BOEKHOUDEN r—Perfect— Volewijckers en V.ULC. leiden onbedreigd Van middernacht tot middernacht PERZISCHE KLEEDEN EN KLEEDJES feeeF mu ^MAAQ.MOQg*1 DE DROOM BINNENLAND voor STADSNIEUWS FEUILLETON Legitimatiekaarten kinderen HAAGSCHE COURANT Maandag 6 December 1943 le bl. pag. 2 N en- Een loffelijke actie van het Roode Kruis Vele St. Nicolaas-verrassingen HÈT KOFFIESURROG&AT t T ECHTE KOF FIE PRAKTIJKD1PLOM A 1 BOEKH MIDDENST DIPL.TALEH I AQUA MARINE RING of HANGER Sportieve Nederlanders in Duitschland Hoofdprijzen Staatsloterij Tweede klasse Sportrevue Surprises op Duindigt Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koo- pen Offert voor haar aan Win terhulp. Giro 5553 Interlocale verhuizingen en meubeltransporten 19162 4609 kinderlegitimatiebewijzen 6616 16450 16629 STEEDS TOESTEMMING NOODIG «ast lijst- v gast, ter inzage RFC. TM. U67SM9MN Svatliockplein «fc. Deo H»«g had rijwieldiefstal 18 uur IS welke rol speelde Storcke 75 Nadruk verboden ging haar met I 5 4 7 5 5 4 3 4 3 2 1 0 1 3 1 1 4 0 3 2 1 20 41—12 1.81 15 37—22 1.36 13 23—17 1.18 11 24—23 1.10 9 16—18 0.90 10 22—25 0 90 8 17—27 0 88 9 14—21 0 81 6 17—23 0 60 3 9—32 0.30 De waren 10 11 10 n ii 10 10 12 10 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 4 3 4 3 1 1 2 2 2 5 9 6 6 5 6 8 W. SARNECKI, Lieve Verachuierstr. 27 ROTTERDAM TELEFOON 34123 200: 100: INKOOP VAN 1079 1 3 3 4 5 4 5 5’ 6 8 gebeurde er toen? langer dan een uur binnen. Later zag ik van mijn kamer uit, dat hij over het tuinpad wegging. 11 10 11 11 10 10 11 9 11 10 10 2 15 48-21 1.50 2 16 34-17 1.45 3 12 22-13 1 20 4 12 28-24 1.09 5 12 38-40 1.09 9 22-22 0.90 9 22-34 0 90 6 10 39-42 0 83 8 25-33 0.80 3 22-54 0.27 7 7 5 5 6 1 3 2 2 1 Nieuwe cursussen vangen aeze nuand ian Examen Juni 1944 I INST VOOR HANDELSONDERWIJS I ALG.SECR APELDOORNSCHEL19 B I STEMO.lOenflO BOEKH.,STAATSPRDIPL. I B boeken gratis in bruikleen B lijst v. gest ter inzage 1 HERMES, E.D.O, EN V.S.V. GESLAGEN Het oer-Nederlandsche Sint Nico- laas-feest heeft zwaar zijn stempel ge drukt op den voetbaldag van gisteren, want er zijn vele onverwachte uitslagen te noteeren geweest. Voor de beide Westelijke leiders waren deze surprises verheugend, maar aan den anderen kant is het jammer, dat in onze gewesten de spanning ten aanzien van het kam pioenschap goeddeels is geweken, al thans voorloopig, want met nog zeven wedstrijden voor den boeg leiden Vole wijckers en V.U.C. practisch onbedreigd en het ziet er naar uit, dat deze ploegen met vlag en wimpel het kampioenschap zullen gaan behalen. In het eerste district behaalde Vole wijckers zelf een even verdiende als ver dienstelijke 41 overwinning in den uit wedstrijd tegen E.D.O.waardoor de Haarlemmers, met nu 7 pnt. achterstand, practisch werden uitgeschakeld. De hoofd stedelijke aanval was het beste deel van de ploeg. Het bleef niet bij dit eene voor deel voor de Amsterdammers, want op het A.D.O.-veld zorgde H.B.S. voor een surprise door het bezoekende Hermes D.V.S. met 43 te kloppen, waardoor de eenige nog overgebleven concurrent der Volewijckers 5 pnt. bij de leiders achter op geraakte. De ontmoeting was er een mej twee aspecten, n.l, een matige eerste helft en een pittige, aantrekkelijke partij na de rust. H.B.S. begon slecht; het vlotte niet in de voorhoede en ook Langelaan op de voor hem vreemde spilplaats. had moeite er in te komen. De Schiedammers vertoonden technisch beter spel, doch het schieten liet veel te wenschen over, waar bij kwam dat de Haagsche verdediging, bestaande uit Herklotz en W. v, 't Oever, steeds weer resoluut ingreep en den te genstander weinig kans gaf. Hermes’ ge vaarlijke middenvoor Lex janse, opende de score met een onverwacht schot in den hoek, dat Boas te machtig was, 01, Groot was de Haagsche vreugde, toen enkele minuten later Koning een pass van Oldemans met een strak schot benutte, waarnaar Versrraaten een vergeefschen duiksprong deed, 1-1. Hermes bleef tot de rust sterker, doch de schoten van Bor- rani, Daudey en Janse waren voor het meerendeel slecht gericht, zoodat er geen verandering in den stand kwam. In de tweede helft bezorgde Oldemans, die lang niet slecht op de middenvoorplaats de buteerde, zijn club een aangename ver rassing, door niet minder dan 3 doelpun ten te maken. H.B.S. zette een krachtig offensief in en toen Oldemans een houd baar schot loste, liet Verstraaten tot aller verbazing het leder uit de handen glippen Het is mijn taak, dat te ontraad selen. Om deze reden vroeg ik u ook naar de bank van uw man en naar geld, dat hij aan Storcke kan hebben gegeven. Ik vond namelijk in de woning -- van den