ifT voor R. MEES ZOONEN DE FAMILIEVEETE Briljanten en Sieraden KUNSTGEBITTEN en 2871 BS □mI j BINNENLAND de Vogelbescherming verbeterd STADSNIEUWS FEUILLETON PSEUDO-AMBTENAREN SLOEGEN HUN SLAG Feijenoord liep 1-3 achter stand in M. HOOGLAND - Rijswijkscheweg 368 Telef. 119025—119290 Uitreiking distributiebescheiden Waarneming van effecten Safe-inrichting Talrijke aanvragen voor centrale keuken DEMONSTRATIES met PANKO en ROER-OM op Dinsdag 15 Februari 1944, v.m, 1012.30 u.. n.m 25 u. bij Coöp. „de Volharding", Jonckbloetplein 36 en Woensdag 16 Februari, Cromvlietplein 71, op dezelfde uren. UIT TRAM GEVALLEN EN GEDOOD Het Westelijk elftal ZOET ROGGEBROOD gebr. ten hoeve WAARSCHUWING BURGERLIJKE STAND HAAGSCHE COURANT Maandag 14 Februari 1944 le bl. p^g. 2 V.U.C. had het kampioenschap het grijpen ft ft 2948 een te B.M.T., dat niets meer Elinkwijk het (Wordt vervolgd.) Ze rolde ze op en stopte ze toen in de smerige schoenen om daarna rond te kijken. Waar is de mand? vroeg ze. Ik zal 'm krijgen, zei Jean. Hij was in een oogwenk terug, nam de schoenen van haar over en stopte ze ia de mand. Dan grinnikte hij. boven doch warme groep zich groote den de nu 9 7 7 6 6 7 5 1 2 3 6 6 6 9 9 29 26 21) 18 18 14 14 14 13 4 de De gekregen maken. 8 7 7 6 5 6 4 3 8 6 7 6 6 6 4 4 3 3 3 2 2 3 4 1 de liep langen 25 23 19 16 16 15 14 13 10 9 63—25 42—21 49—35 36—28 60—50 32—36 32—58 48—56 35—62 29—46 52—25 30—21 29— 25 40—45 30— 31 30— 39 34—49 31— 47 30—50 57—23 55—31 41—32 44—35 33—37 40—37 35—45 33—51 26—42 15—56 D.H.C met INKOOP VAN JUWELIER JEDELOO Noordeinde 100 1.53 1.43 1.11 1 06 1- 0.93 0.82 0.81 0.62 0.60 ANNO 1720 - KNEUTERDIJK 13 26 Nadruk verboden DOOR B. ZWARTS 3 4 6 4 6 6 8 8 Rotterdam Tel 38427 Den Haag Tel 33329p Belangrijke wijziging en aanvulling van de Vogelwet 1936 en van het Vogelbesluit 1937 te duchten heeft, verloor den uitwedstrijd met slechts 12. De MAKELAARSKANTOOR belast zich met huur incasso’s en admi- nistreeren van onroerende goederen. TAXATIES HYPOTHEKEN ALLE VERZEKERINGEN Morgen zijn aan de beurt voor het afhalen van de nieuwe distributiebeschei den: van 8.3016 30 u.. uitreikingsgebouw Groot Hertoginnelaan en bijkantoor Loos- duinen. Alidastraat 1; van 916 uur bij kantoor Scheveningen.Noord Ooststraat 1 en van 8 4512 30 en 1416 uur bijkan toor Benoordenhout (Ruychrocklaan 178) de letters Steenm t.m Velderm. die den die 16 11 16 10 17 15 16 16 17 16 16 15 3 3 3 7 4 5 3 3 2 11 1 12 25 66—40 23 19 19 18 17 15 15 10 9 H.D.V.S. Xerxes D.FC. D. W.S. A.D.O. Sparta H.B.S. E. D.O. Stormvogels 17 gelijk tegen V.S.V. jt De stand is nu 17 11 17 10 17 17 17 17 17 17 17 17 1.70 1.52 1.17 1.05 1.05 0.82 0.82 0.82 0.76 0.23 mogelijk van met baas. tegen stand is nu Quick U.V.S Elinkwijk H.V.V. U. V.V. Gouda B M.T V. I.O.S V.D.L. Velox PAARDEN DRAVERIJEN ONDER DEN MAN: Op Duindigt is voor Zaterdag 11 Maart a.s. een draverij onder den mar. ingelascht. In vroeger jaren hebben we dat ook en kele malen beleefd, de pikeur zat dan in plaats van op een sulkey achter zijn draver gezadeld er op De max. gewich ten zijnvoor merriën 69 k.g., voor hengsten en ruinen 72 k.g. Een bijzondere training is daarvoor noodig. omdat de paarden ook in een der gelijke course uitsluitend mogen draven. Voor jeugdige, niet te zware pikeurs, ligt hier een toe komst. Morgen herdenkt te Utrecht de heer W C. Veltkamp chef van de spoorweg- recherche den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Nederlandsche Spoor wegen en wel als eerste inspecteur van de in 1919 opgerichte spoorwegrecherche. slechts individueele te genieten gaf. In aanmerking dient echter genomen te worden, dat het terrein voor le klas korfbal toch wel heel geringe afmetin gen had, waardoor in den aanval ver rassende combinaties schier ónmogelijk waren en het doorgaans bleef bij af standsschoten, welke meestal slecht ge richt waren, speciaal in den tweeden Dordtschen aanval de Rooy-Traarbach, welke ook al door onvoldoenden steun der dames bepaald onvoldoen de was. Trouwens, er waren meer Dee- tos-dames, die in dit milieu niet thuis bleken te behooren! HKV nam de lei ding, toen Boorsma niet bemerkte, dat zijn tegenstander gevallen was: Een ver schot bracht den gelijkmaker op (11), met welken stand gerust werd, ook al doordat Traarbach een strafworp miste. In de tweede helft duurde het zeer lang, voordat