No. 18642. Duitsche tegenaanvallen bij Kief Een aantal textielartikelen voortaan slechts op speciale vergunning verkrijgbaar '1943. Zaterdag 13 November. STADSNIEUWS BINNENLAND KUNST EN LETTEREN SPORT Duitsche landing op het eiland Leros Standrecht in Libanon afgekondigd Flinke kerels melden zich voor de Waffen SS '1 Nederland De Stem der SS UITREIKING LEVENSMIDDELEN KAARTEN DER 13e PERIODE Klantenbinding Plaatselijke gevechten aan Dnjepr- front; doorbraakpogingen bij Gomel en Smolensk mislukt RIJSWIJKSCHE WINKELIERS VEROORDEELD en den Landstorm Nederland Sportrevue Landwacht Nederland Krijgsgevangenen op Java Uit reiking distributiebescheiden PETROLEUM VOOR VERLICHTING Geldigheidsduur tabaksbonnen verlengd voor groente Musici voor den Landstorm Voor Rijks-Duitschers Predikbeurten Gouverneursbenoemingen op Java BURGERLIJKE stand Technische dag HAAGSCHE COURANT ADRIATISCHE ZEE >bas' Cassli DUITSCH WEERM ACHTBERICHT GaSI t 3TYRHEENSCHE ZEE Kaart van Pelt afge- I in Bij onze vrijwilligers. De S.S.-pantsergrenadiers be- in Nederland a.s Jn'ltS Het SS-Ersatzkommando deelt mede: Ook voor de militaire kapel van den Landstorm Nederland worden musici gevraagd. Ook amateurs kunnen zich melden. Voor een muzikale opleiding wordt zorg gedragen. Persoonlijke of schriftelijke aanmel ding bij het SS-Ersatzkommando, den Haag, Korte Vijverberg 5. ».Werp geen „scherp” tusschcn de aardappelschillen” „Denkt U aan de speelgoedinzameling van den Jeugdstorm?” Luistert op Zondag 14 November van 11.30 tot 11.45 uur over den zender Hilversum 1, op golflengte 415 meter, naar de stem der SS. De voorman der Germaansche SS in Nederland spreekt over: Nu eerst recht (derde gedeelte). 'San 1 Severn Foggii den uitge- Haagsche worden (4352) hier gaat het H.V V Capui ROME de hier- vermelde vervoegen gekeurd i voor de of den Neder- klimmen hun pantserwagen voor een inspectie. S.S.P.K. Hojfmann-O.H.> de twee ter Quick V.U.C.. en WIJZIGING PROGRAMMA: In het pro- N.V.B. aange- Tedo—V.U.C. 5 terrein D C S. Wilhelmus 2—Terlaak 2, 12 uur HV.V. 5 D.H.B. (van Tuyllstraat) Westlandia 2 WIK 2 uitgesteld; Naaldwijk 3Rava 2 uitgesteld Wilhelmus 3Westerkwar- tier 5. 14.30 uur. STAFMUZIEKCORPS ORDNUNGSPOLI- ZEI: De openluchtmuziekuitvoering van het Stafmuziekcorps van den bevelhebber der Ordnungspolizei Niederlande, op Zondag 14 November in den Haag, komt te vervallen ONBESLIST: Nicolaas en Dezer dagen heeft de Inspecteur voor de Prijsbeheersching twee Rijswijksche winkeliers tot ieder 1000 boete ver oordeeld en een van hen bovendien voor een half jaar verboden zijn beroep uit te oefenen. De kruidenier C. van Leeu wen, Jaagpad 145. had talrijke artikelen, zooals zout, gortmout. meel. zeep, kaas enz. te duur verkocht aan zijn klanten en de zuivelhandelaap N, P. Nigten. Beetslaan 224. had zich op vrij groote schaal bezig gehouden met het verkoopen van eieren tegen „zwarte” prijzen Nig ten. die reeds meerdere keeren is ver oordeeld. kreeg behalve een boete, ook de reeds vermelde straf van beroepsver bod. Hij heeft tegen de strafbeschikking hooger beroep aangeteekend. NAPEI Ö- Handbal: Het competitie-programma voor Zondag luidt: Dames; Ie klasse: Animo HV ’36, 10 uur; DonarDynamo. 11.15 uur AtheneHellas, 13.30 uur. H e e r e n: le klasse: OlympiaHellas, 10 uur; SOS—Animo, 10 uur; DonarDynamo 12.15 uur RotterdamHV ’36. 