Maandag 10 Juli. 1944. Verbitterde straatgevechten in Caen Wdhngton-kazemes No. 18841. EERSTE STADS ED. i te Londen getroffen De afweerstrijd in het Oosten BINNENLAND SPORT Veertienjarige jongen doodgeschoten Afweersuccessen bij Kowel en ten Noordwesten van Wilna Beroep op het Duitsche volk Duitsche linie loopt langs Zuidrand 1 Eebied werden weer ^39 terroristen en van de stad Nieuwe wapens Gevecht met Landwacht KUNST EN LETTEREN Amerikaansch oordeel over invasie STADSNIEUWS Bon „1” van de roode vischkaart aangewezen De „Courbet” op strand gezet hoofdkwartier van den FüHRER, 10 Juli. Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend: BURGERLIJKE STAND Door vliegende bommen - Straatgevechten in Wilna Sportrevue Geïnterneerde burgers in N ederlandsch-Indië/ HAAGSCHE COURANT bewa il. C. van, 54, gep.; Ockerse. E„ 21, ber. VAN De B-correspondent van het A.N.P, te Berlijn meldt De rede van Rijksminister dr. Göbbels De B-correspondent van het A.N.P. te Berlijn meldt: Sedert eenige dagen meldt het Duit sche Weermachtbericht, dat in den strijd tegen de Anglo-Amerikaansche invasievloot gebruik wordt gemaakt van „strijdmiddelen der oorlogs- marine”, welke niet onbelangrijke suc cessen geboekt hebben. Van goed in gelichte Duitsche zijde is men niet ge neigd medcdeelingen over deze strijd middelen te doen, hoewel men niet ont kent, dat het hier nieuwe wapens be treft. De Engelschen berichten, dat de Duitschcrs gebruik maken van nieuwe duikbooten, die in staat zijn een groot aantal torpedo’s in een snel tempo af te vuren. Een dezer booten zou met 10 torpedo’s volgens een Engelsch be richt 10 schepen hebben vernietigd. In Duitsche stafkringen wordt dit bericht niet bevestigd, doch evenmin tegen gesproken. I nuis vervoera. isaar aen onioriuimijKen riif 4 AZ/’IFff schutter wordt een onderzoek ingesteld. ri/VA/VCICCL DIVIDENDEN: Nationale Leven sverzeke- ring-Bank N.V, 24 per aandeel en f 12 per onderaandeelVaderlandsche Hypo theekbank 4 pCt. (sedert 1933 nihil). Plaatsvervangende Duitsche Reichs- sportfiihrer in Nederland Hedenochtend arriveerde in Nederland de plaatsvervangende Duitsche Reichs- sportführer Arnold Breitmeyer in gezel schap van dr. Jensch. Deze beide hooge Duitsche sportautoriteiten brengen een kort bezoek aan ons Bind en zij zullen door SS-Obergruppenführer und General der Polizei Rauter en den pers- en sport, referent van den Rijkscommissaris, dr, Hermann Harster, worden ontvangen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag ontmoetten twee hulplandwachters te Dreumel (bij Tiel) een groep personen, De groep ging aan den haal, waarbij één der mannen schoot. Hierop ontstond een vuurgevecht, waardoor een der hulpland wachters, de 19-jarige G. J. van Heek uit Dreumel werd gedood. Eveneens werden twee personen van de groep gedood. De Vlaamsche kunstsmid Lodewijk van Boeckel, wiens werken over de geheele wereld verspreid zijn, is in zijn vaderstad Lier op 87-jarigen leeftijd overleden. Onder zijn beroemdste wer ken wordt gerekend het trappenhuis van het Benedictijnerklooster te Jeruzalem. „Svenska Dagbladet” publiceert een ar tikel van den militairen medewerker van de „New York Times.”, Hansson Baldwin, die uit Frankrijk naar Londen is terug gekeerd, Baldwin schrijft dat men niet kan ontkennen, dat het verloop der inva- siegevechten een misrekening is geweest. Er kan niet aan getwijfeld worden, dat de verwachtingen der Geallieerden niet in vervulling zijn gegaan en dat men, terwijl reeds de helft van den voor de gevechten gunstigen zomertijd voorbij is gegaan, achter is op het tijdschema. Een der be langrijkste oorzaken daarvan noemt Bald win de verbitterde en kundige verdedi ging der Duitschcrs. ATHLETIEK Drie nieuwe records Op de sintelbaan aan het Olympiaplein te Amsterdam werden Zondag de natio nale estafettekampioenschapp n gehou den. welke 3 nieuwe Nederlandsche re cords opleverden De dames van Zeeburg werden kampioen 10 x 100 meter en brachten het record van 2 min. 9.2 sec. op 2 min. 6.6 sec. De hecren van A.A.C. PRIJS DER ADVERT.: 1—11 m.M. (S reg.) /l.«5, elke m.M. m. tot 22 m.M. (10 reg.) /0j19. Elke m.