No. 18520. 1943. De NOTITIES Vrijdag 25 Juni. 17 Sovjet-landingsbooten vernield De distributiebonnen nieuwe bonnen Het zeegevecht bij Scheveningen Rede van dr. Dietrich 27 SPORT ONDERWIJS BINNENLAND Drie AGENDA de Landwacht en STADSNIEUWS i OPHEFFING WERKLOOZENKAS NEDERLANDSCH ARBEIDSFRONT vrachtschepen vernietigd Boter Vleeschrantsoen Voor de periode van 27 Juni tot en KEURINGEN WAFFEN-SS EN NEDERLANDSCH LEGIOEN Sportrevue Landwacht Nederland ALS DE SIRENES LOEIEN.. Afhalen bonkaarten VISSCHERIJBERICHTEN Zware vliegtuigverliezen van de Geallieerden Keuringen voor de Waffen-SS, het Legioen BURGERLIJKE STAND Inlevering radiotoestellen Het aardappelrantsoen op 3 kg. Gelegenheid tot voortzetting van de studie HAAGSCHE COURANT Toiletzeep land, of bij het S.S.-Wachtbataljon in Voor de komende week Voor de periode van 27 Juni tot en met 3 Juli zijn voor de gebruikelijke hoeveelheden (behalve voor de A bon Aardappelen, waarop men thans slechts 1J4 k.g. krijgt) aangewezen de volgen de bonnen: A en B Brood Beschuit A eji B Aardappelen Tabak 28A 28B 30 Juni Wasch- of zeepp. 579 V Waschp. 250 gr. 30 Juni V 50 h 75 gr. 30 Juni Rijst Scheerzeep Serviesgoed enz. 587 28, 27 26 27 ,.Haagsche Courant”. „Een reis naar heb 5e het Voor de periode van 28 Juni tot en met 9 Juli zijn uitsluitend voor boter aangewezen de bonnen 26A (250 gram) en 26B (125 gram). Artikel Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen l Wi V VAAUC1 L XX XvCI met 10 Juli zijn voor vleesch en vleesch- ling kan opduiken, in den letterlijken zin waren aangewezen de bonnen (200 gram, been inbegrepen) eh (50 gram, been inbegrepen). Bloem (br.) Boter Boter Boter Boter Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Brood (of gebak) Cacaopoeder Chocolade H. J. v. d. Graaf. D. A. Pijsel- A. P. v. Zelm. L van Beugen W die ar- eveneens op een en wor- van den Voor hen, die In het studiejaar 1942/*43 niet waren ingeschreven Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld, dat een regeling Is getroffen voor hen, die, met uitzondering van het studiejaar 1942/’43. als student aan een universitelt of hoogeschool waren inge schreven. Deze personen kunnen in de gelegenheid warden gesteld, hun studie aan een uni- versiteit of hoogeschool voort te zetten, mits zij dit jaar of het volgende jaar examen doen en na teekening van de loyaliteitsverklaring. Zij dienen zich voor dit doel schriftelijk met opgave van naam en voornaam, adres en voor welke studie jaren en aan welke universiteit of hooge school zij ingeschreven zijn geweest, te richten tot het departement van Opvoe ding, Wetenschap en Kultuurbescherming, afdeeling Hooger Onderwijs, te Apel doorn. 4 DR. G. KNUTTEL EERVOL ONTSLA GEN: De burgemeester heeft overwe gende dat tengevolge van de bijzondere omstandigheden de dienst van het Ge meentemuseum niet meer op de normale wijze kan functionneeren, zoodat de lei ding tnans kan berusten bij den adjunct- directeur en de werkzaamheden van den directeur overbodig zijn geworden ge rekend met ingang van 1 Mei 1943 aan dr G. Knuttel wegens verandering in de in richting van het dienstvak onder dankbe tuiging voor de aan de Gemeente bewezen diensten eervol ontslag verleend uit zijn •betrekking van directeur van het Ge meentemuseum Tijdens de keuringen der Waffen-SS en Nederl. Legioen, waarvoor de data en plaatsen bekend gemaakt worden in de pers, kunnen zich Nederlanders aan melden In den leeftijd van 1745 jaar. Voor de gezinsleden deser vrijwilligers wordt in ruime mate gesorgd. Zij ont vangen kostwinnersvergoeding, koste- looze siekenverpleging, extra levens middelen, extra kolentoewjjzin^ enz. Z|j,die om bijzondere redenen of we gens familieomstandigheden in Neder land moeten blijven, kunnen zich aan melden bij een der in Nederland geves tigde SS-onderdeeien. Degenen, die zich bij de SS of het Ned. Legioen vrijwillig melden, worden tijdens den duur van hun verbintenis vrijgesteld van den ar beidsinzet. Alle verdere Inlichtingen worden tij dens de keuringen verstrekt. WielrennenDe tegen 4 Juli uitgeschre ven Ronde van Wassenaar voor amateurs en nieuwelingen gaat niet door. De Fransche wegwedstrijd van Valence naar Annecy over 267 K.M is gewonnen door den veteraan Benoit Faure in 7 uur 12 min Onze landgenoot Toon van Schendel werd vijfde. Het voor Zondag a.s. vastgestelde Cauberg-criterlum is afgelast. Honden: De voornaamste resultaten van de Donderdagavond door de Z.H. Wind hondenren vereeniging in het V.