HAAGSCHE CIURANT van 3 Januari 1944 „Oorlog gaat zijn beslissende stadium binnen” den Führer van aan De NieuwjafPSoproep van den Führer De dagorder de Weermacht TWEEDE BLAD 1 Van midöBrnachttot middernacht Radiorede van dr. Göbbels FEUILLETON Beproeving van de vijandelijke lucht- terreur schitterend doorstaan I De oorlogsdoden lof ver- fWontt vervolgd.). De laatsten zullen de eersten zijn. De laatste course vac het seizoen en de eerste van het nieuwe jaar op Duindigt Op den grooten winterprijs wist Abdullah Scott beslag te eens een dergeiyk leed over de mensch- heid te brengen. Wanneer tnillioenen de volk. 1 (Vervolg van Fronton sins hij tenslotte den stormloop waagt op den Atlantischen Wal Overal waar hij tegen ons optreedt staan aan het front Duitsche mannen tegenover hem en in het vader, land, waar die mannen ontbreken, staan Duitsche vrouwen, knapen en meisjes. Het jaar 1944 zal ons bereid vinden. leggen. De rijder, de heer Kruithof, werd voor deze pres tatie gelauwerd. (Schimmelpenningh) menschen niets meer hun eigendom noemen, dat zy verliezen kunnen, kun nen zij nog slechts iets winnen. De leiding van den Nationaal-Socia- listischen staat is derhalve vast beslo ten dezen oorlog met het uiterste fana tisme en tot de laatste consequentie te voeren. meer en meer zal ontnemen. Er bestaat geen oorlogswapen, dat niet op zeker tijdstip een tegenwapen te voorschijn roept. Zoo zal dat ook hier het geval zjjn. De vijand treft met den luchtoor log ons bewapeningspotentleel slechts in zeer beperkten omvang en daarmede is de succesvolle voortzetting van den oorlog voor ons absoluut gewaarborgd. Wij vermoeden, dat de Engelschen en Amerikanen in het komende voorjaar ooor een invasie in het Westen de proef op de som willen nemen. Dan zal blij ken wie in deze kwestie gelijk heeft, de vijand of wij. 97 Nadruk verboden door FRANZ WENDELMUTH Geautor vertaling van B. L. Venzelaar Een oogenblik; u zult mijn geheele theorie hooren. Bernstein's moordenaar is ongetwijfeld te zoeken onder de per sonen, die op het betreffende tijdstip niet slechts in huis vertoefden, maar na volbrachte misdaad ook weer op de hun aangewezen plaatsen te vinden moesten zijn. Het geval is namelijk een beetje merkwaardig. Het huis heeft een aange- bouwden vleugel, welke slechts langs één weg is te bereiken. Die weg voert door Bernstein’s kamer. De moordenaar zou dus na het volvoeren van zijn daad moeten vastloopen in het gedeelte, waar zich geen uitgang bevindt, of hij zou de van het schot van boven kwamen toesnellen, in leveren hun bijdrage i ziening van ons volk, een het zou nog Het jaar 1944 zal harde, zware eischen aan alle Duitschers stellen. Het enorme oorlogsgebeuren zal in dit jaar de crisis naderen. Wij hebben het volle ver trouwen, dat w(j haar met succes zullen doorstaan. Ons eenig gebed tot God zal niet zjjn, dat Hij ons de overwinning schenkt, doch dat Hij ons rechtvaardig moge beoordeelen wat onzen moed, onze dapperheid, onzen vlijt en onze offers betreft. Het doel van onzen strijd is Hem bekend. Dat is geen ander dan het bestaan van ons volk, dat Hij zelf heeft geschapen, te behouden Onze be reidheid tot offer en onze vlijt zullen Hem niet verborgen blijven. Zijn recht vaardigheid zal ons zoo lang op de proef stellen tot Hij Zijn oordeel kan vellen. Onze plicht is het, er voor te zorgen, dat wij in Zijn oogen niet te licht schij nen, doch het genadige vonnis, dat „overwinning” heet en dat tevens het leven beteekent, zullen krijgen. Zeer waarschijnlijk is het. dat de oor- ,og daarmede in het komende jaar zijn beslissende stadium zal binnengaan. Onze omstandigheden voor de overwinning zijn daarbij meer dan gunstig. Ik behoef er geen woord over te ver liezen, waar het in dezen strijd voor ons om gaat. Onze vijanden hebben ons daar over geen twijfel gelaten Wij verdedigen ons leven Het is goed dat wij dat weten Een nederlaag zou ons allen vernietigen Daartegenover staat de overwinning, die wij door te strijden kunnen en zullen be halen Zij opent ons de poort naar de definitieve vrijheid en onafhankelijkheid van ons volk Vraagt men mij hoe de eerste deugd heet, die ons naar deze overwinning leidt dan kan ik slechts ten antwoord geven- Het is de trouw aan onszelf, de trouw aan de wereld, dien wij