Uur der vergelding zal komen De rede den van Führer nemen in Gevechten bij Kief hevigheid toe geschoten. Zij heeft daarmede een groot aandeel in het verhinderen van vijande lijke doorbraakpogingen. s <1 No. 18638. 1943. Dinsdag 9 November. de Duitsche eindoverwinning Fanatiek vertrouwen in Indrukwekkende den van herdenking 9den November van Een onverbrekelijke lots verbondenheid Sovjetscheepsverliezen in de Straat Kertsj; nieuwe landingspoging afgeslagen Met bloed bezegeld VERDUISTEREN Van 17—7.45 Schatting meubilair personeele belasting Uitreiking distributiebescheiden OPCENTEN GRONDBELASTING VOOR DE PROVINCIE ZUID-HOLLAND HAAGSCHE COURANT Dienstaanb. ƒ0.38. Pers, gevr. ƒ0.48. Adv. ,JBx. bur. v. d. bl/’ 10 e. meer. HITLER SPRAK GISTEREN TE MÜNCHEN VOOR ZIJN OUDE STRIJDMAKKERS van (Margrit Heyer-Stapf) (Archief H. C.) (Zie verder le blad oaa ij was Londen weer gebombardeerd DUITSCH WEERM ACHTBERICHT van „Werp geen „scherp" tusschen de aardappelschillen” over hopen. uur Nov. op Nov. op Nov. het den De i iederen PRIJS DER ADVERT.t 1—11 m.M. (5 reg.) ƒ1.06, elke m.M. m. tot 22 m.M. (10 reg.) ƒ0.19. Elke m M. m. 21 ct. Halve oplaag halve pr. Reel. ƒ0.51 p. m.M Bewijsn. 5 ct., fr. p. p. 10 ct. KI. Adv. (in halve opl.) ƒ0.57. voor Daar 4.02 u.; 5.20 u. 9 u„ 10 u., 12 Botsingen in Zuid-Italië De zender Rome meldtIn Cantanzaro (Apulië) hadden Italiaansche patriotten de vlag met den fascistischen lictoren bundel geheschen. Canadeesche troepen openden uit geweren en machinegeweren het vuur op het weerlooze volk, waarbij 143 mannen, vrouwen en kinderen ge dood en vele vrouwen en kinderen ge- „Denkt U aan de speelgoedinzameling van den Jeugdstorm?” Ik ben gelukkig, dat het ons gelukt is uit de handen van deze treurigste verschijningen van dit overigens zoo geweldige tijdvak tenminste den man te redden, die zelf alles gedaan heeft niet alleen om zijn volk groot, sterk en gelukkig te maken, doch ook om het te laten deelnemen aan een historisch conflict, dat tenslotte het lot en de cul tuur van dit continent zal bepalen. Naar de waarde op 1 Januari 1940 Bij resolutie van den secretaris-gene- raal van Financiën is bepaald, dat de schattingen van de waarde van het meubilair voor het jaar 1944 behooren te geschieden naar de waarde daarvan op 1 Januari 1940. Maan; onder 16.26 onder 16.49 V. M. Schepmann stafchef van de S.A. De Nationalsozialistische Parteikorres- pondenz meldtDe Führer heeft met in gang van 9 November 1943 den totdusver met de leiding van de aangelegenheden belasten stafchef Schepmann benoemd tot stafchef der S.A. Het gevaar uit het Oosten Deze bolsjewistische kolos, aldus ver volgde de Führer, zal tegen Europa storm loopen, zoolang hjjzelf niet ge broken en verslagen is. Of wil iemand misschien beweren, dat Finland den wereldvrede bedreigd heeft? Niettemin werd het aangevallen en zon der het ingrijpen van Duitschland zou reeds in 1941 zijn bestaan aan een vree- selijke beproeving blootgesteld zijn ge weest. Niemand zal ook in ernst geloo- ven. dat de Estlanders, de Letlanders of de Litauers den Oeral hadden willen ver. overen. Niettemin heeft de Sovjet-Unie besloten deze menschen uit hun landen te Na de Italiaansche ineenstorting Dat de Italiaansche ineenstorting met al haar consequenties niet zonder terug slag kon blijven op het geheele oorlogs gebeuren is vanzelfsprekend. Desondanks zijn de verwachtingen van onze vijanden ook hier vergeefsch. Wat zij dadelijk bij het begin gehoopt