(M. m. 21 ct. Halve oplaag halve pr. Reel, ƒ0.51 p.m.M. Bewijsn. 6 ct., fr. p.p. 10 <ft. KI. Adv. (in halve opl.) /0.57. Dienstaanb. /0.B8. Pers. gevr. ƒ0.48. Adv. „Br. bur. v, d. bl." 10c. meer. In een weiland te Leidschendam Terwijl de 14-jarige H. C. Hoogendam. wonende aan den Broekweg te Leidschen dam. in dienst bij den landbouwer P. Keukenmeester, in het weiland een koe zat te melken, werd hij getroffen door een kogel. Het projectiel trof den knaap in het hart, waardoor de dood vrijwel direct intrad. Het lijk is door de mare chaussee in beslag genomen en door manschappen van het Nederlandsche Roode Kruis naar het gemeentelijk lijken huis vervoerd. Naar den onfortuinlijken Zoo ziet de „Me 110” er va,i voren uit. In vele gevechten heeff dit vlieg tuig getoond wat zij» sterke pening waard is. (P.K-Hirsfelder-St-H.H.) PRIJS DEZER COURANT: Voor ’s-Gravenhage bij vooruitb p. 3 m met „Kikeriki”, „De Nieuwste Mode”. „Kol. Bijbl." en „Letterk. Bijbl.” ƒ3.15. P. w. ƒ0.26, fr. p.p. met Modefol. ƒ4.20, z. Modebl. ƒ3.95. Buitenl. 9.45, Bij postkant, tegen de geld, goedgek. abonn.pr. Afz. nr. 5 C„ fr. p.p. 10 c. Priesters en missionarissen op de Philippijnen geïnterneerd Daar gebleken is aldus heeft de woordvoerder van het bureau van voor lichting te Tokio medegedeeld dat En- gelsche, Amerikaansche en Nederlandsche priesters en missionarissen op de Philip pijnen spionnage dreven en andere onge- wenschte actie voerden, hebben de Ja- pansche militaire autoriteiten op de Phi lippijnen zich genoodzaakt gezien alle burgers van vijandelijke staten, die zich bezig houden met religieuze aangelegen heden, Zaterdag 1.1. opnieuw te internee- ren. Dit is een voorzorgsmaatregel, aan gezien men vreest, dat er onder deze priesters en missionarissen nog meer zou. den kunnen zijn, die misbruik maken van hun positie ten nadeele van Filippino’s en Japanners, waardoor het tot misver standen onder de Filippino’s zou kunnen komen. Met ingang van Dinsdag 11 Juli a.s. zal in de gemeenten ’s-Gravenhage. Voor burg en Rijswijk een begin worden ge maakt met de distributie van visch op de bonnen der vischkaarten. Op de roodgekleurde, met „1” gemerkte bonnen van deze kaarten kan men 500 gr. versche, gezoute gestoomde Of gerookte visch. of 200 gram gefileerde gestoomde of gerookte visch, of 1000 gram ongepelde garnalen, dan wel 250 gram gepelde gar nalen verkrijgen. De aanvoer is gering, zoodat er eenige tijd mede gemoeid zal zijn, voor ieder op deze bonnen visch heeft ontvangen. dat hij zijn gemakzucht overboord Offringa.^ Mattheus. 52^ klerk; J)ldcren, J. pleger; Oosterling. M.. 41, kleermakers- bedr.; Opstal, A. A. van. 36. employé; Opstal. K. J. van, 52. portier; Orth, Jo- hannus. 46. directeur mij.; Os. Frits den, 58, fabriek; Osnabrugge, Gerrit van, 39, schepeling; Osten. Cornelis van, 50. lee- raar; Vijlbrief, C. C„ 18. student; Wege- rif, Lambertus, 55. handel.; Wel, C. A. A. van, 29, employé bij ondern. Belanghebbenden believen zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wen den tot de 5e afd. van het Informatie bureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Juliana van Stolberglaan 29. opgave van zoo gegevens Het 22.189 ton metende vroegere Fran- sche slagschip „Courbet” is bij de Orne- monding op het strand gezet. Al zijn vuurmonden die ook meespraken in het duel om Caén, zijn thans tot zwijgen ge bracht. meldt S.P.T. DUITSCHE WEERMACHTBERICHTEN HOOFDKWARTIER VAN DEN FÜHRER, 9 Juli. Het Opperbevel van de Weermacht maakt bekend: In Normandie ging de vijand nu ook op den vooruitspringenden frontsector ten Noorden van Caen over een breed front met sterke infanterie- en pant serstrijdkrachten tot den grooten aan val over. In de zware gevechten, die in den loop van den dag steeds meer in heftigheid toenamen, leed de vijand bijzonder zware verliezen aan dooden en gewonden: Het gelukte hem ten slotte, na het aanvoeren van nieuwe strijdkrachten, ten Noordoosten en Noordwesten van Caen onze stellingen binnen te dringen. Ook aan weerskan ten van den weg Caumont-Caen onder nam de vijand na hevige vuurvoorbe- reiding sterke aanvallen, waarbij