V. u. c. GELD werd afdeelingskampioen Postzegels MHK 8 DE FAMILIEVEETE Wij koopen alles STADSNIEUWS BINNENLAND BUITENLAND FEUILLETON JCwtie/z °TSuFtst D.R.K. HAAGSCHE COURANT Maandag 21 Februari 1944 le bl. pag. 2 - DUC1fi Wel promotie, geen degradatie NEiDERL. FABRIKAAT 'n ERDAL PROÖUCT I De luchtaanval op Castel Gandolfo „HOLLAND-INDIE” MAKELAARSKANTOOR Uitreiking distributiebescheiden BURGERLIJKE STAND 21 Februari Uit V.U.C.’s historie EENPANSMAALTIJD IN DEN DIERENTUIN Ondanks een ferme nederlaag tegen D.H.C. DE VERZORGING VAN DE NEDER LANDSCHE KRIJGSGEVANGENEN NATIONAAL PAKKET VAN 5 K.G.| VOOR ALLE 1 Elinkwijk. en Trixie was al ingestapt Snel volgde kwam, voor nieuwen Het elftal, waarmede V.U.C. het Afdeelingskampioenschap behaalde. (C.N.F.-Meyer) Loopende seizoen geen noodcompetitie Het bestuur van den Ned. Voet balbond heeft besloten, dat het loo pende seizoen niet als noodcompe titie zal worden beschouwd. Er zal voorts wèl promotie, doch geen de gradatie plaats hebben. gedroogde groenten, boter en vet. een stukje zeep en een maandrantsoen rook waren 17 18 17 17 17 17 18 18 7 8 7 6 7 5 4 3 9 8 6 7 6 6 5 4 4 4 3 3 3 3 1 4 3 3 6 6 6 9 9 4 5 6 6 5 6 8 9 26 24 17 19 17 15 15 14 11 10 29 26 20 20 18 14 14 14 13 6 1.61 1.52 1.17 1.11 1.05 0.82 0.82 0 82 0 72 0.33 VAN TRAM GEVALLEN: De 20-jarige mej. C. D. K uit Leiden viel op het Korte Voorhout uit een rijdende tram. Zij kreeg een hersenschudding en is opgenomen in het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde 68—30 45—24 39— 31 40— 41 63—53 32—36 54—56 32—58 40—67 32—49 59—27 55—31 41—32 37—29 44—35 40—37 35—45 33—51 26—44 17—56 67—44 53—28 34— 22 42—46 30—28 33—32 30— 39 35— 51 33—51 31— 47 1.38 1.27 1.16 1.11 1.05 1.05 0.88 0.83 0.61 0.58 der U(tile nieuwe Dulci) VERZAMELING of LOSSE ZEGELS te koop gevraagd. B. v. d. HOEK, v. Reesstraat 28, den Haag, Tel. 77.34.57 1 ■■■TCTHMlMnMM—MI UURWERKEN-GOUD-ZILVER EN - JUWEELEN - OlM-EPfl REParatien 11.68.00, dag te half 4 op Oud Eik en Duinen. Wegens diefstal van 20 pak jes boter zijn aangehouden de 19-jarige J G, v. d. B. en de 17-jarige K. E. O. beiden leerling-kelner van beroep. 1.52 141 1.06 1.05 1 0.93 0.88 0.82 0 64 0 62 Het ligt in de bedoeling de kampioenen van verleden jaar en die van dit jaar tegen elkaar in een volledige competitie te doen uitkomen, waarbij dus iedere ploeg twee wedstrijden heeft te spelen. Bij een gelijk aantal punten beslist *t beste doel- gemiddelde; is het doelgemiddelde gelijk, dan volgt nog een beslissingswedstrijd. De kampioenen uit deze competitie zullen tenslotte tegen elkaar spelen om het defi- 18 11 18 10 18 18 18 18 17 18 18 17 Blauw Wit Emma Haarlem 't Gooi RFC. 17 11 17 10 16 18 17 16 17 17 17 16 1 2 2 4 4 2 2 0 10 3 10 2 14 3 3 3 4 7 5 3 3 1 12 2 11 den boeg, ploeg één. De Het kan in de voetbalwereld raar k>o- pen. Wie daaraan nog getwijfeld mocht I hebben, zal nu wel tot inkeer zijn geko men, want wie van degenen, die gisteren rond het Deiftsche D.H.C.-terrein samen gepakt stonden, zaten of hingen, zal heb ben durven denken, dat V.U.C. toch kam pioen der tweede afdeeling was, toen ar biter van Welzenes het einde van den strijd aankondigde, welke met 4—1 in het voordeel van de Delftenaren was geëin digd? Laten we eerlijk zijn: niemand. En de hoop, dat V.U.C. het nog zou halen in een beslissingswedstrijd tegen Ajax, leefde maar bij heet weinigen; alleen bij hen, die in een wonden kunnen gelooven. Maar ziet, plots kwam het onverwachte bericht uit Amsterdam, dat Ajax haar laat- sten wedstrijd, thuis tegen Blauw Wit, niet had gewonnen, zooals verwacht had mogen worden, maar, dat de Ajaxieden door de Zebra's met 31 waren geklopt en zoo was het pleit dan toch nog in het voordeel van de Haagsche zwart-witten beslist. Wel een zeer sensaioneel slot van deze compe titie! zal je weerzien. Toen de wagen uit net gezicht was verdwenen, draaide hij zich om en ging voor zich heen fluitend het huis binnen. I zij ten antwoord. Vergeet niet, dat I gewone En de melodie welke over zijn lippen ik werd voorgesteld aan den nieuwen I Ze leunde stil terug. N.V. Voorschotbank v/h Rott. Cred. Bk. Thorn Prikkerlaan 57 Tel. 77.55.74 Pers, in vast openb. dienst z.b. Wett. tar. Vanzelfsprekend heeft V.U.C. recht op