Ü.C.-sta- dion gehouden vlakkebaanwedstrijden waren Finale Greyhounds1. Topper in 22.2 sec.2. Lomba 3. Black Exsels. Fi nale Troostren Grejfiounds: 1. Amazone in 21.8 sec. 2. Arietta3. Fair Girl Bel- win. Finale Whippets 1. Ronny, 4 pnt. 2 Freekie, 6 pnt.; 3. Topsey, 8 pnt.; 4. Sonne von Borgfried. 'Zondagmiddag a.s. worden in het V.U.C.-stadiosj weder on derlinge wedstrijden georganiseerd. van het woord. Opeens verschijnt er een vliegtuig, het duikt naar omlaag, het af weervuur knettert en dondert en wee hem. die zich op dat ©ogenblik onbe schermd op straat bevindt! Herhaaldelijk is het gebeurd, dat deze onvoorzichtigen door een granaatscherf doodelijk werden getroffen of door een kogel uit. een mi trailleur, aan boord van het vliegtuig Het berouw komt dan te laat. Wees daarom verstandig en volg de aanwijzingen op van het luchtbeschermingspersoneel en van de politie, zij geven die in uw eigen belangi voor uw eigen veiligheid! Ga ook niet op een hoop bij elkaar staan, op een hoek van een straat. Als daar wat mocht gebeuren, zoudt ge ongetwijfeld groot gevaar loopen. Het allerbeste is, dat u zorgt, van de straat verwijderd te zijn tijdens den duur van het luchtalarm. Gij hebt' het recht, toegang tot een perceel te vragen; de bewoner heeft den plicht u toe te laten. Ga ook niet voor de ramen staan. Bedwing uw fiieuwsgierigheid. Velen hebben deze moe ten bekoopen met ernstige verwondingen aan het oog, door glassplinters. Bedenk dit alles en handel er naar, het is Voor uw eigen bestwil! Amersfoort. Tijdens deze keuringen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Ger- maansche S.S. in Nederland willen toe- Reichspressechef dr. Dietrich heeft gis teren op het congres van de Unie van nationale journalistenvereenigingen te Weenen een groote rede gehouden, waar in hij o.a. het volgende zeide; ,Jta het vierde oorlogsjaar komen de ware oorlogsdoelstellingen van onze vijan den duidelijker aan den dag. Op den ach tergrond van de feiten en gebeurtenis sen beginnen zich de lijnen duidelijker af te teekenen, dan tot dusver achter den sluier van frases het geval was. Er kan thans geen twijfel meer over bestaan: Het bondgenootschap -tusschen plutocratie en bolsjewisme streeft naar de vernietiging van Europa. De overeenkomsten zijn het bewijs, de puinhoopen van de eeuwenoude cultuurmonumenten van <ons contingent, de steenen getuigen, de massagraven van Katyn en de oorlog tegen weerlooze vrou wen en kinderen zijn voor de geheele we reld zichtbaar, zegel en brandmerk van dezen absolute» vernietigingswil Uitvoerig schetste spr. daarna de groote Europeesche cuhuurscheppingen. Hij wees er voorts o.a op. dat Roosevelt eens open lijk de vraag heeft gesteld, hoe of deze wereldoorlog moest heeten. Er is maar één naam. waarop deze oorlog het groot ste en meeste recht kan laten geldenHet is de naam „De oorlog der joden”. Tegen dezen waarlijkmonster^htigen aanslag op de menschelijke cultuur, op vrijheid en leven van de Europeesche cultuurvolken zijn de soldaten van onze naties met hun lichaam in opstand gekomen Een enkele uitbarsting van woede gaat thans als ge volg van de barbaarschheid der bolsjewis tische handlangers door dé geestelijke we reld van Europa. Het Europeesche conti nent heeft het doodelijke gevaar van het wereldbolsjewisme uitgebannen en voor de werkende menschheid bruggen gesla gen naar een nieuwe wereld van vrijheid en sociale