kapper een aangebsoken bun- hij wegging, sloot VAN ELKE VROUW IS EEN 9VNTH. JEAN MESTERS HEEFT 'T VOOR U Ook zonder inlevering van Goud en Zilver KORTE MOLENSTRAAT 20 TEL. 115542 Inkoop oud Goud en zilver. JOODSCHE KERKGENOOTSCHAPPEN ALS NIET-COMMERCIEELE VEREENI- GINGEN EN STICHTINGEN BE SCHOUWD: In aansluiting op de 25 Nov j.l. in de dagbladen gepubliceerde bekend making betreffende vorderingen op niet- commercieele israëlietische vereenigingen en stichtingen wordt thans ter algemeene kennis gebracht, dat de hoofdsynagoge te Amsterdam, alsmede alle israëlietuche (joodsche) kerkgenootschappen en ge meenten in dit geval mede als niet-com- mercieele joodsche vereenigingen en stich. tingen worden beschouwd. Vorderingen op deze instellingen kun nen derhalve eveneens voor of uiterlijk op 15 December 1943 bij het afwikkeling», bureau, Amaliastraat 11 te ’s-Gravenhage worden ingediend. Na genoemden datum zullen geen vor deringen meer in behandeling worden ge. nomen. Ten aanzien van het oovenstaande geldt het bepaalde bij artikel 1 der verordening 230/1940 van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied UW OUDE HEERENDASSEN hersteld en gereinigd 0 45. overhemden van ƒ0.50 af door „WILBE”, Bilderdijkstr. 119, Tel. 33.78.21 Depóts: Abrikozenstraat 156, Beukstr. 48. Wordt gehaald en bezorgd 1072 aan de schoolhoofden doen toekomen, met verzoek deze aan de betreffende kinderen ter hand te stellen. Met het oog op de binnenkort begin nende Iferstvacantie worden de formu lieren in de week van 6 tot 11 Decem ber a.s. aan de kinderen uitgereikt. In het belang van een spoedige uitreiking der kinderlegitimatiebewijzen wordt dringend verzocht de formulieren, inge vuld, nog vóór het aanbreken van de Kerstvacantie op de school weder in te leveren. Begin Januari van dit jaar vestigde het Roode Kruis te Genève er bij het hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis de aandacht op hoe in diverse lan den het initiatief was genomen om door middel van identiteitskaartjes het verloren raken van kinderen in deze woelige tijden zooveel mogelijk tegen te gaan. Gezien de belangrijkheid van dit pro bleem werd een en ander onverwijld voor gelegd aan het departement van Binnen- landsche Zaken De invoering dezer kaartjes werd serieus in overweging ge- nomeii en zoowel ampele besprekingen met dit departement als met de Rijks- inspectie van de bevolkingsregisters volgden. Het werd van overwegend belang ge acht dat kinderen beneden den leeftijd, waarop een persoonsbewijs wordt uitge reikt. in het bezit zouden kunnen worden gesteld van een identiteitskaart, waardoor in geval van bombardementen of andere catastrophale gebeurtenissen de herkomst van zoo’n kind zou zijn vast te stellen. De verschrikkingen van den luchtoorlog staan een ieder duidelijk voor den geest en zijn tevens een ernstige waarschuwing de kinderen te vrijwaren voor nog grooter ellende. Bij bominslagen en andere ram pen, welke helaas tijdens dezen oorlog veelvuldig voorkomen, is het voor de ouders of voogden meer dan ooit zaak zich er op te bezinnen, op welke wijze het gezinsverband en de veiligheid van het kind zoo goed mogelijk gewaarborgd kunnen worden, Veel meer dan in vredes. tijd dreigt het gevaar, dat onder derge lijke omstandigheden dit verband verbro ken wordt en dat het kind alleen staat tegenover de oorlogsrampen. Dit kan zich voordoen tijdens, maar ook vóór, of na schooltijd op weg van of naar huis Maar ook des nachts dreigt 't gevaar; de ouders kunnen in een toestand geraken, dat zij, b.v. door verwonding of erger, in de fei telijke onmogelijkheid verkeeren het toe zicht over de kinderen uit te oefenen. Blijken er onder dergelijke oorlogs omstandigheden volwassenen te zijn, die tengevolge van de ondervonden verschrik, kingen niet in staat zijn voor zichzelf te zorgen, te grooter is dit gevaar voor de kinderen ook voor hen, die onder meer normale omstandigheden zichzelf weten te redden. Voor de kleintjes die niet of ternauwernood bewust kunnen handelen en zich verstaanbaar maken geldt dit alles in versterkte mate. Toen in principe besloten was aan het verzoek van het Nederlandsche Roode Kruis tegemoet te komen en een identi- teitskaartje in te voeren, werd allereerst overleg gepleegd met diverse instanties omtrent het model van de kaart en de gegevens, die hierop moesten worden aan. geteekend. Aangezien de Nederlandsche jeugd on der den leeftijd van 15 jaar op circa 3,000.000 zielen kan worden gesteld, was het een groote moeilijkheid duurzaam ma teriaal te vinden, waarvan de kaartjes konden worden vervaardigd, De oorlogs omstandigheden