r - XLII1 —3Q Postspaarbank. Inlagen en terugbetalingen aan alle postkantoren, bijkantoren en daartoe aangewezen hulpkantoren. Inlage minstens 25 ct. Voor kleinere bedragen kosteloos formulieren verkrijgbaar voor 20 frankeerzegels a 5 ct., voor schoolspaarbanken van 100 a 1 ct. Inlage in een spaarbankboekje(kosteloos verkrijgbaar). Bij de eerste inlage eene verklaring te teekenen. Terugbetalingen alleen aan den inzender of zijn gemachtigde. Rente 2.64 pLt. ieder jaar bij te schrijven. Vrijdom van port voor briefwisse ling tusschen de inleggers en den directeur der Postspaarbank. INTER NATIONAAL POSTVERKEER. De achterstaande tabel bevat de tarieven bij gewone verzen ding en frankeering: de gewone brieven per 15 gram gedrukte stukken, monsters per 50 gr. alles in centen uitgedrukt (Briefkaarten zijn verkrijgbaar: met zegel van 2f ct. voor 3 ct., met zegel van 5 ct. voor 5£ ct.) A - Postwissels. y Het recht bedraagt 5 ct. voor elke 12.50 of gedeelte daar van. Verzending en uitbetaling door alle post- en hulpkantoren. Kunnen ook aan een bepaald persoon geëndosseerd worden. Zijn één maand gangbaar. Na dien tijd wordt machtiging tot uitbetaling van het hoofdbestuur vereischt. In het ongereede geraakt, worden duplicaten afgegeven. Formulieren voor post wissels a ct. verkrijgbaar. Telegrafische postwissels boven het gewone recht de kosten van een telegram. Postbewijzenverkrijgbaar aan alle post-, bij- en hulpkan toren, tot bedragen van f 1, If, 2, 2^ enz. tot f 10. Recht 2j. ct., formulier <‘t. Worden in brief of omslag in de bus geworpen nadat het bewijs van storting er van geschei den is. Zijn 6 maanden geldig. Bij verloren gaan door nieuwe vervangen tegen overlegging van het bewijs van storting. Expresse bestelling 15 ct. boven het gewone port. Invordering van gelden op kwitantiën tot hoogstens ƒ150. kosten 10 ct. voor elke ƒ10.of gedeelten van 10..Boven '10.moeten de kwitantiën van plakzegel a 5 ct. voorzien zijn. Inlevering der kwitantiën op een bordereldat kosteloos verkrijgbaar is.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1890 | | pagina 45