, afzon derlijk te wonen van de personen of den persoon, tot wier levensonderhoud hij verplicht is, kan ten behoeve van deze(n) na zijn vertrek, nadat de periode, waar over hef overbruggingsgeld wordt ver strekt. is verstreken, voor den duur van „bibliotheek" zijn werkzaamheden elders een sociale toelage worden toegekend, wanneer hij onmiddellijk voor zijn tewerkstelling a. werkzaam was, hetzij in loondienst, hetzij als zelfstandige b uitkeering ge noot kraphtens een van overheidswege gesubsidieerde wachtgeldregelingc. uit keering genoot als wachtgelder in over, heidsdienst d. gedurende niet langer dan 26 weken uitkeering genoot krachtens de ziektewet, de ongevallenwet of land en tuinbouwongevallenwet 1922 e. uit vorder in Noordelijke richting zee. District G Prinsegracht vanaf de Brouwersgracht richting Groote Markt straat. Groote Marktstraat. Kalvermarkt, Muzenstraat, gedeelte Zwarteweg van Muzenstraat tot brug Rijnstraat, Rijn straat. Lekstraat tot Weteringkade. ge deelte Weteringkade tot Binckhorsthoek, Binckhorsthoek, Trekvlietplein, Bonfe- koestraat, Rijswijkscheweg tot Waldorp, straat, Waldorpstraat tot viaduct Paral lelweg, gedeelte Parallelweg van het viaduct tot de van Ravesteynstraat, van Ravesteynstraat gedeelte Hobbemasfraat tot Zuid Buitensingel, Zuid Buitensingel, Brouwersgracht. District HGrens gemeente Rijswijk en Voorburg (de Broeksloot) spoorlijn RotterdamDen HaagAmsterdam Binckhorsthoek. spoorlijn Den P' Utrecht tot grens Voorburg. Ingezonden bezwaarschriften Ingezonden bezwaarschriften of verzoe ken om inlichïingen ontslaan niet van inleveringsplicht. Na afkondiging van de beschikking betreffende het verbeurdver klaren van de zich in het bezette Neder landsche gebied bevindende radio-ontvang. toestellen is bij ’t hoofdbestuur der P.T.T. een stroom van brieven binnengekomen, waarin vragen betreffende den inleve ringsplicht worden gedaan. Het aantal ontvangen brieven is zoo groot, dat de antwoorden daarop niet voor den afloop van den inleveringstermijn kunnen wor den verzonden. t sonen gedurende den tijd, dien zij r J hiervoor noodig hebben, van werk J t vrjj te stellen en het salaris, resp. 4 loon door te betalen. Aanmel- dingsplichtigen en werkgevers J 4 maken zich strafbaar wanneer zij f J handelen in strijd met de be- 4 palingen der -J trachten deze te ontduiken. 4 Betreffende de invulling van de aanmeldingsformulieren wordt er nadrukkeljjk op gewezen, dat deze zoowel door den werkgever als door den werknemer moeten worden onderteekend. Bij de afgifte van het aanmeldingsformulier moet de distributiestamkaart worden medegebracht. Zij, die tot aanmelding verplicht zjjn, dienen persoonlijk bij het Gewesteljjk Arbeidsbureau te verschijnen. Zjj moeten desverlangd alle noodzakelijke bescheiden overleggen, alsook alle noodzakeljjke inlichtingen verstrekken. Indien tot aanmelding verplichte personen in dienstbetrekking zijn, moet de werkgever de verklaring van den tot aanmelding verplichten persoon aangaande den duur der dienstbetrekking op het formulier door ondertëekening en eventueel door plaatsing van een firmastempel bevestigen. Van de verplichting tot aanmelding zijn vrijgesteld: 1. zij die de Duitsche nationaliteit bezitten en bij bureaux van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche gebied, van het „Arbeitsbereich” der Nationaal-Socialistische Duitsche Arbeiderspartij in Nederland, onderafdeelingen er van of er bij aangesloten organisaties werkzaam zijn; 2. zij, die de Duitsche nationaliteit bezitten en bij bureaux van de Duitsche Weer macht, de Waffen SS, de Duitsche politie en den Rijksarbeidsdienst werkzaam zijn; 3. de ambtenaren en arbeidscontractanten van het Rijk, de provincies, de ge meenten en andere publiekrechtelijke lichamen, alsmede zij, die werkzaam zijn bij de Spoorwegen, de P.T.T. en de Nederlandsche Bank; 4. leden der voormalige Nederlandsche Weermacht, voor zoover zij volgens