Goscft R. MEES ZOONEN DE FAMILIEVEETE PAKKISTEN Postzegels V.U.C. sloeg Longa met 2-0 IRONS PRODUCTEN STADSNIEUWS BUITENLAND BINNENLAND Ie bl. pag. 2 SAFE-INRICHTING VREUGDE"ARBEID 1944 o FEUILLETON ZWENDELAAR MAAKT SLACHT OFFERS ONDER VROUWEN DIENST Tweedaagsciie op Duindigt OPKLAPBEDDENHUIS „IDEAAL” Regentessel. 34 bij L, v. M. Tel. 39.17.68 Laat nu Uw bedden en matrassen opnieuw overtrekken, repareeren of opmaken. 396 IN ÉÉN DAG TERUG VOORAF PRIJSOPGAVE HET VERMINKTE VROUWENLIJK Hoofdprijzen Staatsloterij De Ruyter leidt ongeslagen HAAGSCHE COURANT Maandag 3 April Uitreiking distributiebescheiden Sweeping opnieuw kampioen H.V.V. EN NEPTUNUS KAMPIOEN i -M len het 37 werd neerge- in den nek te De storm iemand (Wordt vervolg^ op van f 1 f f f 200 100 Centraal Bedrijf. heden bij een- 0 0 0 1 0 1 0 0 0 1 2 1 JAN GAST 4UTO-VERLICHTING Lekstr. 25-27, Tel. 772045, Den Haag veteranen vermoedelijk Volewijckers V.U.C. Heerenveen Heracles L.O.N.G A car. 1600 1565 1502 1353 1350 1364 811 950 brt. 55 60 73 68 62 66 50 68 h.s. 196 193 93 97 125 89 238 148 a.g. 29.09 26.08 20.57 19.89 21.77 20.66 16.02 13.97 Klaar in een. wip! f- - ANNO 1720 KNEUTERDIJK 13 7—3 5—5 m.p 8 6 5 5 4 2 2 0 te knappen alvorens te had men heel wat nieuws. Trixie, die vermoeidheid had voorge- 68 Nadruk verboden DOOR B. ZWARTS Te Tilburg De strijd te Tilburg is er een van zeer matig gehalte geweest, wat de spelkwali- teit betreft al is er ook hard om de pun ten gestreden. Vooral de Zuiderlingen hebben geen groeten indruk gemaakt; zoo. als te voorzien was speelden zij stevig en enthousiast, maar technisch lieten zij slechts weinig bijzonders zien. Er zaten maar twee spelers in de ploeg, die kwali teit demonstreerden, namelijk de oud-in- ternationaal Pellikaan die later links binnen ging spelen en de linksbuiten van Roesel, maar tot uitblinken kwamen ook deze twee spelers niet. Verder viel loop. Ze kon eenvoudig niet verdragen, Jean nog moeten. Toen het gezelschap, kasteel verbleef, De Gemeenschap „vreugue en Arbeid" van het Ned. Arbeidsfront organi seert in de week van 3 tot en met 8 April tezamen met den Ned. Volks- dienst, in een groot aantal plaatsen Paaschfeesten voor de kinderen, waar van de vader in het buitenland werkt. Kistenfabriek K SCHEEPMAKER is HET adres voor MAATK’ TEN (alle maten). Telef 77.23.48 (nè 5 uur, Telef. 72 35 77 Terrwotstraat IA, K. SCHEEPMAKER. De groote moeite welke V.U.C. aan het eind van net gewone seizoen heeft gehad, om in haar afdeeling de leiding te behou den en den titel te veroveren, is voor menigeen aanleiding geweest om de deel neming van de zwart-witten aan het kam. pioenstournooi met een eenigszins be zwaard hart tegemoet te zien. Tot nu toe is dat pessimisme niet gerechtvaardigd ge. bleken Weliswaar hebben de drie kam pioenswedstrijden, welke nu achter den rug zijn, niet de yolle bevrediging ge schonken, maar het moet toch als een zeer verdienstelijke prestatie van onze stadgenooten worden beschouwd, dat zij van de 6 beschikbare punten er 5 inge palmd hebben, waarvan 4 in 2 uitwed strijden want gisteren werd de kersver- sche Zuidelijke kampioensclub Longa op eigen veld met 20 verslagen. Deze resul. taten gaan boven de verwachtingen uit. Een goede prestatie heeft Heerenveen verricht, door in den uitwedstrijd tegen Heracles met 31 te winnen. Voor den strijd om het definitieve kampioenschap in de Westelijke tweede-klasse-afdeelingen zijn gisteren drie beslissingen gevallen. Door opnieuw te winnen van KFC werd het Amsterdamsche OSV kampioen in 2A van district I; in district II won Quick weliswaar met 21 van HVV, doch dat was niet vojdoende om aan de Wassenaar, sche Leeuwen het kampioenschap van 2A te ontfutselen en in 2B legde Neptunus beslag op den titel, door opnieuw, nu met 31, van Unitas te winnen. Voor de pro motie naar de eerste klasse zullen dus nu HVV en Neptunus tweemaal tegen elkaar moeten uitkomen bibliotheek uit en begaf zich naar haar kamer. Zelfs daar vond ze geen rust. Ze kon Jean Montnoir maar niet uit haar ge dachten krijgen. En het erge van alles was, dat Trixie niet precies wist waarom. Een oogen- blik voelde ze, dat ze, ondanks alles, nog steeds wanhopig verliefd op hem was; of tenminste verkeerde ze in een verwarden toestand van liefde en haat, terwijl ze zich afvroeg, waarom ze zoo dwaas was geweest, zich zoo hals over kop aan Francois Fallait te binden. Eén ding was zeker. Ze hield niet van Francois. Haar eerlijkheid drong haar, Fran- PAAhU- Beide dagen druk bezoek. Diverse ver rassingen bleven niet uit. Heerrijder H G. Dekkers en