in gedachten heb ben en aan onze politieke geloofsbelij denis Het komt er in hoofdzaak op aan. dat leiding en volk de zenuwen in toom houden taai en volhardend de gevaren en moeilijkheden te boven komen en zich door niets laten afbrengen van de voort zetting van den eenmaal ingeslagen weg die de juiste gebleken is, Om den Führer geschaard staan wij volk der Duitschers, aan het einde van dit harde oorlogsjaar en zetten wij moe dig den stap in de nog onbekende toe komst Wij weten: het zal onze toekomst zijn, Het lot schenkt haar ons niet Wij moeten er voor vechten Dat willen wij doen. Fier en verbeten wachten wij den vijand af of hij bij nacht en mist onze steden besluipt, of hij in het Oosten mei een overmacht van menschen en mate riaal op ons front storm loopt, of hij in het Zuiden bebloede koppen haalt, of dat het dragelijke, ja, oat zij deze menigmaal ook overschrijden. Desondanks heeft over het geheel genomen iedere Duitsche for matie in korten tijd na de noodzakelijkste rust, steeds weer zijn plicht gedaan. De heldhaftigheid van onze soldaten van Le ger, van Marine, Luchtmacht en Waffen SS is uniek in de geschiedenis. De bommen op Duitsche steden. Wanneer echter vroeger dit front steeds aan het vaderland werd voorgehouden als het stralende voorbeeld van het offer, dan kan thans het vaderland het front wor den aangewezen als voorbeeld van een niet minder groote heldhaftigheid en of ferzin. De bommenoorlog tegen Duitsche steden pakt ons allen diep in het hart. Het zijn minder de steden zelf, haar huizen en openbare bouwwerken. Zeker: wij betreuren onze definitief verloren gegane kunstschatten, doch wij zullen onze steden schooner opbouwen dan zij voorheen waren. De georganiseerde Na tionaal-Socialistische Volksstaat zal in weinige jaren de sporen van dezen oor log uit den weg geruimd hebben. Uit de ruïnes zal een nieuwe Duitsche steden- pracht opbloeien. Berlijn en Hamburg, München en Keulen, Kassei en al de andere groote en kleine beschadigde steden zal men enkele jaren na afloop van den oorlog nauwelijks meer her kennen. Daar, waar de historische waarden weer vervangen kunnen worden zullen wij ze getrouw herstellen. Wanneer het ons ge lukt is in vredestijd in den Nationaal- Socialistischen staat jaarlijks meer dan 380.000 woningen te bouwen, dan zal het voor onzen gemeenschapsarbeid heelemaal geen probleem vormen na den oorlog 2 a 3 millioen woningen per jaar te vervaar digen. Wat voor ons allen en voor mij in het bijzonder smartelijk is. dat zijn derhalve slechts de offers aan menschen en hier weer die aan vrouwen en kinderen en dan het verlies van zooveel persoonlijke have en goed, en kleine herinneringen, die bij haar dikwijls schijnbaar zoo materieele waardeloosheid toch veel beteekenen voor het leven van dengene. die ze hetzij van zijn vaderen erfde er zelf voor spaarde en voor wie zij meest onvervangbare ge dachtenissen aan verleden tijden vormden. Overigens zal het uur der vergelding komen. Omgekeerd heeft echter deze bomoorlog ook een andere zjjde. Wie hier alles verloren heeft, moet weten, dat slechts de overwinning hem zjjn have weer geeft. Slechts het succes van dezen oorlog zal onze Duitsche ste den uit de puinhoopen weer veranderen in bloeiende gemeenschapscentra. Slechts het succes geeft millioenen menschen weer de werkplaats en de woning terug, en slechts het succes kan een toestand scheppen, die in de eerste plaats elke poging van deze internatlo- Bulgaarsch bezoek aan de Duitsche kustartillerie. De inspecteur der Bulgaarsche Artillerie Generaal Bojadjiev slaat het scherpschieten der Duitsche kustartillerie gade. (PK. Schlickum-O.