I de gelukwenschen van de Nederlandsche I voetbalgemeenschap, nu zij voor de eerste I maal sedert haar bestaan, beslag heeft ge. legd op den hoogsten districtstitel, maar I of de voldoening zoo groot is als zij bad I kunnen zijn, valt te betwijfelen, omdat bet I feit, dat in de laatste drie belangrijke wed- I strijden niet minder dan 5 punten werden verspeeld, waarvan 2 door een 08 neder laag, toch een wrang bijsmaakje geeft. Bij de gelukwenschen, welke nu V.U.C. worden toegezwaaid, past ook zeker een compliment aan D.H.C. Deze Deiftsche ploeg heeft haar sportleven plicht tot het laatst toe vervuld en zij mag er zich op beroemen allen kampioenspretendenten den voet te hebben dwars gezet; achter - I eenvolgens V.S.V., Feijenoord. Ajax en nu I V.U.C. We meenen zelfs, dat de Delftena ren in de tweede seizoenhelft geen enkele nederlaag hebben geleden. Een prestatie op zichzelf. Het verloop van den strijd te Delft is al even vreemdsoortig en sensationeel ge weest als dat van de ontmoeting met Feijenoord. Tegen de Rotterdammers scheen er tot ver in de tweede helft geen vuiltje aan de lucht voor de zwart-witten, tot plotseling de twee Feijenoord-doelpun- ten kwamen, welke een streep door de i rekening haalden. Gisteren scheen de over. winning der Hagenaars ook langvn tijd zeker. Toen Bertus de Harder na een half uur met een schitterend doelpunt zijn club de leiding had bezorgd, scheen de zaak bekeken, omdat VUC de betere ploeg was welker voorhoede heel wat gevaarlijker was dan die der Delftenaren, al bleven dan ook meerdere doelpunten uit, voorna melijk door de hechtheid van het zwart groene achtertrio. Maar er kwam nog een tweede helft. Deze beloofde eerst ook veel goeds voor V.U.C., doch toen na 10 min. de stand gelijk was geworden, laaide bij de gastheeren het enthousiasme zóó I hoog op. dat V.U.C. het zeer zwaar te I verduren kreeg en toen daarbij de Haag sche defensie ernstige fouten ging maken, keerde de kans en driemaal moest Holzen. bosch nog visschen De zwakke stee in de V.U.C -ploeg is steeds de verdediging geweest, maar dat euvel kon langen tijd gecompenseerd wor den door het fabelachtige werk van de voorhoede. Gedurende de laatste weken is evenwel de klad in het Haagsche aan-1 valsspel gekomen en van dat oogenblik I Onder de puinhoopen van het paleis van de congregatie der propaganda fide op het terrein van het pauselijke zomer verblijf te Castel Gandolfo zijn Zaterdag nog talrijke lijken te voorschijn gehaald, o.a dat van de algemeen overste van de ongeschoeide Carmelitessen en van 5 crdezusters, alsmede van 95 kinderen en 108 volwassenen, meerendeels moeders der om het leven gekomen kinderen. Ajax hielp een handje door van Blauw Wit te verliezen INBRAKEN: Uit een vischrookerij aan den Treilerweg werden bij een inbraak 2 autobanden, 2 kisten met gerookte visch, een geit en 2 konijnen gestolen. Ingebroken werd in een perceel aan den de la Reijweg, waarbij de distributie bescheiden van het gezin, kleedingstukken, eenige sieraden en een bedrag van f 85 werden weggenomen. CAFÉHOUDERS GEVERBALISEERD: Een caféhouder in de Engelenburgstraat kreeg een proces-verbaal, terzake het doen ten gehoore brengen van accordeon-muziek zonder vergunning en het voorhanden heb ben van sterken drank zonder vergun ning Een kleine hoeveelheid drank is in beslag genomen. Terzake van het aanwe zig hebben van een z.g, fruitautomaat is een caféhouder aan de Beeklaan geverba liseerd GOUDEN ECHTPAAR: Op 28 Februari herdenkt het echtpaar RomijnRuifrok, wonende Jacob Catsstraat 31, het feit, dat het 50 jaar geleden in het huwelijk getre den is. BEVORDERING: De kapitein der Staats politie H L. Preller is bevorderd tot ma joor en tevens benoemd tot len officier bij den luchtbeschermingsdienst. H. C. VERMAAT t: In den ouderdom van 68 jaar is overleden de heer H. C. Ver- maat, oud-directeur var. den Gem Dienst van Haven- en Marktwezen. De teraarde- Tasman-lde oorzaak tast men nog in het duister, 1 ofschoon de mogelijkheid van een ver keerden wisselstand niet uitgesloten wordt geacht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voorwel is er veel materieele schade. N.V Kantoor voor vaste goederen. Vaste Goederen en Assurantiën Dir A M H Berkel. Makelaar (beëediad) BANKASTRAAT 115 TEL, 55,37,88 32 Nadruk verboden DOOR B. ZWARTS Louise was uit het veld geslagen en zei verder niets meer. Francois stond huiverend oij het open portier van de auto en stond te trappelen van ongeduld om weg te kunnen rijden. Kom Trix, commandeerde ny. Als ik niet gauw thuis kom en een nad kan nemen, zul je me de rest van mijn vacantie hier moeten verplegen. 