hij plaatselijke, inmiddels afgegrendelde, penetraties kon bereiken. Tusschen Vire en Taute werd den geheelen dag verbitterd gevochten. Met zware ver liezen gelukte het den vijand hier zijn bruggenhoofd over de Vire naar het Zuidwesten iets uit te breiden. De ge vechten zijn hier nog in vollen gang. Ten Noordwesten van Le Plessis en ten Zuidwesten van La Haye-du-Puits viel de vijand herhaaldelijk vruchteloos aan. In het Fransche gebied werden 198 ter roristen in gevechten vernietigd. Door strijdmiddelen der Duitsche marine wer den in de wateren van het invasiefront wederom een kruiser en een torpedojager tot zinken gebracht, alsmede verscheidene andere schepen getorpedeerd. Een vijande lijk vliegtuig werd neergeschoten. Zwaar vergeldingsvuur blijft op Lon den en zijn buitenwijken liggen. In Italië zette de vijand zijn aanvallen met bijzondere kracht aan de Ligurische kust bij Volterra, ten Noordwesten van Siena en aan de Adriatische kust voort. Hij werd echter na uiterst zware gevech ten, geringe plaatselijke penetraties uitge zonderd, met zware verliezen afgeslagen. Bij de harde afweergevechten der vorige week in den Westelijken kustsector heeft zich een in meerderheid uit Turkestansche vrijwilligers bestaande divisie infanterie met het er bij behoorende Duitsche per soneel voortreffelijk geweerd. In het Oosten is in het gebied van Kowel de kracht der vijandelijke aan vallen toegenomen. De door talrijke tanks en slagvliegers ondersteunde -doorbraakpogingen werden verijdeld, 7cïïe*"ravitaïïlëèringsverkeer. hoofdartikelen in de Duitsche Zondags bladen laten aan duidelijkheid niets te wenschen over. Wederom wordt het Duit sche volk opgeroepen alle krachten voor het behalen van een beslissende overwin ning in te spannen en zonder onderbre king de wapens te leveren, welke de sol daten aan het 'front, van 3 werelddeelen moeten trotseeren, noodig hebben. Onverbloemd stelt de Duitsche pers vast, dat de vijanden van Duitschland een absoluut overwicht aan menschen en materiaal bezitten, waar tegen een rotsvast geloof en fanatisme al leen niets uitrichten kunnen. Daarom is het goed, dat de Duitsche wapenfabrieken in staat zijn den frontsoldaat de noodige wapens en munitie te leveren en daarom i^ het ook goed, dat Duitschland de be schikking heeft over uitvinders die in de toekomst met volkomen nieu’<e wapens hun opwachting zullen maken Ook dr. Göbbels zinspeelt hierop in zijn rede, door te zeggen, dat binnen afzienbaren tijd meer en zwaardere vergeldingswapens te verwachten zijn. Daarnaast richt de Duitsche pers een appèl op iedcren Duitscher persoon lijk. Zij eischt, dat hjj thans absoluut breekt met zijn oude gewoonten, zjjn egoïsme, zjjn persoonlijke comfort, pri-1 t vileges, die niet meer in den tijd passen onbek.; Óexeman. J. H„ 51. dir handelsz.; en i werpt nu volk en land in een groot ge vaar verkceren. De ,,Völk. Beobachter” schrijft in ver band hiermede, dat de Duitscher nog vlij tiger moet werken om den afstand tus schen keerpqpt en doel als eerste af te leggen. De verzoeking is groot het tegen deel te gelooven. Meer dan een invasie te zamen met de Sovjet-Russische offensie ven, welke met een ongelooflijke kracht aan materiaal en menschen en na het maandenlange trommelvuur van de bom- menterreur. gevoerd worden, zal ook deze uit 3 werelddeelen samengestroomde vijand niet kunnen bijeen brengen. Maar I s-Gravenhage. onder opgave van dat is voldoende, wij moeten naar alle volledig mogelijke gegevens omtrent zijden om ons heen slaan, zoo schrijft naam- voornamen, geboortedatum, be- het blad I roep, werkgever en laatst bekende adres I der geïnterneerden. Na de ervaringen, die men in Duitsch- land bij de proclamatie van den totalen oorlog heeft opgedaan, mag men aan nemen, dat het Duitsche volk ook dit maal weer in het besef zijner werke lijke kracht ook het laatste gemak aan luxe en arbeidscapaciteit zal offeren om de zoo vurig gewenschte overwinning en daarna den vréde te verkrijgen. waarbij een vrij groot aantal vijande lijke tanks werd stukgeschoten. In den centralen sector van het Oostelijke front heeft zich de afweerslag