Van middernacht tot middernacht door FRANZ WENDELMÜTH Geautor. vertaling van B. L. Venzelaar f?rmaTdêVRKES i/alkenboschkade 466 H. L.v. Meerderv. Tel. 33.31.ÓO Briljanten en Sieraden ASSURANTIEBEDRIJF W. LUCAS DÉ GENESTETLAAN 307 DEN HAAG TELEFOON 11.94.37 INBOEDELS en ANTIEK HAACSCH CONSERVATORIUM STADSNIEUWS SPORT van INBRAKEN BINNENLAND FEUILLETON Feijenoord bewijst V.U.C. een dienst 10 I VAN DE TRAP GEVALLEN EN OVERLEDEN NIEUWE WINTERHULPCOLLECTE Reparaties aan electn, gas,sani taire installaties en apparaten. Courses op Duindigt HAAGSCHE COURANT Maandag 29 November 1943 le bl. pag. 2 te kunnen hebben. Elinkwijk verraste mm of meer door uit met 4- winnen. De stand is nu: Quick BEGRAFENIS WOUTER HUTSCHENRUYTER Sportrevue Wedstrijduits’agen Fraaie overwinning Nel van Vliet van U.V.V, te H.Z.P.C. won Harthoorn-beker tweedaagsche het Op zwem- draverij daardoor den 9 10. i2 De jongste inzendster met haar konij- man naar HSC— I van van De moordaanslag te Rotterdam SLACHTOFFER OVERLEDEN zaal DE PAARDEN ONDERHOUD I VOETBAL 2 i nen, een Pooltje in haar arm, rechts een Vlaamsche Reus en links een Hangoor. (C.N.F.-Meyer) 10 10 10 10 10 10 10 10 10 8 5 5 5 4 3 3 2 3 2 1 2 2 4 4 4 5 5 5 8 0 1 2 3 4 6 6 5 6 7 18 15 13 11 8 6 7 6 3 18 14 13 12 10 7 7 7 7 5 37—11 1 80 34—18 1.50 22—13 1.30 24—23 1.10 16—17 1 16—21 0.80 13—24 0.75 13—21 0.70 13—17 0.66 9—32 0 30 is1 de 10 10 9 9 10 10 10 9 11 10 2 2 2 4 4 5 4 4 6 9 15 15 12 9 10 10 9 8 8 2 borst- sec.; 2. onze Pelle- 0 1 3 1 1 4 0 3 2 1 7 7 5 4 4 5 3 3 3 1 1 1 2 1 2 0 3 2 2 0 m. 1.8 INKOOP VAN 553 JUWELIER JEDELOO Noordeinde 100 PSV—N AC 5—1 2Spechten INKOOP VAN 559 DE GOEDERENBEURS - Papestraat 17. TELEFOON 11 65.93 11.05.66 48—21 1.50 31—14 1.50 21— 10 1 33 20—18 1 24—22 1 35—39 1 22— 34 0.90 22—28 0 88 34—39 0.72 19—51 0.20 2 4 3 2 2 1 1 3 1 1 69 Nadruk verboden en waterpolofesttfn van „Het IJ” te Am sterdam vormde de strijd tusschen onze schoolslagzwemsters op de 200 meter het hoogtepunt. Nel van Vliet en Wil Haverlag leverden een schitterend ge vecht, dat de kampioene tenslotte een zeer fraaie overwinning bracht. en T. Hey ligers, die er op wezen, dat en Zaterdag kwam de 18-jarige mej. C. L. G. uit de Bothastraat, toen zij in een per ceel aan den Loosduinscheweg met het traptouw de buitendeur wilde opentrek ken. te vallen. Kort na aankomst in het R.K ziekenhuis aan het Westeinde is zij aan de bekomen kwetsuren overleden Een soortgelijk ongeval overkwam de 69-jarige mej. W. J. H., die in haar wo ning in de Jacob Catsstraat de trap aan het dweilen was. Zij liep een schedelbasis. fractuur op en overleed ter plaatse. 10 10 7 10 5 10 5 9 4 10 2 8 3 10 2 9 10 VERZOCHT: Dinsdag 15 uur. had op de Paul Op 4 en 6 December (Zaterdag a.s. en volgënde week Maandag) houdt Winter hulp Nederland haar derde groote straat, collecte van dit seizoen. Winterhulp helpt die gezinnen, die het financieel moeilijk hebben met hun extra- uitgaven voor kleeding. voeding, dekking en kolen. Daarvoor is veel geld noodig, zoodat Winterhulp verwacht, dat er met ruime hand gegeven wordt aan de collec tanten. Zij is een organisatie, die gedra gen wordt door al onze volksgenooten, zoo. dat zij ook den steun verdient van dezen, ongeacht politieke of godsdienstige over tuiging, immers bij steunverleening vraagt W H. N. hier evenmin naar. Gecollecteerd zal worden met papieren vergeet-mij.nietjes, die zoowel in een knoopsgat gedragen kunnen worden, als om een knoop bevestigd. Naar de afdeeling Voorlichting van Win terhulp ons mededeelt, zijn de vorige col lecten een groot succes geweest. Er zijn vele gemeenten, waar de opbrengst met 100 procent gestegen is. -Collectanten en collectrices kunnen zich opgeven bij de buurtschapshoofden en bij de kantoren van Winterhulp Nederland. V.U.C. Feijenoord V.S.V. Haarlem Ajax D.H.C. R.F.C. Blauw-Wit Emma ’t Gooi ONVERBETERLIJK: In Loosduinen hield een agent twee jongens van 13 en 15 jaar staande die in een zak twee konijnen meevoerden, welke zij uit een inrichting gestolen hadden De twee boefjes werden meegenomenreeds meermalen zijn zij terzake van diefstal met de politie in aanraking geweest. B. D. W. J. VAN GARDEREN t: In den ouderdom van 62 jaar is alhier over leden de heer B D. W J. van Garderen, directeur van de Nillmij. De begrafenis vindt Woensdag om kwart over drie op Oud Eik en Duinen plaats. Scheveningen, en margarine Wegens ziekte ontbrak Jopie Waalberg. de record-houdster, op het appèl. De da mes van Vliet en Haverlag