rechtvaardigheid. Thans staan wij midden in een wereldbrand, die voor Europa en de geheele menschelijke be schaving slechts overwinning of onder gang kan beteekenen. Ook de heeren P. J. van Megchelen, voorzitter van Jiet Verbond van Ned. Journalisten, erf' mr. Rost van Tonningen hebben een rede gehouden Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat Nederlanders, die zich aanmelden voor de Landwacht Nederland, ingevolge verlangen van den Leider der N.S.B. van hun huidige werkgevers hun loon of ten minste een deel van hum inkomen uit ar beid van totdusver. gedurende hun dienst tijd doorbetaald moeten krijgen Voorzoo ver een bedrijf niet in staat is. het loon verder te betalen,, neemt de Fürsorge- offizier der Waffen-S.S. ondersteuning en zorg voor de familieleden op zich. In elk geval behoudt een lid van de« Landwacht Nederland na volbrenging van zijn dienst tijd recht op zijn arbeidsplaats Voorzoover de Fürsorgeoffizier der Waffen-S.S. de Morgen te 3 uur zal mei J V. C Hefting In het Panorama Mesdag, Zeestraat, een speciale rondleiding hou den op de tentoonstelling „Kinderen in den Ouden tijd" Het is noodig gebleken, dat het publiek nog eens met grooten nadruk wordt ge wezen op zijn plichten tijdens lucht alarm, want een groot deel trekt zich er eenvoudig niets van aan en blijft kalm op straat loopen, als de sirenes beginnen te loeien. Ook het rijdend verkeer stoort zich weinig aan de bepalingen. In ver schillende steden ziet men de auto’s, auto bussen en fietsers doorrijden, alsof er geen vuiltje aan de lucht is, alleen de trams blijven staan. Men onderschat het gevaar en, als men geen vliegtuig in de lucht ziet, ziet men er heelemaal geen been meer in, zijn weg te vervolgen, in plaats van het einde van het luchtalarm af te wachten. De practijk heeft evenwel uitgewezen, dat het gevaar zeer plotse- ZATERDAG 26 JUNI Zeiss-Planetarium Voordracht over Noorden". 15.45 en 20’u. Stadsschouw burg. Hochzeit des Figaro”. 18 u. Prjncesse-Schouwburg. ..Amphitryon” 19.15 u. Gek. v. K en W. „Circus Mandera”. 14 en 19.30 u. Dlllgentia. Voqjdrachtsoefening leerlingen van Wil lem Ravalli. 19.15 u. Scala. ..Pension Wespennest” 19.30 u. Duindigt. Paar- dencourses. 14.30 u treden. Personen tusschen 18—30 jaar aanmeldingsplichtig zijn voor den beidsinzet, kunnen zich even der keuringsdagen aanmeldim den gedurende hun verbintenW arbeidsinzet vrijgesteld. 2« Juni 9—14 uur den Haag, café „Den Hout Bezuidenhoutscheweg. Morgen Van ’8.3012.30 zijn aan de beurt voor het afhalen van distributie bescheiden de letters HalHex Morgen v»n 912 uur zijn voor de inwoners van het Benoordenhoutkwartier, van Sche- veningen.Noord en van Scheveningen- Zuid (onderscheidenlijk in de lokalen van Diepenburchstraat 1, Ooststraat 1 en Tes- selschestraat 65) de letters KrLem aan de beurt. SCHEVENINGEN,25 Juni. Klein middel tarbot ƒ5ƒ6, kleine tarbot ƒ3.50, groote griet ƒ5, kleine griet ƒ2.50, kleine middel tong ƒ7, kleine tongen 2.505.50, slips 1, groote middelschot 3, klein middelschot 2,50„ klei® schol ƒ0,80ƒ2, pufschol ƒ0.50, pufschar ƒ0.30, bot ƒ1 groote rog ƒ1 kleine rog ƒ0.50, poon f 1 20f 3 visenpuf f 0.10, alles per kg. BEVALLENS. Petrie geb. Brasser, d. E. van Bommel geb. Fengels, d H. A. A. Huyben geb. v. d. Ende, d. L. Verheijen geb Koster, d. |P Visscher geb. van Buuren, d. A. C. M Ger ritsen geb. Zijdenbos. d. A. M. West- maas geb van Iterson. d. C. E. Schel- lart geb. van Rest, z A. van der Mee# geb. den Duik, d L. Schlahmilch geb Frielink. d M Seitzlnger geb. Dek kers. z A M. Amelink geb. Berg, d. L. J Haak geb. van Leeuwen, d. A. J. A. Kruijt geb Klaverstijn, z. A. C. M. M. van der Ham geb. Huinink. d. A Kervezee geb. Kambeel. z. G. Terlouw geb. Ketel, d. C. J. Leidek ker geb Krijgsman, z. A. W, Houdijk geb. Gerritse, z. J. J. van den Dorp Walraven geb. Oosterling, d. H. G. Zwolle geb Klement, z. H. A. Groe nendijk geb. Gerritzem. d. J Bal geb. Hofland, z W. van Zijderveld geb. Apeldoorn, d. A. F Jansen geb. de Zwart, d. M. H. Sabee geb. Dee, z. A. A M. v. d. Meijs geb. v, Lochem, z OVERLEDEN: P. Korvlng, zoon, 16 u. J. P. G. Mahieu, zoon, 6 u. C. Guijt, dochter. 