14 uur. gramma van de afd. den Haag zijn de volgende veranderingen bracht land of bij Amersfoort. Ook vrijwilligers voor de Duitsche Kriegsmarine kunnen zich aanmelden zij, die tot de Germaansche SS-Nederland toetreden willen, kunnen zich eveneens aanmelden Britsche generaal gevangen genomen Volgens eerst thans ontvangen be richten, is den 8sten November in Ita lië, tijdens gevechten nabij Paelieta, niet ver van de Adriatische kust, de Britsche generaal Staverley, comman dant van een artilleriebrigade, in Duit sche gevangenschap geraakt, evenals zijn ordonnansofficier. KORFBAL GYMNASIASTEN NAAR DORDRECHT: Morgen komt Deetos voor een moeilijke taak te staan, nu Gymnasiasten haar een bezoek brengt. Seits en de zijnen zullen echter alles in het werk stel len, om hun ongeslagen record te handhaven en wanneer de fortuin hun an dermaal toelacht zullen zij tenslotte toch weer zegevieren, al zal dat stellig niet met groote cijfers zijn. Ook bij Het Zuiden HSV zal het spannen. Hier ter stede won nen de Rotterdammers met slechts 32; ook nu hebben zij de beste papieren. D.K.C. is misschien wel in staat, om in eigen huis aan H.K.V. een puntje af te de „Völkischer Beobachter” als zouden in de Javaansche Boronegro (Bodjonegoro? r; -J*’T' 1 Djokjakarta) binnenkort inheemsche per. soonlijkheden met den gouverneursrang worden bekleed. De door den Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden en door den Leider der N.S.B. reeds herhaalde lijk aangekondigde vorming van een be- schermingsformatie, bestaande uit leden van de N.S.B. en leden van haar orga nisatie, heeft thans in een in het Ver ordeningenblad van den Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden van 13 November verscheren verordening haar wettelijke basis en vorm gekregen. De beschermingsformatie, die zooals be kend den naam „Landwacht Nederland” draagt, zal door den Generalkommissar für das Sicherheitswesen und Höheren SS und Polizeiführer met politiebevoegd- heden voor het handhaven van de open bare orde en ter bescherming van leven en goed der ordelievende bevolking wor den gebruikt. Een inspecteur-generaal, aan wien twee inspecteurs worden toegevoegd, leidt de Landwacht. Haar optreden wordt ge regeld door den Höheren SS- und Poli zeiführer De dienstvoorwaarden voor de leden van de Landwacht, zooals bv. soldij, verzekering enz., worden in nadere be palingen bekend gemaakt, die de Höhere SS- und Polizeiführer in overeenstemming met den Leider der N.S.B. afkondigt. Tijdens den duur van hun lidmaatschap van de „Landwacht Nederland” vallen de leden onder een bijzondere door Höheren SS- und Polizeiführer vaardigde disciplinaire regeling. PAARDEN RENNEN OP DUINDIGT: Morgen, aan vang 1 uur. alleen rennen op Duindigt. Navolgende paarden hebben o.i de beste v inkansen, I (amateurs) Euterpe Jus; II Cambrai Reine Balkis: III (Groote Prijs der Amateurrijders) Keuze H. G. Lekkers Etna II; IV Cambrai Dje- lam: V Fougue Are en Ciel; VI Craig le Patre Bily. Personen tusschen 1930 jaar, die aanmeldingsplichtig zijn voor de te werkstelling kunnen zich eveneens aanmelden en worden gedurende hun verbintenis van de tewerkstelling vrij gesteld. INLEVERING VAN BON 13e PERIODE Inwoners van de gemeenten, waar klan tenbinding voor groente geldt, dienen bon „groente 13e periode 1943” gedurende de week van 14 tot en met 20 Nov a.s. in te leveren bij den handelaar, van wien zij van 28 Nov tot en met 25 Dec. a.s. groente en fruit wenschen te betrekken. Desgewenscht kunnen de bonnen, waar over een gezin de beschikking heeft, over twee verschillende handelaren verdeeld worden. Er kunnen thans inlichtingen worden verstrekt omtrent krijgsgevangenen be neden den rang van officier, beginnende met de letter V tot en met de letter Z. Zij, die inlichtingen wenschen omtrent vorenbedoelde krijgsgevangenen, gelieven zich te wenden tot het informatie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Korte Voorhout 14 ’s-Gravenhage. onder opgave van naam, voornamen, geboorte datum en -plaats en zoo mogelijk stam- boeknummer, militairen rang en laatst bekende standplaats. Paauwe. en Joop deVries, deNederland- sche tenor van de Staatsopera te Hamburg, die in het afgeloopen seizoen bij het Duit sche theater als gast is opgetreden in „Der Vetter aus Dingsda” en „Das Land des Lacheins is opnieuw geëngageerd voor een gastrol als Manrico in „Der Troubadour” en wel voor hedenavond wanneer het Duitsche theater voor „Vreugde en Arbeid” optreedt. Het programma van