vonden thans tegenover zich Tonny Bij land en mej. G. Jellema, die echter geen rol konden spe len. Wil Haverlag schudde de laatste het eerst van zich af en ook op Nel van Vliet veroverde zij een kleinen voor sprong, welken de Hilversumsche behield tot en met het laatste keerpunt. Ook toén lag zij nog even voor. Goed was echter de eindspurt van Nel van Vliet; zij ging op de laatste 25 meter haar ri vale voorbij, om nog met ruim verschil te winnen in 3 minuten 1.6 sec. Op de overige nummers was de strijd heel wat minder spannend. Iet Koster- van Feggelen kreeg geen gelegenheid re vanche te nemen op Erna Westhelle. De 100 M. rugslag was thans gedecideerd v„or de Amsterdamsche, hoewel G. Gal- liard kranigen tegenstand bood en uitste kend volgde Bep van Schaick behaalde de gebrui kelijke overwinningen. Op de 400 M borstcrawl had zij weinig last van Annie Veldhuyzen, doch nog minder van Thea Snoeks, die beneden de verwachtingen bleef. B. Zijlstra van de R.D.Z. maakte zelfs een beteren tijd dan zij. Deze Rot- terdamsche was haar grootste concurren te op de 100 M., waarop zij tweede werd, zij het met behoorlijken achterstand. Herman Smitshuyzen, F. de Geest en Sam Moolenaar deelden de lakens uit bij de heeren. De eerste boekte Zaterdag, avond een zeer regelmatige zege op de 200 M. schoolslag, zonder W. Seton van Zian o'ok maar een kans te geven. J. P Metman had op de 100 M. rugslag tegen Frits de Geest een te moeilijke taak Moolenaar was uitgesproken superieur op de 100 M. borstcrawl, Ruimschotel en A. N Kloots leverden een aardigen strijd om de tweede en derde plaats, waarbij de eerste in de meerderheid bleef. De 200 M borstcrawl leverde Moolenaar een nog duidelijker overwinning op. ATHLETIEK SPORTFEEST VAN DE H.J. EN DEN JEUGDSTORM: Allerwege uit de Befehls- stelle Niederlande van de H. J. waren de beste lange afstandloopers naar Arnhem gekomen om mede te dingen in den strijd om de veldloopkampioenschappen, zoowel de individueele als die voor ploegen. Daar, naast waren uitgenoodigd leden van de H. J. uit het Duitsche Rijk, n.l. uit de gebieden Nordsee. Ruhr-Niederrhein en Düsseldorf benevens de Nationale Jeugd storm zoddat ongeveer 150 jongens bijeen waren. De juniores hebben een traject van 1 k.m. geloopen de ouderen over 2 of 3 k.m. Wat de kampioenschappen der H.J. in Nederland betreft, bleek dat de ban Limburg de beste loopers had want niet alleen wonnen de vertegenwoordigers hiervan alle persoonlijke titels, doch ook de groepsprijzen. In den vergelijkingsprijs waren de successen verdeeld. Hieraan na men behalve de Befehlsstelle Niederlande ook de uitgenoodigde Duitsche gebieden deel en eveneens de Jeugdstorm. Twee maal. n.l. bij de 1000 en 2000 meter, gin gen de Duitsche jongens met den eerepalm strijken; de 3000 meter leverde een Ne- derlandsche overwinning op. De winnaars waren: Kampioenschappen Befehlsstelle Niederlande: 1000 meter. Schürman (ban 940 Limburg); groeps winnaar: Ban 940 Limburg; 2000 meter: Roehr (ban 940 Limburg); groepswinnaar: Bon 940 Limburg; 3000 meter: Knerres Ban 940 Limburg; groepswinnaar: Ban 940 Limburg. Vergelijkende wedstrijden: 1000 meter: Bong (Ruhr-Niederrhein) 3 min. 14 sec. groepswinnaar: Ruhr-Nieder rhein. 2000 meter: Lamers (Ruhr-Nieder rhein) 6 min. 16.2; groepswinnaar: Dus seldorf. 3000 meter: Vaal (Nat. Jeugd storm) 11 min, 4.5 sec.; groepswinnaar: Befehlsstelle Niederlande Nws. Schoolstr. 38. Tel Tl 43 20 t L.v. Meerder voort 383. Tel. 33.21.90 Broekslootkode 19 XtyJiv?/£Tel.119Z89 K Onderwijs in alle vakken der Toonkunst Ballet en Rhythm. Gymn. vat 31P p mnd Vele leerlingen uitvoeringen Inschrij- ving aan alle schoolbureaux. als U.V.S De Haantjes behaalden gisteren gisteren in het Zuiderpark een eclatante 70 overwinning op Velox, dank zij het feit dat de voorhoede het weer eens ge ducht op haar heupen had. De scorings- machine werkte vlot, benutte alle kansen en daardoor werden de cijfers grooter dan op grond van het wederzijdsche veld, werk gewettigd zou zijn. Velox was be slist niet zooveel minder; integendeel, in den aanvang waren de bezoekers zelfs in de meerderheid en het duurde een vol half uur, aleer Arkema den Utrechtschen portier kon verschalken. Vijf minuten later maakte Kramer er 20 van en zoo bleef het tot de pauze. Na de rust was Quick sterker en Velox had bovendien de pech dat 2 van haar spelers vervangen moesten worden; 5 doelpunten kwamen toen nog ter wereld, resp. door Arkema, Kramer (2) en de Grooth (2). Intusschen is er nog spanning genoeg, want Gouda speelt hier ook nog een rol van beteeke- nis H.VV. heeft haar kansen zien ver minderen doordat zij gisteren op het V. U.C.