-H.) de armen moeten loopen. Om die belde hinderpalen te overwinnen, maakte hij gebruik van een ladder. Hij schoot Bernstein neer, vluchtte langs de ach- tervestibule, sprong door iet venster in den tuin, klaute.de tegen de ladder op, wachtte, kwam op deze wijze op de bovenverdie ping en was in veiligheid. De chauf- kende gerechtigheid feur zou de ladder niet hebben noodig gehad, want zijn kamer bevindt zich niet in het huis, maar boven de garage. De dader moet dus iemand zijn, die zijn kamer op de bovenverdieping heeft. Hij wist in het bezit te komen van de tweede revolver, welke zich in huis be vond. Had mevrouw Bernstein haar man neergeschoten, dan zou ze zeer Ik geloof niet, dat de ontslagen chauffeur onze man is, zei Bötefür na een korte pauze, en ik wil u ook zeggen, waarom ik dat niet geloof. Ik ben ervan overtuigd, dat Bernstein en Storcke door denzelfden persoon wer den vermoord. De reden voor deze stelling zal ik u later wel mededeelen, maar de hoofdreden, dat de chauffeur als de moordenaar niet in aanmerking kan ko men is, omdat hij niet meer in huis vertoefde, toen de moord geschiedde. Ja, maar... wilde Weinreich pro- testeeren. Bötefür hief echter zjjn hand op en personen, die op het geluid *viel hem in de rede: sche continent verdedigen, vormen w(J dan ook wtit menschen betreft, een ge tallenfactor, die niet geringer is dan die van onze vijanden, in het bijzonder wanneer men niet slechts cijfers, doch de productief bruikbare arbeidskrach ten als werkelijke waarden In aanmer king neemt. Dit enorme wordt mogelijk gemaakt door de prestaties van onze verkeers middelen, door ons algemeen bestuur en door den arbeid van millioenen in eereambten werkzame menschen, die elk vrij uur wijden aan de verzorging van anderen en aan hulp. De Duitsche vrouw. De prestaties van dit volk worden af gerond door de unieke prestatie van de Duitsche vrouw, van het meisje en thans reeds ook door die van een dap pere Duitsche jeugd. Het is het buiten gewoon geweldige levensrhythme van den Nationaal-Socialistischen volksstaat, dat ons het voeren van dezen strijd eerst recht mogelijk maakt. Deze ver schaft de ideëele en materialistische voorwaarden voor dezen strijd voor net behoud van net leven, niet slechts van het Duitsche Rijk, doch van het geheele continent. Deze socialistische volksstaat echter is ook het doel van den haat van de bolsjewistisch-plutocratische wereld- samenzweerders en van de joodsche lie den op den achtergrond. Hij zal echter oorzaak van den ondergang van deze coalitie zijn De vijand zaï wel geen middel onbe proefd laten om ons in het komende jaar de essentieele stellingen van onze oorlog, voering uit handen te slaan, maar daar- :oe moet hij zooals de omstandigheden op het oogenblik zijn, den gevaarlijken sprong wagen in het Westen, dien hij totdusver altijd met succes heeft weten te ontgaan Wanneer ik over luchtoffensiet spreek dan is deze uitdrukking een zeer hoffe lijke en gereserveerde omschrijving voor een volkomen onsoldateske strijdmethode die in de geschiedenis haars gelijke niet kent in gemeenheid en ruwheid Dat zal de door de eeuwen heen onverge.en blij vende tweede schande van de Engelschen en Amerikanen zijn, dat zij. zooals in den eersten wereldoorlog met honger, in den tweeden wereldoorlog met fosfor te gen vrouwen en kinderen zijn opgetreder. Het is overbodig daarover nog woorden te verliezen Ons volk heeft in het jaar 1943 de beproeving van de vijandelijke lucht- terreur zoo schitterend doorstaan dat de vijand zijn daaraan geknoopte ver wachtingen definitief kan begraven. Ons volk is een vaste en onwrikbare gemeen schap geworden Dat is de kostbaarste leer van het jaar 1943 De Britsche en Amerlkaansche pilo ten zullen binnenkort In het geheele Rijksgebied tegenover een verdedigings- kracht komen te staan, die hun den lust tot hun gemeene overvallen op Duit sche steden en haar burgerbevolking mevrouw Bernstein in naar plotselinge ontzetting over hetgeen zij meende te hebben gedaan, uit het huis. De moor denaar nam echter nog een aantal de viezen mede, welke Bernstein in de zit ting van zijn pianokrukje had verstopt De moordenaar moet op de een of an dere manier achter deze bergplaats zijn gekomen en met dezen buit vluchtte hij door de achtervestibule, via den tuin en de ladder naar de bovenétage. Later verwijderde hij de ladder, nam een rij wiel uit de garage, reed naar het dorp, sloeg den kapper neer en keerde naar villa Zeezicht terug. den toestand stelselmatig te bemoeilij ken of te verwarren. Het bendewezen was uitsluitend het product van de on- deraardsche politieke pn militaire maat regelen van deze krachten. Evenzeer w.is de volledige ineenstorting en het uitvallen der Italiaansche formatie in net Oosten toe te schrijven aan de uit werkingen van deze crisis. Het eindelijk openlijk gepleegde verraad aan den Duce en de schaamtelooze, lage sa menzwering