pikeur J M. v d. Berg zege vierden beiden tweemaal. Eerstgenoemde Zaterdag met Baadil en Zondag met Cas- sagnac, terwijl v. d. Berg Zaterdag Han over en Zondag Gretha Scotj als eersten over de eindstreep bracht. Zorgde Excel lentie Brewer Zaterdag voor de groote verrassing door beslag te leggen op de heat, waarin Flying Guy’s kans werd ont nomen door een aanrijding in de 2e heat; gisteren werd Marjolet, één der cracks van stal Prospero geklopt door Magnor. Dit was een prachtige ren die op zichzelf reeds een gang naar Duindigt waard was I In tegenstelling met de verwachting reed smakelijk opgediend pikeur Geersen ditmaal geen winner toch won de door hem getrainde Premier Mars als 84:1 outsider best gestuurd door J. de Vlieger, het groote dra versnummer. Waren de starts bij de rennen Zaterdag niet gelukkig in den ren vóór Ned. leer, lingen-jockeys bleven de twee favorieten aan den start gisteren viel daar niet op af te dingen. Martine van den heer Soes- dorp debuteerde hiertelande met een spre. kende overwinning op Dartrose e.a. Napo won ditmaal het hordennummer waarin Petrolette volkomen faalde. Plaisir de France voldeed Zaterdag aan onze ver wachting door beslag te leggen op den hoofdren van dien dag terwijl jockey De- coster met Euterpe van den heer C G. Dekkers z’n eerste overwinning boekte waarbij Pampelune een zeer goede ver richting als tweede liet zien. Ziethier de uitslagen van beide dagen: Zaterdag: le c.: 1. Hanover (J M. v, d. Berg) 5—1.60; 2. E Lady G 1.30; 3. Iboya 1.50; 2e c.: 1. Baadil (Hr. H G INBRAKEN EN OPENSLUITINGENIn. gebroken werd in een levensmiddelenpak huis in de Hilversumschestraat, waarbij 46 kazen, eenige potten jam, pakjes boter en margarine en een carrier werden ge stolen. Twee schrijfmachines waren de buit bij een inbraak in een woning aan de Veenkade. Door middel van opens’.ui- ting verschafte men zich toegang tot een perceel aan de Veenkade, waarbij diverse kleedingstukken werden ontvreemd, w.o een bontmantel en tot een woning aan de Noordpolderstraat, waar alle dekens, kleedingstukken, 170 en 3i liter jenever werden meegenomen VAN TRAM GEVALLEN: De 10-jarige C. v, D., uit de Stuwstraat, viel Zaterdag avond in die straat van een wagen van lijn 10. Met een gebroken dijbeen is de jongen in het R.K ziekenhuis Westeinde opgenomen. De 82-jarige mej. A. C. B. uit de Hendrik van Deventerstraat, viel in een bioscoop van een stoepje en brak de rechterknie. Zij werd overgebracht naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde. gelukxen. Hoe ook Holtappel en Smits hun best deden de voorhoede op te drij ven, het ware open en overrompelende spel kwam niet. Eerder mocht Quick tevreden zijn, dat ze haar voorsprong be hield, want H.V.V. drong nog gevaarlijk op De vreugde onder den aanhang van het oude H.V.V. was natuurlijk zeer groot, nu de Leeuwtjes het thans in ieder geval al tot de promotiewedstrijden hebben ge bracht. wend, kwam naar oeneden om even met haar gasten te praten. Maar een van de voornaamste onderwerpen van gesprek betrof het optreden van Jean Montnoir in de jacht voor amateurs. Zelfs monsieur Antoine gaf grom mend toe. dat zijn buurman verdienste lijk werk had geleverd. Voor Trixie was dit alles één marte ling en nadat ze wat gegeten hadden, kwam Francois eenigszins berouwvol op haar toe, suggereerend, dat ze zich nu wel weer zoo opgeknapt voelde om mee te gaan dansen. Ongelukkigerwijze had hij absoluut het verkeerde oogen- blik uitgekozen. Van ledikanten, beugelmatrassen, enz. maken wij voor U een origineel opklapbed Naar aanleiding van het op 31 Maart j.l. gepubliceerd bericht betreffende het gevonden bovenste gedeelte van den romp van het lijk eener vrouw, wordt mede gedeeld, dat op 1 April j.l in dezelfde sloot het onderste gedeelte van den romp van dat lijk is gevonden, gewikkeld in een grooten papieren kolenzak, waarom heen een regenmantel en een groot stuk geelachtige stof. De regenmantel (swaggermodel) is bei. ge van kleur met groote ruit, (elke ruit is begrensd door drie streepen, te weten de twee buitenste blauw, de middelste rood) en voorzien van groote zwarte knoopen, ronden kraag en twee niet opge naaide zakken met binnenin een knoop. De mantel is van buiten stof en van binnen gummi. De commissaris der Staatsrecherche, chef van het commissariaat 2 alhier, ver zoekt een ieder, die inlichtingen omtrent het gevondene kan geven, zich onverwijld te vervoegen aan zijn bureau, Alexander. plein 16. alhier WIELRENNEN DE ..ATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN De kamnioenschappen van