waren oorzaak, dat geert voldoende metaal voor dit plaatje be schikbaar kon worden gesteld, zoodat ten slotte aan de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem opdracht werd verstrekt tot het aanmaken van identiteitsbewijzen, op wit, houtvrij taai karton, voorzien van ronde hoeken en gestoken in onbedrukte envelopjes van echt perkament papier, Met een kunst zijden, geknoopt koordje van 70 cm lengte kan dit om den hals worden gedragen. Op de eene zijde van het kaartje staan vermeld naam en voornamen, geboorte datum en volledig adres van het kind, ter wijl aan de ommezijde een rood kruis als mede de woorden „kinderlegitimatie- kaart” en „het Nederlandsche Roode Kruis” zijn aangebracht. Het kaartje, ingevuld en uitgereikt, kost met envelopje en koord slechts ƒ0.10 en dan nog uitsluitend voor hen, die thans in staat zouden worden geacht voor hun persoonsbewijs een gulden te betalen. Aan alle anderen wordt het be wijs gratis uitgereikt. De verstrekking dezer kaartjes is fa cultatief gesteld en geschiedt uitsluitend op aanvraag van ouders en voogden. Deze aanvraag kan geschieden bij de gemeente secretarieën, de hoofden van scholen of bij de afdeelingsbesturen van het Neder landsche Roode Kruis. Om de ouders van het nut van een dergelijk bewijs te door dringen. heeft het Nederlandsche Roode Kruis op zich genomen de propaganda te voeren door publicaties in de pers, in eigen orgaan, door middel van de radio (distributie), het film-journaal en door aanplakbiljetten. Aan de hoofden der scholen werd door het betreffende departement ver zocht met kracht te willen medewerken, dat het kinderlegitimatiebewijs in zoo groot mogelyken kring worde gebezigd. De school immers is het dagelijksch trefpunt van een groot deel der jeugd. Een verstandig, opwekkend woord van den onderwijzer kan er veel toe bijdra gen. ook het kind in zijn eigen belang van het nut van het legitimatiekaartje te doordringen en het aan te sporen zijn ouders of voogden te verzoeken, een aanvrage voor een dergelijk kaartje te doen. Voorts zal gewezen moeten worden op de wenschelijkheid dit be wijs steeds bij zich te dragen en zorg - vuldig te bewaren. Om te bevorderen, dat op een snelle en eenvoudige wijze vele ouders in het bezit van een aanvraagformulier wor den gesteld, is aan de schoolhoofden een aantal van deze formulieren toege zonden, met verzoek deze door het on derwijzend personeel aan de kinderen beneden den leeftijd van 15 jaar uit te reiken. Het verzoek werd hierbij gedaan, bij de kinderen er op aan te dringen, het formulier aan de ouders te over handigen en hen, aan de hand van het geen de onderwijzer hun heeft medege deeld, in te lichten, Het formulier kan na invulling door de ouders of voogden door het kind aan den onderwijzer wor den teruggegeven, met overlegging van 0.10. De formulieren dienen door het hoofd van de school verzameld en aan de gemeentebesturen (Afd. bevolking) toegestuurd te worden. De burgemees ter zal de naar aanleiding van de for mulieren ingevulde legitimatiebewijzen I XAMf NOPLtlOINb HUGA5 ElCfliSMA POTGIf SFR Groote activiteit De grootste activiteit op sportgebied treft men onder de Nederlanders in Ber lijn, Bremen, Hannover Kassel, Leipzig en in Pommeren en juist in verschillende van deze centra heeft de Engelsch-Ame- rikaansche terreur gewoed, aldus de Ber- lijnsche A N.P.-correspondent. Vóór de aanvallen op Berlijn ging alles vrijwel op rolletjes Men had wel ge hoord van de moeilijkheden elders, doch in de Duitsche hoofdstad marcheerde al. les goed In Hannover, waar de Neder, landers een turnzaal en een overdekt zwembad ter beschikking hadden, stonden onze landgenooten plotseling met leege handen. Turnzaal zoowel als zwembad waren in puin veranderd. In Bremen had men tot op heden meer geluk hoewel de voetbalcompetitie onder wel zeer moei, lijke omstandigheden functionneert. In Kassei is het niet anders, De wekelijk- sche zwemavonden en de voetbalcompe titie hebben een knak gekregen. De Ne derlanders in de Duitsche hoofdstad weten nu ook wat het zeggen wil de gevolgen van een terreuraanval te moeten onder- vinden en de resultaten er van te moe ten opruimen, zoowel letterlijk en figuur lijk. De Amerikanen en Engelschen heb. ben niet geschroomd arbeiderskampen aan te vallen met als gevolg, dat velen hun bezittingen hebben verloren. En toch, den eersten Zondag na de terreuraanvallen op Berlijn, nadat de be woners van de hoofdstad van Maandag, avond tot en met Vrijdagavond aanval op aanval te verduren hadden gehad wa. ren Nederlanders in Spandau bijeen voor een prestatietocht van 40 K M Er moet heel