verplaatst naar het gebied ten Westen van de land engten van Baranowicze en Molodeczno. Aan weerskanten van Baranowicze boden onze troepen taaien tegenstand aan de met overmachtige infanterie- en pantserstrijdkrachten aanvallende bolsjewieken. In het verloop van Hard nekkige gevechten om Lida ging de plaats verloren. Het garnizoen van Wilna sloeg herhaalde, door tanks ondersteunde aanvallen van de bolsje wieken af. Ten Noordwesten van Wilna werden opdringende vijandelijke strijd krachten opgevangen. Aan het front tusschen Dunaburg en Polozk ondernam de vijand als gevolg van de zware verliezen, die hij de vorige da gen geleden had, slechts plaatselijke aan vallen. die werden af geslagen. Bij de ge vechten der laatste dagen in den sector van het Naroczmeer heeft zich het leger- pioniersbataljon (MOT) 505 onder bevel van kapitein Wolf door bijzondere dap perheid onderscheiden. In den afgeloopen nacht bestookten Duitsche gevechtseskaders de stations Ko- rosten. Sarny, Rowno en Olews met tal rijke brisant. en brandbommen. Een sterke formatie Amerikaansche bommenwerpers viel gisterochtend buitenwijken der stad Weenen aan. Er ontstond schade aan ge bouwen en de bevolking leed verliezen. Duitsche en Hongaarsche luchtverdedU gingsstrijdkrachten vernietigden 30 vijan delijke vliegtuigen, waaronder 26 4-moto. rige bommenwerpers. Des nachts wierpen enkele Britsche vliegtuigen bomme» op het Rijnlandsch- Westfaalsche gebied. Duikbooten brachten 2 schepen met 11.000 brt. inhoud tot zinken. ï)e groote afw’éerslag in het gebied van Caen is gisteren in den loop van den dag op de stad zelf overgeslagen. Na verbitterde straat- en huizengevech ten, waarbij onze troepen den vijand uiterst zware verliezen toebrachten, drukte de vijand onze linies tot den Zuidrand van Caen terug. Bij Grain- villen mislukten vijandeljjke pantser- aanvallen. In een penetratieplek aan weerszijden van den weg Caumont Caen zijn de gevechten nog niet af geloopen. Tusschen Airel en Saint Eny kon de vijand slechts geringe terrein winst behalen. Ten Zuiden van La Hay-du-Puits - werden verscheidene vijandelijke aanvallen afgeslagcn, ten Westen van des Ortes werden vijande lijke concentraties door geconcentreerd artillerievuur uiteengeslagen. Bij de gevechten van de vorige week in het Zuidwestelijke deel van het schier eiland Cherbourg hebben zich de ge vechtsgroep van de 77e divisie infanterie onder den kolonel der reserve Bachercr en de gevechtsgroep van de 243e divisie infanterie onder kolonel Klosterkemper bijzonder oridcrscheidcn, In het Fransche 10 Juli BEVALLEN: W. de Jong geb. Oben- dorf, z. A. E. Schoenmaker geb. van Beek, d. H. M. Taffijn geb. Sanetrznik d. A. van den Berg geb. Ros, z. P. P. H. Lander geb. van den Hoef. z. E. J. Verkoijen geb. Schreiner z. E. A. J. Dijkman geb. Zeegers, z. C. J. C. ’t Hart geb. Spee z. B. C. de Vries geb. van der Linden, z. E. Goossens geb. van den Burg. d. P. Blok geb. Knoester. d. M. F. de Maar geb. Wes terling, d. J. van der Deijl geb. Veld huis z. A de Nijs geb. van Putten, z. M. C. Triep geb. Tap. z R Segaar geb. van ’t Sant z. M. A. Kuper geb. van de Poel, z. J. Hermans geb. Mathijs sen, z. J. B. Korving geb. de Boer, d. M. C Toet geb. Taal 2 'd. J. de Graaf geb. Koenen, d. A. H. M Schep- man geb. Franken, z. S. C. van Weste ring gëb. TJdo, d. C M. ter Horst geb« Orta, z. C. J. Reijntjes geb Jans z« f- C. Diepeveen geb. Dilloo, z. B, J. M Hulstein geb Verhuist, z T. Noordam geb Tomson z. A. j. Smit geb. Dekelver, z, OVERLEDEN: P. S. Booij, gescheiden vrouw, 42 J M Stam, gesch. vrouw, L? I, J. Inderbitzen, man van M. M. Kraak 48 j. A. Woltman, vrouw vaa Bezema, 52 j. TELERS BEBOET WEGENS PRIJSOP DRIJVING Dezer dagen hebben wij be richt, dat telers, die de prijsvoorschriften overtreden, onmiddéllijk zouden worden voorgeleid en beboet. Hedenmorgen is zulks geschied. De inspecteur voor de Prijsbeheersching heeft den teler P C. J. vari Winden, Kerkweg 105, Pijnacker, die nieuwe aardappelen voor 1 per k.g. verkocht, een boete van 5000 opgelegdi De teler W. van Rijneveld, Noordweg 15 te Pijnacker. die meloenen verkocht voor 1 Per