7 dagen. W Romeijn, zoon 19 dagen. H, Koning, man van M. C. Gi- bon, 74 j. D. Meeuwsen, vrouw van L. H. E. Mulder, 63 j. A A. van der Linden, man van A. W Silliakus, 36 i. F L. Prins. vrouw van W H Hoebert, 70 J. In de distMbten A en B zijn morgen aan de beurt voor het inleveren van radio- ontvangtoestellen (district A: Chr. school, Catharinastraat 7 (L.) en district B school Lo. de la Reijweg 210): District A: Kat- wijkschelaan, Koolaan, Kijkduinplejn, Kijkduinachestr. (L.), Laan Jan van’ de Kroft (L.), Laan v. Meerdervoort. Leyweg (L Lievenstr Listzstr. (L.), Lobelia- laan, Lobeliaplein, Lohengrinstr., Loozer- laan, met inbegrip van Escamp- en Uit- hofspolder (L Lupineweg. ■Strict Bi Ilpendamplein, Jaarsveldstr,, Jan <e Weertstr Jan van Rodestr., Jo- hannesburgstr., Jutfaasstr.. Kaapschepl., Kaapstr., Kempstr., Cornhertstr., Koot- wijkstr., Kortenhoefschestr., Kritzinger- str. Langnekstr., Larenschestr., Leersum. str„ Lenteweg., Leyweg, Loenenscheplein, Loenenschestr Loosdrechtschestr., Loos- duinschekade. Lopikplein, Lopikstr. In het district K zijn morgen aan de beurt voor het inleveren van radiotoesteL len (school L. O„ v. Heutszstraat 12): Ternootstr., Theresiastr., Usselincxstr., Vlietstr., Volkerakstr de Vriesstr., Waals- dorperlaan. Weteringkade, Wilh. v Prui- genstr., Willem van Outhoornstr., v. d. Wijckstr Ijsclubweg, Zuidwerflaan, Zuld- werfplein, Zijdelaan. Te Wassenaar zijn tot en met 26 Juni aan de beurt degenen, die wonen aan straten, lanen, wegen, enz. waarvan de namen beginnen met de letters U tot en met Z Aantal t.m. 2 k.g. 26 Juni 1 k.g. 26 Juni 1} k.g. 3 Juli 1 k.g, 3 Juli ACADEMISCHE EXAMENS: Groningen. Bevorderd op proefschrift, tot doctor in de wis- en natuurkunde de heeren S J Ritzema en J. E. Muller. DIVERSE EXAMENS: H.B.S Vlierboomstraat eindexamen H.B.S. A Bonnen 26A 26 B 27A 27B Beschuit (br, of gebak) 26 70 gr. 26 Juni Beschuit (br. of gebak) 27 70 gr. 3 Juli 590 t.m. 593 70 gr. 10 Juli 250 gr, 27 Juni 125 gr. 27 Juni IA 26A 250 gr. 9 Juli :8B 26B 125 gr. 9 Juli 400 gr. 26 Juni 100 gr. 26 Juni 400 gr. 3 Juli 100 gr. 3 Juli 150 gr. 10 Juli' 100 gr. 10 Juli 25A 25B t 26 A 26 B 27A 27B 3, 4-34 25 Gort 585 25A Kind, 27A K. 250 gr. 10 Juli Havermout 584 Honden, en kattenbrood Jam 586 Kaas Koffiesurrogaat Margarine Margarine Margarine Margarine Melk Suiker Suikerwerk Tabakskaart Tabakskaart Taptemelk Tapte- of karnemelk Vleesch 27A Vleesch 27B Vleesch 28A Vleesch 28B ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT ROME, 25 Juni. Tijdens verscheidene nachtelijke aanvallen op vijandelijke con- vooien, die langs de kust van Noord-Afrika voeren, hebben onze formaties torpedo- vliegtuigen nieuwe successen behaald en 3 groote vrachtschepen van totaal 31.000 ton tot zinken gebracht en 3 schepen be schadigd. De haveninstallaties van Bizerta en gemeerde schepen werden door onze bommenwerpers aangevallen. Plaatsen op Sardihië werden gisteren en in den afge- loopen nacht gebombardeerd door vijan delijke formaties, aan wie door Italiaan- sche en Duitsche jagers en door luchtdoel. - artillerie groote verliezen werden toege-^ondersteuning^ overneemt eelden de vol bracht. Er werden 7 vliegtuigen door Ita- liaansche jagers. 