Nederland zullen dit jaar op de volgende data worden gehouden op de baan 22 24 en 25 Juni, vermoedelijk in het Olympisch Stad’ n te Amsterdam; op den weg: voor profs, onafhanke'ijken en amateurs 20 Augustus te Valkenburgclubkam- pioenschap op den weg en de wedstrijd om den Eerebeker voor veteranen der N.,i/.U 17 September. Haarlemmermeer. JIU JITSU DEMONSTRATIE-AVOND Maurice van Nieuwenhuizen heeft in Pulchri Studio een jiu-jitsu en judo demonstratie-avond gegeven met medewerking van een aan tal jeugdige leerlingen een tweetal da mes en enkele instrücteurs. Het pro gramma was zeer gevarieerdhet werd 1 en in zeer vlot tempo afgewerkt. Het publiek kreeg een goeden indruk van de vele mogelijkheden en de waarde van dezen tak van zelfver- dedigingssport en het toonde zich zeer ingenomen met he» gebodene. Hevige luchtgevechten boven de Alpen Boven het Zuidelijke gebied voor de Alpen en boven het gebergte zelf zijn, naar het D.N.B. verneemt, gisterochtend hevige luchtgevechten tusschen formaties Duitsche jagers en jachtkruisers en nade rende formaties Amerikaansche bommen werpers en hun buitengewoon krachtige bescherming door jagers, gevoerd. Een aantal Amerikaansche vliegtuigen, vooral hnmmon umrrore el naor-Go GROOTE BRAND TE HEDIKHUIZEN: Gistermiddag is te Hedikhuizen een zware brand uitgebroken, die veroorzaakt werd door het spelen van kinderen met lucifers. Tegen 1 uur sloegen de vlammen plotseling uit de schuur van den landbou wer J. v. d. Griendt. Ln Westelijke richting werd he| vuur over het dorp gejaagd. De boerderij van v. d. Griend bleef wonder boven wonder gespaard, terwijl daaren tegen aan de overzijde van de straat de daken vlamvatten. In korten tijd brand den de boerderijen van A. van Bommel en van van Helvoirt af, gevolgd door twee woonhuizen, de kapitale boerderij van van Oudheyzen en de boerderijen van v. Oos- terhout, Timmerman, van der Wiel, Fit ters en Kipping. Tenslotte ging de schuur van van Velthoven eveneens verloren. Het groote vee is gered. De inboedels gingen verloren. Eerste klasse ƒ25.000 21036 1500 13581 1000 12847 20216 20868 400 14171 23513 4259 16759 17983 21479 3030 12437 14572 21093 25738 Quick—H.V.V. Het was geen op leven en dood vech tend Quick, dat ten tweeden male H.V.V. bestreed en weliswaar ditmaal met 21 de baas bleef, maar daarmede achteraf beschouwd net iets te veel kreeg. Onge twijfeld had H.V.V, het met 4 doelpun ten voorsprong in deze ontmoeting heel wat gemakkelijker, maar alle mogelijk heden uitbuiten deden de Haantjes zeker niet De meeste voorhoede-spelers bleven te veel achter en steunden daardoor on voldoende. De Grooth, die met een prach tig diagonaal schot het eerste doelpunt maakte, liet men meestal verder aan zijn lot over en men speelde liever over den rechtervleugel, waar Pronk te langzaam was om den forschen Deibert te ontloo- pen Het veldspel van H.V.V. was min der, maar de spelers hadden veel meer élan en waren daardoor voor het doel stukken gevaarlijker. Pino, thans weer geheel de oude, heeft met meesterschap zijn doel verdedigdook Dankelman stond zijn mannetje, al kreeg hij veel minder te doen. Heeswijk maakte- gelijk met welken stand de tweede helft in ging Toen Arkema na de rust al spoe dig 21 scoorde leefde in het Quick- kamp de hoop op, dat het toch nog zou dat op het gezamenlijk van de jacht terugkwam, teneinde zich wat op gaan dansen, Cois hiervan op de hoogte te stellen. Maar hoe moest ze dat aanpakken, zonder zich weer dwaas te gedragen! O, waarom hem ik hem ooit ont moet? vroeg Trixie zich wanhopig af. In dezelfde wanhopige bui besloot ze niet naar de eigenlijke jachtpartij te gaan, noch naar het dansfestijn na af- de gedachte eens te ont- INKOOP van VERZAMELING of LOSSE ZEGELS. B, v. d. HOEK, v. Reesstraat 28, den Haag, Tel. 77.34.57 Na de pauze was het heelemaal stand is nu 2 5 2 1 0 Dekkers) 2.76—1.30; 2. Jus (G C. Dek kers) 1.80; 3. Red Tag (A. E. Selens) 1.90. 3e c.: le heat: 1. Flying Guy (L. Ensing) 1,801.30 2. Exc. Brewer 1.90; 2e heat: 1. Exc, Brewer (B. P, ten Hagen) 31.30; 2. JJarelet V 1.50; 3e heat: l.Exc, Brewer 1.70 (def. 7.90—2.80); 2. Eddy (def. 4.80); 4e c.: 1. Euterpe (Decoster) 4.202; 2. Pampelune 5.60 5e c.: 1 Crack (Hr. v.d. Elshout) 2.90—1,40; 2. Graaf Norbert G. 2.40; 3. Claudy Scott 1-90. 