het Duit- sche Theater van 14 tot 21 November luidt als volgtStadsschouwburg Zondag 14 dezer des middags „Madame Butter fly” (besloten voorst.) en ’s avonds de première van het blijspel „Die Sonntags- frau” van Hans Schwarz, Maandag „Der Troubadour”, Dinsdag „Die Puppe von Gandersheim”, Woensdag idem. Zaterdag 20 dezer „Clivia", Zondag 21 dezer des middags „Der Richter von Zalamea” (be sloten voorst.) en ’s avonds „Der Trouba dour”. Maandag van 8.3016.30 uur vindt de uitreiking van distributiebescheiden plaats in het gebouw aan de Groot-Hertoginne- iaan en voor het bijkantoor Loosduinen Alidastraat 1 voor de namen beginnende met Lew t.m. Mey. In het bijkantoor Scheveningen-Noord (Ooststraat 1) van 916.30 voor de letters Net t.m. PI en in het bijkantoor Benoordenhout (van Die- penburchstraat 1) van 916.30 voor de letters Kun t.m. Lis. Fransche tanks in de straten van Beiroet Libanon is het standrecht Officier in de Waffen-SS kan ieder wor den. die na tenminste een jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersoplei ding heeft bewezen. Zijn schoolopleiding In kondigd. Fransche tanks zijn gisterochtend in de straten van de Libaneesche hoofd stad verschenen, toen een woedende volksmenigte zich verzamelde om be- toogingen te organiseeren tegen de ar restatie van den Libaneeschen president en de ministers. De Franschen openden mitrailleurvuur op de menigte en dood den verscheidene burgers. Uit de me nigte werd een handgranaat naar een tank geworpen, die uitbrandde. In de Mohammedaansche wijk wierp d- me nigte barricades op en de tanks pro beerden deze uit den weg te ruimen. Er werd ook tamelijk veel geschoten, doch het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Uit Algiers wordt gemeld, dat gene raal Catroux als vertegenwoordiger van de Gaulle naar den Libanon zal ver trekken. Hij heeft opdracht, alle maat regelen te nemen, om orde te scheppen in den verwarden toestand. In officieele Londensche kringen stelt men vast, dat het optreden der Gaullis ten in Libanon is geschied buiten weten van de Engelschen. De Britsche regee- ring kan de wanorde in dit gebied niet toelaten. De Britsche gezant te Algiers heeft opdracht ontvangen, dè aangele genheid bij het Fransche dissidentenco mité aanhangig te maken. Het Britsche belang bij den toestand blijkt o.a. hieruit, dat Libanon in een strategisch uiterst belangrijk gebied ligt, waarin de Britsche strijdkrachten de verantwoordelijkheid dragen. Het SS-Ersatzkom mando deelt mede Iedere gezonde Ne derlander in den leeftijd van 17—45 jaar kan zich vrij willig bij onder adressen i ten einde te worden Waffen-SS Landstorm land Tijdens de keu ringen worden alle inlichtingen ver strekt met betrek king tot de verzor ging van familie leden, duur der op leiding, extra levensmiddelen etc. Vrijwilligers, die om bepaalde redenen Nederland moeten blijven, kunnen dienst nemen bij den Landstorm Neder- het SS-Wachtbataillon te ^^Vaato A d r. C. J. bekend Neder- wijsgeer te Lei- Van 14 tot en met 27 Nov. 1943 geven de met „42 verlichting” en „43 verlich ting” gemerkte bonnen der bonkaart „S 121” en de met „62 verlichting” gemerkte bonnen der bonkaart „S 221” elk recht op het koopen van één liter petroleum. De geldigheidsduur van de bonnen ,,Ta. bak 45” en „Tabak 46’’ is verlengd tot en met 27 Nov. a.s. Zooals bekend, ge ven de bonnen „Tabak 45” recht op, naar keuze, sigaren cigarillos, sigaretten of kerftabak, terwijl de bonnen „Tabak 46” recht geven op het koopen van vijf sigaren. Op Maandag 15 November a.s. wordt een aanvang gemaakt met de uitgifte Tegen overgave van de stamkaarten met inlegvel zal een nieuwe bonkaart voor levensmiddelen en een nieuwe groente- kaart worden verstrekt Een ieder is ver plicht op den dag te komen, welke op het inlegvel is afgestempeld. Het kantoor Sophialaan IA is geopend op alle werk dagen van 812 uur en van 25 uur. ’s Zaterdags van 812 uur. Voor de Orts- gruppe Wassenaar zal de uitgifte plaats vinden op Woensdag 24 Nov. a.s. van 35 uur in het Ortsgruppenhaus van Olden- Barneveltweg 30 te Wassenaar. Voor de Ortsgruppe Voorburg op Don derdag 25 Nov. a.s. van 35 uur en van 89 uur in het Ortsgruppenhaus Adm de Ruyterweg 520 te Voorburg. Voor de Ortsgruppe Delft op Vrijdag 26 Nov. a.s. van 35 uur in het Ortsgrup- penhaus Hippolytusbuurt 43 te Delft. RADIOPROGRAMMA'S Zondag 14 Nov, Hilv I. 414.4 m. 7.30 Gr muz. 8.De zin van het boer zijn. 8.15 Progr.