110 DE HAAGSCHE BKANDWEFK. tusschen voeren uit 4 gesloten kringen niet 104 brandschellen (64 gemeente- 63 Rijks- en 7 particuliere (1) schellen). De kringen beginnen en eindigen in het Centraal-Station in de Prinsenstraatwaar op 4 Morsetoestellen één voor eiken kring de seinen ontvangen worden. De brandschellen zijn door kabels verbonden. In de tele graaf kamers staan sterke magneetinductorswaarmede men schelteekens kan geven met de in de Commissariaten en Posthuizen van Politie en in den watertoren der Duinwaterleiding bevestigde inductieschellen. De brandweerstations zijn daarenboven met alle Commissariaten en Posthuizen der Politie verbonden door middel van de Politietelegraaf. Het is derhalve mogelijk de Politie geheel of gedeeltelijk door middel van de inductieschellen te alarmeeren en daarna de juiste plaats, waar de brand is, te seinen. In eiken brandschel kan een draagbare telephoon worden geschakeld waardoor het mogelijk is eiken brandschel en de stations een gesprek te en mondeling orders te geven. In het station der Prinsenstraat bevinden zich een ruime remise voor het materieeleen stal voor 4 paarden, een wachtkamer, een telegraaf kamereen bureau voor den Commandant en slaapkamers voor het personeel. Wordt een brandsein ontvangendan wordt uitgerukt met een slangenwagenbespannen met één paard. Hierop ■worden vervoerd 1 Chef en 4 manterwijl laddersreddingsmiddelen en al het materieel noodig voor het blusschen van branden door middel van de duinwaterleiding, en van schoor- (1) Particulieren kunnen aan de brandweertelegraaf worden aan gesloten, wanneer zij de kosten van de aansluiting betalen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1892 | | pagina 213