23 door Duitsche jagers, en 3 door batterijen iuchtdoelartillerie neergeschoten. Twee van deze laatste toe stellen vielen ..nabij Macomer en een te Olbia te pletter. Van slachtoffers onder de bevolking en schade van eenigen om vang wordt slechts melding gemaakt in de provincie Sassari te 'Chilivani en Golfo Aranci. Twee van onze vliegtuigen worden vermist. In een aanvulling op het weermacht- bericht wordt medegedeeld, dat de verlie. der bevolking te Chilivani en Golfo ATfinci 1 doode en 8 gewonden bedragen. DUIT8CH WEERMACHTBERICHT HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER, 25 Juni. Het Opperbevel van. de Weermacht maakt bekend: Aan het Oos telijke front verliep de dag, enkele plaat selijke gevechten in hét gebied van Weli- kije Loeki uitgezonderd, kalm. De lucht macht boorde in het Lagunengebied van één Koeban 17 tandingsbooten in den grond en bestookte stellingen, kwartier- ruimten voor de troepen en de ravitail- leeringsverbindingen van den vijand. In het Middeilandsche Zeegebied werden zonder eigen verliezen 33 Britsche en Amerikaansche vliegtuigen neergescho- ten. waarvan alleen 23 door Duitsche jagers. Formaties Britsche bommenwerpers vlogen in den afgeloopen nacht boven West-Duitsch gebied en vielen verschei dene steden, waaronder in het bijzonder Wuppertal-Elberfeld en Remscheid met talrijke brisant- en brandbommen aan. De verliezen der bevolking in de aangevallen steden zij» zwaar. Totdusver werd het neerschieten van 31 vijandelijke bommen werpers gemeld. Acht andere vliegtuigen verloor de vijand bij aanvallen overdag op de bezette gebieden in het Westen. Snelle Duitsche gevechtsvliegtuigen bombardeerden in den nacht van 24 op 25 Juni afzonderlijke doelen aan de Engel- sche Zuidkust. Duitsche duikbooten boorden in de Mid deilandsche Zee in zware gevechten van krachtig beschermde convooien 3 schepen met 15.000 brt. in den grond. t In verband met de toenemende af levering van vroege aardappelen, wordt de hoeveelheid aardappelen, welke per bon ter beschikking wordt gesteld, van 2 op anderhalf k.g. teruggebracht. Ten gevolge daarvan geeft van 27 Juni tot en met 3 Juli elk der met „27A aard appelen” gemerkte bonnen, recht op anderhalf k.g. Daar personen van 4 tot en met 13 jaar en van 21 jaar en ouder over 2 bonnen ,,27A” beschikken, ontvangen zij dus 3 k.g. per week. Per sonen van 14 tot en met 20 jaar be schikken over 3 bonnen, zoodat zij 4 en een half k.g. per week zullen ontvangen, terwijl de hoeveelheid, welke voor kin deren van 1 tot en met 3 jaar ter be schikking gesteld wordt; anderhalf k.g. bedraagt, daar deze kinderen maar c^ver één bon beschikken. De bonnen „27B aardappelen” geven, zooals vroe ger, recht op 1 k.g. per week, zoodat de toeslag voor personen, die op grond van hun inkomen over L-inlegvellen be schikken, geen vermindering zal onder gaan. Op de z.g. rantsoenbonnen, waar op is vermeld „aardappelen een rant soen”, zal in de toekomst 3 k.g. aard appelen inplaats van 4 k.g. gekocht kunnen worden. Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd deelt o.a. nog het volgende mede: De kwaliteit van de aardappelen is thans zoodanig achter uitgegaan, dat speciale' maatregelen moesten worden genomen, om de aard appelen van den oogst 1942 zoo spoe dig mogelijk te ruimen, waartoe gedu rende enkele weken een extra-bon voor aardappelen is aangewezen. Na 28 Juni a.s. kunnen geen oude aardappelen meer voor consumptie worden aange voerd. De bij den kleinhandel aanwe zige voorraden oude aardappelen zullen uiteraard nog wel in consumptie wor den gebracht. In de week van 28 Juni tot 3 Juli zal het publiek derhalve een kle.in gedeelte oude aardappelen en voor het overige nieuwe aardappelen bü den kleinhandel kunnen betrekken. Speciale uitkeerlngen boven de Rijks, regeling voor leden N.A.F. Zooals onlangs gemeld heeft de leider van het 'Nederlandsch Arbeidsfront be sloten, dat met Ingang van 3 Juli de werkloozenkag van het Nederlandsche Ar beidsfront zaï verdwijnen. In geval van werkloosheid zullen dan de werkers aan gewezen zijn op den Staat. Zij zullen dan overeenkomstig de Rijksregeling in geval van werkloosheid een ultkeerlng ont vangen. Genoemde uitkeering zal lager zijn dan het bedrag, dat de leden van het Ar beidsfront tot dusverre bij werkloosheid ontvingen. Zooals gezegd was hier sprake van een verzekering. Nu de werkloozen- kas van het Nederlandsche Arbeidsfront wordt opgeheven en derhalve de verzeke ring ophoudt te