1 „Empress of Canada” verloren De officieele Canadeesche inlichtingen dienst heeft thans het verlies toegegeven van de 26.500 ton groote „Empress of Canada’’, die een jaar geleden door een Italiaansche duikboot bij Freetown tot zinken werd gebracht. 400 opvarenden, onder wie krijgsgevangenen, emigranten en Canadeesche soldaten zijn daarbij om gekomen. Het schip werd in 1920 ge bouwd en vertegenwoordigde een waarde van 9 millioen dollar. Morgen zijn aan de beurt (bijkantoor Scheveningen, Ooststraat 1 van 916 uur en bijkantoor Benoordenhout Ruychrock- laan 178 van 8.4512.30 en 1416 uur) Bof t/m Dall. De winterslag in het Oosten. In de moerasgebieden, waar men met gewone voertuigen niet doorkomt, doet het ketting. rad goede diensten. (P.K- Tiemann-O.H VOORZICHTIG MET OFFICIEELE BE SCHEIDEN 1: Er is aanleiding het pu bliek er op te wijzen, dat men goed doet de uiterste voorzichtigheid te betrachten met zijn officieele bescheiden, zooals per soonsbewijzen, Ausweise e.a. stukken. Wanneer men deze stukken verliest of wanneer ze ontvreemd worden, ziet men zichzelf voor zeer groote moeilijkheden geplaatst. De opvatting, dat de Overheid verloren gegane bescheiden vlot ver- KRIJGSGEVANGENENI Xa?fen getuigt van verregaande I lichtvaardigheid en wordt ook door niets Vanwege het Nederlandsche Roode gerechtvaardigd. Ook met distributiebe- Kruis is dezer dagen aan alle Nederland- I scheiden wordt vaak nog veel te licht- Geheele of gedeelten van inboedel^ stoffage. keukengerei, zolderopruimlngen. haarden, kachels en fornuizen. Defects geen bezwaar Perzische kleeden, porce-- lein, enz. Zendt briefkaart. 359 A. G. JANSEN, Hemsterhuisstraat 39 Telefoon 33.04.21 Maar Trixie scheen niet te merken, I dat ze stil was. Ze liet alles wat nog i zoo kort geleden was gebeurd, de revue passeeren. Ze voelde opnieuw die vreemde tril ling, welke ze had ondergaan, toen Jean naar in zijn armen had opgevan gen, dien dag aan den oevervar de rivier, toen zijn vischhaak t>ij ongeluk in haar haren verward was geraakt. Het was niet de eerste keer, dat men Trixie een aanzoek nad gedaan. Ze wist, dat het dat was, wat Jean Montnoir met haar voor had. Maar de meeste van die aanzoexen waren jongenswerk gewekt, waar zei om lachte, want in dien tüd was zei 2 3 6 7 7 7 9 8 3 10 4 9 Zes V.U.C.-ers hebben in het Neder- landsch Elftal gespeeld, tw, Bertus de Harder (de motor van het huidige kam- pioenselftal) 11 x; v. d. Wildt 7 x; van Gelder 5 xStam 5 xv. d. Zalm 3 x en Lelyveld 1 x. Sedert 1930 speelt V.U.C. aan de Schenkkade. Reeds in dat jaar werd op dat terrein een lichtinstallatie aangelegd, waardoor ook wedstrijden bij kunstlicht mogelijk werden en waarvan vooral het Nederlandsch Elftal heeft geprofiteerd voor zijn training en oefenwedstrijden. (Zie verdere Sport le blad pag. 3) BEVALLEN: C. Th. Holtkamp geb. Janssen, d. L Zielschot geb. Vran. ken, z. A. J. Toet, geb. Bruin, z. C. W de Boone geb, Berens, d. J. C. Ra- I senboom geb van Leeuwen, d. G. H. I de Haas geb. van Dijk. d. N. van Hel- I den geb van Dokkum, z. J. Huijser I geb. Toet, d. E. F. J. van Blerk geb. I Pardoen, d. G. Linker geb. Boer. d. I P, A. Degens geb. Hazelzet, z. P. ZuL dema geb. van Harmelen, z. G. W. Riem geb de Vries, z. T. G. de Haa» geb. Brand, d. J. F. Fa assen geb. Poelen, z. A. Roos geb. de Roode d- C, Quick geb. de Groot, z. A. Th. Visser geb. Warmerdam, d OVERLEDEN: G. W. ter Morshuizen, vr. van W de Zoete, 55 j. E. Mobach, vr. van A. C. H. Pannekoek Loois. 68 j. M. Visser, vr. van J. A. Gloudie, 35 j. M. C. van Espelo, vr. van J. Rijksen, 60 j. H. de Groot vr. van H. van Doornum, 30 j. W. van Beelen vr. van J. van Klaveren. 46 j. P. G. J. Vogelpoel, man van G. Cornet 65 j F. Q. M. Prine, wed. van Y. <2. van der Meulen. 