hebben, is niet ont- staan en er zal ook niet ontstaan, wat zij voor de toekomst hier verwachten. Zij hadden gehoopt, dat met één slag de Duitsche divisies in Italië afgesneden en vernietigd zouden worden, dat de Duit sche eilandbezettingen hierdoor verloren zouden gaan, dat de Balkan als een rijpe vrucht in hun schoot zou vallen en dat zij dan het oorlogsgebeuren met één slag naar de Duitsche grens zouden kunnen overbrengen. De Führer heeft gisteren temidden van zijn oude garde in de zaal van den Löwenbrau-keller te München deel genomen aan de herdenkingsplechtig heden ter gelegenheid van den 9den November. Hij sprak daarbij een gloed volle rede uit, die meermalen door dave renden bijval werd onderbroken. Zoowel bij zijn aankomst als vertrek werd de Führer stormachtig toegejuicht. Jeugdige tuiniersters van de schooltuintjes gaan met den oogst (boerenkool) huiswaarts. (C.N.F.-Schimmel- penningh) De strijd bij Rabaul Japansche jagers hebben gedurende een aanval op Rabaul 16 vijandelijke machines neergeschoten en er 4 bescha digd. Twee Japansche machines zijn niet op hun steunpunt teruggekeerd. De wedergeboorte De Führer herinnerde zijn oude strijd makkers eraan, hoe hij toen in de dagen van de ineenstorting het besluit nam, tegen deze ontwikkeling op te treden, de natie op te roepen om haar van haar in wendige gebreken te genezen en de voor de verdediging van het bestaan noodige krachten weer te mobiliseeren. Hij her innerde aan zijn onversaagd worstelen om de harten van het volk en hoe het besef van de onafwendbare noodzakelijk heid eener oplossing van de problemen, die op fcet volk drukten, langzaam gtoei- de. Hij herinnerde aan den 8sten Novem ber 1923. toén een' stap naar een derge lijke oplossing beproefd werd en mis- PRIJS DEZER COURANT; Voor ’s-Gravenhage bij vooruitbet. p. 3 mnd. met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”, „Kol Bijbl.” en „Letterk Bijbl.” ƒ3.15. Fr. p. p. met Modebl. ƒ4.20, Z. Modebl. ƒ3.95. Buitenl. ƒ9.49. Bij postkant tegen de geld, goedgek. abonn.pr. Afz nr. 5 c„ fr. p. p. 10 c. De stormloop naar den Brenner is geworden tot een offensief met een slakkengang ver ten Zuiden van Rome. Hij zal nu zün tol aan bloed eischen, en wel niet naar goedvinden van onze vijanden, doch in groote lijnen volgens onze plannen. Elke nieuwe landing zal hen dwingen steeds meer scheepsruimte te binden. Zij zal de strijdkrachten van onze vijanden versplinteren en het ge bruik van onze wapens nieuwe moge lijkheden geven. Waar ook maar een dergelijke landing wordt gedaan, stuit zij op onze paraatheid en men zal dan wel de ervaring opdoen, dat het om nu eens met Churchill te spreken: „Een ding is om tegenover de Ita lianen op Sicilië te landen en het een geheel ander ding is om tegenover de Duitschers aan het Kanaal, in Frank rijk, Denemarken of in Noorwegen te landen.” Dan zal ook blijken of onze terughoudendheid op menig gebied zwakheid of koele berekening was. Morgen van 8.3016.30 uur vindt de uitreiking van distributiebescheiden plaats in het gebouw aan de Groot-Hertoginne- laan en voor het bijkantoor Loosduinen AJidastraat 1 voor de namen beginnende met Gru t.m. Hon. In het bijkantoor Scheveningen-Noord (Ooststraat 1) van 9 —16.30 voor de letters Hij t.m. KI. en in het bijkantoor Benoordenhout (van Die- penburchstraat 1) van 916.30 voor de letters Feu t.m. Ga. In zijn rede verklaarde de Führer dat er nauwelijks een tijdperk in de geschie denis der menschheid is, waarin