6e c.: 1. Reine Balkis (A. de Bles) 5.102.40; 2. Sirdar 2.90; 7e c.: 1. Plaisir de France (Mon- tané) 1.90—1.20; 2. Le Beguin 1.60; 3 Arc Afzonderlijke kluisinrichting voor het opbergen van koffers en waarde volle pakketten.401 HET NEDERLANDSCHE TRANSPORT- VRAAGSTUK: Van staatswege is opge richt de „Cenembe”, de N.V Nederlandsch Motorvoertuigen Deze maatschappij zal zich ten behoeve van het civiele verkeer allereerst bezig houden met het doen uitvoeren vah re paraties en herbouw van automobielen, die om welke reden dan ook buiten be drijf zijn of moeten worden gesteld Zij neemt niet zelf deze werkzaamheden ter hand, doch maakt gebruik van de daar- v' r in aanmerking komende onderne mingen. Deze ondernemingen zullen door de „Cenembe” worden voorgedragen bij de betreffende Duitsche instanties, om voor haar en hare werkzaamheden een spaciale bescherming te verkrijgen. Deze bedrijven verkrijgen prioriteit ten gun ste van de autohouders. die door de Rijksverkeersinspectie en den autobe- vrachtingsdienst worden aangewezen als bedrijfshouders, wier auto’s voor de grondstoffen-, voedsel- en andere voor ziening moeten blijven rijden Het prijzenbureau van den Gemachtig de voor de Prijsbeheersching wordt in geschakeld bij de taxatie der te bere kenen prijzen voor gereviseerde en om gebouwde auto’s, alsmede de materiaal- prijzen. Het verschil in taxatie en wer kelijke kosten wnr-’f .Cenembe” gedragen. ARBEIDSMEISJES GINGEN EN KOMEN: Vrijdag zwaaide de lichting van ver scheidene A.D.M.-kampen af, o.m Etten- Leur, Diepenheim Dieren en Elden' Daags tevoren zijn de pasjes met de be- oordeeling uitgereikt. Zoodra ook voor de meisjes de arbeidsdienstplicht wordt inge voerd wellicht reeds dit jaar krijgen die pasjes groote waarde De Arbeids dienst voor meisjes bereidt thans met kracht de oproeping van nieuwe arbeids- meisjes voor, en reeds omstreeks 15 April zullen niet slechts de Vrijdag j.l. ledig gekomen A.D.M,-kampen worden herbe volkt. doch tevens verscheidene andere, o.a, te Tegelen. Na haar sensationeele optreden op het weldadigheidsfeest en haar vlucht van Francois, arriveerde Trixie in een buitengewoon slecht humeur op kas,eel Ognon Couteau. Francois’ onhaze^e pogingen haar jaloersch te maken door- met Sylvia Démes te flirten, maakten I Almelo De strijd te Almelo heeft ook al op zeer laag peil gestaan en had met kam- pioensvoetbal maar zeer weinig te maken. Heerenveen had bij de rust reeds met 31 de leiding, dank zij de mede werking der Heracles-verdediging. De eenige opvallende figuur in het veld was Abe Lenstra die ver boven alle anderen uitstak een treurige vertoonnig, De 1 1 3 2 2 zl 3 1 het werk van doelman Buytelaar te prij zen Over het geheel genomen was het spei der gastneeren vrij primitief, echt kick and rush, hard sjouwen en hard trappen, maar zonder de noodige zuiver heid en met 6611 tekort aan reactie-sneL heid Daardoor konden zij. al waren zij ook geruimen tijd meer in den aanval dan de zwartwitten het Haagsche doel slechts zelden in gevaar brengen. Volgens Zuidelijke insiders is Longa in dezen wed strijd beduidend beneden haar kunnen ge bleven; het is voor de Tilburgsche club te hopen, dat deze bewering juist is, want anders zal zij in deze competitie der kam pioenen een zeei- poover figuur slaan. V.U.C. liet ook haar beste zijde met zien. Een der oorzaken daarvan is natuur lijk geweest, dat het systeemlooze spel der tegenpartij de ontwikkeling van het eigen spel tegenwerkte Daarbij komt, dat de omstandigheden voor de Hagenaars niet al te gunstig waren, want net narde en zanderige terrein stelde aan de spelers eischen. waaraan zij niet gewoon zijn. De levendige springerige bal was voor hen moeilijk te oehandelen. En dan is er nog een factor: het komt ons voor, dat op het oogenblik de geest in het elftal niet heeie. maal is, zooals die moet zijn; enkele spe lers schijnen het juiste moreel te missen, hetgeen zich uit in ongewoon slap en wis selvallig spel. We meenen, dat deze veron derstelling van toepassing is op Bertus de Harder, die bij vlagen iets goeds deed en Stam schijnt er ook niet heelemaal onder uit te komen. Het vlotte dan ook niet heelemaal in de voorhoede, temeer daar men, vooral na de rust voortdurend ver zuimde den snellen Holleman in ’t spel te betrekken. Die liep dezen middag tamelijk verloren rond. Goed werk deed ongetwij feld Hoek en de verdediging kunnen ook geen verwijten worden gemaakt want Rol. fes maakte ’n betrouwbaren indruk en ook Oostdijk was er weer behoorlijk in. Zooals we hiervoor reeds zeiden, heeft Holzen- bosch het niet ai te lastig gehad; wat min der „uithuizigheid” is voor hem overigens wel aanbevelenswaardig. De wedstrijd begon vrij sensationeel, want V.U.C., dat den straffen wind in den rug had. opende meteen den aanval en binnen een minuut kon Brandes zijn ploeg uit een mooien voorzet van Bertus de Harder, de leiding bezorgen. 