Traarbach 12 opbracht, waarna dezelfde speler twee Leel een voudige kansen van dichtbij grandioos miste. Toen Nell voor 22 had gezorgd, leek het erop, dat HKV zou gaan win nen, maar de fortuin lachte den rood witter. toe. Een schot uit moeilijke po sitie van mevr. Nagtegaal-v. d. Graaf trof de roos (23); v. d. Koogh zorgde voor 24, de Deetos-aanvoerder voor 25. Korsen miste voor HKV een straf worp, waarop Boorsma den eindstand 35 vastlegde. Het is zeer de vraag, of Deetos met deze ploeg wel kampioen zal worden! vergaten ze al het andere en lachten ze luid. Nou, ik geloof, dat dit wel het beste plan is, zei Jean. Ik kan ge makkelijk den weg naar m’n huis vin den, daar bel ik het kasteel op en stuur een huisknecht om Francois te zoeken, als hij tenminste dan nog niet boven water is. Ze waren over den muur geklauterd en Trixie nog steeds in zijn armen hou dend, was Jean het pad naar huize Val ton Marchaux tngeslagen. Het was nut teloos gebleken een weg door den mist te zoeken over de neuvels naar net kasteel. i 2 2 4 4 2 2 0 10 3 9 2 14 ONTSPANNINGSOCHTEND „VREUGDE EN ARBEID”. Den getrouwen bezoekers van de ontspanningsbijeenkomsten van „Vreugde en Arbeid” wachtte gisteroch tend in Asta een bijzondere verrassing, n.l het eerste optreden van het zangkoor „Vreugde en Arbeid”. Vijf maanden gele den werd ’t gezelschap opgericht en 't telt thans zestig leden Dirigent zoowel als executanten kunnen tevreden zijn over het debuut. Ten gehoore werden gebracht een oud-Nederlandsch lied, „Nederland” en „De Uil” van van Diepenbrock. Into natie en zuiverheid vielen te loven, trou wens het geheele optreden droeg het stem, pel van serieuze oefening. De tweede ver rassing vormde het danspaar Marjorie en John, dat al even groot succes had. Ver volgens had de gebruikelijke filmvertoo- ning plaats, waarvoor gekozen was „Rijdt voor Duitschland” met Willy Birgel in de hoofdrol. Aan het begin van den ochtend voerde dienstleider Simonis het woord, die de aandacht vestigde op de verschil lende cursussen en mededeeling deed, dat de avondlessen ook gedurende den zomer zullen worden voortgezet. ANDERE MONDVERZORGING BÉTAVÉ Valkenboschlaan 56A —Tel. 33.41.38 Het derde doelpunt van V.U.C. De Feijenoord-doelman laat den bal door zijn handen glippen. (C.N F.-Meijer) Ik veronderstel, dat u dit grappig vindt, zei Trixie boos. Hoe durft -u me uit te lachen? Ik lachte je niet uit, gaf Jean ten antwoord. Ik dacht aan Fallait. Die moet wel een grooten zwerftocht door de Com té maken! Ik vind u volmaakt onuitstaan baar, zei Trixie. Arme Francois! Voor één keer zijn we het eens, uit de heide kwam, haar pad kruiste, juffrouw Murat, zei Jean ernstig. Zooals u zegt, arme Francois. Maar ik veronderstel, dat hij wel ergens terecht zal komen. Intusschen kunnen wij beter verder gaan. Zal ik maar eerst gaan, ■wir het geval we ons opnieuw vergut sen? Het is langen tijd geleden, dat ik De 78-jarige A. H. uit de Elburgstraat viel op de Lijnbaan van ’n rijdenden tram wagen van lijn 10. De man brak den rech terschouder en kreeg een hersenschud ding. Hij werd naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde gebracht, waar de on gelukkige aan de bekomen verwondingen is overleden. Expediteur voor 1500.opgelicht Dat het dienstig is zich er steeds van te overtuigen, dat men, bij controles van welken aard ook, met werkelijke ambte naren te doen heeft, is dezer dagen weer gebleken, toen een expediteur te dezer stede werd „aangehouden’’. Een familie lid van hem was het ter oere gekomen, dat de expediteur wel eens spiritualiën clandestien vervoerde. Hij deed hiervan mededeeling aan eenige kornuiten, die het plan opvatten den vervoerder op te van gen Deze zou n.l. Dinsdag 4 blikken met jenever, in totaal 40 liter inhoudende van elders naar hier overbrengen met paard en wagen. Bij zijn woning stapte de 34- toonde den verschrikten vervoerder een of ander papjer van een foto 'voorzien en zeide den drdnk in beslag te nemen. Men ging aan het onderhandelen en na lang gepraat zou de expediteur voor een bedrag van 1500 vrij uit gaan. Deze voldeed hier aan. maar bij informatie bleek hem, dat hij met oplichters te doen had. De po litie werd in de zaak gemengd, met als gevolg, dat niet alleen A., maar ook de vier anderen, die bij het geval betrokken waren, t w. de 28-jarige F. G. M. F., de 34-jarige P. J. M F., de 29-jarige H. L. en de 30-jarige J. A. B. konden worden aangehouden. Bij onderzoek kwam aan het licht, dat het getoonde legitimatiebewijs een doodgewone lidmaatschapskaart was. Een ieder zij nogmaals voor de praktijken van de lieden, als hierboven gesignaleerd, gewaarschuwd. 