in 20 jaren zoo geweldige gebeurtenissen, die de wereld bewegen en het lot der vol ken vormen, hebben plaats gegrepen. In groote trekken herinnerde hij in een terugblik zijn toehoorders aan het gebeu ren in dit tijdvak. Hij typeerde het Duit sche Rijk van 1914, de parlementair.demo- cratische monarchie, waarin het jodendom was binnengedrongen in den staat, in het politieke leven en vooral in de z.g. lei dende klasse, en waarin het economische leven op velerlei gebied uitdrukkelijk do mein van het jodendom werd. De politiek van het toenmalige Rijk, aldus vervolgde de Führer, was slechts gericht op het be. houd van den wereldvrede. Alléén al het feit, dat het Rijk van toen, hoewel het bijna 30 millioen inwoners meer had dan Frankrijk, een kleinere legersterkte bezat, weerlegt het best de later geuite bewe-. ring, dat de vrede toen door dezen staat bedreigd was. De omsingeling van Duitschland had geen ander doel dan dat, hetwelk door talrijke Engelschen volko men openlijk werd uitgesproken, n.l. dat het Rijk als de organisch sterkste Euro- peesche kracht door een coalitie-oorlog moest worden vernietigd, precies zooals Engeland in vorige eeuwen eerst Spanje, daarna Nederland en tenslotte Frankrijk in langdurige oorlogen had bestreden. Het kleine Britsche eiland, dat door tallooze oorlogen langzamerhand een kwart van de geheele aardoppervlakte had onder worpen deed niettemin bij het begin en tijdens den duur van den eersten wereld oorlog geen afstand van de oude, afgesle ten moraliseerende phrasen, die Engeland totdusver nog in eiken oorlog vergezeld hebben: „Strijd voor de vrijheid der klei ne volken, strijd voor de hervorming der wereld in den zin der gerechtigheid, strijd voor democratie, strijd voor de gelijkheid van alle rassen’’. De Führer herinnerde eraan, dat in weerwil van de geweldige wereldover- macht tegen het toenmalige Duitsche Rijk, op geen enkele plaats beslissende over winningen werden behaald, zoodat de de finitieve ineenstorting minder was toe te schrijven aan de uitwerking van het zwaard dan wel aan den invloed eener ondermijnende propaganda. Een Ameri- kaansche president goochelde het demo cratische Duitschland van toen in 14 pun ten het ideale beeld van een nieuwe wereldorde voor. Het volk was politiek te weinig geschoold om door dezen nevel te kunnen heenkijken en had te weinig ervaring in het ernstig opnemen van de mocratische verzekeringen. De staatslei ding bestond uit zwakkelingen, die in plaats van volgens hun plicht tot den laatsten ademtocht te vechten, den schijn baar gemakkelijker weg van het vergelijk en daarmede van de onderwerping betra den. Zij werden daarbij aangezet door partijen en leiders, die niet alleen gees telijk, maar ook materieel in handen van het buitenland waren. den indruk alsof de kippen en ganzen op zekeren dag tegenover de vossen de plechtige verkla ring zouden willen afleggen, dat zij niet meer voornemens zijn den vossen het toe slaan te verhinderen, in de hoop de vos sen daardoor tot vegetariërs te kunnen maken. Regeeringswijziging in Frankrijk S.P.T. meldt uit Berlijn: Omtrent een eventueele regeeringswijziging in Frank rijk werd gisteren op een desbetreffende vraag in de Wilhelmstrasse geantwoord, dat weliswaar sedert geruimen tijd de Fransche regeeringschef Pierre Laval voornemens is een verandering in de re geering aan te brengen of aparte posten in het Fransche bestuur te completee- rea, doch dat niet kon worden gezegd in h r deze plannen reeds zijn verwer kelijkt. Wel weet men met zekerheid, zoo heeft men te Berlijn verklaard dat de ..