k.g inplaats van 60 cents, kreeg een boete van 250 1400 meloenen werden verbeurd verklaard. I gebied werden weer 'Ö39 terroristen I saboteurs in gevechten vernietigd. Voor de Nederlandsche en Noord-Fran. sche kust brachten beveiligingsvaartui- gen van de Duitsche marine in den nacht van 8 op 9 Juli 2 Britsche motortorpedo- booten tot zinken, beschadigden 4 booten erijstig en plaatsten talrijke treffers op verscheidene andere booten. Een eigen vaartuig ging verloren. In de Golf -van St. Malo dwongen patrouillebooten vijan delijke torpedojagers den steven te Wen den en beschadigden een daarvan. Het V. 1 vergeldingsvuur op Londen duurt met slechts geringe onderbrekin gen voort. In Italië hebben zich onze aan den Westelijken kustweg bij Volterra, Poggi- bonsi, Arezzo en aan de Adriatische kust opgeste'de troepen gisteren opnieuw door bijzondere standvastigheid onderscheiden Ondanks het in den strijd werpen van overmach’ige infanterie- en pantser strijdkrachten, die door sterke artillerie en voortdurende luchtaanvallen werden ondersteund, gelukte het den vijand ner gens de verhoopte doorbraak door ons front te bereiken. In eenige plaatselijke penetraties duurden de gevechten gister- I avond nog voort. In het Oosten zijn de aanvallen van de bolsjewieken bij Kowel na het voor-1 treffelijke afweersucces van onze troe pen in hevigheid afgenomen. Hernieuw de doorbraakpogingen werden ver-1 ijdeld. Ten Westen van Baranowicze vingen onze divisies de met sterke in fanterie- en pantserstrijdkrachten op dringende bolsjewieken in verbitterde gevechten aan de Szcara, aan weers- kanten van Sl.nlm, op. De verdelers J- van Wilna handhaven zich in de stad worden De Lagerhuisleden voor het ge- 58- restaurateur; Lokkers, E., 38, po- ondanks talrijke door tanks onder- bied Londen en Zuid-Engeland houden b ph T r"’ h' k rjJu steunde aanvallen van den vijand en Nnds Zaterdag Limans,’ Huten brachten hem zware verliezen toe aan reparateur; Loomans, N. C. M„ 47, handelaar; Loosjes, M. A., 30. ambt.; Lozanne, Antón de, 53, z. b.; Lijbaart A F. , 50. cultures; Lijf. J. M. H. van, 57, handel.; Moerdijk, Adriaan, 58, insp.; Mo lenaar, C., 61, ziekenhuis; Molendijk, Leendert, 37, loods; Molenkanm, Willem, 55. bunkempl.;; Molenscot, J. W., 53, gep.Monsma, Jan, 55, bij Mij.Monte, D. J., 53, werktuigk. ing.Mooren, W. T„ 25, cultures; Moscou, Eliaaer, 50, gep.; Muis, D. J., 53, aannemer; Muit, Gerrit, 41. z.b.Mulden, J. P., 51, techniker; Mul der, H. A., 44, schilder; Mulder, Hendrik, 44, hoofdmachin.Mulder, J. J., 57, ma chine werkm.; Mulder, R. D., 41, waker; Mulder, S. D., 51, gep.; Mulders, M. R., 28, z. b.; Mulie, A. G., 58, dokter; Mulie, Johan, 53, dir. zaak Eur. art.; Muller, Adriaans, 57, fabrieksing.; Muller, Dirk, 19, winkel.; Muller, H., 57, verkeerswe zen; Muller, J. B. H„ 57, werktuigk.; -V -, I Muller, P. L„ 58, slager- Mulock. G. L., m een Oost-Duitsche stad alsmede eenige kg hotelh.; Muns, W„ 23. directeur; Mus. do 1^ J -9( gep Mussigi w T w z. b.; Muys, P. W. A., 56, z. b.Mye, G. van der, 22. schepeling; Naessens, P. M-, 19, z.b.; Nagerl, Gijsb.’ 50, z. b.; ;Neef. A. W. de 48, werkz, mij Mij.; Neeléman, P.. 63, milit.; Neve. E. K. A. de, 56, z. Ne«bof’ F- P- van’ 52- 2b” Nie1^’ aie aen stormloop I pieter 5?> gep Niemoiler< Johan, 45, werktuigk.; Niessink, Johan, 33, planter; Nieuwendijk, Laurens v. d„ 59, chef mij.; Nieuwenhuis, J. A„ 59, werkz. bij mij.; Nieuwenhuis. P.. 18. student; Nieuwen- huyse, Willem, 46, klerk K. v. K.; Nif- trik, J. C. van, 44, cultures; Ninkel, C. G. J. v. d„ 55, boekhand.; Nolte, Hen drik. 20. z.b.; Nonnekens, C. H.. 44. school hoofd; Nonnekens, W. E. L., 19, student; Noordergraaf, P. M., 51, secr.; Noorder- meer, Albert, 51, gep.; Noordhoek, D. J., 55, ber. onbek.; Noordhoek. J. A„ 19, winkel;; Noordhoek. J. C„ 18, z.b.; Nor- dam, N. J„ 34, archit.; Numan. Bart, 50, z.b.; Nijs. H. W. de, 60. fabriekschef; Nij- sen, P. G. P., 17, bibliotheek; Nijssen, Jacob. 19, Roode Kruis; Olst, G. H. J., van, 40, fabriekschef; Onderwijzer, Sam son, 53, handel.; Oomen, P. J., 56, ver pleger; Oosterbaan. B A. C„ 55, werkz. bij mij.; Oosterhoff, Kornelis. 