-overz. 8,30 Gr.muz. of sport. 8.35 Concert. 9.BNO 9.15 Zon dagmorgen zonder zorgen. 10.Limburg bouwt mee. 11.Masman. 11.30 De Stem der 3.S. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.— BNO. 12.15 Diepenbrock-progr. 12.45 Sibbekunde. 13.Piano. 13.30 Schijnwer per. 14.Residentie ork. 15.Luister spel. 15.45 Reportages v. d. techn. voet- baldag. 16.55 Sportuitslagen. 17.Zon- dagmiddagcabaret. 17.30 Schlagers. 18.15 Ned. volksklanken. 19.BNO. 19.1Ó Spie gel v. d. dag. (Van 19.15 radio-centralen) 19.15 Sport. 19.30 Herfstgedachten. 20.— „Der Zigeunerbaron” operette 22 BNO. 22.10—24— Gr.muz. Hilv. II (radio-centralen): 10.Godsd. uitz. 11.Brücknér-concert. 12.BNO. 12.15 Dansmuz. 13.Toespraak door J. Hollander. 13,15 Gr.muz. 14.Voor de jeugd 14.30 Koorzang. 15.Gr.muz. 16— Viool. 16.35 Concert. 17.30 Luister spel. 18.Gr.muz. 18.15 Zie Hilv. I. 19. BNO. 19.10 Dansmuz. 20Zoek licht. 20.15 Filmmelodieën. 21.Haydn- Mozartconcert. 21.45 Wijding. 22.BNO. Maandag 15 Nov. Hilv. I. 414.4 m. 6.45 Gr.muz. 7.BNO. 7.10 Gymn. 7.15 Gr.muz. 7.40 Sport 7.50 Progr.-overz 8— BNO. 8.10 Gr.muz. (8.45—8.50 Voor de vrouw). 9.Gr.muz. 9.45 Godsd. uitz. 10.Gr.muz. 11.— Voor kleuters. 11.30 Sopraan. 12.Alm. 12.15 Orgel. 12.45 BNO. 13.Voor bloemenliefhebbers. 13.05 Ork. v. Krevelen. 14.Viool. 14.30 Orgel. 15?— Godsd. uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO. 17.Voor de jeugd. 17.20 Amusementsorkest. 18.Friesch praatje. 18.05 Kwartet. 18.35 Balladen. 18.45 Politiek praatje. 19.BNO (Van 19.15 radio-centralen). 19.15 Transcrip ties. 20.Orkest. (20.5021.15 De wind als vijand en als vriend). 22.BNO. 22.15 24.Gr.muz. Hilv. 11. radio-centralen): 17.Paga nini. 18.05 Trio. 19— BNO. 19.15 Voor kleuters. 19.20 Orgel. 19.50 Napels. 20.15 Sage. 20.30 Sept. Ombach. 21.Zang. 21.45 Wijding. 22— BNO. HET ROOKEN OP DE BALCONS IN DE TREINEN: Nu de op de balcons der elec- trisch gestroomlijnde treinen aanwezige bordjes met het opschrift verboden te rooken” geleidelijk verwijderd zullen worden, huldigt een aantal reizigers blijk baar de opvatting, dat nu ook gerookt mag worden op de balcons van het niet gestroomlijnde electrische materieel, waar tot dusverre het rookverbod gold. De Ne derlandsche Spoorwegen vestigen er daar om de aandacht op, dat uitdrukkelijk de balcons van de gestroomlijnde electrische rijtuigen bedoeld zijn. DAG DER OUDE W.A. UITGESTELD: De persdienst van de N.S.B. meldt: Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat de dag der oude W.A., welke op 14 Nov. op de lagere kaderschool der W.A. te Oud Leusden zou worden gehouden, door omstandigheden niet doorgaat (Slot) Waalsche Kerk, 10.30 u ds. Michelin Moreau. Duitsche Kerk, 10.30 u. Pfarrer Kaetzke. Kloosterkerk 10 u. ds. ter Haar Romeny, GinnekenAula Ned. Lyc. Willemstr 9.45 u. jeugdk. oude ren ds. de Bie, VrouwepolderSteegje Parkstraat 10 u. jeugdk. jongeren mej. Gerretsen. Geb. Azaleapl 2, 10 30 u. ds. Straatsma. Chr. Ger. Gem., Snoek- str 10 en 16 u„ ds. Nieuwenhuyze. Po- monapl., 10 en 16 u., prof. v. d. Meiden, Apeldoorn. Linnaeusstr., 10 en 16 u„ ds. Binee, Zaandam. Geref. Gem., Oude Boomgaardstr 43, 10 en 15.30 u„ ds. Hon- koop Oud-Ger. Gem., Gaslaan 46. 9 en 16 u„ ds, v. Dijk Oud-Ger. Gem., Wesselsstr. 49. 10 en 15.30 u.. leesd. Waalsche kerk, 15 u. ds. Pinkstergemeente, Fagelstr 22, 10 15 17 u., dhr. v. Geest, A’dam Bapt. Gem., Z.-Binnensingel 10, 10 u. dhr. de Ruyter en 17 u. evang. samenk. 