bestaan, heeft de leider van het Arbeidsfront een overbruggings- regeling getroffen. Hij heeft bepaald, dat leden van het Nederlandsche Arbeidsfront bij onvrij willige werkloosheid een toeslag op hun uitkeering ingevolge de Rijksregeling kunnen ontvangen, indien aan de navol gende voorwaarden is voldaan: a. min stens 52 weken onafgebroken lid zijn en minstens 52 volledige wekelijksche of 12 volledige maandelijksche bijdragen heb ben voldaanb ingeschreven staan bij een Gewestelijk Arbeidsbureau c. uitkee ring ontvangen ingevolge de Rijksrege ling. Deze toeslag oedraagt 10 pCt. van het inkomen, hetwelk het lid vóór het in treden van de werkloosheid heeft genoten en wordt vastgesteld op grond van de ge middelde contributieklasse, volgens welke gedurende de 26 weken aan de werkloos heid voorafgaande is bijgedragen. De toe slag loopt uiteen van 10 cent per dag tot 1 per dag en is afhankelijk van de con tributie, welke door het lid wordt be taald. De duur van den toeslag bedraagt na een lidmaatschap van 1 tot 2 jaar ten hoogste 42 dagen 7 weken en kan na een lidmaatschap van 10 jaren en meer 16 weken bedragen. De toeslag wordt ook verstrekt over alle officieel erkende feest dagen. indien deze dagen voorkomen in een periode van werkloosheid en niet op een Zondag vallen Het totaal aantal dagen per boekjaar kan achter elkaar of met onderbreking worden uitgekeerd. W^^looze leden moeten van hun werk loosheid terstond persoonlijk aangifte doen bij het plaatselijke kantoor van het Nederlandsche Arbeidsfront waaronder hun woonplaats valt. De rechten van de leden van het Neder landsche Arbeidsfront die tot dusver een bijdrage aan de Werkloozenkas van het Arbeidsfront hebben betaald, blijven on verminderd van kracht. Voor de leden, die tot en met 3 Juli 1943 lid waren van de Werkloozenkas van het Arbeidsfront, is een speciale regeling getroffen. Indien de uitkeering krachtens de Rijksregeling tezamen met den toeslag van het Neder landsche Arbeidsfront en eventueel door betaald loon en/of ontvangen vergoeding minder bedraagt dan 70 pCt. van het gemiddelde dagelijksche inkomen voor ge huwden, kostwinners alsmede naars, die hun huishouding in stand hou den met hun eigen kinderen of met een inwonende huishoudster, respectievelijk 60 pCt. voor ongehuwden, wordt een aan vullende uitkeering verstrekt. Het aldus verkregen totaalbedrag mag 70 pCt. resp 60 pCt. van het gemiddelde dagelijksche inkomen niet overschrijden. Om deze aanvullende uitkeering te kun. nen ontvangen, moet aan de volgende voorwaarden zijn voldaan: a. het lid moet tot aan de opheffing van de vroegere Werkloozenkas daarvan lid zijn geweest; b. het lid moet minstens 52 weken onafge broken lid geweest zijn en minstens 52 volledige wekelüksche of 12 volledige maandelijksche bijdragen aan de Werk loozenkas onafgebroken hebben voldaan; c het lid moet uitkeering aangevraagd hebben ingevolge de Rijksregeling. De tijdsduur, gedurende welken het lid aanspraak kan maken op de bovenge noemde bijzondere aanvullende uitkeering is afhankelijk van het aantal jaren onaf gebroken lidmaatschap en loopt bij een lidmaatschap van 1 tot 2 jaar tot eind 1944 en maximaal tot 1953 bij een onafge broken lidmaatschap van 18 jaar en lan ger. Het is mogelijk, dat de Rijksrege ling, waarvan hierboven wordt gesproken, op 3 Juli a.s. nog niet in werking kan treden, ‘omdat het Departement van Soc. Zaken nog niet alle maatregelen heeft ge. troffen. Het Nederlandsche Arbeidsfront zal er voor zorgen dat zijn werklooze leden hiervan niet de dupe kunnen wor den. Het ligt daarom in de bedoeling om de uitkeeringen tot en met 21 Juli 1943 nog als voorheen te doen geschieden, zoo als deze in het Werkloozenkas-reglement zijn vastgesteld. Van 1 Augustus 1943 af zal het nieuwe reglement in werking treden. Voorts ligt net in net voornemen om de contributie voor leden van het Neder landsche Arbeidsfront met, 40 50 pCt. te verlagen zulks om tegem >e'. te