1.47 1.35 1.11 1.11 1.05 1 0 88 0.88 0.58 0 52 2 3 6 6 7 7 8 9 2 10 3 9 Het Westelijk elftal, dat op den Tech- nischen Dag o-p 5 Maart a.s. in het Gof- fertstadion te Nijmegen zal uitkomen te gen het Oosten, is als volgt samengesteld: Kraak (Stormvogels) Caldenhove (DWS) en v. d. Heide (Feijenoord)... van Bui tenen (HDVS), Kuppen (Feijenoord) en de Vroet (Feijenoord): Fischer (Ajax), v. d. Vegt (HBS), de Jongh (Volewijckers), Smit (HBC) en de Harder (VUC). Reser ves: Brits (HVC), de Vries (VSV) en Stolk (HDVS). spoedig een einde maakte, om een veld- doch is nu: Volewijckers 17 14 17 12 17 17 17 17 17 17 17 V.U.C. Ajax DH.C. Feijenoord V.S.V. Blauw Wit Emma Haarlem R.F.C. ’t Gooi In de tweede klasse A van net tweede district is aan den kop niets veranderd, aangezien de beide leiders wonnen. Quick was op bezoek bij UV.V. en heeft het verre van gemakkelijk gehad, temeer, daar Holt appel en Schoemaker moesten uitvallen De Haantjes namen weldra de leiding en dank zij het kranige werk van de verdediging, met Pino aan het hoofd, konden zij den 10 stand tot het einde handhaven. Te Leiden won U V.S met 21 van V.I.O.S Quick heeft dus nog steeds twee punten voorsprong op U.VS en beide ploegen moeten nog tweemaal in het veld. V.D.L heeft zich zoowaar van de onderste plaats losgewerkt door den uitwedstrijd tegen Gouda met 6—2 te winnen een kranige prestatie Velox Is nu nuprimer laatst, maar voor V.I O.S. is het gevaar op papier j>ok nog niet heele- maal geweken. fluitend op weg ging. Onder het fluiten keek hij haar in het gezicht. Trixie sloot haar oogen, ze voelde het Wassenaar, dochter. 6 m. I. van der Leest, ongehuwde vrouw. 49 j. H. Kloor, zoon. 5 j. J G. Meulenberg, zoon, 6 j C. Tuit, ongehuwde vrouw. 33 j. J. M C Levöleger, dochter. 2 d. L. N. Pesie. dochter. 4 j. H. Boei, man van A. van Ommen. 42 j. W. Schouten, weduwe van L. Greijskamp. 78 j. F. P. Bekkers, ongehuwde man, 59 j. W. van Solingen, weduwe van W. K. F. Kuh. 85 j. W. J C ten Harmsen, man van G Zwart. 64 j. K S. Landstra, man van A. Adema. 70 j. H W. Schuurman, weduwnaar van A. Wierda. 83 j. P J van der Klugt, man van C. W, van der Noll, 42 j C. van den Nieuwendijk. vrouw van L. A. van Raam. 60 j. E, Planken, we duwe van J. W. ’t Hart. 50 j. J F, de Boer, ongehuwde vrouw. 20 j. geschoeiden voet raakte hij de adder en trapte haar op den grond. Trixie greep zich aan zijn arm vast. O! hijgde ze. ik dacht, dat ze me wilde bijten. Terwijl haar hart van opluchting klopte, vergat ze haar voorafgaande houding. Jean glimlachte, vatte haar om haar middel, boog zich een weinig en lichtte haar van den grond. Ik vind het maar beter je nu te PER 21 FEBRUARI BELANGRIJKE UITBREIDING VOOR DEELNAME Sinds de verhooging van het vetge halte van de maaltijden van de cen trale keuken, is de aanvraag voor deel neming aanzienlijk gestegen. Door de regeling, welke met 1 Januari j.l. was ingegaan, moesten vele aanvragers te leurgesteld worden en de deelnemers, die 0.30 betaalden, moesten afvallen. Om nu aan de talrijke aanvragen te kunnen voldoen, is met ingang van 21 Februari a.s. de volgende nieuwe rege ling van kracht: Elke gemeente, waarin een of meer uitdeelposten van de centrale keuken gevestigd zijn, is ingedeeld in een klasse. Er bestaan vier klassen, al naar de grootte en de gesteldheid van de gemeente ten aanzien van het z.g. plat telandskarakter. Voor elk van deze vier klassen is een norm gesteld, welke thans belangrijk hooger ligt, dan de ge stelde norm van de regeling van 1 Ja nuari j.l, Den Haag is ingedeeld in klasse I. Alle gezinnen en alleenstaande perso nen, die een inkomen hebben, dat beneden dezen nieuwen norm ligt, kun nen de maaltijden betrekken 10 cent per portie. Bovendien komen voor het betrekken van maaltijden uit de centrale keuken in aanmerking: gezinnen en alleen staande personen, die een inkomen hebben, dat boven den vastgestelden norm ligt, doch die niet in staat zijn om zelf warme maaltijden- te bereiden. Deze groep deelnemers be taalt den kostprijs van de maaltijden t.w. 30 cent per portie. Voor beide