01. De Hagenaars bleven gedurende de eerstvol gende minuten flinken druk uitoefenen en doelman Buytelaar werd danig aan den tand gevoeld, maar hij sloeg zich behoor lijk door de moeilijkheden heen. Langza merhand kwamen de Tilburgers over de eerste teleurstelling heen en hard zwoe gend kwamen zij meer en meer opzetten, terwijl V.U.C. zich tot een aantal uitvallen beperkte. De gastheeren zagen echter geen kans door de Haagsche defensie heen te komen en zelfs kregen onze stadgenooten nog enkele aardige scoringskansen; een maal schoot Karei de^Harder tegen den paal, na een hoekschop werd op het nip pertje een doelpunt voorkomen en Bran des miste weer eens een dot van een kans na prachtig werk van Bertus de Harder. Na een half uur maakte Longa een tegen- punt, maar omdat Holzenbosch den Dal was kwijt geraakt doordat hij werd ge haakt, werd de goal door den arbiter ge annuleerd. Herhaaldelijk liepen de Tilbur. gers in het buitenspelvalletje en menige aanval welke tot succes scheen te zullen leiden, leed daardoor schipbreuk. Kort voor het einde der eerste helft, scheelde het maar bitter weinig of rechtsbuiten Rutten had gelijk gemaakt; zijn prachtig gericht schot ging evenwel juist voor het doel langs. Met den stand 10 voor V.U. C. werd gedraaid. Bij de hervatting was de situatie zoo, dat er van den uitslag nog niets viel te zeggen. Longa, startte geest driftig en uit een vrijen schop op den rand van het Haagsche strafschopgebied schoot Pellikaan rakelings over Tijdens een Til- burgsch veldóverwicht rende Hoek in de 5e min. langs de lijn naar voren met den bal plaatste naar den vrijstaanden Bran des. die het leder zoo voor het intrappen had en deze kans niet onbenut liet. 0—2. De gastheeren gaven den moed nog niet op en bleven doorzwoegen maar hun spel bleef te doorzichtig om de Haagsche de fensie te kunnen verschalken. Aan den anderen kant miste Brandes nog eens een kans, maar veel aardigheid zat er niet meer in den strijd. Doelman Buytelaar liet zich na een half uur vervangen door de Bruin en Pellikaan ging de linksbin nenplaats bezetten om te trachten teza men met v. Roesel jen wedstrijd te for- ceeren Het hielp echter niets; zelfs kwam V.U.C weer wat meer in den aanval, maar ook van deze zijde kwam het niet meer tot doelpunten, zoodat de stand 02 bleef. De Haagsche zege was misschien iets geflatteerd maar in ieder ««viil ver diend BILJARTEN Te Amsterdam werd Zaterdag en Zon dag het eerste deel van het tournooi om het nationaal kampioenschap le klasse klein biljart verwerkt. Na twee dagen heeft de jonge Kees de Ruyter ongeslagen de leiding Succes van Heerenveen te Almelo 2.00 1.66 1.00 3—10 0.33 0—2 0.00 Schietoefeningen van de S.A. De A.N.P.-correspondent te Berlijn meldt: Alle Duitsche mannen worden opgeroe pen, deel te nemen aan de militaire schiet oefeningen, die de S.A. in April in alle deelen van Duitschland organiseert. Het is de wil van den Führer, zoo heet het in den oproep, dat de schietopleiding bij zonder bevorderd wordt. Iedere weerbare Duitscher koestert thans den wensch, te bewijzen, dat hij een wapen kan hantee- ren. De beste schutters ontvangen van den stafchef der S.A. een oorkonde. Men ver wacht een massale deelneming aan de schietoefeningen, die een getuigenis moet zijn vac het vertrouwen in de overwin ning en de strijdvaardigheid van het Duit sche volk. Gouden sieraden en Voor de promotiecompetitie derde klasse in district II bond Laakkwartier voor een uitverkocht huis in eigen om geving den strijd aan tegen Wassenaar. De bezoekers waren aanvankelijk sterker, maar door het spelen met drie backs gaven de gastheeren hun tegenpartij geen kans tot scoren. Wassenaar had eenmaal pech, toen P. Remmerswaal tegen den paal schoot. Aan den anderen kant had Jansen het ook zwaar te verantwoorden, maar met kunst en vliegwerk wist hij goals te voorkomen. Met blanken stand werd gedraaid. In de tweede helft werd Beukel van Laakkwartier vervangen door l Becker, wat geen verbetering was, al stel de hij 10 min. voor het einde ook Ori- zande in staat uit een hoekschop een doelpunt te maken en daarmede Laak kwartier de overwinning te bezorgen. Fortuna ging tegen haar stadgenoote V.F.C. met 1—2 ten onder en aangezien V.O.C. met 3—0 van Fluks won, zal deze oude club het viertal, dat strijdt voor één plaats in de tweede klasse, completeeren. Voor de prornotiecwipetitie vierde klasse won D.S.O. thuis met 32 van R.V.C., nadat de rust met 2—0 voor Goed hart c.s. was ingegaan. Na afloop tee- kende R.V.C, protest aan tegen het derde D.S.O.