komen aan de bezwaren van hen die deze con tributie te hoog vonden gende richtlijnen: De vrouwen van ieden van de Land wacht Nederland, die tot nu toe tot 150 gulden per maand hebben verdiend, ont vangen gen ondersteuning van maande lijks ƒ65 Voor elk kind tot 16 jaar wordt per maand ƒ21 betaald. De Fürsorge offizier der Waffen-S.S. neemt verder de betaling van de huur over Bovendien wor. den de premies van de loopende verzeke ringen geheel vergoed Dit betreft levens verzekeringen. ziekteverzekeringen, uit keeringen bij overlijden en brandassuran- tie». Verder wordt voor kinderen boven 16 jaar. voorzoover hun opvoeding nog niet voltooid is. een uitkeering van f36 per maand per kind verleend. Kinderen onder 16 jaar, die niet in gezinsverband leven, die echter aanspraak op ondersteuning heb. ben (buitenechtelijke kinderen) ontvangen eveneens een ondersteuning tot ƒ36 oer maand per kind. De familieleden van een lid van de Landwacht Nederland ontvangen extra levensmiddelenkaarten en brandstofkaar- ten, voorzoover dit lid van de Landwacht Nederland geheel of gedeeltelijk kostwin- naar was. Leden van de Landwacht Nederland, die grootere inkomens hebben gehad krijgen ook dienovereenkomstig groote ondersten- ningsbedragen uitbetaald. Wanneer een lid van de Landwacht Ne derland tot nu toe zijn ouders voor het grootste deel heeft ondersteund en voor hun voeding gezorgd heeft, dan kan een kostwinnersvergoeding uitbetaald worden van ƒ60 tot ƒ90 per maand Bovendien kan in bijzondere gevallen een huurtoe. slag worden verleend De Landwacht Nederland is een troep, die onder leiding van Duitsche en Neder, landsche kameraden slechts Nederlanders omvat, die in het kader van de Waffen- S.S. bestemd zijn voor de verdediging van het Nederlandsche grondgebied. Aanmel ding voor de Landwacht Nederland kan tijdens de keuringen of bij het S.S.- Ersatz-Kommando Niederlande. den Haag Korte Vijverberg 5 geschieden. Nederlanders, die verplicht zijn tot aan. melding voor den arbeidsinzet In Duitach. land, kunnen zich aanmelden voor de Landwacht Nederland en zijn tijden» hun diensttijd vrij van den arbeidsinzet. n Premiekeuring te Alkmaar van veu lens, 1-jarige hengsten en merries van 1 tot 7 jaar type tuigpaard. uitgeschr^ ven door de afdeeling Noord-Holland fer V.L.N. Tijdens het draven voor de Jury Een prachtige schimmel en haar veulen, welke waren aangegeven voor net sterschap. Eig. C Oly jr en Salen- tein (Heilo). (C.N.F.-J. Zeylemaker) Eindexamen 366 Voor slaagden: H. F. Bordewijk, Adolphine Boswinkel. Gerda Huygens, H. van Kuilenburg, Catharina E. Landman J v d. Lely. J D. Rosman, Marianne E. Schilperoort, J K Schmetz. Maria G. Velthuysen Cornelia Verhaar, J W. A. Visée J J van JVin, J van IJsendoom 3e H.B.S. Fisherstraat. Geslaagd de damesA. v d. Touw, J. C. v. d. Ban. L B. M Lammerts E, A. J. Nijkamp weduw- de heerenB. Reiff. C. G. J. Reijers. nd hou- |H Warmenhoven. P. D Burggraaf. J .1 Rodenburg, C H v. Staaden. A H Stomp. H. P ter Weer N H. C. E. Zee- venhoven. R. A Bijl, J Dhont, W Fon der ie H. J. v. d. Graaf. D. A. man de Bruin, C. F. Carelsen V. C. Dake H Henning. A. Meijer. E R. Nettekoven. R. Schuurma. C Maarschalkerwaard. J. H de Muelenaere C. P Pluilaart en G J Podt. Afgewezen 4 cand R K. Lyceum voor meisjes Eindr examen M.M.S. Geslaagd: Tina v Berkel. H.B.S. voor meisjes (tijd, gevestigd. Laan van Meerdervoort 57.) Leerlingen, die geslaagd zijn voor het eindexamen van de afdeeling Middelbare school voor meisjes. J, A Achilles, A. Adam, C. Ar- nouts, M. E. A. Braat, M E. Deibel, H. W. van Dijk. J. Feenstra, D. M. Glastra van Loon, S. B. J, Goverts. M. T Habra. ken, M. Hardeman. G. H. H. Hartogh Heys. A. M. S. ten Have. P. H de Haze Winkel man, I. H. van den jleuvel. B A J M. van 't Hof, E. A. de Jongh J. A Klaren, J. Kok. J. H. de Konink. C. H.' de Mol van Otterloo. A. S. Nebbeling, C. J. Olie rook, H V. Overakker. E. S. Roosenburg, W J. M. van Schalkwijk. H. G. Schuurs- ma^G. E. W._ Solleveld, C. B. Stevens. E zei, N A. J. Woudenberg. D. Zeilmaker. Hei o.b.