groepen bedraagt een portie 1 liter. Het aantal in te leveren bonnen blijft ongewijzigd en bedraagt voor 6 porties: 1/5 boterbon of 10 hotelbons 1/50 rant soen plus 1 aardappelbon. De menu’s van de centrale keuken worden thans wekelijks in de plaatselijke bladen be kend gemaakt. In verband met deze uitbreiding van de deelname worden met ingang van bovengenoemden da tum door den Nederlandschen Volks- dienst nieuwe deelnemerskaarten inge voerd. Voor de deelnemers, die in het bezit zijn van een gele deelnemerskaart en aan wien voor 21 Februari nog geen nieuwe deelnemerskaart (1944-45) is uitgereikt, blijft de oude deelnemers kaart geldig tot 28 Februari en vervalt na dien datum. Aanvraagformulieren kunnen verkre gen worden aan de adressen van: a) de uitdeelposten van de centrale keuken; b) de N.V.D.-buurtschapshoof- den; c) de N.V.D.-kantoren. Sensatie aan de Schenkkade Het V.U.C.-stadion aan de Schenkkade was gisteren overbevolkt en zeker dui zend belangstellenden stonden onder politietoezicht op de perrons van het station Laan van N O. Indië. die allen waren gekomen om V.U.C. kampioen te zien worden door een overwinning op Feijenoord Het had er allen schijn van. dat de kampioensvlag voor de eerste maal voor de zwart-witten in top zou gaan. Zij toch namen spoedig de leiding, voerden den voorsprong op tot 21 bij de rust en na de hervatting werd het zelfs 31 voor de Hagenaars, voor wie er nu geen kou meer aan de lucht was. Zoo leek het tenminste. Maar voetbal is een vreemd spel En een kwartier voor het einde gebeurde het ongelooflijke Feijenoord maakte in 2 minuten evenveel doelpuntenkampioensvlag. bloemen en kransen, die gereed gehouden werden, konden weer opgeborgen worden. Er was nog een zwakke hoop, dat Ajax misschien te Hilversum een puntje verspeeld zou hebben, maar ook deze bleek ijdel De „lijdensweg" is voor V.U.C derhalve nog niet ten einde. Volgende week moeten de Hagenaars naar D.H.C en dan zullen zij moeten probeeren tenminste gelijk te spelen, anders zal het wel uitdraaien op een beslissingswedstrijd tegen Ajax. welke ploeg 2 punten op onze stadge- nooten ten achter is. Het was een hard gelag voor de jongens van Stam en hun grooten aanhang. Maar de moed mag niet verloren worden. De zwart-witten hebben zich in ieder geval goed gereha biliteerd van de smadelijke 08 neder laag tegen de Ajaxieden. Spijtig is wel. dat de V.U.C-ers het misfortuin weer voor een deel aan zichzelf te wijten hebben ook nu was de tactiek niet de juiste, al zijn er factoren aan te wijzen, welke het begrijpelijk maken, dat zij zóó Volewijckers en Heracles kampioen Veertien dagen geleden zaten we op drie kampioenen te wachten en toen voer slechts één ploeg de vei lige haven binnen; gisteren ston den er weer drie op de nominatie en legden twee elftallen beslag op den begeerden titel: Volewijckers in het eerste district en Heracles in het Oosten. De derde kampioen kwam in zicht, maar struikelde op het laatste eindje, want V.U.C., dat mét een 31 voorsprong zeker van haar zaak scheen, moest gedoogen, dat Fejjenoord nog twee doelpunten maakte, zoodat de beslissing in het tweede district werd aangehouden, misschien tot volgende week in den strijd D.H.C.—V.U.C., mis schien tot den beslissingswedstrijd der Hagenaars tegen Ajax. In het eerste district is het behalen van het kampioenschap door de Vole wijckers nog een dubbeltje op zijn kant geweest, want HBS, dat bij de Amster dammers op bezoek was, had den stand tot 6 min. voor het einde gelijk kunnen houden; eerst toen slaagde de Jongh er in het winnende doelpunt te scoren en daarmede zjjn club het kampioen schap te bezorgen. De prestatie van de Amsterdammers is wel buitengewoon fraai. De club werd eerst opgericht in 1920 en kwam toen uit in den A.V.B. Na overgang naar den NVB werd in 1928 de derde klasse bereikt; er volg den enkele kampioenschappen, maar eerst aan het einde van het seizoen 1941 werd het tweede-klasseschap be reikt. Reeds een jaar later werd eerste klasse binnengetreden en werd de ploeg afdeelingskampioen. Een gelukwensch is hier zeer zeker op zijn plaats. De Volewijckers moest winnen van HBS, wilde het kampioenschap worden behaald. Die opgave leek ge makkelijker dan zij in feite was, want de Kraaien deden hun sportleven plicht tegenover HermesDVS, met een en thousiasme, als men nimmer had kun nen