wat gebeuren, vóórdat een Neder lander zich uit het veld laat slaan! Van het uitstapje van te Groot-Berlijn- sche voetbalcompetitie naar Leipzig, om daar tegen de Fransche combinatie te spelen, kwam begrijpelijkerwijze ’iets. Het duurt eenigen tijd voor men de spe lers weer bijeen heeft en hoe snel het verkeer zich ook herstelt, toch wagen velen zich vooral in den beginne niet te ver var hun woning. Daarom verviel dan ook de St Nicolaas-tocht over 15 K M welke in Berlijn zou worden gehouden, Ook de voetbalwedstrijden van het Groot- Berlijnsche Nederlandsche A- en B-elftal tegen de Franschen op 12 December zul len niet doorgaan. Men hoopt den Tweeden Kerstdag den boschloop te kunnen la'.jn doorgaan waarna voor de Kerstdagen of rond Nieuwjaar ook de voetbalwedstrijd van de Groot-Berlijnsche combinatie tegen een Duitsch clubelfta! op het programma blijft. Van de Nederlandsche combinatie uit Berlijn heeft de ADO.er Appel reeds_ ge vallen met zijn club Hertha BSC tegen Velsen maakte, via de Jung, 64. De volgorde is hier Volewijckers H.D.V.S. EDO Sparta Xerxes D.F.C. H.B.S. D.W.S. A.D.O Stormvogels broederlijk V.U.C. Feijenoord V.S V. Ajax Haarlem RFC. U.H.C. Blauw Wit Emma ’t Gooi In de tweede Boksen: Op 16 dezer worden in „Odeen" te Rotterdam wedstrijden voor amateurs gehouden waaraan ook door de Hage naars Nison. B Brummer M. Schaaf, P. Nieuwenhuis, F de Bruin en P. Heesbeen zal worden deelgenomen. Wielrennen: De nationale sprintkampioen Jan Derksen, die in het R.K. ziekenhuis te Zwolle wordt verpleegd, herstelt vlot Na de kritieke dagen van 2 weken geleden is alle levensgevaar geweken. (Zn veratr 1« blad paa 3) een geestdriftig V U.C werd wat uit haar evenwicht ge bracht. Zelfs Sta1- had moeilijkheden Bertus de Harder werd geen kans ge geven en alleen Holleman bracht het tot wat snelle rennen langs de lijn Lang zamerhand keerde de rust echter in de VU.C-gelederen terug en toen er ca. 20 min. waren gespeeld, kon men zeggen dat het ergste gevaar was bezworen, al kreeg 't Gooi enkele min later ook nog een mooie kans, welke werd gemist door Mosterd, die over het ledige doel heen- schoot, Het spel werd meer verdeeld Tien min voor het einde viel de beslis sing ten gunste van V.U.C., toen Bran des uit een goeden voorzet van Holle man den -tand op 4—2 bracht Daarbii bleef het, De verandering in de voorhoede van Feijenoord. welke verleden week een fer me zege op V S.V. tengevolge had. heeft weer geen blijvend succes opgeleverd, want thuis spelend tegen Emma wisten de Rotterdammers het niet verder te brengen dan 11 en deze uitslag is niet onverdiend voor de bezoekers, wier ar beid bij de rust met dit resultaat eigen lijk onvoldoende was beloond Na de pauze herstelde Feijenoord zich wel wat. speeld en wel direct na de l®^,r®ur;aan2 maar zij kon toch niet op dreef komen i won met 53 den r" Velox. De stand is hier Quick U.V.S. Gouda F.linkwijk Vios H.V V. B M.T. U. V V. Velox V. D L. Tasmania. Appel speelde bij deze gele genheid rechtsbuiten, Mede door de terreur-aa-nvallen en o.a. door het stichten van z.g. Kriegssport. gemeinschaften is het momenteel lastig oog te houden op onze voetballende Ne derlanders in Duitsche clubs. Toch stijgt hun aantal nog voortdurend. Van de landgenooten, die zich den laatsten tijd bij een Duitsche vereeniging gemeld heb. ben. noemen we Looyinga en Heskes van A.D.O.die lid zijn geworden van de Stuttgarter Sportfreunde. De Man <ADO) en Ditmar (Westerkwartier) spelen voor S.V. 1909 Stassfurt De buitenlanders, die in de Duitsche clubs worden toegelaten, bestaan voor 99 procent uit Nederlanders In de bekende Berliner Hockey Club spelen tegenwoor- dig eenige studenten van Kampong en de bekende Utrechtsche amateur wegren ner de Lange van het Stadion, is lid ge. worden van de Lubecker T V. in Berlijn. Bommen of geen bommen, phosphor of geen phosphor, het sportleven in Duitsch. land gaat verder, ook voor de Nederlan ders. De Duitschers en Nederlanders heb ben zich in het Derde Rijk niet van hun stuk laten brengen PAARDEN Al was hij dan niet persoonlijk aanwe zig, toch stonden de draverijen gisteren op de nieuwe in de bochten verhoogde binnenbaan die zeer goed voldeed in het teeken der Sinterklaas-surprises Be houdens het laatste nummer door Jan de Vlieger met Douglas H op atap ge wonnen werd telkens de meest ver wachte candidaat voor de eerste plaats geklopt. Zoo won Stal v. d. Elshout twee nummers, één met Job door den eige naar zelf gereden, he; andere met Crack, door Bosveld op het nippertje gewonnen voor Dalver. De groote favoriet Fried liet het toen leelijk zitten, Het 4de num mer van den dag werd gesplitst. Lex K liep 'n beste course en werd winner, doordat Alpenist terecht werd uitgeslo ten. Nemetor won het hoofdnummer, waarin Barones Spencer he- ditmaal ni«^ verder bracht dar. de vierde plaats, Bosm veld won nog één keer, ditmaal met Flo ris A. Er was veel belangstelling. le c.1. Hea Scott 4—1.60, 2, J. Zelda Peter 1.30. 