72 j. T. G. H. Stibbe, man van A. H. M. MeyU, 71 j. W.Snel, wed. van O. J. A. Schwarz, 70 j. L. A van Dort, ongeh. man, 59 j. M. C. van Zijderveld. gesch. vrouw 45 j. G. Dekker, man van H. P. van der Spek. 77 j. J. Schrama, man van J. G Bosch 62 j, P. Keizer, wedn. van G. Bruin, 68 j. H. Slootweg, d. 4 j. J. Reus vr van A van Doorn, 84 j. G. Tammes, wed van J. H de Boer. 78 j. J. Jautze,gesch. vrouw 66 j. L. F. van Soest, zoon 3 j. A. G. M. H. Dea- serjere vr. van P. F H, Dreessen, 78 j. J. P. J. Wierts, man van A. M. Bakker, 77 j. J Hennevanger, wedn. van J. M. Kamerbeek, 72 j. S Butschek. ongeh. man 46 j. A, Stapff, man van E. G. Zens. 47 j. - SPOORWEGONGEVAL Vrijdagmiddag x tegen 3 uur is een goederentrein, die kort ONGEVAL: De 27-jarige wielnjdster te voren uit Dordrecht was vertrokken in C. N. van den Waalsdorperweg, is op de richting Rotterdam, even voorbij het het Spui tegen een wagen met ladders station Barendrecht ter hoogte van de gereden. Zij kreeg een splinter in het kruising „Gebroken Meeldijk” ontspoord, oog, een snij wonde aan het voorhoofd Een tiental wagons kwam dwars over de en schaafwonden aan beide beenen. De rails te staan, waardoor het verkeer in Geneeskundige Dienst vervoerde haar [beide richtingen werd gestremd. Omtrent naar het ooglijdersgesticht straat. Zeer beteekenisvol, die letters. En wel in het bijzonder voor een flink Hollandsch meisje. Zijn deze letters dan een afkor ting van een sportvereeniging Neen, dat niet. D.R.K. wil zeggen: Deutsches Rotes Kreuz Duitsche Roode Kruis. En in die woorden ligt alles besloten, wat op deze aarde aan heldenmoed en opofferingsge zindheid bestaat. Wie zijn daar dan wel de hoofdpersonenWel, natuurlijk de „Schwestern”, de zusters. U kent ze wel, meisjes, u hebt ze stellig wel eens ge zien of ontmoet. Is in jullie niet eens het verlangen opgekomen als meisjes uit Nederland mede te helpen, ook daar te willen zijn waar veel geleden en ge streden wordt, achter en aan de fronten? Die gelegenheid wordt nu geboden door het S.S -Ersatzkommando Niederlande, Korte Vijverberg 5, den Haag, waar ieder gezond Hollandsch meisje zich kan aanmelden om te worden opgeleid tot zuster. af zijn de gevolgen van de mindere capa citeiten der defensie niet uitgebleven. Dat bleek het sprekendst tegen Ajax en gis teren werd het nog eens duidelijk onder streept. Want het was de verdediging, welke de verantwoordelijkheid voor de nederlaag op haar schouders moet nemen. Zij wist geen raad met de snelle en door tastende voorhoede der groen-zwarten er werd gemist en gepeuterd en daarvan werd door de gastheeren afdoende gepro fiteerd. Tenslotte mocht V.U.C. zich nog gelukkig prijzen, er met deze cijfers af gekomen te zijn 1 Vóór de rust, we zeiden het reeds, was V.U.C. de betere ploeg, maar toch bleef het bij dat eene fraaie doelpunt van de Harder, doordat ook deze fenomenale speler zich maar niet wist te onttrekken aan de goede bewaking van Delftschen kant en doordat ook Brandes niet los kon komen. Bovendien liet Holleman dezen keer niet veel meer zien dan snelle ren nen. En dan lieten ook de beide kant- halfs den aanval nog al eens in den steek, hetgeen de taak van de beide binnenspe- lers onnoodig verzwaarde. Het is voor alle spelers een heel moei lijke strijd geweest, doordat de terrein- omstandigheden van dien aard waren, dat goede balbehandeling schier onmogelijk was. Slechts rustige, beheerschte figuren als Stam wisten raad met den bal en toch miste ook deze oog wel eens Het is te begrijpen, dat onder dergelijke voorwaar- den het spel niet ten volle tot ontplooiing kon komen en mooi is deze ontmoeting dan ook geenszins geweest. Maar dat te kort aan schoonheid werd ruimschoots vergoed door de spanning en de geest drift. welke door beide partijen aan den dag werd gelegd en door de sensatie in de tweede helft. Het begin was belovend voor de Hage naars; Holzenbosch had het tamelijk ge- makkêlijk, doch v. d. Broek kreeg han den vol werk. Tal van hoekschoppen wer den op de Deiftsche veste genomen met een tweetal wist de Harder geen raad; zij gingen beide direct achter maar verder kwam V U.C. toch niet. Aan den anderen kant had D.H.C. eenmaal pech, toen v. Geest tegen de lat schoot, maar even later was die balans weer in evenwicht, want uit een voorzet van de Harder schoot den Hoedt rakelings naast. V.U.C