verwachten. Speltechnisch waren de gastheeren verre de meerderen. Toch slaagden zij er niet in, om den moedigen weerstand van de HBS’ers te breken. Wel gelukte het hun om reeds binnen enkele minuten door de Ruyter de leiding te nemen, tijdens een fel offensief in een machtig tempo (10). Evenzoo gelukte het hun c meerderheid te verkrijgen, doch van doorbreken van het Haagsche verdedi- gingsbloc, waarin Walhain weer rechts achter en Langelaan spil speelde, mocht geen sprake zijn. In het doel van HBS ontbrak Boas; Visee nam zijn plaats in en hij verrichtte zijn werk op een wijze, die maar weinigen hem had den kunnen verbeteren. Zoo ging de tweede helft in met een' 10 voorsprong voor de leiders. Men was terecht wei nig gerust... Herhaaldelijk bleek de verdediging der gasten onvermurwbaar. Daan de Jongh en zijn discipelen kon den zich geen weg banen, hoe goed de aanvallen soms ook werden opgezet. De Haagsche voorhoede, onder leiding van Herklots, wiens debuut als midvoor >verre van een openbaring was, had tot dien weinig gepresteerd. Maar plotse ling kreeg ook zij „vleugels”; keurige aanvallen bouwde zij op, het driehoek- spel vlotte, zoowel op den linker- als op den rechtervleugel en bij zoo’n on- verwachten aanval, fraai over rechts gedirigeerd door van de Vegt, kwam de gelijkmaker. Rechtsbuiten van Eeke- ren plaatste het leer onhoudbaar langs Bruist (11). Waren alle voorbereidin gen tot viering van het kampioenschap vergeefsch en te voorbarig geweest? Het leek er een moment op, dat een desillusie den Volewijckers wachtte... doch, zooals zoovele malen eerder in deze competitie gebeurde: de achter stand deed den groen-witten den moed niet verliezen en inspireerde hen slechts tot een nog grootere krachtsinspanning. Het geheele elftal wierp zich onver vaard en met een zeer groote dosis enthousiasme bezield, op den aanval. Aanval na aanval bouwde het or de druk op het heiligdom van Visee werd grooter en grooter. Die reservedoelman der Hagenaars bleek echter voor geen kleintje vervaard. Hij hield stand. Al thans tot... 6 minuten voor het einde. Toen maakte hij zijn eenige fout in deze belangrijke ontmoeting. Na een schot van linksbuiten Bakker keerde hij den bal slechts ten halve, waardoor Daan de Jongh gelegenheid kreeg om van dichtbij te doelpunten (21). Na dien dreigden voor de Volewijckers practisch geen gevaren meer. De Over- - - - - -ijers heerschten en hun zege kwam niet W' J?- exPedileur toe, meer jn gevaar. Hulde wachtte den kra- niger. kampioenen na afloop in velerlei vormen. en niet anders hebben gespeeld Het is immers erg verleidelijk om op veiligheid te gaan spelen, wanneer men in een be langrijken wedstrijd een goeden voor sprong heeft verkregen, vooral, zooals in dit geval, wanneer de eigen verdediging niet al te betrouwbaar is. Maar een fout is het wel geweest dat de Hagenaars bijna gedurende den gehee'.en wedstrijd te veel verdedigend hebben gespeeld eerst toen de stand eenmaal 33 was geworden, kwamen zij los en pas gedu rende dat laatste kwartier hebben we V.U.C. aan het werk gezien op een ma nier. zooalis we dat van een ploeg met kampioensaspiraties mogen verwachten Int' n de Hagenaars zóó, of volgens deze methode gedurende den geheelen wed strijd hadden gespeeld, dan zou de zwak schietende Rotterdamsche voorhoede geen kans hebben gekregen de onwelkome doelpunten te maken. Nu werd de Feijenoord-aanval steeds weer naar het Haagsche doel gelokt. Na deze twee lessen, tegen Ajax en tegen Feijenoord hopen we. dat V.U.C het volgende week anders zal doen, Op hoog peil heeft de wedstrijd niet gestaan, hetgeen trouwens van derge lijke ontmoetingen ook niet verwacht kan worden, omdat de zenuwen een be langrijke rol plegen te spelen Maar aan spanning heeft het niet ontbroken, ook al. doordat Feijenoord haar sportleven plicht tenvolle vervulde en hard vocht voor de eigen overwinning. Toch waren er wel momenten, waarop veel goeds te genieten viel, al was het alleen al het werk van Bertus de Harder. De inzet was zeer hoopvol voor de Hagenaars, want reeds na 5 min. liep Bertus de Harder door op een langen pass van Stam en met een schitterend schot gaf hij zijn ploeg de leiding. Dat bleef het systeem der Hagenaars de middenlinie. die goed speelde, terug getrokken en de voorwaartsen aan het werk gezet met lange trappen Maar dat spelletje had Feijenoord