3, Edo Bascom 5,10'; 2e c,; 1. Job 7.201.90 2. Baronesse K 1,80 3. Bobichon 2,40; 3e c.1. Nemetor 5.50— 2.70. 2, Zampa 5.— 4e c.: 1. Crack 4.30— 2.30. 2. Dalver 4.30; 5e c.: 1. Lex K 7,602.—, 2 Christophorus 1.60, 3. Gonny D 1.70; 6e c.: 1. Floris A 5.80—2.10, 2. Fer. Scout 1.90. 3. Fr, van Silladar 6.10; 7e c.: 1. Douglas H 2.40—1.40. 2. Filly Guy 1.90 3. Dorita 4.30, 4 Dos Palos 2.70. WIELRENNEN VAN VLIET WON TE ANTWERPEN: On ze landgenoot Arie van Vliet startte Zon dag in een omnium in het Antwerpsche Sportpaleis In den sprint was van Vliet heer en meester over Gérardin Scheren». Gosselin en Haerbos, doch in de achter volging werd hij verslagen. Dit nam niet weg dat hij met evenveel punten ein digde als Gosselin, die, daar hij slechts tweemaal had gewonnen, de eerste plaats aan den wereldkampioen moest afstaan. ging de plaatselijke wedstrijd B.M.T.— Quick niet door Dat was een gelukje 9092 4290 400: 17417 18380 5390 18131 18667 1276 6345 17580 21167 In verband met het steeds toenemend tekort aan vervoermiddelen en de daar voor benoodigde motorbrandstoffen is de noodzakelijkheid gebleken van een bijzondere regeling voor het verrichten van verhuizingen en meubeltransporten. Zooals bekend is. werd reeds geruimen tijd geleden verboden, verhuizingen over een afstand van meer dan zestig kilo meter met motorrijtuigen uit te voeren. Het beschikbare aantal spoorwegwagens en spoortapissières laat evenwel niet toe dat de verhuizingen over grooten afstand, welke anders met motortractie zouden worden verricht, nu in belang rijke mate per spoor geschieden Ook het vervoer per schip levert ernstige moeilijkheden op De uitvoering van ver huizingen, op welke wijze ook. zal dus op zoo rationeel mogelijke wijze moeten geschieden. Het is daarom noodig. dat voor elke interlocale verhuizing, onverschillig met welke vervoermiddelen zij zal worden verricht, de toestemming verkregen wordt van een instantie, die bevoegd is in dezen ordenend op te treden. Als zoo danig is door den secretaris-generaal van Waterstaat aangewezen de chef van de afdeeling vervoerwezen van het de partement van Waterstaat (Bureau Ver huizingen en Evacuatietransporten. Oran jestraat 10. ’s-Gravenhage, tel. 116535), Voor de toepassing van de hier be doelde regeling is met verhuizingen ge lijkgesteld alle vervoer van geheele of gedeeltelijke inboedels, van inventaris sen van winkels, bibliotheken, kantoren, archieven of verzamelingen. alsmede van nieuwe meubelen, deze laatste voor- zoover zij langs den weg worden ver voerd. Slechts voor het vervoer als stukgoed is een uitzondering gemaakt De regeling van de verhuizingen, waar voor vergunningen zijn verleend, is op gedragen aan de Regeling-Centrale Meu beltransport (R.C.M.) van de Vakgroep goederenvervoer langs den weg te 's-Gravenhage (Lange Lombardstraat 40). Ingevolge de bovenbedoelde regeling zal ieder, die een verhuizing of daar mede gelijkgesteld transport wenscht uit tj voeren waarbij dus in de eerste plaats is te denken aan de meubeltransporteurs, zich tenminste veertien dagen vóór den voorgenomen datum van de verhuizing met een verzoek om toestemming moe ten wenden tot de Regeling-Centrale Meubeltransport R.C.M.Lange Lom bardstraat 40, ’s-Gravenhage (tel 399845) die dan zal moeten beoordeelen. op welke wijze en op welken dag het vervoer zal kunnen worden verricht Allen, die wenschen te verhuizen of overigens een vervoer, waarvoor de hierboven uiteengezette regeling geldt wenschen te doen verrichten, zullen goed doen, met het vorenstaande rekening te houden en hun opdracht aan een ver voerder op zoodanig tijdstip te geven, dat de vervoerder zijn verzoek om toe stemming tijdig zal kunnen indienen, De vele moeilijkheden, die een goede regeling van de transporten als hier be doeld oplevert, maken het onmogelijk, met den voorgeschreven termijn van veertien dagen de hand te lichten. De aandacht wordt er met nadruk op gevestigd, dat het aanvragen van ver- v-ervergunningen uitsluitend dient te geschieden door degenen, die de ver huizing of het vervoer verrichten en niet door degenen, die verhuisd wen schen te worden vuldig af. Dat was een opwindende tijd; alles in huis was in de war. Apollonia was ziek; ze weende en bad der ge- heelen dag en ze was