-terrein met 12 werd geslagen door B.M.T., dat zich daardoor een goede plaats in de middenmoot verzekerde. De oorzaak van de nederlaag van H.V.V. moet in de eerste plaats worden gezocht in eigen falen. Het was wel heel zwak, wat de kampioenen van het vorige jaar te zien gaven. Daarnaast troffen de Leeuw tjes een van strijdlust blakend B.M.T. tegenover zich, dat van de eerste tot de laatste minuut heeft gezwoegd en boven dien in de tweede helft heel wat beter speelde dan de gastheeren. Het begin was echter hoopvol voor de Leeuwen; aanval na aanval golfde op het B.M.T.-doel aan. Een kwartier hield de verdediging stand, doch toen kon van Heeswijk den bal naast Gogelijn in het doel loopen. Geen 5 min. later bracht de Haan met een fraaien kop. bal de partijen op gelijken voet, en daar na trad er een periode van evenwicht in. Na de pauze werd H.V.V, vrijwel over speeld. Op een gegeven oogenblik veroor zaakte Deibert een strafschop, welke door van Wieringen in een doelpunt werd om gezet. De straf was wel erg zwaar voor de begane overtreding. Aldus kwam B.M T. aan een 21 voorsprong. Tegen het ein de werkte H.V.V. zich nog wel wat los. doch het spel was te primitief om succes Het slachtoffer van den moordaanslag in de Slaghekstraat te Rotterdam, de 36- jarige caféhouder G. J. van Duffelen, is in het Zuiderziekenhuis aan zijn ver wondingen overleden. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de aanslag op koelbloedige wijze is voorbe reid. De echtgenoote van van D., de 34- jarige M. D. R. van D. geboren B., heeft thans bekend, samen met den in arrest gestelden van I. een afspraak te hebben gemaakt om haar man uit den weg te ruimen Het had reeds op 18 Mei in de bedoeling gelegen den kastelein te ver moorden. Ook toen werd geprobeerd met een hard voorwerp zijn schedel te ver brijzelen, maar de aanslag mislukte. Van I heeft thans toegegeven ook aan dezen aanslag schuldig te zijn. Wat de rol van de echtgenoote betreft, zij heeft ver leden week op den bewusten avond van I de trap op hooren komen en het schijn sel van zijn zaklantaarn gezien Wetende wat er ging gebeuren, is zij uit angst onder de dekens gekropen, aan van I. gelegenheid latend, zijn plan uit te voe ren, dat maar al te goed is gelukt. Nader vernemen wij nog. dat de vrouw heeft verklaard, dat zij bij haar man een zeer slecht leven had, maar zij durfde niet van hem weg te loopen uit angst voor een eventueele wraakneming. De politie heeft geen aanleiding gevonden de 21-jarige buffetjuffrouw J. M. G. nog langer in arrest te houden Zij is op vrije voeten gesteld Wat deed u dan in de badkamer? Ze moest toch worden gereinigd? antwoordde ze koppig. Bötefür werd bij zijn ondervragingen nimmer ongeduldig. Steeds sprak hij op een toon, alsof hij een onhandelbaar kind op het rechte spoor wilde brengen. Dat doen toch anders de dienst meisjes? wierp hij tegen. Die zijn zoo onder den indruk van het geoeurde, dat ze tot niets meer in staat zijn. Geen wonder ook, sinds nier zulk.', verschrikkelijke dingen gebeuren en de politie in huis is. Dan zal ik het u zeggen, zei de commissaris na een korte pauze, waar in hij in gedachten naar de rustelooze handen in haar schoot had gekeken. geeft inlichtingen en adviezen omtrent belegging van Uw gelden in een 560 SPAARFONDS. Gelden opneembaar Soliede Instelling. Prachtige resultaten. De laatste rendag van dit jaar bracht Zaterdag goede sport. Jockey Decoster slaagde er in driemaal als eerste te ein digen, terwijl trainer Riem eveneens drie zijner pensionnaires zag zegevieren. Van de heerrijders boekte H G. Dekkers met Paturion onze favoriet een écla tante overwinning. De licht-ge wicht jockey Pye bracht de menigte in extase, toen hij met Nicorina ver uitliep en eerst op de eindstreep door den grooten favo riet Rimini met een neus geklopt werd, hetgeen de foto moest uitmaken De groote jachtren was voor Marquesa, ter wijl volgens onze verwachting Euterpe den langen afstandren won. De eenige dra verij, voor amateurrijders, was voor de kampioene Barones Spencer, die de hoog ste uitbetaling van den dag bracht. Zondag waren er grootere verrassin gen. Het begon al bij de eerste draverij, door de 7-jarige merrie Dorita aan een cöte van bijna 79 1 gewonnen. Tweemaal liep Barones Spencer, ondanks de groote voorgiften, die zij moest geven, de plaats. Hoe