18.30 u. jeugd- samenk, Oud-Bapt, Gem., Boylestr. 51, 10.30 en 17 u. ds. van Osenbruggen Herst. Ap. Zending-Gem.. Willemstr. 69, 10 en 16 u. Scheveningen, N. Badkapel, 10.30 u. dr. den Hertog en 16 u. ds. Evenhuis. Schev. Evang. „De Heere zal voorzien”, Wimpelstr. 2, 16 u. dhrn. Pronk en Vlaar- dingerbroek. Sluiting. Wassenaar. N.-H. Kerk, 10.05 u. ds. Evenhuis. 16.05 u. ds. ten Kate. Kie- vitkerk, 10.15 u. ds. ten Kate. Voorburg. Vrijz. Godsd Fransche kerk 17 u mej. da. Wiardi Beekman, jeugd dienst. Naar de C.D. uit Berlijn meldt, bevat de „Völkischer Beobachter” een bericht provincie ------ - Red.) en Djakarta (vermoedelijk is hier bedoeld is niet doorslaggevend. Beslissend voor bevordering zijn: karakter, gedrag, prestatie 15-ll-’43 914 u„ Rotterdam, Deutsche Oberschule, Westerlaan 2; 16-U-’43 9—12 u. Goes, Hotel Central; 1518 u. Breda, Restaurant Modern, Markt; 17-U-’43 9— 14 uur den Bosch, Hotel Noordbrabant. Markt 45; 18-U-’43 9—12 uur. Venlo, Deutsches Haus. Egmondstr 16; 1518 u. Arnhem, Café Royal; 19-ll-’43 9—12 u. Hengelo. Café Modern. Spoorstraat 18; 19-ll-’43 15—18 u. Zwolle. Hotel Gijten- beek; 20-U-'43 912 u. Assen. Concert- huis a. d Vaart; 1518 uur Groningen, Heerestraat 46; 21-U-’43 912 u. Leeu warden. Huize Schaaf. Breedstr.; 22-ll-’43 9—14 u. Amsterdam. Dam 4; 23-ll-’43 9— 13 uur Utrecht, N V -Huis. Oudegracht 245; 24-ll-’43 9—14 u Amersfoort. Pol. Durchgangslager Leusdcrweg; 25-ll-'43 914 u. Den Haag, Café den Hout, Be- zuidenhoutscheweg. Zondag a. s. hoopt Wijnaendts Francken, landsch letterkundige en den, zijn SOsten geboortedag te herden ken. en Zuid met 42, 52 en 50 gewonnen. Zuid eindigde op de tweede plaats. De Westerlingen zijn ook nu weer favoriet. Er is ook weer een Haagsch elftal geformeerd. In het vorige seizoen was dit niet erg succesvol Eerst werd thuis verloren met 34 van Dordrecht, daarna uit met 25 van Amsterdam. Onze stadgenooten spelen Zondag a.s. een uitwedstrijd .(Sparta-terrein) tegen Rotterdam, welke ploeg er ook niet veel van terecht ge bracht heeft De Maasstedelingen ver loren eerst thuis met 04 van Amster dam. daarna thuis met 12 van Haarlem en tenslotte uit met 02 van de Haar lemmers. Zou nu de eerste overwinning geboekt kunnen Gemakkelijk zal het niet gaan, want het komt ons voor, dat beide ploegen onge veer gelijkwaardig zullen zijn. Als gevolg van blessures zijn Blom en van Dijk (beiden NAC) in het Zuidelijk elftal vervangen resp door Versluys (ByV) en W. Engel (Willem II). Het ter rein te Tilburg is uitverkocht. Voor de competitie worden tweede klasse A van district II wed-trijden gespeeld, beide stede. Op het A.D.O.-veld winnen van V.D.L en op terrein gaat het tusschen B.M.T., hetgeen wel zal uitdraaien op een kleine zege der Wassenaarsche Leeuwen Avrllino -x Saltrno VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN: De oogst van spruitkool gaat weer aan breken, De pluk der spruitjes begint steeds onder aan den stronk, want de on derste ontwikkelen zich het vroegst en de bovenste het laatst. Spruitjes, die nog te klein zijn laat men voorloopig nog wat zitten. Deze kunnen later nog wel wor den geplukt, want bij zacht weer blijft de groei nog tot in den winter voortduren. Van de losse, waardelooze, open spruitjes gaat men de onderste exemplaren reeds thans verwijderen. Wanneer de oogst der spruitjes tenslotte achter den rug is, kun nen in den winter de hartbladeren en top pen der planten ook nog als groente wor den gebruikt. Boerenkool wordt het sma kelijkst nadat het wat gevroren heeft. Evenmin als bij spruitkool mag er m de zen tijd niets van de boerenkool verloren gaan Grove of minderwaardige blad- en stengeldeelen en de nog groene stronken die niet voor de keuken in a^nmerkmg komen zijn nog geschikt voord.konij vrij t. be“w”“ w»den uiu pen0?e.me? e °n groepje M «lk“r gespit en met eer k k worden g6. de ondereinden in nei g nog tot aan plaatst. Aldus