met de vijanden moesten volgens den wil van dezen koning en zijn clique het fascisme in Italië en het Nationaal-Socialistische Duitsche Rijk doen ineenstorten. In dit jaar, mijn Volksgenooten, moes ten zeer bittere en moeilijke besluiten ge nomen worden. Nadat het door de woord en trouwbreuk van Fransche admiraals, generaals en officieren den Geallieerden gelukt was in Fransch Noord-Afrika te landen, moest ik trachten in allen gevalle den tijd te winnen dien wij noodig had den om niet slechts de opstelling van de beslist noodzakelijke nieuwe Duitsche le gers ten uitvoer te brengen, doch om ook die maatregelen voor te bereiden, die ge steld zouden kunnen worden tegenover den niet meer over het hoofd te zienen dreigenden afval van den koning van Italië. De latere oorlogsgeschiedenis zal eens vaststellen, wie in dezen tijd goed geleid heeft: onze vijanden of wij. Ik geloof niet, dat wanneer het lot ons ooit dergelijke mogelijkheden geboden zou hebben wij ze dan zoo slecht zouden hebben benut als dit aan den kant van onze vijanden geschiedde. Wij kunnen slechts de Voorzienigheid dank baar zijn, dat zij ons ondanks deze harde beproevingen steeds weer de mogelijkheid open liet, door snel han delen zware crises meester te worden, schijnbaar verloren toestanden weer In het reine te brengen en daarbij de uit breiding van onze militaire krachten stelselmatig ten uitvoer te brengen. Het smadelijke verraad aan den Duce, wien Italië alles dankit, heeft met één slag het Duitsche Rijk en zijn leiding voor zeer moeilijke besluiten geplaatst. Dat de daaruit voortvloeiende consequenties op het geheele oorlogsgebeuren invloed oefen den spreekt van zelf. De Duitsche leiding was gedwongen, terwijl zjj onverbiddelijk het noodzake lijke tegenover het niet beslist nood zakelijke afwoog, zeer harde beslissin gen te nemen, die voor den soldaat, die zonder te zijn aangevallen, vaak hon derden kilometers moest terugmarchee- ren, zeer moeilijk te begrijpen vielen. Desondanks kan ieder Duitscher er van overtuigd zjjn: er is niets meer geschied en er zal niet meer geschieden dan wat beslist noodzakelijk is om de nieuwe groote en geweldige taken recht te doen geschieden. Deze taak bestaat slechts daarin: in elk geval den oorlog winnen De opbouw van nieuwe geweldige étap penlinies, het in bezit nemen van groote spoorwegtrajecten, de beveiliging en de leiding daarvan, dwongen tot beperking aan andere fronten. Deze compensatie van krachten, waarnaar wij streefden, kan reeds thans als gelukt worden be schouwd. zeker door den anderen man zijn ge arresteerd. Mevrouw Bernstein schoot echter niet, maar de onbekende moor denaar. Eigenaardig daarbij is de om standigheid, dat de moordenaar niet totdat mevrouw Bernstein schoot. In dat geval had hij als de wre- kunnen optreden; zijn doel zou bereikt zijn, zonder dat hij zichzelf aan gevaar blootstelde. Hij was haar voor en schoot zelf. Het is mij niet duidelijk, waarom hij welbewust zelf den moord pleegde, terwijl het zon der zijn toedoen toch gebeurd zou zijn. Daarvoor hoop ik echter ook nog wel een verklaring te vinden. Toen het schot was gevallen, vluchtte I Duitschland is wel de eenige staat In de wereld, die zijn kolenproductie niet verminderd, doch vergroot heeft en die daarbti met zeer sterke beperking van de particuliere behoefte, alles onderge schikt maakt aan het voeren van den oorlog. Dank zij het geweldige levens gebied en het groot aantal menschen. die in Europa voor onze oorlogsvoering gebruikt kunnen worden, alsmede dank zij onzen roemrijken bondgenoot in nale misdadigers onmogelijk maakt nog Oost-Azië en den met ons in Europa strijdende volken, die eveneens hun vaderland en daarmede het Europee- gewezen om dezen strijd om ons leven en om het leven van ons continent met succes te voeren, aldus dr. Göbbels. Dat kunnen wij ook. De economische en militaire kracht van het Rijk is, ver geleken met het begin van den oorlog, toen wj> tegenover een onvergelijkelijk veel grooter gevaar geplaatst waren, enorm gegroeid. Europa bevindt zich voor het grootste deel in onze handen Een groot nisioriscn succes Tegenover deze positieve teilen staan ook negatieve. De geweldige nieuwe taken konden slechts vervuld worden door el ders iets prijs te geven. De bezetting