gaat het nu? vroeg ni met gedempte, niet onvriendelijke stem, ter wijl hij een stoel nam en Pij haar ging zitten. Verlegen, naar net hem toe- Bcheen, keek Apollonia terzijde. Ik heb hoofdpijn, klaagde ze en wreef doelloos met de handen over haar schort. Haar oogen verrieden niets Neen! Bötefür schudde zijn hoofd. Niemand valt in onmacht bij het vernemen van een moord op iemand, die niet tot zijn intiemste kennissen of verwanten behoort. Neen! Haar handen gleden rusteloos over Jtaar schort en ze hief het hoofd niet op, toen ze eindelijk haperend voort ging: Omdat alles zoo vreeselijk Eerst mijnheer Bernstein en toen kapper! De commissaris boog zich naar voren. Wat verzwijgt u voor mij? vroeg hij met nadruk. Niets! Bonnet de primus (97$ pnt.). gevolgd door mevr. Lookamp met 96J pnt. Vooral het ringenzwaaien van mej. Bonnet was uitstekend verzorgd Bij de Rest was mev- Cornelisse-de Wit (89) individueel de beste, gevolgd door mevr. Huis-Las- schuyt (86$). Bij een inbraak in een melkinrichting in de Keizerstraat, te werd een partijtje boter ontvreemd. Tusschen 14 en 20 uur gisteren heeft men zich door opensluiting toegang ver schaft tot een levensmiddelenzaak aan den Stationsweg. Gestolen werden 25 pakjes vet, 7| k.g. margarine, 150 rant- soenbonnen margarine. 400 vleeschrant- soenen. 500 rantsoenbonnen kaas. 300 boterrantsoenen. 3 pakjes sigaretten en een bedrag van f 100. Waterpolo Het waterpolo.tournooi had een uitne. mend en spannend verloop. H.Z.P.C. legde voor de tweede maal beslag op den Hart hoorn-beker. Zaterdagavond ondervond de ploeg enormen tegenstand van H.P.C., dat slechts na 11 doelpunten overwonnen kon worden (56) Gemakkelijker was de fi nale voor de Hagenaars. Zian, dat Het IJ met 42 geslagen had. was verre de mindere en verloor met 30. In de ver. liezersronde bleef Het IJ over H P.C met 42 de baas, nadat de Heemstedenaren eerst een 2—0 voorsprong haddeh geno. men partij er eerst in het laatste rekstok toonde de Rest krach door uitstekend werk ser Munten, de Waal en wie Schlosser’s slot een salto met schroef veel indruk maakte. I allrounder Schonk werd individueel eerste met 95| pnt., verrassend gevolgd door den Amsterdammer T. Vos (94J), die nog van zich zal doen spreken Bij de dames was de kampioene mej van wat er in haar binnenste omging. Ik moet u enkele vragen stellen, zei Bötefür na een poosje en nam haar koude handen in de zijne. Bent u in staat mijn vragen te beantwoorden? God zal mij de kracht geven het te verdragen, mompelde ze dof. Bötefür ging recht op zijn doel af met de vraag: U kent dus den kapper Storcke, die in het dorp woonde? Ze knikte onverschillig, alsof de vraag haar geen belang inboezemde. Hij kwam toch steeds hier om mijnheer te scheren? zei ze, zonder het hoofd op te heffen. Goed, maar u kende hem toch ook van naderbij? U. V.S. Gouda H.V.V Elinkwijk V. I.O.S. B.M.T Velox U. V.V. V. D.L. SENSATIONEEL SUCCES VAN T GOOI; ZWARE NEDERLAAG VAN H.B.S. In het Westen was het gisteren een z.g. inhaaldag en derhalve was het program ma niet groot; voor de beide afdeelingen waren slechts 3 eerste klasse wedstrijden vastgesteld. Toch leverden twee van de ontmoetingen nog een verrassing op. In het eerste district behaalde Ê.D.O thuis de verwachte overwinning op H.B.S,; slechts de cijfers waren grooter dan men over het algemeen had vermoed. De Kraaien gingen namelijk niet dubieus met 06 ten onder. Met 5 punten achterstand op Volewijckers bezet E.D.O. de derde plaats. De groote Haarlemsche zege is voornamelijk te danken aan het falen van de Haagsche verdediging, speciaal in de tweede helft, toen binnen een kwartier vier doelpunten werden gemaakt. Een excuusje voor de bezoekers was, dat Wal- hain en Herklots op het appèl ontbraken. Als men de score beziet, zou men niet zeggen, dat het schieten bij de Haarlem mers nog wel iets te wenschen overliet En toch was dat zoo, zoodat onze stadge- nooten met dit resultaat in zekeren zin nog blij mogen zijn. Voor de rust scoor den Steendam en Hirs; na de hervatting profiteerden Steendam (2 x), Hirs en Spek dankbaar van de fouten in de Haagsche verdediging en brachten eindstand op 60. De stand luidt: Volewijckers H.D.V.S. E.D.O. Sparta Xerxes D.F.C. H.B.S. D.W.S. A.D.O. Stormvogels In het tweede district heeft Feijenoord een dienst bewezen aan V.U.C. door den thuiswedstrijd tegen V.S.V., gespeeld op Spangen, met 41 te winnen. Het herstel van de Rotterdammers was verrassend en zeker sensationeel was dat de gastheeren