de bekendmaking van den Weermachtsbevelhebber Nederland d.d. 29-4-1943 onder worpen zijn aan de terugroeping in de krijgsgevangenschap; 5. zij die zich reeds ingevolge IX van de beschikking no. 30/1943 betreffende de sluiting van de bedrijven moeten aanmelden; 6. geestelijken en leden van een geestelijke orde; 7. personen, die overeenkomstig II, lid 2 van de beschikking no. 43/1943 van de verplichting tot aanmelding zijn vrijgesteld. Zij', die de Duitsche nationaliteit bezitten en tot aanmelding verplicht zijn, melden zich by den Duitschen „Fachberater” van het aangegeven Gewestelijk arbeidsbureau. Tot aanmelding verplichte personen en werkgevers, die in str(jd met de be palingen van bovengenoemde beschikking handelen of deze trachten te ontduiken, dus b.v. hun verplichting tot aanmelding niet of niet behoorlijk nakomen, met tpzet of uit nalatigheid onjuiste opgaven doen enz., worden gestraft; insgelijks nitlokkers, mededaders en medeplichtigen. De Directeur van het GewesteliJk Arbeidsbureau L. TH. A. MEYS hoek Savornin Lohmanlaan. Lohmanlaan tot Stadhoudersplein, Wittlaan tot Johan de Wittlaan, de Wittlaan tot Adriaan Goe- Adriaan Goekooplaan tot Scheveningscheweg. PRIJS DEZER COURANT: Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. p. 3 mnd. met „Kikeriki” ,,De Nieuwste Mode”, „Kol. Bijbl.” en „Letterk. Bijbl.” ƒ3.15. Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.70, z. Modebl. ƒ3,95. Êuitenl. ƒ9.45. Bij postkant tegen de geld goedgek abonn pr.Afz. nr. 5 c.. tr. p.p 10 c. vliet-straat. 17 Juni: Plaats van Midden dorp, Park Vronesteyn, Rembrandtlaan, Veldzichtkade, Vlietenburgstraat, Vijver hof, Vondelstraat, Waalhofflaan, Wevers- laan, Woelwijkstraat, Wijkerlaan. 18 Juni: v. Faukenbergestraat en -plein, v. Gaes-i bekestraat, v. Geusaustraat, v. Heurn- straat (oneven nummers), v. Sevenberge. straat, v. Tuyllstraat, v. Wassenaerstraat, 21 Juni: v. Barbansonstraat, v. Naeltwijck- straat, Watervlietstraat, v. Wateringelaan, Potgieterlaan, Rhijnvis Feithstr., Tollens- kade, ter Capellenstr., v. Winoxbergestr. 22 Juni Hoekwaterstraat, Jac. Catsstraat, Pompe, v. Meerdervoortstraat, v. Arenu bergelaan, v. Alphenstraat, v. Beyereru straat, v. Duvenvoordelaan. v. Egmonde- straat, 23 JuniAdm. de Ruyterlaan no* 17A enz.. Nic. Beetslaan. Park de Werve, Perkstraat en v, d. Palmstraat, 24 Junij Bilderdijklaan en -plein, de Melemstraat, Fransstraat, Gouverneurkade, L. v. Nieuw Oost Einde, Pauwstraat, v. Halewijnplein, v. Heurnstraat (even nummers), v. Hor- vettestraat en Staringkade, 25 Juniv. Ha- lewijnlaan, v. Lodensteijnstraat, Mate, nessestraat, v. Montfoortstraat, v. d. Marcksfraat, v. Leydenstraat, v. Lugten- burgstraat, v. Pabstlaari, v. d. Wervestraat en v. Woudekade. De uren van inlevering zijn voor de familienamen, beginnende met een der letters A t.m. F van 8.10 uur, G t.m. K van 1012 uur, L t.m. R van 12.30 14.30 uur, S t.m. Z van 14.3016.30 uur. Handelaren, die handel drijven in radio- ontvangtoestellen enz., dienen deze voor werpen op lijsten te registreeren en deze lijsten in drievoud vóór 3 Juni a.s. bij de politie in te leveren. (w.g. AXMANN.) Overeenkomstig den wensch en den wil van onzen Führer Adolf Hitler, den Führer van alle Germanen komt gij thans, zooals ieder j:ar bijeen voor uw grootste sporL bijeenkomst, den Reichssportwettkampf, om de gezondheid, de kracht en het presta. tie- en uithoudingsvermogen van de Duit sche jeugd op de proef te stellen en om opnieuw bewijs af te leggen van het hooge peil van uw kunnen. De Reichssportwettkampf beteekent voor ons in oorlogstijd *n;er dan een sportief meten van krachten. Hij vormt tegelijker tijd onze overtuiging van onze totale over winning. Want een jeugd, die in het vier de oorlogsjaar in staat is voor een Rijks- wedstrijd bijeen te komen, moest eigenlijk den vijand tot het inzicht brengen dat zijn strijd kansloos is, moest hem zeggen, dat Duitschland slechts harder en doelbewuster geworden is en dat zijn jeugd, ondanks terreur door bommen en de menschheid hoonende middelen, zooals met ecrasiet ge vulde vulpenhouders, gezond en tot presta ties in staat gebleven is en blijven zal. Vervuld van deze wetenschap zullen wij ook in de toekomst onzen grootsten plicht zien in het gezond en tot prestaties in staat houden van onze lichamen, opdat wij te allen tijde bereid en in staat zijn al datgene te vervullen, wat Führer en volk van ons verlangen en de eerbied voor de waarde van het Germaansche bloed, de stem van onze voorvaderen, gebiedt. 