van de voor de verdediging van Europa onom. stootelijk noodzakelijke stellingen in het Zuiden, vereischt de nivelleering van de achterwaartsche dienst- en verkeersinrich- tingcn ten nadeele van het Oosten. Tal rijke nieuwe opstellingen, die voor het Oosten waren bestemd, zijn nu gebonden en moeten meehelpen de overige Europee, sche leefruimte te beschermen. Dit is de oorzaak van vele zorgen en riooden van u, kameraden van het Oostelijk front. Niettemin bestaat er niet de geringste twjjfel over, dat dit grootste crisisjaar in onze geschiedenis, waarvan de Engel schen en de bolsjewieken rotsvast over tuigd waren, dat het met een volledige Duitsche ineenstorting zou eindigen, een groot historisch succes geworden is. Al zijn gevechten in het Oosten nóg zoo hevig geweest en zullen zij hevig blij ven. het bolsjewisme heeft zijn doel niet bereikt De plutocratische wereld mag in het Westen haar landingspoging, waar mede zij dreigt, ondernemen waar zij wil: zij zal mislukken De poging, het Duitsche vaderland murw e maken, leidt tot het tegendeel. Haar bedoeling, de Duitse..e ooriogsproductie uit te schakelen wordt te chande gemaakt. Onze tegenstana zal niet geringer worden Integendeel hij zal ir. het jaar 1944 meer succes hebben. A. mag tijdelijk de weegschaal var. de I technische uitvindingen in het jaar 1943 .ten gunste van onze vijanden zijn door geslagen, wij zullen dat weer inhalen. Want ook de Duitsche uitvir.dersgeest heeft niet gerust Integendeel hij was be. zig en zal door de producten van zijn prestaties het evenwicht der technische wapenen herstellen Het nuchtere feit is, dat onze tegenstan. ders. die dezen oorlog hebben ontketend in de hoop op een onvoorwaardelijk ze kere overwinning, tot dusver overat ver dreven zijn en dat. na ruim vier jaren strijd, Duitschland, dat aan het begin van deze worsteling 634.000 vierkante kilome ter leefruimte bezat, thans in Europa 2.650,000 vierkante kilometer bezet houdt. En eer. feit is het .dat ook in het vierde jaar het kapotslaan van het Duitsche rijk mislukt is, dat zij er niet in geslaagd zijn ons volk uit te roeien of ook maar zijn levenskracht te breken, doch dat wij in het vijfde oorlogsjaar in volledig vertrou wen de verdediging van het Rijk en daar mede van Europa voortzetten. Dit is de verdienste van de leiding en soldaten der geheele Weermacht. Hoogste lof voor leger, marine en luchtmacht Wat daarbij het leger in al zijn for maties ook dit jaar weer gepresteerd heeft is de hoogste lof waard. Wanneer het ook voor den dapperen grenadier vaak ver buiten de grens scheen t e gaan van wat een mensch vermag te presteeren, toch heeft hij altijd weer de kracht gevonden om zichzelf te zijn. On danks alles houdt het front in het Oos ten in de bloedigste worsteling stand en de bolsjewistische poging om Europa te penetreeren zal, hoe dan ook, opnieuw en definitief mislukken. Ik weet, solda ten van het leger, wat ik daarmede van u verlang. Maar, het grootste offer, dat ge brengt, is thans niet zwaarder dan het offer, dat in Duitschland zelfs van vrouwen en kinderen verlangd wordt en dat gij met geloovig hart brengen moet en overal gebracht hebt. Niet minder groot zijn de prestaties van de marine, die in haar strijd steeds meer groeit in de taken, die aan de algemeene Weermacht gesteld zijn. Het schijnbare verzwakken van den duik- bootoorlog berust slechts op een enkele technische uitvinding aan den kant van onze tegenstanders. Niet alleen staan wjj op het punt, die uit te schakelen, maar wij zijn ervan overtuigd, dat dit binnenkort gelukt zal zijn. De luchtmacht moet, evenals het le ger aan alle fronten strijdend, gewel dige prestaties leveren. Zij heeft boven dien nog de taak om den vaderland- schen bodem te verdedigen. Haar hel dendom is boven alles verheven. De zoo dappere divisies en formaties van de Waffen-SS, die in het kader van het leger strijden, voelen zich daarmede op leven en dood verbonden. Evenzeer verdienen de hoogste lof alle andere diensten en formaties, die zich aan net front bevinden of aan den strijd deelne men: de mannen en vrouwen var, net Roode Kruis, van den Rijksarbeids- dienst, van de NSKK en van de O.T. De prestaties van de Duitsche spoorwe gen zijn eveneens zonder voorbeeld Het jaar 1943 is nu