binnen 2 minuten met 20 de leiding kon. den verovereh. Het succes was vo^r een niet onbelangrijk deel het gevolg van een nieuwe wijziging in de ploeg. Op de mid- denvoorplaats debuteerde namelijk een achterspeler uit een der lagere elftallen. Smulders en deze toonde er in ieder ge val begrip voor te hebben, dat men met open spel meer bereikt dan met het ge bruikelijke gepeuter van den Feijenoord- aanval. Hij gooide het spel goed open, nam zelf twee doelpunten voor zijn reke ning en had ook aandeel in een derde. De zege der Rotterdammers werd door eigen verdiensten behaald en kan nietwor. den beschouwd het gevolg te zijn van een falen der Velseroorders Feijenoord is nu op de tweede plaats gekomen, met een achterstand van 4 punten op V.U.C.; de derde plaats is voor V.S.V. met 5 pnt. verschil. Met veel belangstelling kan nu worden tegemoet gezien, of het herstel van Feijenoord dezen keer blijvend zal zijn. Is dat zoo dan wordt het voor V.U.C nog moeilijk. De tweede sensatie was de 51 overwinning van ’t Gooi in den uit wedstrijd tegen Blauw Wit De Hilver summers hadden hun doelman Mosterd op de middenvoorplaats gezet en een anderen portier genomen Het debuut van den lei der van den aanval was een openbaring; hij nam zelf 3 doelpunten voor zijn reke ning en van de beide andere was hij de grondlegger. De achterstand van de Hil versummers op vier medegegadigden voor de onderste plaats bedraagt nu nog maar 2 punten. Het kan hier dus nog ter dege gaan spannen. De stand is nu: 45—20 1.80 16—9 1.40 23—19 1.30 25—21 1 20 25—21 1 11—15 0 70 18—27 0.70 11—20 0.70 13— 24 0.70 14— 25 0 50 In de tweede klasse A van het tweede district heeft Quick weer de eerste plaats veroverd, met een gelijk aantal punten Ziethier de uitslagen van beide dagen: jacht- Bily HANDBAL T.7EEDE TECHNISCHE DAG: Deze dag mag zeer geslaagd heeten. Behalve voor de propaganda in Leiden met een film- av nd Zaterdag is het contact den Haag —Utrecht voor de ontwikkeling van het handbalspel over alle linies succesvo! geweest ’t Resultaat is. dat den Haag 5 maal en Utrecht 3 maal won, zoodat de wisselprijs met 106 punten in bezit van den Haag kwam. De resultaten waren als volgt: den HaagUtrecht meisjes 50; jongens 32; Veteranen 23; scheidsrechters 111; dames 2e kl. 50; dames le kl 21; heeren 2e kl. 95; heeren le kl 15 Op de Ned. Hervormde Begraafplaats fe Wassenaar’ is Zaterdagmiddag het stoffelijke overschot van den grooten dirigent en muziekpaedagoog Wouter Hutschenruyter ter aarde besteld. Aan wezig waren tal van bekende personen uit de muziekwereld. Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten werd vertegenwoordigd door den leider van de hoofdafdeeling Muziek, den heer A. óud ("126) "van T. Groenendijk, J. Goverts, tevens president van het Mu. - ziekgilde; namens het Concertgebouw te Amsterdam was aanwezig mr. Evert Cor nelissen en de Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst, afd. Rotterdam en Omstreken werd vertegenwoordigd door haar secretaris mr. Herman Vlug. Aan de geopende groeve voerde aller eerst het woord de heer Goverts. Spr zeide, dat Hutschenruyter in zijn lange leven van zijn grooten rijkdom van zijn kunstenaarschap met volle handen heeft weggegeven. Hij paarde veelheid van gaven aan een geweldige energie en on- vermoeiden werklust. Hutschenruyter was een universeel toonkunstenaar, die grooten invloed gehad heeft op ons mu ziekleven. Hij is het geweest, die de mu ziek tot in het hart van het volk neeft gebracht, o.m. door den stoot te geven tot de instelling van de volksconcerten. Ook het l°t van de kunstenaars trok hij zich aan. Zoo heeft hij het initiatief ge nomen tot de oprichting van een vak organisatie van musici. Na den heer Go verts voerden nog het woord een twee tal vrienden, de heeren A. F. Kernkamp *7 - ■’-* Hutschenruyter steeds het mooie goede wilde. Hij heeft bereikt wat bij wilde. Een familielid heeft namens de kinderen in Indië een laatsten groet uit gebracht waarna de heer Balfoort, di recteur van het Gemeentemuseum voor de familie heeft bedankt voor de belang stelling. Er waren vele kransen en bloemstukken, o.a. van het Dept, van Volksvoorlichting en Kunsten, leden, oud-leden en musici van het Utrechtsch Stedelijk Orkest, bestuur en directie van het Concertgebouw te Amsterdam en van het kunstenaarsfonds van Toonkunst te Amsterdam, Het Utrechtsch Stedelijk Orkest had aan de familie Hutschen ruyter een brief geschreven om zijn medeleven te betuigen en tevens zijn