speelde beter en handhaaf de haar overwicht, doch veel zat er niet in den strijd. Nog onverwacht kwam V.U.C. aan de leiding, toen de bal via Stam en Brandes bij Bertus de Harder belandde, die met een schitterend schot v. d Broek het nakijken gaf. Er was toen een half uur gespeeld. Tegen het einde van de eerste helft kwam D.H.C. weer wat opzetten, doch zij bracht het niet verder dan een paar hoekschoppen. Rust 01. Kort na de hervatting had Bertus de Harder bijna succes met een snelle rush, maar één der Deiftsche verdedigers stond op de lijn en kopte het leder nog weg. Even later schoot de Haagsche linksbuiten weer uit en nu werd het een hoekschop. Tien min. was er gespeeld toen Vollebregt een goeden pass naar het I midden gaf en daaruit scoorde Schreu- 1 der 11. V.U.C. gooide er een schepje op en uit een fraaien soloren schoot de Harder net naast. Maar toen werd de geest over D.H.C. vaardig: goed gesteund door de middenlinie stormde de voorhoede telkenmale op het Haagsche doel af, waar men niet goed raad wist met de tegen standers. temeer, daar ook de vleugel- halfs in verdedigend werk tekort scho ten. In de 28e min. zette van Geest voor en toen alle V.U.C.-ers misten gaf Bruins aan de Deiftsche ploeg de leiding, 21. Er was nu geen houden meer aan Schreu- der schoot rakelings over en toen in I de 33e min. Strous onverstandig terug I speelde op zijn doelman, bemachtigde Vollebregt nog juist den bal en hij maak- I te er 31 van. Enkele minuten later ging Schreuder er op zijn eentje vandoor, de verdediging kon hem niet houden en de poging van Holzenbosch om het leder te stuiten, was ook vergeefsch, zoodat I het 41 voor D H.C. werd. Een omzetting! in de Haagsche ploeg had geen succes meer en bovendien was de resteerende tijd te kort, zoodat het 41 bleef. In triomph werden de Delftenaren. de „kam-1 Achtereenvolgens hebben H.V.V., H.B.S., I Quick en A.D.O. de Haagsche kleuren I hooggehouden door het afdeelingskam- I pioenschap te winnen, terwijl zij boven- I dien alle vier zelfs den landstitel hebben I behaald. Thans heeft V.U.C. op het afdeelings kampioenschap beslag gelegd, zoodat de zwartwitten ditmaal den Haag vertegen woordigen in de kampioenscompetitie. Het succes van V.U.C. is niet alleen te danken aan de opofferingen, welke de spe lers zich hebben getroost, maar zeker ook aan het bestuur, dat met mannen als Burgwal, v. Oortmerssen die binnen kort 25 jaar penningmeester zal zijn I Logjes. Knijff en Bekker, steeds voor goede leiding heeft zorg gedragen. Ten slotte deelt ook trainer Hendriks in de eer. V.U.C. begon op 3 Maart 1901 haar ge schiedenis met de oprichting van Voor waarts. dat reeds in 1904 kampioen van den H V.B werd, waarop in 1905 het 3e klasse kampioenschap in den N.V.B. werd behaald, zoodat zij naar de 2e klasse I promoveerde. Ook hier behaalden de Hagenaars den titel doch de promotie- I opgaaf naar de le klasse bleek te zwaar. De volgende jaren werd Voorwaarts in de 2e klasse resp 4e, 3e en 3e, waarna op 15 Augustus 1909 de fusie volgde met het op 1 October 1905 opgerichte Utile Dulci, dat in 1908 ongeslagen H.V.B.- 23.000 GLD. AAN GELD EN JUWEELEN GESTOLEN Een familie in de Peelland- straat te 's Hertogenbosch had een bedrag van ruim 19.000 gulden in een geldkistje verborgen onder den vloer van de woning. Deze bergplaats bleek echter ook al niet veilig te zijn, want dieven hebben van een afwezigheid der familie gebruik ge maakt om den vloer open te breken. Tevens wordt een aantal juweelen, die een waarde van ruim 4000 gld. vertegen woordigen, vermist. IR. W. J. BURGERSDIJK 70 JAAR: Woensdag a.s, zal ir. W. J, Burgersdijk den 70-jar. leeftijd bereiken. De heer Bur gersdijk is o.m. werkzaam geweest bij den aanleg van de tramlijnen op de Zuid- Hollandsche eilanden en van de lijn Rot terdamScheveningen. Van 1911 tot 1941 was hij directeur van de N.Z.H.T.M. On der zijn leiding is een lange reeks van tramlijnen in exploitatie genomen, w.o. de lijnen Den HaagScheveningen Den HaagLeiden. N. J. H. C. NEEMT GEEN LEDEN MEER AAN: In verband met den over stelpenden toevloed van nieuwe leden, zal de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale van 1 Maart a.s. af tot nader order geen leden meer aannemen. In de bladen