50. in sla- gérsbedrijf; Oosterlaa’n, J. C.,_ 53, gep.; BONNEN HALEN Morgen van 8.45— 12.30 en 1416 uur bijkantoren Oost- straat 1 en Ruychrocklaan 178 de letters Bof t.m. Dall. FINALE E.H.B.O.-WEDSTRIJD Op het A.D.O.-terrein is Zaterdag de finale ge houden van de wedstrijden, georgani seerd door het centraal E H.B.Ö.-comité der Ned Ver. voor Luchtbescherming, afd. 8 's-Gravenhage. De uitslag luidde 1. groep 43. commandante mej. A. C. Goedkoop (vak 7b) met 157 punten, welke groep hiermee voorloopig houdster werd van den door den burgemeester beschik baar gestelden wisselbeker2. groep 7. commandant L G, Handelaar (vak 2a) met 133 prut.: 3. groep 26, commandant W Riezebos (vak 5) met 132 pnt.; 4. groep 42, commandante mevr. H. L Can- ters-Hofman (vak 7b) met 129 pnt.; 5. groep 44. commandante mevr. J. J. Mars man (vak 9) met 118} pnt.; 6. groep 21, commandante mevr. H. G Zijlstra-Bijls- ma (vak 4b) met 104 pnt. Den commandantsprijs ontving na lo ting mej. Goedkoop, die. evenals mevr. Canters. 42 punten behaalde E SNEEUWKONINGIN Gistermiddag werd voor een flink bezet Gebouw voor K. en W. onder leiding van mevr. Betsy de Ridder-Spaan ..De Sneeuwkoningin” opgevoerd. Een opgetogen kinderschare heeft met geestdrift deze kinder-operette meëgeleefd. Vlot werden de 6 bedrijven I werden kampioen op de 4 x 1500 meter en verbeterden het record met 2.2 sec. tot 16 min. 59.8 sec Het derde record was een jeugdrecord op de 4 x 300 me- I terde A.A.C.-juniores brachten het op 2 min. 31.7 sec De overige kampioen- I schappen werden aldus behaald dames 4 x U0 meterZeeburg in 50.7 sec. 63. Celebes in 51.9 sec.); relay (200100— 8060): Sagitta in 55.8 sec Meisjes 4 x< 180 m.: Sagitta in 42.7 sec. Heeren 10 x 100 m.: A.A.C in 1 min. 49.6 sec. (4. V. en L. in 1:56.4) 4 x 100 m.: A.A.C. in 43 I sec.; 4 x 400 m.: A.A.C in 3 min 29.4 sec. (3. V. en L. in 3:35.6). Junioren: 4 x 100 m.: A.A.C in 45.4 sec. (4. V. I cn L. in 47.2 sec.) Trekvogels liet op I alle nummers verstek gaan, PAARDEN Courses op MereveldDe resultaten van Mereveld waren Zaterdagle c.: le afd.: I Illustra Hanover 1.10 en 1.20; 12. Irene D 2.10; 3. Clyde d’Anvil 1.50. 2e afd.: 1. Harrold Hanover K. 2 en 1.20: 2. Heny’s Gold 1.30; 3. Florens 2.50; 4 George Scott 1.70. 2e c.: 1. Rustan 5.50 en 2.10; 2. Donum Vita 1.70; 3. Mes- nil Cher 2.10: 4 Captain Norton 2.10. 3e c.: 1 Frans 1.40 en 1.10; 2. Holland Hanover 1.40; 3. Yack 1.70: 4. Bartinus 1.20. 4e c.: le heat: 1. E. Carla Lee 1.40 en 1.30; 2. Ciamphie Scott 2.30; 3. Zoon van David Guy 2.40: 4. Claudy O. 2.70. 2e heat1. Zoon van David Guy 7.20 cn 1.60; 2. Ciamphie Scott 2.30; 3. Darius G. 5.10 3e heat; 1. Darius G. 2.70 en 1.30; 2. Allouez 2.40; 3. Ciamphie Scott 1.30. Toto definitief: 1. Ciamphie Scott 42.80 en 5 10; 2. Zoon van David Guy 2.80; 3 Darius G. 4.40; 4. Allouez 2. 5e c.: 1. Y Kernei 12.30 en 2.10; 2. E'aron Harvester 2.70; 3. Duco Scott 3,10; 4. Fryske Lee 2.40. 6e c.: 1 Quick Williams 2.40 en 1.50; 2. Fried 1.30. De resul taten vatv Zondag zijnle c.: 1. Heny’s Gold 2.70 en 1.20; 2. I Grady van Vre- dt.ihof 1.20; 3. Florens 2.30; 4. Clyde d’Anvil 1.20. 2e c.: 1. Rustan 6.70 en 2.20; 2. 'Narciso 1.50; 3. Cisca B 1.70. 3e c.: 1. Allouez 2.10 en 1.40; 2. Zoon van Da vid Guy 2.40; 3. Casindra 5.30. 4e c. (Derby): 1 Ipie Gregor 7 en 1.80; 2. Iboya 4.20; 3. letje Scott 2.20 5e c.: le heat 1. Hendrika D. 1140 en 2.60; 2. Hollandia Hanover K 1.50; 3 Welkom 1.70; 4. Fryske Lee 2.10; 2e heat: 1. Wel kom 7.20 en 1.90: 2. Freddy Scott 2.40; 3. Hollandia Hanover K. 2.90 3e heat: 1 Freddy Scott 1.90 en 1.20; 2 Holland Hal nover 1.50: 3 Welkom 1.30. Toto defini tief 1. Welkom 13.90 en 2.10; 2. Freddy Scott 2.3. Hollandia Hanover K. 1.9Ó; 4. Holland Hanover 1.50. 6e c.: 1 Har rold Hanover K 1 50 en 1.30; 2 Yack 1.80; 3 Hanover 2 70. 7e c1 Lex K. 2.30—1.10; 2 Job 1.10; 3. Duco Scott 1.10. De Rerx^g op Duindigt bracht aardige bezette Velden De meeste favorieten ze gevierden. Alleen tusschen Moutardier en Nita moest uitgemaakt worden wie eer ste was. le r.1. Kalevala 1.801.20. 