spijt uit te drukken, dat niemar.o an het Or kest aanwezig kon zijn op de begrafenis. U bent in de badkamer gegaan om te luisteren! Eensklaps richtte ze zich op en keek hem aan. Bötefür zag in haar oogen een uitdrukking van zulk een ontzettenden angst, dat hij onwillekeurig schrok. Apollonia’s handen hadden plotseling een vast punt gevonden en bleven stil. Krampachtig omklemde ze met haar handen de knieën. Nu ja, antwoordde ze trots, wij allen weten, dat mevrouw Clare, God moge het haar vergeven, haar man heeft doodgeschoten. En u weet het ook! zei ze met haar fonkelende diepzwarte oogen. Arme menschen werpt men in de gevangenis; waarom niet de anderen? Een gedachte flitste door het hoofd van Bötefür. Hebt u dan reeds met de gevan genis kennis gemaakt? vroeg hij snel. Plotseling viel haar naam hem weer in en hij kreeg het gevoel, alsof hij dien naam in de uitoefening van zijn beroep reeds eerder had gehoord, doch hij wist niet in welk verband en wanneer. Neen! nep ze heftig en keek nem daarbij verontwaardigd aan. Het ligt niet op uw weg. de nan- delingen en maatregelen Ier politie te critiseeren! waarschuwde nij met rus tige stem. U gelooft toch niet in ernst, dat wij een moordenares in be scherming zullen nemen, wie ze ook zijn mag? (Wordt vervolgd) SPAANSCH ONDER DESKUNDIGE LEIDING voor den koopman of correspondent voor den ingenieur of technicus voor den gymnasiast of H.B.S.-er voor den intellectueel of letterkundige Ook in uw omgeving; ook schriftelijk DRS. B. H. DOODKORTE HOFWIJCKPLEIN 67, bij Station H? Sp. Lijn 8. 9 4, 10. 12 T, buitenlijnen TENTOONSTELLING „HET RASKO NIJN”: De tentoonstelling van raskonij nen, welke Zaterdag en Zondag in Ami- citia door de vereeniging ,,Het raskonijn” voor den Haag en Omstreken is gehou den, is door ongeveer 3000 personen be zocht. De kampioen van de tentoonstel ling was de wit-Vlaamsche reus, voedster jong (3 G-3218) van H. Dietz alhier. Verder behaalden een eersten prijs in de groote rassen de witte Weener voedster jong (3 G-175) van A. van Eendenburg te Wateringen en de wit-Vlaamsche reus voedster jong (3 G-3216) eveneens van H. Dietz In de kleine rassen was num mer een de Hollander, driekleur, ram bij de dwergrassen de Pool, roodoog, voedster- jong (733) van Chr. Bosch. In de An- gora-rassen waren geen uitblinkers, eer ste was hier de voedster-oud (O.A.V.-804) van D Sprinkhuizende kortharigen daarentegen gaven vele mooie exempla ren te zien onder de rexen 1. was hier de Castor, ram-jong (3 G-2131) van J L Bauermann. In de jeugdklassen be haalden den eersten prijs de Vlaamsche reus, kaaskleur (3 LG-676) van L. van Embden te Loosduinen en de Hollander Madagascar, ram (3 G-819) van J. Nekkers. Over het algemeen hadden de fokkers zich meer toegelegd op kleur- konijnen dan op teekening-konijnen. De prijsuitreiking zal geschieden op de leden vergadering Woensdag r> s In 1943 werden voor de rennen f 367.410 uitgeloofd aan prijzen (ƒ131,345 in 1942)Stal Prospero staat ver aan het hoofd der winnende eigenaren op de vlakke baan met 70.095, terwijl deze stal bij de hindernisrennen de tweede plaats inneemt met 10.560, slecht® 10 gulden lager dan no. 1: stal Viking met 10.570. Hoewel ook in December op Duindigt draverijen worden gehouden, staat thans reeds vast, dat Barones Spencer met 53.800 aan het hoofd der winnende paarden staat, terwijl haar stal Vita Nova (trainer en pikeur Geersen) met ƒ72.700 de eerste is van de winnende eigenaren. Dan volgt: J. Smit (o.a. eige naar van O. Lapize) met ƒ60.750. Stal Rotterdam ƒ50.450 en v. d. Elshout 42.050. In totaal werden er, met inbe grip van December, dit jaar 41 course- dagen op Duindigt gehouden met een totaal bedrag aan prijzen van ruim 657.000. In totaal werd in 1943 voor de draverijen op alle banen tezamen 1.227.745 aan prijzen uitgeloofd. Zonder toralisator zou dat alles niet mogelijk zijn geweest. Alleen aan fokpremies waren t/m 21 Nov. bijna 80 mille beschikbaar gesteld. Wielrennen: Te Antwerpen wonnen De bruyckerBruylandt een 100 k.m. kop- pelwedstrijd in 2 uur 3 min. 47,6 sec met een ronde voorsprong op ThyssenDe- predhomme. LapébieGiorgetti en landgenooten SchulteBoeyen en naars—v. d. Voort. Boksen Voor in Duitschland werkende arbeiders boksten Rinus de Boer en Ge rard van Loon Zondag te Hamburg tegen elkaar De Boer won verdiend op pun ten. Te Groningen bokste de Haagsche amateur H. de Wolf onbeslist met den Groninger H. Mast Z memmen De te Hilversum wonende Duitsche zwemster Erna Westhelle ver beterde Zondag te Leipzig het Duitsche record 100 meter rugslag dames. Haar tijd was 1 min. 15 sec. Het record stond met 1 min. 15.7 sec op naam van Liesl Weber. SchakenEen te Groningen gehouden tournooi om den Burmania-beker had tot resultaat1 v. Scheltinga 5 pnt2 (na loting) Cortlever 5 pnt.; 3 v d. Tol 4 pnt.: 4 Kramer 3J pnt.; 5 Wolthuis 3i pnt.; 6 dr. Scholtens 3 pnt.; 7 Ploeg 3 pnt.; 8 Mulder van Leens Dijkstra 1 pnt. BiljartenHet nationaal kampioenschap kader 71-2 zal op 8. 