X - XXXII Derde Afdeeling, Hoofdcommies: Jhr. Mr. M. van Reenen, belast met de volgende werkzaamheden: openbare werken en eigendommen; verordening op de bouwpolitie; verordening op het innemen van gemeentegrond en gemeentewatergasfa briek, duinwaterleiding en openbare reiniging (voor zoover het administratieve gedeelte betreft) brandwezen; opmaken van alle akten van eigendom; wet tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; wet regelende de onteigening ten alge- meenen nutte; opmaken en bijhouden van lijsten en liggers der eigendommen (corporeèle en in corporeel e); aanbestedingen (verkoop der bestekken en opmaken der processen-verbaal). Vierde Afdeeling, Hoofdcommies: C. A. A. van Hinkel, belast met de volgende werkzaamheden: burgerlijken stand (geboorten, overlijdenhuwelijken); bevolkingsregisters; begraaf plaatsen; gemeenteziekenhuis. Vijfde Afdeeling. Hoofdcommies: A. T. van de Watering, belast met de volgende werkzaamhedeninkwartieringpatent-, grond- en personeele belasting; kadaster. ALGEMEENE SECRETARIE Zesde Afdeeling, Hoofdcommies: J. M. Stobberingh belast met de volgende werkzaamheden: verkiezingen met o-o—- 1 püchtige instellingen of personen; gasfabriek, duinwaterleiding Y en opënbare reiniging (voor zooveel het financieele gedeelte betreft); belastingen der gemeente, met het opmaken der ko hieren en de behandeling der aanvragen om afschrijving of restitutie van Hoofdelijken Omslag; openbaren eeredienst; legaten en erfstellingen; onderwijs (hooger-, middelbaar- en lager-) met kunsten en wetenschappen, benevens landbouw en nijver heid; armwezen (waaronder verpleging van krankzinnigen en collecten)het bijhouden van het register der ambtenalgemeene statistiek.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1890 | | pagina 34