-doelpunt wegens vermeend buiten spel. Slikkerveer won met 41 van Moordrecht, Poortugaal deelde met 11 met Ursus. De wedstrijd tusschen Naaldwijk en Achipel eindigde in een 51 overwinning voor de Westlanders, die dus promotie wedstrijden tegen V.V.S.B. mogen spe len. Archipel, kampioen van verleden jaar, werd uitgeschakeld. Voor de promotiecompetitie reserve 2e klasse ging Laakkwartier 2 met 23 ten onder tegen Hermes 2 en voor de promo tiecompetitie reserve 3e klasse won H BS. 3 met 3—0 van B.M.T 2. Morgen zijn van 8.30—16.30 in het Cen trale Uitreikingsgebouw aan de Groot Hertoginnelaan en in het bijkantior Loos- duinen Alidastraat 1 aan de beurt voor het afhalen van levensmiddelenkaarten, tabakskaarten, toeslagkaarten en nieuwe brandstoffenkaarten Lav t.m. Mar. Trixie had haar hoofd geworpen. O grootvader, u oent hopeloos ouderwetsch, gaf ze hem boos ten ant woord. U vergeet, dat ik geen kind meer ben, ik ben bijna volwassen. Waarom zou ik niet doen, wat ik wil? Wat stak er voor kwaads in? Ik heb zesduizend francs voor het weldadig- heidscomité verdiend, is hét niet? Ik had nog veel liever tienduizend of zelfs zestigduizend francs gegeven, dan dat jij je dwaas had aangesteld, zei haar grootvader. Maar Trixie was niet in een stem ming voor zedepreeken. Ze stampvoet te, liep als een ondeugend meisje de BEGRAFENIS JAN BAKKER: Op Nieuw I Eik en Duinen is heden het stoffelijke over schot van den bekenden schilder Jan Bak ker ter aarde besteld. Tot de aanwezigen behoorden de heeren M. Wink, gemeente secretaris, E Gerdes, leider van de afd. Beeldende Kunsten van ’t dept, van Volks voorlichting en Kunsten, prof. dr. T Goe- dewaagen, oud-secr.-generaal van genoemd departement en vele anderen. In de aula bracht de heer L. Bron namens Pulchri in herinnering, dat Jan Bakker meer dan twintig jaar met buitengewone toewijding de plichten, welke het lidmaatschap van het bestuur met zich brengt, vervuld heeft. Hij bezat een gestadig groeiend talent en groote liefde voor het ambacht. Hij was tegelijkertijd vroolijk en ernstig van aartl. Volop kon hij van het leven genieten zon der echter materialist te zijn De heer H. Robin, voorzitter van de Gemeentèlijke Commissie voor advies in kunstzaken, ge tuigde van de groote waardeering. welke het vorige en het tegenwoordige Gemeen tebestuur van den Haag hadden voor Jan Bakker, die zitting in de commissie had. Mr. Spanjaard schetste den overledene als een trouw er. uiterst deskundig medewer ker van de Ned, Kultuurkamer. De heer K. Heynsius sprak namens het Ned. Steuncomité voor beeldende kunstenaren, van welk comité de heer Bakker jaren lang voorzitter is geweest. Spreker wees er op, dat Bakker steeds bereid is geweest, hulp te verleenen en de moeilijkheden op te lossen. Nadat nog namens de vereeniging St. Lucas en Bak- ker’s vele vrienden onder de Amsterdam sche collega’s gesproken was, werd de kist grafwaarts gedragen, waar een fa milielid dankte voor de belangstelling. DR. J. C. DIEHL 70 JAAR: Woensdag a.s. wordt dr. J. C. Diehl zeventig jaar. Johan Carel Diehl werd 5 April 1874 te Chaam (N.B.) geboren. Hij bezocht de H.B.S. en studeerde aan de universiteit te Leiden in de medicijnen In 1898 be haalde hij het artsdiploma en het jaar daarop promoveerde hij aan de universi teit te Freiburg i/B. op een proefschrift, getiteld: .Morbus maculosus werlhofii und Graviditat”. In Juni van datzelfde jaar werd dr Diehl benoemd tot officier van gezondheid 2de klasse. In 1902 werd hij voor drie jaar gedetacheerd bij het leger in Nederlandsch-Indië, waar hij in 1903 1904 aan de krijgsverrichtingen in Atjeh deelnam. In 1920 volgde zijn benoeming tot chef van het militaire hospitaal alhier, Twee jaar later werd hij bevorderd tot dirigeerend officier van gezondheid derde klasse en in 1929 werd hij generaal-ma joor en inspecteur van den geneeskundi gen dienst der Landmacht. Vier jaar later werd hem eervol ontslag uit den militai- den dienst verleend met toekenning van den titulairen rang van luitenant-gene- raal. Op zeer veel internationale congres sen voor militaire geneeskunde heeft dr. Diehl ons land vertegenwoordigd. Dr. Diehl is o.m. drager van het eereteeken voor belangrijke krijgsbedrijven in Atjeh 19011905 ridder in de orde van Oranje Nassau ridder in de orde van den Neder- landschen Leeuw JUBILEA: De heeren J. W. v. Onselen en C. L v. Onselen herdenken a.s. Donder dag den dag, waarop zij vóór 25 jaar in dienst traden bij de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Bilderdijkstr. 