zal bekend gemaakt worden, wanneer deze maatregel t.z.t opgehe ven zal worden. Winterhulp Nederland heeft gisteren weer een van haar zoo populaire een- pansmaaltijden gehouden. Werkers van hoofd en hand, rijken en armen, zy vereenigden zich gemeenschappelijk aan tafels voor het nuttigen van een eenvoudigen, goed verzorgden maaltijd. Men moet zulks meegemaakt hebben, om te weten, welk een sfeer er in zulke bijeenkomsten heerscht. Zoo was gistermiddag de Dierentuin zaal weer stampvol. Honderden hadden een plaats gevonden aan de keurig ge dekte tafels en hebben zich te goed ge daan aan stamppot van andijvie en aardappelen. Dat de kwaliteit goed was bleek uit de animo, waarmede gegeten werd. Een kapel van de Grüne Polizei zorgde voor vroolijke muziek. Het doel van dezen maaltijd werd weer bereikt, t.w. breede lagen van de bevolking na der tot elkaar en het werk van de Winterhulp te brengen. nog te jong geweest om zoolets ernstiga als het huwelijk naar waarde te schat ten. De manier, waarop Jean Montnoir met haar had gesproken, had evanwel iets bezonkens, een dieperen achter grond. Ze bloosde, toen ze aan den gloed in zijn oogen en de heeschheid van zijn stem dacht. Ze schoot plotseling overeind. De ge dachte kwelde haar. Kon het mogelyk zijn? Was de reden voor het feit, dat ze Jean Montnoir niet uit haar gedach ten kon bannen, gelegen in het feit, dat ze verliefd op hem was? (Wordt vervolgdJ pioenskillers” van het veld gedragen en de zwart-witten zochten de clubtent op als geslagen honden, met den staart tus- schen de pooten Edoch, daar wachtte de verrassing Het bericht werd bin nengebracht, dat ook Ajax had verloren, zoodat V.U.C. toch kampioen was gewor den. Dat veranderde meteen de stemming; het werd nu feest. De voorzitter van D.H.C., de heer van Til, was de eerste, die met gelukwenschen aankwam, daarna de N.V.B.-vertegenwoordiger de heer Otto de Vries en na hem nog vele ande ren. In opgewekte stemming werd de Prinsenstad verlaten en in de eigen club- tent in het Haagje werd het feest voor- loopig voortgezet. Ook hier kwamen ge lukwenschen binnen van bewonderaars en van zustervereenigingen, al of niet ver gezeld van bloemen en men ging zich laven aan spijs en drank, voorzoover de omstandigheden zulks toelieten. Daarna trok men naar Carlton waar opnieuw vriendelijke woorden werden gesproken. De nederlaag, welke Ajax in eigen huis I leed tggen Blauw Wit en welke V.U.C. aanhet kampioenschap hielp ten koste van zich zelf, was volkomen verdiend De beslissing viel in de tweede helft, toen een 1—0 voorsprong der rood-witten ver loren ging en zij kort daarop een straf schop onbenut lieten. Na kort na den aan vang de leiding te hebben genomen door van Dijk, trok Ajax de middenlinie terug en ging verdedigend spelen. Zij bleef in deze speelwijze volharden en dat werd I haar noodlottig. Na de rust maakte West, phal er 11 van; Wilders scoorde 12 uit een strafschop en kort voor het einde bracht van Wijngaarden den stand op 13. Ajax is derhalve op de tweede plaats geëindigd met 2 punten achterstand op V.U.C. In verband met de bezetting van de onderste plaats was van belang de ont moeting 't GooiFeijenoord, welke met 31 door de gastheeren werd gewonnen door hard werken en enthousiast spel. Dit heeft tot gevolg, dat op het oogenblik R.F C. onderaan staat met één punt ach. terstand op 't Gooi, doch de Rotterdam mers hebben nog een wedstrijd voor den boeg, aangezien de ontmoeting tegen Em ma niet doorging. V.S.V. wist op de vier de plaats te eindigen door haar laatsten wedstrijd met 21 te winnen van Haar, lem. De stand Is nu: nitieve kampioenschap om aldus te pro- V.U.C. moveeren naar de hoogere klasse. I Ajax De ploegen, welke voor deze wedstrijden I y g y in aanmerking komen, doen niet mee aan Feijenoord het Bekertournooi. Zoodra de toestanden weer normaal zijn, zal een versterkte de gradatie plaats hebben. De 71-jarige K. is op het spoor- - emplacement in Oud-IJmuiden door een ’8n8sriidenden, wa2°n gegrepen en ge- - aooa. Het 4-jarig kind van den heer T. Buis te de Cocksdorp (Texel) is in een put bij de ouderlijke woning geraakt en verdron ken. SCHUUR «3 CT. POEDER kampioen werd. De naam club werd V(oorwaarts) C(ombinatie) De nieuwe combinatie werd