-rincipieele politieke koers der Fran- sehe regeering met deze verandering niets te maken heeft. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 9 November. Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend Ten Zuiden van Kertsj werd een nieu we landingspoging der Sovjets afgeslagen. In de Straat van Kertsj bracht een be- wakingsformatie der marine opnieuw 2 vijandelijke motor-kanonneerbooten als mede een motortorpedoboot tot zinken en beschadigde een kanonneerboot ernstig Aan de Noordelijke toegangen tot de Krim hielden onze troepen ook gisteren met succes tegen toenemenden vijande- lijken druk stand. Een eigen aanvalsactie aan het front van den Dnjepr ten Zuid westen van Dnjepropetrowsk verliep succesvol. De vijand leed aanzienlijke verliezen aan menschen en materiaal, terwijl de eigen verliezen gering zijn. In het strijdgebied van Kief namen de gevechten vooral ten Zuiden en Westen van de stad in hevigheid toe. Terwijl de vijandelijke aanval in eenige sectoren slechts langzaam terrein kon winnen tegenover den vastberaden afweer van onze troepen, ontrukten eigen tegenaan vallen op andere plaatsen den superieuren vijand verscheidene tijdelijk verloren ge- gane plaatsen. Ten Noordwesten van Smolensk hervatten de Sovjets hun aan vallen. Met uitzondering van eenige inmiddels afgegrendelde penetraties werden zij af geslagen. In het penetratiegebied van Newel wierp een eigen van het Zuiden uit ge opende tegenaanval den vijand ondanks hevig verzet uit verscheidene sterke stellingen. Ten Westen en Noordoosten van de stad vielen de Sovjets ten deele met versch aangevoerde strijdkrachten aan Zij werden in hevige gevechten op gevangen of bloedig afgeslagen. De afdeeling zware pantserjagers 93 heeft de laatste weken in het Zuiden van het Oostelijke front 153 Sovjetpantser-, wagens vernietigd en 24 andere onklaar* wond werden. verjagen en naar Siberië weg te voeren. Ook Roemenië was stellig niet van plan den Kaukasus en de petroleumbronnen van Bakoe in bezit te nemen, maar Rus land heeft hardnekkig er naar gestreefd, niet alleen den mond van den Donau, maar ook de Roemeensche petroleumvel- den en zelfs den geheelen Balkan te be zetten en te gebruiken als springplank voor verdere expansie. Tegenover dezen stormloop, die sedert bijna 2000 jaar Europa steeds weer uit het Oosten bedreigt, kan slechts een enkele staat met succes optreden en dat is Duitschland. En al is deze worsteling voor ons volk ook grenzenloos zwaar, zij bewijst toch, dat zonder of tegen Duitschland geen enkele staat dit gevaar zou kunnen weerstaan, dat elke hoop der verschillende Euro- peesche volken, door goed gedrag of door een vleien der Moskovieten mis schien consideratie te verkrijgen, hoog stens een kinderlijke domheid of een jammerlijke lafheid is. Zjj bewijst echter vooral, dat de mee- ning, als zou in plaats van Duitschland een andere, misschien zelfs een niet- Europeesche mogendheid de bescher ming van dit continent op zich kunnen nemen, niet slechts gedachteloos is, maar een waarlijk moreele zwakheid openbaart. Het is echter vooral het vol ledige gebrek aan inzicht bij burger lijke politici, als men in vele landen doet alsof men gelooft, dat het joodsch- plutocratische Westen het joodsch-bols- jewistische Oosten zal overwinnen. Neen, het tegendeel zal het geval zijn: op zekeren dag zal het joodsch-bols- jewistische