ten einde Het heeft den tegenstanders niet alleen ont zegd, wat zij gehoopt hadden, maar in tegendeel tot hun wellicht grootste te- leurstelling geleid. Het jaar 1944 zal zeer hard zijn. Het is echter onze ge meenschappelijke taak in het nieuwe jaar de periode van de verdediging zon der meer weer te boven te komen en den tegenstander met zware slagen zóó lang toe te takelen, tot eindelijk het uur komt, waarop de Voorzienigheid overwinning kan geven aan het dat haar net meeste verdient. Wanneer ik echter den blik werp op u, Duitsche soldaten, mij herinner uw heldendom, uw dapperheid en uw moed en de offers en prestaties van het va derland afweeg, dan wordt mijn ver trouwen tot de onwrikbare zekerheid: meer kan geen volk presteeren, verdu ren en verdragen. Wanneer derhalve de Voorzienigheid het leven al. prijs schenkt aan hem, die het op de dap perste wijze bevecht en verdedigt, dan zal ons volk genade vinden bij Hem, die als rechtvaardig rechter te allen tijde altijd nog de overwinning gegeven heeft aan dengene, die haar het meest waardig was. In dezen strijd om zijn of niet zijn zal Duitschland tenslotte zegevieren.” In een Kroegje in het Zuiden der stad ontmoette ik hem, maar ik her kende hem niet. Dat was de bok, wel ken ik toentertijd schoot. Later dween hij zonder een spoor achter te laten. Maar ditmaal, besloot hij n.*t stemverheffing, ontgaat hij mij niet meer, zoowaar ik Weinreich heet! Zij zal zich daarin onderscheiden van de zwakke en laffe leiding van het Duit sche volk in den wereldoorlog. De partij, die door haar leden haar zeer grooten tol aan bloed aan het front brengt, draagt met haar organisaties van de jeugd en van den ouderdom, van de vrouwen en meisjes ook thuis den verantwoordelijken arbeid, niet slechts bij de opvoeding doch in de eersite plaats bij de leiding van onze volks genooten in zeer zware en zeer bittere uren. De oorlog heeft de Nationaal-Socia listische beweging eens geschapen, in den oorlog moet en zal zij zich daarom thans eerst recht beproefd toonen Front en Vaderland Wat de strijdende soldaat aan het front en de strijdende Duitscher in het vader land presteert wordt aangevuld door den arbeid van onze volksgenooten en van die Europeërs, die in onze gelederen staan. De Duitsche boer, dat wil zeggen in de eerste plaats de Duitsche boerenvrouw, zij 'e voor de voedselvoor- Ook zij weten, dat ineenstorting van het Duitsche Rijk einde van het Duitsche boerendom zijn. Er kan derhalve ook voor hen slechlts één enkel doel zijn: ons volk datgene aan voedingsmiddelen te verzeke ren, dat beslist noodzakelijk is om dezen zwaarsten strijd met succes te kunnen doorstaan De prestaties van den Duit- schen landbouw zijn dan ook dienovereen komstig uniek Zij worden aangevuld door het werk der millioenen van onze arbei ders. die ir. de eerste plaats den soldaat wapens en munitie leveren tn tegenstel ling tot den wereldoorlog, toen wij in 1918 tegenover een aantal van 3J duizend vijandelijke pantserwagens nauwelijks een dozijn eigen pantserwagens en in het ge heel geen pansterafweer bezaten, stijgt in dezen oorlog de productie van onze eigen pantserwagens in kwaliteit en aantal onaf, gebroken. Evenals die van de wapens van den af weer ove'wegingen thans iet zou ook Wanneer derhalve door reizen, confe renties, het aanstellen van nieuwe opper bevelhebbers en door al dergelijke ma noeuvres op het oogenblik getracht moet bij gebrek aan een anderen steun van het Russische offensief Duitschland het Duitsche volk en zijn lei ding door een zenuwenoorlog te belasten, dan miskent men nie: slechts het Duitsche volk doen verwisselt men in de eerste jlaats de Duitsche leiding met die van iet voormalige Koninklijke Italië Oe mvasie-geruchten. Dat de Engelschen voornemens zijn in het Westen of op den Balkan een landing te doen, óf in Noorwegen. Nederland Por tugal óf ergens anders is voor ons niets nieuws geheel afgezien daarvan dat zij op de meeste van deze plaatsen reeds een keer zijn geweest. Dat zij verder deze lan dingen met alle middelen die zij bezitten, willen ten uitvoer leggen spreekt wel vanzelf Dat zij daarbij ook bijzondere opperbevelhebbers voor deze landingen aanwijzen, is in de oorlogsgeschiedenis eveneens niets nieuws Dat was zelfs bij de jammerlijke