voor niets te ge bruiken En u kunt u niet voorstellen, waar toe die comedie moest dienen? Clare schudde het hoofd. Ik heb mij daar destijds het hoofo niet over gebroken, omdat mijn man elk oogenblik iets nieuws wist te beden ken om zijn schuldenaren de duim schroeven aan te zetten. Ja, ik begrijp hetl Bötefür moest aan het dagboek den ken, dat hij had gelezen. door FRANZ WENDELMUTH Geautor, vertaling van B. L. Venzelaar en het bleef 11, waarmede zij VU.C. een grooten dienst bewees Dat V.S.V het in den uitwedstrijd tegen Ajax niet gemakkelijk zou krijgen, stond bij voor baat vast, maar het was toch wel wat verrassend, dat de Velseroorders met 03 werden geklopt, waardoor zij zichzelf vrijwel uitschakelden Kort voor de rust had Ajax de leiding genomen en na de pauze waren de bezoekers het meest in den aanval. Toen zij daarmede geen suc ces oogstten ging later ook spil de Vries tot den aanval over en daarmede werd de Velser verdediging zoodanig verzwakt, dat dit den bezoekers noodlottig werd. In de laatste minuten profiteerden Dra ger en Fischer van zijn afwezigheid om doelman Bol nog tweemaal te passeeren Haarlem was practisch al kansloos gewor den en zij is het nu heelemaal, nu zij zich in den uitwedstrijd tegen RFC. met 06 heeft laten kraken. Te Delft deelden D.HC, en Blauw Wit met 1—1 de eer. De stand is nu 2 20 49-22 1.81 1 15 17-10 1.36 3 13 23-22 1.18 4 12 28-21 1.09 4 12 25-27 1.09 9 24-27 0 81 8 12-16 0.72 8 12-21 0.72 8 14-25 0.72 5 16-29 0.45 voor de Haantjes, die het zonder hun uit stekenden rechtervleugel hadden moeten stellen (wegens ziekte van Schoemaker en Pronk). Quick bleef aan de leiding en zelfs werd haar positie er nog wat beter op, doordat U.V.S. zoo vriendelijk was een punt te verspelen in een 33 gelijkspel tegen het onderaan staande V D.L Bovendien speelde V I O S. in de kaart van-de Haantjes door een kranige prestatie te leveren tegen het bezoekende Gouda, dat er met 1—3 aan moest ge- locven. Voor de rust zag het er niet naar uit, dat het zoo zou loopen. want de be zoekers waren in die periode wel wat sterker Door de machteloosheid der voor hoeden bleef het echter 00 Kort na de hervatting nam VI OS. door handig spel van v, Laar de leiding, Gouda zette er toen alles op, maar de aanval kwam niet door de verdediging heen De gastheeren namen den aanval weer over en Nolk van Gogh bracht den stand op 2v. waar na het spoedig 30 werd door Jacobs Toen was het weer de beurt aan Gouda, maar de bezoekers brachten het slechts tot één tegenpunt H V.V, is nu practisch uit de running voor den titel, want de Leeuwtjes werden In den uitwedstrijd tegen Elinkwijk met 2—4 geklopt. U.V.V. uitwedstrijd tegen POLITIE DEED INVAL: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie een inval gedaan in een woning in de Fahren. heitstraat, op vermoeden dat er hazard- spelers bijeen zouden zijn. In totaal werd een gezelschap van 22 personen aange troffen, Een roulette werd achter een gordijn verborgen, gevonden Aangehou den zijn de 42-jarige behanger F. de A E hoofdbewoner van het perceel en de 80- jarige chauffeur P W F. die als pand houder had gefungeerd en uit Leidschen- dam afkomstig is. Tegen de overigen is proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagochtend om st reeks 11 uur 15 is de 71-jarige B. W. van de ’s-Gravenzandelaan. op het Piet Heinplein aangereden door een auto. Hij brak het rechter bovenbeen en werd overgebracht naar het R.K. ziekenhuis aan het West- einde De commandant van den Verkeers. dienst verzoekt den onbekend gebleven autobestuurder en eventueelen getuigen zich te willen melden aan zijn bureau Alexanderplein 15A Terzake van werden in arrest gesteld de 30-jarige J. van K. en de 20-jarige C. L. Weten- H T.M.- evenals gehalte, zoodat kinderen en ouders zich kostelijk geamuseerd hebben. Er was een pro gramma. waaraan kleinkunstenaars me dewerkten. die hun publiek voortdurend wisten te boeien. Guus Brox. als muzi kale clown, de Rosetti’s met hun wente lende ladder, Carla en haar twee spre kende poppen. Harry en Johny. komisch- danspaar en Jack Gordon, rijwieljong- leur Conférencier was John Kloos. Hoe goed hun verrichtingen ook waren, zij moesten het ditmaal afleggen tegen een buitenstaander, wij bedoelen Sinterklaas, die het centrale punt van het geheel vormde Met zijn Spaansche Grandes en Zwarte Pieten verbleef hij geruimen tijd in de zaal en onderhield hij zich met de kinderen, die zichtbaar onder den in druk waren, Hij had voor alle kinderen een doos met speculaas, koek en suiker werk meegebracht hetgeen natuurlijk hoogelijk gewaardeerd werd Na de pauze werd een