C6 1G91. Groot Folio, ten Stadhuize nr 423 dor 2e Serie. Dit prachtwerk, met 10 en 127 biz. onbeteekenenden tekst van Bidloo, bestaat uit vijftien platen van Mr Romein de Hooge, Plaatsnijder, en het portret van Willem III, een waar meesterstuk, teekening van Joh. Brandongravure van Pieter van Gunst. Voor de studie van den toenmaligen toestand van den Haag zijn vele platen van het grootste belang, vooral plaat 4, voorstellende het Binnenhof; plaat G doet het schoone geveltje van liet Stadhuis allervoordeeligst uit komen en plaat 15 doet bewonderen het «vuurwerk in den Vijver.» Plaat 3 stelt voor de aankomst en de ontvangst van Willem III op wijlen het Huis Honslerdijkwaarvan een gedeelte zichtbaar is. De triumfpoort op het Buiten hof, plaat 10, is vervaardigd naar een teekening van Jacob Vennekool, en niet van Romein de Hooge; deze «heeft met wat verw dat schoon gebouw beklat. 9. Beurze-strydof Saemen-spraek Tusschen Galenus en Baldus. Anno 1G92. 4°. (Anoniem, zie blz. 51 en 71). 10. Latijnsche Oratie, uitgesproken te Leiden den 8 Maart 1694, waarvan 400 exemplaren op kosten der Hoogeschool zijn gedrukt; is later opgenomen in de Opera omnia. 11. Oratio: De inv'ictissimo Britanorum rege, Guilielmo III, incolumi, seu miraculose subducto nuperae perditissi- morum hominum conjurationi. Uitgesproken met toestemming van Curatoren in het groot auditorium te Leiden den 29 Juni 1696. (Bidloo bekleedde toen voor de eerste maal het Rectoraat). Uit den titel blijkt, dat.de redevoering strekte om de algemeene dankbaarheid en vreugde van Leidens Hoogeschool uittedrukken over de afwending van het gevaar, dat onzen Prins bedreigd had bij een verraderlijken aanslag

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1890 | | pagina 149