na de fusie direct in de 2e klasse geplaatst. Daverend was het begin niet In 1910 eindigde; V.U.C. als 7e en in 1911 zelfs laatste- l Vervolgens werd de 2e plaats bereikt, waarna driemaal de 6e plaats werd bezet in een afdeeling van 8 ploegen, daarna tweemaal 5e. In 1918 werd V.U.C. eer- volle 2e en in 1919 werd het kampioen schap behaald met slechts één verlies- punt Voor de promotie eindigde V.U.C. met Stormvogels en Hilversum gelijk, waarna middels een extra-competitie de twee eerstgenoemden naar de Overgangs klasse promoveerden. De verrichtingen der Hagenaars waren echter teleurstel lend en reeds na één jaar degradeerden zij weer naar de 2e klasse. Het volgend jaar werd V.U.C. dank zij een iets beter doelgemiddelde dan Hihversum weer kampioen en opnieuw werd zij Overganger. Het eerste jaar wer.d V.U.C. 6e, doch het volgende jaar (1923) degra deerde zij opnieuw tegelijk met A.D O. en V.V.A Na resp als 6e en 8e>te zijn geëindigd werden de zwartwitten'in 1926 kampioen, waarop de promotiewedstrij den volgden V.U.C. werd eerste -voor C V.V en Haarlem. De protestcommissie gaf hier de beslissing doordat zij ov^er 3 protesten van één wedstrijd (C.V.V.— V.U.C. 45) meest beslissen Na als 9e, 7e en 5e te zijn geëindigd in het nieuwe milieu, belandde V.U.C. in 1930 onderaan, doch zij wist D.H.C en Fortuna gemakkelijk te weerstaan en boekte slechts één verliespunt. In 1939 werd V.U.C. na feilen strijd met Feijenoord en D.H.C. derde, het jaar daarop 5e, evenals in 1943. In de tien andere seizoenen werd slechts gefigu reerd, t.w. 4 x 7e, 3 x 8e en 3 x 9e. Geen geweldige prestaties derhalve. Totdat nu eindelijk ook het le klasse- kampioenschap is veroverd De V.U C.-ers wonnen in 1927 de finale om den N.V.B.-beker tegen Vitesse met H.D.V.S. Xerxes D W.S. D F.C. A.D.O. I Sparta H B.S. EDO. Stormvogels In de tweede klasse A van district II I is Quick bijna kampioen. De Haantjes I speelden hun voorlaatsten wedstrijd, uit tegen V.D L„ waarin het 55 werd. De andere kampioenscandidaat, U.V.S., speel- I de thuis met 33 gelijk tegen U V.V, I (dat met 9 man speelde), zoodat de voor- I sprong der Hagenaars op de Leidenaars I nog 2 punten bedraagt, met voor beide I ploegen nog één wedstrijd voor den boeg. Indien Quick in haar laatsten wed strijd, uit tegen Gouda, gelijk speelt, is zij kampioen. Overeenkomstig de ver- wachtingen hadden onze stadgenooten het te Maassluis niet gemakkelijk en zij kwamen zelfs met 24 achter. Quick, dat aan onvolledigheid laboreerde gaf zich echter niet gewonnen, en wist zoowaar haar achterstand om te zetten in een 5— 4 voorsprong, doch in de allerlaatste seconden kreeg V.D.L. een strafschop te nemen en daaruit werd het 55. V.I.O.S. kwam definitief in veiligheid door met 60 te winnen van Elinkwijk. Velox bleef onderaan, doordat H.V.V, haar op het terrein van A.D.O. een 33 gelijk spel afdwong. De Utrechtenaren zijn één punt ten achter bij V.D.L.maar zij heb- ben nog 2 wedstrijden voor tegen de Maassluissche stand is nu: Quick U.V.S. H.V.V. Elinkwijk U. V.V. Gouda V. I.O.S. B.M.T. V.D.L. Velox In de derde klasse B legde Laakkwar tier beslag op het kampioenschap door een 110 overwinning op Postduiven. In de 3e klasse C werd Hollandiaan kam pioen 25 23 21 20 19 19 15 15 11 10 In het eerste district zijn slechts twee wedstrijden doorgegaan, welke van onder geschikt belang waren. D.W.S. speelde thuis tegen de kersversche kampioens. club Volewijckers en won daarvan met 42. Stormvogels besloot met een 20 zege de tweede overwinning in dit seizoey op E.D.O. in een uitwedstrijd. De stand is nu: Volewijckers 18 14 - 17 12 9 8 7 6 6 7 5 2 Trixie was al ingestapt. Snel volgde kwam, was de melodie, welke de ge- landheer van Vallon Marchaux. Ik had Louise haar in het achterste gedeelte heimzinnige speelman had gefloten. hem toevallig in Marseille ontmoet en van den wagen. Fallait moest genoegen [nog een keer later, zonder te weten, nemen met de plaats naast den chauf- Ma'8' ,e me nIelf wie hij was. Grappig niet, dat we el- feur. Louise keek Trixie eenigszins scherp kaar hier weer tegen het lyf moesten De auto reed weg en uit het portier- aan, terwijl haar gezellin zich in de loopen? raampje werd een hand gestoken, kussens liet terugvallen, toen