9. 15 en 16 Januari a s. in Dubois” te Amsterdam worden verwerkt Het kampioenschap 3e klasse klein biljart wordt op 15. 16, 22 en 23 Januari a.s in ..De Unie” te Amsterdam gehouden VoetbalTer voorkoming van misver stand deelt de Terrein-Toezicht-Com- missie mede, dat aan den buurtweg te Wassenaar de terreinen van VVF. ECSO, Semper Altius, Die Haghe-BZW. JAC. HMSH, VVL. Postalia, PTT en Graaf Willem II nog in tact zijn gebleven. Voor de 4e klasse B der Z.M.C. van den N.V.B. verspeelde Semper Altius haar laatste kans op den titel door tegen Die Haghe een punt prijs te geven in een 3—3 gelijkspel Quick Boys heeft nu de beste papieren. SVGEB werkte zich om hoog door een 60 zege op JAC. De heer v. d. Elshout boekte met Lord Maire een mooie overwinning in het voornaamste nummer van den dag. goed gestuurd door Bosveld, Nemetor- lag ge wonnen in de course toen het paard iets verloor, z’n balans kwijt raakte, waar door Lex K hem kon kloppen. De jeug dige leerling-pikeur Verwaal besloot den dag door Alpenist als eerste voorbij de jury te brengen. j - ..o. Zaterdag: le ren (groote ren): 1. Marquesa 2.401.2 1. —3. Etna II 1.10: 2e ren: 1. Multi- colore 1,60—1.2. Rincée 1.3. Bru- net‘e 1.3e ren: 1. Paturion 2.20—130; 2. Indian Prince 1.5Ö- 4e ren: 1 Rimini 1.50—1.20 2. Nicorina 1.50; 3. Reine BaL kis 1.40; 5e ren; 1. Euterpe 2.60—1.60; 2. Icare 1.70; 6e ren: 1. Sirdar 4.801.30; 2. Jan Compagnie 1.40; 3. Blanche Neige 1.90; 7e ren: 1. Nicabée 1 en 1 20 in stal- verband met no. 2 Timgad B 1. Draverij: 1. Barones Spencer 71.90; 2. Eddy 1.80; 3. Alpenist 3 20; 4. Ciam- phie Scott 2. Zondag; le draverij1. Dorita 79.60—11 Dictator 2.30, 3. Geziena Scott 1.-80, 3. Dan. Scott 5,60, 2e dr.: 1. Lord Maire 4.902.10, 2. Abd. Scott 4.70, 3. Bar. Spencer 2.3e dr1. Doctor Scott 10.901.80, 2. Betsie O 1.70, 3. Eppo Ooststar 4.40, 4. Diet. Spears 1.90; 4e dr: 1. Dromeleague 61.60- 2. Fer van Silladar 1.60, 3. Buziau K.W. 2.80, 4. Al penist 1.90, 5e dr.; 1. Doriethe 2.60 1 50, 2 Crack 2.3, Rustan 2.506e dr.: 1. Lex K 5.20—1.30, 2. Nemetor 1.20; 7e dr.: 1. Alpenist 11.701.90 2. Duco Scott 1.40, 3. Bar. Spencer 3.30; 4. Adm. Guy 4.40. GYMNASTIEK A.T.B. SLAAT REST VAN NEDERLAND: In een zeer spannende ontmoeting, waar bij het vertoonde turnen soms een zeer hoog peil bereikte, heeft de gecombi neerde dames- en heerenploeg van den A.T.B. een heel kleine overwinning op de „Rest van Nederland” behaald, in welk laatste team o.m. onze stadgenooten mevr G. Huis-Lasschuyt en F. de Waal uitkwamen. De totaalcijfers waren A.T.B. 1051$ pnt.. Rest 1049J pnt. zoodat de Amsterdammers met slechts anderhalf punt verschil wonnen. In den dames- wedstrijd behaalde de sterke Amster damsche ploeg (o.a met de kampioene mej Bonnet en de oudkampioene mevr Loskamp-Paerens) een verwachte groote zege op de Rest (550—501), terwijl bij de heeren de Rest sterker bleek dan Amsterdam (548—501). Toch gaven de Amsterdamsche gymnasiasten uitstekend nummer zijn volle van Schlos- Schonk. van ruggelingsche De resultaten De uitslagen van Zaterdag waren: 100 m. borstcrawl dames: 1. B. Schaick (Meeuwen) 1 min. 10.5 sec.; 2. B. Zijlstra (RDZ). 200 m. borstcrawl heeren: 1. S. Moo lenaar (IJ) 2 min. 27.1 sec. 2. M. La mers (NZC). 200 m. schoolslag heeren: 1. H. Smits- huijzen (A?) 2 min. 47.4 sec. 2. W. Seton (ZIAN). 3 x 50 m. wisselslag-estafette dames: 1. ADZ 1 min. 48.2 sec.; 2. Meeuwen. 4 x 100 m. estafette borstcrawl heeren: 1. Het IJ 4 min. 22 sec.; 2. Haarlem. Schoonspringen dames (verplichte spron gen): 1. R Muijtens (ADZ) 43.77 pnt.; 2. T. v. Dongen (NZC). De uitslagen van Zondag waren: 400 m. borstcrawl dames: 1. B. Schaick (Meeuwen) 5 min. 49.8 sec.; 2. A. Veldhuijzen (Robben). 100 m. borstcrawl heeren: 1. S. Moo lenaar (IJ) 1 min. 2 sec.; 2. A. Ruimscho tel (HZPC). 100 m. rugslag dames: 1. I. Koster.van Feggelen (Meeuwen) 1 min. 17 sec.; 2. G. Galliard (ADZ). 