1 (w.g. BLOMQUIST) het jaar 1924 voor (Gewesteljjk Prinsegracht 4 sousterrain), zijn Maandag, uit de J gemeenten den Haag, Wassenaar, 4 4 Leidschendam, Voorburg, Rijs- 4 wjjk en Wateringen aan de beurt alle mannen, geboren in de maan- J 4 den Januari, Februari, Maart en 4 April van het jaar 1924. 4 4 De tijden van aanmelding zjjn 4 als volgt: 4 1. Personen, die n i e t in het be- 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 2. Personen, die wel in het bezit J f - - -- 4 4 4 4 4 4 4 3. Betreffende de invulling van .1 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 worden meegebracht. f De werkgevers zijn verplicht de tot aanmelding verplichte per- *1 Ingevolge de beschikking van den Höheren SS- und Polizeiführer d.d. 13 Mei 1943, betreffende de verbeurdverklaring van radio-ontvangtoestellen, -toebehooren en -onderdeelen, en onder verwijzing naar zijn bekendmaking daaromtrent in de dagbladen van 25 Mei 1943 maakt de wnd. politie-president van ’s-Gravenhage thans bekend, dat met het in ontvangst nemen van de in te leveren radio-ontvangtoe stellen enz. een aanvang zal worden ge maakt in de districten D, G en H. De inlevering dient te geschieden op de volgende adressen: District D: 6e H.B.S. 5 j. c., Nieuwe Duinweg 6; District G: School L.O., Bezemstr. 1; District H: Hal van het Openbaar Slachthuis, ingang Laakweg. De inleveringsplichtigen, wonende in deze districten, zjjn verplicht zich op Maandag 31 Mei 1943 te vervoe gen aan het hierboven genoemde adres in hun district, voor het afhalen van een volgnummer. De inlevering geschiedt daarna dage lijks van 812 en van 1418 uur volgens onderstaand schema: Opgeroepen worden voor: Dinsdag Woensdag Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag of zooveel langer als noodig zal blijken te zijn, om per dag 400 nummers af te werken, met dien verstande, dat van iedere 400 nummers, die per dag op geroepen zijn, de eerste 50 nummers tus schen 8 en 9 uur dienen te verschijnen, de tweede 50 nummers tusschen 9 en 10 uur, de derde 50 nummers van 10— 11 uur enz., waarbij gerekend kan wor den, dat steeds 5 nummers tegelijk af gewerkt worden in 6 minuten tijd. Teneinde onnoodig wachten te voor komen. dienen de inleveringsplichtigen zich stipt te houden aan de hierboven aangegeven tijden van inlevering. De begrenzing der bovengenoemde dis tricten D, G en H is als volgt District D Van strandpaal no. door de duinen naar hoek Laan PootDe Savornin Sportlaan, de Wittlaan tot Johan Johan de Wittlaan tot Adriaan kooplaan. Adriaan Goekooplaan Scheveni ngscheweg Schevenin gsche weg tot Kerkhoflaan, Kerkhoflaan tot Spar- renweg. Sparrenweg tot Koninginne gracht, Koninginnegracht, richting Ha- ringkade, Haringkade tot Nieuwe Duin, weg. Nieuwe Duinweg richting Luiksche- straat, Luikschestraat, Gentschestraat tot Zwolschestraat, Zwolschestraat tot Alke. madelaan, Alkemadelaan tot Pomp- stationsweg. Pompstafionsweg in Noorde lijke richting tot aan de Sprang, verder langs de Sprang tot aan de grens ge. meente Wassenaar en langs deze grens 4 4 Luistert op Zondag 30 Mei van J J 11.30 tot 11.45 uur over den zender 4 J Hilversum 1, op golflengte 415 4 4 meter, naar de stem der S.S., on- 4 derwerp: een S.S.-oorlogsverslag- 4 ’ever verwierf het U-Boot-Ab- 4 't teichen. J L-

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 1