Oosten het jodendom van het Westen ontheffen van zijn taak nog lan ger te moeten huichelen. Het kan dan vol. komen openlijk het uiteindelijke doel be kend maken. De joodsche democratie van het Westen loopt namelijk vroeg of laat zelfs op het bolsjewisme uit. Dezelfde naïeve menschen echter, die nu geloo- ven in Stalin den geest gevonden te heb. ben, die voor hen de kastanjes uit het vuur haalt, zullen het wellicht sneller dan zij kunnen vermoeden beleven, dat de opgeroepen geesten der onderwereld hen zelf ombrengen en wel in hun eigen landen. Dat in dezen oorlog Engeland weer de drijvende kracht was, dat het met de joden samen oorzaak, ontketening en voeren van den oorlog in zich vereenigt, beteekent slechts een herhaling van de gebeurtenissen van den eersten wereld oorlog. Dat echter dergelijke geweldige historische gebeurtenissen niet tweemaal tot hetzelfde resultaat leiden kan dan als zeker worden aangenomen, wanneer de krachten van eens zich niet laten ver. gelijken met die van thans. Dat het hui dige Duitschland een andere staat is dan ’t Duitschland van 19141918, zal wel voor niemand meer een geheim zijn. Zooals de 9e November 1943 ook niet meer gelijkt op den 9den November 1918. Grootste worsteling aller tijden De worsteling, waarin wij ons sedert 1939 bevinden, is te geweldig en uniek, dan dat zij met de maatstaven geme ten zou kunnen worden van kleine twis ten tusschen staten. Wij strijden nu in het vijfde jaar van dezen grootsten oor log aller tijden. Toen hij begon, de vijand in het Oosten nauwelijks 150 K.M; van Berlijn verwijderd. In Westen bedreigden zijn vestingen Rijn, het Saargebied lag in het vuur van zijn artillerie. Aan de Belgisch- Nederlandsche grens loerden de bij verdrag verbonden trawanten van En geland en Frankrijk op nauwelijks 100 K.M. afstand van onze grootste indu striegebieden, terwijl de democratische regeering van Noorwegen de overeen komsten bekrachtigde, die haar op ze keren dag in het kamp van onze vijan den moesten voeren. De Balkan droeg in zich de latente gevaren van de erg ste verrassingen. Italië was door de houding van den koning en zijn kliek tot een niet-oorlogvoerenden status ge dwongen en Duitschland was zoodoende geheel alleen op zichzelf aangewezen. Historisch unieke slagen En nu, mijn partijgenooten, heeft deze nationaal-socialistische staat in geweldige historisch unieke slagen dezen omsingelingsring verpletterd en met het heldendom van zijn soldaten de fronten bijna overal ver over de 1000 kilometër van de grenzen van het Rijk verplaatst. Onze vijanden zijn bescheiden gewor den. Hetgeen zij thans als overwinnin gen betitelen, hebben zij bij ons eer tijds voorgesteld als volkomen onbe langrijke operaties. Alleen door deze toenmalige onbelangrijke operaties is het geweldige gevechtsterrein gevormd, waarop zich de huidige volkerenworste ling in hoofdzaak afspeelt. Naast onzen grooten bondgenoot in Oost-Azië hebben lukte en de nationaal-socialistische be weging haar ernstigsten tegenslag leed en haar eerste martelaren in den strijd voor de vorming van het nieuwe Rijk kreeg. Als wij ons thans dezen 8sten Novem ber van 20 jaar geleden herinneren, dan worden wij gegrepen door tweeërlei be sef ten eerste, welk een wonderbaar- lijken weg onze beweging heeft afgelegd, welk een kracht van vertrouwen onze aanhangers bezielt. Als eenmaal in ko mende eeuwen de geschiedschrijving, on beïnvloed van het voor en tegen van een strijdenden tijd, de