de auto Louise beet op haar lip en voelde, die naar Jean wuifde. Hy hief zyn var.af .de oprylaan van huize Vallon dat het onverstandig zou zijn haar nog hand op en wuifde terug. I Marchaux den ryweg opdraaide. verder te ondervragen. Maar ze voelde, Trixie, fluisterde hij. Het was Jij bent me er een, Trixie, zei ze dat er iets was, wat wist ze niet, dat t* -c. -*-"-r - xen werden. Maar ik kan wachten; ik verteld, dat je Jean Montnoir al eerder had ontmoet? Geheimen waren een oand, welke de Trixie lachte. menschen dichter bij elkaar bracht, Ik wist toen niet, wie hij was, gaf dacht Louise. Koesterde Jean meer dan belangstelling voor Trixie? Eenigen tijd geleden hebben wy mel ding gemaakt van een actie van het Nederlandsche Roode Kruis, welke ten doel had onze krijgsgevangenen van pakketten levensmiddelen en kleeren te voorzien. Familieleden van hen zijn meestal niet in staat de zes pakketten van 2 k.g., die maandelijks verzonden mogen worden, bijeen te brengen. Daar om werden in het geheele land kernen gevormd van menschen, die de familie leden in dezen zouden steunen. De actie vond direct weerklank. Tal van men schen verklaarden zich bereid mede te ■werken. De adressen van familieleden ■werden bezocht door de kernleden. Zij troffen daar soms ten hemel schreiende toestanden aan. Want niet alleen ont hielden de menschen zich hun eigen levensmiddelen om maar een pakketje te sturen, maar ook waren zij in groote linancieele moeilijkheden geraakt, door dat zij het werk niet meer alleen aan konden. Het spreekt vanzelf, dat daarin zoo veel mogelyk bijstand werd verleend. Het'kunnen echter niet altijd dezelfden zijn, die de achterblijvenden van de krijgsgevangenen steunen. Bovendien, nog lang niet iedere krijgsgevangene krijgt het aantal pakketten, dat hij mag ontvangen. Er is nog een vry groot manco. Bedenkt men, dat de positie van de krijgsgevangenen, ver van huis en verwanten, verre van benydens- waardig is, dan moet men toch besef fen, dat ieder, die nog eenigszins hel pen kan, ook helpen moet. Daarom is het noodzakelijk, dat zich steeds men schen blijven aanmelden, die bereid zijn de kernen te helpen. Er is niet alleen groote behoefte aan levenmidde-| Jenpakketten, maar ook aan kleeding. Wel bestaan er plannen bij het Inter nationale Roode Kruis om de krijgsge vangenen te voorzien van een soort uni-| form en een paar schoenen. Maar er bestaat ook groot gebrek aan onder- kleeding, sokken, handschoenen, e.d. het Nederlandsche sche krijgsgevangenen een eenheidspakket zinnig omgesprongen het zijn waarde- van 5 k.g., nationaal pakket genaamd, papieren, die als zoodanig behandeld toegezonden Dit pakket bevat suiker, moeten worden. Het is bijvoorbeeld roe- vleesch, vleeschwaren, bakwaren, kaas. keloos ze in jaszakken te laten zitten, soepblokjes. magere melkpoeder, appel-1 wanneer men zich van dit kleedingstuk stroop, jam, peulvruchten, snoepwaren, I in openbare gelegenheden ontdoet. 3000 K.G. GORT IN DEN ZWARTEN HANDEL: Opsporingsambtenaren van de prijsbeheersching waren te weten gekomen, dat zekere C. D. uit Gronin gen 1400 k.g. gort had ontvangen van J. V. uit Middelstum, die 3000 k.g. gort had achtergehouden. Genoemde D. ver kocht van deze hoeveelheid eenige hon- derden kilogrammen aan zes verschil- lende personen in de provincies Gronin- gen, Friesland en Overijsel, die ze weer met groote winsten van de hand deden. Tegen allen is proces-verbaal opge maakt. Een gedeelte van de 3000 k.g. gort is reeds in beslag genomen. BIJ TWIST DOODGESTOKEN: Zaterdag avond is tengevolge van een familietwist de 40-jarige J. van Haperen, bijgenaamd ..de kruk”, door zijn zwager, den 29-jari gen Vermeeren in de woning van laatst genoemde aan de Kortedubbelstraat te Bergen op Zoom door een messteek in het hoofd zoodanig verwond, de hals slagader werd daarbij namelijk geraakt dat hij vrij spoedig door verbloeding is overleden. De dader heeft zich op het politiebureau gemeld en is opgesloten. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. hand i Hy hief zyn var.af .de oprylaan terug. Het was te erg, dat we op die wyze onderbro-verwijtend. Waarom heb je me niet het gevaar dat zij vreesde, grooter dan eens ooit maakte. op

Haagsche Courant | 1944 | | pagina 2