aardige film van Watt e Half Watt vertoond GOUDEN ECHTPAAR VERRAST: Op 20 dezer zal het vijftig jaar geleden zijn, dat het echtpaar J. J. J. Jouvenaar— Roos, in het huwelijk trad. Beide oudjes die aan de Prinsegracht 250 wonen, heb ben een moeilijken tijd achter den rug en hebben het financieel niet al te breed Maar dank zij de leidster van het Sociaal werK van den Ned. Volksdienst, heeft er vandaag het begin van de bruidsdagen toch vreugde in het bescheiden huisje van de echtelieden geheerscht. In gezel schap van de leidster, mevr Hegj. is het hoofd van het bijkantoor centrum van den N V.D de bejaarde echtelieden ko men opzoeKen Behalve voor een flinke gratificatie, was voor een bloemenhulde zorg gedragen Ook was in het nijpend kolengebrek voorzien en begrijpelijk, dat er dankbaarheid over zooveel daadwerke lijke hulp, van de gezichten van de 70- jarige vrouw en haar 73-jarigen echtge noot, straalde In totaal hebben zij 19 kin deren gehad, waarvan er nu nog 8 in leven zijn Een zoon heeft dienst genomen bij de Waffen SS„ doch ligt nu gewond in een lazaret GEMEENTELIJKE JEUGDDIENST ONT HAALT 8000 KINDEREN Bij wijze van Sinterklaasverrassing heeft de Gemeen telijke Jeugddienst aan de 6000 school kinderen. die deelnemen aan de School- kindervoeding vanmiddag een extra verzorgden maaltijd verstrekt. De kin deren kregen heerlijke, voedzame pap en appels, Dat er gesmuld werd hebben wi. zelf kunnen constateeren bij ons be zoek aan een der eetlokalen In een minimum van tijd verdween een liter gortpap in hun magen. Hun broekzakken uitpuilend door de groote appel» gingen ze voldaan huiswaarts, AANGEBODEN DIENSTEN: De 36-jarige stoker C. K. had een kennis aangeboden diens koffer naar het station te brengen Maar K, bracht de koffer met inhoud naar zijn eigen huis; hij is terzake van ver duistering aangehouden JUBILEUM: Zaterdag herdacht de heer G. H. B. de Groot, schakelbordwachter A in dienst van het G.E.B., den dag, waarop hij vóór 25 jaar in gemeentedienst trad. Hij werd door de directie gelukgewenscht, die hem de door den burgemeester toe gekende eervolle vermelding alsmede een gratificatie overhandigde. Door middel van openslui ting heeft men zich toegang verschaft tot een woning in de Hooistraat. Weggeno men werd een bedrag van ƒ950. Tegen middernacht kwam hij echter terug; ik hoorde lijn gedempte stem beneden in de vestibule. De deuren gin gen een paar maal open en dicht en toen werd het stil. Den volgenden mor gen was de kamer van mijn man niet meer afgesloten. Bötefür had verwonderd geluisterd; bij haar laatste woorden richtte hij zich op Excuseer, zei hij met nauwelijks beheerschte kalmte, zeg dien laatsten zin nog eens? Den volgenden morgen was de kamer van mijn man niet meer afge sloten, herhaalde ze, verbaasd over zijn opwinding. SINTERKKLAAS-FEEST H.T.M.: Het Sinterklaasfeest, dat Zaterdagmiddag in het Gebouw voor Kunsten en schappen voor kinderen van personeel gegeven werd was andere jaren van uitstekend In het tweede district is van V.U.C. r’ even gunstig als die van Volewijckers in de want ook de Hagenaars staan nu 5 pun ten voor op nummer 2 en 7 pnt, op num mer 3 van de ranglijst. De Hagenaars behaalden zelf een 4—2 overwinning op het op bezoek zijnde, onderaan «taande 't Gooi, dat verleden week vriend en vijand had verrast door de éclatante 51 overwinning in den uitwedstrijd tegen Blauw Wit, Het Haagsche succes is niet zoo vlot behaald, als men van de leiders tegen de hekkesluiter» misschien had verwacht Zelfs heeft de zege van zwart-wit nog een oogenblik aan een zijden draad gehangen, maar tenslotte was zij toch verdiend De 'eerste helft was een' vrij tamme en eenzijdige ver- tooning Hoewel V.U.C tamelijk op haar gemak speelde had ’t Gooi vrijwel niets in te brengen en doelman Holzenbosch had niet veel anders te doen, dan zich in de verkleumde handen te wrijven. hoewel de nieuwe Gooi-middenvoor Mos terd. de sensatie van de vorige week in ver vooruitgeschoven positie tegenover hem stond Van dezen dreigde nu nau- weliik» eenis gevaar Het werd 30 voor de jenaars, maar het had ook meer kunnen zijn, indien doelman van Ginkel wat minder solide zou zijn geweest Na 7 min opende Brandes met een kalm schot de score en in de 22e min kopte Bertus de Harder het leder uit een voorzet van Holleman, fraai In de tou wen. Vier min later ontstond uit een hoekschop een doelworsteling en daarbl.1 gaf Brandes het laatste benoodigde zetje 30 De Gooilanders. van wie enkelen een weinig sympathieken indruk maak ten gaven den moed nog niet op en een minuut voor het rustsignaal. scoorde Mosterd uit een fraaien voorzet van linksbuiten de Heu» Dat gaf den Gooi- schen burger moed. Zij zetten bij de her vatting direet de tanden op elkaar en door hun geweldig enthousiasme gaven zij V.U.C geen gelegenheid haar tech- nisc beter spel te ontwikkelen Er kwam nu plotseling spanning in den strijd en dat werd nog heviger, toen Kreuning. na goed werk van Mosterd, er 3—2 van maakte Het begon er nu even kritiek voor de Hagenaars uit te zien, want nu de Hilversummers een kansje roken hielden zij geestdriftig vol en en het was 21. Lex Janse maakte weliswaar spoedig gelijk na energiek doorzetten. 