100 m. rugslag heeren: 1. F. de Geest (HPC) 1 min 13.5 s.; 2. J. Metman (IJ) 200 m. schoolslag dames: 1. N van Vliet (Robben) 3 min. 1.6 sec.; 2. W Ha verlag (Robben). Schoonspringen dames (totaal): 1. R. Muijtjens (ADZ) 96.30 pnt.; 2. T. van Dongen (NZC). Estafette dames 5 x 50 m. borstcrawl: 1. RDZ 2 min. 46 sec.; 2. ADZ. Estafette heeren 4 x 200 crawl: 1. Het IJ 10 min. Haarlem. N.V.B.-COMPETITIE: District I; le klasse: EDOHBS 60. t District II: le klasse: Feijenoord— VSV 4—1; Blauw Wit—’t Gooi 1—5. 2e klasse: A: QuickVelox 70; HW BMT 1—2; UW—Elinkwijk 0—4. B: Over maasExcelsior 14; CoalNeptunus 12, 3e klasse: B; CromvlietGDA 22. C: ConcordiaBEC 71. 4e klasse: A: DocosLisse 11. B: JagersCeleritas 5—1. C: Ra va—DSO 1—1. D: Wilhelmus —SOA 4—1. F: DVC—SFC 4—2; DDVK Saturnus 05. Res. le klasse; SW 2 VUC 2, 1—0. Res. 2e klasse: A: HVV 2— VUC 3 6—1; DHC 3—Scheveningen 2, 51. B: Musschen 2Gouda 3, 13; SW 3Feijenoord 4, 24. Res. 3e klasse A: Alphen 2Lugdunum 2. 03 HBS 3 Alphia 2. 62 B: HVV 3Schevenin gen 3, 42. C: HBS 4Postduiven 2, 0—3; Tonegido 2—VUC 4, 4—2. Het Oosten: le klasse: Ensch. Boys Tubantia 51. Het Zuiden: le klasse: Spekholz. MVV 2—1; Willem II—Roermond 0—0; MauritsBW 0—3 NO ADEindhoven Longa 01. Het Noorden: le klasse: GVAV 1—5; Veendam—Be Quick 3—2; AchillesSn eek 40. Haagsche Onderafdeeling: le klasse: A: VoorburgGDS 80; ValkeniersDodge SV, 4—2; ATW—Overvoorde 12-1- B: ADS—DHC 4, 3—1. HOCKEYCOMPETITIE: Heeren: Het Westen: Promotieklasse A: SOSGr. Geel 11. 2e klasse; A: DordrechtPeli kaan 8—0. B: HHYC 3—Leiden 2, 4—0; HOC 2—Kieviten 0—2; HLC—SV ’35 3—3. C: Te Werve—VCL 1—3 Het Zuiden: le klasse: EMHC MOP 12; Zw.-WitPush 61; Breda Forward 23. Dames: Het Westen; le klasse: HHYC—Hilversum 5—1; Be Fair—Togo WIELRIJDER ERNSTIG GEWOND: Van ochtend omstreeks 8 uur is op den hoek van de Laan van N O. Indië en den Bezuidenhoutscheweg de 73-jarige wiel rijder J. O„ uit de De Sillestraat. aan gereden door een vrachtauto De kreeg een schedel basisfractuur en is in ernstigen toestand overgebracht - het R K. ziekenhuis aan het Westeinde. HAZARDSPELERS: Gisteravond heeft de politie een inval gedaan in een perceel in de Amalia van Solmsstraat. Aange troffen werd een gezelschap van 17 per sonen, dat zich onledig hield met rou lettespel. In verband met het gelegenheid geven tot hazardspel, is in bewaring ge steld de 28-jarige kelner A. Ch. H. B. De overigen werden na proces-verbaal heengezonden; de roulerte. benevens fiches, zijn in beslag genomen. CLUBHUIS Tot en met 2 December wordt in het Clubhuis „De Musschen” aan de Rijswijkschestraat 157 een speel- goedbazar gehouden, welke Zaterdag j.l. door den heer Th. F. Vreede met een kort woord is geopend. Als men nagaat, dat al de hier bijeengebrachte speelgoe deren, waaronder zich bijzonder mooie werkstukken bevinden, door jongens tot 17 jaar 'zijn vervaardigd, die aan het werk ook leiding hebben moeten geven, dan kan men er slechts de grootste be wondering voor koesteren. Met het ten dienste s.aande materiaal is in vele ge vallen iets heel aardigs tot stand ge bracht. De bazar is dagelijks geopend van 10—5 uur. INLICHTINGEN j.l, omstreeks Krugerlaan, ter hoogte van perceel 196, een aanrijding plaats tusschen een wiel- rijdster en een personenauto, waarbij de wielrijdster lichamelijk letsel bekwam. De commandant van den verkeersdienst verzoekt den daarbij aanwezig geweest zijnden bakfietsbesruurder, alsmede eventueelen getuigen, zich tot het geven van inlichtingen te willen vervoegen aan zijr. bureau. Alexanderplein 15a. 1—1. Het Zuiden: le klasse: EMHC— MOP 8-0; HTCC—Carry On 2—1; Thor Push 5—0; BredaHopbel 31.’ ZWEMMEN ST. NICOLAASFEESTEN VAN DEN VOLKSDIENST IN DEN HAAG: In te genstelling met Amsterdam. Groningen en andere steden zullen de St Nicolaas- feesten van den Nederlandschen Volks- dienst in den Haag niet centraal ge organiseerd worden. De organisatie daarvan is in deze gemeente in handen gegeven van het vrijwilligersapparaat. Dat wil zeggen dat het aan de buurt schapshoofden overgelaten wordt met de vrijwillige medewerkers en in samen werking met ouders een Sint Nicolaas- feestje te organiseeren in hun buurt schap Ook bestaat de mogelijkheid, dat eenige buurtschappen zulks gecombi neerd doen. Wat het Kerstfeest betreft, dit zal wel centraal worden georganiseerd In de dagen voor Kerstmis zullen waarschijn lijk vier bijeenkomsten, telkens voor een duizend kinderen, worden gehouden, ver moedelijk in de groote zaal van den Dierentuin. SPEELGOEDBAZAR MUSSCHEN: i

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 2