jaren der nationaal- socialistische geboorte critisch zal onder zoeken. dan zal zij wel niet kunnen na laten te constatee-en. dat hier sprake is geweest van de wonderbaar!ijkste >ver- wüioing van het geloof tegenover de vermeende elementen van het zake! ijk mogelijke. De tweede gedachte, die thans bij ons opkomt, kan slechts deze zijn wat zou er uit Duitschland en Europa geworden zijn, als de 8ste en 9de November 1923 er niet geweest waren en de nationaal- socialistische gedachtenwereld het Duit sche Rijk niet veroverd had Want het overnemen der macht in 1933 is onver brekelijk verbonden met den 8sten No vember 1923. Op dezen dag werden voor de jonge beweging voor het eerst de geesten gescheiden De zwakken verwij derd, de blijvenden echter bezield met een nog toegenomen, versterkt fanatis me. Lang voor het jaar 1933 telde het Nationaal-Socialisme reeds millioenen aanhangers in de volksgemeenschap van onze partij. Wat zou er echter geworden zijn van Europa en vooral van ons Duit sche Rijk en ons geliefde vaderland, in dien Duitschland gebleven was, wat het toen was, de democratische onmachtige staat van Weimarsche origine De Oost- Europeesche binnen-Aziatisch-bolsjewis- tische kolos zou zijn bewapening vol tooid en het doel der beoogde vernieti ging van Europa nooit uit het oog ver loren hebben. Het Duitsche Rijk zou tegenover deze wereldmacht in militair opzicht slechts een vorm van een wei nige weken durende weerstandskracht geweest zijn. Hoe ongegrond de gedachte was. Europa bijv, door Polen te laten beschermen, behoeft thans niet meer te worden bewezen. Even dwaas was de veel voorkomende meening, dat men misschien den bolsje. wistischen kolos had kunnen sussen, dat zijn plannen tot verovering der wereld door een vreedzaam en zichzelf steeds 1 verder ontwapend Europa uit den weg zouden zijn geruimd. Dit maakt op mij Zondag 7 November was „de dag van de solidariteit”. In de versla gen van de redevoeringen, welke op dien dag werden uitgesproken en welke verslagen men in ons blad van giste ren heeft kunnen lezen, dringt zich één motief boven alle andere naar voren, dat is het motief der lotsver bondenheid van de Duitsche en Neder- landsche Nationaal-Socialisten, uitge groeid tot een lotsverbondenheid van de Germaansche volken, die, naar het woord van Mussert, met bloed is be zegeld. Deze Germaansche solidariteit belichaamt den onwrikbaren wil rot een gemeenschappelijke verdediging van levensruimten en levensbelangen. Welke deze belangen zijn, is reeds zoo vaak uiteengezet, maar de weerstand, het wanbegrip, dat de Nationaal-Socia listen in ons land op dit punt moeten overwinnen, maakt herhaling nood zakelijk. Eens zal het licht toch moeten doorbreken! De rede van den Leider Heeft dan ook in zooverre niets nieuws gebracht, maar nieuw zal toch voor velen in den lande zijn geweest de gloed, de overtuiging, de bezieling, waarmede juist op dit oogenblik Mus sert heeft gesproken. Wij herhalen: juist op dit oogenblik. Want laten we elkaar nu maar niets voor de oogen draaien, wij maken zeer spannende dagen door, een periode, waarin het gaat om het lot van Europa en waarin, zooals de Rijkscommissaris zich in zijn indrukwekkende rede heeft uitgedrukt, om de laatste beslissing gestreden wordt. Zij, die op een Anglo-Ameri- kaansche winning meenen, dat mo menteel de zaak van Duitschland en zijn bondge- nooten er niet gunstig voorstaat er zijn er in het kamp der anti’s, die zich op dit punt zelfs