coalitie-oorlogen in het verleden reeds zoo. Dat zij tenslotte het plan hebben ons daarbij te verslaan, is wel van het begin af aan hun bedoeling geweest Ik kan het Duitsche volk derhalve slechts verzekeren, dat wij met al deze bedoelingen van tevoren rekening heb ben gehouden en ons voorbereidden en wel, niet slechts wat personeel of mate rieel betreft doch ook door de verster king van rï# punten, die ons beslissend of belangrijk voor 'n dergelijke landing schijnen, op een wijze, die onze vijan den waarschijnlijk meer verrassen zal, dan hun landing het ons zou kunnen doen. Wanneer men verzekert, dat de nieuwe invasie niet meer vergeleken kan worden met de landingspoging van Dieppe, dan verwachten wij ook niets anders, want ook onze afweer is. het spreekt vanzelf, sedert dien anders ge worden, en in de eerste plaats: De En gelschen, die in Dieppe landden, hebben met den toenmaligen Duitschen afweer in het geheel nog geen kennis gemaakt. Ik spreek het tegenover het Duitsche volk met vol vertrouwen uit, dat waAr ook de Geallieerden hun landing zullen uitvoeren, de ontvangst passend zal zijn. De Duitsche soldaat zal ook hier de noodlots-beteekenis van dezen oorlog in ziende, zijn plicht vervullen Het is bij een zoo wereldomvattenden. geweldigen en ontzettenden strijd niet te vermijden, dat de physieke belastingen der afzonder lijke mannen vaak gaan tot de grens van Vervolg van frontpagina 1) Hebben onze vijandn in hun oud- testamentischen haat zelfde oorlogsdoe len op voorbarige wijze butaal en open lijk uitgeroepen. 2) Is het kinderlijk, wanneer thans achteraf Engelsche en Amerikaansche bladen ontdekken en A hun domheid schrijven, dat het verstpdiger zou zijn uit propagandistisch oogjunt andere oor logsdoelen naar voren t« brengen dan de eerst verkondigde. Niet alleen, dat het een beleediging van het verstand van ons volk is het aan te komtóen, dat men uit propagandistische oveweging< iets anders zou willen ziggen, h< indien het dat van het begin af aan al gedaan zou hebben -r een tweede maal geen woord van de ijternationale aarts- zwendelaars gelooven Bovendienmen poogt niet door zijn oorlogvoering mil lioenen vrouwen en kinderen om het leven te brengen om dan misschien een vrede van verzoening of van toenadering of van rechtvaardigheid te schenken. De wijze van oorlogvoering zelf heeft onze vijanden ontmaskerd. Het Is de duizend jarige haat van het jodendom en van de daardoor geleide plutocralisch-bolsjewis- tische wereld, die rich niet alleen in de oorlogvoering uit, doch die wanneer zij zou kunnen zegevieren ook het wezen van den vrede zoij bepalen. 0e Nationtal-Soclalistlsche Volksstaat Tegenover deren haat echter staat thans geen zwak, burgerlijk Duitschland, doch de Nationaal-Socialistische Volksstaat. Deze haat wordt derhalve ook niet op gevangen door luie, decadente hoogere standen of klasien, doch deze brutale aanval wordt beantwoord door de Duit sche volksgemeenschap en wel, niet be antwoord met frazen van wereldburger lijke ideologieën, maar met ien gezonden en fanatieken haat van een ras, dat weet, dat het om zijn bestaan vtcht en dat zich, tenminste in dit getal, uitspreekt voor het oude Bijbelsche voord oog om oog en tand om tand. Dat het joodsche doe' der vernieti ging van Europa uiteindfelijk de zekere uitroeiing van het jodeidom in Europa zal brengen, staat derhalve buiten eiken twijfel. Dat de poging van Engelschen en Amerikanen Europi en Duitschland door het bolsjewisme Ie vernietigen en het Duitsche volk do>r de Moskoviti- sche wurgers te tuchlgen, dat wil zeg gen te laten uitroeien slechts het tegen deel zou bereiken, ïat wil zeggen de bolsjewiseering van de Angelsaksische wereld zelf is even teker. In elk geval kan deze wereldhfctorische, geweldig ste oorlog van alletüden niet als een mooi tournooi verlotpen. Desondanks kunnrn wjj één ding vast stellen: toen de oglog begon, had men vooral in EngelaiJ de overtuiging, dat een inwendige oftand in Duitschland onmiddellijk tot >eenstorting zou moe ten leiden Men sprak destijds over ..Generaal Wintf’’ over „Generaal Modder" over .Generaal Honger” en men noopte ste^s op het wonder van de Duitsche ineuistorting. In feite heb ben noch General Winter, noch Gene- raa. Modder, nch Generaal Honger het Duitsche