spoedig door en toen lukte het niet meer bij de zwart- witten. De Rotterdammers kwamen op hun beurt voor het Haagsche doel, waar men vaak benauwde momenten beleefde. Bij grooter schotvaardigheid had een doelpunt niet kunnen uitblijven. Het kwam echter aan den anderen kant in de 32e min. toen bij een ren van Holleman Oldenburg hands maakte binnen de be ruchte lijnen uit den toegestanen straf schop scoorde Bertus de Harder 2—0. Feijenoord bleef het meest in den aanval en twee min. voor de rust werd het werk der Rotterdammers beloond met een doelpunt van Benz. Na de hervatting liep V.U.C. weer even hard van stapel en in de 8e min. werd het door Brandes en den Rotterdamschen doelman 3—1 voor onze stadgenooten. De Hagenaars gingen zich nu heelemaal op verdedigen toeleggen en verder bepaalde men zich tot een aan tal uitvallen van de beide vleugelspelers en den middenvoor Deze waren niet altijd ongevaarlijk, doch de hechte Rotterdam sche verdediging wist er wel raad mee. Kuppen was intusschen. na een botsing met Oostdijk. met een hoofdwonde uitge vallen en Sinke nam nu de spilplaats in. hetgeen hem niet slecht afging. De druk Rotterdammers werd zwaarder en zwaarder en menig V.U C-hart sloeg on rustig, al wa. de stand ook nog steeds 31 En toen gebeurde het in de 28e min. scoorde Wilhelm 32 en 2 min. .ater maakte Sinke er uit een hoekschop 33 van. Toen werd de geest over V.U.C. vaardig het werd een stormloop op de Feijenoordvesteer werden harde schoten afgevuurd en er kwamen hoek schoppenmaar de winnende goal bleef uit, zoodat het 33 bleef Ajax zorgde er voor niet verder achterop te geraken en haar kans te behouden, door den uitwedstrijd tegen ’t Gooi met 5—1 te winnen, hetgeen R.F.C, veel genoegen zal doen. Emma speelde thuis met 55 gelijk tegen V.S.V. en D.H.C klopte Haarlem in een uitwedstrijd met 41 hier in het heuvelland heb rondge dwaald, maar ik denk, dat ik het me nog wel herinner. Zonder haar antwoord af te wachten, ging Jean op weg. Half hardloopend, half wandelend, volgde Trixie de route, welke hij nam, tot ze plotseling stilstond en met een schreeuw achteruitsprong, toen iets dat De Hoofd-Inspecteur der Staatsrecher- che. Chef Inspectie Il-b alhier, vestigt de aandacht op een vrouw, genaamd Wil helmina Knape, gebo den te ’s-Gravenhage. 30 September 1915. wier portret hierbij is nfgebeeld. Deze vrouw heeft zich op verschil lende adressen hier ter stede als werkster verhuurd en is telkens na korten tijd met medeneming van geld of goederen van haar werkgeefster vertrok ken. Het adres, dat zij t opgaf, bleek valsch te (Politiefoto) zijn. Hun. die inlich tingen omtrent de verblijfplaats van die vrouw kunnen verschaffen, wordt ver zocht zich te vervoegen aan de recher- chepost aan het bureau Buitenhof (Tel. 22 toest. 471). BEVALLEN: J. A. D. van Tuijl geb de Jong, d. N. Hamburger geb. Wer ner, z G. Strikwerda geb. de Wolf. z. S. de Leyser geb. Böeseken. z. M. Janssen geb. ’t Hart, d. L. A. Ver hagen geb. Hulsman, z. M.A. J. H. Peul geb. Glerum, z. T. C. C. Schóltes geb. Tetteroo, z. L. Groenendijk geb den Hoed, z. C. H. M. van Moorse! geb Witkam, z. M. ter Denge geb. Gulitz. d A. H. Hardorff geb. Greve, z. M M. de Kok geb. Edelaar. d. A. E. D. F. Toth geb. Thiery, d. A. M. Hollander geb. de Steur, z. M. Lelie veld geb. Gelauf, z. E. Paardèkooper geb. Gol, d. J W. Barbier geb. Groe- neveld, z. E. A. van den Bos geb, van der Gaag, z. M. E. J. ter Beek geb. Benda, z. Th. H J Englebert geb. Louwerens. z. H, M. Hazewinkel geb. Evers, d. J. Loorbach geb. de Graaff, d E. J. A. Jacobs geb van Batum, d. G. H. Weterings geb. Guilliamse. d. P. J. den Buitelaar geb. van Etten, d. M. W M Leunis geb. Op ’t Einde, d. M. P. de Lint geb. Buijsse, d. C. Al lard geb. van Opdorp, d. J. D. de Vries geb. Rietbergen, z. C J. Romeijnders geb. Lindhout, z. OVERLEDEN H. G. L. Dijkstra, vrouw van P. de Vries, 55 j. C. J. F. Kindt, ongehuwde man, 40 j. P Schregardus, man van D. J. Flipse. 