gedurfde beweringen veroorloven. Wat hoort men al niet be weren in het kamp der vijanden! Een ineenstortend thuisfront, een naderende catastrophe in het Oosten, gebrek aan dit, gebrek aan dat en nog véél en véél meer. En wat zien we nu gebeuren? Als mokerslagen gericht op de losgelaten demonen der vijandelijke leugenpropaganda, worden in niet min der dan drie magistrale redevoeringen binnen één etmaal van Adolf Hitler, van dr. Seyss-Inquart en van Mussert stuk voor stuk deze „gedurfde be weringen” weerlegd en niet alleen weerlegd, maar ver over deze boosaar dige activiteit heen, wordt een absoluut geloof uitgesproken in de eindoverwin ning, een geloof, dat wortelt in den eigen volksbodem, door den Rijkscom missaris in het bijzonder psychologisch op voortreffelijke wijze ontleed en be licht. Men hoort weleens spreken over „het geheime wapen”. Welnu, dat „geheime wapen” i s er. Niemand zal het meer na deze redevoeringen kunnen ontken nen. Het is een machtig wapen, dat, rustig gehanteerd, onfeilbaar in zijn werking zal zijn. Men kan het noemen: het rotsvaste vertrouwen, men kan het noemen: den onwrikbaren wil der Na tionaal-Socialisten, van de Duitsche en van de Nederlandsche Nationaal-Socia listen, samenstrijdend in een door bloed bezegelde lotsverbondenheid, waarvan op dezen dag der solidariteit op zoo grootsche wijze alom in den lande werd getuigd. Het wapen van den wil en van het vertrouwen! Niet van een onbere- deneerden wil of van een blind vertrou wen, maar wél van een wil, die onuit roeibaar én van een vertrouwen, dat even fanatiek als vastgeworteld is. „De overwinning zal zijn bij hem wiens wil harder is”, heeft de Rijkscommissaris gezegd en van dien harden, van dien stalen, onbreekbaren wil getuigde ieder woord van den Führer, getuigde ook het woord van den Rijkscommissaris, wiens geloof in de eindoverwinning door ieder zal worden gedeeld, die de macht van „het geheime wapen” heeft leeren doorgronden. Met dit wapen in de hand der vastberaden strijders gaat de opmarsch voort op den weg naar Europa’s herrijzenis, naar het Europa van de toekomst, waarvan Rijksminis- ter dr. Seyss-Inquart een pakkende be schrijving heeft gegeven, een Europa, waarin, zooals hij zei, geen mensch zal zijn, die geen kans heeft op een betere toekomst, waar een waarachtige sociale orde zal heerschen en waar recht zal zijn voor iedereen. Daarvoor, aldus dr. Seyss-Inquart, staat de Führer borg. Voor hen, die dit nog van noode mochten hebben, bevestigde de rede van den Führer dit fiere woord. ook Europeesche volken in een duidelijk inzicht de grootte van de historische taken ingezien en dienovereenkomstig hun offers gebracht. Wanneer de offers van den met ons verbonden grootsten Europeeschen staat tenslotte min of meer vergeefsch geworden zijn, dan is dit alleen toe te schrijven aan de stel selmatige sabotage van een erbarme lijke kliek, die na jarenlang weifelen zich tenslotte heeft vermand tot een enkele daad, die echter in de geschie denis als schaamteloosheid zeker aan spraak kan maken op den roem het eenmalige. In aansluiting op ons bericht over de 41 opcenten op de hoofdsom der perso neele belasting voor de provincie Zuid- Holland deelen wij tiog mede, dat ten behoeve van de provincie Zuid-Holland voor het dienstjaar 1943, evenals voor 1942. 