2—2 doch daarna was opnieuw de beurt aan H.B.S. Koning gaf een fraaien voorzet en Oldemans kopte van dichtbij langs den Schiedamschen doel man 32. De Kraaien, gesrimuleerd door dit succes, gingen steeds beier spelen en het gevolg was dat Oldemans ook num mer vier in het net der tegenpartij deed verdwijnen. 42. Dit werd Hermes toch ;e bar en krachtig kwamen de Schiedam mers opzetten, doch Herklotz c.s. gaven geen krimp. Slechts uit een strafschop, toegekend wegens haken, wist Hermes in de laatste minuut den achterstand tot 43 te verkleinen. Daarop klonk het eindsignaal en toen hadden de Kraaien een zwaar bevochten zege behaald, Ge vaar voor de onderste plaat» loopen de Hagenaars nu niet meer, De overige wedstrijden in dij district waren van weinig belang. D.W.S. won eindelijk weer eens en wel thuis met 10 van Xerxes. In Dordrecht was A.D.O. te gast bij D.F.C, en verloor met 46 Eer. op sensatie beluste toeschouwer heeft hier waar voor zijn geld gehad elf doelpunten (een van A.D.O werd ongeldig verklaard); een strafschop door D.F.C. cadeau gekregen van den scheidsrechter en Mijnders slecht ge nomen, maar toch niet gekeerd wan hopige nogingen van de gasten den in de eerste minuten opgeloopen achter stand blijvend teniet te doen en helaas wederziidsche onbesuisdheden. welke zelfs tot een vechtpartijtje leidden Maar eerste klasse-voetbal, waar men ten slotte voor gekomen was. heeft zelfs de meest zachtaardige criticus niet anders 4an in vlagen van een minuut kunnen ontdekken Binnen 5 minuten nam de thuisclub een 20 voorsprong door van Twist en Mijnders. Gedurende de eerste helft was A.D.O, technisch veel beter en sterker maar het was toch aan onvol doend doelmanswerk van Liefaard te danken, dat onze stadgenooten door de Heer en de Mos gelijk konden maken (22). Direct na de hervatting kwam D.F.C weer aan bod door in ’t Veld, waarop een ver en houdbaar schot van Neuteboom doel trof (33). Daarna be gon het vrije schoppen te regenen scheidsrechter Schlüter. die den heer Kotte verving was blijkbaar niet op de hoogte met den historischen achtergrond van dezen wedstrijd, zoodat de spelers van de eerste tot de laatste minuut eL k-nder op z'n zachtst uitgedrukt, on vriendelijk bejegenden en stichtten de open aanvallen der Dordtenaren zóóveel verwarring in de Haagsche defensie, dat v. Vel»en tweemaal kon scoren (53). De Mos bracht er weer spanning in (5—4). maar v 5000: 17265 2000: 21435 1500: f 1000: En laarbjy? Storcke? Nu, hij kwam op een middag en beweerde, dat Bernstein hem had ontboden, hoewel hij anders steeds des voormiddags kwam. Terwijl ik met hem sprak, de bediende, Gün- zei, was toen nog niet hier, hoorde Ik, dat mijn man de deur van binnen af sloot en in de hal ging. Storcke zweeg onmiddellijk en volgde hem doer een andere deur in de kamer, welke ook van binnen werd afgesloten. Hm, en wat Storcke bleef del bankbiljetten. Op net strookje, dat er omheen zat, stond het opschrift: „Dresdener Bank”, Clare legde haar smalle vingers tegen de slapen; de schilder keek haar onrustig aan. Ze wendde zich tot Böte für en zei: Nu, nadat u„mij dat alles hebt verteld, schiet mij iet» merkwaardig» ie binnen, dat zich hier in hui» onge veer een jaar geleden afspeelde. Mijn man had namelijk de vreemde gewoon te aangenomen, zijn kamer wekenlang voor iedereen afgesloten te houden. Niemand mocht bij hem binnen en als - 'j hij alle deuren zorg- Het gesprek werd onderbroken door het binnenkomen van het dienstmeisje, dat geheel overstuur scheen te zijn. Bötefür bemerkte terstond, dat er iets niet in den haak was. Hij stond vlug op en ging haar met een vragenden blik tegemoet. Apollonia 1» weg, stamelde Marie en keek den politieman aan met een uitdrukking in haar oogen, als wilde ze hem om vergeving vragen voor iet» wat ze had misdaan. Bötefür bleef kele ©ogenblikken sprakeloos staan. (Wordt vewolflclj 9 5 5 5 3 5 2 5 2 4 1 3 2 2 4 3 2 2 1 klasse A van district II ging de plaatselijke wedstrijd de positie andere afdeeling.

Haagsche Courant | 1943 | | pagina 2