54 j. J. M. R. - i bloed naar haar wangen stijgen, ze voelde de kracht van Jean Montnoir, terwijl hij haar zoo stoutmoedig over de heide droeg. Er schenen eeuwen voorbij te gaan, eer Jean stilhield, terwijl de melodie, welke hij floot, op zijn lippen bestierf. Lieve help! riep hij uit. Kijk eens, waar we terecht zijn gekomen? Trixie keek op. Het gat in den muur! riep ze uit. We zijn weer terug aan ons uit gangspunt. Wat bent u hier goed thuis! U bent niets beter dan ik ben. U bent ook den weg kwijtgeraakt. En door den humor van het geheel, Vlug! riep ze. Jean Montnoir, die snel terugkwam, -- ---- wierp een blik op het reptiel, dat uit dragen, zei hij grommend, waarna hij de heide gekropen was en nu kwaad zijn kop opstak. Het was een zwarte adder, een volwassen exemplaar. Met een snellen zwaai van zijn zwaar- In afwachting van een falen van Volewijckers deed mes haar best thuis te winnen EDO en dat gelukte ook, want 4—0 bleven de Schiedammers Maar het mocht niet meer baten, want de Amsterdammers waren onbereik baar geworden. Hermes is op de tweede plaats geëindigd. De overige wedstrij den waren niet meer van belang; Spar ta werd thuis met 15 geklopt door DWS, Stormvogels werd op eigen grond met 06 gekraakt door DFC en ADO verloor haar thuiswedstrijd tegen Xer xes met 23. Deze ontmoeting is voor de talrijke toeschouwers een ware te leurstelling géwordén, waartoe allerlei factoren hebben medegewerkt. Een van de voornaamste was wel, dat de scheidsrechter niet voldoende leiding gaf, waarbij kwam, dat vele zijner be slissingen door een groot gedeelte van het publiek op de bekende wijze werden aangevochten, waardoor als terugslag ook bij verschillende spelers een min of meer prikkelbare stemming ontstond, welke op haar beurt niet bevorderlijk was voor het sportieve peil, dat bij deze wedstrijden verwacht mag worden. Bij dit alles kwam nog, dat het zware veld van de Zuiderparkbewoners gis teren nog moeilijker te bespelen scheen dan anders, hetgeen het spelpeil niet ten goede kwam. Gedurende de eerste helft van den strijd was ADO ver in de meerderheid, wat speltechniek en druk op het vijandelijk doel betreft, al mochten de bezoekers erin slagen met een gelijken stand 22 de rust te doen ingaan. Zelfs kwam het eerste doelpunt op naam van Xerxes. Tengevolge van een fout van een der ADO-spelers kreeg Lagendaal den bal vrij voor het doel. Inplaats echter van zelf te schieten, gaf hij den bal eerst nog aan rechtsbuiten Koning, die daarop onhoudbaar inkogel de. Deze tactiek werd ook later nog verschillende malen toegepast, maar had toen niet het gewenschte resultaat. Vrij spoedig wist rechtsbinnen Vreeken den gelijkmaker te scoren en het was ook deze speler, die ADO de leiding gaf (2—1). Kort voor rust wist rechts buiten Reyshouwer den stand voor Xer xes gelijk te maken. Na de hervatting bepaalden de gasten zich aanvankelijk voornamelijk tot verdedigen en ADO was niet in staat door dezen muur van elf Xerxesspelers heen te breken. Ih de achttiende minuut deed Xerxes een goed opgezetten aanval, waaruit Lagen daal zijn club de leiding wist te geven (23). Hierna presteerde ADO zoo goed als niets meer en ook de gasten wisten hun voorsprong niet meer te vergrooten, zoodat de stand ongewijzigi bleef. Na afloop van den wedstrijd ont stonden op verschillende plaatsen on- eenigheden over het optreden van den ,der scheidsrechter, waaraan de politie stand De Staatscourant van 11 dezer bevat een tweetal besluiten van den secr.- gen. van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescherming inzake een wijziging en aanvulling van de Vogelwet 1936 en van het Vogelbesluit 1937. De inhoud van beide besluiten, welke op 1 Mei 1944 in werking treden, en welke een belang rijke verbetering van de ter zake gel dende wettelijke voorschriften beteeke- nen, komt op het volgende neer: A. met ingang van genoemden datum is naast de in dit opzicht bij deze wet reeds strafbaar gestelde handelingen, eveneens verboden: 1. Het onder zich hebben (houden of bezitten), te koop vragen en koopen van beschermde vogels als bedoeld in art. 1 der Vogelwet 1936. Deze maatregel geldt zooowel t.a.v. levende beschermde vo gels als t. o. v. doode al dan niet ge prepareerde beschermde vogels. Levende vogels Wat de levende beschermde vogels be treft zijn van deze bepaling uitgezonderd de zoogenaamde kooivogels. Dit zijn: de zwarte lijster, de kauw, de vink, de put ter, de sijs, de kneu, de groenling en de geelgors. Deze laatste soorten mogen derhalve ook na 1 Mei 1944 in volières of kooien worden gehouden, met dien verstande, dat ten aanzien daarvan de thans geldende voorschriften, voor zoo ver deze bij bovengenoemde besluiten niet gewijzigd zijn, in acht dienen te worden genomen. Alle