17, alhier., resp. als magazijnbediende-boekbinder en boekbinder. Morgen is de heer L. H. H. v. d. Meer 25 jaar in dienst als brood bezorger bij de Brood- en Beschuitfa briek Lensvelt Nicola. Op 7 April zal de heer J. Pronk den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst is ge treden bij het Hoofdbestuur der P.T.T. formatie bleek het kleed niet bij den reparateur te zijn, terwijl men in het hotel en in het ziekenhuis van het be staan van de genoemde personen niets •wist. Hierdoor liep v. d. M. tegenF de lamphij is thans ingesloten in het Huis van Bewaring. De Ruyter Poyck Teegelaar v. d. Veen Schmidt Hoogland Mönch Westerling.. Het laatste deel van het tournooi om het nationaal kampioenschap vijfkamp werd Zaterdag en Zondag te Rotterdam verwerkt. Zaterdag leverde Sweering een merkwaardige prestatie in zijn par tij tegen van Vliet door io het drie- bandenspel een gemiddelde van 1,666 te bereiken; merkwaardig was ook, dat in drie onderdeelen remise werd bereikt. Zondag is het bijna tot het laatste mo ment de vraag geweest, of Sweering op nieuw op den titel beslag zou leggen, dan wel, dat het de Leeuw gelukken zou, het punt achterstand waarmee hij den strijd tegen Sweering inging, in te ha len Eerst in het vierde onderdeel van de partij kwam de beslissing. Maar hoe? De zenuwen van. beide spelers waren zoo gespannen, dat Sweering, die deze partij 71/2 won, een gemiddelde van niet hoo- ger dan 6.25 noteerde, terwijl de Leeuw met 2.31 het er nog veel slechter van afbracht. De partij over drie banden, welke geen gewicht meer io de schaal legde, eindigde in remise. Op het andere biljart was van Vliet zoo fenomenaal in vorm, dat v d. Pol blij mocht zijn nog één winstpunt in de wacht te kunnen sleepeo. Beide spelers bereikten n.l het totaal aantal spelpunten in 71/2. v. Vliet leverde bovendien nog een fraaie pres- tatatie in kader 45/2. Hier maakte hij de partij in één beurt uit. Aangezien v. d. Pol van acquit een serie vao 121 had gemaakt, beleefde men dus de eigenaar dige sensatie, dat de Rotterdammer met een partijgemiddelde var. 121 toch nog verloor. De eindstand luidt: 1. Sweering 42 pnt. prop gem. 24 89; 2 De Leeuw 37 pnt. 23 56- 3. v. Vliet’25 pnt 22.74; v. <j Pnt IR nnt 20 09 De Finsche Rijksdag zal avond in een bijzondere zitting komen. -■* HET NEDERLANDSCHE ARBEIDSFRONT. NEDERLANDSCHE VOlKSDIENST DIVERSEN KAMPIOENSCHAPPEN VAN DEN JEUGDSTORM Te Amersfoort organi seerde de Nat. Jeugdstorm de landelijke handbal- en hockeykampioenschappen, waarbij ieder gewest van den Jeugdstorm vertegenwoordigd was door een handbal- ploeg van Stormers en een hockeyploeg van Stormsters. De uitslagen waren Handbal: N Holl.—N.Brabant 11—0: Z. Holl Drente Overijsel 3—0; N.Brabant Drente Overijsel 74 N.Holl.Gelre Sticht 4-1; finale: N.Holl-Z.Holl. 3—1. Hockey: N.Holl.—N.Brab. 5-0; Z Holl. Drente Overijsel 2—1 N.Brab.Drente Overijsel 2—0 N Holl.— Gelre Sticht 6—0; finane: N.Holl.—Z.Holl. 3—0 'Zie veraer le Dlaa pag. 3.) W- -I «..«Bi—111 .UWI.I4 UJ J—w— en Cjel 1.70. Zondag: le c.: 1. Graaf Norbert G (J. v d. Graaff) 3.801.30; 2. Douglas 1.20; 2e c.: 1. Cassagnac (Hr. H. G. Dek kers) 1.601; 2. Indian Prince (Hr. D. Siem jr.) 1.10; 3e c.: 1. Premier Mars (J. de Vlieger) 9.40—4; 2. Narciso 2.40; 4e c.: 1. Martine (J. Fontaine) 2.401.50; 2. Dartrose 1.70; 5e c.: 1. Cal. Don Juan (Hr. W.A. Kohier) Ï.50; 6e c.: 1. Magnor (F. Delbrassine) 2.70—1; 2. Marjolet 1.10; 3. Nicette 1.30 7e c.: 1 Gretha Scott (J. M. v d. Berg) 5.60—1.90; 2. E. Lady G 1.30; 3. Geertje V 3.8e c.: 1. Napo (J. van Yperen) 2.901.80; 2. Icare 1.60 ATHLETIEK SLIJKHUIS VELDLOOPKAMPIOEN: On der groote belangstelling werden te Amersfoort de nationale veldloopkam- pioenschappen gehouden. De uitslagen luiden Juniores N.A.U.-leden 1200 m. 1. W Verhoek. A.A.C., 3 min. 52.4 sec.; 2. G. Ribbens, „Thor” 3 H. R. van Deest, V et C. Niet-leden N.AU., 3| k m. 1. L J van de Vooren, Blauw-Wit, 14 min. 12.2 sec. 2. Koolwijk. N.A.D. Veteranen, 3J k.m. 1. J Stender, Haarlem. 13 min. 9.6 sec 2. J. Roelsma, Frisia 3. J. J. Roos, Blauw-Wit. C. en D -klasse 3j k.m. 1. A. Kist, G.A.C., 12 min. 48.8 sec. 3. 