kan i d blijven het einde van den winter oogsten. snoepen, terwijl Achilles bij normaal ver loop van Ons Eibernest zal kunnen win nen, al zullen de Geheelonthouders ir. de zen eenigen le klaswedstrijd in Den Haag, welke aan de Beijersstraat wordt ge speeld, feilen tegenstand bieden. ATHLETIEK WEGKAMPIOENSCHAP: Tot besluit van het athletiekseizoen worden Zondagmid dag aanvangende om 2 uur, de kampioen schappen van Zuid-Holand op den weg gehouden waarvoor gestart wordt vóór het zwembad in het Zuiderpark alhier De belangstelling is groot; ca 150 athleten hebben ingeschreven onder wie de beste uit dit gewest (Slijkhuis, de Ruyter van Kampen de Rooy Beckers, van Rijn, de Bruyn, Kalkman etc.) De afstand bedraagt 5 k.m. Voor C en D-klassers wordt een loop over 2.j k.m. georganiseerd en voor junioren over 1400 m. Titelhouder over 5 k.m. is Wim Slijkhuis, die ook nu weer favoriet is. HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜH RER. 13 November. Het Opperbevel van de Weermacht deelt mede: Op de Krim mislukten ten Noordoosten van Kertsj nieuwe door pantserwagens ondersteunde aanvallen der bolsjewieken Op de landengte van Perekop werden 2 naar onze stellingen oprukkende vijande lijke bataljons en in de baai ten Westen van de stad concentraties landingsbooten der bolsjewieken door artillerievuur uit eengeslagen Lichte Duitsche zeestrijdkrachten ver hinderden ook gisteren den aanyoer van versterkingen en de ravitailleering voor het vijandelijke landingshoofd 'ten Zuiden yan Kertsj en vernietigden daarbij 4 met benzine en munitie geladen Sovjet-Russi- Eche vaartuigen. Kustbatterijen der marine beschoten landinrichtingen en scheepsdoelen op het schiereiland Taman. Zij plaatsten treffers op materiaalvoorraden en tusschen kleine transportschepen, waarvan er een in de lucht vloog. Aan het Dnjepr-fron.t kwam het vooral ten Noorden van Kriwoi Rog, bij Kre- mentsjoeg en ten Noordwesten van Tsjer- kassy tot levendige plaatselijke gevech ten. In het gevechtsgebied van Kief gingen, na hevige vijandelijke aanvallen ten Zui den en ten Zuidwesten van de stad op bloedige wijze te hebben afgeweerd eigen formaties tot tegenaanvallen over en her overden een belangrijke terreinstrook. In de diepte van het penetratiegebied duren de hevige gevechten tusschen de naar Sjitomir oprukkende sterkere vijan delijke strijdkrachten en Duitsche ge vechtsgroepen voort. Ook ten Noordwes ten van Kief wordt hevig gestreden. In den centralen sector herhaalden de bolsjewieken ten Noordwesten van Tsjer- r.igof hun krachtige door slagvliegtuigen ondersteunde pantseraanvallen en onder namen nieuwe aanvallen op ons front ten Noorden van Gomel en ten Noordwesten van Smolensk. Alle doorbraakpogingen xverden in harde afweergevechten en met buitengewoon groote verliezen voor den vijand verhinderd en in den reeds den t Hen en 12en November genoemden sector van een korps opnieuw 55 bolsjewistische pantserwagens vernietigd. Bij Newel poogde de vijand gisteren we derom tevergeefs zijn penetratiegebied uit te breiden. Door eigen tegenaanvallen werden eenige in het onoverzichtelijke terrein opgerukte vijandelijke afdeelingen ■weder teruggeworpen. In Zuid-Italië zette de vijand zijn met groote verliezen gepaarde aanvallen op den berggrendel tusschen Mignano en Venafro voort. Het kwam tot hevige ge vechten, in den loop waarvan de vijand enkele heuvels aan weerszijden van het dal van Mignano in bezit kon nemen Door tegenaanvallen van onze troepen werden zij weer stormenderhand genomen en de vijand naar zijn beginstellingen terugge worpen. Tijdens voortgezette aanvallen op vijan delijke lichte ^zeestrijdkrachten in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee plaatste de luchtmacht treffers op in totaal 5 eenheden, die zwaar beschadigd werden. Nadat door deze successen en door voortdurende luchtaanvallen op steun punten op het eiland Leros de voorwaar den geschapen