96 de Koninginmet de liet is en Oranje- de eene zijde een Oijevaar EEN HAAGSCH BINNENHUISJE DEE 17e EEUW. Majesteit onthaalden de voornaamste Dames met een Collation.” Ook de Hooge Sint Jacob gaf uitingen van zijn vreugde. Die vreugde klom zelfs zoo hoog zij klimmen kon. Zes pyramidendragende de wapenen van Engeland FrankrijkSchotland en Ierlandalsmede die van Holland en Den Haagprijkten op zijn transen. Daar- tusschen stonden de namen geschrevenin vlammend schriftvan den Koning en Kroon daarboven. „Aan den boventop des Toorens” nogmaals de namen „van Haare Majesteyten” door elkander ge strengeld in „klaar ligt”, terwijl onophoudelijk kokers vol vuurpijlen ten Hemel opgingen. Doch wat lager op den grond werd eveneens door den Magistraat (want van dat bestuur ging de verlichting des torens uit) voor licht en leven gezorgd. Aan de Westzijde van het Stadhuis, „op de geregts-plaats”, vond men eveneens de namen van Willem en Maria, met de Kroon er bovenen daaronder de woorden „Hier word de wijn gekroond.” .Daaronder een festoen met Groente appelen, in het midden een Leeuw; aan een Eekhoornen aan de andere zijde uit alle welke Wijn stroomde.” De Magistraat dacht voorzeker: „de Wijn verheugt God en mensch”, zooals op een Gildeplaat van „St. Noachsgilde”, dat der wijnkoopers, gesnedenen te bezichtigen is op het Gemeente-Muzeum. De feestvreugde, welke op die wijze in ’s-Graven- hage voorzat ter gelegenheid der kroning van Prins Willem III tot Koning van Engeland, werd niet door

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1892 | | pagina 199