2. Alma 1.40, 3. Oome Jan 4.30 (Red Tag 3e b.w.) 2e r.1. Marjolet 1.101.10, 2. Coligny 1.20; 3e r.: 1. Mer d’Antibes 1.30 1.40, 2. Martina (stal met no. 1) 2.80. 4e r.: 1. Sombreffe 1.60—1.30. 2 Tomi 1.90; 5e r.; 1. Moutardier 1.701.30 2. Nita 1.50: 6e r.: 1. Lansveldt 5.40—2; 2. Khereddine 3.10. 3. Nicorina 2.70, Reuter meldt, dat vliegende bommen ingeslagen zijn in de Wellington-kazernes te Londen. Eten groot aantal personen werd daarbij op slag gedood, andere ge wond. Onder de dooden bevindt zich kolo nel Edward Haye, de bevelhebber van de Gardegrenadiers, benevens eenige beken de officieren der gardebrigade. De evaepatie van Londen en Zuid-Engeland Volgens de Daily Express begeven zich degenen, die uit Londen en Zuid-Enge land vertrekken, in hoofdzaak naar het Noorden en Noordwesten van Engeland, de Midlands en Wales. Steden als Black pool, Sheffield en Oxford zije reeds overvol. Naar schatting zijn er in Oxford al 10.000 geëvacueerden teveel. Er is een ware jacht naar logies losgebarsten, waar bij ieder op eigen initiatief te werk gaat. De Londensche bladen wijzen er steeds weer op, dat de dringende wensch der regeering is, dat ieder, die niet onvqor- waardelijk te Londen behoeft te blijven, naar veiliger streken trekt. Volgens den Londenschen correspondent van Morgentidningen hebben ongeveer 50.000 schoolkinderen Londen verlaten. I Steeds meer plaatsen van vertier te Lon- I den, zooals schouwburgen, gaan haar poor. I ten sluiten In versterkt tempo boven Engeland De Duitsche robots vlogen in den nacht! van Vrijdag op Zaterdag in versterkt I tempo over Engeland en de Londenaars I zelf verdwenen onder de aarde,* zoo I meldt „Aftonbladet” uit Londen. Eenjge Londensche rechtbanken heb ben haar terechtszittingen naar kelder. I lokalen verplaatst om niet gestoord te Wilna handhaven zich in de stad worden. De Lagerhuisleden voor het ge-1 door tanks onder-1 bied Londen en Zuid-Engeland houden van Interinf meldt Ten Westen van de land engte van Baranowiczo kwamen aan de .Szczara en aan de Njemen levendige ge vechten tot ontwikkeling, waarbij herha^. de bolsjewistische pogingen om op ®c flank en in den rug van de Duitsche be- veiligingsstrijdkrachten te komen, bloedig afgeslagen werden. In Wilna trok het Duitsche garnizoen zich terug op de kern der stad. In harde straat- en huizengevechten sloeg het felle aanvallen van sterke Sovjet-Russische for maties af. De bolsjewistische infanterie- formaties leden daarbij zoo zware verlie zen aan dooden en gewonden, dat het Sovjefcommando gisteren vrijwel alleen met tanks opereerde waarvan er in de laatste 48 uur 30 zijn vernield, de meeste van dichtbij. Noordwestelijk van Polozk hervatten de bolsjewisten gisteren met verscheidene ver sche, infanteriedivisies hun aanvallen op de Duitsche stellingen. Ondanks den zeer zwarén druk hielden de Duitsche linies tegen den massalen stormloop stand. De meeste Sovjet-aanvallén stortten reeds vóór de Duitsche stellingen ineen. De andere werden afgeslagen in gevechten met de blanke wapenen waarbij de Sov jets talrijke dooden en verscheidene hon derden gevangenen verloren. Telefoon 116300 {zeven lijnen) BUREAUX: WAG-RNSTRA AT 3537 Giro No. 12500 Bijkantoor: Scheveningei^ Keizerstraat 619 Filialen: Rijswijk. Kantoorboekh. Leeuwendaal Oranjelaan 3, Tel. 119461; Voorburg, Boekh. H. G. Ruys, Heerenstraat 124, Tel. 778038; N.V. Kantoorboekh. Th. J. de Koning, Goudsbloem laan 3, Tel. 330263; Boekhandel J. IB. van Seters |r.t Thoresiastraat 108a. Tel. 772444. HondenDe resultaten van de op Kerke- hout door de Z.H.W. Hondenrenver. ge houden vlakkebaan- en hindemiswedstrij- den warenGVeyhounds hindernis1. Jacob in 23.4 sec.: 2. Hans; 3. Keizer. Idem vlakkebaan1. Eddy’s Memory in 23.4 sec.; 2. Amazone; 3. Junior van Westinghouse. Extra ren 1. Amazone in 23.1 sec.; 2. Keizer; 3 Jacob. Jeugdwed strijd Greyhounds1 Barones Belwin in 25.2 sec.; 2. Zilver Belwin; 3 Juno Bel win. Whippets: L Daisy in 24.3 sec.; 2. Ria; 3. Rita de Renner. Woensdagavond houdt de ’s-Grav. W.H.R.V, op Marlot vlakkebaanwedstrijden. HonkbalCeleritas won met 121 van A.S.C.; Celeritas 2 won van A.S.C. 2 met 238. Donderdagavond speelt Cele ritas tegen H.D.M. en Zondagmiddag (A.D.O.