andere levende beschermde vo gels die thans in volières of kooien wor den gehouden, dienen vóór 1 Mei 1944 in vrijheid te worden gesteld. Indien het exemplaren betreft waarvan kan worden aangenomen, dat ze zich in de vrije na tuur niet kunnen handhaven, dient men met volledige opgave van de soorten en de aantallen van iedere soort, die men bezit, hiervan vóór genoemden datum mededeeling te doen aan het hoofd van de afdeeling kultuurbescherming en wetenschap van het departerr ut van Op voeding, Wetenschap en Kt. jurbescher- ming te Apeldoorn, Jhr. Mo..eruslaan 34. Vanwege genoemd hoofd zal er dan zorg voor worden gedragen, dat deze vogels naar een dierentuin worden overge bracht. Slechts in zeer bijzondere ge vallen, met name in het belang van den vogelstand, de opvoeding of de weten schap, kan tot het houden (onder zich hebben) van levende beschermde vogels vergunning worden verleend. Aanvragen voor een dengelijke vergunning (vogel- vergunning F) dient men eveneens te richten tor het hoofd van de afdeeling kultuurbescherming en wetenschap van het departement van Opvoeding Weten schap en Kultuurbescherming. Geprepareerde vogels Wat de geprepareerde (opgezette) be schermde vogels betreft, zijn van bo vengenoemde bepaling uitgezonderd exemplaren, welke nè 1 Mei 1944 door een houder van een vogelvergunning B (preparateur) worden opgezet en afge leverd, en die door hem zijn voorzien van een metalen merkteeken. Deze merkteekens bevatten het nummer, waaronder de preparateur als zoodanig is erkend, alsmede een volgnummer. Voor het onder zich hebben (in bezit hebben) van opgezette beschermde vo gels, die niet zijn voorzien van een dergelijk merkteeken (dit geldt der halve voor alle thans in ons land aan wezige opgezette beschermde vogels) is een vergunning noodig, die bij voor- noemd departement kan worden aange vraagd. Aan particulieren en scholen zal voor dit doel een zoogenaamde Vo gelvergunning I worden uitgereikt, die niet aan een bepaalden tijdsduur is ge bonden. Aan wetenschappelijke instel lingen en dierentuinen of -parken kan in het belang van de opvoeding of de wetenschap een Vogelvergunning F worden verleend. Nadere voorschriften voor het prepa- reeren van beschermde vogels worden binnenkort bekend gemaakt. 2. Het onder zich hebben, te koop vragen en koopen van eieren en nesten van beschermde vogels, al's bedoeld in artikel 1 der vogelwet 1936. Uitzonde ringen hierop kunnen slechts in het be lang van den vogelstand, de opvoeding of de wetenschap worden toegestaan. Voor nadere inlichtingen hieromtrent wende men zich vóór 1 Mei 1944 tot voornoemd departement. 3. Het houden van en deelnemen aan zangwedstrijden en andere wedstrijden, waarbij beschermde vogels zijn betrok ken. Derhalve is het houden van en deelnemen aan zoogenaamde „vinken- zangconcourses”, een sport, die vrijwel uitsluitend in Zuid-Limburg wordt be oefend, na 1 Mei 1944 niet meer toe- ges’aan. B. Artikel 24 der Vogelwet 1936 is zoodanig gewijzigd, dat met ingang van bovengenoemden datum de afgifte van vergunningen tot het vervoeren van op geoorloofde wijze voorhanden gehouden levende en geprepareerde beschermde vogels (vogelvergunning D-l), ingeval van behoefte aan verplaatsing (b.v. verhuizing) daarvan, door het departe ment van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescherming geschiedt. Wat de levende beschermde vogels betreft, kan bij deze vergunningen voortaan uiter aard slechts het verplaatsen van kooi vogels worden toegestaan. Vogelvergunningen D-2 tot het ver plaatsen van eieren en nesten van be schermde vogels zullen met ingang van 1 Mei 1944 niet meer worden verleend. Deze handelingen kunnen dan nog slechts in het belang van den vogel stand, de wetenschap of de opvoeding bij een vogelvergunning F worden toe gestaan. C. De leeftijdsgrens, waarop men voor eenige vergunning krachtens de Vogel wet 1936 in aanmerking kan komen, is gebracht op 18 jaren. KORFBAL MAGERE ZEGE VAN DEETOS: De eenige le klas-wedstrijd, welke gisteren in Zuid-Holland doorgang vond, was HKVDeetos, waarin duidelijk de on geoefendheid der Dordtenaren aan het licht is gekomen en de geestdrift aan beide kanten ontbrak. Onder deze om standigheden werd het een matige tot slechte wedstrijd, welke slechts bij vla gen bijzondere staaltjes en dan nog

Haagsche Courant | 1944 | | pagina 2