2 A. ten Voorde. Sportlust3 C. van Duin. D.E.M A., B. en C -klasse 5 k.m. 1 J. Slijkhuis, Holland, 15 min 40.2 sec. 2. J. Weenink, Suomi 3. F. A. de Kuyter, Volewijckers WANDELEN TOCHTEN KRING DEN HAAG: Zater dag en Zondag hield de Wandelsportkring den Haag en Omstreken zijn jaarlijksche wandeltochten. Zaterdag warën er 39 deelnemers; Zondag 130. Het parcours was 25 k.m lang. Gestart werd van het Pa viljoen Rij'wijkscheplein naar Wassenaar en terug. Na hun terugkeer werden de deelnemers door voorzitter H. Poelman gecomplimenteerd. Op beide dagen waren geen uitv-illerc Den eigenaar van een hee- rensportrijwiel, dat medio Maart j 1. bij het V.U.C.terrein werd gestolen, wordt verzocht zich te melden aan het bureau Laan Copes van Cattenburch 37. geld afgetroggeld Door de arrestatie van den 30-jarigen chauffeur H. J. v. d. M. heeft de politie een eind gemaakt aan de praktij ken van een oplichter in optima forma^ die diversen vrouwen gouden sieraden eri geld heeft weten af te zetten. Zijn slacht offers, van wie hij aan enkelen deed voorkomen, trouwplannen te koesteren, deed hij de meest fantastische verhalen, v. d M. gaf zich uit als vliegenier en noemde den naam van een piloot, die hier te lande goed bekend is. Hier door wist hij vertrouwen te wek ken e» de vrouwen tot afgifte te bewe gen van waardevolle voorwerpen of hoo- ge geldsbedragen. De kennismaking vond meestal plaats in een lunchroom in de binnenstad Zoo kwam hij in contact met een getrouwde vrouw, aan wie hij ver-1 telde in echtscheiding te liggen. Al gauw wist v. d. M. de vrouw geheel en al in te palmen en het bleef niet bij één ont moeting. Hij kwam op tijdstippen, dat de heer des huizes afwezig was, bij de vrouw aan huis en bij een van die gelegenheden zag v. d. M., dat zijn nieuwe kennis ten kostbaren gouden armband droeg. Hij vond het sieraad zoo mooi, dat hij het verlan gen te kennen gaf, den armband ook wel eens te willen dragen. Zulks werd toege staan, maar van teruggeven was geen sprake meer. Steeds weer had v. d M. een uitvlucht, die grif werd geloofd Hij zou voor haar in Amsterdam een ring laten maken, maar kwam goud tekort. Hiervoor kreeg hij den trouwring van de vrouw en bovendien een gouden ring met een grooten en een kleinen diamant „voor de maat” voor den beloofden ring mee. Te laat merkte de vrouw, dat zij opgelicht was. Een ander slachtoffer, dit in betrek king bij de lunchroom was en die aan v. d. M verteld had, dat zij op het punt van trouwen stond, wist hij f 137 af te troggelen. De zwendelaar, die bemerkte, dat de juffrouw op zijn huwelijksvoorstel niet inging, vertelde een completen keu- kenuitzet voor haar te kunnen koopen voor een prijs van 100 Door den koop van zilvervossen zat hij nogal krap in de financiën en verzocht het geld vooruit te mogen ontvangen. Dit gebeurde, maar na eenige dagen kwam v. d. M. vertellen, dat de prijs hooger was, namelijk f 125, plus de vracht van 12 van Deventer naar Rotterdam. Het ontbrekende geld werd hem uitbetaald maar levering bleef uit. In een ander geval zou v. d M. aan een vrouw, met wie hij eveneens „serieuze” betrekkingen had aangeknoopt, schoenen leveren tegen een prijs van 135 a 170. Hij kreeg een bestelling van 10 paar, incasseerde 500 vooruit en toen de dame in kwestie herhaaldelijk infor. meerde waar de schoenen bleven, zeide hij niet te kunnen leveren, maar het geld wel per giro te zullen retourneeren, daar hij het ontzettend druk bad van wege zijn aanstelling als vliegenier, maar van terugbetalen kwam natuurlijk niets. In een derde geval, waarbij hij het deed voorkomen op clandestiene wijze levensmiddelen te kunnen leveren kreeg hij binnen drie dagen tijd de beschikking over een bedrag van 1145. een half pond thee en een paar schoenen, terwijl hij van de kamer van zijn slachtoffer, tijdens diens afwezigheid, een Perzisch kleed stal. Hierover ondervraagd ver telde v. d. M het kleed bij een repara teur te hebben gebracht, daar hij er bij ongeluk een gat had ingebrand. Overi gens had hij het ontzettend druk, want zijn moeder was plotseling uit het bui tenland overgekomen en logeerde in een hotel te dezer stede - noodzakelijk moest hij haar bezoeken, terwijl bovendien zijn schoonzuster naar het ziekenhuis aan het Westeinde was getransporteerd. Bij in formatie bleek het kleed niet bij dien avond alles nog maar erger. De klap op den vuurpijl evenwel kwam van Trixie’s grootvader. Hij had van het gebeurde op het weldadigheidsbal gehoord en de oude edelman was diep teleurgesteld. Nadat hij naar Trixie gevraagd had, ontving hij haar na het eten in de bibliotheek. Belachelijk en hoogst onwaardig, vertelde hij haar. Ik heb wel eens gehoord van operette-actrices, die zoo- iets deden, maar voor iemand met Oguon-bloed in de aderen past het niet. Je hebt me verbaasd doen staan, Trixie eu pijn gedaan. En ik geloof, dat het ook niet erg aardig ten opzichte van Frangois Fallait was. bescherming door jagers, zware bommenwerpers, schoten.

Haagsche Courant | 1944 | | pagina 2