A F"--- Verjaardagen van liet Koninklijk Huis. Christelijke - Feestdagen. XXII 5 Juli. 2 Aug-. 31 Aug. 8 April. 5 en 6 Juni. I? 15 Aug. Wilhelmina Maria Sophia Louisa, Groot- Hertogin van Saksen1824. Wilhelmina Frederika Anna Elisabeth Maria, Prinses zu Wied 1841 Adelheid Emma 'Wilhelmina Theresia Koningin-Weduive Regentes1858. Wilhelmina Helena Paulina Maria, Ko ningin der Nederlanden 1880. Drie-Koningen. Maria Lichtmis. Vastenavond Aschwoensdag Maria Boodschap Goede Vrijdag Paschen Hemelvaartsdag Pinksteren H. Sacramentsdag H. Petrus en Paulus 29 Maria Hemelvaart Maria Geboorte 8 Sept. Allerheiligen 1 Nov. Maria Ontvangenis 8 Dcc. Kerstmis 25 en 26 6 Jan. 2 Febr. 1 Maart. 12 26 15 April. “17 en 18 26 Mei. T tegenstand, en den geheelen nacht te zien is. Daarna gaat zij weder voortdurend vroeger onder, doch is zelfs in December nog 8 uren na Zonsondergang waar te nemen. De planeet Jupiter is in de eerste maanden nog enkele uren na Zonsondergang te zien, totdat zij in het laatst van Maart geheel in de zonnestralen verdwijnt. Daarna komt zij vóór do Zon op. in Juli reeds vóór middernacht. In October is zij den geheelen nacht te zien en in de laatste dagen van het jaar nog tot middernacht. De planeet Saturnus is in het begin van het jaar goed te zien. In de beide eerste maanden komt zij reeds lang voor middernacht op en half Maart is zij in tegenstand en den geheelen nacht zichtbaar. Daarna is zij nog lang na Zons ondergang te zien, totdat zij in September in de zonnestralen verdwijnt. In de laatste maanden van het jaar komt zij weder vóór de zon op, in het laatst van December reeds te midder nacht

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1892 | | pagina 25