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de onbebouwde eigendommen en 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting voor de ge bouwde eigendommen worden geheven. Het totaal bedrag, dat iedere belasting betaler over 1943 aan opcenten heeft te voldoen blijft gelijk, daar hetgeen pro vincie en gemeente meer heffen, door het Rijk minder wordt geheven. Een en ander beteekent dus een andere verdee- ling van het bedrag aan opcenten. weersportkampen staan en flinken jongen open. meten zij in een groote Germaansche gemeenschap eikaars krachten in sport en spel. Heb je zin hier ook aan mee te doen Meld je dan aanDoor den enormen toeloop wordt nog een ge legenheid tot keuring geboden. Alle jongens van 1618 jaar kunnen zich op Woensdag 10 November van 912 uur in den Dierentuin te Den Haag hiervoor melden. Het reisgeld wordt terugbetaald op de plaats van keuring. Kosten zijn er niet aan verbonden. Patroons en scholen zijn verplicht vrij te geven. In November 1918 Zoo kwam het tot den 9den, den lOden en den llden November 1918. In vertrou wen op de plechtig gegeven verzekeringen had het Duitsche volk zijn wapenen neer gelegd en zelfs zijn staatsvorm veranderd Daarmede waren de voorwaarden van onze vijanden niet slechts nagekomen, maar zelfs nog overtroffen. In nauwelijks een anderen staat der we reld kon het jodendom triomfen vieren als in den toenmaligen Novemberstaat. Niettemin begon nu een tijd van de laag- hartigste kapitalistische plundering en af persing. De democratische republiek van Weimar werd door de democraten van het Westen stelselmatig doodgemarteld. De prognose van Clemenceau, dat er in Duitschland 20 millioen menschen te veel waren, was even openhartig brutaal als bijvoorbeeld het onverbloemde dreigement van Engelsche politici van thans dat er in Indië 1O0 of 200 millioen menschen te veel zouden zijn. De vervulling van den eisch van Clemenceau was tastbaar dichtbij. Telefoon 116300 (zeven lijnen) BUREAUX: WAGENSTRAAT 35—37 Glre No. 12500 Bijkant. Scbev, Keizerstr. 319. Tel. 550310. FH.s Rijs*., Kantoorboekh. Leeuwendaal, Oranjelaan 3, Tel. 119461; Voort., Boekh. H.E.G.Ruys, Heerenstr. 124. Tel. 778038; N.V. Kantoorb Th. J. de Koning, Goudsbloeml. 3, Tel. 330263; Boekh. J. B. v. Seters Jr„ Theresiastr. 108a, Tel. 772444; Boekh. E.D. Couvée. v.Hoytemastr. 66, Tel.721187 Bij het bestrijden van bolsjewistische landingsformaties in de Straat van Kertsj heeft zich een bewakingsformatie der marine, onder bevel van den luite nant ter zee eerste klasse Klassmann, bijzonder onderscheiden. De formatie heeft in den tijd van 4 tot 8 November, vaak op zeer korten afstand, 3 kanonneerbooten, 2 motortorpedoboo- ten, 5 met troepen geladen landingsboo- ten en een sleepboot der Sovjets tot zin ken gebracht, en een motortorpedoboot en een kanonneerboot zwaar beschadigd. Aan het front van Zuid-Italië wierp de vijand gisteren nieuwe troepen in den strijd en probeerde door sterke aanvallen ons front te verbreken. Vooral ten Wes ten en Noordwesten van de Volturno werd er den geheelen dag om eenige heuvel- stellingen verbitterd gestreden. De aanval Hen werden onder zware bloedige verliezen voor den vijand afge slagen. Plaatselijke penetraties werden afgegrendeld of in tegenaanvallen inge krompen. Door storingsaanvallen van enkele vij andelijke vliegtuigen op het Westelijke Rijksgebied ontstonden in eenige plaat sen schade aan gebouwen en geringe verliezen aan menschenlevens. Duitsche vliegtuigen lieten in den afge. loopen nacht weer bommen vallen op enkele doelen in het stadsgebied van L len.

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 1