-terrein) tegen T.Y.B.B. Zwemmen: Ter gelegenheid van haar 10- jarig bestaan hield CWP Zondag wed strijden in De Regentes. De achtkamp werd gewonnen door ZIOS vóór HWV, HUS, CWP, SVGT, Triton, AVA en Schenk. Cricket: VOC—HDVS: 59 en 27 voor 5 (opgeg.) 64; HBSExcelsior: 192 voor 4 (gesl.)—86; ACC—WV; 103—118 voor 5; Haarlem—VRA: 68—154 voor 5; LMCC Flamingo’s: 6282. Obdeijn, Freddy, 18. student; Ochten, A. afgewerkt, waarbn ijsjonkvrouwen. kabou- -- |ers en njmfen een groot aandeel had den Leni Lugtenborg en Pepi Ris kre gen met de dames de Ridder en Menge en den heer Huyboom na afloop een wel verdiende hulde. ONEERLIJKE KOOPMAN: Een Haagsche dame, die twee vosbonten te gelde wilde maken had deze in consignatie gegeven aan den 49-jar. koopman J. L. Deze ver kocht één der bonten die 1000 waard was voor 500 en beleende de andere voor 900, Van het aldus verkregen geld ging hij gezellig uit. zoodat toen de eigenares der bonten om de afrekening vroeg er geen cent meer bleek over te zijn. De on eerlijke koopman is in bewaring gesteld. INBRAKEN: Tijdens de afwezigheid der bewoners werd ingebroken in een huis aan de Laan van Meerdervoort. Een aan tal sieraden en eenige kleedingstukken worden Vermist. Uit een kantoorgebouw in de binnenstad werd een schrijfmachine ontvreemd. J. KROP t: In den ouderdom van ruim 77 jaar is hier ter stede overleden de heer J. Krop, rustend godsdienstonderwijzer der Ned. Herv. gemeente alhier EIGEN TREKKING LOTISICO Van daag werd de 36e eigen trekking van Lotisico gehouden. De honderdduizend is gevallen op no. 19492. met Morrison, den minister van Binnen- landsche Zaken en met den minister voor dooden en gewonden. Ten Noordwes- de Openbare Gezondheid, om maatregelen ten van Wilna werden de Sovjets in van veiligheid en hulfrverleening voor een tegenaanval teruggeworpen. I slachtoffers der bombardementen te be- Aan den weg Kauen-Dunaburg zijn r I In de stad is op velerlei plaatsen weer bij Otena hevige gevechten aan den njeuwe schade aangericht. Het zou ook gang. Tegenaanvallen van onze troepen onjuist zijn te loochenen, dat het leven in hadden succes. Ten Noordwesten van Londen den laatsten tijd bepaalde wijzi- Polozk zijn de doorbraakpogingen van gingen heeft ondergaan. Tijdens het gaan verscheidene Sovjet-Russische divisies ”aar, XVvan x tijd beleven de luondenaars vaaK bijzonder infanterie mislukt door den taaien j-,evjge aanvallen. Op klaarlichten dag tegenstand van onze troepen. Bij de Zjet men dan vele Londenaars plat op zware afweergevechten in het gebied straat liggen, of zfich op het voetpad vast van Orsja heeft zich majoor Lamprecht tegen de gevels aandrukken, van een Hamburgsche afdeeling licht luchtdoelgeschut door voorbeeldige dapperheid onderscheiden. Sterke eskaders slagvliegtuigen meng den zich in onafgebroken optreden in de gevechten te land, stelden talrijke bolsje. wistische tanks en kanonneij buiten ge vecht en vernietigden verscheidene hon derden voertuigen. Des nachts onderna men gevechts- en slagvliegtuigen doel treffende aanvallen op het Sovjet-Russi- he raviiai'üeeriiigsverkeer. Vooral In de druk bezette stations Ko- rosten. Olewsk en Rowno ontstonden groote' branden in opslagplaatsen van materiaal en hevige explosies. Een formatie Amerikaansche bommen werpers heeft gisteren verspreid bommen geworpen in het gebied van Ploesti. En kele vijandelijke vliegtuigen wierpen in den afgeloopen nacht bommen in het Rijn- landsch-Westfaalsche gebied. Zeestrijdkrachten, luchtdoelgeschut aan boord van koopvaardijschepen en marine- luchtdoelartillerie, schoten in den tijd van 1 tot 10 Juli 66 vijandelijke vliegtuigen omlaag. Het Nederlandsche Roode Kruis ont ving wederom opgaven van in Neder- landsch-Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding om trent leeftijd en beroep. Bruyn, J. M. de, 38, stuurm.; Leenders, Jan, 35, timmerm.; Linden, Ttheodorus v. d„ 57, werkz. in schoenenind.Lindeijer, Frits, 19, stud.; Locht, J. W. v. d„ 56. gep.Lodeweges, Jacob, 58, z. b.Loe- A., 58, restaurateur; Lokkers, 38,

Haagsche Courant | 1944 | | pagina 1