waren voor een onderne ming tegen Leros, landden in de vroege ochtenduren van den 12en November, in samenwerking met gevechts- en trans. portformaties van de marine en de lucht macht, verscheidene gevechtsgroepen, waaronder ook valschermjagers, op het eiland. De gevechten met de Britsche en de aan Badoglio onderhoorige bezetting zijn nog aan den gang. Volgens rapporten van Duitsche verken, ners voor den grooten afstand hebben tij dens den in het Weermachtbericht van gis teren vermelden aanval van onze lucht macht op een vijandelijk convooi aan de Noord-Afrikaansche kust nog 11 vracht schepen bom- en torpedotreffers opge- loopen. In totaal werden zoodoende 23 trans portschepen van tezamen ongeveer 150.000 b.r.t. tot zinken gebracht of zoo zwaar beschadigd, dat zij hun reis niet konden vervolgen. Door storingsaanvallen van eenige vijandelijke vliegtuigen in het Westelijke Rijksgebied ontstond in den afgeloopen wacht slechts onbelangrijke schade. BEVALLEN: G. M. van Reenen geb. Brouwer, z. M. van Vliet geb. Seij- kens, z. M. Th. Kosterman geb. An- drejka d. G. F. A. Scholten geb. van Reen, z. L. Th. Óldemans geb. Jas pers, z. I. Zandee geb. Terweij, z. C. M. Stassart geb. van Alderwegen, z. L. Mooiman geb. Spaans, z. A. L. Grilk geb. Korff, z. J. J. van Dijk geb. Uding, z. A. M. Swinkels geb. Leijs- senaar. z. M. H. Smits geb. Kettenes, d. F. van der Brink geb. Sobik, z. C. W. Staats geb. Jansen, i. A. Taze- laar geb. van der Linden, d. A. C. de Wit geb. Jongebreur, d. D. J. Duijkers geb. van der Leden, z. H. A. Boes veld geb. Facon, z. M. F. de Bruin geb. van der Kleij, z. J. A. van Esch geb. Bruggemans. z. C. C. ’s-Graven- dijk geb. van Rooijen. z. A. A. van de Laar geb. Vleut, z. A. M van der Beesen geb. Cortleven z. L. Verdoom geb. Felle, d. A. P. Koopman geb. Schmal, d. C. M. Molenaar geb. van Antwerpen, d. R. de Vries geb. Schot, d. K. A. Groen geb. Jongejan. z. Th. Rausch geb Jansen, d. C. de Groot §eb. van Muijen, d, C N. M. Pa ridon geb. Hutten, d. M. Koomans geb. Baars, d. M. Haijkens geb. Bout, z. S. Mulder geb. Takens, z. E. Snoijink geb. Leijendekkers, z. J. M. Nagte- gaal geb. van Vliet, d. M. C. van de Graaf geb. Wildenberg, d. M. Renardel de Lavalette geb. Martens, d. E. Mein_ tema geb. van Essen, d. D. Dijkstra geb. van der Weg, z. W. M. van der Ark geb van Beek. z. M. Groen geb. Zaal. d. A. Koene geb. van der Toorrü d. W. G. Bertram geb. van Deursen d. M. C. Baijer geb. van Noort. d. E. G. Lange geb. Raats, z. A. J. Vink geb, van der Voort, d. OVERLEDENA. van Riemsbergen, weduwe van L. van der Hoeve, 82 j. M C. Spaargaren, weduwe van D J. Cockuijt, 79 j. J. C. C. Rasch, weduwe van R. J. Castendijk, 88 j, C. van der Kwast, weduwe van H. van Olland, 76 j. J, Hannema, ongehuwde vrouw, 74 j. A Kuiper, man van C. Burgmans, 65 j. Q. Kras, vrouw van S. W. van der Veen, 61 j. M. Barto, weduwe van J. K. Immikhuizen, 72 j. K Tij bout, zoon, 5 j. G. Streur, ongehuwde man, 18 j. J. Delleman, man van G. A. Smit, 63 j. J. H. Brants, weduwe van H. Zweekhorst, 80 j. C. R. van der Linden, weduwe van I. Ouwerkerk, 82 j. J E. Aggenbach, ongehuwde vrouw, 71 j M. G. F. Weterings, weduwe van F. J. Timmler, 55 j. P. van Brederode, ongehuwde vrouw, 19 j. F. C. Aar- bodem, zoon, 7 mnd. W. J. Oosterbaan, dochter, 7 weken. Th. E. de Vos, vrouw van C. de Froe, 75 j. BOKSEN NICOLAAS—DISCH ONBESLIST: Te Groningen boksten Nicolaas en Disch gisteravond onbeslist. Baan won o.p. van de Reus Nolle won o.p van Toon de Pauw en van Loon bokste onbeslist met Mulder. VOETBAL Voor de competitie van den N.V.B. zal Zondag maar weinig gespeeld wor den, omdat, in navolging van het vorige seizoen, ook nu weer enkele Technische Dagen zijn ingelascht, waarvan Zondag de eerste wordt verwerkt. De be langrijkste ontmoetingen zijn die te Til burg en te Groningen, waar de z.g. dis- trictswedstrijden worden gespeeld. De Westelijke ploeg legde in het vorige seizov i ongeslagen beslag op ’t Districts- kampioenschap achtereenvolgens wer den de uitwedstrijden tegen Noord. Oost troffenen, mits zij in het bezit zijn van een machtiging oorlogsgetroffenen. 