volk m zijn huidigen volks- staat Kunnen (Verwinnen. De kapitalis ten van die laAden meenden, dat onze socialistische <?onomische opvatting in óen oorlog onniddellijk schipbreuk zou lijden Zij heet echter juist in dezen tijd der zwarste belasting bewezen juist en sterlér te zijn dan de econo mie van onze plutocratische tegenstan ders Van eei bolsjewistische economie kan ouitendiai slechts gesproken wor- wor(jen den in den in van een georganiseerden slavenarbeid voor het joodsche directo- rium-generil te Moskou. Het volgmde kan thans worden vast gesteld: na meer dan vier jaren oorlog heeft het Duitsche Rijk niet één vier kanten kibmeter van zjjn bodem ver loren. Alben onze vijanden noemen thans grtnte gedeelten van hun voor malig bent niet meer het hunne, zelfs wanneer zjj deze langs een omweg van leen- er pachtverdragen als „eiland- steunpuiten” enz. elkander wederkee- rig afhaidig gemaakt hebben. Het luitsche Rijk is in dezen gewel digen oorlog niet alleen naar alle kan ten ter bescherming van dit continent ver naar voren gedrongen, doch het heeft gaarbij tot nu toe eiken afzonder lijken tegenslag steeds weer over wonnen. De zwaarste tegenslagen in dezen oorlog heeft het jaar 1943 gebracht. In de eerste plaats is onze oudste bondge noot uitgevallen, uitgevallen door een lang aanhoudend en stelselmatig geor ganiseerd verraad van een clique, die zich met het groot-kapitalistische Wes ten iven identiek voelde, als zij geeste lijk machteloos staat tegenover het be derf van de marxistische ideologie. Het uitvallen van Italië Reeds in den tyd vóór het uitbreken van den oorlog was het onder de on- deifcrondsche werkzaamheid van deze rond den koning geschaarde financieele, geteraals- en politici-clique waar te ne men geweest. Zoowel de moeilijkheden in Noord-Afrika als die op den Balkan móesten in laatste instantie worden toe- géschreven aan de voortdurende sabo tage- en verlammingspoging van deze plutocratische tegenstanders van den iiscistischen volksstaat. Hun voortdu rende sabotage slaagde er niet slechts in de aanvoeren naar Afrika en later tok naar Italië door steeds nieuwe me thoden van lijdelijk verzet te belemme ren en aldus onzen en den aan hun zijde staanden Italiaanschen soldaten den (oevloed der materieele substantie vooi net voeren van den oorlog af te snijden, doch ook op den Balkan den door het Duitsche ingrijpen opgehelder- Rijksminister dr. Göbbels neeft bij de jaarwisseling op oudejaarsavond een ra diorede gericht tot hetDuitsche volk Het jaar 1943, zoo verklaarde hij. was het tot dusver zwaarste jaar van dezen oorlog, want in dat jaar moesten wij onze groote proef van standvastigheid afleggen in materieel en moreel opzicht. Het stelde ons voor de atak de voorwaarden, die wij in de vorige oorlogsjaren hadden veroverd, stevig in handen te krijgen voor onze eindoverwinning en hen tegen den woedenden stormloop van den vijand te verdedigen. Dat is ons voor het grootste deel geluk: Wij hebben daarbij weliswaar verliezen en tegenslagen moeten incas- seeren, maar die kunnen in geen enkel opzicht beschouwd worden als van beslis senden invloed op den oorlog. Door het laffe verraad van de Italiaansche konings. en generaals-clique is het kamp van de spil verzwakt met de economische en mi- litaire kracht van een bondgenoot en het viel niet te vermijden dat het algemeene oorlogsbeeld daardoor een verschuiving onderging. Het wegvallen van een bond genoot uit ons strijdend front heeft ons weliswaar groote en soms ook gevaarlijke moeilijkheden bereid, maar wij hebben die den kop weten in te drukken en dat is het tenslotte, wat den doorslag geeft. De vijand is er ook In het afgeloopen jaar niet in geslaagd zoodanige feiten te stel- in een omvang, dat zij onze oorlogvoering in een essentieele functie konden treffen. Het gevaar van het bolsjewisme, waar door gansch Europa wordt bedreigd, kon ook in het afgeloopen jaar met succes worden verbannen. Eeuwig zal het als de grootste schande van deze eeuw wor den bestempeld, dat Engeland en de Ver- eenigde Staten zich verbonden met het bolsjewisme om hun van haat vervulden strijd tegen het eerbiedwaardige conti nent tot een militair succes te maken. Wij zijn in hoofdzaak op onszelf aan-

Haagsche Courant | 1944 | | pagina 5