-h;rsatzKoinni<muo lyeaenana deelt mede: Nederlanders, van ^jisch bloed in den leeftijd van 1745 Jaar (ook gehuwden) die lichamelijk zoowel als geestelijk goed ontwikkeld zijn en zich geheel kunnen geven aan de eischen, welke de opleiding hun stelt, kunnen zich bij de genoemde adressen vervoegen, teneinde gekeurd te worden. Bij de onderzoekingen worden ook alle gevraagde inlichtingen verstrekt met betrekking tot de verzorging der familieleden, duur der opleiding, extra levensmiddelen, enz. De aandacht wordt dat voor de vrijwillige paalde redenen in N< blijven, de mogelijkheid bestaat, hun 25STE COSI FAN TUTTE: Maandag a.s. zal door de Kameropera de 25e opvoering van Mozart’s komische opera „Cosi fan tutte” in de regie v^i Hans Strohbach als feestvoorstelling worden gegeven in den Stadsschouwburg. J. Twuyver. G^JvI. Verkruisen, L. B. Wen- VERDUISTEREN Van 22.15 aar tot 5 aar Maan25 Juni op 2.05 u„ Ander 14.22 u. 26 Juni op 2.28 u„ onder 15.33 u. 2 Juli N. M, Nachtdienst dokterstusschen 22 u. en 7 u. No. 113058. Ziekenfondsleden de Volharding No. 116364 z.g. Stadspatiënten No. 49. Ziekenvervoer (Ziekendiensi Den Haag) No. 115995, erop gevestigd, ers, die om be- lederland moeten 250 gr, 10 Juli 7 30 Juni 500 gr. 10 Juli 594 t.m. 596 100 gr. 10 Juli 588 250 gr. 7 Aug. 28A 250 gr. 9 Juli 28B 125 gr. 9 Juli 25A 250 gr. 27 Juni 25B 125 gr. 27 Juni 25 t.m. 28 1| L. 10 Juli Muisjes, of boterh.str. 586 300 gr. 10 Juli Puddingp. verm. enz. 583 100 gr. 10 Juli 25B Kind 27B Kind 250 gr 10 Juli 45 gr. 31 Aug. 2-14, 2-15 4 punten hij onze vrijwilligers verzorging achter het front. Een kopje koffie en een sigaret. (S.S.P.K. Vermeer dienst te doen bij de Landwacht Neder- In verband met het in het Weer- machtbericht van 23 Juni gemelde af slaan van een Britschen aanval op een Duitsch convooi in net zeegebied van Scheveningen, waarbij 7 vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten, ver neemt het D.N.B.: Ondanks het optre den van sterke formaties vijandelijke vliegtuigen, is tot dusver nog niets van deze Britsche pogingen gelukt Onder de bescherming van vlootstrijdkrachten en voortreffelijk afweergeschut aan boord, bevaren de Duitsche convooien hun routes. Dikwijls ontsthan er voor de Fransche of Nederlandsche kust lucht gevechten, waarbij de Engelschen vaak 50 en meer vliegtuigen gebruiken. De taak der bewaklngsstrijdkrachten van de Duitsche marine heeft een buiten gewoon belangrijken strategischen ach tergrond, n.1. het openhouden van de Duitsche zeewegen van de Spaansche kusten tot aan de Barentszee, over een lengte van bijna 4000 k.m. of 2200 zee mijl. Deze zeewegen leiden in het Ka naal vlak langs de Engelsche kust en bieden den Britschen vliegers dus vol doende gunstige mogelijkheden voor den aanval. Wanneer niettemin tot dusver nog geen der Britsche aanvallen succes gehad heeft, dan ligt dit enkel en alleen aan het hooge moreel en de voortreffe lijke opleiding van de Duitsche beman ningen. Engeland beheerscht zelfs de wateren om het eigen eiland niet meer, laat staan die van den Atlantischen Oceaan, of van de Noordelijke IJszee. Zonder het harde ingrijpen van de Duit sche marine zouden de wateren om West-, Midden- en Noord-Europa al lang geblokkeerd zijn. Thans is echter zelfs de straat van Dover geen Engelsche zeestraat meer en alle pogingen van de Bjritten, om haar weer tot een En gelsche zeestraat te maken, mislukken door den strijdlust van de Duitsche zee lieden. S Cl VlCdgUCU VIM.. pwilivil Sinaasappelen 4-35 (rood) 300 gr. 10 Juli Soep, en Justabletten 589 1 rants. 10 Juk k.g. 10 Juli 100 gr. 10 Juli 1 rants. 26 Juni 1 rants. 3 Juli 25 t.m. 27 1J L. 10 Juli “I 28 11 L. 10 Juli 200 gr. 26 Juni 50 gr. 26 Juni 200 gr. 10 Juli 50 gr. 10 Juli Zeep Alg. 578, V, Eenh.z, 24} a 75 gr.

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 1