2. De kleedingkaarten van a.s.» moe ders, die in het bezit zijn van een toe- slagkaart V. 815 tegen overlegging van deze kaart en deze toeslagkaart zelve. 3 De kleedingkaarten van alle kin deren tot 15 jaar. benevens die van de jongens en meisjes van 1518 jaar. die in hot bezit zijn van een toeslagkaart V. 715. en deze toeslagkaart zelve, voor zoover deze geldig is verklaard De plaatselijke distributiediensten heb ben de bevoegdheid alleen in hoogst noodzakelijke gevallen nog speciale ver gunningen. leveringsvergunningen e.d. af t geven, voor die artikelen, waarvoor tot dusver deze diensten vergunningen verstrekten (zgn. groote stukken, wo- ninginrichtingsartikelen). Voor alle an dere artikelen, dus ook voor huishoud-* goederen, moeten de aanvragen voorloo pig worden gericht tot het Rijksbureau Distex, afd. speciale vergunningen, An dries Bicker weg 4 te ’s-Gravenhage (op de aanvraagformulieren van den plaatse- lijken distributiedienst) In het algemeen kan worden gezegd, dat alleen zij, die van een noodzakelijk kleedingstuk geen enkel exemplaar be zitten. in de gelegenheid worden gesteld een aanvrage in te dienen, waarbij vast moet staan, dat zij de noodige punten hiervoor nog op hun textielkaart beschik baar hebben. Voor huishoudgoederen zal in het al gemeen geen vergunning worden ver strekt. dan in uitzonderingsgevallen zoo- ak huwelijk e.d.,, dus niet bij slijtage. De reeds uitgegeven leveringsvergun ningen en speciale vergunningen behou den haar geldigheid voor den duur, welke daa n is vermeld Alle loopende aanvragen worden ge acht vervallen te zijn. Met in achtneming van bovenstaande richtlijnen kunnen zij in de meest dringende gevallen opnieuw worden aangevraagd, onder vermelding van het aantal On de textielkaart aan wezige punten en het motief van de aanvrage 4Okm Aquila^ flserntak Campol »-^ïtofcB«rarwllo' tfV» In verband met de huidige textiel- positie wordt medegedeeld, dat de pun ten van de kleedingkaarten voor man nen, jongens, vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder, benevens de T.-pun- ten en alle speciale punten met ingang van 15 Nov. a.s. voorloopig niet meer gebruikt kunnen worden voor den aan koop van: Wat betreft mannen en jongens: cos- tuums en onderdeden daarvan, hemden, overhemden, onderbroeken, sokken en kousen, nachthemden, regenjassen en windjacken. alle soorten jassen (met uit zondering van bontjassen), pullovers en gebreide vesten alle soorten werk- en be drijfskleding, jekkers, pyama’s. winter- handschoenen. Wat betreft vrouwen en meisjes: alle soorten japonnen, rokken, blouses, onder jurken, pullovers, gebreide vesten, hem den, alle soorten directoires, shawls, kou sen, schorten, nachthemden, regenman tels en windjacken, alle soorten mantels en mantelcostuums (met uitzondering van bontmantels), omslagdoeken, alle soorten werk- en bedrijfskleeding, peignoirs pyama’s, bedjasjes e.d. Deze artikelen zijn alleen op speciale vergunning verkrijgbaar. Stukgoederen, welke bestemd zijn voor de vervaardiging van boven- en onderkleeding, onverschil lig of deze bestemd zijn voor personen bo ven of onder 15 jaar. zijn alleen op spe ciale vergunning verkrijgbaar. Alle in bovengenoemde opgave 6iet ge noemde artikelen, zooals bijv, hoeden, zak doeken, bretelles, sokophouders, buste houders,, bontmantels, lint, band, garens, jabots enz. kunnen op de punten van bo vengenoemde kaarten en de T.-punten wel worden gekocht. Deze punten kunnen tevens worden besteed voor het doen ver richten van reparatie-werkzaamheden, waarvoor ook stoffen kunnen worden ge kocht tot een maximum van 0.8 vierk. m Volledig geldig blijven 1. De kleedingkaarten van oorlogsge-

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 1